11,; 'Eigenlijk zijn wij gebouwendokters' Historische Atlas ook goed voor opvanghuis Kunstvergelijk Real Choice gaat weer van start Aquarellen, brons en steen in de verkoop Een monument herstellen is geen kwestie van hamers en spijkers en timmeren maar Schatten van Schenkers Levenssymbolen voor mannen op afspraak Windstreken in Distanza Ontmoeting tussen heden en verleden Per bus door monumentaal Vlaardingen Patiëntenspreekuren genda I Rotterdams Dagblad Vrijdag 11 september 1998 Schiedammers krijgen komend weekeinde de kans om een soort ver gelijkend warenonderzoek te doen in de sector beeldende kunst Liefst 28 Schiedamse kunstenaars zetten hun ateüerdeuren open om wie dat maar wil kennis te laten nemen van hun werkomgeving, hun inspiratiebronnen en de kunstprodukten, die dat oplevert Vanuit Vlaardingenwaar Beaty Czetö ai jaren met succes leiding geeft aan Open Ateliers, is de helpende hand toegestoken. Daar zet ten 33 kunstenaars pas volgende week hun deuren wagenwijd open en schuiven zestien Schiedamse collega's aan. Komend weekeinde zijn elf met Open Ateliers ervaren kunstenaars uit Vlaardingen te gast bij Schiedamse vakgenoten. Een mocie kans dus om de grote variatie te ontdekken aan werk en mensen, uit en in de verschillende ateliers. De gemeente onder steunt de Open Dag in het kunstwereldje door elke aankoop in een Open Atelier met een korting van vijtien procent te subsidiëren. Wie dus plannen heelt kan behalve kunstzinnig ook financieel eer. verge lijkend warenonderzoek houden. Het Stedelijk Museum van Schiedam, dat zich met deze Open Ate-, liers niet bezighoudt, geeft dit weekeinde ook het startsein voor een vergelijkend warenonderzoek op kunstgebied. De onthulling van het kunstwerk van de Amerikaan Matt Mullican op het Stadserf greep het museum aan voor de tentoonstelling 'Beelden voor het Stadserf. Een naam, die bijvoorbeeld bij mijn collega Sander Sonnemans leidt tot de verzuchting: Wanneer worden ze geplaatst? De in 1951 in Santa Monica geboren Mullican gebruikt echter geen standbeelden. Hij bezorgde Schiedam het grootste kunstwerk dat hij ooit maakte, een mozaïek van 21 x 59 meter. Zo groot waren de wer ken niet, die van hem bijvoorbeeld in Califomlé, Zwitserland en To kyo te zien zijn. Mullican zette het Schiedamse Stadserf dus kolos saal op zijn wereldkaart. Het gemeentebestuur gaf de voorkeur aan deze over de gehele we reld reizende kunstc ar boven twee, tien jaar jongere, Nederlandse kunstenaars. Van deze twee, Tom Claassen uit Heerlen en Gijs Ass- mann uit Roosendaal, zijn vanaf z.aterdag in het Stedelijk Museum de ontwerpen te zien, die zij maakten voor kunsttoepassing op het Stadserf. Kijk en vergelijk. BEN VAN HAREN Vlaardingen Het jongerenkoor Real Choice begml 13 september weer met repeteren. Real Choice bestaat uit jongeren van minimaal 14 jaar en maximaal 35 jaar. Het koor zingt kerkelijke koormuziek, echterwei m een eigen tijds jasje gegoten met invloeden vaiuit de gospel-, pop-, en jazzmuziek. Het koor wordt begeleid door onder meer piano en drums. De repetities zijn elke zondag van 19.00*20.45 uur in de lehthuskerk aan de Van Maerlantlaan 2. In Art Gallery Interbook International is momenteel een verkooptentoonstelling te bezichtigen van Ineke Roelfzema en Henny van Leeuwen, Zy zijn beiden opgeleid aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Roelfzema maakt voornamelijk kleine beelden uit steen en brons voor huis en tuin. Haar onderwerpen zijn meestal dier- en vrouwfiguren. Op zoek naar harmonie schildert van Leeuwen zijn aquarellen laag over laag totdat hij het juiste even wicht heeft