Schiedam en Holy stellen teleur IISC én ODC ontevreden met doelpuntloze remise Valse start voor verlamd VDL Nog steeds kansen op play-off plek voor Schiedam Schiedamse Boys in slotfase naar winst Demos gaat stevig met de billen bloot VFC overwint loomheid tegen Aeolus: 3-2 Danny Koevermans redt een punt Erelid Schiedam overleden Hermes heeft geen problemen met MSV71 SVDPVV hypernerveus, maar toch succesvol DRGS mist broers Verspuij tegen Germinal RKWIK verrast VOC in eigen huis met counters Geen NK-titel voor Sandra Voerman If Rotterdams Dagblad Maandag 7 september 1998 Schiedam De neutrale toe schouwers Ringen met een tevre den gevoel van het complex van Schiedamse Boys. De eompeütie- opcning van de formatie van oe fen meester Cock de Jong was er één waar tevreden op teruggeke ken kon worden. Voorwaarts, vol gens De Jong een goede ploeg, werd met 4-3 verslagen. De Rotterdammers waren de eer ste helft de betere ploeg, maar de 'Boys' loerden met succes op de counter. Ali Dongol schoot de thuisploeg naar een 1-0 ruststand. Na de thee moest De Jong wat om zettingen doen. Sebastiaan de Jong en Niels Bruinsel konden niet verder en werden vervangen door Sven de Groot en Mousa. Voorwaarts maakte gebruik van de ontstane onrust in de ploeg en kwam op 1-1. Een kwartier voor tijd leek het tij te keren. Cor Heeze schoot van grote afstand de 2-1 tegen het ga ren. Uitspelen Toen Isa Baldede vervolgens de 3- 1 binnenschoot, was het een kwes tie van uitspelen. Toch kwam Voorwaarts op inzet nog langszij bij de Schiedammers. Bij de stand 3-3 leken beide ploegen tevreden met het resultaat, tot in de laatste minuut Savit Tuncer van de thuisploeg werd gelanceerd en de drie punten alsnog in veil'ge ha ven kon schieten. Schiedam Demos heeft weinig positiefs kunnen halen uit de eer ste wedstrijd van het nieuwe sei zoen. De Schiedamse ploeg, waar ook dit seizoen oefenmeester Henk van Loenen de scepter zwaait, werd door DZB Zevenkamp met 0-3 verslagen. Volgens Van Loenen zat er niet meer tn, „We hebben toch redelijk gespeeld. DZB heeft een goede ploeg en we wisten dat het heel zwaar zou worden. Wij proberen in ieder geval verzorgd te voetbal len, dat blijft het belangrijkste," aldus de oefenmeester. Vlaardingen VFC was op eigen veld met 3-2 net te sterk voor Aeo lus. Binnen het kwartier hielpen Walter van Pemis en Berry van Reij de Vlaardingers in een gou den zetel. Richard van der Graaf tekende de aansluitingstreffer aan: 2-1. Na de rust maakte de loomheid zich van beide teams meester, wat resulteerde in een eigen doelpunt van Dessing zodat VFC zich al winnaar waande. De 3-2 van weer Richard van der Graaf was er een voor de statistieken. Schiedam Excelsior'20 deelde op eigen veld de punten met For- tuna Vlaardingen. Excelsior'20 kreeg pal voor rust de 0-1 om de oren na een kopbal van John van de Belt, Met de thee achter de kie zen legde Excelsior'20 een goede partij op de mat. Danny Koever mans, die terug was na een sle pende blessure, lapte de voetbal wet dat degene die de penalty ver oorzaakt hem nooit mag nemen aan zijn laars en bracht de zwart- witten op gelijke hoogte. Vlaardingen Iaat SCO kansloos Fiks-ODO 13-20 (10-16), Degra dant ODO speelde bij vlagen goed tegen het gepromoveerde Fiks. Vooral de heren Erik Passchier (7) en Patrick Zeebregts (4) waren op schot. CKC IVIaassluis-Ventura Sport 7- 9 (4-4). Maassluis speelde te ze nuwachtig en miste te veel kan sen om Ventura Sport in proble men te brengen. Sagitta-Oranje Nassau 14-8 (5-6). Het naar de tweede klasse gepro moveerde Oranje Nassau kwam in deel twee adem te kort om de voorsprong vast te houden. Harga-Ten Donk 13-5 (9-3). Der deklasser Harga speelde vooral in de eerste helft de tegenstander zoek. Sven Pappers was met vijf treffers de topscorer. KV Vlaardingen—SCO 14-11 (6-6) Vlaardingen speelde tegen de gradant SCO een degelijke party en had in Peter Hoornweg (5) en IJsbrand den Breems (5) haar top- Door Nick van der Sluis Schiedam Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, had den de honkballers van Schiedam toch hun handen vol aan een gehavend Vlaardingen Holy. De Schiedammers wonnen op het sportcomplex Bijdorp weliswaar met duidelijke cijfers. 