19 F f DRL toont mededogen met Xerxes: 7-0 SC Feyenoord heeft lange weg te gaan Eerste punten voor VOC en Aeolus LMO haalt opgelucht adem v r--s - •L, Rotterdams Dagblad Maandag 21 september 1998 Door Rob Weeda RotterdamBijna pakte Aeoius gisteren bij VOC de volle winst. Na een kwartier al 0-2, bleek het evenwel te gaan om een koude start van de thuisclub, die nog voor rust op 2-2 kwam. Na rust werd er niet meer gescoord, waardoor beide ploegen hun eer ste punt van de competitie pak ten. VOC mag daarover de sme rigste smaak in de mond heb ben. Want na een aardige twee de helft liet de thuisclub de over winning liggen. Eer de secondewijzer de eerste omloop op het uurwerk van arbi ter Evenwei {niet altijd even ge- iukig in zijn beslissingen) had voltooid, had VOC de eerste tik al te pakken. Een misverstand in de defensie van de thuisclub zette Richard van der Graaff vrij voor doelman Patrick Boom en zo'n kans moet je de aanvaller niet geven; 0-1. De tweede klap volgde een kwartier later, toen Jan-Jaap de Jong op de rand van de zestien Michael Loendersloot vloerde. Ketlv Dekker en Cees Mooyman bedachten uit de toegekende vrije trap een aardige combina tie, die door Dekker doeltref fend werd afgerond; 0-2. Op basis van meer voethalkwali- teiten keerde VOC echter terug in de wedstrijd. Elvin Post wurmde zich na een halfuur door de Aeolus-defensie, maar trof de lat, waama de terugsprin gende bal door Rob de Widt te gen de handen van verdediger Fons Snoodijk werd geschoten. Post miste vanaf elf meter niet: 1-2. Aeolus bleek geenszins aange slagen. Het elftal van oefen- meester Wim van der Steene kwam zelfs bijna op 1-3, maar de voorzet van Michael Loender sloot werd door Van der Graaff naast gekopt. Omdat aan de an dere kant ook Post een prachti ge voorzet van Michael Wilkes niet kon afronden - de spits kopte vallend naast - leek de ruststand bepaald op 1-2. Totdat Van der Graait in blessuretijd de bal op het middenveld verspeel de aan Frank Klein, Deze vond Rob de Widt, die Post een niet te missen kans bood: 2-2. Na rust verweerde Aeolus zich nog nauwelijks. Dekker kopte een voorzet van Snoodijk nog wel tegen de lat, maar tot veel meer kwam de ploeg niet. Het mag een compliment zijn aan het adres van VOC, dat de oppo nent na rust de les las, maar ver zuimde het werk af te maken. Morele winnaar Toch voelde Peter Regoord zich na afloop de morele overwin naar. „Tegen RKWIK speelden we ondanks het verlies niet on aardig aldus de oefenmeester van VOC. „Nu speelden we op nieuw niet onaardig en pakken een punt We zijn op de goede weg. Er wordt echter nog niet di rect genoeg gespeeld. Een aan tal spelers voert de actie te lang door, waardoor de basisregels van het spel geweld worden aan gedaan. De gelijkmaker over tuigt me er evenwel van, dat de ze jonge groep het kan Collega Wim van der Steene is er ook van overtuigd dat zijn ploeg het kan. Zeker wanneer zijn elf tal straks in de sterkste samen stelling kan aantreden - vier ba sisspelers ontbraken gisteren - verwacht hij veel van zijn team. Daarom was de oefenmeester gisteren niet ontevreden. „Want valt de gelijkmaker van VOC niet op slag van rust maar eer der, dan waren we in de eerste helft waarschijnlijk definitief bezweken. Nu haalden we nog een punt. AJ vind ik dat er na rust ook voor ons kans was op meer," VOC-Aeolos 2-2 (2-2). I, Richard van der Graaff 0-1,17. Kelly Dekker 0-2,31. Elvin Post (strafschop) 3-2,45. Elvin Post 2-2. BijMnderheden: Geel voor Michael Wil kes (VOC) en Paul van den Heuvel, Je roen Desaing en Ron Vcnschuuren (allen Acolus). VOC: Boom; Roeien, Kloin, Barca, De Jong; Wilkes 198. Mars). Van der Hoeven, Van der Pluym, Kraan; Post, De Widt Arolns: Van Oosten; Deen, Van den Heu vel. Snoodijk. Dessing; Tiggeloven, Dek ker, Verschuwen; Loenderaloot. Van der GraafT, Mooyman. Zondag eerste klasse Dc jr Sjoerd Bootsma Rotterdam Het dak ging gistermiddag even van de DRL-kleedkamer na de 7-0 overwinning