9 Snelle start renovatie woningen aan dijk Gemeente trekt lering uit vertragingen bij Vlaerdingerhoudt Bieden voor een viltje en een glas Stormvloedkering fascineert Portugezen op Wereldexpo yjgenda Zwaaiend op de bon Rover steekt slachtoffer neer Inbreker aangehouden Jongens door groep beroofd Vrouw gewond bij aanrijding Nieuwbouw veilig gesteld Maassluise ouderenpartij mist kennis en ervaring Zorgcentrum krijgt pronkstuk Walvisch-veiling Rotterdams Dagblad Maandag 21 september 1998 Vlaardingen Een nieuw meetap- P„ raat voor snelheidsovertredin gen, de zogeheten Laser Patrol, heeft gisteren de eerste bekeurin gen in het distriet Waterweg opge leverd. Met het apparaat kan van veel grotere afstand worden ge meten dan voorheen mogelijk was. Op de Wcstlandscweg wer den twaalf automobilisten ge snapt op het overtreden van de maximumsnelheid van 50 kilome ter per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 88. Opvallend was dat veel automobilisten de be keuringen enthousiast ondergin gen. Ze zwaaiden naar de agenten met de Laser patrol, omdat ze de indruk hadden gefilmd te wor den Het apparaat vertoont name lijk grote overeenkomst met een videocamera. Schiedam Een 24-jange Vlaar- dmger is gistermiddag neergesto ken door de man die hem op 7 sep- tember had beroofd van enkele sieraden Het slachtoffer liep ter hoogte van de Slachthuisbuurt toen hij de overvaller herkende. Bij de confrontatie ontstak de overvaller in woede en trok een mes. Het slachtoffer wist te ontko men nadat hem enkele steekwon den waren toegebracht. Hij is overgebracht naar het Schi eland Ziekenhuis met lichte verwondin gen aan het hoofd en bovenli chaam. De dader is nog voort vluchtig. Vlaardingen Een 22-jange inwo ner is gistermiddag door de Vlaar dmgse politie aangehouden op verdenking van inbraak. Een ge tuige had eerder op de dag de man aan het werk gezien by het Kring loopcentrum aan de Vlaardmgse Deltaweg. Tijdens de aanhouding bleek de verdachte bovendien in hel bezit van een gestolen brom fiets. Schiedam In de hal van het sta tion Schiedam Centrum zyn zon dagavond even voor 22.00 uur twee Schiedamse jongens van 16 en 18 jaar beroofd. Ze werden in gesloten door een groepje van on geveer zeven knapen, dat hen dwong hun sigaretten en porte- monnee's af te geven, fn de beur zen zat een gering geldbedrag. Schiedam Bij een aanrijding op de Schiedamse 's-Gravelandse- weg is gisteren een 43-jarige vrouw uit Rotterdam gewond ge raakt. Ze reed met haar auto ach terop de auto van een 27-jarige Rotterdammer. De vrouw, die geen gordel droeg, is met rug- en nekletsel overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. Den Kaag^Schiedam De gemeen te Schiedam hoeft Janssen de Jong Plan Coördinatie bv uit Son en Breugel niet te dwingen het nieuwbouwproject op de hoek Westerkade/Nieuwe haven in Schiedam stil te leggen. Dat heeft de Raad van State in Den Haag bepaald Teer De stillegging was geëist door de advocaat G. Cartigny, Hij trad in deze kwestie op voor de Fabriek Machinaal Breeuwwerk BV, die eigedommen heeft naast het nieuwbouwproject. By dit bedrijf wordt onder meer veel met teer gewerkt De onderneming vreest dat er in de toekomst conflictsitu aties kunnen ontstaan met de ge bruikers en bewoners van het nieuwe complex. De gemeente had daar meer by stil moeten staan, stelt Cartigny. Schorsing In eerste instantie eiste de advo caat in een procedure bij de recht bank Rotterdam schorsing van de voor het project afgegeven bouw vergunning. Toen die actie mis lukte, stelde hij hoger beroep in bij de Raad van State. Daar is het verzoek nu ook afgewezen. Vorige week stond het bedrijf ook al bij de Raad van State tegenover de gemeente