9 'Een benefietgala hoort nou eenmaal elitair te zijn' Behoefte aan lokalen binnen enkele jaren nog veel groter 'Ome Klaas' wint Gouden Stadshart GGD neemt deel aan groot onderzoek Paraplu's deinen voorzichtig mee met vlietconcert Drogisterij overvallen Oplichter gearresteerd Motor in brand gevlogen Inbraak in bouwkeet Derde kraak in een jaar Met drank op aebter het stuur Meisje gevallen Auto's bekrast Gala brengt anderhalve tf»5 op genda Rotterdams Dagblad Maandag 7 september 1998 Schiedam Een onbekende man heeft vanmorgen een drogisterij *aan de Hoogstraat in Schiedam overvallen. Om 10.00 uur kwam de man met pet en zonnebnl de winkel binnen en bedreigde de caissière met een vuurwapen en haalde vervolgens de kassa leeg. Hij vluchtte vervolgens in de rich ting van de Watersteeg. Ondanks de inzet van een heli kopter, die al snel na de melding boven het centrum van Schiedam hing, kon de dader niet meteen worden achterhaald. De omvang van de buit was van morgen nog onbekend. Schiedam In een warenhuis in de Nieuwe Passage in Schiedam is zaterdagmiddag een 37-jarige Vlaardinger aangehouden op ver denking van oplichting. De man was de winkel met lege handen binnengegaan om even later by de klantenservice artikelen om te ruilen. Hij deed dat als volgt: hij zocht in de buurt van de kassa's naar een door een klant weggegooide kas sabon, zocht vervolgens de daarop staande artikelen erby en pro beerde door die spullen om te rui len aan contant geld te komen. Volgens een woordvoerder van de politie is hem dat al een aantal ke ren gelukt, alleen zaterdagmid dag was het oplettende winkel personeel hem te slim af. Maassluis Op de Windmolen in Maassluis is zaterdagmiddag een motor in brand gevlogen. De 41- jarige eigenaar uit Maassluis had zijn voertuig daar omstreeks 17.15 uur geparkeerd vlak by een auto. Door onbekende oorzaak vloog de motor in brand waarbij een steek vlam van drie meter te zien was. De motor ging verloren en de auto liep brandschade op. Eerder op de dag had de eigenaar al wel gemerkt dat z'n motor ben zine lekte. Vlaardingen In Vlaardingen is gistermiddag ingebroken in een bouwkeet aan de Schiedamsedijk. Omstreeks half vijf wist de dader door het openbreken van een raam de keet binnen te dringen. Er worden verschillende spullen vermist. SchiedamVoor de derde keer in één jaar is een 59-jarige bewoner van het Johan Strausspleïn in Schiedam het slachtoffer gewor den van inbrekers die het gemunt hadden op zijn kelderbox. On danks twee extra sloten en een veiligheidsstrip op de deur, die de Schiedammer na de vorige kra ken had aangebracht, zag hij za terdagmiddag de deur openstaan. En tot zijn schrik was onder meer zyn scooter verdwenen, die hy met een stuurslot, een verank- derd slot en een slot door de rem- schijven vrijdag had achtergela ten. Vlaardingen In de nacht van za terdag op zondag heeft de politie op de Holysingel in Vlaardingen een 21-jarige man uit Maassluis met zijn auto aan de kant gezet. Uit onderzoek bleek dat hij te veel had gedronken. Met een boete van 390 gulden en een rijverbod op zak is hij zondag ochtend vroeg naar huis ge stuurd. Schiedam Een 14-jarig meisje uit Vlaardingen is gisteren aan het eind van de middag ernstig gewond geraakt door een val met de fiets. Het ongeluk gebeurde op de