op Xerxes. Het clublied en andere gezangen galmden tot ver op de Spino- zaweg. Daarna keerden trai ner Koos Waslander en zijn pupillen terug naar de reali teit. want zij wisten als ook Xerxes-oefenmeester Kosta Karaivanof dat vooral aan de hoogte van de score weinig mocht worden afgeleid. ..De jongens hadden dit even no dig," legde Waslander de euforie uit. „Kijk. en ik wil absoluut niet in de richting van mijn voorgan gers natrappen, maar de jongens moeten van mij anders spelen. Er was voorheen geen opbouw. Ie dereen liep als de brandweer, maar daardoor was er geen rust in het elftal. De jongens werden al leen moe en liepen daardoor on nodige gele en rode kaarten op," aldus de ex-prof. die tijdens zijn carrière voldoende gekleurde kaï - tonnetjes verzamelde om zijn woonkamer mee te behangen. „In elk geval heb ik vandaag weer voetbal van onze zijde gezien. Het is belangrijkste is dat de jongens dat ook zelf hebben kunnen con stateren. Maar Xerxes hing wel als los zand aan elkaar." Karaivanof wist waarover zijn col lega sprak. „Vooraf hebben we aangegeven dat het een moeilijk zou worden," meende de man. die onlangs Gilbert de Wildt opvolg de. „We zitten in een opbouwfase, waarvoor we zeker twee maanden nodig hebben. Daarom moet het op dit moment ook een beetje mee zitten. In de eerste helft kwamen we door twee fouten onnodig op achterstand. Dat werd ons al fa taal," zo zei de trainer, die goede hoop heeft om Edwin Eger en Kenneth Braaf binnenkort aan zijn selectie toe te voegen. De ervaring van het tweetal zou de Xerxes-selectie geen kwaad doen. Gisteren moesten Bram van der Hoeven en Jeroen van der Xerxes-aanvaller Jan Cohen wordt door Michel Phielix van de bal gegleden. Foto John de Pater Starre de jonge formatie dragen. Alleen Ramos, Cohen en aanvoer der Chang Yon Chu zijn nog van vorig seizoen overgebleven en dat was te merkc-n ook. De zebra's speelden onwenning en hadden moeite om de bal binnen de eigen gelederen te houden. Het was dat DRL in de eerste helft de pressie niet volledig doorvoerde, anders was de club van Zuid gistermid dag zeker in de dubbele cijfers ge ëindigd. Doelman Yusef Orak incasseerde aan de Spinozaweg na een half uur het eerste doelpunt. Ruud Rijsdijk, DRL's laatste man. kon ongehinderd een combinatie aan gaan. Zijn voorzet werd ingescho ten door Ben van Drunen, maar gekeerd door Victor Ramos. In de herkansing prikte Dwight Maans ter binnen. Op slag van rust ver grootte aanvoerder Frank Ever- ding de marge. Opnieuw had Van Drunen (hij kopte de hoekschop van Choua door) een belangrijke inbreng: 0-2. Steen voor steen Na de pauze brokkelde de Xer- xaanse defensie steen voor steen af. Doelman Yusef Orak had zelfs het geluk dat een te late tackle op Michel Phielix met de gele kaart werd afgedaan. De goalie raakte van zijn kamikaze-actie dusdanig geblesseerd.dat hij in het vervolg ccn hulpeloze indruk maakte. DRL, voortdurend aangemoedigd door de drukbewegende Waslan der, maakte zelfs zonder dc als maar corrigerende Van Drunen het karwei naar behoren af. „Wat moet het worden tegen een echte tegenstander?" vroeg Karaivanof zich vertwijfeld af. DRL-Xerxes 7-0 (2-0). 28. Dwight Maanster 1-0.45. Frank E verding 2-0, 53. Mogammi Choua 3-0, 57. Octavio Pires Fonseca 4-0, 6fi. Ben van Drunen 5-0,81Sander Heene- man 6-0,84. Lofty Aqoujil 7-0. Bijzonderhe den: scheidsrechter C C. van Elswijk (Hon- selersdijk), die volledig zijn eigen gang ging. toonde de gele kaart aan Erwin van der Linden (DRL). René Veralme. Victor Ramos en Yusef Orak (allen Xerxes) de ge le kaart. DRL: Sefarn: Vielvoye, Rijsdijk, Van der Linden. Van Rosengarten; E verding, Pires Fonseca, Van Dninen (67. Heeneman); Phi elix, Chna (70. Agoujil). Maanster. Xerxes: Orak; Ramos (63. Baars). Van der Starre, Van der Hoeven. Verolme; Stelling. Rodriques, Luijken; Amado (65. Van Ge stel), Cohen. Chang Yon Chu. Patrick Altena, doelpuntenmaker voor Feyenoord. wordt door Dennis van Baekel aan