Schiedam. Daarbij ging het om de eis van de gemeen te om voor 100.000 gulden milieu maatregelen te nemen. Door Ben van Haren Vlaardingen Aannemingsbedrijf Wemer BV wil nog voor de winter het wooncomplex Nun Quam Perfectum en de drie overgebleven dijkwoningen aan de Maassluissedijk wind- en waterdicht hebben. De aannemer neemt de panden van de ge meente over om ze gerenoveerd door te verkopen. Voor vijf var- re zes geplande woningen hebben zich al gegadigden ge meld. Alleen voor de te herbouwen dijkwoning, die enige tijd geleden na brand is gesloopt, wordt nog een koper gezocht. De renovatie is op dit moment al leen nog afhankelijk van de afron ding van dc verkoop. De bouwvergunningen voor de ombouw van het oude karakteris tieke wooncomplex en de laatste overgebleven dijkwoningen met hun naar voren uitstekende bo venverdieping tot twee com plexen van drie moderne wonin gen zijn onherroepelijk gewor den. Alle inspraakprocedures zyn zonder problemen gepasseerd. Wemer, die zich mei de Histori sche Vereniging Vlaardingen m het verleden hard heeft gemaakt voor de instandhouding van dit restje historische bebouwing, rondt binnenkort de onderhande lingen met de gemeente over de aankoop van panden en onderlig gende grond af. Makelaar ATTA regelt de doorverkoop aan parti culieren. Wethouder K. van der Windt heeft zyn nek uitgestoken voor het be houd van de panden. Hij werd daarin wel gesteund door monu mentenbewakers op provinciaal en rijksniveau, maar het lukte hem vooralsnog niet om daar ook extra subsidie los te peuteren. Projectontwikkelaar Slokker, die de aangrenzende nieuwbouw van Park 't Vlaerdmgerhout reali seert, zag geen hei! in de renova tie en stelde sloop van de oude wo ningen voor. Hiertegen tekende de Historische Vereniging Vlaardingen verzet aan. Zij legde in samenwerking met de Vlaardmgse architect Wy- nand Houdijk en aannemer Wer ner een alternatief op de college- tafel, waarin de bestaande wonin gen onderdeel uitmaakten van een totaalplan met aanzienlijk meer woningen dan Slokker voor stelde. Uiteindelijk behield dc Zoeter- meerse projectontwikkelaar zijn rechten op de nieuwbouw, maar hij moest zich wel neerleggen bij het besluit dat alle aanwezige oudbouw gespaard wordt. Deze beslissing maakte de realisering van de woningbouw in de scha duw van het gemeentehuis min der eenvoudig en leidde tot ver traging. Ook kwam Slokker in conflict met de bewoners van het hierdoor eveneens gespaarde ap partementencomplex aan de Maassluissedijk. Er volgde een ju ridische strijd over het plan, wat tot grote vertraging leidde, en tij dens de bouw zijn ook conflicten geweest. Zo overschreed de aan nemer de kadastrale perceelgrens by het heien van palen voor een parkeergarage, waardoor het toe gangspad naar de bergingen van de appartementsbewoners onbe gaanbaar dreigde te worden. Hoofd Stadsontwikkeling van de gemeente Vlaardingen, J. P. van Dorp, heeft tussen Slokker en de bewoners bemiddeld. Hy staat op het standpunt dat in het vervolg bij dergelijke ingewikkelde bouw processen de gemeente een eigen projectbegelesder moet aanstel len. „Zoals het nu met Vlaerdinger houdt is gegaan, heeft aange toond! dat we in dergelijke geval len voor dagelijkse begeleiding moeten zorgen." Schfedam Tevreden kijkend stampen veertigers hun achter bak vol met goedgevulde kratjes en zakken. Anderen kijken ver twijfeld hoe ze hun zojuist aange schafte houten kratje zullen mee nemen op de brommer. Mannen op leeftijd lopen over hel terrein met een Heinekenrugzak op hun rug. Ze hebben allemaal goede zaken gedaan op het bierfestival 'Neder land en zijn bieren', dat dit week einde in de Margriethal in Schie dam werd gehouden. De toestand van