26 SWSMC beleeft droomweekeinde Deltasport koelbloediger in Vlaardingse burenruzie Excelsior Maassluis is niet te motiveren tot grote daden Opening nieuwbouw en winst in competitie opening voor Schiedammers Slap HVO kan Voorschoten niet bijhouden Marco van Veen helpt HBSS aan verdiend punt Softbalsters Euro Stars op derde plek P Robin Smallegange schiet WK langs RHS Edwin Marijs ziet rood bij winnend MW'27 Linschoten leest CION hardhandig de les: 1-4 Hoekse Boys geeft ruime voorsprong uit handen TSB loopt in de val DRGS geeft in slotminuut alles uit handen HSC raakt spoor stevig bijster bij Hermandad WSW wint waterpolo toernooi bij Warande Rotterdams Dagblad Maandag 7 september 1998 Door Mskos Gouka Schiedam/Voorburg SWSMC heeft de gedroomde start van de competitie gekregen. Afgelopen vrijdag bleek de nieuw bouw net op tijd klaar om tijdens een drukbezochte receptie officieel geopend te worden. Na diverse speeches van onder andere Jan van Vugt, directeur Dienst, Sport en Recreatie (DSR), Frans van Krugten (voorzitter sportraad) en Frans de Vos Burchart (businessclub), was er uiteraard tijd voor een hapje en een drankje. Secretaris Lue Franken vind dat iedereen zelf moet komen kijken hoe mooi het complex geworden is. „De receptie was zeer gezellig. Alles was net op tijd klaar en ziet er fantastisch uit Het complex gaat er nu echt op lijken. Nu wil len we zo snel mogelijk van de schulden af om dit af te betalen. Voorlopig willen we dan ook niets nieuws beginnen," aidus Fran ken. Nu het complex ophoofdkasse-ni- veau is gebracht, wordt het ook tijd dat het vlaggenschip zich daar gaat manifesteren. De Schie dammers onder leiding van oe- fenmeester Guus Haak namen een droomstart door in Voorburg Vlaardingen De seizoensope ning is voor de voetballers van HVO uiterst teleurstellend verlo pen, Tn de thuisbeurt tegen Voor schoten gingen de pupillen van Dick Suiker met 0-2 onderuit. Het fysiek sterke Voorschoten had tegen HVO het betere van het spel. Vooral het ontbreken van fel heid op het middenveld en in de aanval brak de Vlaardingse twee deklasser op. Ondanks het sterke spel van de defensie, kwam Voor schoten na een mooi uitgespeelde aanval op 0-1. Ook na de rust bleef Voorschoten de gevaarlijkere ploeg, hoewel Mare Maatsen -evenals Patrick Hartog goed voor geel - een aar dige kans op de gelijkmaker ver prutste. Ook invaller Ed van der Lugt moest hulpeloos toezien hoe de gasten op 0-2 kwamen en deze voorsprong niet meer uit handen gaven. Schiedam HBSS-doelman Mar co van Veen was afgelopen zater dag na de 0-0 tegen Maasdijk de held van HBSS. In de 91ste mi nuut wist Van Veen, die een jaar uit de roulatie was geweest als ge volg van een hardnekkige knie blessure, een strafschop uit zyn doel te ranselen. Hij voorkwam daarmee een zekere nederlaag aangezien de scheidsrechter di rect na de misser affloot. De fysiek sterke en technisch be tere bezoekers verzuimden kleine kansjes te verzilveren alvorens Michel Rademaker, de 17-jarige nieuweling, de grootste mogelijk heid gestopt zag worden. Eén mi nuut na rust viel HBSS'er Jaeeo van Tilburg met een hamstring blessure uit. Hij was reeds de der de uitvaller, omdat Danny Bruins (eveneens hamstring) en Michel van Zyl (verdraaide knie) hem in de eerste rondgang al voor waren gegaan. Ondanks de tegenvallers bleef HBSS gaan voor de drie punten, maar Vincent van Roon en Roy Evers hadden geen geluk met de afronding. Dankzij de heldendaad van Marco van Veen hield HBSS nog een punt aan de ontmoeting over. Boxtel De softbalsters van Schiedam zijn in de eindrang schikking van de eerste klasse B definitief op de derde