23^ Slapen op een watertank, maar zo vrij als een vogeltje Bijenhouder vreest voor zijn volken Begrip én onmiddellijke tbs voor gewelddadige verdachte 4 Schiedam vernieuwd te bewonderen op internet 'Ik wist meteen: zo'n schip wil ik hebben. Om op te wonen' jgenda Abonnee Service Rotterdams Dagblad Zaterdag 5 september 1998 Schiedam is trots op z'o bruine vloot die de Lange Haven en de Korte Haven zoveel sfeer geeftOm de oude schepen nog meer onder de aandacht te brengen komt er bij elk schip een informatiepaneel te staan waar op de geschiedenis kort wordt weergegeven. Hans Verel ('ik heb gewoon een vaste baan') woont met zijn vriendin en dochter Sanne op de Excelsior en zou nooit meer in een gewoon huis willen wonen: „Ik wil al tijd het idee houden dat ik, binnen vijf minuten bij wijze van spreken, 20 weg kan varen." Door Sofie van Westrenen Schiedam „Het gevoel van vrij heid. dat is voor mij het belang rijkste." Schipper Hans Verel woont sinds 1996 met zijn vriendin Mieke en dochter Sanne op het schip Excel sior in de Korte Haven van Schie dam. Het schip had hij vier jaar eerder gekocht van iemand uit Den Haag. Voor een prikkie. „Toen was het eigenlijk een vrij vervallen, kaal schip. In mijn vrije tijd ben ik elke dag bezig geweest mei het bewoonbaar te maken. Al lereerst natuurlijk de water- en elektriciteitsvoorzie ningen. Daarna ga je op zoek naar onderde len die bij het schip passen. Je wilt het toch zo authentiek mogelijk houden. En zoveel mo gelijk tweedehands, om de kosten te drukken. Dat gaat dan via via. Inmiddels heb ik een heel net werkje opgebouwd van schippers, en zo kom je nog eens aan je spul len." Verel heeft heel wat reisjes onder nomen voor zijn materialen. „En dan kwam je daar aan en dan was het volkomen bagger, dat zal je al tijd zien." Maar na vier jaar, in 1996, is de Excelsior een voltooide platbodem en klaar voor zijn eer ste vaartochtje sinds vijftig jaar. En nog steeds maken de schipper en zijn gezin bijna elk weekeinde en in de vakantie tochten met hun schip. Al vanaf zijn tiende heeft Verel een passie voor schepen. „Als klein jongetje ben ik begonnen bij de zeeverkenners. Dat vond ik al geweldig. Later werkte ik weieens ais zeiJinstrucleur bij zeilvereni gingen in Friesland. Op mijn achttiende ben ik toen gevraagd om mee te doen met een nieuw project met platbodems. En toen had ik het helemaal te pakken. Ik wist meteen: zo'n schip wil ik heb ben. Om op te wonen." Toch moest Hans Verel nog zo'n tien jaar wachten voor zijn droom in vervulling kon gaan. Hij is be- gonnen op een tjalk, waarmee hij een jaar of wat heeft gezworven door Nederland. Ook weer bij toe val - 'zo gaat dat min of meer in de schipperswereld'- ontmoette hij een schipper die in de haven van Schiedam lag. Verel is toen ook met zijn tjalk naar Schiedam gevaren en kreeg uiteindelijk van de gemeente een ligplaats in de Korte Haven. „We liggen hier ge weldig. Midden in de stad, maar het is net of je buiten woont." De passie voor schepen en alles wat met varen te maken heeft, moet je wel hebben als je op een schip wilt wonen. Het moet bijna een obsessie zijn. „Het kost na tuurlijk allereerst een hoop geld Dit schip heeft in totaal 250.000 gulden gekost om het bewoon baar te maken. Daarby komt per jaar ongeveer een ton aan onder houdskosten. En we betalen na tuurlijk geld aan de gemeente voor de plaats. Maar," denkt Ve rel, „het zal. als je het niet al te gek maakt, niet veel duurder zijn dan als je in een gewoon huis woont. We zijn hier verder van alle ge makken