de sporthal is nog het best te omschrijven als de vry- markt op koninginnedag. Maar zyn op die dag de kraampjes vol geladen met schemerlampen en broodroosters, vandaag buigen ze door onder het bier en aanverwan te artikelen. Want dat wordt ver kocht aan de kraampjes. De sport hal is een waar paradijs voor de echte bierianaat. Tussen de reclames voor fitness clubs en energiedrankjes hangen dit weekeinde reclamevlaggen van allerlei brouwerijen. Om de kraampjes heen staan de 35 brou werijen die op het festival verte genwoordigd zijn. Hoewel alleen buiten de zon schijnt, weet elke brouwery zich herkenbaar te ma ken met felgekleurde parasollen. Mannen (vrouwen zyn er niet veel) hangen gebogen over grote dozen gevuld met ontelbaar veel bierviltjes. Op zoek naar dat ene viltje, dat mooie dat ze nog niet hadden, van die ene brouwerij die al vijftig jaar niet meer brouwt. Of een jubileumvillje van Heineken of Grolsch. Anderen zoeken tus sen de duizenden glazen, houden zc tegen het TL-Ucht, bekijken de logo's van de brouwerijen die erop gedrukt staan. Sommigen hebben hun kleding volledig volgehan gen met buttons van biermerken. In het midden van de hal is een veiling begonnen. Kandidaat-ko pers zitten in witte kuipstoelen te kijken naar het podium waar de veilingmeester het zoveelste unieke glas of viltje omhoog Fanatieke bierverza me/aars spitten alle kraampjes door op het festival 'Nederland en zijn bieren', op zoek naar het viltje of glas dat nog ontbreekt aan hun verzameling. FoioRoei Dijkstra houdt. „Wie biedt er meer dan twee gulden?" Vijf handen gaan de lucht in, en blijven daar. Het glas gaat weg voor 75 gulden, Een vc'.gend voor 45 gulden. „Het zijn de echte verzamelaars, die hier zitten," zegt Arjan te Hoon te, voorzitter van de vereni ging BAV. Het evenement wordt ter ere van het 15-jarig jubileum van deze vereniging gevierd. De Bier- en Verzamelaars vereniging is opgericht voor iedereen die iets met bier heeft. En dan niet diege nen die zich vooral in het café he vig voor bier interesseren, maar voor iedereen die er zijn hobby van heeft gemaakt. Die alle gla zen van een bepaalde brouwerij spaart. Of alle viltjes van Neder landse brouwerijen. Of de recla meplaten. Of die alles kan vertel len over de geschiedenis van de Nederlandse brouwerijen. Kort om, voor iedereen die dit week einde in de Magriethal te vinden is. Kratje De veiling gaat door. Een oud houten Heinekenkratje gaat voor vijftig gulden weg. De bijbehoren de standaard koopt dezelfde man, een caféhouder uit Rotterdam, voor tweehonderd gulden. Een re- clamespiegei van een brouwerij verwisselt voor honderd gulden van eigenaar. De nieuwe bezitter heeft al een aardige verzameling brouwerij-artikelen naast zich staan. „Het is ongelofelijk wat mensen hier uitgeven aan hun hobby. Sommigen hebben 1500 gulden in hun portemonnee gestoken en gaan niet weg voor het op is. Veel artikelen lijken dan misschien waardeloos, ze hebben meestal een grotere emotionele waarde," vertelt Te Hoonte. Dat blijkt wel uit de grote belang stelling die het festival geniet. En kele duizenden bierfanaten ko men in de sporthal kijken, kopen en bier drinken. Want nergens an ders kan je 75 bieren van 35 ver schillende brouweryen krijgen. „Sommige van die brouwerijen zijn niet groter dan myn eigen badkamer," aldus Te Hoonte. „Het bier dat ze brouwen, is alleen in het plaatselijk café te drinken. En hier natuurlijk." Portugese bezoekers bekijken de maquette van de Stormvloedkering in de Nieu we Waterweg. Foto Kees Bos Lissabon Het Waterweggebied is een klein beetje te zien op de huidige wereld tentoonstelling in Lissabon. Het Neder landse paviljoen toont een maquette van de