9 Raadsleden enthousiast over computer met Internet 7 P A 'Je hoeft geen miljonair te zijn om een Grand Banks te kunnen kopen' Stadspark 't Hof decor van vijfdaags festival 'Met één druk op de knop kun je de achterliggende stukken krijgen' Auto's vernield Nieuwe flatgebouw aan Noordvestsingel genda Historische boerderijen hebben een moderne invulling mwm. Bouw van noodschoot stopgezet "Vernielingen op begraafplaats Drietal duwt auto in water Schiedammer steelt fax Rotterdams Dagblad Maandag 24 augustus 1998 Maassluis De aan de Maas- si uise raadsleden in bruik leen gestelde computers en printers zijn. blijkt uit de re acties. in goede aarde geval len. De politieke vertegen woordigers zien vooral voor delen in de bijgeleverde In ternetaansluiting en het In tranet. het informatiekanaal voor ambtenaren en raadsle den. Niet alleen hebben ze daardoor snel de beschik king over stukken die op het stadhuis worden gemaakt, ook de communicatie met collega-raadsleden zal mak kelijkerverlopen. CDA'er Bram Kei/erwaard ziet grote voordelen in het c-mailen. „Het allerbelangrijkste is dat ik m'n fractieleden en andere i aads- leden nu met een druk op de knop kan bereiken. Je wil wel eens standpunten navragen." Bellen werkt dan niet altijd omdat men sen, door onder meer vergaderin gen. vaak niet thuis zijn. Iedereen werkt op verschillende tijden. Binnen zijn eigen fractie ver wacht Keizcrwaard geen proble men mei mensen die niet bekend zijn met Internet. „Wij zijn geen digibeten. Nee. ik ben erg blij met dit mooie stukje gereedschap," verklaart de C'DA'er dan ook. ..Ik denk ook datje niet zonder kunt. /ekc-r met in de toekomst. En In- ter nel. dat is natuurlijk fantas tisch." Naast de t'-mai! mogelijkheden prijst Hans de Bruin (PvdA) voor al de makkelijke en snelle wijze waarop informatie is op te vragen. ..De besluiten van de b en w-ver gadering van dinsdag kun je don derdag al inzien. Het systeem is ook verbluffend goed m elkaar ge zet. De achterliggende stukken kun je met een druk op de knop krijgen. Potje af voor gemeentese cretaris Arjen Korthout die het ontwikkeld heeft." De Bruin vindt het ook een voordeel dat hij met Internet ook naar bijvoor beeld ministeries kan surfen. „Ik doe dat al, het werkt heel goed." Buiten een makkelijkere en voor al snellere communicatie, werkt de nieuwe werkwijze ook kosten besparend. De digitale verbinding tussen het stadhuis en de 23 raadsleden komt vanaf komende maand immers in de plaats van de stapels papier die men tot nu toe regelmatig kreeg thuisbezorgd. Maassluis is dan één van de eerste gemeenten die onder andere raadsvoorstellen, b en w-besluiten en agenda's voor vergaderingen alleen nog maar digitaal ver stuurt. „Dat gaat enorm veel papier sche len die we aan Jan en alleman stu ren," verklaart de gemeente woordvoerder Mirjam Oprei. „Ook scheelt het kopieerkosten en arbeidsuren. De bode hoeft nu met meer iedere keer rondjes te rijden." Dat daardoor de bodes moeten vrezen voor hun baan be strijdt ze. „Die hebben genoeg werk." Achterliggende rapporten die niet op het stadhuis worden ingetypt, moeten nog wel op pa pier worden verstrekt. Overigens kunnen ook andere burgers met een Intemet-aanslui- ting al beschikken over een groot deel van de informatie van het stadhuis. Via De digitale stad Maassluis (www.maasstuis.nl) hebben zij echter geen toegang tot het Intranet, het informatieka naal dat exclusief voor gemeente ambtenaren en nu dus ook voor raadsleden bestemd is. Lenie van Duijn-Camfferman (D66), die nu niet meer op de com puter van haar rnan hoeft te wer ken, vindt de in bruikleen gestel de apparatuur 'heel plezierig'. „Het is heel goed dat we de gele genheid krijgen daarmee te wer ken." Toch staat dc oud-wethou der ook weer