Keniaan Singoei vermorzelt parcoursrecord Houtloop Evergreen verrast met deling tegen Hudito Vreugde en verdriet voor Hoek van Holland ASVIJ rijgt Juventus aan het mes iongeneei jongeneel 'Er zat veel zuurstof in de lucht" Ziekenboeg VZC zwemt zich in medailles Sonja Jansen derde in kwart-triathlon Richard de Groot pakt bronzen plak Jacco Glerum goed op dreef Jan Collenburg scoort tweemaal Rotterdams Dagblad Maandag 14 september 1998 Van Nick van der Sluis Schiedam De trieste blik in zijn ogen na afloop van het duel tegen ASVU was mis schien veelzeggend, maar voornamelijk ook schijn. Peter van der Waal, de nieuwe coach van Juventus, was gistermid dag na de 39-79 nederlaag te gen de studenten van de Vrije Universiteit weliswaar een beetje aangeslagen, maar dat kwam meer door de ietwat („te," zou de Schiedamse coach later zeggen) groot uit gevallen nederlaag dan door het verlies zelf. Dat was een beetje ingecalcu leerd, omdat de Schiedamse basket bal formatie, zoals Van der Waal eerder in de week al liet weten. ..dit seizoen duide lijk in een opbouwfase zit We hebben een doelstelling," voegde hij daar gistermiddag in de Margrietbal aan toe, „en daaran zullen wc de komende maanden degelijk naartoe wer ken." Handhaven als het kan, pas de graderen als het onvermijde lijk is, maar dat niet direkt als een ramp ervaren. Van der Waal kon tegen ASVU alsnog rekenen op de routine van Ro nald Jonkman en Willem Door nik. twee spelers die aan het einde van het vorige seizoen nadrukkelijk hadden aange kondigd geen tijd meer op te kunnen brengen vooreen veel eisende competitie. Dat de wedstrijdreeks in de promotiedivisie veeleisend is mag duidelyk zijn. Met 18 ploegen en en 34 wedstrijden (waaronder drie in de provin cie Groningen en een wed strijd in Leeuwarden) wordt het een lodzwaar seizoen voor de basketballers. Tegen ASVU was het duo er wel bij, maar ook zij konden niet voorkomen dat de Amstelveense tegen standers ruim afstand namen van Juventus, Halverwege leidde de ploeg van coach Jos Pelk (met dege lijke talenten als Kassteen en Bas Kip) al met 18-37, na de hervatting kreeg Juventus al evenmin vat op de tegenstan der. Bij de Schiedammers wa ren Atilla Gultana (10) en Jordi de Raay (9 punten) aanvallend het best op dreef. Komende woensdagavond komen de re serves van Libertel Dolphins uit Den Bosch naar de Mar griethal. Doer Pim van der Helm Schiedam Het was koud en nat aan de Buitenhavenweg in Schiedam. Degene die vooraf zou zeggen dat onder die omstandigheden de win naar van de tien kilometer ruim anderhalve minuut on der het haanrecord zou dui ken. zo- absoluut voor gek verklaard zijn. „Er zat vee! zuurstof in de lucht," ver klaarde de manager van de razendsnelle Philip Singoei, de winnaar die een tijd van 27.53 liet noteren en daarmee het oude baanrecord dat op 29.35 stond, verpulverde. Hij liep ook nog eens de snelste tijd ooit in Nederland. Am- riet Oemraw, winnaar van de vijf kilometer bij de mannen volbracht deze afstand in een tijd van 17.12. Waar de tijd van Singoei op z'n minst verrassend te noemen was. viel de prestatie van Oemraw enigszins tegen. „Ik beschouwde deze wedstrijd als een training," verklaarde de 38-jange pupil van 'loopgoeroe* Cor Bezemer. „In dat opzicht kan ik tevreden terugkij ken op mijn vijf kilometerHet natte, koude weer deerde Oem raw in het geheel niet. „Sterker nog. ik vind dit ideaal loop weer, hoe kouder, hoe beter. In het voor jaar liep ik een wedstrijd in de storm, dat vond ik heerlijk." Adnaan van der Pol en Dirk Moer man finishten als tweede en der de in respectievelijk 18.10 cn 18.28. Margriet Uil eindigde als eerste vrouw op de vijf kilometer. Zij zette een tijd neer van 24.41 Het