stormvloedkering. De sluisdeuren gaan el ke drie minuten dicht. Ze gaan dan een beelje omhoog, precies zoals de echte stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg tussen Maassluis en Hoek van Holland zou doen. De maquette staat hier tussen andere Ne derlandse uitvindingen. Even verderop staat een apparaat dat energie haalt uit de deining van zeegolven. Ook simpeler uit vindingen als een dijk staan uitgebeeld. „We hebben ons strak aan het thema van deze wereldtentoonstelling gehouden, na melijk oceanen. Ons land heeft natuurlijk ook een reputatie hoog te houden met wa termanagement," zegt paviljoens manager MartmeMeuleman in het paviljoen, dat een van de grootste is van de hele wereldten toonstelling. Het Nederlandse hal is al door ruim 1.2 mensen bezocht. De meesten zijn Portuge zen zelf. De maquette van de Nieuwe Wa terweg fascineert de plaatselijke bezoekers, want bijna allemaal kijken ze er even naar. Vooral als dan toevallig de deuren sluiten, volgen ze het verloop. Wat er nu precies ge beurt, blijft voor velen echter onduidelijk. De meesten nemen niet de moeite om de kleine begeleidende tekst te lezen. Veel vragen blijven over. „Waar staat dit appa raat? En hoe groot is het eigenlijk?" vraagt de Portugese software-programmeur Paulo Carvahal aan een aanwezige Nederlander. Dat het by Rotterdam staat en 360 meter breed is. doet hem bewonderend knikken. „Knap staaltje techniek," zegt hij. Van de stormvloedkering had de Portugees wel eens gehoord, maar nog niet iets van ge zien. Voor zijn eigen land ziet hij een soort gelijke kering niet zitten. Portugal heeft weliswaar ook rivieren die op de zee uit monden, maar stormvloeden zorgen ken nelijk niet voor problemen. Folder Voor de bezoekers die echt meer willen we ten over de stormvloedkering, is desge vraagd een Engelstalige folder beschik baar. De 'storm surge barrier on the Nieuwe Waterweg' kan volgens de folder in enkele uren het hele kanaal afsluiten. De kerende wanden zijn elk 22 meter hoog. Bij hoogwa ter gaan ze dicht en rusten op een drempel in de rivier. Het zeewater wordt buiten de deur gehouden. De deuren beschremen een miljoen mensen tegen overstromingen. De stormvloedkering is vorig jaar in ge bruik gesteld door koningin Beatrix. Het wordt in de folder één van de opvallendste beveilingingswerken voor Zuid-Holland genoemd. Reclame maken voor de eigen uitvindingen is natuurlijk wel een beetje de bedoeling bij de wereldtentoonstelling. Of de maquette al direct tot nieuwe opdrach ten heeft geleid voor de bouwers, verenigd in de Maeslant-groep, is nog niet bekend. Maassluis Wie in Maassluis de laatste tijd een raadscom- missievergadering heeft bijge woond, moet het zijn opgeval len. Ouderenpartij AOV/Unie 55+ is er wel, maar roert zich nauwelijks in dediscussies. De partij die afgelopen maart door de gedreven Herman Mulder naar drie raadszetels werd ge loodst, kampt met een pro bleem. Het wegvallen van frac tievoorzitter Mulder -hij overleed twee maanden na de verkiezingen - was al een gro te slag, maar nu is ook zijn plaatsvervanger al geruime tijd uit de roulatie. jan Middelburg is ernstig ziek. Die zien we wellicht niet meer terug," verklaart Gerard van Ettinger, de man die het voorzitterschap van de drie- persoonsfractie momenteel waarneemt. Met Middelburg en vooral Mulder mist de partij een duidelijk gezicht en ge luid. Van Ettinger: „Ja, dat moet je ruiterlijk toegeven. Maar daarnaast stuiter je ook naar beneden qua tennis en ervaring. Middelburg heeft ja renlang ervaring op bestuur lijk gebied. Met hem mis je toch een kundig man." Vooral op het terrein van de fi nanciën is het gemis te mer ken, meent Van Ettinger. „Dat is een zware