19 7 Maarhuis en Siemerink in de vorm van hun leven v m 'De Europa Cup kan ik, net als vorig jaar, vergeten' Mei name Henk Vos ;T,r Amerikaanse toppers niet in Davis Cup Sen - tmetje Carlo l'Ami mist TOP Oss Van der Ree zegt af voor olympisch team Real Madrid: straf definitief FIFA overweegt extra wissels Engelse clubs trouw aan UEFA Nederlands tennis wacht een prachtige dag, Ivanisevic en Rusedski volgende slachtoffers? Topcoach, het voetbalspel van het Rotterdams Dagblad gaat weer van start Wie stelt de beste elf op en wordt Topcoach seizoen 1998/1999? Doe mee! Topcoach Rotterdams Dagblad Vrijdag 4 september 1998 Rotterdam De tuchtcommissie van de KNVB heeft Excelsior- doelman Carlo l'Ami voor één duel geschorst vanwege zijn rode kaart tegen FC Utrecht. In de be kerwedstrijd van woensdag haal de hij de doorgebroken John de Jong onderuit. De bond spreekt alleen competitiestraffen uit voor de rode kaarten, die in de strijd om de Amstel Cup worden uitge deeld, gele prenten gelden bij de profs alleen voor de beker. i'Ami mist nu het duel van mor genavond tegen TOP Oss, waarin hij wordt vervangen door Mark Zegers. Excelsior plaatste zich on danks de 5-3 nederlaag tegen FC Utrecht toch voor de volgende be kerronde, waarin de Rotterdam mers thuis spelen tegen PSV. Papendat Rotterdammer Den nis van der Ree heeft afgezegd voor het olympisch voetbalelftal, dat gisteren op Papendal bijeen is gekomen voor een oefenslage. De verdediger van FC Utrecht, oor spronkelijk afkomstig van de Fey* enoord-jeugdopleiding en later ook amateur bij Barendreeht, is geblesseerd. Om die reden moe ten ook Niels Oude Kamphuis en Cees Paauwe (beiden van FC Twente) en Ajacied Cedric van der Gun moeten verstek laten gaan. Hun vervangers zijn Mar- tijn van Strien (Vitesse), Tom van der Leegte (RKC Waalwijk), Den nis Scharrenburg (FC Utrecht) en Anthony Lurling (Den Bosch). Deze week werd Han Berger ge presenteerd als nieuwe bonds coach van Jong Oranje/olympisch elftal. Op 9 oktober speelt de ploeg, met daarin de Spartanen Kew Jaliens en John Nieuwen- burg de eerste kwalificatiewed strijd tegen Israël (in Tilburg), vijf dagen later is Oostenrijk in Utrecht te gast Nyon De tuchtcommissie van de UEFA heeft de straf voor Real Ma drid in de Champions League on verkort gehandhaafd. De beker houder dient de eerste wedstrijd, tegen Inter op 19 september, 300 kilometer buiten Madrid te spe len. De straf is het gevolg van het doelincident op 1 april. Voor de wedstrijd tegen Borussia Dort mund trokken toeschouwers een doel om waardoor het duel pas ge ruime tijd later begon. Real vroeg de UEFA om clementie omdat de club voor deze wedstrijd inkom sten zou mislopen en organisato rische probleem vreesde. De wed strijd tegen Inter wordt nu in Se- villa gespeeld. Brugge De wereldvoetbalbond FIFA overweegt bij verlengingen van wedstrijden twee extra wis sels toe te staan. De medische commissie van de FIFA heeft hiermee al unaniem ingestemd, het bestuur moet zich er eLnd deze maand nog over uitspreken, Michel D'Hooghe, voorzitter van zowel de medische commissie als de Belgische bond. maakte dit gis teren in Brugge bekend bij de pre sentatie van een geneeskundig congres. D'Hooghe pleitte ervoor het internationale seizoen in te korten. „Daarmee voorkom je dat spelers naar dope grijpen. Steeds meer voetballers raken overbelast omdat ze te weinig hersteltijd hebben en is het verleidelijk.naar verboden middelen te grijpen." Londen De Engelse voetbal clubs hebben unaniem trouw ge zworen aan de Europese voetbal bond UEFA. De twintig verenigin gen uit de hoogste divisie ver klaarden gisteren eensgezind dat een nieuwe Europese competitie er alleen mag komen onder toe zicht van de UEFA. De clubs meldden dit na een bijeenkomst in Londen, waar het bureau Me dia Partners hen inzicht gaf in de plannen voor een van de UEFA losgekoppelde Europese competi tie. Mede op initiatief van enkele topclubs zijn die plannen in de laatste maanden uitgewerkt. De Engelse topclubs Manchester United, Liverpool en Arsenal lie ten onlangs al weten niet mee te werken aan deze opzet. Donder dag was tijdens de bijeenkomst ook Gerhard Aigner, secretaris generaal van de UEFA, aanwezig. Hij deelde de clubs de ideeën van de UEFA mee. De verenigingen waren tegen loskoppeling. Door Rene van Hattum New York Langs baan elf van Flushing Meadows zat gisteren een oud-teamgenoot van Paul Haarhuis. Uit de tijd dat de Eindhovenaar voor Florida Slate University speelde, tien lentes geleden. De vriend van toen wist niet wat hij zag toen hij Paul Haarhuis tekeer zag gaan. Het was bij 6-16-1 en 4-1 toen coach Alex Reijnders het niet kon laten een grapje te ma ken tegen het verbijsterde maatje. Hij deed alsof hij een injectienaald in zijn arm stak en zei: „Epo, erg beroemd spul in Nederland." Het peloton Nederlandse tennis- fans in New York wacht morgen een prachtige zaterdag. Paul Haarhuis tegen Goran Ivanisevic en Jan Siemerink tegen Greg Rusedski. Haarhuis speelde giste ren alsof hij in de bloei van zijn tennisjaren is aangekomen. Hij deklasseerde de twaalf jaar jonge re Argentijn Guillermo Canas. Bijna net zo indrukwekkend vol leerde Siemerink Dominik Hrba- ty uit de US Open. Paul Haarhuis is een man van de gestampte pot, of eigenlijk van kokoskoeken. Geen pak ter we reld is veilig voor hem. Aan zijn lijf geen Epo, Het was een grapje van Reijnders, maar gaf wel aan in wat voor vorm de Eindhove naar is. Hij speelt op zijn 32-ste zijn tiende US Open. De 20-jarige Argentijn, nummer 91 van de we reld, werd alle kanten op ge stuurd In de eerste twee sets maakte Haarhuis slechts zeven fouten. JPu» Paul Haarhuis voelt zich sterk en liet dat vannachtelko minuut van zijn partij tegen de Argentijn Guil lermo Canas zien. Nu wacht hem Goran Ivanisevic. Foto Paul Vmeker/AMP Toch hield Haarhuis beide benen op de grond „Je moet wel eerlijk zijn: die Alonso en Canas die ik tot nu toe heb gehad zijn niet slecht, maar ook geen toppers. Die ko men pas in de volgende partij. Maar als ik dit niveau vast hou, maak ik tegen iedereen zeker een Uitslagen Dammen Iihevsk.WK-tw«kunp. Tweede set, tweede barrast: Schwanman (RusF-Tsjizjov (Rus) 4-2. Stand tn sets11- Golf Crans-sur-Sierre. European Masters, 2,8 miljoen ju 1de n.w Stand na eerste dag: 1. Clarke (Nle) 64 sla gen, 2. Sjöland (Zwe) 65,3. Karlsson (Zwe), Romero (Arg). Haugsrod (Noo) 66. Volleybal Sn eek- Kwalificatie EK mannen: Groep Al: Nederland-Finland 3-0(15-9 16- 14154). Stand: l.Tsjechiê5-8(12-5),2. Bul garije 5-8 (t2-7), 3. Nederland 6-6 (11-9), 4. Finland 54 (7-9), 5. België 54 (6-9), 6. Turkije 4-0(3-12). Wielrennen Tonxdei'Avenir.Aj'sentrt-du-Plesjis.pro- loog, tijdrit: 1MJtar (CB r) 8.2 km in9.41 (50,809km/u), 2. Backstedt (Zwe) 0.09,3. Rinero(Fra) 0,12,4. Auger (Fra) 014,5. BergesfFra), 6. Neuville (Fra) 0.15,7. L^ngella (Fra) 0.17, B. Buxhofer <Oos),9. Bouyer(Fra) 0.18,10. Zubeldia (Spa) Zeilen Wenen. EK Laser: Stand na7races: l.Ainslie(GBr)15punten, 2. Bougiouns (Gri) 28,3. Guiimin (Fra)36,17. Lantermans (Ned) 60,20. Kats (Ned) 72,24. Veraar (Ned) 81,35. Harwyne (Wed) 110,45. De Haas (Ned) 128. Milwaukee, WK Soling. Stand na6races: 1. Cian (Ita)68,2. Pisjoegi n(Oek) 69,3. Sjaidoe- ko (Rus) 71,17. Heiner 100,45. Den Outer 230. kans" 4-. -W Later:-op de avond kwam Haar huis' wens uit, dat hij morgen een stuk liever Ivanisevic dan Todd Martin tegenover zich zou krij gen. Haarhuis is de schrik van de Kroaat. „Hij is mijn zwarte kat," zei Ivanisevic al eens. De laatste vijf keer dat ze tegen elkaar speel den won de Eindhovenaar. „Het verschil tussen Ivanisevic en Mar tin is voor mij dat ik tegen Iva nisevic denk 'als ik goed speel pak ik hem', terwijl ik tegen Martin denkals ik goed speel, heb ik een kans." Als hy zo speelt als giste ren, pakt hij hem, wilde Haarhuis zeggen. Ivanisevic was voorzichti ger: „Het zit me tegen Haarhuis in mijn hoofd. Als ik hem zie heb ik al een probleem. Maar dit is Grand Slam, dit is anders." Greg Rusedski is met een hand vol levens naar New York geko men. Daarvan heeft hij er al drie verspeeld. Gisteren overleefde hij tegen Bohdan Ulihrach voor de derde keer deze week een match point. Weer redde Rusedski zich, net als tegen Wayne Ferreira en wéér ontsnapte hij in vijf sets. Siemerink Jan Siemerink gelooft niet dat hij morgen enig voordeel kan putten uit die miraculeuze ontsnappin gen, noch uit het feit dat Rusedski tien sets deed over zijn eerste twee partijen, „Rotterdam van dit jaar ben ik zelf ook nog niet verge ten. Daar sloeg ik in mijn eerste wedstrijd op matchpoint tegen een bal op de lijn. Het eind van het liedje was dat ik het toernooi won. Het is eerder gevaarlijk als je tegen jongens speelt die vroeg in het toernooi matchpoints hebben overleefd. Je ziet het zo vaak dat ze dan het toernooi winnen." „Dat hij tweemaal vijf sets heeft gespeeld en ik maar drie zegt ook niets. Het is pas zijn derde partij. Als het nou de kwartfinales zou den zijn is het wat anders. Dan ben je al verder in het toernooi en meer vermoeid. Bovendien heeft Greg sinds Wimbledon maar twee toernooien gespeeld." New York. US Open, 28 miljoen jolden. Mannen Ee rste ronde: Corretja Spa/7)- Pozzj Ita) 2- 66-3 7-5 7-5. Tw eede r ond e Haarhuis? Ned) -Canas (Arg) 6-16-1 7-5, Siemerink {Ned>- Hrbaty (Slo) 64 6-3 64, Sampras (VSt/D- Goidstein (VStï 74 2-6 6-3 6-3, Rafter (AuS/3) -Gumy (Arg) 64 6-16-2. Ivanisevic (Kro/14) -Martin (VSt) 1-6 7-6 7-5 6-3. Muster (Oos>- Wayne Black (Zim) 6-7 64 6-3 6-0, Namkin (ZAp-Kuerten (Bra) 24 64 6-3 64, Sangui- netti (ItaV-Damm (Tsg) 7-6 7-6 64, Agassi (VSt/8)-Raoux (Fra) 6-3 6-26-7 3-66-1, Kuce- ra (Slw/9>-GoImard (Fra)7-56-3 64. Sanfóro (FraHtrthurs (Aus) 7-6 64 6-3, Rusedski !GBr/6HJiihrach (Tsj) 4-6 6-3 4-6 6-2 7-5. Tillstrom (Zwe)-Dosede! (Tsj) 