voorzien. We hebben stroom, warm water en kabeltele visie. Het is altijd passen en me ten om alles erin te krijgen. We slapen in de laagste gedeeltes van het schip, de bedden zijn gebouwd op de wa tertank- Het plafond in de huiskamer is vrij laag. Iemand langer dan 1.80 meter kan niet rechtop kok< r Maar. bezweert Verel, dat hour 1 al lemaal bij de charmes van het wo nen op een schip. Voor hem telt vooral de vrijheid. „Het buitenle ven, de sfeer eromheen, dat alles is voor mij zo fantastisch, dat ik nooit meer in een huis wil wonen. Als mensen zeggen: 'het heeft de hele dag geregend', dan heb ik al tijd nog een paar uur droog buiten gezeten. Ik wal altijd het idee hou den dat ik, binnen vijf minuten bij wijze van spreken, zo weg kan va ren. En ik heb wel gewoon een vaste baan, maar het idee dat ik zo weg kan gaan blijft. En ik wil nooit meer iets anders." Met zijn schip Excelsior behoort Verel tot de 'bruine vloot', de ver zameling oude platbodems in de Lange Haven en de Korte Haven van Schiedam. Verel heeft zich opgeworpen ais woordvoerder van de vloot, die nu tien schepen telt. Het buurtje blijkt een klein dorpje in een stad te zijn. „We or ganiseren zelf veel, hebben on derling veel contact en staan al tijd voor elkaar klaar." Het con tact met de gemeente verloopt volgens Verel ook prima. „Wij zijn blij dat we hier liggen, zij zijn blij dat we er zijn. We geven de ha vens van Schiedam het nodige ex tra. Mensen zien het altijd als er geen schepen liggen en missen ze in het stadsbeeld. De schepen spe len ook vaak een grote ro! tijdens evenementen in Schiedam." Inzicht Om de inwoners van Schiedam en toeristen wat meer inzicht te ge ven in de geschiedenis achter de schepen hebben de schippers het idee bedacht om informatiepane len te plaatsen bij elk schip. Daar op kunnen de schippers het ver haal van hun eigen schip kwijt Alle schepen van de bruine vloot hebben zo'n rijke geschiedenis. En die moet verteld worden, vin den de eigenaren. Vandaar dat op 26 september tijdens de Bran dersfeesten de panelen worden onthuld waarop iedereen de ver halen van de schepen kan lezen. Hans Verel woont met vriendin en dochter op de Excelsior. Een bewuste keus boven een gewoon huis. 'Want ik wil het idee hebben, dat ik binnen vijf minuten weg kan varen. Foto Roei Dijkstra Rotterdam/VIaardingen „Het is een uitermate be roerd verhaal," sprak officier van justitie mr A. P. G. de Beer gisteren begripvol op gedempte toon, nadat de verdachte tijdens de zittm n de Rotterdamse rechtbank woedend de zaal h<_. oriaten. „Hij heeft buitengewoon veel pech gehad m /.yn leven." Zowel De Beer als de voorzitter van de meervoudige kamer, vice-president mr C. G. Nunnikhoven, toonde veel begrip voor diens grillige gedrag. Rekening hou- Uend met de tegenslagen die de 26-jarige man gedu rende zijn hele leven te verwerken heeft gehad, acht ten zij beiden gevangenisstraf weinig zinvol. Nun nikhoven deed onmiddellijk uitspraak en legde de verdachte, conform de eis van De Beer, tbs met dwangverpleging op. Sfeer Het geduld en begrip waren tekenend voor de sfeer tijdens de zitting. De verdachte, een forse man met brede rug, werd met fluwelen handschoen behan deld toen hij geagiteerd reageerde nadat Nunnikho ven met een opmerking een gevoelige snaar had ge raakt. Woedend en scheldend stond de verdachte op en verkondigde dat hij een einde wenste te maken aan de zitting. Nunnikhoven greep niet in toen de man de zaal verliet en liet hem een tiental minuten later, toen hij was afgekoeld, even vriendelijk