9 F Priem voorlopig niet naar huis II tut o Arthur Farenhout verdubbelt zijn erelijst in Pernis Marjolein Jongepier kent geen grenzen Sportbudget toppers hoger Delibas los van manager Tennissers Halfweg strijdend ten onder Skeelermarathon bijna 'volgeboekt' Leider Rinero stapt af Peet Vermeulen (53) overleden Lastige poule voor Evergreen Schiedamse waterskister (18) is nu ook Europa's beste Turkse tegenstander voor De Korenbeurs Rotterdams Dagblad Rotterdams Dagblad Vrijdag 21 augustus 1998 Betaald voetbal Vrijdag Eredivisie: Fortuna FiUard-Feymml (20 CO uur) Zaterdag Eredivisie: AZ-Sparta. Cambuur Leeuwar den- PSV. RKC-NEC. Vitesse-Roda JC. MW-De Graafschap l alle 20 00 uur) Eerste divisie: Haarlem-Dordrecht'90, WV-ADO Den Haag. ïjnmcn-Volcndam. TOP Oss-Helmond Sport. FC Oen Bosch- Eindhoven, FC Zwolle-Voendam. FC Gro- ntngen-ElBC (alie 19 00 uuri Zondag Eredivisie: SAC-FC Utrecht. A)<ut Willem II (beide 14 30 uun Maandag Eerste divisie: Heracles Almelo-Excel' Te!star-Go Ahead Eagles (beide 21) 00 ui Sportagenda Vrjjdag Honkbal: Tndents-Hoofddorp Pioniers 2, Kdn Berjr«nuwcg(20 00 uur' Zaterdag Honkbal: Rctif Sparta Fej enoord-NTNT/ ADO. Edo Bergsmawegf H 00 uur) Wielrennen: Ronde van Barendrccht, Bin nenlandse Baan recreanten 110 30 uur), cy- do/veteranen (12 00 uur), amateurs over HH! km 05 00 uur Runde van Pijnacker. Mcidoomlaan vete ranen (1030 uur), amateurs (13 00 uur), profs over 100 km i IB 30 uun Zondag Cricket: VOC-VRA. Overschicse Kleiweg <11 (10 uun Honkbal: Tmpicana'NeptuRUs Gambro Twins. Abraham van Sluikweg J-t 00 uur) Den Haag De topsport krijgt in 1999 een kwart van de 10 miljoen verhoging van het sportbudget van de rijksoverheid. De andere 7.5 miljoen gaan naar de breedte sport, vooral op lokaal niveau. De sport begroting van VWS is mo menteel m de maak voor prinsjes dag. Het is de eerste van de nieu we staatssecretaris Vliegenthart. De 10 miljoen gulden zijn een on derdeel van de beroemde 55 mil joen die de fractieleiders van de vijf grote partijen m januari dit jaar toezegden. Voor 1999 komt er 10 miljoen bij. m 2000 20 miljoen, in 2001 is dal 35 miljoen en in 2002 tie bel tfde 5 5 milji ier. Apeldoorn Ka een juridische strijd van anderhalf jaar is bokser Ornan Delibas niet langer gebon den aan de Amerikaanse manager Stan Hoffman. De zwaarwelter hoeft evenmin een schadeclaim van 100.00G dollar te betalen. Hoffman bestrijdt dat. „De advo caten van beide partijen zijn nog steeds in gesprek." zei hij. „Ik wil gewoon mijn geld terug dat ik aan Delibas heb uitgegeven. Het ziet er naar uit dat we op een fair deal uitkomen." Delibas verbrak in ja nuari 1997 de samenwerking met Hoffman. Hij klaagde over een slechte behandeling in New York. Reims Zes renners van TVM zijn gisteren op het politiebu reau van Reims verhoord in verband met de dopingzaak rond de professionele Nederlandse wielerploeg. Tristan Hoffman. Peter van Petegem, Hendrick van Dijck, Laurent Roux, Lars Michaelsen en Michael La fis werden urenlang aan de tand ge voeld. maar enige vaart in het onderzoek lijken de verhoren niet te hebben gebracht. TVM -advocaat Joost van Mierlo heeft de stellige indruk dat de oangehouden ploegleider Cees Priem en verzorger Jan Moors Frankrijk niet voor 7 september mo gen verlaten. Op die dag eindigt de vakantie van Odile Madrolle, de rechter commissaris van Reims die de TVM-zaak