Tlk- 21,: 'Waterweg FM uit de lucht? Dat meen je toch niet?' In optocht de burgemeester Eerste confrontatie over tram door de Overschiesestraat Bekend Schiedams geslacht op bezoek my? f Schiedam telt 1,3 miljoen gulden schade na hevige regenval Oprit A4 nog een week afgesloten gen da IT Van Boxtel later naar Schiedam Rotterdams Dagblad Zaterdag 19 september 1998 Door Jan Rozendaal Vlaardingen Na twaalf jaar ging deze week de stekker eruit bij Wa- terweg FM. Eerder deze maand kwamen er nog hoopvolle gelui den uit de studio aan de Markt: Maassluis was weliswaar afge haakt als subsidiegever, maar Wa terweg FM zou per 1 oktober (weer) Omroep Vlaardingen wor den: 'Zeven dagen per week zal Omroep Vlaardingen de meest ge varieerde programma's in Uw huiskamer brengen/ juichte de pr-commissie. Maar bij het opstel len van de begroting voor volgend jaar bleek dat de tekorten zo hoog zijn opgelopen dat er nu al een gat was van 49.000 gulden. „Omdat het om gemeenschapsgeld gaat kunnen wij niet langer de verant woordelijkheid nemen voor de op lopende schulden," aldus stich tingsvoorzitter Jacques Koedood in het Rotterdams Dagblad van gisteren. Waterweg FM is uit de lucht. Een aantal reacties. Wethouder Henk Roijers, maak te zich een jaar geleden hard voor een garantstelling aan Wa terweg FM van 52.000 gulden die de gemeente nu kwijt is. En de gemeente voerde de lokale om- roepbelasting in die alle Vlaar- dingse huishoudens twee gulden kostte: „Ik vind het triest dat Waterweg FM uit de lucht is. Een lokale om roep heeft toch een maatschappe lijke functie en het is bovendien een organisatie die veel vrijwilli gers kent. Ik heb toch waardering voor het bestuur dat ze op deze manier hebben gereageerd, want het gaat voor het grootste deel om gemeenschapsgeld. Ja, ik heb ook begrepen dat er een hele kleine kans is dat er een her start wordt gemaakt als er een grote geldschieter (120.000 gulden voor de komende drie jaar, red.) komt. Of dat de gemeente Vlaar dingen kan zijn? Nee, de gemeen teraad heeft de afgelopen tijd een aantal besluiten rond Waterweg FM genomen en die waren toch vooral gericht op het afbouwen van de subsidie. Ik denk niet dat het zinvol is om met een voorstel te komen voor extra steun. Daar is geen meerderheid voor. De weg die het bestuur heeft ingezet om een sponsor te zoeken lijkt mij de enig juiste." Radio Rijnmond-hoofdredac- Schiedam De oprit A4 bij Vijfsluizen, op de grens van Vlaardingen en Schiedam, blijft nog'een week langer af gesloten. Door de hevige re genval van afgelopen maandag zijn de werkzaamheden voor de aanleg van de metro Bene- luxHjn aldaar vertraagd. Aan vankelijk zou de oprit zondag 20 september om 18.00 uur open gaan. Dit wordt nu een week later. Het verkeer met bestemming ring Botterdam wordt met borden omgeleid. teur/directeur Ben Groenendijk heeft liet afgelopen jaar regel matig met Waterweg FM om de tafel gezeten om te praten over samenwerking. Hier en daar wordt de regionale omroep ge noemd als redder: „Wij zijn niet het grote schip met geld, als dat wordt, bedoeld. Wat wij wel zouden kunnen proberen is een vorm van samenwerking zoeken. Een jaar geleden hebben wij gesprekken zwoerd met Wa terweg FM. Z jden een deel van onze progiammering overne men waardoor ze zelf minder hoe ven te maken en toch vol doen aan de eisen die aan lokale omroe pen worden gesteld. En in ruil