20 Bomvol clubhuis Victoria bij loting Masters tenniscircuit ■Hl m Sandra Voerman is klaar voor NK dressuur GAN GIG RATI S limit K I ffj Iff fr Rotterdams Dagblad Masters Districtskampioenschappen 1998 Maandag 7 september t/iii vrijdag 11 september, aanvang wedstrijden: 17.30 ti Zaterdag 12 sèptember 1/2 finalje uur I Finale: ndagl&september ang p| Ju uur Gilbert de Wildt al weg bij Xerxes Wim Verploegen (85) overleden Sponsorvoor hoofdklassen amateurvoetbal Tyson weer aangeklaagd Willems-Rapmund en Nicolai-Van Vliet krakers in BI-klasse OsJOUO Roemeense trainer geschorst wegens slaan Thomas Dol! mag wèl in Duitsland spelen 'Derby niet ontspoord' Prijswinnaars van K&B ballen-gehakttestverguld met zilveren beloning IS Rotterdams Dagblad Vrijdag 4 september i r Rotterdam De competitie is nog niet eens begonnen of de nieuwe trainer Gilbert de Wildt is al weer weg bij Xerxes. Onenigheid met de spelersgroep ligt ten grondslag aan het het wel erg vroegtijdige vertrek van de van Fortuna VL overgkomen trainer. Spijkenisse In Spükenisse is gisteren Wim Verploegen (85) ge cremeerd. Verploegen was in de jaren '30f40 een gerenommeerd halfspeler bij Xerxes. De ploegge noot van o.a. Wim Lagendaal en Faas Wilkes speelde vele malen voor het Rotterdams elftal en bracht het ook tot het Nederlands B-elftal. Verploegen was lid van verdienste van Xerxes en werd, nadat hij later naar Voome-Put- ten verhuisde, dat ook van de w Hellevoetsiuis. Zeist De hoofdklassen van het zaterdag- en zondag amateurvoet bal zullen de komende drie sei zoenen de naam van sponsor ïn- tersport dragen. Naar verluidt be taalt de sponsor jaarlijks zo'n 200.000 gulden voor de naamsver- binding. Het bestuur amateur voetbal zal in haar eerstvolgende vergadering, medio september, een besluit nemen over de verde ling van de sponsorgelden. Uit gangspunt hierbij is dat de clubs uit de nieuwe Intersport Competi tie via een nader te bepalen ver deelsleutel een rechtstreekse fi nanciële bijdrage ontvangen. In het verleden is hiervoor een pre miestelsel gehanteerd in relatie tot periodekampioenschappen en de nationale titel. Washington Een 50-jarige Ame rikaanse ambtenaar beeft bokser Mike Ty^bn" aangeklaagd mishandeling. Volgens -de man zou de nog altijd geschorste Ty son hem na een verkeersongeluk hebben geslagen en geschopt. De bokser zelf ontkent. Tyson, voormalig wereldkampi oen bij de zwaargewichten, kwam de laatste jaren meermalen in aanraking met Justitie. In 1992 veroordeelde een recht bank hem tot driejaar cel wegens verkrachting. Vorig jaar, in een revanchepartij met Evander Holyfield, beet Tyson zijn tegen stander een stuk uit het oor. Dat vergrijp kwam hem te staan op een schorsing van minstens een jaar. Door Hans Schelling Rotterdam - Het was voor veel deelnemers gisteravond even schrikken bij de loting van de Masters van het Rot terdams Dagblad Tenniscir cuit. Dat de opkomst bij de apotheose van het tennissei- zoen jaarlijks goed wordt be zocht, is inmiddels geen pu bliek geheim meer. Maar dat een Engelse politie-agent bij de ingang van het clubhuis van Victoria alles moest rege len, verbaasde zelfs de meest doorgewinterde tennisadept. Het was mimespeler Leone, die later op de avond natio naal kampioen Marcel Reu ter voor een partijtje uitdaag de. Leo Schol als mimespeler Leone maakte deel uit van de Head-cli- nic, die door Sportline werd aan geboden. Het spektakel zorgde voor een welkome onderbreking van de loting. De clinic moest noodgedwongen in de hal van Victoria plaats vin den, omdat het centre court door de