startschot, gegeven door tele visie-grootheid en voor lal ig lid van de vrouwelijke wielerkern- ploeg Danielle Overgaag. klonk van ondereen paraplu. De atleten vertrokken en eindigden in de re gen. Van meet af aan bleek dat het een strijd tussen drie lopers zou worden: de Keniaan Singoei. de Ethiopiër Al emu en regio-topper Michel de Maat Een blik op de klok bij de eerste doorkomst leer de dat De Maat achttien seconden moest toegeven op Singoei en Al- emu, die 6.55 minuten nodig had den om do eerste twee en een hal ve kilometer te overbruggen. Singoei zou gedurende het reste rende gedeelte van de race alleen maar uitlopen op zijn twee bela gers en toen de Keniaan de zeven en een halve kilometer-grens pas seerde in een tijd van 20.40, durf den de organisatie en het publiek voor het eerst hardop te denken aan een eindtijd op 'wereldni veau'. De 27.53 die Singoei liet aanteke nen was een tijd om trots op te zijn. vooral ge/ien het feit dat het de zesde tijd van de wereld is „Ik ben tevreden, maar wil meer," verklaarde de winnaar met een schitterende luopstijl na afloop. Met zijn gezin maakt hij een drie maanden durende trip door Ne derland. „Ik wil zo veel mogelijk lopen Mijn volgende wed strijd is de Dam tot Damloop in Amsterdam. Daar wil ik mijn tyd verbeteren." Ook Singoei had geen problemen met de elementen. „In Kenia trainde ik in een gebied waar het net zo koud als hier was. Ik ben gewend aan dit weer. De grote hoeveelheid zuurstof in dc lucht zorgde ervoor dat ik zo hard kon gaan." Lichte teleurstelling maakte zich meester van de als derde geëin digde de Maat. „Zeker toen ik zag dat mijn tijd 30.04 bleek. Ik had graag onder de 30 minuten ge gaan Toch ben ik bhj met dit re sultaat Ik wast dat ik van die twee Afrikanen niet zou winnen, dus tekende ik vooraf voor de derde plaat? Ziet de Maat een wedstrijd als de ze als training of als een serieuze krachtmeting? „Van een training kun je mijns inziens niet spreken, dan kun je beter voor jezelf wat gaan lopen. Ik heb nu een keer dat eergevoel waardoor ik wil win nen, al zijn dit soort wedstrijden niet altijd even interessant voor mij. De Dam tot Damloop of de Ci ty Pier Cityloop zijn evenementen waar ik met geduchte concurren tie te maken krijg. Dat zijn serieu ze krachtmetingen." 'Neerlands' topper bij de vrouwen Wil- ma van Onna benut de Jongeneel Hout loop wel als training. „In oktober doe ik mee aan de mara thon van Eindhoven. Deze loop paste goed in mijn trainingssche ma. Het ging overigens vrij aar dig, ik heb redelijk gelopen, werd geklokt op 34,49 en het scheelde maar een haar of ik liep een nieuw parcoursrecord." Van Onna beschreef het parcours als vrij zwaar, maar wel aardig. „De koude spetters die de man nen op deden spatten tegen mijn Daniël!eOver- kuiten na, heb ik een prettige tien gaag schiet kilometer achter de rug." de deelne- Coördinator Verbeek, wiens enige mers aan de droge lichaamsdeel zijn mond Jongeneel was, was dezelfde mening toege- Houtloop daan, „Het slechte weer ten spijt weg. De Keni- hebben zo'n 400 enthousiastelin- aan Singoei gen meegedaan en zijn er veel vermorzelde mensen na afloop blijven hangen In Schiedam voot dc loterij. We zijn niet alleen het baanre- blij met de fantastische tijden op cord op de de tien bij de mannen, ook de tij- tien kliome- den van de vrouwen en de vetera- ter. nen mogen er zjjn. Alles weibe- foto Roei Dijkstra schouwd een geslaagde dag waar van iedereen vind dat 'ie er vol gend jaar weer moet komen," En dat terwijl de politie de oude traditie, door op de ochtend van het evenement zelf te vragen naar wat de bedoeling van dit alles is, hoog hield. Evergreen valt aan in de thuiswedstrijd tegen Hudito. De hockeystersuit