13-3 in zeven innings, maar de ploeg van coach Ton Ebben verzuimde om de toch nog talrijk aanwezige toeschouwers een aantrekkelijk duel voor te schotelen. De wedstrijd stond overigens niet onder een gunstig gesternte. Holy-coach John van Westrenen miste (om inmiddels bekende re denen) niet minder dan vier basis spelers. De door de bond aange wezen scheidsrechters lieten het - zonder tegenbericht („Zoiets moeten de clubs eens doen, dan hangt ons meteen puntenverlies en een stevige boete boven het hoofd," mokte Ton Ebben terecht) - afweten. Schiedam, als thuisspelende ploeg derhalve verantwoordelijk voor de wedstrijdleiding, vond een scheidsrechter in de persoon van penningmeester Ada Rey- mer. Ooit een degelijke, maar te leurgestelde officiële bonds- scheidsrechter en om die reden dan ook officieel gestopt. Met zijn invallersrol kon echter niet wor den voorkomen dat de wedstrijd veertig minuten te iaat begon. Lanterfanten Holy-pitcher Stefan Droog had daar uiteindelijk de meeste en de grootste moeite mee. In de sfeer van lanterfanten die noodge dwongen aan de wedstrijd vooraf ging, verloor hij zienderogen zijn concentratie, eenmaal op de plaat miste hij in de eerste Schiedamse slagbeurt volledig het zicht op en de controle over de wedstrijd. Zijn medespelers moesten dat gelaten accepteren, omdat coach John van Westrenen precies negen spe lers tot zijn beschikking en der halve geen mogelijkheden tot wis selen had. Die eerste inning verliep voor Holy dan ook rampzalig en toen de rookwolken eenmaal opgetrok ken waren, leidde Schiedam al met 5-0. Droog: „Ik was behoorlijk zenuwachtig en kon die nerveusi- teitook maar moeilijk onder con trole krijgen. Waarom? Vermoeid heid misschien. Ik gooi al een aantal weken achter elkaar en krijg daardoor weinig kans te her stellen. Met name aan mijn snel heid was vanmiddag wei het een en ander aan te merken." Schiedam sloeg er dan ook naar hartelust op los en een monsterze- ge voor de Bijdorpbespeiers leek in het verschiet. Zeker toen ook nog de eerste honkman van Holy, Steve Naarden, zich ernstig bless- seerde aan zijn knie en verder spelen absoluut onmogelijk bleek. Even nog probeerde Naar den zijn ploeg te helpen, kwam in de tweede Vlaardingse slagbeurt ook nog in het slagperk (waar hij bjjna nog een homerun sloeg, maar de bal stuitte vanaf de bo venkant van het hek weer terug in het veld), maar daarna werd de wijze en juiste beslissing geno men hem verder uit de wedstrijd te houden. Holy speelde daarna met een dub bele handicap: acht man in het veld en een automatische 'nul' voor Steve Naarden m het slag- perk. De veerkracht van Holy was be wonderenswaardig. Stefan Droog herstelde knap op de plaat en liet de Schiedamse aanval twee in nings (via tweemaal twee slag) kansloos. Holy kon zowaar aan vallend nog een vuistje maken door in de derde en vierde inning te scoren en de achterstand tot 5-2 (mede dankzij een fraaie home run van Michael Janson) te ver kleinen. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam, zeer opmerkelijk, de Schiedamse pitching onder druk te staan. Leslie Gerkema kreeg het moeilijk op de plaat, reden ge noeg voor coach Ton Ebben hem ijlings (voor broer David Gerke ma) te wisselen. Die wissel, kort nadat Ronald Tarmond voor 5-2 had gezorgd, pakte voor Schie dam goed uit. Nog maar één Vlaardinger kon nadien de thuis plaat bereiken, Rainaldo Rooze- boom. De Schiedamse aanval had voordien in de zesde slagbeurt (vier punten) de marge van tien punten, nodig voor een voortijdi ge beëindiging van de wedstrijd, al veilig gesteld. Schiedam is daardoor nog steeds in de race voor de vierde plaats, maar is wel afhankelijk van de verrichtingen van het Nijmeegse De Hazenkamp. De Gelderse club zag haar wedstrijd gistermiddag verregenen. Komende zondag is De Hazenkamp op Blijdorp de te genstander van de Schiedam mers. SCHIEDAM0 0242 x=13-10-2 Holy0011001=3-5-3 Werpcijfers: Schiedam: Leslie Gerkema (3 1/3 inn.+2) 4-3-3, Da vid Gerkema (3 2/3 inn.) 4-1-2. Holy: Stefan Droog (6 inn.) 5-5-10. Holy-pitcher Stefan Droog probeert via een stootslag de Schiedam-defensie in de proble men te brengen. De Vlaardingse werper had in de derby grote problemen met zijn concentra tie. Foto Peter Molkertóoer Schiedam Zaterdagmorgen is op 88-jarige leef tijd Bertus Zonneveld overleden. Zonneveld was erelid van de honkbalvereniging Schiedam. Meer dan zestig jaar bekleedde hij binnen de vereni ging diverse bestuursfunkties. Zijn sportieve fa natisme kende geen grenzen, tot voor vijf weken bezocht hij nog steeds alle thuis- en uitwedstrij den van zijn favoriete honkbalclub. Voor het be gin van de wedstrijd Sehiedam-Holy werden ge durende één minuut stilte zyn grote verdiensten voor honkballend Schiedam herdacht Door Bas van den Berg Vlaardingen De trainers van HSC (Piet Kattestaari) en GDC (Ronald Scholte) eisten na afloop beiden de overwinning op. Aange zien er vreemd geschutterd werd voor beide doeien, bleef het aan de Kethelweg na vee! spanning 0- 0. Beiden ploegen waren, on danks twee verschillende spelty pes, volkomen aan elkaar ge waagd. De Schiedammers tracht ten door de fysieke weerbaarheid van HSC zoveel mogelijk op bal bezit te spelen en HSC had kun nen profiteren van de zwakke mo menten in de ODC-verdediging. Beide trainers waren dan ook na afloop ontevreden en niet ten on rechte. Omdat deze afdeling in de vijfde klasse maar zes clubs telt, worden de eerste twee clubs in el ke afdeling na de winterstop on dergebracht in ccn nieuwe poule. „Elke wedstrijd is daardoor een fi nale," aldus Ronald Scholte. „Wij toonden wat meer voetballend vermogen, maar namen na rust veel risico in de verdediging. Ik had liever gezien dat Michel Knoops voor rust raak had ge schoten, dan was de spanning heel wat minder geweest." Aandacht De centrumspits vestigde in de negende minuut alle aandacht op zich toen hij HSC's laatste man Martin Zagwijn eruit sprintte. Mede doordat doelman Aad van der Vaart, die een uitstekende in druk maakte, zijn doel verklein de, ging de kans verloren. Kort daarop redde de HSC-doelman ten koste van een hoekschop toen Michel Knoops andermaal uit haalde op een pass van Raymond de Koning. De Schiedammers namen in de streekderby s leeds het initiatief, maar waren doodsbang voor de lange trappen die HSC vanuit de verdediging lanceerde. Gevaar lijk waren' die echter niet omdat centrumspits Martijn Roozen- boom regelmatig van de bal weg liep en Dennis Manneken de schrik van zijn leven kreeg als hij voor ODC-doelman Maikel van de Klerk verscheen. Behalve Michel Knoops onderscheidde zich aan Schiedamse zijde ook Paolo Leite. De lange, donkere slungel vocht verbeten duels uit met Kees Dijksman, een van de rustigste spelers van HSC. Af en toe kwam Paolo Leite als overwinnaar uit de stryd en verzond dan zijn gevaar lijke voorzetten. Trainer Piet Kattestaari. wachtte in deel twee zo lang mogelijk met wissels. „Ik heb