plaats ge ëindigd. Gistermiddag sloten de Schiedamsen in Boxtel, in de 'double' tegen Ducks, de competi tie af met een gelijk spel, eerste wedstrijd 0-0 in negen innings, en een 3-2 nederlaag, eveneens in een tie-break. Ducks legde daar mee, aeb'cer kampioen Zwijn- drecht, beslag op de tweede plaats. tegen Wilhelmus met 1-2 te win nen. Wilhelmus, in de laatste ja ren ook een topploeg in de eerste klasse, werd de eerste helft volle dig overklast. De Schiedammers met onder andere nieuwkomers Ozcan Pirin, Amilcar dos Santos, Lionel Eersteling en Marco Sas in de basis, speelden zeer sterk. Het nieuwe spitsenkoppel Amil car dos Santos en Alberto Baptista de Lima waren vaak ongrijpbaar. Santos zorgde voor de 0-1 voor sprong. Lima verdubbelde die een paar minuten later. Daarnaast zag de scheidsrechter een treffer van Isandro Galina de Sousa over het hoofd. De bal passeerde de doel lijn ruimschoot^ maar deson danks werd de t' ,iti niet geho noreerd. Onder vuur Na de thee werd het doel van de Schiedamse sluitpost John Bos wel onder vuur genomen. Wilhel mus kwam met een alles of niets offensief uit de kleedkamer en kreeg al snel meer grip op het spel. Toen de aansluitingstreffer eenmaal achter Bos lag werd het nog spannend, maar de ervaren verdediging hield moedig stand. Herman Zoetmulder liep nog te gen een gele kaart aan. Na afloop was oefenmeester Guus Haak uiteraard een tevreden man. „De tweede helft hebben we te gemakzuchtig gespeeld. We werden afgetroefd op agressie. Toch is het natuurlijk heerlijk om in onze competitie met een uit- overwinning te beginnen/' „Ik prijs me momenteel gelukkig dat ik een selectie van vijftien man heb die hot niveau allemaal moeiteloos aankunnen. We heb ben in de tweede helft weliswaar onder druk gestaan, maar ook toen kregen we wel degelijk mo gelijkheden om dc score uit te breiden," aldus Haak. Schiedam Voor Robin Smalle- gange is het seizoen goed begon nen. De sierlijke aanvalsleider van de kersverse tweedeklasser VVK hielp met vier rake inzetten zijn ploeg aan een 5-3 overwin ning op RHS, In het eerste halfuur kregen de toeschouwers in Kethel al een waar spektakel voorgeschoteld en gaf het scorebord een 2-3 tus senstand aan. Het was aan Smal- legange te danken dat WK ach tereenvolgens een 0-1 en een 1-2 achterstand goed maakte. Na de rust zorgde Smallegange met een 'beauty', een gevoelige lob, voor de 3-3 en ging WK zich nadruk kelijker met de aanval bemoeien. De combinaties verliepen vlotter zodat de voorsprong niet kon uit blijven. Eerst scoorde Smallegan ge, na een goede actie van de na veel blessureleed weer herstelde Marco Klein, zijn vierde treffer waarna Bart Raaymakers voor de 5-3 eindstand zorgde. Het was vooral aan WK-doelman Stefan van Hagen te danken dat RHS net meer tegentreffers incasseer de. Smallegange kreeg een publieks- wissel („Publiekswissel? Nou, ik was helemaal kapot") en sprak na afloop zijn waardering uit over zijn ploeggenoten: „Ik heb wel vier keer gescoord, maar ik werd dan ook vier keer goed aange speeld. Het was een geweldige pot, hier komt het publiek toch voor. We hebben een goed elftal en kansen creëren we altijd." Ook Gerard iïeijdra, de nieuwe trainer van WK, was zeerte spre ken over de vertoning. „Het aan tal tegentreffers," aldus Heijdra, „heeft te maken met de manier waarop we spelen. We hebben veel aanvallend ingestelde spe lers en weinig mandekkers. Maar gelukkig hebben we een hele goede keeper die ons er door heen sleept. Ik voorspel dit sei zoen veel doelpunten. Ook tegen- goals ja, maar dat heeft alles te maken met onze aanvallende speelstijl. Als een back van ons in de