weer aan de zitting deelnemen. Aanvallen Het zijn dan ook voornamelijk die plotselinge woede aanvallen waardoor de verdachte zichzelf niet in de hand weet te houden. Zo liep in december vorig jaar een ruzie in het Rotterdamse sociaal pension Haven zicht bijna uit op doodslag. Na een woordenwisseling probeerde de Schiedammer zijn slachtoffer te wur gen met een sjaal. Eerder dat jaar, in juli, was hij door het lint gegaan in een flatwoning in Vlaardingen. De verdachte, die destijds op een andere verdieping in het flatgebouw woonde, belde aan bij het adres waar hij altijd drugs kocht. Van de laatste party was hij ziek geworden. Maar de verhoudingen met zijn leveranciers waren al niet optimaal. „Ik werd afgeperst door die mensen en daar houd ik niet van," legde hij gisteren uit. Volgens de verklaring van de twee slachtoffers - een meisje en de vriend met wie ze samenwoonde - drong de verdachte na aanbellen de woning binnen, waar vrijwel de gehele inboedel het moest ontgelden. Ver volgens schopte en sloeg hij het meisje, greep haar naar de keel en probeerde die dicht te knijpen. Haar vriend wist tussenbeide te komen. Triest „Een hele triestmakende zaak," vond De Beer. „Zo als we zojuist gezien hebben, kan hij zeer bedreigend overkomen." De officier van justitie wees er verder op dat de man al twee keer eerder voor soortgelijke gebeurtenissen met jusititie in aanraking is geweest. In februari 1995 was dat wegens poging tot doodslag op zijn vriendin, en in de zomer van '96 wegens zware mishandeling en verkrachting van weer een andere vriendin. De Beer concludeerde dat de man zo snel mogelijk onder behandeling moet worden gesteld. Zowel hij als de rechter waren het erover eens dat de verdachte een moeilijke jeugd heeft gehad, waarbij hij de pech had telkens bij verkeerde hulpverleningsinstanties terecht te komen. Onderzoek door het Pieter Baan Centrum heeft uitgewezen dat hij sterk verminderd toerekeningsvatbaar is. Volgens De Beer is de verdachte niet alleen een ge vaarvoor anderen, maar ook voor zichzelf. „De fami lie van het meisje uit Vlaardingen heeft hem bijge werkt. Hij heeft een flink pak slaag gehad. Hij is sterk, maar bij een volgende keer komt hij misschien iemand tegen die wél in staat is zijn kracht te keren," De Beer vroeg dan ook tbs met dwangverpleging. „De verwijtbaarheid is wat mij betreft minimaal. Ik vind dat hij zo snel mogelijk in behandeling moet." De verdachte kon zich hierin vinden. „Ik heb me hierop voorbereid," reageerde hij emotioneel, om vervolgens uitvoerig berouw te tonen. „Het spijt me van mijn gedrag en van wat ik net gezegd heb, fk wil deze kans gebruiken om enigszins schuld in te los sen naar de maatschappij toe, zodat ik er op den duur weer kan terugkeren. Ik wil niet eindigen in de goot met een plastic tasje om mijn nek." Tenslotte maakte hij ook zijn excuses aan de man in Havenzicht. „Hij is slachtoffer geworden van een woedeaanval van mij. Ikzai hem een brief sturen." Schiedam„We liepen niet direct voorop, maar Schiedam liep zeker niet achteraan," volgens burge meester R. Scheeres. Hij sprak over de gemeenten in Nederland die een eigen website hebben. Schiedam was al een tijdje 'on-li- ne', maar sinds gisteren is de web site van de gemeente volledig ver nieuwd. Website was eigenlijk een groot woord voor de oude digitale pagi na's. Het was niet veel meer dan een gemeentegids op de compu ter. Handig misschien, maar erg saai. Schiedam moest meer met de tijd meegaan. Vandaar dat nu, na twee maanden werk van een speciale