behandelt. Ook over de vrijlating van teamarts Andrej Mi ch ailov bestaat nog altijd ondui delijkheid. Van Mierlo tekende gisteren ho ger beroep aan tegen de gang van zaken in het TVM-ondcrzoek. Erg veel verwacht de raadsman daar van echter niet. „Waarschijnlijk wordt het hoger beroep pas vlak voor 7 september behandeld. Daar schieten Priem. Moors en Michail- ov dus weinig mee op." In het kader van het onderzoek meldden de zes TVM'ers zich gis terochtend om tien uur bij het ho tel de Police in Reims. Na te zijn onderworpen aan een verhoor en een onderzoek van bloed, urine en haar, werden de renners tus sen half zeven en kwart over ze ven gisteravond één voor één weer vrijgelaten. Volgens advo caat Van Mierlo zijn de coureurs correct behandeld. Van Petegem. Michaelsen en Roux werden opgeroepen omdat ze deel uitmaakten van het TVM- negenlai dat deelnam aan de Tour de Franco. Op 3 augustus waren de overige /.es Tourrenners (Blij- levens, Knaven, Voskamp, De Jongh. Oetsjakov en Ivanov) ai ge hoord in Reims. Hoffman. Van Dijck on I^ufis moestee, zich mel den vanwege hun aanwezigheid in de Ronde van Murcia. De TVM- wagenmet 1114 ampullen R PO. do op \i maart nabij Reims- word aan gehouden. was onderweg vanuit die Spaanse etappekoers Johan Capiot. du: een rit won in Mureia. was gisteren de grote af wezige in Reims. De Belg werd een dag eerder mishandeld en ter observatie een nacht in een Bel gisch ziekenhuis opgenomen. Ca piot verzamelde zich met zijn eveneens opgeroepen ploeggeno ten in een hok. in Kortrijk. „We zaten wat met elkaar te drinken toen andere gasten vervelende opmerkingen begonnen te ma ken," aldus Capiot. Toen de ren ner opstond, kreeg hij twee klap pen. op wenkbrauw en lip. „Ik ben zelf naar het ziekenhuis gereden, daar is de scheur in de wenk brauw op enkele plaatsen ge hecht." Omdat de artsen vreesden vooreen hersenschudding, moest Capiot de nacht ter observatie blij ven. „Maar zo ernstig was het niet, ik ben heus niet half ver moord of zo. Ik heb ook nog een mep terug kunnen geven." Rodolfo Massi mag per direct weer koersen. De Italiaanse wiel renner kreeg gisteren groen licht van de rechtbank in. het noord- Franse Douai. Massi is één van de hoofdverdachten in het onder zoek naar doping in het peloton. Massi (32) mag geen contact heb ben met landgenoot Daniele Tar si, de arts van de Casino-ploeg, en zijn Franse ploeggenoot Gilles Bouvard. De Italiaan mag Frankrijk voor alsnog niet verlaten. „Ik heb hele moeilijke momenten gekend." zei de coureur, die niet verwacht snel weer op de fiets te zullen zitten. „Ik heb met eens de moraal om te gaan trainen." Dopingbureau Hel Internationaal Olympisch Co mité 'All een nieuw bureau oprich ten dat zich wereldwijd met de be strijding van doping m de sport gaat bezighouden. De werkne mers van deze 'task force' zullen zich vooral bezighouden met het uitvoeren van controles op het ge bruik van verboden prestatiebe- vorderende middelen buiten de competitie om. Voorzitter Juan Antonio Sama ranch zal het idee begin februari, bij een 'wereldcongres tegen do ping' in Lausanne, aan de 35 in ternationale olympische federa ties voorleggen. De Spanjaard heeft 'een olympische beweging tegen doping' met uniforme richt lijnen voor ogen. De op te richten organisatie zal worden gefinan cierd met geld dat het IOC ont vangt voor televisierechten. Die rijke bron moet