Maassluis speelden verdienstelijk met 1-1 gelijk. Foto Peter Moikenöoer Maassluis Het enige vrouwen- hockeyelftal dat Evergreen heeft, is de competitie in de eerste klas se goed begonnen. De promoven dus was op eigen veld gelijkwaar dig a<ui hel gerouiineerce Hudito. Kansen waren er volop en aan het einde van het spannende duel had iedereen wede met de 1-1. De Maassluizers, die alleen Linda van de Oever (speelde ooit bij Heemstede) als nieuwkomer in het elftal konden begroeten, na men na een kwartier de leiding. Uit een strafcorner schoot Laura Dossin haar club naar een 1-0 voorsprong. De Delftse ploeg kwam na rust sterk terug en kwam op gelijke hoogte uit de rebound van een strafcorner: 1-1. In het vervolg kreeg de debutant het even moei lijk. Evergreen had bijzonder veel moeite met uitverdedigen, maar zag dat de geroutineerde bezoe kers zelden uitgespeelde kansen creérden. Trainer Remeo Ouwerkerk hoeft niet te wanhopen in deze klasse. Hij beschikt over ppn ploeg van veertien enthousiaste vrouwen die tegen Hudito het tempo goed konden bijhouden. De ploeg ont beert nog wel een conditietrainer waarnaar naarstig wordt gezocht. Volgende week is het team com pleet door de komst van Karin van Voorhuizen. Zij is een aantal maanden in Australië geweest. Remco Ouwerkerk toonde zich na afloop bijzonder in zijn nopjes met de toch onverwachte remise. „Als promovendu» Ituup je de competitie lekker te starten en een gelijkspel tegen Hudito is een goed resultaat. Natuurlijk hebben we het wel moeilijk gehad, maar dat is helemaal niet erg. De werk lust was m elk geval uitstekend b ij ons en daarom ben ik zeer trots op mijn meiden!" Hoek van Holland „Je kunt ze maar vast hebben," sprak Hoek van Holland-trainer Johan Vos kamp na het met 2-0 gewonnen duel tegen ESDO. Voskamp be doelde natuurlijk de drie punten die zijn ploeg na haar eerste duel nu in bezit heeft. Na de afgelas ting van vorige week was 'De Hoek' cr alles aar. gelegen cm dit weekend wel in actie te komen. De gok pakte goed uit, getuige de prima overwinning die de kustbe woners op eigen veld boekten. Grote man gisteren in een door re gen en wind geteisterd Hoek van Holland was André Sterrenberg, die beide treffers voor zijn reke ning nam. De 1-0 in de twintigste minuut was een perfect staaltje van 'gebruik maken van de ele menten.' Snoeihard Door de harde wind en het spie gelgladde veld kreeg het schot van Sterrenberg de snelheid van een ongeleid projectiel en ver dween snoeihard achter de kans loze ESDO-doetman. Voskamp: „Prima gezien van André. Die bal len kregen natuurlijk een enorme vaart op het veld en veel schieten was dan ook het credo." Toch duurde het nog lang voordat de zege definitief binnen was. Weer was het Sterrenberg die twee minuten voor tijd een prima steekpass van Walter Poljj op juis te waarde inschatte. Met een prachtig lobje zette hij de 2-0 op de borden. Daarmee was de wed strijd beslist en kon het feest in de Hoekse kantine losbarsten. Toch was het niet alleen maar 'halleluja' voor de degradant van het afgelopen jaar. Nadat de ploeg eerder deze week al Albert Wes- seis voor enkele maanden af zag haken (geopereerd aan de hand), voegde zich gisteren daarbij in de ziekenboeg de Duitse aanwinst Frank Malzer. Malzer (na een vakantie in Hoek van Holland blijven hangen in de kustplaats) raakte in een duel flink geblesseerd aan de enkel en zal waarschijnlijk enkele weken buitenspel moeten staan. ,.Dat is echt doodzonde, want Frank is ie mand die heel gemakkelijk scoort. Daarnaast is het bij afwezigheid van Piet Boon onze nieuwe leider en nu moet ik dus op zoek naar een derde aanvoerder. Maargoed, laten we hopen dat het allemaal meevalt met hem." aldus