gevonden. De tentoonstelling loopt tot en met 27 september. Openingstijden zyn van woens dag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Bezoek buiten de expositie-uren kan. maar dan alleen op af spraak, Art Gallery, Lange Haven 97, Schiedam ..Monumenten moe ten de authentieke sfeer uitstra len van de tijd waarin ze zijn ge bouwd Dat is de belangrijkste stelling van de stichting Monumenten- wacht. die adviseert honderden beheerders van monumenten hoe ze die authentieke sfeer van hun pand het beste kunnen behuuden of verkrijgen. Vooral voor het be houden van de monumenten is dit jaar extra aandacht. 1998 Is uit geroepen tot het jaar van het mo- numentenonderiioud Ook de lan delijke Open Monumentendag, morgen, staat in het leken daar van. In Schiedam hebben ze dat het motto als volgt beschreven restauratie-ambachten en histori sche bouwmaterialen. Tijdens de Open Monuu.entendag zijn er uit gebreide demonstraties van die oude ambachten als leidekkers en houtdraaiers. Ook is er te zien hoe diverse panden zijn gerestau reerd, of zijn die restaurateurs nog aan het werk Hamer en spijkers Bij het herstellen van een monu ment is het geen kwestie van ha mers en spijkers en timmeren maar. „Eigenlijk zijn wij gebou wendokters. Na een volledig 'li chamelijk onderzoek' verwij/en wc door naar de specialist. In dit geval bijvoorbeeld een dakbedek- ker of een loodgieter." De twee ge bouwendokters van Monumen- tenwacht Zuid-Holland. T. Bloom en L. Brodie. legden deze week een visite af aan een monument op de Lange Haven 87b Het Schiedamse grachtenpand was het tweeduizendste pand dat ze doorverwezen Een heuglijk feit dat op Open Monumentendag of ficieel wordt gevierd. Het oude woonhuis van Ron en Marian Offerman is aan een gron dige inspectie onderworpen. Ze hebben hun huis. dat omstreeks 1870 is gebouwd, zelf opgegeven by Monumentenwachl Een groot deel ervan is al helemaal opge knapt. Negen jaar geleden zijn ze ermee begonnen „Een hels kar wei," volgens Manan. „Wat er al lemaal met uit is gehaald' Een enorme hoeveelheid puin en gruis, plafonds en isolatiemateri aal. We vonden zelfs kranten van vlak na de oorlog. Er komt van al les tevoorschijn als je eenmaal be gint aan het opknappen van zo'n oud pand: helaas ook. allerlei on voorziene problemen. Maar we Gebouwendokter T. Bloom van de Monumentenwacht Zuid-Holland onderzoekt de gezondheid van het dak van een monument uit 1870 aan de Lange Haven in Schiedam. Foto Gemt de Heus/Roel Dijkstra wisten wel min of meer waar we aan begonnen. We wilden altijd al in een oud pand wonen. Ons krijg je een nieuwbouwhuis niet in Droomhuis Door toeval vonden ze hun droomhuis aan de gracht in Schie dam. Ron Offerman: „Het stond eerst in een pakket van drie pan den te koop Totaal onhaalbaar voor ons dus. Maar via een archi tect die we kenden konden we toch éen pand kopen." Op de kop tikken is meer een omschrijving Voor 150 000 gulden kregen ze de sleutel van het monument m de Schiedamse binnenstad „Heel goedkoop voor zo'n oud pand Maar ei is natuurlijk meer geld in de verbouwing gaan zitten. Het was totaal vervallen toen we het kochten." De stichting Monumentenwacht wil er graag vóór zo'n verbouwing by zyn. Anders is de kans groot dat er een prachtig monument verloren gaat. Volgens Bloom worden er te veel gebouwen ver ziekt doordat er zomaar begonnen wordt met 'hakken en slopen'. „Voor een oud gebouw moet je vaak teruggrijpen naar de oude bouwmethoden. De moderne technieken passen helemaal niet bij de oude materialen. Het kan nog wel mooi worden, maar vaak gaat het hele karakter van het ge bouw verloren Het Anton