ook helpen btj het opzetten van meer, hooggekwali ficeerde dopinglaboratoria. Geldboetes In het tweede dopingproces tegen trainers en artsen van de /wem- club TSC Berlin heeft de rechter een oelénmeester cn twee dokters veroordeeld tot geldboetes. Het proces tegen de twee andere trai ners wordt stopgezet na het beta len van een boete. Arts UI rich Sunder kreeg d<* hoog ste boete. Hij moet een bedrag van omgerekend 30.000 gulden betalen. Zijn vrouwelijke collega Dorit Rosier kreeg een boete van 7600 gulden. Trainer Peter Matto net werd veroordeeld tot een be drag van 7200 gulden. Bernd Christochowitz moet 8250 gulden betalen. Klaus Klemenz 3300 gul den. Ondanks dat zij hadden be kend verboden middelen te heb ben toegediend, werd hun zaak hiermee afgedaan. Het stopzetten van een rechtzaak in ruil voor een geldboete is in Duitsland moge lijk als de rechter de schuld van de beklaagden minimaal acht en een lang proces overdreven. De drie trainers en twee artsen werd het aanbrengen van het li chamelijk letsel bij minderjarigen ten la stege le gd. Dat gebeurde m totaal zeventien keer in de perio de van 1974 tot 1989. Sunder werd in elf gevallen schuldig bevonden. Rosier in negen en Mattonol in Ze ven gevallen Chnstochowilz en Klemenez wer den respectievelijk vijf en acht feiten ten laste gelegd, maar hun aandeel in de zaak was volgens de rechter klein. Alle vijf hadden in hun verhoor toegegeven de zwemsters doping te hebben toe gediend. Het vijftal zei echter met op de hoogte te zijn geweest van Een Franse dc bijwerkingen. De sportsters politieman kregen overmatige haargroei en gaat drie ren- een lage slem. nersvanTVM (v.l.n.r. Hen- Bloedconlroles drik van Dijck, De voorzitters van de Italiaanse Peter van Pe- voetbalclubs hebben gepleit voor tegemenTris- bioedcontroles. Naar aanleiding tan Hoffman) van het onderzoek naar het ge- voor naar het bruik van verboden middelen in Hotel de Poll- Italie willen de preses van de ver- ce in Reims, omgingen uit de serie Aen Bal dit waar zij zullen seizoen dergelijke controles in- worden ver voeren. Op 26 augustus komen de hoord en on voorzitters in een speciale zitting derzocht. Foto bijeen om hierover een beslissing Phiiipe Huguen/Afp le nemen. De voorzitter van dc anti-doping- commissie van het nationaal olympisch comité, Ugo Longo. verwacht aan het einde van de maand /i|n onderzoek te kunnen afronden De dopingzaak kwam op gang nadat de trainer van AS Roma. Zdenek Zeman, had ver klaard dat het gebruik van verbo den middelen in hel Italiaanse voetbal regelmatig voorkomt. Door Hans van Houdt Pemte Arthur Farenhout heeft van die dagen dat hij alles kan. Dat het lijkt alsof elke pedaalslag er één is voor de overwin ning, Gisteravond in de straten van Pernis, waar de plotseling opstekende wind vry spel had, was het weer zover. Ook omdat hij in de kopgroep steun had van 2ijn Agu- ploegmaat Maurice van Rijn was het een 'eitje' voor de Hekelinger zijn aantal triom fen te verdubbelen. Het grootste probleem was nog, dat Farenhout de eerste plaats ei genlijk meer zijn ploegmaat gunde. „Mau rice heeft dit seizoen nog niet gewonnen, ik al eenmaal," verklaarde Tuur'. „Maar hij zei dat ik zelf moest winnen, dat ik het verdiende. Daarom ben ik in de finale maar gegaan. Het was meteen raak." Die rake klap was al de tweede, die avond, voor het duo Farenhout/Van Rijn. Al direct