intemetwerkgroep, een gemoderniseerd Digitaal Schie dam is te zien op het 'world wide web'. De nieuwe site werd geïntrodu ceerd door G. van Harsbergen, voorzitter van die intemetwerk groep: „Een eenvoudige, zakelij ke en overzichtelijke site, maar wel één die meer te bieden heeft dan alleen wat standaardinforma tie. Hoewel de gemeentegids wel de basis is geweest, hopen we met deze site nét een beetje meer te bieden." Niet alleen voor inwoners van Schiedam zit de site vol met prak tische informatie, ook voor toeris ten is de site een bezoekje waard. De geschiedenis van Schiedam, de bezienswaardigheden en mooie wandelroutes door de stad, het komt allemaal aan bod. De meeste ruimte wordt ingenomen door een grote hoeveelheid foto's daarvan. Helaas is de site nog niet in een Engelstalige versie op te vragen. Verder is de site vooral bedoeld voor dagelijks gebruik voor de in woners van Schiedam. Met één druk op de linkerknop van de muis zijn de namen van de leden van de gemeenteraad op te vra gen, de data van alle commissie vergaderingen, de openingstijden van het stadskantoor, kortom, al lerlei nuttige informatie voor da gelijks gebruik. Ook met praktische vragen kan de burger nu op het internet te recht. Via een zoeksysteem is er specifieke informatie op te vragen als: 'wat heb je nodig ais je gaat trouwen en hoeveel kost een nieuw paspoort?' En, niet onbe langrijk volgens de burgemees ter, de site bevat een kant-en klaar formulier waarmee klach ten over Schiedam kunnen wor den ingediend. Dit interactieve gedeelte van de site vraagt uitbreiding, vindt de burgemeester. Hij zou graag di recte e-mailverbindingen met raadsleden zien, en bijvoorbeeld vergunnin gsaanvraagformulie- ren die direct in te dienen zijn via de website. „Daar wordt hard aan gewerkt," verzekerde Van Hars- bergen hem. Hij benadrukte nog eens het 'snelle' aspect van een internetsi te. „Informatie is er vrij makke lijk op te zetten en nog makkelij ker weer te verwijderen of te wij zigen. Daarom werken we nu on der andere aan de nieuwspagina, waar zo actueel mogelijk de stand van zaken in de gemeente wordt bijgehouden." Het internetadres is: http://www.schiedam.nl. Nick van der Drift uit Maasland is nu nog de grootste bijenhouder van Nederland. „Maar ik kan straks in eens de kleinste zijn," merkt de be roepsimker cynisch op. Vorige week vrijdag kwam vast te staan dat er in de Ylaardingse Broekpolder onder de vliegende zoemers van de Rotter damse Imkerver eniging Ambrosius- gilde de zeer besmettelijke ziekte Amerikaans vuilbroed heerst. De bijen van de hobbyisten zijn inmid dels vergast, gisteren werd gecon troleerd of de beestjes van Van der Drift ook besmet zijn. Door Sentina van der Meer VlaardingenDe drie inspecteurs van de Rijksdienst voor keuring van Vee en Vlees hebben een hele dag nodig om alle 322 bijenkasten van Van der Drift te inspecteren. De mannen heb ben nooit eerder zoveel kasten op één dag gezien, krijgt de Maaslander te horen. De imker vertelt direct, duide lijk gevleid door de opmerking van de inspecteurs, dat hjj 'ook de grootste van Nederland is'. De inspecteurs hebben grote witte pakken aan, witte kappen op hun hoofd en wit gaas voor het gezicht. Midden in de Broekpolder drie van die mannen geheel in het wit. Een vreemd gezicht. Het lijkt alsof drie maanmannetjes in de polder zijn ge land en eventjes de planeet aarde ko men bestuderen. Zo nu en dan buigen ze zich gedrieen over de kasten heen. Soms halen ze er een raat uit om het nauwkeuriger te kunnen bestuderen of om er met