fout gaat komen we achterin in een één-tegen-één situatie te recht. Volgende week moeten we tegen Smitshoek en ook dan spe len we op dezelfde manier, aan vallend." Namens WK kregen Pim van de Helm, Marco Scholte, en Sander van der Bruggen een gele prent. De opening van de nieuwe kantine van SWSMC was een groot fes tijn. De feest vreugde werd nog verhoogd door de 1-2 overwinning bij Wilhelmus, Fota Roei Dijksifa Door Ton de Leede VlaardingenMet het kleinst mo gelijke verschil wist het in de eer ste klasse debuterende Deltasport het bezoekende Zwaluwen te ver slaan. Een door Frans Ruys be nutte strafschop was voor de man nen van Ton Pattinama voldoen de om Zwaluwen met een 1-0 ne derlaag naar huis te sturen. De lat en de paal voorkwamen dat Zwa luwen in de spannende slotfase niet alsnog de niet eens onver diende gelijkmaker aan liet teke nen. Promovendus Deltasport liep in de beginfase met knikkende knieën door de speelweide, waar van het veel te hoge gras elke snelle balcirculatie in de kiem smoorde. „Mijn spelers waren bloednerveus," bekende Del- tasport-trainer Pattinama, „het was voor veel spelers dan ook hun eerste wedstrijd op dit niveau. Er is jaren naar de eerste klasse uit gekeken, en dan is zo'n openings wedstrijd niet niks Zwaluwen paste zich aanzienlijk beter aan en kreeg de beste moge lijkheden. Vooral uit één van de drie vrije trappen, op ideale af stand en plek, had Zwaluwen een doelpunt moeten peuren. De keer dat uit zo'n vrije trap direct wel werd gescoord, had schutter Peter de Vries het opgeheven handje van scheidsrechter De Jong niet gezien en stak Deltasport-doel- man Manuel Teixeïra daarom heel wijs zijn vingers niet uit naar de bal. Aan de overzijde hielp Tobias Duifhuysen, die de plaats onder de lat innam voor de geblesseerde Ronald Bunte, bijna de opponent aan een meevaller. Een uittrap Deltasport besliste op eigen veld de derby met Zwaluwen met 1-0 in het eigen voordeel. Foto Peter Molkenboer schoot hij tegen Jarno de Wilde op, waarna de bal op miraculeuze wijze voor de doellijn bleef liggen. Diezelfde De Wilde, vorig seizoen topschutter maar door voorstop per Marco van Dijk zo goed als lamgelegd, schoot even voor rust via de handen van Duifhuysen naast het doel. Daarvoor had Ali Ozkan, de ro buuste spits van Zwaluwen, de beste kans van de eerste rond gang. Deltasport-Doeiman Teixei- ra liet de bal als een hete bitterbal los, waarna Ozkan kans zag de bal naast een leeg doe! te schuiven. „Beide ploegen kregen m de eer ste helft kansen," wist Zwaluwen trainer Ron van den Berg. „Het grote verschil was dat wij zelf de kansen ereèrden, terwijl wij aan Deltasport de kansen weggaven. We hadden zeker een keer moe ten scoren." Noodgedwongen Na rust toog Deltasport iets na drukkelijker ten aanval, waardoor Zwaluwen noodgedwongen terug moest. Van den Berg gaf met wil de armgebaren te kennen dat Zwaluwen meer van het eigen doei af moest gaan verdedigen. Even nadat Dennis van der Meu- len, één van de vormgevers bij Deltasport, een vrije trap ontzet tend strak op de lat had geschoten kwam de thuisploeg op voor sprong. Mario Trputac belandde in de kluts bij Remon Clumper en Marco van Dijk en liet zich behen dig vallen, De door De Jong toege kende strafschop werd door Ruys onberispelijk en snoeihard tegen het garen geknald: 1-0. Even leek Deltasport door te sto men naar een grotere score, ware het niet dat Duifhuysen enkele fantastische reddingen liet zien op inzetten van De Wilde en Jaouad Fertoute. „We hadden de wedstrijd," liet Pattinama een kri tische noot horen, „na die 1-0 al lang moeten beslissen. Dan waren we in de laatste tien minuten niet zo in de problemen gekomen. Ie dereen liep toen uit de organisa tie, waardoor Zwaluwen heel dicht bij de gelijkmaker kwam." Het slotoffensief van Zwaluwen leverde inderdaad enkele dotjes \'an kansen op. Eerst was het Fransisco dos Santos die zich prachtig vrijspeelde en op de bin nenkant van de paal schoot, waar na de rebound door invaller Ron de Jager al stuiterend tegen de lat werd gemikt. Vervolgens beland de ook nog een prachtige lob van De Jager, al ruim in blessuretijd, bovenop de lat, „Dit was een zwaar bevochten overwinning," was Pattinama na afloop realistisch, „die heel wel kom is. Ik wil bij de eerste vijf ein digen, en als het kan een periode- titel meepikken." Ook Witlof Van den Berg vlast stiekem op een kleine prijs. „Na tuurlijk willen we zo hoog moge lijk eindigen en eventueel een pe- riodetitel pakken. Kampioen zul len we niet worden, maar een goe de middenmoter zie ik ons wel worden." Deltasport-Zwaluwen 1-0 (CM)). 7), Frans Ruys 1-0 (strafschop) Bijzonderheden: Scheidsrechter JAM. de Jong bhes een puike party en hield de kaarten m de borst zak. Deltasport: Teixeïra, Hulspas (46. Van der Leer), Van Oosterom, Ruys, Trputac, Van der Wilde, Wesierdijk, Harrnd en Achmed Bouchrit, Fertoute en Van der Meulen. Zwaluwen. Duifhuysen. Van Son, Van Dijk, Clumper, Van Bommel (70. Dc Kne- ger), Van der Lee, Van den Bos, Geldof, Oz can (62. De Jager), Dos Santos, De Vries (46 Heipers) Door Bas van den Berg Schevcningen Gebrek aan beleving en een onthutsend zwakke verdedi ging zijn Excelsior Maassluis volledig opgebroken. Scheveningen profiteer de volop van de zwakke instelling en had na een half uur met een 3-0 voor sprong de buital binnen. Uiteindelijk bleef de schade beperkt tot eén 5-2 ne derlaag, vooral dankzij doelman Rob Grauwmeijer. Hij pareerde de werve lende acties van Ron de Jager en voormalig De Graafschap-speler Pa trick Petrici op vaak knappe wijze. Schoen Het zwakke verweer van Excelsior kende een negatief hoogtepunt in de persoon van Hans Jörgen Nicolai. Hij kreeg twee gele kaarten - dus rood - nadat hij eerst zijn schoen naar de scheidsrechter gooide, waarna hij een sliding ondernam op de achillespezen van John Blok. Scheidsrechter Cees Brouwer over de ingrepen: „Het wa ren voor mij twee duidelijke overtre dingen en ik kon niet anders doen dan r.t. m uit het veld sturen." Na een uitstekende voorbereiding (al leen tegen De Baronie leden Maas- siuizers een 0-2 nederlaag) ging ook trainer Eric Gudde af als een spreek woordelijke gieter. Hij zag maar wei nig spelers hun taak uitvoeren. „Ik weet niet wat er met de ploeg aan de hand was, maar het leek nergens op. De ploeg speelde statisch en er ging weinig dreiging van uit. Omdat de verdedigers elkaar niet goed begre pen, kon Scheveningen daar volop van profiteren." Wakker Naaai de opvoigti vqii Murk Nijsscn in de rust de puntjes op de i had gezet, schrok Excelsior wakker. Met Harold Loeve voor Peter Bos als animator en Raymond Kraaijbeek voor John Cle mens kwam er meteen meer voetbal in de ploeg. Harold Loeve, die als ge volg van blaren op zijn been maar weinig wedstrijdritme had, slaagde er in steeds de vrije man op te zoeken. Daarvan profiteerde tot twee keer toe Robert Visser: 4-2. Bij Excelsiors eerste treffer zag de thuisclub de vlag van assistent scheidsrechter Peter Burger voor bui tenspel de hoogte ingaan. „Een mis verstand, het was voor een actie die daaraan voorafging. Het was gewoon een geldig doelpunt." De achterstand was echter te groot om nog jacht te maken op de gelijkmaker. Hattrick In de twaalfde minuut raasde Patrick Petrici langs Michel