Pieck- effect is dan weg Overigen? is de Monumenten wacht vol lol'over de manipr waar op Ron en Manan O Herman de restauratie van Lange Haven 87b hebben uitgevoerd. Maassluis In Maassluis gaat de Open Monumentendag om 10.00 uur van start in het Natio naal Sleepvaartmuseum. De he le dag is zyn vee! monumenten gratis geopend voor bezoek. In het Gemeentemuseum opent cultuurwethouder Hoogenraad om 15.00 uur de tentoonstelling Schatten van Schenkers. Deze tentoonstelling is speciaal voor de Open Monumentendag inge richt. Enerzijds om de geschon ken stukken die het museum in bezit heeft tc laten zien, maar ook om de schenkers - de schat ten dus - eens te bedanken. Het museum dankt zyn bestaan voor een belangrijk deel aan schenkingen. Die bestaan meestal uit oude documenten, boeken en schilderyen, maar ook scheepsmodellen cn allerlei oude gebruiksvoorwerpen. Dankzij de bijna wekelijkse nieuwe schenkingen kan het museum zijn collectie over de Maassluise geschiedenis tel kens uitbreiden en vernieuwen. De tentoonstelling duurt tot en met 25 oktober. Het museum aan de Zuiddijk 16 is,behalve op maandag, geopend van 14.60 tot 17.00 uur. De achtste expositie in de reeks van vrouwelijke kunstenaars/creatievelingen m cn rondom Schie dam is dit keer afkomstig van Coby Schot. Haar ex positie Levenssymbolen is van tot en met 6 novem ber te bezichtigen bij SVO aan het Broersveld 142. Door haar intuïtie en verstand te gebruiken geeft Schot in haar schilderijen een weergave van het le ven. Levenssymbolen zijn algemeen herkenbare vor men en kleuren over het leven die iedereen herkent. Geïnteresseerde vrouwen (en mannen op afspraak) kunnen de expositie van maandag tol en met vryaag van 9.00 tot 14.00 uur en op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. In Galerie Distanza wordt de nieuwe tentoonstelling Windstreken geopend. Het nieuwe werk in keramiek van Edit van Etten en Judith Stigter is een ontdek kingstocht langs toegepaste kunstvormen en objec ten. Speels en figuratief maar ook abstracte vormen. Exposant Piet Quekel haalt voor zyn gouaches op ge kreukeld rijstpapieren beeldjes van glas zijn inspira tie uit glas in lood ramen van Gotische kerken en ka thedralen. Tijdens het Open Huis op 12 september zijn de kunstwerken van 13.00-17.00 uur te bekijken. De tentoonstelling is verder te bezichtigen van woensdag tot en met zaterdag van 13.00-17.00 uur. Schiedam Op Open Monumentendag in Schiedam nu eens niet alleen maar oude pandjes die met het jaar ouder worden en weer opgeknapt worden door mensen met beroepen als houtdraaier en glasblazer. Schiedam wil laten zien dat het niet alleen een oud stadje vol monumenten is, maar ook barst van de moderne bouwwerken en kunstenaars. Ruim aandacht dus voor de 'hedendaagse monumenten van de toe komst', en voor de cultuur van nu en straks. Maar geen heden zonder verleden, dus ook voor de vervlogen tyden veel aan dacht, Het thema van de dagen is: restau ratie-ambachten en historische ambach ten. De gemeente wil wat extra aandacht geven aan hoe monumenten voor de toe komst bewaard kunnen blyven. En daar trekt Schiedam het hele weekeind voor uit. Om 10.00 uur vindt de opening van het Open Monumentenweekeinde plaats in het Woon Informatie Centrumwaar ook de expositie 'Jong vereeuwigt oud' inge richt is. De twee belangrijkste vrouwen van Schie dam, Vrouwe Aleida en Stadsheilige Li- duina, knjgen allebei, vereeuwigd als standbeeld een prominente plek in het stadsbeeld. Het standbeeld van de Stadsheilige Liduina (gemaakt door Ju dith Pfaeltzer) wordt om 11.15 onthuld bij de Grote Kerk, Ter gelegenheid daarvan zal er