daarvoor zou onze correspondent voor het Waterweggebied in de studio in Vlaardingen zitten en hand- en spandiensten verrich ten. Door allerlei perikelen bij Wa terweg FM en ■wisselingen van de wacht heeft het allemaal erg lang geduurd en uiteindelijk door hen afgewezen. Ik denk omdat ze bang zijn door Radio Rijnmond te worden overschaduwd, dat leeft nu eenmaal bij lokale omroepen. Ten onrechte overigens, want wij behandelen ze met respect in de overtuiging dat wij elkaar kunnen aanvullen. Lokale omroepen zijn twintig jaar geleden op de kaart gezegd als het medium van de toekomst. Maar je moet nu vaststellen dat door het gebrekkige economische draag vlak en de kleine schaal dat afge zien van een paar grote steden het nooit echt professioneel is gewor den. Ik zie we! een functie voor lo kale omroepen, maar dan moet er wel een professionele basis zijn. Wij hebben nu een overeenkomst gesloten met Radio Schiedam, wat overigens niet wegneemt dat ik nog best eens met Waterweg FM om de tafel wil. Vlaardingen zal niet in elkaar storten als Wa terweg FM wegvalt, maar op zich moet een lokale omroep in zo'n stad kunnen." Jan van der Kolk, oud-medewer ker van de lokale omroep cn nu gemeenteraadslid voor Groen links. „Waterweg FM uit de lucht? Dat meen je toch niet? Donderdag al? Oh. Nee. ik luisterde nooit. Waar om niet? Ik vond het te triest om naar te luisteren. Het probleem van Waterweg FM was dat er nooit een professionele kracht is aange steld. Eind jaren tachtig maakten wij specials die heel goed scoor den. Toen al heb ik met een aantal anderen geroepen dat je het met alleen vrijwilligers niet redt. Vrij willigers kunnen zo afhaken en dat gebeurde bij Waterweg FM re gelmatig. We hebben er behoorlij ke stampei om gemaakt, maar ze zijn door blijven kwakkelen en daarom is het nooit echt goed van de grond gekomen. Dat kan ook niet zonder een professionele kracht. Ja, achteraf kun je zeggen dat het weggegooid geld is, maar de ge meenteraad heeft vorig jaar haar commitment gegeven aan de lo kale omroep. Wij waren tegen de omroepbelasting, maar wilden wel subsidie geven. Om die be taalde kracht aan te kunnen trek ken. Aan de andere kant gebeu ren er zoveel andere goede dingen door vrijwilligersorganisatie die steun verdienen. Het was toch ook wel een incrowdgebeuren van politiek en lokale radio rond de Markt." Charles Hendriks, presentator van doorgaans politiek-getinte magazines op de zaterdag- en zondagmiddag „Ik ben één van de mensen van het eerste uur en beschouw Wa terweg FM als mijn kind. Dus ja, natuurlijk gaat het erg aan mijn hart. Maar dat is niet zo belang rijk, het gaat erom dat wij dingen deden die mensen zullen missen. De sportprogramma's, de kerke lijke uitzendingen, je hoort mij niet zeggen dat daar tienduizen den mensen naar luisteren, maar er luisterde wel een hele trouwe groep naar. Ik wil wel wat in het radiowezen blijven doen. In Vlaardingen? Als het aan mij ligt komt er weer een lokale omroep. Maar ja, het ligt niet aan mij. In elk geval zal het dan anders moeten gebeuren. Op basis van een gezonde exploitatie. Dan ben ik best bereid om er wat tijd in te stoppen."' Vierentwintig leden van de familie Rijnbende deden Schiedam aan, de stad waar hun voorvade ren eeuwen geleden al woonden. FotoRoei Dijkstra Schiedam Met z'n vierentwintigen deden ze gis teren een dagje Schiedam. J.P. Rijnbende, zijn