hevige regen onbespeelbaar was. Petra Kamstra was in het bomvolle clubhuis verantwoorde lijk voor de samenstelling van de speelschema's van de Masters van Nederlands grootste tennis- circuit, die inmiddels al voor de zeventiende keer worden gehou den, Daar weet Petra Kamstra alles van. De inmiddels 24-jarige in-, woonster van Rhoon speelde in haar jeugd ook in het regionale circuit. Het was voor Kamstra de opstap naar het grote werk. Zij speelde vele Grand Slam-toer- nooien en werd tweemaal Neder lands kampioene. De laatste jaren kampt de speelster van TV Half weg met-diverse blessures. Dins dag moet Petra Kamstra opnieuw een operatie aan haar linkervoet ondergaan. Het aantal afschrijvingen voor de Masters was gering. Alleen in de B-klasse schitteren enkele beken de namen door afwezigheid. Mas- ters-kampioene Manon van der Beek toonde helemaal geen inte resse om haar BI-titel te verdedi gen, Ook het trio Yvonne. Grub- ben, Amy van Buuren en Minke Mooijweer ontbreekt in de sterk ste klasse. Bij de B2-vrouwen ver schijnen Annemieke Elsholz (ten- nismoe) en Debby Meertens (bles sure) niet aan de start. Bij de mannen was Anatoli Stoy- Petra Kamstra (links) verrichtte de loting voor de Masters van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit. De extra prijzen werden ge wonnen door van links naar rechts: Jolanda van de Berg, Ilse Hoo- gervorst, Roosmarijn Gerritse en Johan de Klerk. fwo John van Hoew anov onbereikbaar. De Bulgaar eindigde op de eerste plaats in de Bl-eindstand. In deze categorie is titelverdediger Mark Willems als eerste geplaatst. De 21-jarige Rid derkerker schreef vorige week het Drechtsteden-circuit op zijn naam door een zege in de finale op Leon Niemantsverdriet, die bij de Masters wegens examenverplich tingen verstek moet laten gaan- Mark Wfilems kan meteen aan. de bak, wanti hij ontmoét dinsdag In de eerste ronde outsider Remco Rapmund. Plaatsingen De plaatsingen van het eindtoer- nooi wijken dit jaar niet af van de vorige editie. Het hoogste gemid delde is bepalend voor de posities één en twee op de speelschema's. De eerste twee uit de eindstand van het tenniscircuit worden als de nummers drie en vier ge plaatst. Dat allemaal kan nog wel eens voor verrassingen zorgen. Zo eindigden Robert Smeets en Tim Lankhaar in de Dl-categorie op een gedeelde elfde plaats. Het duo voert echter door de hoge gemid delden de Dl-plaatsingslijst aan. Het hoogste gemiddelde (23.70) werd door Jeroen van der Meer behaald. Alleen in de Bl-klasse is ook met de Nederlandse ranglijst reke ning gehouden. Hierdoor is Robin Nicolai - 62ste op de vaderlandse ranking - als tweede geplaatst. Wedstrijdleider Jack Schouten to verde in een recordtempo het complete wedstrijdschema uit zijn computer. De absolute kraker in de openingsronde is dinsdag avond (21.00) de ontmoeting tus sen Robin Nicolai en Jurriën van Vliet. Zij speelden vorig jaar in de Bl-troostfinale. Van Vliet kreeg zelfs twee match-points, maar de voor TOEG uitkomende Nicolai eindigde uiteindelijk op de derde plaats. Een ander hoogtepunt was de ver loting van vier extra prijzen. De door Gran Dorado beschikbaar gestelde arrangementen werden door Roosmarijn Genitse en Ilse Hoogervorst gewonnen. De sport- kledingpakketten (aangeboden door de KNLTB Rotterdam) kwa men in bezit van Jolanda van de Berg en Johan de Klerk. Het Masters/districtskampioen- schap begint maandag bij Victoria aan de Kralingseweg in Rotter dam. Dagelijks worden vanaf 18.00 uur 24 wedstrijden op een avond gespeeld, Tijdens de finale- week wordt