Wateroverlast 3 Het water kwam dit keer uit de hemel Hf W Rotterdams Dagblad Dinsdag 15 september 1998 in Stellendam op Goeree- Overflakkee moesten de inwo ners met zandzakken het wa ter buiten hun huizen trachten te houden. Foto Niels van der Hoeven' Rotterdams Dagblad De brandweer van Bemlsse heeft gistermiddag rond vier uur 25schapenvande verdrin kingsdood gered. De dieren stonden in de weilanden aan de oostkant van het Kanaal dcorVoorne.diegistermiddag voor een groot deel onderlie pen. De brandweerlieden moesten door het water wa den op de schapen op het dro- gete krijgen. Foto Niels van der Hoe- verVHotterdams Dagblad 'W Een inwoner van Melissant op Goeree-Overflakkee waadt door het water zijn huls bin nen. Foto Jasper Juinen/ANP Met man en macht tracht de brandweer de woningen aan de Nleuwstraat te Goudswaard in de Hoeksche Waard te beschermen tegen het water. Foto Axel zioch/Fox De laagste delen van het bijna veriaten recreatiepark Kruiningergors bij Oostvoorne staan biank. Met kleine noodpompen hebben bewoners die aanwezig waren huisjes drooggepompt. Dat blijkt aardig gelukt. Veel paden daarentegen staan zo onderwater dat ze zonder laarzen nog onbegaanbaar zijn. Foto Frank Hanswijk/johnde Pater Hé t Bij voetbalvereniging WK in Schiedam kunnen viswedstrijden gehouden worden op het hoofd- veld. Er staat 40 centimeter water op. Foto Roel Dijkstra I n Goedereede op Goeree-Overflakkee moesten de koeien binnengehaald worden omdat de wei landen onder water liepen. Een probleem voor de veehouders, die hun koeien anderhalve maand eerder dan normaal binnen moeten zetten. Voorlopig kunnen de dieren ook niet meer naar buiten. Eentuinderin De Lier loopt mistroostig doorzijn overstroomde Het zal nog zeker een week duren voor het waterweg is en dan zijn de weilanden nog steeds verza- kas. De planten zijn waarschijnlijk niet meer te redden en de digd van water. Foto Niels van der HoeverVRotterdams Dagblad verzekering betaalt niet. Foto Fred Emst/Reuters Politiemensen bekijken het kadaver van een koe die in de Grevelingen is verdronken. De koeien grazen in de buitendijkse natuurgebieden en zijn overvallen door het stijgende water. Waarschijn- lijkzijn er al zeven verdronken. Foto Jasper juinen/ANP Bij Goedereede is de op een na grootste hoeveelheid regen ge vallen van delaatste dagen. Vele landerijenstaan onderwater. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad Vrijwilligers vullen zandzakken om de kassen in het dorpje De Lier in het Westland tegen het water te beschermen. Foto Jasper JulnenANP

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1