post waar we heel voorzichtig in zyn. Als ik onzin moet gaan vertellen, houd ik liever m'n mond." Ook onervarenheid speelt Van Ettinger, Diny Out en de steunraadsleden Corrie Noord- hoek en Jaap Doelman parten, „Ais je net in de raad komt, kun je niet gelijk meespreken over zaken die bijvoorbeeld in 1996 speelden. Dan ga je dus vooral oppervlakkige vragen stellen. Dat is anders voor mensen als Seheerstra en Van Hoeven, die lopen al twintig jaar mee," aldus de waarne mende eerste man van AOW Unie 55+. Op andere terreinen dan finan ciën voorziet Van Ettinger minder problemen. „We heb ben bijvoorbeeld opgepikt dat de mobiele bank van de VSB uit de binnenstad weggaat Mensen op hogere leeftijd kunnen dan in de buurt geen geld meer halen. Ouderen ha len het namelijk niet zo mak kelijk uit de muur. Zulke din gen geef ik door aan de ge meente." Begroting Veel werk heeft de partij de ko mende tijd aan de behandeling van de gemeentebegroting, „Die zijn we toch aan het voor bereiden, want we willen toch reacties geven," aldus Van Et tinger. De beschouwingen over diezelfde begroting worden on dertussen geschreven door steunraadslid Doelman. Over de gemeentebegroting voor 1999 zegt Van Ettinger niet ontevreden te zijn. „Zoals de zaken er nu voorstaan komt er bijvoorbeeld meer geld vry voor minima. Het zijn kleine dingetjes, maar we zijn er te vreden over. Ik vind dat er toch een frisse wind waait door de gemeente, iets dat grotendeels te maken heeft met de PvdA." Oneens is de ouderenpartij het met de lagere kwijtschelding van reinigingsrechten. Het ex tra geld dat de gemeente daar mee binnenhaalt, wii het colle ge febraiken. om er voor te zor gen dat meer minima in aan merking komen voor de kwijt schelding van een andere be lasting, de onroerendzaak be lasting. Dat is niet goed, vindt Van Ettinger: „Je moet armoe de niet betalen met armoede." Maandag 21 september SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Countrydansen 19.00 22 OOu. VLAARDINGEN Jongerencentrum Europe. Soos avend 151' m20jaar. 19.O0-22 OO'J ROTTERDAM Nlghttown café 2130 Popifilm Hal 4 Info- wwwhal4.il Digital Playground, da Doelen Gr.z. 20 l'iGergievFestival. Galaconcert, Roi- terdams filharmonisch Orkest. Hal Gr.z. Ahoy' 20 00 Eros Ramazzotti. Nlghttown Theaterrafé 20 00 Night of comedy Witte de With 18 00 Het Rotterdam Project. Biblio- theektlK33ter20.15(ü33!openl9 30) Lezing TheosofischGenootschap Lantaren/Venstar dwefse tijden Turks Filmfestival. SKVR Mu ziekschool Centrum-West 19 00 SKVR Open Huis. Jaz2scftooi. Zaal de Unie 20.30 Debat. Dinsdag 22 september SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie inloop, 10.00- 12 00-J Wijkpost Zuid. Soos, 13.30- 15.30U. Dc Oost Bingo, 14.00-16 OOu Po dium Café. Jamsessie, 21.30u. VLAARDIN GEN Dienstencentrum Socnda. Lezing over ge velstenen door J. ter Brugge, 20.00u. ROTTERDAM Hal 4 Info: www.hal4 nl Digital Playgroundde Doelen Hal Grz. 12 45 Gergtev Festival. Lunchconcert. Domestics Rotterdam, Jurri- aanse Zaal 20 15 idem. Alexander Slobodja- mk, piano. Ahoy" 20.00 Eros Ramazzotti. Dizzy 22.00 Zenker Kappe Kwartet. Night- town Theatercafé 20.00 Nigfit of Comedy. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Ma- non Lescaut. KI j. 20.30 Global Life. Luxof Theater 20,15 Purper. Wttte de With 18.00 Hei Rotterdam Project ErasmusUniversitett zaal Al 16.00-17.15 SG Dossier: Het einde van de monarchie. Met o.a. prof. H.J.L Vort- hoff. Lantaren/Venster diverse tijden Turks Filmfestival. Van do. 17 t/m wo. 23 sept. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Saving Private Ryart' (16) dag.12.30-16 15-20.30. Cin.2: City of An gels' (12) dag.18 30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12 45 15 45. Cln.3: TitamC' (12) dag. 12.15-16.15- 20.15. C6n,4: 'Sibena' (12) dag.12.30-21.45. 