het bekende afvalsys- teem gehanteerd. De finales zijn op zondag 13 september. Plaatsingslijst Masters Rotter dams Dagblad Tenniscircuit/dis- trictskampioenschappen: BI: mannen: 1. Mark Willems; 2. Robin Nicolai; 3. Edwin Wesse- link; 4. Michael Jongste; vrou wen: 1. Sabrina Evers; 2. Joyce Tauladan, B2: mannen: 1. Nick van der Kaaij; 2. Erwin van den Herik; 3. Norbert Evers; 4. Attila Houthuy- se; vrouwen: 1. Lianne Phoa; 2, Ly Huong Dinh. Cl: mannen: 1. Christiaan Ber- kouwer; 2. Mark Smit; 3. Edwin Hummel; 4. Remmert Koekkoek; vrouwen: 1. Dorien Geertsema; 2. Marioes Gielen; 3. Karlijn Joling; 4. Evelien Boks. C2: mannen: 1. Joost van La- desteyh; 2; Ruud den Hartigh; 3. Richard van de Wetering; 4. Joost Wegner; vrouwen: 1. Pauline Wong; 2. Gaby van Dam; 3. Sa- mentha Helderop; 4. Romy de Groot. Dl: mannen: 1. Robert Smeets; 2. Tim Lankhaar; 3. Olivier Wolt- hoom; 4. Richard van der Boor; vrouwen: 1. Hona van de Wete ring; 2. Angela Tabak; 3. Simone van Üitert; 4. Jolanda van de Berg. D2: mannen: 1. Jeroen van der Meer; 2. Martijn van der Waal; 3. Jelle Vonk; 4. Edwin Ibrisimovic; vrouwen: 1. Marit Bijl; 2. Jose de Klerk; 3. Avivit Langen; 4. Pauli ne Scheelbeek, EVictoria Kralingseweg 226 Rotterdam MPO*T XtLAMDt RECREATIE ROTTERDAM Boekarest De Roemeense voetbalbond heeft coach Hie Balaci van Universitatea Craiova voor een jaar geschorst wegens mishandeling van een scheidsrechter. Balaci ging afgelopen zondag door het tint na afloop van de met 1-0 verloren thuiswedstrijd tegen Otelul Galati. Omdat arbiter Huzu twee van zijn spelers de rode kaart had gegeven, ging Balaci hem met een schoen te lijf. Huzu liep ondermeer een gebroken neus op. Behalve de schorsing moet Balaci ook een boete van 1800 gulden betalen. Hamburg—Thomas Doll mag van de wereldvoetbal bond FIFA voor Hamburger SV uitkomen. De voor malig Duits international was door de Italiaanse bond geschorst wegens doping, maar die straf geldt niet wereldwijd. De 32-jarige Doll speelde vorig seizoen voor Bari. In de urine van de middenvelder werd in mei, bij een onaangekondigde controle, het verboden middel Benzbromaron aangetroffen. Doll zegt het middel te gebruiken tegen jicht. Zijn arts bevestigt dat. De middenvelder is voor HSVniet per direct beschikbaar. Hij kampt nog met een knie blessure, 3>.&i Schiedam „De scheidsrechter krijgt onterecht de zwarte piet toegespeeld. Hij liet de wedstrijd absoluut niet ontsporen." RNVB- afgevaaxdigde H. Semeys is dui delijk in zijn commentaar naar aanleiding van de publicatie in deze krant over het bekerduel SVDPW-Hermes DVS (3-6). De derby zou dinsdag volgens een woordvoerder van één der clubs zijn ontspoord door toedoen van de Vlaardingse arbiter M. Paping- Semeyn: „Ik heb de wedstrijd ge zien. De scheidsrechter treft geen enkele blaam. Hij heeft terecht enkele gele kaarten getrokken." Sportagenda Tips? Bel de sportredactie: 010-2132700 (fax:0104265227) VRIJDAG 4 SEPTEMBER CLUBHUIS SWSMC; 17.30-19.00 Recep tie nieuwbouw SWSMC. ZATERDAG 5 SEPTEMBER KORFBAL 35.30 Sagitta-Oranje Nassau, Fiks-O DO, CKCMaasstujs-Ventura Sport- VOETBAL. Hoofdklasse A-' 15.00 Scheve- ningen-Excelsior M. Eerste klasse B: 14-30 Deltasport-Zwaiuwen. Tweede klasse C: 14.30 HVQ-Voorschoten. Tweede klasse D: 1430 WK-RHS. Derde klasse B: 14.30 Vi tesse Delft-ppSC, 14.30 HBSS-Maasdyk. Derde klasse D: 14.30 MVV27-SSS, 14.30 CION-Linschoten. Vierde klasse B: 14.30 uur RVC Rijswijk-Hoek5che Boys, Vierde klasse D: 15.00 CVC ReeuvhjK-CTB, 14.30 TSB-Gouda. Vijfde klasse E: 14.30 DRGS- Schoonhoven. 