14 6-3 7-634 6-3, Safin (Rus)-Dent (VSt) 6-3 6-1 74. Björkraan (Zwe/12)-Slark (VSt) 64 6-3 64, Voinea {Roej-Bryan (VSt) 0-6 6-2 64 64. Du hbeleerste ronde: Carbonell/Roig (Spa) Kempers/Oosüng (Ned)6*7 6-4 64. Vrouwen Tweede ronde: Koemikova (Rus/15)- Bobkova (Tsj) 6-3 64, Hmgis (Zwi/D-Majoli (Kro) 7-6 60, Davenport (VSl/2>-Fusai (Fra) 6-16-1, Golarsa (llak-Venlo (Ven) 64 3-6 64. Sanchez Vïeario (Spa/4 kZuluaga (Col) 6-3 6-2. Venus Williams (VSV5)-Kremer (Lux) 6-16-3, Coetzer (ZAtf 13)-Sandu (Roe) 64 6 2, Schett (Oos)-Plischke (Oos) 6-17-6, Tau- ziat (Fra/iO)-Barabansjikova (WRu) 6-7 6-2 6-3, Pitkowskï (Fraj-Carisson (Zwe)6-3 63, Fanna (Ita)-Dechaume-Balleret (Fra) 6-3 J- 6 6-3, Raymond (VStj-Zevera (WRu) 6-2 62, Mary Joe Fernandez (VSO-Fusai (Fra) 6-3 4- 6 7-6. Netland (Let)~De Swardt (ZAf) 5-7 6-0 6-2, Pierce (Fra'l 2HBlack (Ztm) 6161, Ru- ano Pascal (Spaj-Snyder (VSt) 64 64, Mar tinez (Spa/7)-Trai! (VSt) 74 61, Nagyova (SlwhRubm (VSt) 7-6 64, Dubbel, eerste ronde: BollegrafiAdams (Ned/VSt/9>-Grande/Testud Üta/Fra)612-6 62. Gemengd dubbel, eerste ronde: Venus Wil li ams/Gimelstob (VStpBasuki/Kempers (Ino/Ned)2-6 63 63, Vis/De Jager(Ned/ZAl) Halard/Delaitre (Fra) 67 63 63. Jan Siemerink staat in New York netzo lekker te 'meppen' als Paul Haarhuis. De Neder lander bereikte moeiteloos de derde ronde. Foto Paul Vreeker/ANP Ook Siemerink is bezig aan een opmerkelijk sterke US Open. Hij evenaarde gisteren zijn beste op tredens in New York. In '91, '92 en '96 stond hij eveneens in de derde ronde. Daar bleef het altijd bij. Op zijn heupen Dominik Hrbaty was van iets zwaarder kaliber dan Guillermo Canas. Toch schudde Siemerink hem met 6-3 6-3 en 64 af. Hrbaty is ook een 'gravelhapper', maar wel een goeie. Siemerink had het echter op zijn heupen. Tegen het sterke volleren van de Rijnsbur ger had de Slowaak geen verweer. Zelfs op de baseline was Sieme rink sterker. Vanaf die baseline is Hrbaty^ in middels nummer 40 van de-we- 'reld, doorgaans gevaarlijk. Twee weken geleden won hij het gravel toernooi van San Marino. Hrbaty volhardde echter in het bestoken van de slice backhand van Sieme rink, maar die speelde hij drie sets haarscherp terug. Sieme- rinks forehand wil nog wel eens zwabberen. Dat gebeurde even min. „Dat die dingen lukken ge ven hoop voor de wedstrijd tegen Rusedski." Siemerink trof Rusedski al zeven keer. Hij won vier keer en verloor driemaal. „Ik vind het wel een mooie tegenstander. Hy is toch de finalist van vorig jaar en een jon gen uit de top tien. Maar lekker spelen is het niet tegen hem," zei Siemerink. „Je komt niet aan ten nissen toe. Je weet dat je hele games geen schjjn van kans krijgt en dat je er op een paar momen ten moet staan. Het is zaak datje de hele tijd geconcentreerd blijft en je niet gefrustreerd raakt van die games waarin je helemaal geen kans krijgt." Door Marcel van der Kraan Rotterdam De tijd dat een voet baller zijn gekwetste ledematen op een bankje bij de kachel te rus te plaatste ligt ver achter ons. De moderne prof, en zeker een Feye- noord-speler die onder het me disch regime van Dick van Toom valt, moet keihard werken om ka potte gewrichten weer op te lap pen. En dus werkt ook Henk Vos dagelijks een zwaar programma af. Feyenoords linkeraanvaller heeft welgeteld twee partijtjes meegedaan in het seizoen 1998f99 en zit nu tot oktober in de lappen mand. Een kapotte knie, opgelo pen in de thuiswedstrijd tegen MW, houdt hem geruime tijd aan de kant. Js dit de rotste seizoenstart die je in je loopbaan hebt meegemaakt Vos: „Nou, vorig jaar heb ik ook weinig plezier gehad van de eer ste maanden. Toen kreeg ik in de Europa Cup-wedstrijd tegen FC Jazz die rode kaart. Scoord- een prachtige goal, werd ik tot.