een iepeitje wat zoete honing vanaf te schrapen. Om hun heen staan potjes met rokende tabak erin. De rook houdt de bijen op een afstand. De vliegende zoemers steken nooit zo snel, maar als hun kast wordt 'open gebroken' en er wordt een raat uitge haald, dan vliegen er zwermen woe dende bijen rond. De inspecteurs gaan. ondanks dat, in alle rust te werk. Onderwijl klinkt het Nick van der Drift moet In angst en be ven afwach ten of zyn bij envolken be smet zijn met de ziekte Amerikaans vuilbroed. Foto Roel Dijkstra constante gezoem van de bijen. Het enige wat Van der Drift zelf kan doen is afwachten. Het zal wel even duren voordat hij de uitslag van het onder zoek krijgt. Eerst moet nog in Lely stad een kweekje van honing worden gemaakt. Daaruit zal blijken of zijn bijen zijn besmet of niet. En of hij nog de grootste is of niet. Tot die tijd blijft ook het vervoersverbod in Vlaardin gen van kracht. Varkenspest „Het is, om de ernst van de ziekte weer te geven, de varkenspest onder de bijen," zegt de beroepsimker. „Het is in ieder geval nel zo besmettelijk." Toen vorige week vrijdag vast kwam te staan dat er Amerikaans vuilbroed heerst, is dan ook direct voor heel Vlaardingen en de Broekpolder een vervoersverbod voor bijen in en van uit het gebied afgekondigd. Net als bij de varkens wordt er bij de bijen geen antibiotica meer gebruikt. De imkers lopen hierdoor het risiseo dat hun beestjes besmet worden door geïmporteerde bijen, want in Ameri ka wordt bijvoorbeeld wel met anti biotica gewerkt. Geïmporteerde ho ning, die weieens als extra voeding wordt toegediend, kan ook besmet ting veroorzaken. Van der Drift heeft op dit moment ruim driehonderd kasten in de Broek polder staan. In elke kast zit een volk van 5.000 tot 150.000 bijen. Het me rendeel zijn kweekvolken en daarom grote volken van boven de 100.000 bij en. Als al die beestjes vernietigd moeien worden, is Van der Drift eigenlijk niet direct de kleinste, zoals hij eerder ver klaarde. In Maasland, waar hij woont, heeft hij nog eens ruim driehonderd kasten staan. „Maar ik verlies wel de helft van mijn bedrijf." zegt hij. De imker kan zich daarom nog boos maken over de 'onnadenkendheid' van één van de zeven leden van de Rotterdamse Imkervereniging. „Wat voor een domme dingen sommige mensen kunnen uithalen? Ik wist niet wat ik meemaakte. De inspec teurs waren 's ochtends net bezig en toen zag ik dat er een man bij kwam staan. Het bleek één van die imkers te zijn waar vuilbroed is uitgebroken. Hij kwam doodleuk kijken 'hoe het er bij mij aan toe gaat'. Terwijl die ziek te, wat een bacterie is. op je lichaam, je kleren en je schoenen kan blijven plakken. Heeft die man dan niks ge leerd? Zijn bijen zijn toch niet voor mets deze week afgemaakt?" Zo lijkt het drama van de varkenspest zich inderdaad te herhalen. Toen on der de varkens de epidemie uitbrak, liep in hel begin ook iedereen gewoon de stallen in en uit. Daardoor kon de ziekte zich gemakkelijk en snel ver spreiden. „Ik heb nooit eerder Ameri kaans vuilbroed meegemaakt. Sn dat hoop ik zo te houden," vertelt Van der Drift verder. Hij denkt dat het ligt aan de slechte natte zomer. „Ze hebben waarschijnlijk te hard moeten wer ken om te overleven en zwakke vol ken worden dan vatbaar voor de ziek te." Lanen Een bijenvolk waaronder vuilbroed heerst krijgt problemen met de voort planting. De larven, waarin de bacte rie zit, gaan rotten. Terwijl een volk veel nieuwelingen nodig heeft om op sterkte te blijven. Bijen leven in de zomer maar zo'n zes weken en zonder