niet te juichen. „De extra kosten die dat voor de ge meente geeft, daar zit ik wel mee. Maar omdat de gemeente die kant wil opgaan, kan ze niet anders. Ze kunnen raadsleden nauwelijks verplichten het zelf aan te schaf fen." Van Duijn verwacht dat hei voor Schiedam In de nacht van zater dag op zondag kreeg de Sehie- damse politie een melding over een drietal jongeren dat bezig zou zijn met het vernielen van auto's in de Alphons Ariénsstraat. Een maal gearriveerd troffen agenten drie auto's aan waarbij de ruiten waren ingegooid met stenen. De daders waren inmiddels gevlo gen. /.owe! raadsleden als ambtenaren wennen zal worden. „Als ik iets nodig had, had ik al tijd de neiging een belletje te plegen naar een ambtenaar, Nu kan ik gewoon dingen thuis uit m'n computer ha len." Hans de Bruin denkt dat de raads leden m het begin toch nog zullen teruggrijpen naar de oude maniet van werken, het le.'en vanaf pa pier. „Het is best lastig om vanaf het beeldscherm te lozen Wc zijn opgevoed het vanaf papier te doen. Ik vraag me af of het dan nog wel bespaart. Mensen zullen snel iets uitprinten. Maar op den duur zal dat waarschijnlijk wel meevallen." Ondertussen beperkt de PvdA'er zijn computcr-fiftiviteiten met lot het raadswerk alleen. „Ik zit ook regelmatig op het web om te kij ken wat ei nog meer gebeurt. Door de/.e mogelijkheid word je door de gemeente toch een beetje opgevoed." Schiedam Projectontwikke laar/o n roe rend goed'n andelaar G Tnth wil een nieuw apparte mentencomplex bouwen aan de Noordvestsingel. Het complex bestaal uit twee gebouwen met in totaal 39 appartementen voor kleine huishoudens en 55-plus- sers. Onder de flat wordt een grote parkeergarage gebouwd die mogelijk uit twee lagen zal bestaan. De Hat moet. in de visie van Toth. verrijzen op de plek van het oude UTO-filiaal aan de Noordvestsingel. De ontwikke laar heeft het stedenbouwkun dig ontwerp inmiddels bij de ge meente voorgelegd. Deze wil in principe we! meewerken aan het bouwplan, op voorwaarde dat Toth overlegt mei de Project groep Ni euwiand. Het appartementencomplex krijgt mogelijk twee parkeerla- gen. Of er een tweede laag wordt toegevoegd aan het bouwplan hangt volgens Toth af van de ge meente Schiedam. Deze moet volgens hem wilen meewerken aan het plan, wil de tweede par- keerlaag een feit worden. Vól gens Toth kan de gemeente er belang bij hebben omdat de par keergarage een fu nctie kan ver vullen bij het oplossen van het parkeerprobleem in het Schie- damse centrum. Het gebouw dat de ontwikkelaar wil laten verrijzen op de 2500 be schikbare vierkante meters krijgt een moderne uitstraling. Het complex wordt maximaal veertien meter hoog. De 40 ap partementen zijn bestemd voor kleinere huishoudens. De huur prijs zal rond de zevenhonderd gulden, liggen. Toth verwacht volgend jaar te kunnen beginnen met de bouw aan de Noordvestsingel. Door Ma nette 01 st hoorn Viaardingen Schippers van een Grand Banks zijn kalend of grijs, roken sigaren en hebben aardig wal geld op de bank. Huns chepen dragen namen als Cassy. Hum phrey en Coco cri zijn een soort luxe caravans op het water, com pleet met bovendek en sommigen met sloep. Ze vaneren in lengte van tier. tut zestien meter en de prijzen kunnen oplopen van 460.000 tot 3 miljoen gulden. Een kleine veertig lagen er dit weekeinde in de Haven van Viaar dingen voor een jaarlijkse reünie en trokken veel bekijks. Ze kwa men uit Nederland. Duitsland. Belgie en Engeland. De schippers zochten elkaar op en de vrouwen bezochten de plaatselijke Hema. H. B.Deehcsne uit het Friese Nes- Akkrum. 