twee zonen Pieter (67) en Wouter (69) en de anderen van de familie. De Rijnbendes vereerden Schiedam met een bezoek omdat hun voorvaderen al vanaf 1650 in Schiedam hebben gewoond, In de tijd daar voor was dat Maassluis, waar in 1585 Jan als eerste Rijnbe'ïde werd geboren. Op het programma stond een rondleiding door het oude gemeentehuis en een bezoek aan het Stedelijk Museum, 's middags een wandeling door de stad en een kijkje in De Ge kroonde Brandersketel. Van de hele familie is Simon Rijnben.de ongetwij feld de bekendste, geboren op 28 maart 1777 als zoon van Antje Wuyster en koopvaardij-kapitein Jan Rijnbende. In 1793 stichtte die een branderij, later bekend als Fa. Simon Rijnbende en zonen. Si mon was onder andere regent van het Blaauwhuis, kerkmeester van de Grote Kerk, lid en vice-presi dent van de Kamer van Koophandel en comman dant van het corps vrijwillige rustbewaarders van Schiedam. Op 67-jarige leeftijd werd Simon Rijn bende in 1844 benoemd tot burgemeester van Schiedam. Volgens J. P. Rijnbende is het aan hem en een be zoek van koning Willem n te danken dat het trein spoor langs Schiedam er is gekomen. Wegens bewe zen diensten kreeg hij in 1848 van de koning een ei gen familiewapen, dat te zien is in het oude stad huis: drie zandlopers en de leeuw met schuine balk. Daarmee werden de Rijnbendes de enige familie met twee wapens. Btm r fi a?'ts 'sCvl j De kinderen van de overvolle basisscholen 't Ambacht en Jan Ugthart uit Vlaardingen hebben gisteren hun eerste demonstratie gelopen. In optocht liepen ze, voorzien van spandoeken naar het stadhuis om bij de burgemees ter 'op de koffie' te gaan. De kinderen hadden voor de burgemeester en de wethouder van onderwijs een kadootje meegebracht: honderden handtekeningen van ouders die zich kwaad maken over de traagheid van de gemeente bij het zoeken naar een oplossing voor het lokalengebrek op de scholen in Viaardinger-Ambacht. „De kinderen gedroegen zich voorbeeldig," zegt één van de actievoerende ouders, Ellen de Kruyff. Zij heeft een goed gevoel over de actie. „We hebben in iede? geval bereikt dat er nu sneller een ontwerp voor de noodlokalen komt, zodat er overlegd kan worden met de buurt. Dat wachten we nu maar af." Het ontwerp wordt donderdag verwacht Foto Roei Dijkstra Schiedam Het bezoek van Van Boxtel aan Schiedam is uitgesteld. De minister van het Grotestedenbeleid (GSB) komt niet 21 september maar pas 25 november naar de gemeente. „Het ligt niet aan Schiedam," haast Herman Gerrits te zeg gen. Hij houdt zich bij de gemeente bezig met het GSB en volgens hem is er plotse ling een spoedoverleg tussengekomen. „En de eerst volgende datum dat Van Boxtel kan, is nou eenmaal woensdag 25 november." De volgende dag heeft de minister echter ook een afspraak in Oostenrijk. „Hij heeft waarschijnlijk een vliegtuig te halen." waarschuwt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken, waaronder het GSB valt, alvast. Maar Gerrits heeft er alle vertrouwen in: „Wij hebben een programma van ongeveer vier uur voor Van Boxtel in petto. In prin cipe moet het door kunnen gaan." De kersverse GSB-minister maakt deze maanden een ronde langs alle grote ste den in Nederland. Volgens een voorlopig programma van de gemeente verblijft Van Boxtel die woensdag in november van 13.00 tot 17.00 uur in Schiedam. De bedoeling is dat hij een bezoek brengt aan onder