Mo- zartlaan in Schiedam. Met een gat in de kin en oorletsel is ze overge bracht naar het Holy Ziekenhuis. Schiedam Op de Noordvestsin- gel en Schuttersveld zijn gisteren acht personenauto's bekrast. De politie werd gebeid door een om wonende die twee personen in de weer zag. De daders zijn niet ge vonden. Leden van het Kamerorkest van de Utrechtse Muziekacademie hebben za terdagavond regelmatig tegen een bonte verzameling paraplu's aan moeten kij ken. Paraplu's die - zij het heel voor zichtig- mee deinden met onder meer 'An der schonen blauen Donau'. Het was één van de bekendere nummers op het voor het eerst gehouden Classical Night Concert op de vliet aan de Maas- sluise Veerstraat. Met de toren van de Grote Kerk en verlichte pandjes als de cor vormde het de unieke locatie voor een even unieke happening. De licht klassieke klanken van orkest en solisten trok een publiek dat ademloos genoot. Een rust die slechts werd onder broken door het open- en dichtklappen van paraplu's. Ondanks het wisselvallige weer - dan weer regen, dan weer droog - viel de belangstelling tegen. Buiten de genodigden op de drie boten en een koppel in een kano, waren beide Veerstraatkade's na de pauze maar voor ongeveer de helft gevuld. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Klaas van Vliet, by veel Vlaardingers bekend als Ome Klaas, is dit jaar de win naar van het Gouden Stadshart. Hij kreeg de wisseltrofee zater dagmiddag uitgereikt uit han den van directeur Frits Loo- meijer van het Visserijmuseum, die vorig jaar werd betoond met deze prijs. De onderscheiding is een initiatief van de winkeliers vereniging Stichting Stadshart Vlaardingen en is bedoeld, licht voorzitter J. Meuldijk toe, als 'een stukje beloning voor de in zet voor het Vlaardingse in het algemeen'. De 67-jarige Klaas van Vliet heeft deprijs gekregen voor zijn vrijwillige inzet op diverse ter reinen. Zo is hij dertig jaar lang actief geweest voor de Vlaar dingse afdeling van de CJV. Voor de jongeren van deze orga nisatie heeft hij altijd de vakan tiekampen georganiseerd. Nog steeds is hij toezichthouder van hun buitenverblijf De Blauwe Schuur in Amerongen. Inmid dels is Van Vliet ere-lid en ere voorzitter van de CJV. Sinterklaas Een andere belangrijke reden voor de winkeliersvereniging om Van Vliet voor te dragen én te belonen met het Gouden Stadshart is omdat hij geduren de de afgelopen dertig jaar de intocht van Sint Nicholaas in Vlaardingen heeft georgani seerd. Vorig jaar deed hij dit voor het laatst, maar volgens Meuldijk blijft Van Vliet achter de schennen aanwezig om zijn opvolger zonodig bij te staan. Ook op andere terreinen in het vrijwilligerswerk heeft Van Vliet functies vervuld, vervolgt Meuldijk. „Zo is hij van 1948 tot 1997 lid geweest van het Fico, de Vlaardingse filmeommissie." Kapellenfestival De Stadshartdag van Vlaardin gen, op de datum dat in voor gaande jaren altijd het Haring en Bierfeest werd gehouden, is uitgebreid met het Kapellenfes tival. Vijf muziekkapelletjes streden om de eerste prijs, die uiteindelijk gewonnen is door de Oriënt Dixieland Express. De band stelde de prijs, een geldbe drag van duizend gulden, be schikbaar aan een stichting die zich inzet voor gehandicapte kinderen in ontwikkelingslan den. De Sehiedamseweg, tenslotte, stond