- zongen door het publiek en wierp ik door dat ene incident een smet op de start van het seizoen. Maar het is de eerste keer dat ik zoveel pech heb door een blessure. Ik baal er verschrikkelijk van, want voor mijn gevoel was ik toch lek ker bezig. Ik scoorde de winnende goal tegen Fortuna en door zo'n lullig ongelukje moest ik in de tweede wedstrijd al afhaken." De een z'n dood, is de ander z'n brood... Vos: „Ja, zo zit het in de voetballe rij in elkaar. Voor het elftal is het goed dat er nu een goede vervan ger is. Met het aantrekken van Pe ter van Vossen is er duidelijk een man bijgekomen voor de linker flank. Vorig jaar was er op die po sitie weinig concurrentie. Het be stuur heeft gezocht naar verster king en die in Van Vossen gevon den. Voor de club is dat goed." De kans is groot dat hij zich tij- ,dens jouw afwezigheid vast in het elftal zal spelen. Vos: „In de VI-gids zag ik aan het begin van dit seizoen het plaatje met alle posities waarop spelers terecht kunnen. Daarover zal de trainer wel zijn gepolst. Ik las dat ik op de linkerkant met Paauwe en Van Vossen moet concurreren of in de spits met Julio Cruz. Ik ben bly dat ik op twee posities uit de voeten kan. Tegen Fortuna kwam ik naarmate de wedstrijd vorderde ook steeds verder voorin te spelen. En als je in m'n hart kijkt, zeg ik dat de spitspositie nog steeds mijn oude vertrouwde Henk Vos in betere dagen. „Maar," zegt Feyenoords aanvaller, „ik heb grotere tegenslagen in mijn carrière gehad." Archieftoto Mi chel Biertiyizen/Cor Vos plekkie is. In de voorbereiding is er met mij wat dat betreft niet veel geëxperimenteerd, maar ik kan er in mijn ogen nog steeds goed uit de voeten. Vooral omdat ik als lin kervleugelspeler nauwelijks de kans krijg om te koppen. En ik denk dat dat nog steeds één van mijn sterke punten is." Is ket zeker dat je de beide Europa Cup-duels met VfB Stuttgart zal missen? Vos: „De eerste wedstrijd Is al over twee weken. Die haal ik na tuurlijk nooit. Nu denk ik dat het elftal ook zonder mij daar een be hoorlijk resultaat zal halen. Feye- noord is dit seizoen in de breedte echt sterker geworden. De trainer heeft meer mogelijkheden en zal een sterk elftal neerzetten. De re turn is over vier weken. Mis schien dat ik. als ik heel goed en vlot herstel, nog een kansje maak voor die wedstrijd. Maar ik moet oppassen dat ik niet te vlug weer aan het grote werk begin. De dok toren denken dat mijn knie nu met rust kan genezen. Als die knie verder kapot gaat en ik moet worden geopereerd, ben ik maan den uitgeschakeld." Feyenoord doet elk seizoen mee op drie fronten, dus ik zal nog ge noeg aan de bak komen. Ik moet gewoon zorgen dat ik weer fit word en vanaf dat moment zal ik me weer terugknokken in de ba sis. Ik heb grotere tegenslagen in mijn carrière