55-plus, is sinds ander halfjaar de trotse bezitter van het kleinste type Grand Banks. Hel is zaterdagmiddag, het regent nog steeds en de schipper zit op zijn gemak de krant te lezen m de ka juit. Zijn vrouw struint het Vlaar- dingse winkelcentrum af. Schepen, hu heeft zo in alle soor ten en maten gehad. Zijn zeilboot ruilde hij anderhalf jaar geleden in voor een Grand Banks. „Je valt erop of niet," verklaart hij zijn keuze. Het model, hel uiterlijk van het schip, de stabiele manier van varen, dat is wat het motor jacht volgens hem zo karakteris tiek maakt. Hel is cour het eerst dat hij de jaarlijkse reünie van de vereniging Amicale Grand Banks West-Europe bezoekt, maar hij heeft het nu al naar zijn zin. „Mensen met gelijke interesses Do Haven van Viaardingen lag dit weekeinde vol met Grand Banks, een soort luxe caravans op het water. Foto Roei Dijtóira zoeken elkaar nu eenmaal op. Het is leuk elkaar één keer per jaar te ontmoeten om eikaars boot te zien en gegevens uit te wisselen. Daar ontstaan ook vriendschap pen uit." Hij is r,u een week met zijn vrouw onderweg op de Laura D. Over Zwolle, de IJssel, Arnhem, Neder- rijn, de Lek en Rotterdam is hij naar de Vlaardingse Haven geva ren. „Het meeste vaar ik in Fries land, op het Wad en het IJssel- meer. Het noorden, dat is mijn fa voriet. Meestal zijn we een week of twee weken weg, een week thuis en dan gaan we weer. Maar als je een echte luxe jacht wil zien dan moet je daar zyn." zegt De- chesne en wijst naar de overkant van de Haven. „Dat zijn schepen die de zee opgaan. Als je op de bin nenwateren vaart, zoals wij, dan is een schip als dit groot genoeg." Aan de Westhavenkade ligt voor zitter R. Hummelman van de ver eniging. Hij geeft een kleine rondleiding op het op een na grootste type Grand Banks. Van de ruime zitkamer met het vaasje bloemen op tafel en de keuken naar de stuurhut met de meest ge avanceerde navigatie-apparatuur. Het jacht, dat de naam Coco draagt, is alweer zijn vierde Grand Banks. En inderdaad hij maakte reizen naar de Kanaalei landen, de Engelse Zuidkust, Ko penhagen en de Oostzee. Bezitters van een Grand Banks zijn de vut-leeftijd vaak al gepas seerd. Het zyn ook geen schepen die je voor vijf cent kunt kopen, beaamt Hummelman, „Dat heb je niet als je vijfentwintig bent." Er zijn volgens Hummelman mensen die al drie, vier jaar naar de jaarlijkse rendez-vous komen maar het geld nog steeds niet bij elkaar hebben. Niet dat eigenaars van een Grand Banks allemaal zeer welgestelde mensen zijn, sommigen sparen jarenlang om een tweedehands motoijacht te kunnen kopen. Zoals die postbo de uit Tholen. „Die vaart in een Grand Banks uit '76, die man is hartstikke enthousiast. Je hoert geen miljonair te zyn om een Grand Banks te kunnen kopen. Ook mensen in loondienst heb beneréén." Viaardingen Een surrealistische peepshow, jongeren op de cat walk, moraalridders op zoek naar hedendaagse zonden, zevenhon derdvijftig potten en pannen en kussende mondjes in de vijver. De zevende editie van het hoffes- tival staat voor de deur en dat be tekent vijf dagen lang theater, beeldende kunst, film en muziek in Vlaardings mooiste stadspark. Na onder meer het Hof van Spek takel, waar het in 1992 allemaal mee begon, Hof van Visioenen en Hof van Hartelust staat Het Hof/ Oranjepark dit jaar van woensdag 26 tot en met zondag 30 augustus in het teken van illusie onder de noemer Hof van Verschijnsel. Beeldende kunst heeft altijd een voorname plek in de programme ring van het festival, Deze keer is dat het kunstproject Vals Licht dat is opgebouwd uit de discipli nes muziek, beeldende kunst, theater, film. video en dans. Elke avond om 22.00 uur kan het pu bliek mee met een wandeling door het donkere park langs ob jecten, scènes en installaties, ge baseerd op het begrip illusie. Uit gangspunt is de uitspraak 'Illusie is geen projectie, ze is een hinder laag' van schrijver/dichter Kees Vollemans. De