zaterdag bol van het thea ter. In verband met de opening van het seizoen van de Stadsge hoorzaal was hier de gehele dag straattheater te bewonderen, hetgeen met name in de middag veel publiek trok. Door Sentina van der Meer Schiedam „Dit was boven iedere verwachting,'1 constateer de Janet van Huisstede na afloop van de veiling uitgelaten. Met het gala en de veiling ten gunste van molen De Walvisch is veel meer geld opgehaald, dan verwacht. De organisatrice moest even bijkomen om de bedragen, die de ontvangstzaal van het Theater a.d. Schie doorvlogen, te kunnen bevatten. Het theater in het Schiedamse stadskantoor was zaterdag het to- Schiedam Het benefietgala voor de Schiedamse molen De Walvisch heeft zaterdagavond ruim anderhalve ton opgele verd. Op het gala in Schiedam werd een veiling gehouden die 86.170 gulden opleverde. De herbouw van De Walvisch kost bijna twee miljoen gul den. De laatste twee ton die nog nodig is hoopt het actieco mité Help De Walvisch uit de Brand de komende maanden binnen te halen zodat de wie ken van een van de grootste molens ter wereld eind 1998 weer kunnen draaien. Het co mité hoopte dat de veiling zo'n 50.000 gulden zou opleveren. Dat bedrag is dus ruimschoots overschreden. Hierbij komt ook nog ongeveer 87.500 gul den, dat is opgehaald met de kaartverkoop voor de gala avond. Zo'n 350 (oud) Schie dammers hadden voor een toe gangskaartje 250 gulden neer geteld. Totaal komt het op een bedrag van 173.670. Dan heeft ook nog het theater een duit in het zakje gedaan door het bedrag wat zij nor maal kwijt zou zyn geweest aan catering -die deed het gratis voor deze gelegenheid - te schenken aan het comité. „Ook heb ik vanavond nog twee toezeggingen voor dona ties binnen," wist organisatri ce van het gala Janet van Huis stede te vertellen. neel van het gala en de veiling die het actiecomité Help De Walvisch uit de Brand heeft georganiseerd om het geld voor het laatste ont brekende onderdeel van de molen in te zamelen. Alleen de weken moeten nog op de in 1996 afge brande molen. En daarvoor is nog ruim 350.000 gulden nodig. Be kende oud-Schiedammers als mr. Pieter van Vollenhoven, Joop Daalmeijer, weerman John Ber nard en sportpresentator Victor DeConinck kwamen opdraven om het galafeest luister bij te zetten. Veilingmeester Pieter Glerum, bekend van het televisie program ma Eenmaal Andermaal, was na afloop van de veiling net zo en thousiast en verbaasd als Van Huisstede over het behaalde re sultaat. „Ik dacht van te voren: dat wordt niks. Maar wat een aar dige menser die Schiedammers. Bedankt voor de heerlijke avond," zei Glerum tegen de nog uitgelaten organisatrice. Volgens de organisatrice is een benefietgala en -veiling 'best een risico'. „Je houdt je hart toch vast. Je weet nooit hoe het aanslaat. Of de kaartjes ook inderdaad te duur waren, zoals veel mensen beweer den van te voren. En of de mensen wel gaan bieden." Maar Van Huis stede is tevreden. „Sommigen zei den: het wordt een elitair feestje en dat past niet in Schiedam. Maak die kaartjes goedkoper. Ik ben blij dat Ik dat toch niet heb ge daan. Een benefietgala hoort nou eenmaal elitair te zijn. Alleen mensen met wat meer eenten kunnen een leuk bedrag bij el kaar brengen. Als ik de kaartjes goedkoper had gemaakt, waren misschien wel alle 