van Strien en zag dat doelman Rob Grauwmeijer de bal losliet. Voor Ron dc Jager, die later voor een onvervalste hattrick zou zor gen, een aardige opsteker: 1-0. De ge ringe creativiteit van de spitsen Dave Vermaas en Emanuel Monteiro, het ontbreken van inzicht, met name bij de middenvelders, om buitenom te gaan. zorgde er voor dat Schevenin gen steeds beter in de wedstrijd kwam. Verdediger Paolo Mendonca, oud speler van Excelsior M, was één van de betere Schevenmgers. Hij speelde op rechts bij herhaling Tom Visser uit. In veel gevallen wisten Raymond Frehé en Hans Jörgen Nicolai geen raad met de voorzetten, zoals het duo ook in de 23e minuut demonstreerde. De vaak tot verdedigen gedwongen Dave Vermaas zette op rechts te laat in om John Blok uit te schakelen en uit diens voorzet liep Ron de Jager de bal in het vijandelijke doel: 2-0. Desorganisatie Een kopbal van Sander Klapwijk, uit een hoekschop, gaf even later de des organisatie in de Maassluise afweer aan3-0. Voor de lob van Ron de Jager werd eerst Michel van Strien op het verkeerde been gezet en doelman Rob Grauwmeijer verrast: 4-0. Met Harold Loeve en Raymond Kraaijbeek in de ploeg werd het even wicht enigszins hersteld. Zij gaven blijk van een onverzettelijke wil en namen het zwalkende 'Maassluis' op sleeptouw. „Wanneer Loeve, of Visser ook nog voor 4-3 had gezorgd, had ik het zo net nog niet geweten," opperde Eric Gudde. Het was ijdele hoop, want toen Scheveningen het tempo weer opschroefde, zakten de tricolores weer als een plumpudding in elkaar. Invaller Reggie Martina maakte het drama voor Excelsior M compleet: 5-2. Scïiei'eciJifen-ExcelsiorM 5-2 (4-0). 12. Ron de Jager 1-0,23 Ron do Jager 2-0,32 Sander Klap wijk 3-0,3S. Ron de Jager 4-0,47. Robert Visser 4-1,53 Robert Visser 4-2,81Reggie Martina 5-2 Bijzonderheden: Hans Jörgen Nicolai (Excelsi or M) kreeg tweemaal geel Ook zijn clubgenoot Raymond FicJit ivTtcg geel. Scheveningen; Kraayenbnnk, Mendonca, Knoester, Cramer, Charite (46 Martina), Klap wijk, Hatema, Petnci (71 De Bnto), Rutten, Blok, De Jager Excelsior Maassluis: Grauwmeijer. Van Strien (77. Trustful]), Nicolai. Frehe, Tom Visser. Bos (46 Loeve). Rasens, Clemens (Kraaijbeek), Ro bert Visser. Vermaas, Monteiro. Maasland MW27 versloeg HBSS met 5-3. De over winning van MW27 op het Klaaswaaise SSS werd overschaduwd door de rode kaart van Edwin Marijs. De aanvaller kreeg in de iOöe minuut m een keer rood voorgeschoteld door scheidsrechter Blom uit Gouda, nadat hij een tegenstander natrapte. „Ik ben echt nog nooit zo kwaad geweest.was het commentaar van trainer Cor van Hoeven „Ten eer ste trekt hij voor niets tien minuten bij en is hu blind bij voorafgaande overtredingen op Marijs." En dat terwijl MW27 goed opende. Binnen een half uur was het 3-0 door Arno van Nierop.Mikos Gouka, en opnieuw Arno van Nierop. Het stugge SSS knokte echter terug. Voor rust werd het via Arjan van der Plas 3-1 en uit een scrimmage maakte Peter van Kruimngen na rust 3-2. Edwin Marijs bezorgde MW27 de overwinning en de kater. Een comer van de spits werd door doelman Vollaart in eigen doel ge stompt. Ook de 5-2 kwam van de voet van Marys. Jaap de Jon ge schoot de eindstand op de borden. Naast de rode kaart van Edwin Marijs kregen Dennis van Eek (tyd- rekken) en Nico Bakker (praten) geel. Vlaardingen Op eigen veld werd Cion hardhandig de les gelzen door Lischoten: 1-4. Het Cion van Arwm Verburgh speelde vijftien minuten sterk tegen Lin schoten, maar zakte ver weg. Zelfs tegen tien man. één van de gasten kon met tweemaal geel voortijdig gaan douchen, konden de Vlaardingers geen vuist maken. Daarbij