Neptunus stuit weer op Pioniers Huldigingen troef bij Sparta/Feyenoord, dat aan winter kan beginnen Luc Krotwaar met overmacht kampioen Corrie de Bruin zegt gedag tegen ongeslagen status Rugbyclub RRC wil uitstel van thuisduel A-liraiet voor Lantermans, Serge Kats 19e Hockeyers oefenen volop Salonremise kanshebbers Tridents laat prijzen aan Tilburg Honkballer Yince Rooi naar Montreal Expos tuslen Fo'rtu- Fortuiia heeft meer routine dan WION Smajic en De Boer naar top-12 in Berkel Timman begint met remise tegen Kasparov Belgische driebanders te goed voor Nederlanders Ramona Stook twaalfde in Alfred Vogel-toernooi Erica van den Heuvel naar kampioen BCN Drie wereldtitels voor touwtrekkers Rotterdams Dagblad Maandag 7 september 1998 Rotterdam De Rotterdamse rug byclub RRC heeft bij de bond om uitstel gevraagd van de thuiswed strijd van zondag tegen Amster dam. Aan de Beekweg kunnen de gasten niet fatsoenlijk worden ontvangen, zo vindt men bij RRC. Door een brand werd het clubhuis een aantal maanden geleden vol ledig in de as gelegd. Daardoor ontbreken water en eleetriciteit. Bovendien heeft RRC geen bar, zodat de club bij thuiswedstrijden veel inkomsten misloopt. De Rot terdammers hopen nu dat de bond tot uitstel overgaat totdat de herbouw is voltooid. Het lijkt er echter op dat de competitieleiding onverbiddelijk is. RRC startte de competitie giste ren met een 30-24 nederlaag bij het Leidse DIOK. De beste perio de van de Rotterdammers was de eerste helft. Die werd dan ook af gesloten met een 17-10 voor sprong. Maar na de hervatting sloeg DIOK terug. Breltenbrunn Pieter Lanter mans heeft het EK zeilen in de La ser-klasse afgesloten met een fraaie zesde plaats. Daarmee be haalde de 23-jarige Fries een A-li- miet. Hij verstevigde in Oosten rijk zijn plaats in de B-kemploeg. Hij moet nog een A-limiet halen om in de olympische kernploeg te komen. Bij het WK in Melbourne in januari hoopt de nieuwkomer uit Stavoren op nieuw succes. Serge Kats moest in Breiten- brunn genoegen nemen met een bijrol. De olympische kandidaat uit Rotterdam kwam zaterdag in de laatste races op de 28e en de ze vende plaats uit. Daardoor bleef hij in het eindklassement steken op de negentiende plaats. Ronald Veraar eindigde als 27e. Stuurman Roy Heiner is het WK soling in Milwaukee op de achtste plaats geëindigd. Hij stond, sa men met stuurman Peter van Nie- kerk en voordekker Dirk de Rid der, na zeven races nog zestiende. De Russische boot van Shaiduko werd wereldkampioen. Met de achtste plaats voldeed Team Heiner ook ruim aan de A- limiet. De tweede Nederlandse boot van het team-Den Outer ein digde als 48e. Rotterdam De hockeyers van Victoria zegevierden in een oefen- driekamp met Gooische en Fores- cate. De Kralingers wonnen met 2-1 van Forescate en rij speelden met 0-0 gelijk tegen Gooische. De Victoria-vrouwen klopten Gooische (1-0) en kwamen een re mise (0-0) overeen met Forescate. Rotterdam deelde in een vriend schappelijke wedstrijd met Alk maar, 3-3. De Rotterdammers hadden nog een 1-3 voorsprong gekoesterd. Doelpunten van Mark van Lambaart, Jan Jaap de Vin en Martijn Michels. Coach Caroline van Nieuwenhuy- ze-Leenders zag de vrouwen van Rotterdam met 2-1 winnen van Kampong. De Cubaanse interna tional Saray De Los Argos en An- nemarie Rozendaal scoorden. Morgenavond speelt Rotterdam de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding tegen het nationale elftal van Japan. Leonidas opende zaterdag het hockeyseizoen met een trainings demonstratie van Floris Jan Bo- velander en Taco van den Honert. De beide oud-internationals maakten ook deel uit van de Boe kaniers, dat met 3-2 van Leonidas won. Het eerste vrouwenteam verloor met 1-4 van een elftal dat bestond