een speciaal orgelconcert gegeven worden. Daarna is het de beurt aan Vrou we Aleida. Haar beeld is gemaakt door Theresia van der Plant. By de ruïne van Huis te Riviere aan de Broersvest wordt het om 11.45 onthuld. Nog meer onthullingen 's middags om 15.00 uur op het Stadserf. Het kunstwerk van Matt Mullican, een groot mozaïek op het Stadserf. Dat wordt gevolgd om 17 00 uur met de opening van de expositie Beel den voor net Stadserf in net Steóeiyk Mu seum. Die expositie toont de bouwteke ningen en maquettes van Mullican en twee andere kunstenaars die ook een ont werp inleverden voor het Stadserf. De VW van Schiedam organiseert beide da gen stadswandelingen. Ervaren stadsgid- sen lopen een route door historisch Schie dam. Deze route ligt tussen molen De Wal- visch en de St. Liduina Basiliek. Vlaardingen In Vlaardingen is het thema van Open Monumen tendag dit jaar 'Steengoed' De zorg voor historische bouwmate rialen' het thema De bezoekers van de diverse monumenten kunnen alle ins en outs over res tauraties lezen en veelal 'live' restauraties bijwonen. Een speci ale Open Monumentendag-bus rydt de hele dag vanaf 11.00 uur rond tussen de plekken die mee doen aan het evenement. De vier stops die de bus maakt zyn: Markt, Hoogstad, Vlaardmger- Ambacht en Westhavenkade. Vervoer met de bus is, op vertoon van het Vlaardmgse Monumen tenboekje, gratis. Dat boekje is by alle opengestelde monumen ten te verknigen. De eerste stop van de bus is op de Markt. In het stadhuis is een gro te tentoonstelling te bekijken over allerlei verschillende vor men van restaureren en de in zendingen (en de winnaar) van de Vlaardmgse fotowedstrijd. Deelnemers aan die wedstrijd fo tografeerden een gerestaureerd pand, of een pand dat naar hun mening aan restauratie toe was. De Grote Kerk is op dit moment volop in restauratie, waaronder de toren en de klok. Alles over het hoe en waarom van het her stel daarvan vertelt de restaura teur zelf. Wie geen hoogtevrees heeft kan de toren beklimmen om met eigen ogen de herstel werkzaamheden te bekyken. Ook zijn er speciaal voorde Open Monumentendag ingerichte ex posities te zien In zyn atelier zal Peet van der Hoeven samen met antiquair Jan Bolderhey op een kunst en kitsch-manifestatie de oude eigendommen van de Vlaardingers kritisch onderzoe ken om hun waarde vast te stel len. De volgende stop die de bus maakt is bij boerderij Hoogstad. Het historisch museum is gratis toegankelijk. Zaterdag wordt hel bewaakt door een reuzen-Ro- mem, die daar speciaal is neerge zet voor de expositie over de pas gevonden duiker uit de Romein se tyd. Daarnaast zyn er ver schillende reconstructie-demon straties, waarbij gevonden scher ven wegr worden geplakt. Daarna vertrekt de bus naar Vlaardmger-Ambacbtr het Streekmuseum en het Stadsar chief. Het Stadsarchief aan het Plein Emaus is het middelpunt van het hele evenement. Hier is de hele dag alle informatie te krijgen over monumentenzorg en de Open Monumentendag, zo wel landelijk als regionaal Op de zolder van het Stadsarchief laten Daam van Geenen en Egbert Snip alles zien over het profes sioneel herstellen van onder meer stripboeken en bijbels. Voor kinderen is er wedstrijd waarmee een fiets te verdienen is. Ook de molen Aeolus aan de Kortedyk is onder begeleiding volledig te bezichtigen. Ais laatste stopt de bus by de Westhavenkade. Daar is het Vis serijmuseum gratis te bezichti gen. net als het muziekmuseum van Ton Stolk, waar een instru menten-restaurateur instrumen ten zal herstellen. Verderop in de wijk demonstraties van enkele oude ambachten, waaronder houtdraaien en goudsmeden. In het