700 verkocht. Maar ik had dan nooit alle hapjes en drankjes gratis kunnen aan bieden en dan was ook een beetje de glans van het feestje verdwe- Deaffichesvan Kabouterjenever vond de veilingmeester PieterGierum, bekend van hettelevïsie programma 'Eenmaal Andermaal', een van de mooiste stukken. Joop Daalmeijer laat de poster aan het publiek zien. Foto Roeioijstra. nen. Het was dan niet meer exclu sief geweest." De mensen die er zaterdag waren, zouden dan ook zijn weggebleven volgens Van Huisstede. „Deze avond heeft aangetoond dat je be ter 350 van deze Schiedammers kunt hebben dan 700 anderen. Deze mensen hadden het duide lijk gezellig met elkaar. Daagden elkaar tijdens de veiling uit en probeerden elkaar te overbieden. Dat moetje hebben." Komisch Bijna alle heren en dames waren in gala-kleding gekomen, De avond begon met een optreden van Pieter van Voilenhoven en zijn Gevleugelde Vrienden met onder andere Louis van Dijk. De aanwezigen waren zeer over het Schiedamse lid van de koninklij ke familie te spreken. „Zeer on derhoudend." En: „Hij was nog komisch ook," waren de reacties. Van Vollenhoven, geflankeerd door zyn bodyguard, vertrok bijna direct na zijn optreden. Overduidelijk was dat iedereen voor ae veiling kwam. Alhoewel veilingmeester Glerum er van te voren een beetje een hard hoofd in had. Na het optreden van Van Vollenhoven was er even een mo ment dat onder het genot van een drankje de nog te veilen stukken bewonderd konden worden. „Er is nou niet echt een ontzettende rush om wat men zo begeert eens nader nader te bekyken," stelde de veilingmeester. Zelf vinut Gieruin de boeken Hei recept van Pmneke Proost erg mooi. Het verhaal gaat over de ka bouterfiguur, een geesteskind van Marten Toonder, die vanaf de jaren veertig is gebruikt als han delsmerk van de kabouterjene ver. Ook de twee affiches met de tekst Drink louter Kabouter vindt hy erg mooi. „Ik ben namelijk he lemaal stripgek en opgegroeid met Tom Poes en heer B. Bommel van Marten Toonder," lichtte hij toe Volgens de tv-veilmgmeester kan er nooit van te voren voor speld worden hoe goed er ver kocht gaat worden op een veiling. „Dat hangt enorm af van de sfeer en hoe de heren en dames zich voelen." Op het moment dat Gle rum echter de veilinghamer in handen nam vlogen de bedragen om zijn oren. Hy kon amper het bieden van heren en dames bij houden en moest af en toe een adempauze nemen. De rieten fau teuil van Jan des Bouvrie, sinds- kort eigenaar van de Korenbeurs, is het enige stuk wat niet is ver kocht. Joop Daalmeijer. John Bernard en Victor DeConinck stonden de veilingmeester by en ontpopten zich als echte oude Schiedam mers. Zo wist DeConinck naar aanleiding van het beeld van kun stenares Carla van den Heuvel- Ruseler te vertellen: Ruseier? Dat was toch vroeger een winkel in huishoudelijke artikelen aan de Oranjestraat?" Het portret in brons werd geveild voor 4800 gal den, terwijl de inzet 2250 gulden was. Het ging er bijna nonchalant aan toe met he* bieden Zo laat ie mand een fotosessie van zich ma ken voor 1.200 gulden. Op het pronkstuk van de veiling, het ma honiehouten Louis Quinze kabi net uit de 18de eeuw, werd ook te lefonisch geboden. De man of vrouw aan de telefoon kaapte de kast in een spannende race voor de neuzen van diegene weg, die wél