uit jeugd en vier speel sters van Jong Oranje. Rotterdam Na een rustpauze van drie maanden is de provincia le damfinale zaterdag weer van start gegaan. De belangrijkste party ging tussen de beide koplo pers Anton Kosior en Wim Kalis. Ondanks hun salonremise waren beide dammers na afloop toch te vreden met het behaalde resul taat. Hun concurrent Frans Kei zer verloor in een gelijkwaardig eindspel van Frits van Vloten. De mooiste partij was die tussen oud-provinciaal kampioen Harry Clasquin en de Rotterdamse de butant Radjes Balkaran. Deze laatste moest in de opening en het middenspel secuur verdedigen om in het eindspel een gelijk waardige stelling te bereiken. Stand: 1. Kalis 10 punten, 2. Kosi or 9, 3. Balkaran, Van Drunen, Keizer, Van Vloten 7. Door Chris Mast Rotterdam De honkballers van Tropicana/Neptunus treffen in de play-offs Minol ta/Pioniers, dezelfde tegen stander als vorig jaar. Hope lijk voor Neptunus niet met het zelfde resultaat. Want twaalf maanden terug startte Neptunus sterk, maar eindig de het zwak. Met twee tien- punts-overwinningen namen de 'drietanders' een 2-0 voor sprong in de 'best of five', maar de volgende drie wed strijden gingen ruim verlo- Neptunus wist zich woensdag, na de 5-3 zege op Expos, al zeker van een tweede plaats in de competi tie. Afgelopen weekeinde leerde het pas de tegenstander kennen. Dat werd - niet helemaal onver wacht - Pioniers, dat zaterdag met 10-1 van Twins won. Dit sei zoen is de balans van Neptunus tegen Pioniers opvallend positief: 4-1, Alleen de eerste wedstrijd ging met 6-2 verloren. De beslissing voor de vierde plaats viel pas gisteren. Expos verkleinde zijn kansen zaterdag door het verlies (5-3) tegen Sparta, Kinheim had tezelfdertijd in Den Haag nog veel moeite met staart- ploeg ADO. In de achtste inning gingen de Hagenaars nog aan de leiding met 6-3. Maar na het voor hen heuglijke bericht uit Rotter dam (verlies van Expos) boog Kin heim in de negende inning de sco re om naar een 6-14 voorsprong. Gisteren voltooide Kinheim de Rotterdam Zelf wonnen de honkballers van Tridents twee keer van Kinheim 2 (met 7-3 en 13-3), maar bet kampioenschap en de promotie naar de hoofd klasse rijn naar Tilburg ge gaan. Dat is voor het eerst in het bestaan van die club. In de uitwedstrijd in Haarlem was Tridents' Roy van de Peppel de winnende werper, op eigen ter rein was dat Angelo Stolk. Voor Tridents resteert nog de inhaalwedstrijd (volgende week) tegen Xanthos. Voor de wed strijd tegen Expos worden nia (tweede van links) en Papfto' Ste wart in het zonnetje ge zet door de nieuwe spon sor en Frank van der Eer den (rechts), de stichtings voorzitter van noord. Fluo- ma heeft in m ddels 500 wedstrijden achter zijn naam staan Stewart gooi de duizend maa drie Foto Cor Vos miraculeuze ontsnaping met een 3-2 zege op Pioniers. Weliswaar eindigden op de rang lijst Kinheim en Expos met 56 punten gelijk. Maar het regle ment bepaalt dat in dat geval het onderling resultaat de doorslag geeft. Dat viel in het voordeel van Kinheim uit, dat in geen enkele van de vijf onderlinge duels de winst weggaf. Afgelast Neptunus zag zaterdag zijn eigen wedstrijd tegen RCH/Cement- bouw afgetast. Die wedstrijd wordt nu vanavond ingehaald on der het licht van het Pim Muiier- stadion in Haarlem. Deze extra oefenwedstrijd komt Neptunus, dat overweegt Tridents te sturen, slecht uit. De onverwachte vrije zaterdag was voor de selectie re den om zich te begeven naar de Beverwaard, naar het terrein van Sparta/Feyenoord. Niet alleen is dat veld geprolon geerd als tweede thuisbasis van Neptunus, zoals vrijdag in de ou verture van de play-offs (aanvang 20.00 uur) tegen Pioniers. Maar te vens vocht daar Finish Profiles/ Expos voor zijn laatste