patiéntenvoorliehtingscentrum van Schieland Ziekenhuis vinden weer spreekuren plaats voor pati ënten door patiënten. Patiënten en hun verwanten kunnen tijdens deze spreekuren terecht voor infor matie en contact met lotgenoten. De aanwezigheid van de patiëntenverenigingen is gekoppeld aan de spreekuren van de betreffende specialisten. De me dewerkers van de verenigingen wisselen voorname lijk ervaringen uit en verstrekken geen medische ge gevens. Op maandag 14 september zyn van 10.00- 12.00 uur de medewerkers van Landelijk Contactor gaan Begeleiding Borstkankerpatiënten aanwezig en van 14.00-16.00 uur is de Reumapatièntenvereni- ging aanwezig. Dinsdag 15 september zal van 10.00- 12,00 uur de Diabetes Vereniging Nederland be schikbaar zijn en van 14,00-16.00 uur de Alzheimer Vereniging Rotterdam. Op woensdag 16 september van 10.00-12.00 uur heeft de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie spreekuur en 's middags van 14.00-16.00 uur de Psonasisvereniging Rotter dam. Donderdagmiddag 17 september van 14.00- 16.00 uur is de Nationale Vereniging voor Fibromyal- giepatienten aanwezig. Het is niet nodig om voor de spreekuren een af spraak te maken en er zijn geen kosten aan verbon den. Redactie Waterweg: Edwin Comellsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Maiiötte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tic: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen De Historische At las Vlaardingen met 104 platte gronden van stad en omgeving van circa 1540 tot 1821 is goed ont vangen. Gisteren bij de presenta tie liep het storm by de verkoopta fel aan de rand van de Oude Hal van het stadhuis. Injum was aan de hand van de hoeveelheid reac ties op eerste publicaties over de verschijning al besloten de druk ker 750 exemplaren meer te laten vervaardigen dan de eerst voorge nomen duizend. Deze oplageverhoging juicht met name de Stichting Tijdelijk Wo nen/Opvanghuis Elckerlyc toe. Zij krygt namelijk de volle winst die wordt gemaakt op de uitgave van serviceclub Tafelronde 56 betekent behalve omzetvergro- ting ook lagere produktiekosten per boek, dus een ruimere winst marge. De stichting is een ver lengstuk van het van rykswege gesubsidieerde Noodopvangeen- trum en biedt hulpvragers tijdelij ke huisvesting als het officiële maximum van de hulpverlenings termijn van zes weken is verstre ken. Het opvanghuis heeft een structureel tekort van 30.000 gul den per jaar. De Historische Atlas is dus meer dan een welkome publicatie voor geschiedvorsers, hoewel zij het cartografisch overzicht van Vlaar dingen in de eerste plaats om zyn inhoud zullen kopen. Voor die in houd is verantwoordelijk Jeroen P. ter Brugge, oud-s tadsareheo- loog en lid van de serviceclub Hij maakte de atlas met hulp van ar chiefmedewerker? de fotografen Jan Dulfer en Arie Wapenaar en historica ïngena Vellekoop. Zij was het die Ter Brugge vorig jaar wees op hel bestaan van een serie van twintig meer dan 350 jaar ou de kaarten van delen van Vlaar dingen. Vellekoop kwam ze tegen in het Algemene Rijksarchief van Belgie in Brussel by haar onder zoek naar grondbezit in het hoog heemraadschap Delfland. Van haar hand staat ook een bijdrage in het boek over de familie d'Overschie. die in de zeventien- Het was gisteravond druk aan de verkooptafel naast de Oude Hal van het stadhuis. Foto Roei Dijkstra de eeuw grote delen van Vlaardin gen en Ylaardinger-Ambacht erf de of aankocht. AI die stukken grond werden in kaart gebracht. Uit de rijke collectie Hingman van het Algemeen Rijksarchief van Nederland m Den Haag zyn ook veel kaarten gebruikt. Daar uit komt