tocht voert langs een tiental dansperformances, be wegende beelden, verstilde mo menten. theaterscènes en lichtef fecten van kunstenaars uit Rot terdam, Amsterdam, Arnhem, Schiedam en Viaardingen. Balan cerend tussen werkelijkheid en fantasie is het aan hol publiek de verschillende fragmenten aaneen te smeden. Gezelligheid Voor wie kunst niet kan boeien, is er een schat aan andere mogelijk heden. Naast de knusse gezellig heid op het festival terrein is er el ke avond wel een film te zien, mu ziek te beluisteren of een voorstel ling te bezoeken. En degene die zelfs dat niet kan bekoren, kan al tijd nog aanschuiven in het twee verdiepingen tellende restaurant van café de Steeg of gewoon een beetje mijmeren langs het water. Een greep uit het programma. Da gelijks staan er meerdere theater programma's gepland. Theater groep Victoria uit Gent speelt woensdag om 20.30 uur de voor stelling Kung Fu: vijfentwintig jonge acteurs die zichzelf showen op de catwalk. Het 7-koppige ge zelschap Suver Nuver staat don derdag (20.30 en 22.30 uur) in de theatertent met de voorstelling Seven Up, ee>u «tuk over de zeven hoofdzonden: hebzucht, onkuis heid, gramschap, nijd, hoogmoed, traagheid en onmatigheid. René Groothof en het Max Tak-filmor- kest spelen vrijdag om 20.30 uur de familievoorstelling 20.00(1 mij len onder zee, het onderwater- avontuur van kapitein Nemo en zijn duikboot Nautilus. Vrijdag (23.30 uur), zaterdag (18.00 en 21.00 uur) en zondag (14.00 uur) speelt Sjoerd Wagenaar de voor stelling Klepperrek II in een de corvan honderden potten en pan nen. Compagnie de Dwaas (met acteurs met een verstandelijke handicap) staat zondagmiddag om 16.00 uur in de theatertent met Paradiso. Recente films van Nederlandse filmmakers die (gratis) in de bui* ten bios worden gedraaid begin nen steeds om 22.15 uur en op zondag om 21.30 uur. Op woens dag is dat de film Exit van Paul en Men no de Nooijer, op donderdag De Poolse Bruid van Karim Traï- dia. op vrijdag Kleine Teun van Alex van Warmerdam, op zater dag Het ondergronds orkest van Heddy Honigmann en op zondag Lagrimas Negras van Sonia Her man Dolz. Van de Rotterdamse filmster Ma rieke van der Lippe gaat woens dag om 21.30 uur de film Welkoi a in Viaardingen in première. F .n video-project in het kader va de Kunstestafette 1998, waarvoor Van der Lippe op stap ging met tien Vlaardingers. De tien portret ten die dat opleverde, roepen teza men het beeld op van Viaardin gen. Elke dag om 16.00 uur ver trekt de filmster vanaf de kassa op het festival terrein voor een bij zondere stadswandeling waarin zij licidi' impiL'&Mes, historische feiten en opgedane kennis over de stad en haar inwoners op haar eigen manier zal vertellen. Muziek is er steeds aan het eind van de middag en als afsluiting van de dag (23.00 uur). Woensdag is dat bijvoorbeeld de Rotterdam se band Handsome 3some, don derdag om 18.00 uur De Freddy's met eovers, vrijdagavond André Manuel k Krang, zaterdag om 17.00 uur het Vlaardingse vrou wenkoor Uit volle borsten en zon dagmiddag 12.00 uur de Chileen se Jacqueline Castro Raveio met Latijns-Amerikaanse liedjes. Ook de kinderen komen tijdens het vijfdaagse festival in Het Hof aan hun trekken met een gevari eerd kinderprogramma. Ze kun nen zaterdag- en zondagmiddag vanaf 15.00 uur zelf schilderijen maken en donderdag en vrydag om 16.00 uur meedoen met een workshop theater maken. Pop pentheater Wim Noordegraaf staat voor zondag om 14.15 en 16. lö uur op het programma. Scftrijuer Don Duyns opent op woensdag 26augitstus het Ho/aan Verscliijnsei om 20.00 uur in de üolkstheatertent. De band Hands ome 3some verzorgt de muziek. Vakantiegangers komen thuis met de mooiste verhalen over ui terlijke schoonheden in Italië, Frankrijk of