'WagtheDog'taIJüag. 15 30-18.45. Cln.5: The X-files' (12! dag 15.15-18.15-21.15, do vr.ma.di.ook 12.15 Imax Theater: 'Amazon' (al) dag.ibehja zo.) 13-15.za.zo.alleen 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag 17- 21.15. Titanic' (12) zajQ. 10. Ven.l: 'Marius et Jeanette' (16) dag. 20 (vr- .mV2) vr.ook 15, The Idiots' (16) dag.(beh- .ma.) 22 (vrmV2). Sneak Preview, ma.22. Ven.2: Cinema Turkije (16) dag. 19.30- 21.30. vr.za.ook24.za.zo.ookl3-15-17.'Ka rakter' vt. 15.30. The hanging garden' (16) ma.t/m wo. 19.30. Ven.3: 'Gadjo Dilo' (16) dag. 20-22,vr.ook 15. Ven 4; 'Hamam, il bag no Turco' (16) dag.19.30-21.30, vr.ook 15 24, za ook 17, zo ook 15. Lum.1: "Wild things' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2: 'Species II' (16) dag. 18.30-2115. do.vr.ma.di.ook 13-15.45 Lum. 3: 'Les Miserables (al) dag 17 15 20 30,do.vr.ma d».ookl4.Lum.4:TheAven gers' (12) dag. 16.15-18.45. 'Lethal Weapon 4'(16) dag. 13.15-21.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Patftó: 'De Pijnbank'(12) dag. 16.15-21.30. do.vr.ma dl. ook 13.50. 'Mafia!' (al) dag. 11.40-14.20-16,40-19-21.20. di.met 21.20. 'Saving Private Ryan" (16) dag, (beh- .zo11,45-15.30-20, zo. 12.30-16.15-20. TheAvengers'(12)dag. 11.10-17.30-19.40- 21.50, do. vr.ma.di.ook 13.15-15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50-15.20-18.30- 21. 'Sik days, seven nights' (al) daft 11.30- 14.10-16.35-19 21.40. 'Armageddon' (12) dag. 17-30-20.50, do.vr.ma.di.ook 11- 14.10. TheX-files'(12)dag. 18.50, do.vr.ma- .di.ook 11.10. Sneak preview; 'Misschien helpt een finl' (16) di.21.20. Neichtv oor stellingen: Lum.1: "Wiiti things' (16) vr.za.00.15. lum.2; 'Species I' (16) vr- .za 00.30. Lum.3: "Armageddon (16) vr- za 00.15. Lum.4: 'Lethal Weapon' (16) vr- .za.00 30. Kindermatinees: Cfn.2: 'Jacht op de kfem- tjfis' za.zo.wo.13.30-16. Cfn.5-. 'Oe kleine zeemeermin 'za.zo. wo.13. Lum.2: 'Ai t 0 ud'za - .zo.vio.l3-15,30.Lum.3: 'Dekteinezeemeer- min'za.zo.wo.13-15. Pathé'Het magische zwaard' za.zo .wo. 13.15-15.3C 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo.ll-13.10-l:>.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za zo vo 11.10- 13.50. Ven.: 'Gu!ibik'za.zo.l3. Schiedam De topper van de be nefietveiling voor moten De Wal- visch, het 18e eeuwse Louis Quin- ze kabinet, staat sinds kort te pronken in het zorgcentrum Francois Haversmidt in Schie dam. De kast van wijten Alewijn de Groot is tijdens de veiling op 5 september in het Theater a/d Schie gekocht door de stichting 'De Groot Fonds' voor 32.000 gul den (beginprys was 2Ö.0ÖÖ gul den). Het fonds dat medio jaren vijftig is opgericht door De Groot heeft het kabinet vervolgens geschon ken aan het zorgcentrum aan de Willem de Zwijgerlaan. De Groot, afkomstig uit een oud Schiedams geslacht, was namelijk een van de grondleggers van het centrum. Zo heeft hij onder meer de bouw van het oude Francois Haverschmidt- huis gefinancierd. „Het is echt heel bijzonder dat het kabinet nu in Francois Haver- schmidt staat." zegt Janet van Huisstede. Volgens de organisa trice van üe benefietveiling, waar mee ruim 150.000 gulden is opge haald, hebben namelijk vele be woners van het zorgcentrum Ale wijn de Groot zelf nog gekend. „De Groot was een echte weldoe ner," vertelt Van Huisstede. „Hy vond dat er mei aejeneverhanöei. waarin hij zelf werkzaam was, te veel geld ten koste van de burgers werd verdiend." Om ervoor te zor gen dat zijn geld wel ten goede kwam aan de Schiedammers heeft hij indertijd het De Groot Fonds opgericht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1