14.30 Hermandad-HSC. VROUWENVOETBAL: 10-30 Zwart Wit'28 2-Zwaiuwen, 11-00 Excelsior Femis- MW27,1430 RWH 2-Hoekse Boys, 12-30 KMD 2-VDL, 1430 PPSC-Maasdijk. SOFTBAL: lö.OO Ducks-Schiedam. ZONDAG 6 SEPTEMBER HONKBAL: 14.00 Schiedarn-Holy. KORFBAL: 14.30 KV Vlaardingen-SCO, Harga-TenDonck. VOETBAL. Eerste klasse B; 14.00 Wilhel- mus-SWSMC. Beide klasse D: 14.00 TOL Donk- Vierde klasse D: 14.00 Quintus-H. v. Holland. Vierde klasse G: 14.00 Germinal- DRGS, 14.00 Hennes DVS-MSV71,. 14.00 VOC-RKWIK 14.00 Excelsior'20-Fortuna VL, 14.00 VFC-Aeotus, 14.00 Ursus-HWD. Vijfde klasse K: 14.00 SVDPW-Real Parbo. Vijfde klasse U 14.00 HSC-ODC, 14-00 Schiedamse Boys-Voorwaarts. VROUWENVOETBAL: 12.00 MSV7l-Lek- kerkerk, 14.00 Stolwyk-Hermes DVS. Door Bas van den Berg Gaardingen Paarden zijn net mensen. Sandra Voer man kan die stelling volmon dig beamen. De provinciaal dressuurkampioene heeft in Kafu een zesjarige ruin die ontzettend ondeugend en baldadig is. Kortom, een ech te donder in paardentermen. De 21-jarige amazone kan zijn streken best waarderen, maar zo vlak voor het natio naal kampioenschap in Er- melo moet hij maar 'even dimmen' en gewoon naar haar luisteren. Sandra Voerman's grootste zorg bij de verplichte dressuurproef is dat zij haar paard in bedwang kan houden, ,,'t Is een erg lief paard," zegt ze, „maar hij heeft zo z'n stre ken. In het begin was hij veel te sterk voor me. Maar sinds ik hem bij Ellen Albers train in Ouden hoorn, zijn de rollen omgedraaid en beslis ik en niemand anders. Ik hoopdatik zaterdag tijdens dezes minuten durende proef het ge duld kan opbrengen er een mooie uitvoering van te maken. Hoe rus tiger ik ben, des te makkelijker zal m'n paard in staat zijn de op dracht voor honderd procent uit te voeren. Ontbreekt het daaraan, dan wordt Kafu snel afgeleid en is een fout voldoende om punten te verspelen. Als ik zenuwachtig ben, dan merkt het paard dat ge lijk. Ik loop dan de kans dat hij on rustig wordt en dat zou de proef ook al niet ten goede komen." Plezier Tot nu toe heeft Sandra Voerman veel plezier met haar paard. Ze won dit jaar met Kafu het ene na Sandra Voerman trots met haar paard Kafu: „Hoe rustiger ik ben, des te makkelijker zal m'n paard in staatzJJn de opdracht voor honderd procent uit te voeren. Als ikzenuwachtlg ben, dan merkt Kafu dat gelijk, hij wordt dan onrustig." Fpto Peter woikenboer het andere concours, met als hoogtepunt het provinciaal kam pioenschap in Hecrjansdam in de Ml categorie. Ook schreef ze het Open kampioenschap van Twente op haar naam in Almelo. Ze ver diende met deze titel de vijf pun ten die genoeg waren om volgend jaar Z1 te rijden. Springbenen Haar vader heeft Kafu gekocht. Het dier is afkomstig uit een ech te dressuurfamilie. „Springen kan hij nauwelijks en dat vind ik een beetje jammer," zegt Sandra met enige spijt in haar stem. „Om z'n spieren te trainen laat ik hem wel eens over een lage hindernis springen en dat kan hij nog wel. Maar voor gewoon springen heeft hij geen springbenen. Het pro bleem is dat hij weigert gewoon z'n benen op te trekken als hij overeen hindernis heen moet." Uitrusten „Tot m'n veertiende jaar heb ik les gehad bij 'Die Flardingha Rui ters.' Daarna kocht mijn vader Godewin voor me. In tegenstel ling tot Kafu was dat een echt springpaard waarmee ik. zelfs in de L-categorie uitkwam. Met Kafu ben ik best tevreden en niet in de laatste plaats omdat het ook een erg lief paard is." „Wanneer ik zaterdag de dres suurproef moet doen, ga ik vrij dag al naar Ermelo, Dan kan hij uitrusten van de reis en aan z'n omgeving