meer het industrieterrein Vijf sluizen (Wilton-Fijenoord), de Van Ho- gendorpsiraat 105 waar voortijdig school verlaters worden gestimuleerd weer te rug te gaan naar school, de wijkservice- teams van Nieuwland en het stadsver nieuwingsgebied rond de Westmolen straat. In al deze plekken en projecten is op de een of andere manier geld gestopt, dat af komstig is uit net potje van het Groteste denbeleid. „Het bezoek wordt een mix van industrieële ontwikkeling, werkgele genheid, onderwijs, veiligheid en stads vernieuwing," aldus Gerrits. Schiedam Tramlijn 1 moet en zal door de Overschiesestraat rij den volgens het Schiedamse col lege van burgemeester en wet houders. Ondanks de vele protes ten en 52 bezwaarschriften tegen het Trampiusplan Overschiese straat' ziet het stadhuis 'geen aanleiding om van het eerder ge nomen standpunt af te wijken'. B en w vragen de commissie ruim telijke ordening, verkeer en ver voer zich tijdens de vergadering maandagavond dan ook niet door het protest te laten beïnvloeden. Als het aan het college ligt, is de trambaan door de Overschiese straat tegelijk gereed met de me tro Beneltudijn in 2002. Maar of dat zal lukken valt nog te bezien. Om de tram doorgang te kunnen verschaffen moet allereerst de sloopkogel flink door de Over schiesestraat zwaaien. Het lijkt onwaarschijnlijk dat tegenstan ders als Woningstichting Noord- vest, pandengroothandelaar G. Toth en de Bewonersvereniging Schiedam Oost (8VS0) zonder slag of stoot akkoord gaan. Vrijwel alle bebouwing aan de kant van de Schie moet verdwij nen. Daarnaast moeten ook nog vierpanden in de Emmastraat te gen de vlakte. De inpassing van de tram levert volgens het colle ge „enkele pijnpunten op, waar van de sloop van bebouwing aan de Schie-zijde natuurlijk het meest in het oog springt" En: „Erkend moet worden dat het voor bepaalde betrokkenen zeer vervelend kan uitpakken wanneer kort geleden nog tot aankoop van een woning is beslo ten terwijl er nu een nieuw be stemmingsplan in procedure is dat uitgaat van sloop van de be treffende woning." Dat wordt vervolgens afgedaan met: „Een maatschappelijk risico voor ont wikkelingen is echter altijd aan wezig." Burgemeester en wethouders achten het van groter belang dat er een tramhalte komt bij het NS- station Schiedam-Centrum. De openbaar vervoerverbinding is volgens het stadhuis nodig om de problemen van de 'groeiende au tomobiliteit' en 'afnemende be reikbaarheid' naar de binnenstad beter aan te pakken.„De aanleg van de metro alleen volstaat daarbij niet. De bestaande tram lijn die Schiedam-Noord ontsluit moet worden opgewaardeerd ora de concurrentie met de auto be ter aan te kunnen," beargumen teert het college. Volgens b en w kan met de nieu we tramlijn ook eindelijk de ge brekkige relatie tussen het NS- station en de binnenstad worden verbeterd. Naast de tram moet er in de Overschiesestraat éénrich- tingverkeer komen en tussen de trambaan en de Schie in een uit nodigend voetpad met een lint parkje. Vervolgens moet er aan de zuidzijde van de straat nieuw bouw komen, zodat er volgens b en w een boulevard ontstaat dat meer een 'visitekaartje' van de stad lijkt. Het rijksmonument het Prove- niershuys wordt gespaard in het 'Tramplusplan'. De eigenaar van het in 1756-'61 gebouwde pand, Woningstichting Ncordvest, be hoort toch tot 52 bezwaarmakers. De tram rijdt in de gemeentelijke