Spanje. Maar ook thuisblijvers kunnen de vakan tiegangers trakteren op verha len over mooie, toeristische plek jes. Want die liggen vaak dichter bij huis dan menigeen vermoedt. In Viaardingen bijvoorbeeld. De stad is rjjk aan monumentale en cultuur-historische beziens waardigheden. Je moet ze alleen weten te vinden. Dit is het vijfde deel in een serie over de verbor gen bezienswaardigheden van Viaardingen. Eerdere delen ver schenen op 10,14,3" en 21 augus tus. ÈfefAJsS éjfeiisPSfij Veel historische attributen van de boerderijen in Midden-Delfland, staan nu als een klein open luchtmuseum keurigopgesteldonder de origine Ie hooiberg bij de boerderij van het Recreatieschap Midden-Delfland. Foto Roei Dijkstra Door Tonnv van der Mee Viaardingen Op het terrein van het voormalige Kolpabad aan de Broekweg wisselen heden en ver leden elkaar af. Veertig jaar lang lag er een zwembad. Daarvoor heeft er tot 1952 een historische boerderij gestaan: d' Engeische Boomgaen. Nu is hel zwembad weer weg en is het terrein éen gro te kale zandvlakte. Tenminste, bijna kaal. In een hoek van het terrein is een groep jeugdige archeologen in spe bezig met opgravingen. Met de grootste zorgvuldigheid worden scherven en 'kloostermoppen' (bakstenen) uit de Middeleeuwen geborgen. Er worden zelfs resten uit de IJzertjd i le eeuw voor Christus) gevonden, evenals resten van een sloot uit de 13e eeuw. Nu kan dit cultuur-historisch goed nog geborgen worden. De ar cheologen hebben tot januari de tijd om te graven. Over een aantal jaar is dat weer verleden tijd en verrijzen er moderne woningen op het terrein. Toch wachten niet alle boerderij en hetzelfde lot als d' Engeische Boomgaert. Viaardingen telt nog verschillende boerderijen uit de 19e eeuw. Niet ver van de plek waar de opgravingen gedaan wor den, staat langs de Westlandse- weg de 19e eeuwse boerderij van Cars in 't Veld. Ook bekend is het huis van dokter Moerman, waarin nu het archeologisch museum Hoogstad huist. Minder bekend is de historische boerderij van de buurman, boer Vellekoop. De boerderijen in Viaardingen vallen misschien niet zo op. Aan de rand van de Westwijk en in de Zuidbuurt staat een groot aantal boerderijen, die de sfeer uit het verleden dragen, maar een mo derne invulling hebben gekregen. Het best verborgen is boerderij 'De Hoogkamer', letterlijk ver- sJjölcu achter de buajes, gelegen aan het eind van de Van Baerle- straat aan de rand van de West- wijk. De boerderij uit 1574 wordt sinds 1963 door het Nivon ge bruikt als natuurhuis met een kampeerterrein. De Zuidbuurtseweg. die door het recreatiegebied Midden-Delfland richting Maassluis loopt, is rijk aan historische boerderijen. Van af de jaren zeventig zijn alle boer derijen in de verkoop gegaan te gen heel goedkope prijzen. De voorwaarde was dat de boerderij en wél in de oorspronkelijke staat, maar niet in de oorspronkelijke functie gehandhaafd moesten worden. De boerderijen kregen een andere, nuttige invulling. Zo wordt de ene boerderij ge bruikt voor de verkoop van educa tief speelgoed en de andere voor de productie van wijn. Weer een andere boerderij hield vroeger kippen, terwijl het nu omgetoverd is tot een van de grootste stal- lingsbedrijven voor ('Kip'-)cara- vans. En tegenover de minigclfbaan in de Zuidbuurt, die eveneens bij een van de historische boerderij en hoort, staat een boerderij die oorspronkelijk uit de 17e eeuw da teert, maar aan het begin van deze eeuw in de huidige staat is neer gezet. In de boerderij heeft onder meer het Recreatieschap Midden- Delfland gezeten. Een klein ge deelte van de oude woonkamer uit de 17e eeuw is gehandhaafd. Verder zijn er verschillende histo rische attributen van boerderijen uit de omgeving bewaard geble ven. Die staan als een klein open luchtmuseum keurig opgesteld onder de historische hooiberg. J "l Maandag 24 augustus SCHIEDAM Dc de Woud hoek. Klaverjassen. 