het shirt getrokken. Foto John de Pater Door Hans Schelling Rotterdam Sportclub Feye noord veroverde tegen ADO'20 het eerste competitiepunt in de hoofdklasse A (M). Eigenlijk is dan gelijk bijna alles verteld over de soms grimmige ontmoeting op Varkenoord, De thuisclub miste door blessures en schorsingen een groot aantal steunpilaren. De Rotterdammers mochten dan ook van geluk spreken dat de Heems- kerkse bezoekers het vizier niet op scherp hadden afgesteld. Feyenoord maakte twee weken geleden tijdens de competitie-ou verture tegen Argon een valse start (2-3 nederlaag). Omdat vori ge week de uitwedstrijd bij Hol land ia werd afgelast, stond voor aanvang nog altijd de hatelijk nul op de ranglijst. „Ik ben na de 1-1 wel blij dat het Feyenoord-trainer Mark Nijssen, die na afloop door het voortduren de coachen tijdens de wedstrijd haast geen stem meer over had. „Over het spel ben ik helemaal niet tevreden. Ik kan begrijpen dat de toeschouwers niet zo erg hebben genoten. Het was ook een duel met veel oponthoud door veel overtredingen. Door de afwe zigheid van sommige belangrijke spelers moeten we anders spelen. Lofti Amhaouch misten we vooral in de opbouw." Nijssen had inderdaad recht van spreken. Marco van Brouwersha ven. Marlon Ketting en Wessel Weezenberg ontbraken door bles sures, terwijl Jeroen Rijsdijk en Mounir L'Fahti licht geblesseerd op de bank zaten. Ook miste de Sportclub Raymond Rohde. Ke vin van Luyk en Lofti Amhaouch door schorsingen. Het na een afwezigheid van drie jaar weer naar de hoofdklasse ge promoveerde ADO'20 liet in de Maasstad een prima indruk ach ter. DeHeemskerkse formatie gaf Feyenoord op sommige momen ten zelfs een lesje combinatie voetbal. ADO'20 zat alleen met één groot probleem: het verzilve ren van de talrijke kansen. De aanvallers Rodney Caïro, Peter van der Slikke en Frank Verdonk- schot verprutsten deene na de an dere mooie kans. Feyenoord, dat in negentig minu ten geen enkele uitgespeelde sco- ringsmogelijkheid creëerde, nam onverwachts in de 23ste minuut de leiding. ADO-doelman Mark Kranendonk dacht het hoofdstuk 'meevoetballen' te beheersen. De sluitpost schoof de bal echter pre cies in de voeten van Patrick Alte na. De 28-jarige centrumspits be dacht zich geen moment en pas seerde Kranendonk vanaf ruim dertig meter met een schitterende lob: 1-0. Meteen na de hervatting regende het wederom kansen voor de be zoekers. Maurice Welboren en Rodney Cairo strandden op de goed keepende Pim Doesburg. In de 54ste minuut kregen men ein delijk loon naar werken. Does burg keerde in eerste instantie de inzet van Maurice Welboren, maar Peter van der Slikke kon bi' de tweede paal de bal in het lege doel tikken: 1-1. Wapenstilstand Vreemd genoeg was er na de ge lijkmaker sprake van een wapen stilstand. ADO'20 verzuimde door te drukken en Feyenoord leek al lang blij met het eerste punt. Toch was de thuisclub nog dicht bij de overwinning. Een vrije trap van Richard Staakman belandde te-, gen de kruising. „Feyenoord miste stootkracht in de voorhoede," vond ook Mark Nijssen. „We kwamen met een ge lukje op voorsprong. Er zat ook geen rust in het elftal. Jammer van zo'n tegengoal, want je ziet het vanaf de kant fout gaan. Het is nog een lange weg voor Feye noord." SC Feyentxird-ADO '201-1 (1-0). 23. Patrick Altena 1-0,54. Peter van der Slikke 1-1. Bij zonderheden: Assistent-scheidsrechter Wernkc kwam niet opdagen en werd door Ron Snabel vervangen. De wisselvallig lei dende scheidsrechter Janssen uit Best - op de tribune bekeken door voormalig top- arbiler Jef van Vliet - gaf gele kaarten aan dc Feyenoorder Patrick .Altena en het ADO •PMiw Ppier T)ief7en RwWi"i>mr>n SC Feyenoord: Doesburg; Blom, Van der Heide, Tuncel, Stumis; Boukhari, Staak man. Kalden: Wijnstekers, Altena. Schou ten (78. Herrera). ADO *20: Kranendonk: Witteman. De Kruif, Van Baekel (73. Faber). Dietz; Baars. Welboren. Haar. Verdonkschot (89. Korver) .Van der Slikke (81. Gootjes), