33 F Blijlevens maar even blij if Peter van der Waal wil uitgehold Juventus veel bijleren 2? §3»iW Langer verblijf Priem c.s. in Frankrijk verdrijft vreugde tweede dagsucees Ormskerk kan spelen Huizingajudoot op WK landen Slippens pakt Stam record af Ali brengt Cuba veel medicijnen Apothekersduo aangehouden in zaak-Festina Korzeniowski ziet zelfs reddingsboei ondergaan Karlijn Petri tweemaal raak bij Oranje-debuut Schwarzman ontfutselt Tsjizjov damwereldtitel Catastrofe dreigt voor Timman tegen Kasparov Indeling promotiedivisie De Korenbeurs mikt dit seizoen op de sub-top Rotterdams Dagblad I Donderdag 10 september 1098 Rotterdam Virgil Ormskerk beeft gisteravond definitie fee n li centie hi; Rn'ten tam Basketbal getekend en kan mogelijk al za terdagavond. tegen BS Weert, zijn rentree in de Rotterdamse ploeg maken. Alle problemen rond sponsorcontracten zijn uit de weg geruimd, mede door de soepele opstelling van de huidige kleding- sponsor van de club. Vandaag moet alleen nog de vrij gave komen van zyn laatste werk gever. het Portugese Figucira da For Voor de Stichting Basketbal Promotie gaat Ormskerk de ko mende tijd clinics begeleiden. Hij wordt ondermeer ingezet bij het nieuwe project in Delfshaven Nieuwegein Vlaardinger Mark Huizin ga voert de nationale judo ploeg aan. die hel komende week einde in Minsk de vorig jaar ver rassend veroverde wereldtitel voor mannen teams verdedigt. De samenstelling van het team. onder leiding van bondscoach Louis Wijdenbosch. is: Martijn van Oostrum FRO kg). Patrick van Kalken (-66 kg). Koen van Nol 1-73 kg). Maarten Arens <-81 kg). Mark Hui/inga (-90 kg). Ben Snnne- mans (-100 kg). Dennis van der Geest 11)0 kg) Amsterdam Robert Shppens heeft in het Velodrome van Am sterdam het nationaal uurccoid achter demy's verbeterd. Slip pens reed achter gangmaker Wil lem Fack 59 608,68 meter. Het ou de record stond op naam van Pe ter Pi eters (5 7.350.-1(1) en dateerde van 26 september 1997. Voordat Slip pens op de zaterdag heropende wielerbaan verscheen, had Dannv Stam (achter gangma ker Bruno Wal rave) het record al verbeterd. Hij legde in een uur 59.149.56 meter af. Havana Muhammad Ah is giste ren aangekomen op Cuba. Met in zijn kielzog een vracht medicij nen, ter waarde van 2.5 miljoen gulden. De oud-bokser (56). die onlangs in Finland werd behan deld voor de ziekte van Parkin son, is ambassadeur van een Ame rikaanse humanitaire instelling die ziekenhuizen m Havana steunt. Ali zal een informele ont moeting hebben met Fidel Castro. Op de luchthaven werd hij afge haald door Teofilo Stevenson, meervoudig Olympisch en we reldkampioen (amateur)boksen. Grenoble De gerechtelijke politie van Lille heeft in het ka der van het dopingonderzoek bij Fe.rtina een apothekerskop- pel in het plaatsje Veynes (Franse Alpen) aangehouden. De man en vrouw zijn vastge zet in het nabijgelegen Gap. De politie onderzocht ondertus sen hun apotheek. Willy Voet. de verzorger van Festina, zit vlakbij Gap vast. Volgens procureur Gérald Vinsonneau van het parket in Lille worden „apothekers en laboratoria onderzocht die Fes- tma producten hebben gele verd.'' Dezelfde Voet beschuldigde gisteren op de Franse televisie Fcstina-ploegleider Bruno Roussel en teamarts Eric Ryckaert ervan de handel in en de toediening van dope bin nen dc ploeg te hebben opge zet. De soigneur werd vlak voor aanvang van de Tour bij de Frans,'Belgische grens aan gehouden in een auto van Fes tina. In de wagen werden hon derden ampullen met verbo den middelen gevonden. „Roussel heeft me gevraagd de producten to vervoeren." ver klaarde Voet gisteren. Over de distributie van de mid delen - waaronder EPO - zei hij: „Ryckaert hield zich daar mee bezig." Volgens Voet is het onmogelijk dat de Festina- renners n iet wisten dat ze dope krege n toegediend. De Fransman Philippe Gau- mont is in mei betrapt op ge bruik van het verboden middel na nd rol on, maar zal niet wor den gestraft. De Franse bond maakte gisteren bekend dat bij de Cofidis-rcnner, de winnaar van Gent-Wevelgem i997, een hoeveelheid is aangetroffen die de meeste federaties en het IOC als te hoog beschouwen. Dc internationale wiclerunie staat echter een hogere dosis van nandrolon toe. Murcia En dal was twee voor Jeroen Blijlevens. Giste ren pakte de Brabander uit de TVM-formatie zijn tweede dagzege in deze Ronde van Spanje. De pret om de prijs verdween echter razendsnel door het slechte nieuws, dat het TVM-trio in Frankrijk (PrienVMoors/Michailov) daar nog minimaal drie we ken moet blijven. ..En dat rotgevoel overheerst." bromde de winnaar. „Wc hadden verwacht dat ze nu wel eens vrij zouden komen. Ik begrijp hier werkelijk niets van. Ze moeten dc haar-, urine- cn bloedmonsters nog onderzoeken. Die hebben wc nota bene drie maanden geleden al ingeleverd!" Ook assistent-ploeg lei der Guido van Cal ster begrijpt de houding van de Franse justitie niet. ..Het gaat er bij mij niet m dat die on derzoeken nu nog met z.ijn afge rond. Er is tijd genoeg voorbij ge gaan Blijlevens vermoedt dat justitie niet wil toegeven dat ze verloren heeft. ..Ze hebben hel groots willen aanpakken, ze had den verwacht dat er bij onze p!'»eg veel te vinden zou zijn. Niet dus. Nu willen ze dat gewoon niet toe geven." De gehele TVM-plueg baalde gis teren in Murcia na afloop van de vijfde etappe van de Franse kwes tie. Priem en Moors moeten zich in Frankrijk nog minimaal drie weken beschikbaar houden, teamarts Michailov zit. gedurende dezelfde termijn in een cel. Blijle vens: ..Het wordt gewoon tijd dat we elkaar weer eens kunnen spre ken. Ik heb mijn ploegleider sinds de rustdag in de Tour niet meer gesproken." En dat terwijl de sprinter binnen kort moet beslissen over zijn toe- komst. Zijn contract met TVM loopt af. desondanks wil hij de ploeg trouw blijven. ..Ik heb wel aanbiedingen van diverse teams, kijk daar ook wel naar, maar m eerste instantie richt ik me op de onderhandelingen met TVM. Ik hoop dat hel allemaal snel rond komt. ik heb het erg naar mijn zin bij de ploeg." Enk Dekker had het gisteren na aankomst evenmin naar de zin. Voor hem breekt vandaag in de zesde etappe hel moment van de waarheid aan. De renner van de Rabobankploeg moest m de Ron de van Frankrijk al m de tweede etappe naar huis. nu dreigt op nieuw opgave. De Nederlander kwam in de nt naar Murcia ten val en liep een blessure aan het rech terbeen op. ..Ik reed zo een struik in. Ik heb wat schaafwonden, en een zwel ling boven de enkel. Het is nu de vraag of ik er hard mee kan fiet sen. Zo niet. dan moet ik stop pen." En dan zou het schema van Dekker al voorde tweede maal dit jaar m de war geraken. .Jk ben hierom mijn conditionele achter stand weg te werken, met het oog op onder meer het W*»*, Parijs- Tours en de Ronde -.an Iximbar- dije Maar dal WK is nu ver weg, hoor. Ik hoop maar dat de blessu re meevalt, anders is het seizoen wel erg kort." Dekker kwam als laatste binnen, op 12.43 van win naar Blijlevens. In het klasse ment neemt hij nu tevens de laat ste plaats in. Dekker rijdt met dezelfde bedoe lingen rond in Spanje a Is de mees te van z.ijn ploeggenoten. Ook de Tour-gangers Michael Boogerd, Koos Moerenhout en Leon van Bon werken in de Vuelta aan de conditie en beschouwen de rondo als voorbereiding op belangrijker koersen in het najaar. Sprinter Robbie McEwen had de dagprij zen moeten pakken, maar de Au straliër verliet dinsdag al gebles seerd de koers. ..Hij was gevallen bij de wereldbekerwedstrijd m Hamburg en had last van zijn bek ken," aldus Dekker. „Jammer, want zo grijpen we mooi naast de prijzen." Jeroen Blijle vens (derde van links) duwt zijn voor wie als eer ste over de streep. Het Is zijn tweede dagzege inde Vuelta. Lom bardi (tweede van rechts) komt ditmaal tekort, even als Teuten berg(lmks). Foto Monaelo/AP Door Pim van Bakel Keulen De teleurstelling was van zijn gebruinde gezicht af te le zen. Kris Korzcniowski moest gis teren lijdzaam toezien hoe zijn vier-met-stuurman in de herkan sing van hel WK roeien opnieuw werd bevangen door de zenuwen en op een derde plaats bleef ste ken. „Het ging beter dan in de voorwedstrijd, maar het is hetzelf de liedje als met de acht. Fysiek zijn de jongens goed. maar in de wedstrijd verkrampen ze. Agres sie slaat dan om m nervositeit, zelfs paniek." verzuchtte de bondscoach van de Nederlandse boordroeiers. De gestuurde vier was bedoeld als 'reddingsboei' voor de Holland Acht II, de boot die zich niet wist te kwalificeren voor Keulen. Over de overlevingskansen van dit prestigieuze project wilde Korze niowski niet veel kwijt. In zijn te rugblik op het verloren sei/oen kapittelde hij echter nog maar eens het slechte roeiklimaat m Nederland. ..Er is totaal geen basis voor hel boordroeien,'"verzekerde de Pool se Amerikaan, sinds eind '93 in Nederland en na de Olympische Spelen van Atlanta opgescheept met de erfenis van de gouden Hol land Acht. De metafoor spreekt vervolgens boekdelen: „Ik moest mensen behoeden voor verdrin king en ze tegelijkertijd klaarsto men voor het WK zwemmen. Voor aanvulling kon ik enkel beschik ken over jongens die pas twee jaar roeiden. Van de overgangsklasse rechtstreeks naar de internatio nale top. Waanzin." Dat na vier jaar het 'Korzemow- ski-effect' zou zijn uitgewerkt uil er bij de 56-jange coach niet in. ..Vorig jaar hebben we uitstekend gepresteerd. Na een slecht voor seizoen gingen we op het WK de strijd met dc wereldtop aan." her innerde hij aan de beloftevolle ze vende plaats in Aiguebclette, Om daarna ter verklaring te wijzen op het vertrek van twee belangrijke krachten en de tr.net/ame vervan ging van dat duo. En weer komt hij terug op de in zijn ogen desa streuze roeistructuur in Neder land. ..Het is een verschrikkelijk sys teem. Het nationaal wedstrijdsei zoen? Een lachertje. Er zijn bij de junioren geen boordroeiers. Een jeugdopleiding ontbrak totaal voordat ik hier kwam. Ik heb niet de illusie dat ik het Nederlandse systeem kan veranderen, hoe slecht het volgens mij ook is. Geef me de beste studenten roeiers en laat ze in de zomer uitkomen te gen de nationale toppers. Om ten minste een tussenstap te ereeren. Als dat lukte zou ik al heel blij zijn." Blij zou Korzeniowski ook zijn in dien scullers als Dirk Lippits. Derk Fonti - in en Michiel Bart re an de overstap naar zijn boordmei- grnep zouden wagen. De berester ke Lippits viel in de aanloop naar het WK uit de dubbel vier en laatstgenoemd duo bereikte in de dubbel twee niet eens de halve Fi nales in Keulen. „De deur staat voor ze open. maar ze willen niet. Blijkbaar blijven ze liever middelmatige scullers dan bij ons de concurrentie aan te gaan. Lekker comfortabel," schamperde Korzeniowski, die naar eigen zeggen een aanbod kreeg van de Chinese roeibond om terug te keren als hoofdcoach. „Ik heb het met in overweging ge nomen. Weggaan zou op dit mo ment de gemakkelijkste weg zijn. maar dat is niets voor mij. „Opge ven doe ik nooit." Wassenaar De hoekeysters van Oranje kwamen gisteren in een winderig Wassenaar voor het eerst weer bijeen na het succesvolle WK m Utrecht, waar Nederland viec-woreldkampioen werd. Het eerste optreden werd een 9-0 zege op het nietige Japan. ..Maar daar moeten we niet ai te veel waarde aan hechten." maakte Tom van "t Hek duidelijk. Japan bereidt zich voorop de Asian Cup en doet daar voor Europa aan. Dinsdag verloor het al kansloos van hoofdklasser Rotterdam (6-2). „Japan was nu een toe vallige passant," aldus de bondscoach „Ze waren hier en dan moet je tegen ze spelen. Voor mij goed om de groep weer eens bij elkaar te hebben." Voor Van 't Hek was de ontmoeting meer een opwar mertje in de aanloop naar de Champions Trophy in Brisbane en het EK in Hürth.waar volgend jaar kwa lificatie voor de Spelen in Sydney kan worden afge dwongen. De bondscoach maakte van de oefenpartij gebruik om drie speelsters te laten debuteren. Van Demse Mosbach (HGC), Minke Boo ij (Den Bosch) en Karlijn Petri (Rotterdam) maakte de laatste de mees te indruk. De pas 19-jarige aanval ster was twee keer koelbloedig in de afronding. Zy lijkt de eerste gegadigde om Ellen Dubbeldam- Kuipers. die na het WK is gestopt, op te volgen. Van zelfsprekend wilde Van 't Hek daarop nog met voor uitlopen. „We moeten niet gelijk de vlag gaan uithan gen. We moeten afwachten hoe ze het straks doet te gen dc sterke landen. In ieder geval krijgt ze een kans. Ik heb haar niet voor twee weken geselecteerd. Ze heeft eigenschappen die belangrijk zijn.'* IzhevskTwee keer zag Alexander Schwarzman een poging de damwereldtitel te veroveren stranden. Dat overkwam hem in de WK-toemooien van zowel Den Haag in 1994 als twee jaar later in Abidjan. In zijn derde poging, deze keer in een direct tweegevecht met achtvoudig titelhouder Alexei Tsjizjov, zag de 28-jarige Moskoviet kans zijn grootste wens in. ver vulling te laten gaan. Hoe fel hij gebrand was op deze hem ontbrekende wereldtitel, werd duidelijk toen hij zelfs bereid was om de tweekamp 'in het hol van de leeuw' te spelen. Izhevsk is immers de woonplaats van Tsjizjov en alleen daar bleken de mogelijkheden aanwezig om de organisatie rond te krijgen. Al in de eerste partij had de uitdager de winst in han den. Maar hij was zo nerveus dat hij Tsjizjov toch nog liet ontsnappen. Winst in de derde partij bracht de stand in evenwicht, maar in de barrage sloeg Tsjizjov toe. Dat deed de uitdager in de barrage van de tweede set, waarin alle partijen in remise waren geëindigd, maar Tsjizjov de winst in de slotpartij had gemist. In de derde set slaagde Schwarzman er in de tweede pattij te winnen en daarna zijn zenuwen voldoende in bedwang te houden om een herhaling van Abidjan te voorkomen. Toen had de Moskoviet de titel kun nen veroveren, maar verloor hij in de slotronde van Rob Clerc. die hem toen passeerde. Praag De oefen tweekamp tussen Jan Timman en Garry Kasparov dreigt uit te lopen op een catastrofe voor de Amsterdammer. In de derde partij werd Tim man kansloos opgebracht, na een mislukte opening. Al na 26 zetten moest Timman de strijd staken. De match in Praag gaat over zes partijen. De derde partij tussen Kasparov en Timman was nog geen uurtje oud, of alle elektriciteit in het Arcba-the- ater viel uit. Er waren op dat moment acht zetten ge daan. De noodgedwongen pauze van 40 minuten bleek vooral voor Timman van slechte invloed, want hij ging na de hervatting al snel in de fout. Kasparov won de kwaliteit en speelde het vervolg met een pre cisie die bij een wereldkampioen past. Door Nick van der Sluis Schiedam De landelijke basket- balcompetitie gaat komend week einde weer van start. Voor Peter van der Waal, de nieuwe coach van Juventus, had het begin van de competitieverplichtingen voor zijn ploeg echter best nog wat vooruit geschoven kunnen wor den. De Schiedamse trots speelt ook dit seizoen weer in de promotiedi visie, de afdeling waarin de bas ketbalformatie zich vorig seizoen moeiteloos heeft kunnen handha ven. Ondanks alle problemen die zich gaande het afgelopen seizoen in de Margriethal voordeden. Hal verwege de competitie stapte de coach op, daartoe min of meer ge dwongen door een groot deel van de spelers. Met hangen en wurgen kon het seizoen toch nog succes vol worden afgerond. Al snel bleek dat de echte proble men vooruitgeschoven werden. Wel slaagde het bestuur er snel in een opvolger te vinden voor de Donar 2 (Groningen). Akrides (IJmuiden), DAS (Delft). De Groene Uilen (Groningen), Springfield (Berlicum), MSV (Noordwijk), Juventus (Schie dam), Sharks (Breda), "Wijba (Wijehen), ASVU (Amstelveen) Early Bird (Purmerend), Doi- phins/ÊBBC 2 tuen Bosch). Roterdam Basketbal 2, Orca's (Urk), Shooters (Bunschoten), Aris (Leeuwarden), Jahn II (Stadskanaal) en Amsterdam Astronauts 2. Juventus speelt alle thuiswed strijden in de Margriethal. vertrokken Arjan de Bruin, maar Peter van der Waal kon toen nog niet bevroeden - laat staan over zien - welke slachting de contro verses in zijn ploeg voor dit sei zoen zou aanbrengen. Slechts drie spelers van de selectie van vorig jaar. te weten Ronald van Ooijen. Renee Boelaars en Atilla Gultana bleven. „Willem Doornik, die aangekon digd had om te stoppen, is inci denteel gelukkig nog wel beschik baar." aldus De Bruin. „Voor het overige heb ik de ploeg compleet moeten maken met spelers uit de eigen jeugdopleiding. Het zal dus een zwaar seizoen worden." „Temeer daar er aan het einde van de competitie in de promotie divisie een verzwaarde degradatie geldt, aangezien het aantal clubs van achttien naar zestien moet worden teruggebracht. Met deze ploeg, hoe ambitieus ook. kunnen en mogen we dan ook geen al te hoge verwachtingen hebben. Handhaven zullen we zo lang mo gelijk nastreven, maar als we eventueel degraderen zullen we ons beleid erop richten om op ter mijn een degelijke eerste divisie formatie te worden en te blijven." Fanaat peter van der Waal (43) is een basketbal fa naai en kan zich daarom maar moeilijk verplaat sen in de mentaliteit van sommi ge spelers. Vorig seizoen nog was de Schiedammer als coach aktief bij Green Eagles in Maassluis. ..Met het vorderen van de compe titie kwamen er helaas steeds minder spelers op de training, oum&djupei een handvol. dat was geen werken." Daarom had de Schiedammer wel oren naar het aanbod van Juven tus. ook al omdat hij toch we! weer eens terug wilde zijn bij zijn 'ei gen' club. „Ik heb de afgelopen ja ren wat gezwalkt tussen Maas sluis en Schiedam, maar hier voel Juventus-coach Petervan derWaal moet een afgeroomd Juventus behouden voorde promotiedivi sie. ,Het is een grote uitdaging om dat met een nieuw team te doen." Foto Peter Molenboer ik me toch weer echt thuis. Te meer. omdat Juventus een grote vereniging is en de bereidheid tot degelijke t ram ingsar beid ook groot is. Je staat als trainer hier tenminste niet voor een gemini maliseerde ploeg van bereidw.'li- ge spelers." Peter van der Waai is zelf nog heel lang als basketballer op een hoog niveau actief geweest. ..Ik werd een paar jaar geleden, toen ik 41 was. door Arjan de Bruin (de toen malige coach, red.) uit de selectie gegooid. Hij vond mij te oud. Daar ben ik nog steeds boos om. Zelf had ik namelijk het gevoel dat ik nog goed mee kon in die ploeg, maar Do Bruin wilde verjongen. Op zich natuurlijk niets op aan te merken, alleen het pakte allemaal anders uit. Het werd vorig seizoen mede daardoor een rampjaar, ook al ornaat die verjonging eigenlijk oHeen maar een verandering in de samenstelling van de ploeg ide Bruin nam nogal wat spelers van Rotterdam Zuid mee. inmiddels zijn die allemaal weer vertrokken, met de coach mee terug naar RZ. red.) werd." „Toch was het nog knap dat die ploeg, die langzaam maar zeker steeds verder afbrokkelde, zich heeft kunnen handhaven. Op het laatst kon ternauwernood een zes- zevental spelers gevonden wor den vooreen uitwedstrijd. En op de trainingen was hel navenant. Dat is ook de reden dat Vladan Jankovie is weggegaan. Een spe ler. die we dit seizoen echt zullen gaan missen." kijkt Van der Waal alvast vooruit. Hoewel de mogelijkheden abso luut niet optimaal zijn. is Peter van der Waal geenszins pessimis tisch voor de toekomst. Wat hem voorlopig het meeste zorgen baart, is de korte voorbereiding op dc competitie. „Maar we moeten voorkomen in een soort vrije va! terecht te komen en daarom is vi sie op langere termijn belangrijk. Juventus speelt nu in de promotie divisie, toch altijd nog de hoogste afdeling in de niet-betaalde com petitie van de basketbalbond. Als we eventueel een stapje terug moeten doen. is dat geen ramp. Ais het voorkomen kan worden is het gewoon een meevaller." In Schiedam kan echter niet voor de harde realiteit weg worden ge lopen. ..Er zijn ten opzichte van het vorige seizoen zes spelers zijn weggegaan. En al is Juventus een grote vereniging, de aanvoer van talent van onderaf is niet opti maal, Nii-l alleen hier overigens, alle clubs m de regio hebben daar mee te maken. En als er eenmaal een echt talent is. dan wordt zo'n speler al heel snel weggehaald door de (betaalde) eredivisieclubs. Juventus verloor bijvoorbeeld De- jan Barisic aan Rotterdam Bas ketbal en ook Michael de Bruin wilde daar graag in de