plannen namelijk op drie meter afstand van het gebouw. Volgens de woningstichting zullen de aanleg van de rails en de trillin gen van de tram grote schade aanrichten aan het monument. Andere panden aan de Over schiesestraat en de Emmastraat zijn geen gemeentelijk- of rijks monument. „Voor zover de pan den beeldbepalende en/of histo risch waarde hebben achten wij deze niet zo groot dat de Tramp- lusplanner: -waar wij een grote waarde aar. hechten- daardoor gewijzigd zouden moeten wor den," aldus het college. Eén van de bewoners van de Overschiese straat denkt daar duidelijk an ders over en heeft zelf aan de mi nister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen tot aanwijzing van zijn pand als rijksmonument verzocht. Schiedam —De schade na de hevi ge regenvat van begin deze week wordt in Schiedam geschat op zo'n 1,3 miljoen gulden. „Dat klinkt veel. Maar wanneer we het vergelijken met Vlaardingen en het Westland valt het allemaal wel mee." merkt Hans Nossent op. Hij zat namens de gemeente in het crisisteam en inventariseert nu de schade. „Eigenlijk was hier geen sprake van een echte crisis. Maandagavond om kwart over ne gen is ons team al opgeheven." nuanceert hij. De schade aan wegen en riolering is op dit moment 600.000 gulden. Dit bedrag loopt op, omdat er nog steeds meldingen binnen komen van gaten en kuilen in de weg. „Het duurt soms even voordat het zichtbaar wordt dat de grond on der wegen is weggespoeld door het water. Dan moeten er eerst wat auto's overheen rijden, voor dat het wegdek zakt," licht Nos sent toe. Ook het aantal omgewaaide bo men neemt nog toe. Tot nu zijn 39 bomen omgekieperd of staan scheef. „De bodem is op sommige plekken veranderd in zachte bo ter. Terwijl de bomen nog volop in het blad zitten en veel water vast houden. Hierdoor worden ze zwaar en kieperen ze met kluit en al om," vertelt opzichter bomen- verzorging Bas Steenks. De twee woningcorporaties in Schiedam, Woningstichting Noordvest en Woningbouwver eniging Schiedam, hebben water schade aan zo'n 650 woningen van de 16.000 die in hun bezit zijn. De kosten zijn geraamd op 450.000 gulden. Particuliere huiseigena ren hebben zich nauwelijks ge meld bij de gemeente of brand weer. Er wordt geschat dat 700 Schiedammers in meer of minde re mate schade hebben aan hun eigen huis. Met name in Bijdorp, Tuindorp (het oude gedeelte van Kethel). Windas en in Nieuwland rond de P. J. Troelstralaan moesten bewo ners door het water waden in hun woning. Bij twee woningen aan de Schiedamscwegwas maandag het water niet meer op korte tenrujn weg te pompen. Het grondwater stond daarvoor na de hevige re gen te hoog. „Het water dat de brandweer uit de woningen pompte, stroomde elders weer naar binnen," vertelt Nossent. „De brandweer was gewoon bezig met het rondpompen van het wa ter. De bewoners hebben we daar om voor een nachtje onderge bracht in een hotel." Het crisisteam van Schiedam ver moedt dat particulieren zo'n 200.000 gulden schade hebben op gelopen. Er zijn nauwelijks mel dingen van bedrijfsschade bin nengekomen. Bedrijven zijn ook niet opgeroepen hun schade te melden. „Misschien dat we daar om niks gehoord hebben. Een op roep vonden wfl niet nodig, omdat Schiedam niet zoals Vlaardingen veel tuinbouw en boerderijen kent," aldus Nossent. De schade voor sportclubs en volkstuinders moet nog geïnven tariseerd worden. Sportclub