kans op de play-offs. Bij tegenstander Retif Sparta Feyenoord leek die wedstrijd van ondergeschikt belang. Er waren vooraf huldigingen voor Marlon Fluonia (500ste hoofdklassewed strijd) en Papito Stewart (1000ste drie slag). Tony Benningshof nam ook afscheid. In de zesde inning- Sparta genoot op dat moment van een 3-2 voorsprong - werd hij door coach Rob Hendriks naar de kant gehaald. Alsof er ook voor Expos niets meer op het spel stond, werd de wedstrijd stilge legd. Benningshof pikte zelfs een 'traantje' weg. En hij kwam ook nog als winnende werper in de boeken, voorde vijfde keer dit sei zoen. Terwijl Expos nog wel zo op gelucht was, dat Stewart niet gooi de. Hij had vorige week zondag een aanrijding en kampte nog met pijn in zijn rug en nek. Ste wart, die nu op negen zeges bleef steken, was in burger aanwezig. Sparta liep tegen een snelle 0-2 achterstand aan. Maar het kwam goed terug en had in de vijfde in ning alle geluk van de wereld dat Expos relief-werper Bart van Wis sen de bal langs het derde honk gooide, toen Spartaan Melfried Comenencia veel te vroeg pro beerde dat honk te stelen. Comen encia kwam zelfs nog thuis en scoorde de 3-2. In de achtste in ning bouwde Sparta de voor sprong verder uit. Werper Leo Voogd bleef als vervanger van Benningshof onbespeelbaar. In de feestwedstrijd van gisteren te gen PSV gooiden spelers die de heuvel doorgaans slechts van een afstand bekijken: Fluonia, Co menencia, Satumino. Het werd desondanks 5-3. Boxscore Zaterdag EXPOS™...O20 00 0 000»2- 8-1 SPARTA.~000 210 02x=5-ll-2 Expos: Jeroen Deken (4) 3-2-7, Bart van Wissen (4)4-4-4. Sparta; Tony Benningshof <5 1/3) 3-2-5, Leo Voogd (3 2/3) 3-Ö-3. Home run: Sparta: Marlon Fluonia (4e inning, so lo). Winnaar: Benningshof, Verliezer: Van Wissen. Save: Voogd. Zondag ADO™-—000 000 0= 0- 5-3 NEPTUNUS....—Ill 40 4 x=ll-10-0 ADO: Chester Belioso (3 1/3) 1-6-5, Aijan Keijzer (2 2/3} 0-2-5. Neptunus'. Rob Corde- mans (5) 5-0-4, Ken Brauckmiller (2) 2-1-1. Home run: Neptunus: Jeroen Sluiter ',5e inning, +11. Winnaar: Cordemans. Verlie zen Belioso. SPARTA.... ...002 120 000=5-12-3 PSV......000 010 110=3- 4-2 Sparta: Leo Voogd (3) 8-0-0, Marlon Fluo- niari 1/3) 1-1-0, Melfried Comenencia (2 2/3) 0-2-3, Sherton Satumino (2/3) 0-2-1, Rob Hendriks {11/3) 2-0-0. PSV: Jan Swamina- than (9) 2-1-12. Home run: Sparta: Melfried Comenencia (3e Lnnmg, solo). AmsterdamDe 17-jarige Vince Rooi van het Am sterdamse Expos is de negende Nederlandse honkballer, die heeft gekozen voor een profavon- tuur aar;, de andere kant van de oceaan. Hij heeft een contract getekend met de Montreal Expos. Vandaag is Rooi naar Florida vertrokken. Van de acht Nederlandse honkballers die eerder de stap naar het honkbal walhalla maakten, behaalden er vier de Major League: Win Remmerswaal, Rikkert Faneyte, Rotterdammer Robert Eenhoorn en Ralph Milliard. van Klaveren (I) en Wim Niesing van WION, gade door Anouk Brandt (5). Met vier tref fers was Niesing de topscorer aan Rotterdamse Foto John van Hoek/ Cor Vos na's David Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van WION zijn de veldcompetitie be gonnen met een 12-18 thuisneder laag tegen Fortuna. Ondanks de duidelijke uitslag was coach Bram Rog niet ontevreden over het vertoonde spel. „Het verschil tussen een gedegradeerde hoofd klasser en een echte overgangs- klasser berust uitsluitend op rou tine en schotvaardigheid," analy seerde hij. „Fortuna benutte de kansen wel en liet ons in de verde diging weinig ruimte. Toch kre gen wij volop mogelijkheden." Fortuna startte sterk en leidde binnen vier minuten al met 0-2, maar Mark de Bode en Jim van Nijnatten (strafworp) brachten de stand binnen twee minuten weer op gelijke hoogte: 2-2. Wim