nakomelingen sterfteen volk snel uit, Ais een volk zwakker wordt, dan ko men de buren de honing roven." licht Van der Drift toe. „Maar ook in de ho ning zit de bacterie en dus worden de buren besmet. Dat gaat almaar zo door als je er niets tegen doet." De beroepsimker levert al sinds 1963 zijn vliegende zoemers aan zaadselec- tiebedrijven, groentekwekers en tuin derijen. Daar worden ze ingezet voor de bestuiving, omdat vruchten snel ler rijp worden wanneer de bloeme tjes zijn bestoven. In het hoogseizoen, de zomer, heeft de Maaslander zo'n achthonderd kasten uitstaan in heel Zuid-Holland. „We zitten nu in het naseizoen," zegt Van der Drift. „Op dit moment verhuur ik mijn bijen nog voor de bestuiving van paprika's, pe pers, aubergines en aardbeien." De imker heeft nog geen enkele order hoeven afzeggen. „Ik kan alles nog aan met mijn bijen ir. Maasland. Maar als blijkt dat beestjes in de Broekpol der zijn besmet, vrees ik ook voor mijn volken in Maasland en zullen ook daar inspecteurs langs moeten komen. Dan ben ik zelf degene die de ziekte heeft verspreid." Zaterdag 5 september SCHIEDAM Beatrixpark. Heem tuin bij nacht, 20.30- 23.30u. Podium Café. Bartel Bartels&vwwter Planteydt,22.00u. VLAARDINGEN 1 Stadsgehoorzaal. Eerste dag van het set» zoen, 8.Q0-16.00U. Ws 't Nleuwelant. Rom- melmarkt, 10.00-16.00u, Centrum. Kapel-i j ienfestival. ll,00-15.00u. Dc Soenda. Re-. - creatieve dartwedstnjd, 14.00-16.30u. t Streekmuseum fan Anderson. Rondleiding over Vlaardingen 13 eeuwen in prent, 14.00- 16-OOu. Grote Kerk. Wandelconcert, 15.00- 17.00u- Kerkje van 'tWoudt Zomeravond- concert, 20.00u. ROTTERDAM Mariniersmuseum 12.00-14.00-16.00 Documentaire filmstgv Wereld Haven Dagen, Zjaak 12.00-17.00 Survival dag. Diergaar de Blijdorp Uitgeslapen. Een nieuwe actieve kinderspeurtochtover slaapgedragtüj dieren. Rotterdamse Schouwburg K1.Z. 19.30 Oe keuzevande Schouwburg: Assepoes. L'Esprtt 22.00Mike &The Mellotones. CasinoRotter- dam 21.00-02.00 Tno Music Time. De Boot Ba roe ca 23.00-9.30 Cruise control. Dizzy 23.00 Wereldhavenjaa. The Little Cave 22.00 Opening nieuwe seizoen. Special live act De Buurman Collectors Item. Rotown 22.00 Solex. Plan-C 22.00 Pleisters. Caba- retRestaurarrtSchellIng'slS.OOFa.Merka- tor. R'dams Centrum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee. Rotterdamse Schouwburg Studio 20.45 A love story. Café Floo r 16,00 Fl oorshow, Have ngebled diverse tijdenWereldhavenFesti val Rotterdam. Maas tunnel Tunnelvision. Meyer et Flls 19.00- 23.00 Open Dagen Dansschool. Muller Pier Tech Women activiteit paradljskerk 14,30 en 16.00 Openstelling. Rondleidingl4,30en 16.00 uur. Vertrek NA113.30 Architectuur rondrit. W.C. Splnozaweg 10.00-17.00 Jaarmarkt. Wijkcentrum Heyplaat de gehele 1 dag Nazomerfestival 1998. Zondag 6 september SCHIEDAM Kerkweg-Kethel. Kampioenschap Tannetje steken, 10.30u. Oc de 4 Molens. Koffie-tn- ioop, ll.00-13.00u. Nieuwe Passage. Lazy RiverJazzband, 12.00-17,OOu.PodiumCafé. Op zondag karvhet andere, 21.30u. VLAARDINGEN Streekmuseum Jan Anderson. Rondleiding over Vlaardingen 13 eeuwen in prent, 14.00- 16.00U. ROTTERDAM Mariniersmuseum 12,00-14.00-16.00 Documentairefilms.InhetkadervarideWereld Haven Dagen. Diergaarde Blijdorp Uitgesla- pen. Een meuweacteve kinderspeurtochtover s'aapgedragbij dieren. Hlst.Museum 'Schle- landshujs'14.00 Rondleiding voor het hele gean. Ned. Architectuurinstituut 14.30 Schoolatelier Schatkamer. Stedenspei. L'Esprit 23.00 Jamsessie. Casino 18.00- 24.00 Trio Music Time. De Boot Barocca 01.00-08.00 