Vos kamp. Vlaardingen - VZC Vlaardingen had zich geen betere seizoen- start kunnen wensen. De zwem mers gingen de strijd aan met Alicante Cs-Gravenzartde), Ra ket (Delft) en SZC (Schiedam) en gingen met een recordoogst van 25 meöauies aan de haal. in zwembad De Kulk tikte twaalf maal een VZC'er als eerste aan, zeven keer als tweede en elf keer ais derde. Uitblinkers waren Karin Siebel met goud op de 100 vlinder in 1.11.95, 100 wissel in 1.14.30 en op de 100 vrij in 1.04.19. Puck Barendregt realiseerde goud op de 50 vrij in 35.14 en op de 50 school in 45.54. Voor Hetty Siebel was er goud op de 100 vlinder in 1.16.49 en op de 100 wissel in 1.18.81. Leonora Louter finiste als eerste op de 100 school in 1.32.43. Haar clubgenoot Walter Redering evenaardde deze prestatie op de 100 school in 1.24.02 en verder Emmie Oomkes op de 100 rug in 1.17.74 en Jan Schreuder op de 50 school in 44.97. Spijkenisse De Schiedamse atlete Sonja Jansen is in de kwart triathlon (olympische afstand) van Spij kenisse als derde geëindigd. Ze kwam na de 1500 me ter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 19 kilometer hardlopen in een tijd van 2.31.41 over de streep. De snelste vrouw was Jenette van Dalen uit Giesen (2.14.58). Viaardinger Arie Schaar eindigde op de korte afstand (1000 meter zwemmen, 49 km fietsen en 10 kilometer hardlopen) als tweede (2.10.51) en finishte vlak voor zijn stadgenoot Arhthur Kuijper (2.11.17). Carola Nell uit Maasland kwam als eerste vrouw over de finish (2.24.43). Ze won met een 'neuslengte' voor sprong in de eindsprint van Carla Spijkers uit Baren- drecht. Wassenaar Schiedammer Richard de Groot heeft in de kwart triathlon ar. Wassenaar een goede pres tatie neergezet. De atleet, die onlangs tijdens een training lelijk ten val was gekomen, eindigde als der de in een tijd van 2.02.51. Het was De Groots laatste wedstrijd van het seizoen en hij was één van de zeventig deelnemers. Onder er barmelijke weersomstandingheden moest eerst 1500 meter worden gezwommen in het Vaienburgsemeer, waarna twee ronden van twintig kilometer moesten worden gefietst. Vervolgens moesten drie rondjes van drie kilometer worden gelopen. Winnaar werd Edwin van Dort (1.58.07). Kort en Bondig De zomercompetitie van bridgeclub VJaardmgen is gewonnen door de heren Brinkman en Van Velzen Aan het denksportevenement dat eind afgelopen maand werd afgesloten, werd deelgenomen door 75 deelnemers Eric Gudde, trainer van Excelsior Maassluis, noemde MW'27 tijdens de seiectiepre- senlatie een 'filiaal' van de hoofdklasser Aanvaller Remco Sonneveld was volgens Gudde nog te jong om al bij de derdeklasser in Maasland 'gestald' te worden Gudde is trouwens afgelopen week verlost van enkele nierstenen Fysiotherapeut Paul Hus- slage nam tijdens Guddes afwezigheid de training waar Volgens intimi is met die zet het zagen aan Guddes stoelpoten officieel van start gegaan W- K'er Robin Noordzij wordt in Kethel 'Kliff-hanger' genoemd Hij baart daar regelmatig opzien door ho rizontaal aan een doelpaal te hangen Tot op heden heeft niemand hem dat na kunnen doen Schiedam se Boys-trainer Cock de Jong vorige week na de win nende treffer van Cor Heeze: „De laatste keer dat Cor op een doel had geschoten, moet in militaire dienst geweest zijn." Op zaterdag 26 september houdt hockeyveremging Pollux een popeom-party Het bestuur van TSB verzoekt de voetballers niet meer te roken in kleedkamers Het huidige open ka rakter van het Shell sportpark is door sommige lie den alte letterlijk opgevat Er zijn inmiddels terras stoelen, parasols, ballen en een oefendoel verdwenen Fortuna-atleet Jeroen van de Brugge is in de Jon geneel Houtloop op de vyf kilometer geëindigd als