aanwezigen waren. De kast heeft 32.000 gulden opgebracht, de inzet was 27.000 gulden. Ook het bijrolletje in de bekende televisieserie Toen was geluk heel gewoon, aangeboden door Joop Daalmeijer, was heel populair. De inzet was 200 gulden. Het bieden stokte even op 1.400 gulden. „Nie mand meer dan 1400 gulden?" vroeg Glerum. „Niemand meer?" en de veilingmeester liet zijn hou ten hamer al langzaam zakken. Iemand biedt echter plots 1600 gulden en de race begint weer. Wilhbrord Hosman wint het uit eindelijk en is degene die binnen kort op televisie is te verwachten. Hij heeft er het tienvoudige voor betaald: 2000 gulden. Door Eric Hoogenboom Vlaardingen—Het zou erg jammer zijn als door de aandacht van de media aan de lokalenprobiema- tiek in Vlaardinger-Ambacht die zelfde problematiek bij andere ba sisscholen, zoals in Vlaardingen Holy, waar die net zo groot of zelfs groter is, ondergesneeuwd raakt. RK basisschocl de Hoeksteen maakt bijvoorbeeld noodgedwon gen al vier jaar gebruik van de speelzaal voor de kleutergroepen als klaslokaal, omdat er elk jaar weer vier kleutergroepen zijn waarvoor maar drie lokalen be schikbaar zijn. De centrale hal, bedoeld voor gemeenschappelij ke activiteiten, ts al driejaar m ge bruik als klaslokaal en sinds vorig jaar is er ook geen handenarbeid- lokaal meer, omdat deze moest worden omgebouwd tot klaslo kaal. Voor een wettelijk verplichte activiteit als 'de overblijf -ge middeld zo'n zestig a tachtig leer lingen - moet gebruik worden ge maakt van klaslokalen: hier is geen aparte ruimte voor beschik baar. Dit brengt ook weer de nodige praktische problemen met zich mee. Denk hierbij aan het inrich ten van deze lokalen voor de over blijvers, hetgeen direct na de och tendlessen moet gebeuren en het weer ontruimen van de lokalen, omdat de lokalen weer direct na de middagpauze weer beschik baar moeten zijn voor de lessen. In het Rotterdams Dagblad van 3 augustus wordt gerefereerd aan het met hoeven volgen van de for mele procedures om één en ander te kunnen versnellen. Begin au gustus heeft de gemeente ten aanzien van de Hoeksteen nog be sloten om geen elfde lokaal toe te wijzen - hoewel het aantal leer lingen dit rechtvaardigt- omdat de formele procedure voor deze aanvraag niet is gevolgd; het lo kaal is te laat aangevraagd. Ofwel, de Hoeksteen kan zelfs op korte termijn een lokaal niet krijgen, hoewel dit, als de formele proce dure was gevolgd, wel gebeurd zou zijn, en Ambacht kry gt er wel licht 'even' acht lokalen bij. Het lijkt alsof er zo met twee maten gemeten wordt door de gemeente! Noodschool Duidelijk is dat de gemeente moet afstappen van zijn, al jaren gevoerde, ad hoe beleid wanneer het gaat om de lokalenproblema- tiek in Vlaardingen. Het is op zich een goed voorstel van de heer Van Doodewaard (directeur van basis school 't Ambacht, redom bij nieuwbouw (Buizengat) rekening te houden met voorzieningen voor een noodschool Echter, de gemeente zou op voorhand een structurele oplossing moeten bie den. Enkele jaren geleden heeft de Hoeksteen al te kennen gege ven dat de gemeente bij dc nieuw bouw aan de Vaart geen enkele re kening heeft gehouden met de bijbehorende groei van het aantal leerlingen van de basisscholen in Holy-Noord Nu lijkt dus weer hetzelfde gebeurd te zijn in Vlaar