Har- ga, de sportparken Bijdorp en Kethel hebben nog steeds last van te veel water op de velden. De volkstuinders in het park Wijfslui zen hebben vooral problemen met ondergelopen tuinhuisjes. De ge meente denkt zelf direct 30.000 gulden kwijt te zyn aan de inzet van extra personeel en materieel. Zaterdag 19 september SCHIEDAM Grote Kerk. Dag van de Stadsreiniging, 10.30-17.00u. WC Hof van Spaiarid. Harpe Davids-concert, ll.O0u.Theate r a. d. Sch I e. RuwePrtme;Tte*>M33$sen,20.15u. Clubge bouw Westmolenstraat 26. Fancy fair mvali- densportveremgmg De Ooievaars, 9.00- 16.00u. Filmhuis. Western,21.00u. Podium Café, Sugar Mama, 22.00u, Margrfethal. Bierfest/val, 12.00u. Warande 150. Start Brandeistocht.8.00-13.Q0u. Kinderboerde rijtje De Gorzen, open vrijwillige rsdag, lO.OOu. Hemapldn, Vnjwilligersmarkt, 10.30-16.00u. VLAARDINGEN 33 Ateliers (route galerie Pervelle, Fransen straat 25). Open Ateliers, 11.00-17.Q0u. Filmtheater Het 2eepaard, The Boxer, 21.00u. MAASSLUIS Wrtte Kerkje C. Huygensstraat Ensemble Jacques Morel, 20.15u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Pop coverband 'Flat Out', 21.00u. ROTTERDAM Belasting Douane Museum ÏO-OO- 17,00 Ctnderellabeurs. Maritiem Museum Prins Hendrik 12.00-16.00 Cinemantiem. Nighttown Theatercafé 21.30 Popifilm. de Doelen Diverse Zalen 13.30 Gergiev Festival. 'Children's ComeT, Nighttown Theatercafé 20.00 Night of comedy. Rotown 22.00 Crap- jam. Rotterdamse SchouwburgGr.z. 20.15 Manor. Lescaut. KIj. Stad in de Schuur. Plan-C 22.00 Slipper Heroes. Pakhuis St- Job H-MuHerpier20.15Westkaai. Prinses Theater 19,00 De Pnnses Revue. R'dams Centrum voor Theater 19.00 Faust deel een en twee van Von Goethe. Theater 't Kapelle tje 20.30 Plukdedag. Improttieater. Witte de With 18.00 Het Rotterdam Project Ahoy' 09,00-17.00 Vlooienmarkt, LantarerWen* ster drverse Ojden Turks Filmfestival. Maas tunnel Tunnelwsion. Witte de Wrth 18.00- 18.00 Twenty-four Seven. Zaal de Unie 20.30 Dido en Aeneas, Zondag 20 september SCHIEDAM De de 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00- 13-OOu, enthe-dansant, 13.30-16.30u. The ater a.d. Schie. De koning is een down met Amo Huibers. 14.00u. Woon&zorgcentrum Thurlede. Zondagmiddagcancert, 14.00u. Aula Stedelijk Museum. Zondagmiddagcon cert met Mandoline orkest ONI, 14.30u. Podi um Café. Opzondagkan het anders, 21.30u. KJuphuls Oost. Rommelmarkt, ll.OOu. Sportpark Harga. De Katwijkse Duinenfiets tocht, lO.OOu. MargrlethaL Bierfestwal, 12.00uNederlands Gedistilleerd Museum lezingdoor Johan Soetens, 14.30-15.30u. VLAARDINGEN Ka mpeerboerderij De H oogkame r. Opentng seizoen, middagje opera. 15.00u. Visse- rijmuseum. Opening familieconcertsene, 14.30u. 33 Ateliers (route galene Pervelle, Fransenstraat 25). Open Ateliers, ll.OO- 17.00U. ROTTERDAM Belasting Douane Museum 10.00- 17.00 Cinderellabeurs. Maritiem Museum Prins Hendrik 12.00-16,00 Cinemantiem. - Ni^rttownTheatercafé 21.30 Popifilm. The ater Zuid plein Grz. 14.00-17.00-19.00 Pippi Langkous, de Doelen Gr.z. 11.00 Ger giev Festival. Zondagochtendconcert Jum- aanse Zaal 14,15 Vier strijkkwartetten uit het RPhO„ 16.00 Rondetafelgesprek metproms- nentefestiva'ga stenals AlexanderSlohodjamk en Jcen B3SjmeL/20.15 Moscow So^istsy 23.00-24,00 Nachtconcert. St. Laurens- kerk 19.00 Opening Cantateseizoen. Ba roeg 15.30 Helfuva Festival part 2. Maastheater 23.00-05.00 