landelijke junioren eredivisie gaan spelen en vertrok dus hier." „Dat is helaas een ontwikkeling die niet is tegen te houden. Het gevolg is dat de talentvolle jeugd spelers. bij Juventus bijvoor beeld. maar hier niet alleen, al heel snel door kunnen stromen naar het eerste en daar. om een team vol te laten lopen, gelijk in het diepe moeten springen." Toch blijft de komende competi tie voor Peter van der Waal een uitdaging. „Al valt het niet mee om op korte termijn een ploeg te vormen. Kijk, dunken en rennen kunnen atc |ongens wel. Maar als het gaat om het echte spelletje, de basketbahntelligentie dus. dan vallen er hiaten. In dat opzicht vormt de situatie hier bij Juven tus voor mij een uitdaging." SchiedamWat de bezetting van de teams van tafel tennisvereniging De Korenbeurs betreft, is bij de mannen alles gewijzigd en bij de vrouwen alles het zelfde gebleven. Komend weekeinde gaat de lande lijke competitie weer van start. Van het uit de eredivisie gedegradeerde mannen- team zijn alle spelers vertrokken. Nermin Smgjie en Arjan Karbaat stapten over naar landskampioen FVT/Visscr, terwjjl Dannv Maas al tijdens de compe titie door het bestuur uil het team was gezet. Er komt een geheel nieuw en vooral jong trio achter de tafel, dat bestaat uit Jeroen Bastiaansen (19), Paul van de Leur (18) en Frank Rengenhart (15). Van de Leur debuteert bij de Schiedammers en is af komstig van Never Despair uit 's-Hertogenbosch. Hij komt uiteen tafeltennisfamihe. want hij is een broer van de bij CosmosflTW in de eredivisie spelende Martijn van de Leur. Bastiaansen komt uit de eigen jeugd, terwijl Rengenhart enkele seizoenen terug werd ingelijfd. Luc Janssen is als trainer-eoach aan gebleven. Of het nieuwe team van De Korenbeurs er in zal sla gen om de degradatie uit de eredivisie meteen goed te maken, is de vraag. Als het aan de optimistische prognose van de spelers ligt. volgt een snelle terug keer. Maar op het eerste gezicht lijken de teams op voorhand aan elkaar gewaagd. De tegenstanders zijn Red Stars (Venrav), Flits (Zwolle), Never Despair ('s- Hertogenbosch). Pecos 2 (Oegstgeest) en Kluis (Ge- lcen). De Korenbeurs opent de competitie zaterdag met de uitwedstrijd tegen Flits. Het vrouwenteam met Lineke Sneller. Sylvia Water reus en Danille Maas, is na twee achtereenvolgende promoties eveneens in de eerste divisie beland. On der leiding van coach Hans Waterreus moeten zij zien om die plek in de sub-top vast te houden. De Schiedamsen spelen zaterdag de uitwedstrijd tegen het geroutineerde Amsetrdam '78. De overige tegen standers zijn GTTC Groningen. Spaarne (Haarlem), Furst Kantoor-service (Heerlen) en Swift (Deventer). Het tweede vrouwenteam komt uit in de tweede divi sie, en het nieuwe derde team in de vierde divisie. De Korenbeurs, net als stadgenoot NOAD. speelt de naj aars com petitie in ieder geval nog in de Koop mansbeurs. maar daarna is hun toekomst onzeker. Het monumentale gebouw op de hoek van de Lange Haven en de Dam is gekocht door de bekende de sign-ontwerper Jan des Bouvrie, die zo snel mogelijk wil gaan verbouwen. Dat betekent het einde van de Beurs als 'lafeltennistempd' voor beide clubs, die er vele jaren hebben gespeeld. Een uit beide verenigin gen geformeerde commissie voert met de gemeente overleg over een nieuwe accommodatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5