na het startschot waren zij gezamenlijk op avontuur gegaan, een actie die slechts op waarde werd geschat door het duo Martin Schouten en Theo Akkermans. De weer enigszins herstelde Erik Bos. die met Len- nart van Drimmelen bij het kwartet wilde aansluiten, kwam kracht en daardoor lut tele meters tekort. Zeven durvers vonden elkaar vervolgens in een nieuwe achtervolging: de onverslijt- bare Ton Griep, Louis de Koning, Michel Stobbelaar, Peter Voshol, Remko Noorder- meer en weer Lennart van Drimmelen. Dit alles onder het wakende oog van broer Ed ward Farenhout, die de vlucht van de vier voorop beschermde. Overbodig eigenlijk, omdat vooral het Agu-duo het tempo hoog hield. Tot drie ronden voor het einde ble ven de vier bij elkaar, toen ging Arthur Fa renhout zyn eigen gang en won. „Maar ei genlijk gaat het nog steeds niet constant. Verleden week kon ik niets, vandaag vloog ik." Door Hans Schelling Groenekan De tenniscompetitie zit er voor Estron/ Halfweg op. De Spijkenisser formatie moest op dc laatste speeldag met grote cijfers winnen bij concur rent Groenekan om een kans op de play-offs te be houden. Het tegenovergestelde gebeurde. Halfweg kreeg onder de rook van Utrecht met 5-1 klop. Lubomira Bacheva bleef ook in haar laatste enkel spel ongeslagen. De 24-jarige Bulgaarse verzuimde in de tweede set tegen de Belgische Laurence Cour- tois vier matchpoints te benutten, maar in de beslis sende set bleef zij koelbloedig. Bacheva liet een uit stekend visitekaartje achter. De pupil van coach Rob Mentink was de revelatie van de eredivisie. Barendreehter Mentink was één van de coaches van Groenekan. Hij zat op de bank bij Stephanie Deville, die haar handen vol had aan Noelia Perez. Halfweg speelde in Groenekan tegen een waar vreemdelin genlegioen. De Australiër Allen Belobrajdic en de Belg Timothy Aerts maakten het kwartet vol. De met een knieblessure tobbende Raemon Sluiter mocht op de hardeourt-banen niet in de single uitko men. Zijn dubbelmaatje Ralph Kok verving hem en was tegen Aerts dicht bij een verrassing. Vassilis Ma- zarakis moest al na drie games de strijd staken. De 18-jarige Griek was na een slopend zomerseizoen - met n.m. een succesvol optreden op het juniorentoer- nooi van Wimbledon - aan het einde van zijn latijn. Groenekan sleepte ook de twee dubbels in de wacht, waardoor de Utrechtse formatie zich voor de play offs plaatste. Groenekan deelde de vierde plaats met Doetinchem, maar schaarde zich bij de laatste vier dankzij een beter onderling resultaat. Doetinchem wil nu een kort geding aanspannen te gen de KNLTB. De club uit de Achterhoek eist een schadevergoeding van 200.000 gulden, omdat wed strijdleider Beek verkeerde informatie heeft ver strekt. Doetinchem miste daardoor de play-offs. Groenekan-Halfweg 5-1, Laurence Courtois-Lubomira Bacheva 2- 6,7-6,4-6; Stephanie Deville-Noeha Perez 24.6-3,6-1: Allen Beio- brajdic-Vassilis Mazarakis 0-3 opgave Mazarakis; Timothy Aerts- Ralph Kok 6-3. 