het elftal door el kaar moeten gooien omdat Nick Noordenne (oud-Barendreeht 2) in de warming-up aan zijn kuit ge blesseerd raakte. Ook Rick de Haan ontbrak door een blessure en Adri Groenenveld was afwezig door prive-omstandigheden." In de slotfase werden Dennis Roozcnboom en Marcel Vermeu len door respectievelijk Dennis van der Linden en Marcel van Veen vervangen, maar veel resul taat leverde dat niet op. De thuis club was wel overwegend sterker, maar toen de verdediging van ODC zich herstelde van een zwak ke periode, leek niets een Schie damse overwinning in de weg te staan. Doelman Aad van der Vaart moest regelmatig zijn doel uit om een doelpunt van ODC'er Michel Knoops te voorkomen. Ook Rene de Wit moest lijdzaam toezien dat de Vlaardingse keper zijn doel schoonhield. Na afloop een enigszins teleurge stelde trainer Piet Kattestaari: „Door de omzettingen had ik er een zwaar hoofd in, maar achteraf gezien hadden we moeten win nen. Het is echter altijd zo dat we tegen clubs in de regio, of het nou ODC, WK of CION is, het nooit goeddoen." Ronald Scholte, in zijn eerste sei zoen als hoofdtrainer, verliet ook al niet juichend het complex „Jammer dat we twee punten heb ben laten liggen. Ik ben driejaar assistent bij ODC geweest en weet veel van de kwaliteit van de spe lers af. Daarom valt het me tegen dat we niet gewonnen hebben." HSC-ODCO-0. HSC: Van de Vaart, Dijksman, Zagwijn. Milic. Broklmg; De Groot, Vermeulen (70. Van Veen), Sarac, llzuner, Roozenboom (75 Van der Linden), Manneken. ODC: Van de Klerk, Dijkshoorn, Van de Windt, Vermeer, Voogt, Boersma, De Ko ning, De Wit: MaradiTOci, Knoops (70 Sca res), Leite W6. Kool) DoorMikosGouka Maassluis Het Maassluise VDL is de voetbalcompetitie in de der de klasse dramatisch gestart. De debutant ging met de billen bloot tegen een veel slimmer spelend DONK De thuiswedstrijd ging met 1-5 verloren en tot overmaat van ramp kon ook voorstopper Ri chard Schippers, net terugge keerd van zijn 'valse' overschrij ving naar HVO, met een rode kaart van het veld. De verwachtingen waren vooraf hoog gespannen in Maassluis, maar wellicht daardoor werd het een slappe vertoning aan de Sportlaan. VDL, dat als verlamd speelde, verloor enkele spelers in de overschrijvingsperiode, maar de helft van die jongens was voor de competitiestart alweer terug op het oude nest (Jeroen Roest, Ro bert Boxem, Richard Schippers). Het verlies bleef beperkt tot de verdedigers Yuri Pauwels en Mar tin Fastenau (beiden naar MW27). Het was dan ook geen verrassing, dat het juist in de ver dediging misging. Hoewel VDL goed startte en vooral via de aal- vlugge Rob Visser enkele gevaar lijke momenten had, kwam het niet verder dan een inzet van spel verdeler Leen Muis tegen de on derkant van dc bt. DONK was in dat opzicht veel slagvaardiger. Onder leiding van de gebroeders De Jong werd het doel van Arno van de Woestijne veelvuldj g bestookt. Na het geblesseerd uitvallen van Sander Bouman verloor VDL defi nitief de greep op de wedstrijd. Je roen de Jong bracht de 0-1 op het Ronald Kalmeijer schiet de vierde goal namens DONK binnen. VDL maakte in eigen huis een valse start tegen DONK; 1-5. Foto Peter MolKenboer bord, waarna broer Menno de Jong de tweede treffer produceer de en VDL zo verplichtte tot een inhaalrace. Even leek de Maassluise ploeg te rug in de wedstrijd, nadat John de Roo uit een voorzet van Leen Muis de 1-2 binnenkopte, maar aanvalsleider René Verhagen werd daarna nimmer in steiiing gebracht. Direct na de 1-2 kon 'Doelt Onversaagt Naar Kampi oen' de wedstrijd beslissen, maar Jeroen de Jong toucheerde de lat boven De Woestijne en Menno de Jong knalde tegen de sluitpost. Na de thee kabbelde de wedstrijd