19.30- 22 O Ou ROTTERDAM Museum park 2130 Canal Plembioscooo Met vandaag de film:Brat. Nlghttown Café 21.30 Pop'fifm, Diergaarde Blijdorp Uitge slapen. Een nieuwe actieve kindeisceurtocht over slaapgedrag by dieren. Wllhelminapier 20.30 en 22.00 Wilheimma s Zomers 1993. Orkater. Draaikonten. Reserveren 010- 4138326/4390580 Dinsdag 25 augustus SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-inloop. 10.00- 12.00u. Wijkpost Zuid. Soos. 13.30 15.30u. Podium Café. Jamsessie. 22.30u. Dc Oost, Openmgseizoen. 13,30-16.00u. VLAARDINGEN Terrein voetbalvereniging HSC- Start Fiets vierdaagse, 8.30en9.00u. Dcde Bijenkorf. Schaken en dammen. 13.30- 16.0Ou. en jeu de boules en koersbal, 14.00-16.30u. Dc Soenda. Schaken, 14.00- 16.00uDc West, Creatieve contactmiddag. 14.00-16,00u. MAASSLUIS Ijsbaan Vlaardlngsedijk. Souwdorp, 10.00- lö.OOu. ROTTERDAM Hlst. Museum 'Schietandshuis' 10 00- 17.00 Meer over klompen m Nederland. Mu seumpark 21.30 Canal+ Plembioscoop. Met vandaag de film:Unagi. Diergaarde Btijdorp Uitgeslapen. Een nieuwe actieve kinderspeur tocht over slaapgedrag bij dieren. Jazzcafé Dizzy 22.00 JazztiCe. Wilhelminapier 20.30 en 22.00W<lhelmma's Zomers 1998. Orkater. Draaikonten. Reseiveren 010-4138326/ 4390580 De omwonen den van de geplande nood- school in Vlaardingen-Am- bacht hebben het schorsings- verzoek dat zij vorige week in dienden tegen de bouwvergun ning, gewonnen. Dat heeft de president van de Rotterdams rechtbank hen vanmorgen te lefonisch meegedeeld. De schriftelijke toelichting volgt nog; dan wordt ook bekend voor hoe lang de vergunning is geschorst en om welke rede nen. Een bewoner van de Hart mansstraat, P. Harent, had het schorsingsvmoek ingediend namens hemzelf en tien ande re (deels toekomstige) bewo ners uit de buurt. Zij wilden daarmee de bouw van de tijde lijke noodschoot tegenhouden. Het noodgebouw telt twee ver diepingen, moet plaatsbieden aan zo'n 250 basisschoolleer lingen en wordt opgetrokken uit porta cabins. Hoewel het om een tijdelijke situatie gaat (de bedoeling is maximaal vyf jaar), zyn de bewoners fel te gen, omdat het gebouw pal voor hun splinternieuwe hui zen wordt geplaatst. Schiedam De beheerder van de oude begraafplaats aan de Sehie- datnse Vlaardingerdijk ontdekte' zondag vernielingen aan een aan tal graven. Onbekenden hadden grafstenen omgeduwd en een aantal kruizen omgekeerd in de grond gestoken. Op een van de km i7en was een emmer geplaatst met daarop een geschilderd ha kenkruis. Aangezien de beheer der zondag terugkwam van een vakantie is niet bekend wanneer de vernielingen zijn gepleegd. Schiedam Een drietal onbeken de jongens heeft in de nacht van zaterdag op zondag een auto van af de kade in het water aan de Noordvest geduwd. Getuigen hadden even daarvoor gezien hoe de drie een ruit ran de auto ver nielden en probeerden het voer tuig in brand te steken. Toen dat mislukte, weid de wagen in de gracht geduwd. Een takelwagen heeft de auto er later uitgevist. Schiedam De Rotterdamse poli tie heeft gistermorgen vroeg een 29-jarige Schiedammer aange houden op verdenking van in braak in een winkel aan de 's-Gra- velandseweg. De man had in Rot terdam aan een voorbijganger een faxapparaat te koop aangeboden. Die vertrouwde het niet en waar schuwde de politie. Die wist na een korte achtervolging de Schie dammer op zijn snorfiets aan te houden. De man had zijn 'han delswaar' inmiddels weggegooid, maar de politie wist het apparaat terug te vinden. Het apparaat bleek eerder die nacht te zijn ge stolen bij de inbraak aan de 's- Graveland seweg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1