3-6, 6-2; Cflurtois/Deviile-Bacheva/Perc2 6-3, 6-2; Belobraj d i c/Aerls -Si u i ter/Kok 1-6,6-4,6-2. Overige uitslagen: Leimontas-De Manege 2-4. Zandvoort-Popeye Gold Star 1-5, Amstplpark-Doetmchem 2-4. Eindstand: 1. De Mane ge 29-13; 2. Arnstelpark 27-15; 3. Popeye Gold Star 24-18; 4. Groene kan 23-19,5 Doetinchem 23-19; 6. Halfweg 19-23,7. Zandvoort 12- 30; 8 Leimomas 11-31. Indeling halve finales (morgen bij Popeye Gold Star): De Manege-Groenekan, Amstelpark-Popeye. Rotterdam Tot de skeelermarathon, één van de hoofdnummers van de manifestatie Rotterdam Wheeled op zondag 6 september, worden nog slechts 4Ö0 deelnemers toegelaten. Maximaal is er op het parcours over Coolsingel, Boompjes,Maasboulevard tot aan het Kralingseplein en terug plaats voor twee duizend skeelers. „Uit een oogpunt van veiligheid en beheersing van de wedstrijd verduidelijkt organi sator Mario Kadiks. De voorinschrijving is inmiddels gesloten. Op de wedstrijddag zelf kan men zich vanaf 11.00 uur aan melden aan het Doelwater, naast het stadhuis. Wie het eerst komt, het eerst maalt. De prestatietoch t over 10 km is nog niet 'volgeboekt'. Ook daarvoor kan men op zondag 6 september nog terecht in de tent aan het Doelwater. Rochechouart Christophe Rinero heeft de Ronde van de Limousin verlaten. Rinero stapte gisteren hal verwege de derde etappe af. De Fransman reed op dat moment in de leiderstrui. Vincent Cali, een land- en ploeggenoot van Rinero, deed in de derde etappe een geslaagde greep naar de macht. Cali kwam met een voorsprong van ruim drie kwart minuut in finishpiaats Rochechouart aan. In het algemeen klassement heeft hij een voorsprong van 38 seconden op de Amerikaan Bobby Julich. Vlaardingen Oud-voetballer en trainer Peter Vermeulen is woens dag onverwacht op 53-jarige leef tijd overleden. De Vlaardinger was eer. RKWHCer in hart en n^- ren, waar hij zeventien jaar in het eerste elftal heeft gespeeld. Daar naast heeft 'Peet' Vermeulen ge voetbald bij VDL en Excelsior'20. Bij die laatste club was hij tevens jeugdtrainer. Maassluis Het gepromoveerde vrouwenteam van Evergreen kan zich opmaken voor een moeilijk seizoen. De hockeysters zijn inge deeld in IA, met onder meer het Rotterdamse Leonidas en Victo ria. De regionale indeling: Mannen: IA: Hudito, Asvion, Capelle, Lei den. Ring Pass, Cartouche, Rapidity, Do- pie, Push. Warande, HGCO. 3A: Krimpen, De IJ&sel, Hoeksche Waard. Spijkemsse, Souburgh, Spint, Gouda. Rijswijk, Nieuw* koop, Pijnacker, Voorne, Pollux. 4A: Ever green, De Waele, Aeolus, Catwyck. VCL, Forcial. Hisalis, Berkelen Rodenrijs. Bode graven, Ommoord, Bieiswyk. Vrouwen: IA: Evergreen, Hudito. Breda. Zwart Wit, Forcscate, Victoria, Tempo. For ward, Leonidas. Zoetermeer. Voorne. Cray- enhoul. 3A: Reeuwyk. Alphen. Asvion, Pijnacker. Catwyck. SpiriL Forcial. Leidse Studenten. Dopie. HDS, Ommoord. Pollux. Sportagenda Zaterdag Voetbal: Oefenduels: 17.09 Excelsior Maas- sluis-DBS. 14.30 Deltasport-WGZ, 14 3D DVO'32-Rhoon. 1430 Den Bommel-TSB. 13.00 G7B-RSM. Zondag Cricket: 11.00 Excelsior'20-HBS, Quick Haag-Hermes DVS. Honkbal: 14.30 Holy-Rotterdam Orioles Voetbal: Kethel-toemooi: 14.00 WK- CION. ODC-Schiedamse Boys Oefenduels: 1400 SWSMC-Xerxes, 14.00 Merwede- VFC, 14.00 Fortuna-Oud-Bcijerland, 13 00 VDL-Olympia. DoorMikosGouka Schiedam— Achttien jaar jong en dan al de beste van Europa. Er zijn maar weinig sporters van haar leeftijd, die zo'n prestatie kunnen evenaren - laat staan verbeteren. Marjolein Jongepieruit Schiedam is dan ook een positieve uitzonde ring. In het afgelopen weekeinde won zij de Europese jeugdtitel wa terskiën (tot 21 jaar) in het Oost- du itse Kamenz. De in de Verenig de Staten woonachtige Jongepier blijkt al jaren een talent in de wa- terskisport en gezien haar jeugdi ge leeftijd