Niesing zorgde zelfs voor 3-2 voor sprong, maar na de 3-3 van Gabi Kool kwamen de gasten sterk op zetten. Na 25 minuten was het 3-7. Monique Kemner en Wim Niesing brachten de score halverwege op 5-9. WION hervatte de partij met tref fers van Eline Potter en Jim van Nijnatten: 7-9 Maar in het verdere verloop slaagden de roodwitten er niet in de aansluiting te forceren en liep Fortuna scherp schietend uit naar de 12-18 zege. Nieuweling Ronald Verwey moest duidelijk nog wennen aan zijn nieuwe me despelers. Als excuus voor zijn matige spel voerde hij een licht griepje aan. Scores WION: Wim Niesing 4x, Jim van Nijnatten 4-Monique Kemner 2. Eline Pol ter 1, Mark de Bode I. Fortuna: Gabi Kool 4, Arjen Bakker 4, Arli- ne van Preumngen 3. David van Klaveren 3, Sven Roeloven 2, Anouk Brandt 1, An drea Woltman 1, Heerenveen Luc Krotwaar won gistermiddag in Heerenveen met grote overmacht het Nederlands kampioenschap halve marathon. De atleet uit Bussum liep vrijwel vanaf de start alleen op kop en fi nishte in 1.13.30. Bij de vrouwen versloeg Edith Kortekaas in haar tweede wedstrijd over 21 kilome ter verrassend Wilma van Onna. „Het was mijn enige kans om een Nederlands kampioenschap te winnen," aldus de 30-jarige Krot waar, die op 11 oktober in Eindho ven zijn titel op de halve mara thon verdedigt. „Maar daar gaat ook Bert van Vlaanderen van start, dus het moest vandaag ge beuren. Ik wist dat Marco Gielen goed in vorm was en ik wilde het daarom niet op de laatste kilome ters aan laten komen. Toen er na een paar kilometer al een klein gaatje viel, ben ik maar doorgelo pen". .Aanvankelijk leek het tempo heel hoog te zijn. Dat gevoel had ik ook, maar misschien stond het bordje met de aanduiding van vijf kilometer verkeerd, want na tien kilometer bleek de tussentijd op eens veel minder snel," aldus Krotwaar. „Het is jammer dat er geen toptijd uitkwam, maar in fei te ging het hier om de titel. Ik liep bewust zonder horloge." Niet uitgerust Krotwaar laat het WK op de halve kilometer, eind september in Zu rich, aan zich voorbij gaan. „Ik heb dan een zware traïningsweek achter de rug en kan niet uitge rust aan de start staan. Bovendien wil ik de groep die zich daarop specifiek heeft voorbereid niet verstoren. Ik heb me niet tevoren aangemeld" Gielen probeerde na de eerste van twee ronden door Heerenveen de kloof met Krotwaar nog te dich ten. Hij raakte daarbij Peter van de Velden kwijt, maar kon de late re winnaar niet meer achterhalen. „Daarom heb ik besloten de wed strijd maar rustig uit te lopen," al dus de Limburger, die in 1.04.48 finishte. Gielen is nu de "kopman van de WK-ploeg, Van der Velden (derde in 1.05.53) en de Ethiopiërs Tec- key Gebrselassic (zesde in 1.06.47) en Tadesse Woldemeskel verge zellen hem. Woldemeskel moest in Heerenveen na twee kilometer uitstappen. Hij had last van een bloeduitstorting in het scheen been. Mocht dat over een week niet over zijn, dan gaat Peter Vis ser (vierde in 1.06.17) mee naar Zürich. Bij de vrouwen is Irma Heeren dan de enige deelneemster. Zij bleek bij het behalen van haar we reldtitel op de duathlon al last te hebben gehad van een virus-in fectie. Heeren trok zich daarom op advies van arts Peter Vergou wen terug van de NK in Heeren veen. Bondscoach Gerard Nijboer acht kampioene Edith Kortekaas (23) te jong en onervaren om al aan een groot toernooi deel te ne men. Breda Corrie de Bruin had nog nooit een nationale wedstrijd ver loren. Nooit eerder was de 21-jari- ge kogelstootster, winnares van het brons tijdens de EK-indoo» in Valencia afgelopen winter, versla gen door een landgenote. Tot gis teren in Breda, toen tijdens de fi nale van de clubcompetitie Lieja Koeman (AAC) een einde maakte aan die ongeslagen status