bijvoorbeeld het oudste in de atlas afgedrukte kaartdeel. Het is van rond 1540. Afgebeeld hierop staat de bij de grote stads brand in 1574 verwoeste kruis kerk en de spits van het Tertiaris senklooster aan de Waal. Verder werden veel interessante kaarten gevonden zn het Oud Archief van het Hoogheemraadschap van Del fland. De twee ervaren Vlaardmgse foto grafen Jan Dulfer en Arie Wape naar maakten reproducties van soms zeer smoezelige kaarten. De eerste gebruikte hiervoor de mo dernste digitale camera, terwijl de ander zijn vertrouwde camera met zwart-witfilm hanteerde. Bei den toonden zich gisteren tevre den over de wij7P wagmp zfe vormgevers van All Set uit Rotter dam en drukkerij Casparie uit Den Haag met hun werk zyn om gesprongen. De Historische Atlas Vlaardingen is voor 29.95 te koop by Boek huis Den Draak in Vlaardingen. Vrijdag 11 september SCH'EDAM Theater a.d. Schfe.Scapmo Ballet Kathleen, Tweewereldpremiers. 20.15u Podium Gate. Vrijdagavond cd's, 21.00u Filmhuis. Jackie Brown, 21,00u. Dienstencentrum de Woud- boek. Modeshow Van der Woostermode. lOOOu VLAARDINGEN Filmtheater Het Zeepaard. On Connait la Chanson, 21 OOu. Cultureel Centrum Hol- landia Open informatieavond, 19 30u Dien stencentrum Soenda. Gespreksgroep. lO.SOu. ROTTERDAM Ahoy' 10.00-18 00 MuS'C Expo. Diergaar de Blrjdorp Uitgeslapen. Hal 4 Info* www hal 4 nt Digital Playground Casino Rotterdam 2100-02 00 Rainbow Jazz Valentines. Oe Boot Baroeca23.0Q-08 00 The wheels of Revolution.De Vlerk 21.00Vision (USA)Cn- uts (USA) St. Laurenskerk 15 00 Orgelfy- clusl998 Baroeg21 COIIIdisposed/Infemai Torment NightmareA'isions. Lantaren/Ven ster 2130-24 00 Winzig'kleintjes. Oude Haven, festivalterrein 19.00-23.30 Muziek programma met diverse optredens o.a Hans Dulfer, Frederique^pigi Plan-C 22.00Frag- ment. Schelling'» 19 00 Moeders Mooiste R'dams Centrum voor Thaater 19.00 Faust deel een en twee van Von Goethe. Reserveren noodzakelijk Theater 't Kapellet}e20 30La wine presenteert Theatersport. Centrale Bi bliotheek De keuze van NeitiCooman. China Hong Kong Development 11.00-12.00 openingsceremonie China Cultural Festival St. Laurenskerk 19.00-22 00 Boekpresen tatie. MaastunneiïunneMsion. Nighttown Live Magazine: Update. Oude Haven 15.30- 17 30 Lrve-schildersproject. Opleidings centrum SVS/SPOS. 5 Rotterdamse kunste- s beschilderen een paneel van 100 m2 met impressies van het festivalAVitte Huis Vertrek Museumplein 10.00-18.00 Ship mate Kunstroute. Wijnhaven 30pefistellmg dakterras Witte Huis. Zaterdag 12 september SCHIEDAM Aula Stedelijk Museum. Orgelconcert, Wie- cher-Mandemaker, 14.00u. Grote Kerk. In loopconcert, 20.00u, Theater a.d. Schto. Feestelijke opening theater, uitverkocht, 20.i5u. Filmhuis. On Connait la Chanson. 21.00u Podium Café. Blues Indication. 22.00u. Grote Kerk. Onthulling standbeek) St. üdiuina, 13.00u. Galerte Dl «tan». Open Huis. tentoonstelling 'Windstreken' 13 OOu. Stadse rf. OnthullingkunstwerkMattMullican, 15 OOu, Opening tentoonstelling 'Beelden voor het Stadserf', 17.OOu. MargriettiaL Bromfietsbeurs, lO.OOu. 28 Atelier» (route Pand Paulus, Korte Haven 125). Open Ateliers, ll.00-17.00u. VLAARDINGEN M arkt/Hoogstad/Vla ard I nger-AmbochV Westhavenkade. Open Monumentendag. ll.00-17.00u. Grote Kerk. Wandelconcert. 15.0ÖU. Filmtheater Het Zeepaard. Jackie Brown. 