Let the beat '•ontrol your body. Baroeg 15.30 Malevolent Maastheater 23.00-05.00 The Bimbo Complex. De Buur man 20.QOJamsesste. Rotown 22.00Gary The Guns. R'dams Centrum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee. Reserveren- noodzakelijk. Rotterdamse Schouwburg Studio 15.00 A love story. Gr ju 19-30 Vaders en Zonen. KI.Z. 20.30 Medesa. Havengebied diverse tijden Wereldhaven Fesbvat Roüer- dam.MaastunnelTunnetvision.MeyeifltFU» 19.00-23.00 Operx Dagen Dansschool. Mul- let WerlechVtomen acbvhett. Vertrek SKVR Cal and straat Open Huis Foto- Video- school. Beeldenden Dans.Theater, Schnjven, Meer kijk op Kunst. Maandag 7 september SCHIEDAM Dc Oost Koerst»), 14.00-16.00u. Dc de 4 Molens. Countryüansen, 19.00-22.00u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Leesgroep, 10,30-12,OOu.Aarr^ loophuis DeGroeneUjiksn.SpreekuurFlarde^j^ Ruilsysteem, 9.30-12.00u. en Informatie1, ,i avond begeleiden psychiatnsche patiënten,- 20.00u. Van cfo.3 tfm wo.9 sept ■—5 ROTTERDAM '['ji Cinerama 1: 'City of An gels' (12) dag. 13-1^ J 18.45-21.30. ClnJZ: Wag the Dog" (al) dag*.4 12.45-15.45-18.30-21.15. CJn.3; Trtarvc* 4 (12) dag.12.15-16.15- 20.15. Cin.4: The^J Propossbon' (16) dag.13-18.45-21.30, ma-./j .di.ook 16.Clti.5: 'Lethal Weapon 4' (16)dag.,,u 18.15-21.15, m3.di.ookl2.30-15.30. J Imax Theater: 'Race the wind' (al) vtza-a».^ 14-16-18. Titamca' (al) vr.za 20.17-19. 'Rol-fl ImgStones at the Max' (al) za. 20-22-24. iivingsea'(ai>dag.(beh.vr^a.zo.) 18. 'AmaZcn' (al) dag.lbeh.vr.z3,zo.) 13-15-17. 'EvepTj (al) d3g.foeh.vr.za.zo.) 14-16-19.15, (12) dag.(beh.vr.zajö.) 20.30, vrzo. 20,*$^ .zo.ook 10. mwu» Ven.i: 'Hamam, il bagno Turco' (16) 19.30-21.45, ma .alleen 19,30. Sneak Pre*-1-', viewma.22. Ven .2;dag.\beh .vr.i 19.30: Tï&i",# Pomographers'do.za. "Vengeance is mine'zo-,-. .ma, 'Zegen' di. The emperor's naked army c marches on' wo. 'DrAkagT (16) dag.22. De.-'j Rijn, vanaf lobithtotaanzee'vr.l9.30.Ven.3:-_, The Idiots' (16! dag. 20-22.15. Ven 4: The, hanging garden' (16) dag. 20-22. t<- 4 Lum.l: "The Avengers" (12) dag 13.30-10*-E 18.45-21.15. Lum. 2: Wild things' (1© dag.16-18.45-21.30, ma.di.ook 13.15.^ Lum. 3: 'Species II' (16) dag-15.30-18.15- 21, ma.di.ook 12.45, Lum. 4: 'Mafia!' (a!) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathó; The X-fifes' (12) dag. 16.10-18.40- 21.30, di.niet 21.30, ma.di.ook 11.10- 13.40.''Mafial' (al) dag. 11.40-14,20-16.40- 19-21.20. 'Sibena' (12) dag. 15.30-17.40- 19.50-22, ma.di.ook 11.20-13.25. TheAve- ngers' (12) dag. 11-13.10-15.20-17.30- 19.40-21.50. 'Lethal Weapon 4' (16) dag, 11.50 (zamiet 11.50)-15.20-18.10-21, za- .00K 12.20. Six days, seven nights' (al) dag. 11.30-14.10-16.35-19-21.40. 'Armaged don' (12) dag. 17.30-20.50. ma.di.ook 11- 14.20. Sneak preview: "Virtual msanrty" (16) di.21.30. N achtv oorstel linge n: Arcaplex: AH mghthor- ror show VI (16) za. 00.30. Lum.l: 'Lethal Weapon' (16) vr.za.00.15. Lum.2: "Wild things' (16) vr.z3.QQ.30. ttim.3: 'Species II' (16) vr.za.00.30. Lum.4: 'Armageddon' (16) vr.za.00.15. Kjndermatinees:Cin.4: 'De kleine zeemeer min' do.t/m 20.wo.l6. Cln.5: 'Jacht op de kleintjes' do.t/m zo.wo. 13.30-16.10Lum.2: Air Bud' do.t/m zo.wo. 13.30. Lum.3: "Deklei- nezeemeermm' do.t/mzo.wo.13.15, Pathé 'Het magische zwaard' do.t/m zo.wo. 11,50- 14.40. 'Jacht op de kleintjes' do.t/m zo.wo. 11.20-13,25. "Pautiedeeigenwijze papegaai'-- do.t/m zo.wo11.10-13.40. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18 00 tot 19 00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3