van de voor Ciko uitkomende De Bruin. De atlete uit Hardïnxveld stootte de kogel naar 17.81. Lieja Koeman won met 17.89. „Ik zou er zwaar der aan tillen als we allebei in vorm zouden zijn." Maar De Bruin liep vrijdag in de training een hinderlijke heupblessure aan haar afzetbeen op. „Ik ben voor mijn club gekomen, anders had ik ook niet meegedaan." Eeuwige tweede Koeman profiteerde, maar De Bruin zei ook: „Lieja komt dich terbij." Dat was ook tijdens de EK van Boedapest al zichtbaar, waar beiden de finale haalden. „Nie mand kent mij," plakte Koeman zichzelf het etiketje op van eeuwi ge tweede in de schaduw van De Bruin. Boedapest en Breda maak ten in elk geval duidelijk, dat de 22-jarige uit Purmerend zich sterk ontwikkeld.Als Corrie een steekje laat vallen," verwoordde Koeman de verhoudingen, ..is ze niet meer de beste." Overigens had De Bruin aan één worp (59.53) genoeg om Koeman met de discus ruim voor te blijven (56.28). Het Amsterdamse AAC werd zo wel bij de mannen als de wouwen kampioen in de eredivisie van de verenigingscompetitie. Bij de mannen was de hoofdstedelijke ploeg met 22.747 punten opper machtig. De Amsterdammers be haalden hun vijftigste titel, te vens de 29ste op rij. De bronzen EK-medaillist Robin Korving leverde met 13,67 secon den over 110 meter horden de bes te prestatie van de Amsterdam mers. Ook sprinter Troy Douglas bleek met een tijd van 20,88 over 200 meter nog redelijk in vorm. Het tweetal start volgende week in de Europese ploeg tijdens de wereldbekerwdstrijden in Johan nesburg. Hellas werd net als vorig jaar tweede, maar met 20.928 punten hielden de Utrechters slechts zes punten over op Haag Atletiek. Voor de Hagenaars sprong Chris Tamminga 5,50 meter met behulp van de polsstok, waarna pogingen op de nieuwe Nederlandse record hoogte op 5,80 nipt mislukten. Bij de vrouwen was de strijd span nender, hoewel AAC met 18.528 punten uiteindelijk het Arnhem se Ciko '66 nog ruim onttroonde (17.936 punten). Rotterdam Nermin Smajic en Michel de Boer heb ben zich met hun tweede en derde plaatsen in het kwalificatietoernooi geplaatst voor de nationale Top 12. Deze wordt op 3 en 4 oktober gehouden in Berkel en Rodenrijs. De nieuwe FVTer Nermin Smajic ver loor alleen van Jos Verhulst, de nieuwe kopman van Amsterdam United. Met verliespartijen tegen Merijn de Bruin en Martijn van de Leur werd Michel de Boer derde in zijn poule. Junior Barry Wijers kon zijn winstkansen tegen Jonah Kahn en Jurgen Pastoors niet verzilveren. Met zijn vierde plaats greep hij net naast kwalificatie. Ar jan Karbaat kwam niet verder dan de zesde plaats. Hij is gisteren naar Sofia vertrokken voor de wereld kampioenschappen voor studenten Tafeltennisintemational Melissa Muller doet niet mee aan de nationale Top 12. De 24-jarige speelster van de Duitse club Bad Drieburg krijgt geen wild card van de bond (NTTB). Door een rugblessure ont brak ze bij de halve finales van het kwalificatietoer- nooi. Muller hoopte op een vrijkaart van de NTTB. Reglementair is dat echter niet meer mogelijk. Praag Jan Timman is zijn trainingsmatch tegen wereldkampioen Garry Kasparov begonnen met een remise. Timman, die in de openingspartij met zwart speelde, bereikte dit resultaat na 57 zetten. De match, die over zes partijen gaat, heeft een prijzen- pot van 100,009 dollar, waarvan 65.000dollar bestemd is voor de winnaar. De match tegen Timman was voor Kasparov eigen lijk bedoeld als oefening voor zijn aanstaande WK- match tegen de Spanjaard Sjirov. Deze krachtmeting zou onder auspiciën van Kasparovs nieuwe schaak bond, de World Chess Council, op 16 oktober van start gaan. Vlak voor de eerste zet in Praag was ge daan, werd bekend dat de match Kasparov-Sjirov door geldgebrek