dinger-Ambacht. In Holy, waar ongeveer de helft van de Vlaardingse bevolking woont, is het sowieso kang ge steld met de voorzieningen. Het aantal inwoners en kinderen ïsde afgelopen jaren sterk gegroeid als gevolg van de nieuwbouw aan de Vaart Ook is de eerste door stroom op gang gekomen. De eer ste, oudste bewoners van de wijk maken plaats voor jonge gezin nen Daarentegen is een voorzie ning ais een zwembad in de wijk inmiddels gesloten, de openings tijden van de bibliotheek zijn be perkt, het open blijven van het wijkcentrum Holy heeft onlangs ter discussie gestaan, een geplan de sporthal in de wijk is er nooit gekomen. En als klap op de vuur pijl wordt, zoals het er nu naar uit ziet, ook nog eens de mogelijk heid tot het volgen van, in ons ge val, rooms katholiek basisonder wijs m Holy beperkt, zo niet on mogelijk gemaakt, omdat de Hoeksteen op deze manier straks genoodzaakt woidl (eigenlijk nu al is) een leerlingenstop in te voe ren als gevolg van een nijpend ge brek aan de noodzakelijke klaslo kalen. En dan blijkt uit een artikel m het Rotterdams Dagblad van 22 juli ('Zorgelijke ontwikkelingen in Vlaardingen') dat juist in Vlaar dingen, en dus ook in de wijk Holy, relatief gezien veel meer kinderen/jongeren wonen dan in vergelijkbare steden (wijken). Met andere woorden: het is nood zakelijk dat de gemeente Vlaar dingen nu zyn verantwoordelijk heid gaat dragen en zorgt voor een bevredigende oplossing van de lokalenprobleinatiek In eerste instantie een oplossing op zeer korte termijn, maar daarnaast ook voor de lange termijn, daar nu al bekend is dat binnen enkele jaren de geprognotiseerde behoefte aan lokalen nug veel glutei iS. (Ene Hoogenboom is roomtter van de ouderraad ran de RK ba sisschool dc Hoeksteen in Vlaar dingen) Maandag 7 september SCHIEDAM Dc Oost Koersbal, 14.00-16 OOu pc de 4 Molens. Countrydansen, 19.00-22 OOu. VLAARDINGEN Aanloop huls Oe Groene Luiken. Informatie avond begeleider} psychiatrische patiënten, 20 OOu. ROTTERDAM Nlghttown Café 21.30 Popifilm. Diergaarde Blijdorp Uitgeslapen. Een nieuwe actieve ton de rspeurtocht cwer slaapgedrag bij dieren Hal 4 Info- www.haW nl Digital Playground Rot terdamse Schouwburg Studio 20.45 A love 5toiy.Gr.z. 20.15 De Kersentuin. Klj. 20.30 Medeia. Maastunnel Tunnehnsion. Dinsdag 8 september SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-inloop, 10.00- 12.00u. Wijkpost Soos, 13.30-15 30u. Po rt iu m CaféJamsessie. 2130u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Studio 20.00 In antwoord op uw schnjven. Kf.z. 2130 Rosso. Dlergaa rde Blijdorp Uitgeslapen. Een nieuwe actieve kinderspeurtocht over slaapgedrag by dieren. Hal 4 Info: www.hai4.nl Digital Playground. Dlny22.00 Jarmo Hoogendijk Anton Drukker Kwartet Rotterdamse Schouwburg Grx 20.IS De Kersentuin. Maastunnel Tunnehnsion. Van do.3 t/m wo.9 sepb ROTTERDAM Cinerama 1: 'City of Angels' <12) dag. 13-16- 18.45-21.30. Cln.2: Wag the Oog (al) dag. 12.45-15.45-18.30-21.15. CIn.3: litanie' (12) dag.12.15-16.15- 20.15, Cin.4: The ?roposition' (16) dag.13-18.45-21.30, ma- .di .ook 16. Cln.5: 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 18,15-21.15, ma.df.ook 12.30-15,30. Imax Theater, 'Race the wind' (al) vtzazo. 14-16-18. Titamca' (al) vr.za zo. 17-19. 'Rol ling Stones at the Max' (al) za, 20-22-24. "The livmgsea'(al)dag.