The Bimbo Complex. Night town Theatercafé 20.00 Night of comedy. Schelling-s 12.30 en 19.00 Fa. Merkator. Museum Boljmans Van Beuningen 15.00 Cafrgu/a. Pakhuis StJob li - Mullerpfer 20.15 Westkaa iR'dams Centrum voo rTh fr ater 19.00 Faust deel een en twee van Von Goethe. Rotterdamse Schouwburg KLz. 15-OOStadmdeSchuur.Wittede WHb 18.00 Het Rotterdam Project. Ahoy" 09.00-17.00 Vlooienmarkt Hlst Museum 'Schieiands- huis' 14,00-1600 6las-Taxaoemiddag. Lantaren/Venster diverse tijden Turks Film festival. Witte de With 18.00 tot 18.00 Twen- ty-four Seven. Zaal de Unie 20.30 Didoen Aeneas. Maandag 21 september SCHIEDAM Dc Oost Koersbal, 14.00-16.00u. Dc da 4 Molens. Ccuntrytiansen. 19.00-22.00u. VLAARDINGEN Jonge re ncentrum Eu rope. Soos-avond 15 V m 20 jaar, 19.00-22.00u. Van do.17 fm wo.23sept ROTTERDAM Cinerama 1: 'Saving Private Ryan' (16) dag.12.30-16.15-20.30. Cin.2: 'City of An gels' (12) dag.18,30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. Cffi.3: Titans' (12) dag. 12.15-16.15- 20.15. CJn.4: 'Sibena' (12) dag,12.30-21.45. 'WagtheDog' (al)dag. 15.30-18.45. Cln-5: *The X-files' (12) dag.15.15-18.15- 21.15. do.vr.ma.di.ook 12.15. Imax Theater: 'Amazon" (al)dag(behjajo.) 13-15, za.zo.alleen 15. 'Everest' (ai) dag. 14- 16-20.15. 'SavmgPnvate Ryan' (16) dag. 17- 21.15. Titanic* (12)za.zo. 10. Veal: 'Manus et Jeanette' (16) dag. 20 (vr- jnV2) vr.cok 15. The Idiots' (16) dag.(bèh- .ma.) 22 (vr.inV2). Sneak Preview, ma.22. Ven.2: Cinema Turkije (16) dag. 19.30- 21.30. vr.za.Oök24,za jo.ook 13-15-17. 'Ka rakter' vr.15.30 The hanging garden' (16) ma.t'm wo, 19.30. Ven.3: 'Gadjo Dtlo' (16) dag. 20-22, vr.ook 15, Ven 4: 'Hamam. il bag no Turco' (16) dag.19.30-21.30, vr.ook 15- 24 za.ook 17,zo.ook 15. Lum.1: Wild things' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2; 'Species II' (16) dag. 18.30-21.15, do.vr.ma.di.ook 13-15.45. Lum. 3: 'Les,Miserables (al) dag. 17.15- 20.30, do.vr.ma.di.ook 14.Lum. 4: TheAven- gers' (12) dag. 16.15-18,45.'Lethal Weapon 4'(16) dag. 13.15-21.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t'm 01.00. Pathé: 'De Pijnbank' (12) dag. 16.15-21.30, do.vr.ma.di. ook 13.50. 'Mafia!' (al) dag. 11.40-14.20-16.40-19-21.20, di.met 21.20. "Saving Private Ryan' (16) dag. (beh- .ro.) 11.45-15.30-20. ZO. 12.30-16.15-20. TheAvengers"{12)dag. 11.10-17.30-19.40- 21.50, do.vr.ma.di.ook 13.15-15 20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag 11.50-15.20-18.10- 21. "Six days, seven nights' (al) dag.11.30- 14.10-16.35-19-21.40. 'Armageddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma.di.ook 11- 14.10, TheX-files' (12) dag. 18.50, do.vr.ma- .di.ook 11.10. Sneak preview: 'Misschien helpt een bnl'(16) di.2l.20. Nachtvoorstellingen: Lum.l: "Wild things' (16) vT.za.00.15, Lum.2: 'Species II' (16) vr- .za. 00.30. Lum.3: 'Armageddon' (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'lethal Weapon' (1$) vr- -za.00.30. Kindermatlnees: Cin.2: 'Jacht op de Klan tjes" za.zo.wo.13.30-16. Cin.5: 'De kleine reemeermin'za jo.wo.13. Lum.2: 'AuBud'za- .zo.wo.l3-15.30.Lum.3:'De kleine zeemeer min" za.zo.wo.13-15. Pathé'Het magische zwaard' za.zo.wo.13.15-15.30, 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo.11-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' 2a.20.wo. 11.10- 13.50. Ven.: 'Gülibik'za.zo.13.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1