lijkt het bereiken van de seniorentop slechts een kwes tie van tijd. „Het toernooi in Duitsland duur de het hele weekeinde," legt ze uit. „De eerste dag, vrijdag, ging het nog niet zo goed met me. Ik draaide niet van die goede figuren en ik was niet helemaal tevreden. Je moet het beschouwen als kunstschaatsen. Ik lever mijn parcours in bij de jury en vervol gens krijg ik punten na de uitvoe ring. Op zaterdag stonden de sla lom en het springen op het pro gramma. Daarin haalde ik wel de finale. Op de laatste dag ging het zelfs uitstekend. Ik verbeterde het Nederi;"^ record bij het springen en bracht het op 3940 meter. Bij het springen werd ik tweede. Die afstand betekende meteen een open Nederlands re cord, wat inhoudt dat het óók voor de senioren geldt. Terwijl dit toch een kampioenschap was voor ju nioren." De 18-jarige Jongepier praat ge makkelijk. smijt regelmatig met vaktermen en het enthousiasme straalt van haar af. „Bij de slalom kwam ik tot twaalf meter lijnleng- te. Dan moet de lengte van het koord steeds kleiner worden. Je begint met zo'n achttien meter en dan wordt het steeds minder. Op dat moment ga je wel met vijfen vijftig kilometer per uur over het water." Al die prestaties leverden haar uiteindelijk de overwinning in het totaalklassement op. Jonge pier: „Het was de eerste keer en uiteraard ben ik er ontzettend bl(j mee. Natuurlijk had ik verwacht dat ik kansen had op een medail le, maar je kunt altijd een slechte dag hebben. Vorig jaar had ik al eens zilver behaald. Dit jaar was het zilver overigens voor een an dere Nederlandse, Sharon van Ooijen uit Zevenhuizen. Er deden maar liefst vierentwintig landen mee, met 41 mannen en 39 vrou wen. Ik ben dan ook ontzettend blij met de titel en hoop 'm vol gend jaar te prolongeren. Ik vind het vooral leuk dat ik de meest constante van allemaal ben ge worden." Vlak voor het EK-jeugd probeerde het talent, dat afgelopen jaar in Schiedam werd uitgeroepen tot 'Sporter van het jaar 1997', zich al te meten met de senioren tijdens het open kampioenschap in Linz. „In Oostenrijk bleef ik op het on derdeel 'springen' net uit de fina le en werd ik tiende. Ik ben ai heel mijn leven bezig met waterskiën. Toen ik zeven was. ben ik er een beetje ingerold. Mijn broer deed het al en vervolgens zijn we seri- eus geworden. We zijn in Spanje gaan trainen en nu train ik dage lijks op school." Studiebeurs Jongepier heeft haar werkterrein inmiddels verlegd naar de Ver enigde Staten waar zij een studie beurs heeft gekregen en naast haar studie zo veel mogelijk uren op de ski's staat. „Ik studeer journalistiek en pu blic-relations in Louisiana. Daar naast train ik heel hard op het \va- Marjolein Jongepier, de nieu we Jeugdkampioene van wa- terskiënd Europa. Het zal niet lang duren, zo lijkt het, voordat de Schiedamse zich ook bij de top van de senioren voegt. Foto Peter M ol Kenboer. terskien. Ik zit daar in een soort skiteam met heel veel buitenlan ders. Als ik hier in Nederland op de universiteit zoiets had gewild, was dat onmogelijk geweest. Daar gaat het prima, al moet je wel be grijpen dat je ook goede studiere sultaten moet behalen. Ook op dat vlak gaat het gelukkig heel goed. Al mijn teamgenoten zitten in de zelfde situatie, alles wordt verder door mijn universiteit geregeld. Alleen mijn woning en het eten moet ik zelf betalen maar dat had ik in Nederland ook