(beh.vr.zajo.) 18.'Amazon' (al) dag.!beh,vrja.zo.) 13-15-17. 'Everest' (af) daglbeh.vrja 20.) 14-16-19.15. Titanic' (12) dag. (beh. vr.za.zo.) 20.30, vr.zo. 20.23- .zo ook 10. Ven.l: Hamam, it bagno Tureo' (16) dag. 19.30-21.45, ma.aUeen 19.30. Srceak Pre- view,ma.22.Ven.2:dag (beh vr.) 19.30: The Pomographers' do.za. "Vengeance is mine'20- .ma. 'Zegen' di. "The emperor's naked army marches on' wo. 'Dr.Akag' (16) dag.22. 'De Rijn.vanaf lobrth tot aanzee'vt.19.30. Ven.3: The Idiots' (16) dag. 20-22.15. Ven 4: The hangmggarden' (16) dag. 20-22. Lum.1; The Avengers' (12) dag. 13.30-16- 18.45-21.15. lum. 2: Wild things' (16) dag.16-18,45-21.30, ma.di.ook 13.15. Lum. 3: 'Species II' (16) dag. 15.30-18.15- 21, ma.di.ook 12.45. Lum. 4: 'Mafia'(al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag.12Vm01.00. Pathé: The X-files' (12) dag. 16.10-18.40- 21,30, di.niet 21.30, ma.diook 11.10- 13.40.'Mafia!'{a!)dag. 11.40-14.20-16.40- 19-21.20. 'Siberia' (12) dag. 15-30-17.40- 19.50-22, ma.di.ookll,20-13.25. The Ave ngers' (12) dag. 11-13.10-15.20-17.30- 19.40 "O 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50 at 11.50)-15.20-1B.10-21. za- .ook 12 ZO 'Six days, seven nigits' (al) dag. 1130-14 10-16.35-19-21.40, 'Armaged don' (12) dag. 17.30-20.50, ma.di.ook 11- 14,20. Sneak preview: Virtual insanity' (16) di.21.30. Nacntvocrste IlingemAreaptejeAii n ight hor ror show VI (16) za. 00.30. Lum.l; 'Lethal Weapon' (16) vrja.0Q.15. Lum.2: Wild things' (16) vr.ia.00.30. Lum.3: 'Species II' (16) vr_z3.00.30. Lum.4: 'Armageddon' (16) vr.za.00.15. Klndermatlnees:Cln.4.' 'De kJeine zeemeer min' do.ern 2o.wo.16. Cln.5: 'Jacht op de Memoes' (Jo.t/m20.wo.l3.30-16,10. Lum.2; 'Air Bud'do.t/mzo.wo. 13.30. Lum.3: 'De klei ne zeemeermin' do.tfm zo.wo.13.15. Pathé 'Het magische zwaard' tio.t/m zo.wo.11.50- 14.40. 'Jacht op de kleintjes" öo.t/m zo.wo. 11.20-13.25. 'Pauliedeeigenwijze papegaai' do. fm zo.wo. 11.10-13.40. Vlaardingen De GGD is gestart met een grootscheeps onderzoek naar de gezondheid van de Neder landse bevolking. Dit onderzoek, het Regenboogproject, is in mei 1998 gestart en zal nog doorgaan tot 1999. Vanaf vorige week is de GGD Nieuwe Waterweg Noord ook betrokken bij het onderzoek. Regenboog staat voor Risicofacto ren En GezondheidsEvaluatie Ne derlandse Bevolking, een Onder zoek Op GGD'en. Het Regenboog project doet alleen onderzoek naar chronische ziekten en infec tieziekten, onder meer migraine, suikerziekte en hartklachten. De GGD hoopt zo meer inzicht te krij gen in de gezondheidssituatie van de totale Nederlandse bevolking. Daartoe wordt een willekeurige groep mensen benaderd voor een gezondheidsenquête, gemaakt door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Daarna doet de GGD een aanvullend lichamelijk on derzoek. Beide onderzoeken ge beuren geheel op vrijwillige basis. Met de informatie uit het Regen boogproject hoopt de GGD meer mogelijke oplossingen te kunnen bieden voor het voorkomen van ziekten en meer inzicht te krijgen in het toekomstige ziektebeeld van de Nederlandse bevolking. Abonnee Service Informatie over bezorging van de krant- maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 1 6.30 uur Telefoon: 010-4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1