21 OOu MAASSLUIS Nationaal Sleepvaartmuseum. Start Open Monumentendagen. lO.OOu. Gemeentemu seum. Opening tentoonstelling Schatten van Schenkers, 15.00u. ROTTERDAM de Doelen 10.00-1630 Int grammofoonplaten- en ca-beurs. Ahoy' 10.00-18.00 Musk; Expo. Oude Haven festi- vaitfifrem 14.00-18.00 üne-dancing, de monstratie van de Southern Comfort Dancers met de Southern Country Band de Doelen Gr.z. 20.15 Toonkunstkoor Arnhem, en Rand stedelijk Begeieidings Orkest. Ahoy' 20.00 Super Choir. I/Esprit 22.00 Bluesrx. Lanta ren/Venster 21.30-24.00 Winzig/WemU*1^. Nighttown 19 00 Level 2001. Oude Haven festivalterrem 12 00-15.00 Die Goeie Ouwe Radio. Show voor senioren met het Rotte's Mannenkoor en Rotterdamseliedjes door de eeuw heen. 20.30-23.30 Muziekprogramma met o a. Het Groot Niet Te Vermijden. Para- dljskerk 16 00-16.45 Orgelconcert. Pak huis St Job II20.15 WestkaaiR'demt Cen trum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee van Von Goethe. Reserveren noodzake lijk. Op en rond de Binnenban 10.30 12e KunstkopfestivaJ 1998. China Hong Kong Development 10 00-17,00 Openingscere monie China Cultural Festival- Diverse loca ties 10.00-17 00 Open Monumentendag Maastunnel Tunnelvrsion. Meyer et Ris 22.00-02 00 Argentijnse Tango Salon Noordplein 13.00-18.00 Welkom thuis en uit in Rotterdam. OpleidIngscentmm 5VS/ SPOS. 6 Rotterdamse kunstenaars beschilde ren een paneel van 1ÖO m2 met impresses van het festivalAVitte Huis Schouwburgplein 12.00Zap Nation enZapCity. VertrekMuse- umpteinlO 00-18 00 Shipmate Kunstroute Vertrek NAI13 30-16.00 Architectuurrond- Bioscopen Van do.10 t/m wo.lfl sept. ROTTERDAM Cinerama 1: The X-files' (12) dag. 12.30- 15.30-18.15-2115 Cin_2: City of Angels (12) dag,13-15.45-18.30-21.30. Cln.3: Ti tanic" <12! dag 12 15-16.15- 20.15. Cln.4: 'Sibena'(12)dag. 15.30-1815-21.15.do vr .ma di.ook 12.30. Clrt.5: Wag the Dog' lal) dag 18.45 2145, do.vr.ma.di ook 12.45- 15 45. ImaxTheater 'Thelivmgsea'(al)dag.(beh vr za 18 Amazon' (an dag. 13-15-17. 'Eve rest' (al) dag(beh vr.za14-16-19.15. vr.za 14 16-18-20. Titanic' (12) dag.(beh.vr.za 20.30. vr ja. 21.15. Ven.l: 'Manus et Jeanette' (16) dag 19 30- 2145. vrza ma.met om 2145, wo m V4 Sneak Preview, ma.22. 'Karakter' vr. 15.30 "Miracle ma non troppo' wo. 20 30. Ven.2: Hamam. il bagno Turco' (161 dag. 19 30. vr 15 "Voyage au debut du monde' (16) do zo t- m wo 2145 zo t/m wo. voorfilm 'Si es ta 21.30 Ven.3: 'Gadp Dilo' (16) dag 19.30. vr.15 The hanging garden' (16) do.zo.t/m wo 22 Ven 4: The idiots' (16) dag.(beh wo 19 30.ookdo.zo t/m wo 22.15. vr 15. Lum.l: 'Wild things' (16) dag 13 15-16 18 45-21.30 Lum. 2: The Avengers' (12) dag 19-2145, do vr ma di.ook 13.30 16.15. Lum. 3: 'Species II' (16) dag. 18 30 2115. do vr.ma.di ook 13-15 45 Lum. 4: Mafia1 tal) dag 13 45-16.15-1830 Lethal Weapon4'(16)dag 21.15. Rexane: Tien verschalende adult films (18) dag. 12 t'm 01.00. Pathé: De Pijnbank' (12) dag 16 30 19 05 2130, do vr.ma.di.ll.lO-13.35.'Mafiav(aii dag. 11.40-14 20-16.40-19-2120, di niet 2120 Les Miserables' (12) dag 15-16 21.10. do.vr,ma.di ook 11.20 The Avenger 112)dag 1110 13 15-15.20-17 30-19 40 21 50 'Lethal Weapon 4' (161 dag 11.50 15 20-18.10-21. 'Six days, seven nights' (a1) dag 11.30-14 10-16 35-19-21.40 'Arma geddon' (12) dag 17 30-20.50, do vr ma- di.ook 11-Id 10 Sneak preview* 'Unusual suspect'(16) di.2120 NachtYooratellingen: Lum.l: "Wild things' (16) vrja.00.30. Lum.2: 'Armageddon' (16) vr.za.uO.i5. Lum.3: Specie» n uoi vr .za 00.30 Lum.4: Siberia'(16)vr.za.00 15 Kindermatinees: Ctn,4: 'De kleine zeemeer- min'za.ZD.wo.13.30 Cin.5: 'Jachtopdeklein tjes za.zo wo.13 45-16 15. Lum,2; "Air Bud za zo.wo. 13-15.30. Lum.3: 'De kleine zee meermin' za zo wo 13 15-15 45. Pathe Het magische zwaard za.zo wo.11-13 'Jacnt op de kleintjes' za.zo.wo. 11-13.10-15.20. 'PauJ/e de eigenwijze papegaai' za.zo.wj 11.10-13.35.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3