gehad. Het zit toch in mijn karakter om bij Feye noord de concurrentiestrijd aan te gaan en die te winnen. Ik ben en blijf een vechter. Vorig seizoen heb ik 30 van de 34 wedstrijden gespeeld. Onder Beenhakker heb ik alleen Vitesse door een schor sing moeten missen." New York Bondscoach Tom Gullikson heeft problemen met de samenstelling van de Ameri kaanse Davis Cupploeg voor de halve finale tegen Italië, later deze maan in Milwaukee. Alle toppers stellen zich om uiteenlo pende reden niet beschikbaar voor de wedstrijd. Pete Sampras geeft prioriteit aan de handhaving als nummer een van de wereld. Michael Chang voert blessuregevoelig heid aan. Jim Courier is gebles seerd en speelt dit jaar vermoe delijk niet meer en Andre Agassi weigert te spelen omdat de keu ze viel op Milwaukee. Agassi organiseert in hetzelfde weekeinde zijn jaarlijkse liefda- digheidstoemooi in Las Vegas. Desondanks was hij beschik baar voor de Davis Cupwedstrijd als die gehouden zou worden aan de westkust, bijvoorbeeld in San Diego. Nadat de -Ameri kaanse bond uit financiële rede nen voor Milwaukee koos, trok Agassi zich terug. De nummer acht van de wereld 1 ging zelfs verder. Bij een zege op Italië zal hij rich ook niet be schikbaar stellen voor de finale. „Al zouden ze die in mijn achter tuin organiseren," mekkerde hij gisteren, „dan zou ik nog niet door de achterdeur gaan kij ken." Hé Theo, Er moet me iets van het hart (ets dat me dwars zit vanaf 23 juJi, of eigenlijk al vanaf de 18de. Je kent mijn betrok kenheid bij de mosselfeesten van TVM in de Tour, en als ik te emotioneel dreig te worden: sony Theo. Maar ik vind dat er nu echt een einde moet komen aan deze vertoning, die steeds mens-onterender begint te worden. Frankrijk is een lidstaat van de EG. Frankrijk ligt op minder dan 200 km van onze grens. Franknjk heet een democra- tie te zijn en Franknjk is geen land waar burgerrechten wor den geschonden. Maar Franknjk Wijkt wel een land waarze - mensen kunnen gijzelen. Mijn verbazing is omgeslagen in verbrjstenng. Oké, Russen die in het Engels met elkaar corresponderen over Spaanse EPO-ampullen voor een Moskou's kinderziekenhuis - dat is doorzichtig. Maar kun je vooreen vergrijp van die aard, waarje nota bene zelf amper enige betrokkenheid bij hebt, kunje daarvoor een, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven weken - in verzekerde bewanng worden gesteld? Met z'n allen hebben de Haagse heren en mevrouwen met hun dikke konten op de voorbank in de pioegjeidersauto's van Cees Priem gezeten. Hebben ze de Pyreneeën be klommen en de Alpen. De glazen geleegd en luide het TVM-lied meegezongen. Hebben de types-Terpstra simpe- !e coureurs tot kanjers verheven, hebben staatsen en pre- miers de nuchtere simpelheid van de ploegleider gepre zen. Een ploegleider, die nu al vanaf 23 juii Franknjk niet uit mag. En langzamerhand in een psychose moet raken. Regenng van Nederland: CEES PRIEM MOET VRiJ! Zelfs voor een Van Damme kwamen jullie in beweging. Amnesty t International, besta jenogl? Doei, Nel van de Keetering Kijk voor de precieze spelregels en het deelnameformuiler In het Rotterdams Dagblad van zaterdag 5 september Rotterdams Dagblad VOETBALSP

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7