voort, en via Mustapha Ilamtaite (1-3), Run«iid Kslmeyer (1-1) en John Olsthoorn (1-5) werd de sco re alsnog opgeschroefd. Bedroefde gezichten dus bij de Maassluizers. Hoewel de kampi- oensploeg van vorig seizoen rede lijk intact is gebleven, werd er dus kansloos verloren. In vergelijking met vorig jaar speelden Raymond Remmerswaal en Colin van Kes- sel in de defensie, terwijl Enrico Tomaello libero speelde. Daar naast ontbrak Melvin Muller we gens vakantie. Aanfluiting Trainer Rob Schalke was na af loop teleurgesteld en stak dat ze ker niet onder stoelen of banken. „Dit was een aanfluiting. VDL hing als los zand aan elkaar. Be grijp me goed, DONK heeft een goede ploeg en speelde ver zorgder dan VDL, Wij hebben bij na geen duel gewonnen en dan gaat het fout. We begonnen goed, maar de omzettingen na het uit vallen van Bouman zorgden voor onzekerheid. Wij moeten leren bij balverlies ook mee te doen, en be reidheid tonen om te werken. Maar goed, het kan een keer ge beuren en we moeten dit snel recht gaan zetten. Het heeft ook te maken met de slechte voorberei ding. Dinsdag speelden we voor de beker tegen MW27 en toen stond iedereen er. Vandaag blijk baar niet. Laten we maar hopen dat DONK de beste ploeg is in de ze afdeling, zodat we de komende wedstrijden beter voor de dag bo men," hekelde Schalke de instel ling van zijn ploeg. VDL-DONK1-5 (1-2). 20 Jeroen de Jong 0- 130 Menno de Jong 0-2,35 John de Roo 1- 2, 65 Mustapha Hamtaite 1*3.70 Ronald bijzonderheden: Geel voor Rico Tomaello (VDL) en Michael Veerman Rood voor VD- L er Richard Schippers VDL: Van der Woestijne. Tomaello, Rem- merswaal. Van Kessel, Schippers, Bouman 10 Topcu) Muis, Den Engolh man. De Roo. Verhagen. Visser DONK; Vennekcr. Qlsthoom. Veerman. Kalmeijer, Veerman. Van Tol. Dessing. Lugthart.Hamiaite, De Jong. De Jong door Pim van der Helm Schiedam Het was met Hermts net als met het weer. de aftrap van de wedstrijd tegen promovendus MSV '71 vond plaats onder een bewolkte hemel en nog geen drie minuten daarna keek de Hargaploeg tegen een 1-0 achterstand aan. Echter, het doorbre kende zonnetje inspireerde de Schiedammers waar door ze de achterstand konden ombuigen in een wel iswaar krappe, maar verdiende 2-1 overwinning. MSV '71 schoot flitsend uit de startblokken. Chris Kol mus ramde het leer, na een fraaie actie op links, tegen het dak van het doel waarmee hij Hemnes-goal- lie Peter Dróge het nakijken gaf. De wedstrijd was drie minuten oud. Vanaf dat moment waren de Maas sluizers niet of nauwelijks nog gevaarlijk. Op een actie van verdediger Virgil Kolrmis na, spijtig voor hem gebeurde dat voor eigen doel. Göcan Cayir mocht van dichtbij intikken na knullig uitverdedi gen van bovengenoemde MSV-libero. Hoewel Her mes vrijwel de gehele eerste helft op MSV-helft speelde, creerde de formatie van Hans de Rover niet zo heel veel grote kansen. Op een vnje trap van Ron Timmers die adequaat ge pareerd werd door de Maassluise sluitpost Marcel de Jong, een voorzet van Roy Bronsgeest waar iedereen overheen stapte en een uitbraak van Hermesspits Paul Wamaar na, waar Marcel de Jong ook een stokje voor wist te steken. Hermes ging na de thee verder waar het de eerste helft mee eindigde, op jacht naar de voorsprong. Tien minuten moest het publiek wachten op een knappe actie van de blauw-witte rechtshalf Michael van der Gaag. Hij speelde zijn tegenstander uit alsof de?e er niet stond en legde het balletje af op Cayir, d:e zich wel raad wist met de afgemeten voorzet en de Harga ploeg met een droge knal in de korte hoek op voor sprong bracht Het woord was nu aan MSV, dat aanvallend echter geen vuist kon maken. De nieuwkomers in de vierde klasse verzandden in het achterin