is afgelast. Een zware tegenslag voor Kasparov, maar eigenlijk nog meer voor Sjirov, die veel tijd en geld in de twee kamp had geïnvesteerd. Kasparov deed aan de voor avond van de tweekamp in Praag nog een emotionele oproep om potentiële geldschieters voor zich te win nen, maar deze missie lijkt bij voorbaat kansloos. Misschien dat Timman door de zakelijke problemen van de wereldkampioen een kansje heeft in de pres- tigemateh. De Amsterdammer weet zich schaaktech- nisch ondersteund door Nederlands kampioen Ivan Sokolov en de Zweed Ulf Andersson. Hij vertrok op gewekt, doch realistisch naar de Tjechische hoofd stad, waar Timmans vriend en voormalige GMA-lei- der Bessel Kok de tweekamp organiseert. „Als ik net zo goed in vorm ben als de laatste tijd en Kasparov net zo zwak speelt als onlangs in Linares, heb ik mis schien een kans," aldus Timman. De start is in ieder geval hoopvol. Timman kwam na een scherpe variant van het aangenomen damegam biet aanvankelijk onder druk te staan, maar hij toon de aan dat zijn stelling heel flexibel was. In de tijd noodfase kreeg hij zelfs de overhand en uiteindelijk was het Kasparov die voor de remise moest vechten. Een mooie opsteker voor Timman, die vandaag in de tweede partij met wit speelt. LierVoor de tweede keer op rij heeft Nederland de interland driebanden van België verloren. Net als vo rig jaar in Heemstede verloren de biljarters, deze keer in Lier, met 18-14. Plaats van handelen was de taverne 'Mister 100', vernoemd naar de oude meester Raymond Ceulemans. De man van meer dan honderd toernooizeges was te gen Nederland één maal succesvol (tegen Burgman) en verloor ook één maal (van De Kleine). De Heine, Weijenburg en Jaspers bleven bij Nederland ongesla gen. Hoewel slechts twee Belgen hetzelfde presteer den (Loncelle en Stroobants) was dat echter onvol doende om de winst te grijpen. Na de eerste dag stonden de Belgen al met 14-6 voor. Gisteren kwam Nederland terug, maar door verlies partijen van Amouts en Habraken pakte België de winst en de daaraan verbonden premie van twintig duizend gulden. DeventerAlina Kabaeva heeft de veertiende editie van het Alfred Vogel-toernooi ritmische sportgym- nastiekgewonnen.De 15-jarigeEuropees kampioene uit Rusland bleef de 21-jarige wereldkampioene Ele na Vitritsjenko uit de Oekraïne in de meerkamp met klein verschil voor. Beste Nederlandse in Deventer was drievoudig nationaal kampioene Ramona Stook uit Zwijndrecht: twaalfde. Nieuwegeln Erica van den Heuvel maakt het ko mende seizoen haar rentree in de Nederlandse bad- mintoncompetitie. De Helmondse bereikte een ak koord met landskampioen Chip Market/BCN uit Nuenen. De 32-jarige Van den Heuvel, die in haar carrière zeven EK-medaüles in het dubbelspel be haalde, zat zonder club. Het Duitse Heiligenwald, waarvoor ze de afgelopen jaren speelde, trok zich na het vertrek van een sponsor terug uit de Bundesliga, Van den Heuvel wil zich met Chris Bruil in het ge mengd dubbelspel plaatsen voor de Spelen van 2000. Rochester Drie wereldtitels voor Nederlandse touwtrekkers. De vrouwenploegen werden in de Amerikaanse plaats Rochester in de klasse tot 520 kg en tot 560 kg wereldkampioen. Ook een mannen- ploeg won goud - in de eategorie tot 720 kilo. De vTouwenploeg in de klasse tot 520 kg prolongeer de haar titel. Het achttal won in de staat Minnesota in de finale van Zweden. De ploeg won al haar partijen. Ook in de andere twee 'gouden' categorieën waren de teams oppermachtig. De vrouwen versloegen in de eindstrijd de Verenigde Staten, de mannen wonnen van Zweden. In de klasse tot 560 kg bij de mannen eindigde Nederland op de elfde piaats. De wereldtitel ging daar naar Sparne.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3