moeten doen. De combinatie studeren en spor ten is zwaar, maar hartstikke leuk. Of ik nog tij d heb voor ande re sporten? We doen wel wat aan fitnesstraimngeri of voetballen maar dan alleen om wat variatie in spiergebruik te trainen. Het is toch voornamelijk waterskien, want voor de rest blijft er nauwe lijks tijd over." Het verblijf van de kampioene in Nederland is slechts van korte duur. Komend weekeinde reist ze weer terug naar haar tweede thuis in Amerika. „Hoe ik me kan kwa lificeren voor grote toernooien als ik zo ver van de bond verwijderd ben? Je moet gewoon bepaalde re sultaten halen. Ik heb het Neder lands kampioenschap gewonnen, dus moesten ze me wel meene men. Maar ook de resultaten in Amerika tellen mee. Alleen moet je die vooraf melden bij de bond. anders mag je niet eens mee doen. „Waterskien is keihard trainen en natuurlyk een dosis talent. De sport kost alleen enorm veel geld en normaal gesproken is dat niet zomaar op te brengen. Gelukkig kan ik het via de school allemaal goed regelen." Schiedam In de strijd om de Europa Cup-II spelen de tafeltennissers van De Korenbeurs in de eerste ronde op 29 augustus thuis tegen het Turkse Büyük- sehir Belediyesi Spor Kulübü uit Istanbul. Hoewel De Korenbeurs vorig seizoen al meteen uit ue ereulviöie ia gedegradeerd, komen de Schiedam mers tóch uit in het Europa Cup II-toernooi. De bin nenkort veertig jaar oude vereniging heeft dat te danken aan de goede eindklassering in het beker toernooi. Aan het eind van het vorige seizoen plaatste De Ko renbeurs zich daarin verrassend voorde halve finale. Dat was nog in de oude opstelling, met de inmiddels naar de Rotterdamse landskampioen FVT/Visser ver trokken Nermin Smajic en Arjan Karbaat. Maar in een geheel nieuwe en kwalitatief veel mindere op stelling grijpt De Korenbeurs de kans aan om aan de zogeheten Nancy Evans Cup deel te nemen. Het nieuwe team van De Korenbeurs bestaat dit sei zoen uit Jeroen Bastiaansen (19), Frank Rengenhart (15) en Paul van der Leur (18). Bastiaansen en Ren genhart speelden al bij De Korenbeurs; Van der Leur komt van het eveneens in de eerste divisie spelende Never Despair uit Den Bosch. Luc Janssen is aange bleven als trainer-coach. De wedstrijd wordt gespeeld in de nog steeds als 'ta- feltennistempel' fungerende Koopmansbeurs, het monumentale gebouw op de hoek van de Lange Ka- ven en de Dam. De Korenbeurs en stadgenoot NOAD moeten dat pand echter verlaten, omdat het door de gemeente is verkocht aan de bekende interieurontwerper Jan des Bouvrie, die er een toonzaal en een ontwerpstudio uil vestigen. De eerste helft van de tafeltenniscompetitie wordt nog op de oude locatie gespeeld. Waar De Koren beurs en NOAD in januari bij het begin van de twee de helft zullen spelen, is nog niet bekend. Als nieuwe locaties zijn de Opstandingskerk of een gym/sport zaal in beeld. Onbekend Van de vijf spelers van de Turkse tegenstander is niet veel meer bekend dan dat het in de hoogste lan delijke afdeling speeit. Gurhan Yaióiz. Sunay Atakan, Sükrü Dereli, Onur Germiyanoglu en de Chinees Jiang Chao zijn voor de Schiedammers alle maal onbekende spelers. Yaldiz is de kopman. Hij prijkt op de wereldranglijst rond de honderdste plaats. In de Europa Cup wordt De Korenbeurs finan cieel gesteund door de gemeente. NOC*NSF en drie sponsors.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1