rondspelen van de bal om op die manier de vrije man te vinden. De ge vaarlijke momenten van Maassluise kant waren op één hand te tellen. Een voorzet van Tim Kalmus bleek een gemakkelijke prooi voor Droge, een schot van de/elfde Kolmus, nadat deze zich behendig vrij speelde, smoorde in de grijpgrage handen van alweer Dróge en een afstandschot losgelaten door Mike War- naar uit de rebound van een corner ging huizenhoog over. Schiedamse wapenfeiten waren er evenmin te over in het tweede bedrijf. Hermes liet zich na de tweede treffer terugzakken op eigen helft om de proberen via snel uitgevoerde counters de marge te vergroten. Hoewel de blauw-wittendaar niet in slaagden, was de overwinning verdiend en heeft MSV '71 zijn vierde klassedebuut erop zitten. De goed fluitende scheids rechter Wolf trok geen kaarten. Door Pim van der Helm Schiedam De 1-0 overwinning was verdiend, maar gaf desalniettemin na afloop enige stof tot nadenken aan Schiedamse kant. „We speelden erg rommelig was het commentaar van trainer Rob van Vliet, die zijn ploeg slordig om zag springen met de gecreëerde mogelijkheden. „De kansen die we in de eerste twin tig minuten kregen, hadden we moeten verzilveren. Toen dat niet lukte kregen de zenuwen vat op ons, en dat kwam ons spel niet ten goede." Toch bleven de drie punten tijdens de seizoensouver ture in eigen huis. „Ik denk zocht van Vliet naar verklaringen voor de onrust binnen het elftal, „dat de ned' -ien en de degradatie van het vorig seizoen nog koppies zaten bij de jongens." Een cjatante overwinning zou daar een eind aan kunnen maken, of ten minste kunnen bijdragen aan de verbetering van het zelfvertrouwen van de SVDP- W'ers. Het enige doelpunt van Patrick Whöler, dat hij maak te uit een lange pass die achter de verdediging van Real Parbo terecht kwam, bracht nog niet de gewen ste rust bij 'DPW'. De trainer van de gezelligheids club bij uitstek: „We bleven nerveus voetballen. Daar kwam bij dat de scheidsrechter twee doelpunten af keurde, waarbij er over de tweede te discussiëren viel." Het niveauverschil met vorig jaar valt wel mee vol gen s de besnorde oefenmeester. „Natuurlijk is het al lemaal wat rommeliger, maar ik sla het niveau van de vierde klasse niet zo gek hoog aan. Dat neemt niet weg dat elke wedstrijd moeilijk is voor ons, ook ai gaan we voor een plek bij de eerste twee ploegen. Ik ben de persoon er niet naar om te zeggen dat we waarschijnlijk in de middenmoot eindigen. Dan kun je net zo goed niet voetballen." Rotterdam De gebroeders Verspuij werden node gemist bij DRGS dat met 3-Tonderuit ging bij Germi nal. Hoewel de Schiedammers gedurende de gehele wedstrijd beter voetbalden ging Germinal met de overwinning aan de haal, omdat zij hun vlijmscherp uitgevoerde counters goed afrondden. Rogier Mole naar scoorde voor de mannen van Randell Mauricio. Rotterdam RKWIK-trainer Wilco Wapenaar en zijn discipelen kunnen terug kijken op een geslaagde sei zoenstart. De Rotterdamse tradiüedub VOC werd in eigen huis met 0-2 verrast. Het optische veldoverwicht van de Rotterdammers ten spijt, counterde RKWIK middels Leon Kester en Remon Kolsteren binnen twee minuten naar een 2-0 voorsprong, terwijl VOC daarvoor enkele levensgrote kansen om zeep had geholpen. Vlaardingen Sandra Voerman is er in Ermelo met haar paard Kafu niet in geslaagd kampioen van Ne derland te worden. De amazone, lid van Die Fiarding- ha Ruiters, had pech dat Kafu meteen wervelblessu re kampte. Het paard was daardoor minder soepel in de hals. Een fout tijdens een uitgestrekte galop bij de dressuuroefening leverde haar een laag cijfer op, waarna haar kansen op de titel waren verkeken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5