werden de waarschuwingen van Arwin Ver burgh over de gevaarlijke counters in de wind gesla gen. Direct na de rust liep Cion tegen de eerste coun ter op. Nadat Sander Spanjersberg na een harde charge met direct rood kon vertrekken, voerde Lin schoten om de tien minuten de counter succesvol uit. De ploeg liep uit naar 0-4 voordat Ed Schrijvershof, die ook geel kreeg, vanaf elf meter de eer redde. Patrick Verschoor, Erik Faassen, en Marcel Zee- bregts zagen eveneens een geel kartonnetje. Rijswijk Hoekse Boys gaf in Rijswijk een voor sprong die b(jna altijd goed is voor een overwinning uit handen en stond na 90 minuten uiteindelijk met lege handen: 3-5. Vincent van Antwerpen (met een beauty), Arthur van Wieren en Paul Klop zorgden voor een comfortabele 3-0 voorsprong. In de 44e minuut kwam de thuis ploeg terug en die treffer gaf RVC vleugels. Hoekse Boys won in de tweede helft geen duel meer en zag de voorsprong omgezet worden in een 5-3 ach terstand. Bram Klok zorgde voor de einduitslag in de teleurstellende openingswedstrijd waarin 'Hoekse Boy' Martijn Hoekman geel zag. Vlaardingen TSB liep met 1-2 in de val tegen Gou da, Na een perfecte voorbereiding waarin nagenoeg alles werd gewonnen liep TSB tegen een harde ne derlaag op. Zeker gezien het spelbeeid heerste er een mineurstemming op het Shell-park. Gouda kreeg slechts drie kansen maar ging daar heel zuinig mee om. Dit in tegenstelling tot TSB dat slechts een van de negen uitgespeelde mogelijkheden zag beloond. Na tuurlijk was het Martin Vader die in de tweede helft voor de 1-1 zorgde, maar de spits kon verder ook geen potten breken. Gouda zag uiteindelijk het angstige countervoetbal beloond met drie punten na weer zo'n messcherpe, doeltreffende uitval. De Jonge en Bob Brusse kregen geel namens de Vijfsluizers'. Schiedam Op Harga overheerste de teleurstelling van de onnodige en onbegrijpelijke nederlaag van DRGS: 2-3 tegen Schoonhoven. Waar iedereen vrede had met een deling, waren het toch de gasten die vanaf elf meter in de laatste minuut van de blessure-, tijd de punten mee naar huis konden nemen, Het duel ging 90 minuten lang gelijk op en leek 0{f een deling uitte komen. Schoonhoven kwam snel op> voorsprong, maai Ed Nagelhout schoot de verdiende, 1-1 op het bord. Direct na rust miste Steven Schoen-' maker een kans en zag DRGS nog geen tien tellen la-, ter de 1-2 binnenvallen, Pas vijf minuten voor het einde van de reguliere speeltijd zorgde Sander Tims^ voor de 2-2 die uiteindelijk niet genoeg bleek. Zeven minuten in blessuretijd lag de bal ineens op, de stip. Schoonhoven benutte het buitenkansje feil-; loos. w Rotterdam De gelijkopgaande strijd tussen Her-' mandad EN HSC (6-2) was af te lezen in de ruststands 2-2, Want na de 2-0 voorsprong waren het Hans Voets en André Vink die HSC op gelijke hoogte schoten. Na de pauze raakte HSC het juiste spoor totaal bijs- terde. Na de 3-2 en de rode kaart voor HSC'er Mario Donkersloot wegens natrappen moest HSC risico's nemen. Met gevolgen want Hermandad liep -na- enige mogelijkheden voor HSC- met schitterende doelpunten uit naar 6-2. Vlaardingen Ondanks het ontbreken van vier spe lers uit het kampioensteam, is WSV er in geslaagd het waterpolotoernooi van Warande op zijn naam tè schrijven. De keraverae eeislekiasser zegevierde in Oosterhout over Hoorn met 7-4. Van WZK Wase uit Belgie won het met 6-5, Valenciennes uit Frankrijk werd met li 5 verslagen. In de finale zegevierden de Vlaardingers met 6-5 over Leipzig. Aanstaande zondag houdt WSV een drieluik in het zwembad van sportcomplex De Vijfsluizen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4