vijfde Daar baalde hij stevig van „Ik had derde willen worden. Niet om een beker te winnen, maar om gezoend te worden door Danielle Overgaag," rea geerde de kilometervreter 'Good old' Rob de Jong was ook weer van de partij 4 Hij moest zijn zoon Ro bert en Joopmaatje Cock Boes echter voor zich laten In het clubblad van hockeyclub Pollux heeft afgelo pen week een interview met Karlijn Petri, de kers verse international gestaan Het interview is ge maakt door Maaike Petri, inderdaad, de zus van en speelster van dames één 4 K&B begint komend weekeinde met de kroketten-test Door de jury wordt niet alleen gelet op de smaak en kleur van de snacks, maar ook op de presentatie Atletiekvereni ging Waterweg viert het vijftienjarig jubileum op za terdag 19 september4 De hardlopers doen dat in par tycentrum de Veiling in Maasland4 Volgens de feest commissie kan die avond een behoorlijk gat slaan in de financiële tegoeden van de verenigingskas Van daar dat iedere kilometervreter liefst vijftien piek en tree moet betalen 4 ïn het laatste clubblad van AV Waterweg staan twee bijzonder smakelijke recepten: Arubaanse Stoofpot en Surinaamse Roti K&B is al leen benieuwd hoe de kroketten in Maassluis sma ken. ODO-Nieuwerkerk 15-13 (9-81. De Maaslandse korfbal lers zagen kans om in de tweede helft een achterstand om te buigen m een prima overwinning. Nieuwkomer Jacco Gierum was goed op dreef en ontpopte zich tot topscorer. Hij liet vyf treffers door het mandje glijden. Oranje Nassau-Merwcde 9-19 (5-8). De Vlaardingers moeten duidelijk nog wennen aan hun nieuwe status van tweedeklasser. Tegen het geroutineerde Merwede kon de Vlaardmgse ploeg vooral na rust het tempo niet meer bij benen. Bolnes-CKC Maassluis 16-11 (MO).Maassluis gaf in een spannende slotfase een ruime voorsprong bijna uit han den. De ploeg moest daardoor genoegen nemen met een marginale zege. Stefante Verhagen zorgde voor de win nende treffer. Stanfries-KV Vlaardingen 12-9 (7-6). KV Vlaardingen kende een stroeve start, maar wist desondanks toch re gelmatig de korf te vinden. Bij de rust gingen de Vlaar dingers nog aan de leiding (7-6). maar na de onderbre king zakte het spel tot een bedenkelijk niveau. Ballen kwamen niet meer aan en de thuisploeg profiteerde daar dankbaar van. Asvion(m)-CapelIe 4-0 (1-0). De Schiedammers maakten hun bedoelingen duidelijk kenbaar. Onder leiding van nieuwe trainer Remeo Hartgers was de club oppermach tig tegen Capelle. Michel Hooy van Papendrecht, Bart Jan Collenburg tweemaal en Jan Willem Vermeulen ver zorgden dc produktie. Bij de Schiedammers werd het doel verdedigd door Bernard van de Bor. Enkelejaren ge leden vroeg hij nog overschrijving aan naar Victoria. Souburgh (m)-Spirit 1-2 (0-6). De uitstekende seizoen start van Spirit werd ingeluid door Jeffrey van de Heuvel en Michiel van Vught. Hoewel Souburgh tegenscoorde via Michel Mostert. kwam Spint met in de problemen. Voorne-Pollux 1-3 (1-2). Tegen het gedegradeerde Voorne maakte Pollux een uitstekende indruk. Gijs Simons en Jorn Kalden gaven de Vlaardingers al gauw een ft-2 vnor- öpiung. rïuew l'i de tnuisclub aansluiting kreeg (1-2), maakte Amout Wanders het karwei af. Ommoord (m)-Pollux 0-2(0-1). De uitslag had veel groter kunnen uitvallen. Rachel Boer en Babet Wattez maakten de acties af en scoorden beiden eenmaal. Catwyck (v)-Spirit 4*0 (2-0). Voor Spint was Catwyck een maatje te groot. De Schiedamse vrouwen waren al snel in de eerste helft kansloos. Asvion (vypijnaeker 2-0 (2-0). Dieuwke Prins stond bij Asvion aan de basis van de beide treffers. Eerst scoorde zij uit een strafcorner en de tweede was een treffer uit een mooie combinatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5