wennen. Ik schat dat ik het moet opnemen tegen 25 3 mede-kandidaten en acht me ze ker niet kansloos. Tegelijkertijd besef ik echter dat een geslaagde dressuurproef van veel factoren afhankelijk is. Neem alleen maar de verplichte oefenstof die ik heb moeten leren. Op het provinciaal kampioenschap was de proef weer anders anders dan de figuren die ik nu moet rijden. Om me opti maal te kunnen voorbereiden ben ik dagelijks bij Kafu. Ik schat dat het me zeker 35 uur per week kost, maar ik heb het er graag voorover." Sinds kort is Kafu ook gestald by manege Ellen Albers, al lag aan de verhuizing een andere reden ten grondslag. Enige tijd geleden raakten de paarden en pony's van 'Die Flardingha Ruiters' besmet met 'drous,' een goedaardige keel aandoening. Sandra Voerman was net op tijd, door met haar paard naar Ouden hoorn te verhuizen. De ziekte openbaarde zich als een keelaan doening, waardoor de paarden een opgerekte keel krijgen. Sandra Voerman: „Het is begon nen bij de pony's die in het wei land lopen en elkaar aanstaken. Daarna werd de ziekte ook gecon stateerd bij de paarden, hoewel niet alle paarden van Die Flar dingha Ruiters zijn aangesto ken." Bang „Toen ik met vakantie was, ben ik wel bang geweest dat Kafu alsnog besmet zou raken," erkent San dra Voerman haar angsten. „Ge lukkig is dat niet het geval ge weest, is Kafu de dans ontspron gen. Na het NK wordt Kafu weer in de Broekpolder gestald en hoeft m'n vader niet meer elke dag naar Oudenhoorn te rijden om Kafu te voeren. Ik heb natuur lijk ook niet altijd tijd, omdat ik examen MEAO op Beneden Maas heb gedaan en geslaagd ben." Over haar gedroomde toekomst is Voerman zeer helder. „Het liefst ga ik in de paardensport verder als instructriee. Het ligt voor de hand dat ik een opleiding daartoe in Ermelo ga volgen. Overigens geef ik al een beetje les aan Veerle Mejjer. Zij is een aantal maanden geleden met haar pony ook al pro vinciaal kampioen geworden." De prijswinnaars van K&B's ballen gehakttest, WK's Karin van Ravens en SWSMC's Cor Valk, tonen trots hun prijzen. Foto Roel Dijkstra Schiedam Liefhebbers van amateurvoetbal die in de rust graag een balletje gehakt verorberen moeten voor de beste kwaliteit in Schiedam zijn. Als prijs winnaars van de Kort en Bondig ballen gehakttest kwamen SWSMC en WK, toevallig ook de hoogst spelende club van de Jeneverstad, uit de bus. Afgelo pen week werden de culinaire hoogstandjes bij de verengigingen beloond met een vergulde bal op zil veren vork. Wekelijks werd bij diverse voetbalclubs in het Water weggebied voor, tijdens, of na de wedstrijden van het eerste elftal door de verslaggevers de lokale bal ge hakt aan een smaaktest onderworpen* Vanzelfspre kend werd ook gelet op de presentatie van de bal. De K&B ballen gehakttest viel bij de clubs behoorlijk in de smaak, want tal van kantinebazen, keukenprin sessen en barmedewerk(st)ers deden hun uiterste best hun produkten zo goed mogelijk te promoten, WKs barjuffrouw Karin van Ravens ging daarin zo ver, dat ze thuis speciale ballen bereidde om die op de club ter keuring aan te bieden. Dankzij haar culi naire hoogstandje won WK n«t een 7,9 de eerste prys, dit gevolgd door de snack van SWSMC's kanti nebaas Cor Valk. Zijn bal gehakt -helaas zonder zilveruitjes- ver diende ééntiende punt minder. Het kon Valk niet uit zijn humeur brengen. Breed lachend nam hij de tweede^ prys -een vergulde bal van kleiner for maat - in ontvangst, om zich vervolgens met de win nares te laten vereeuwigen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8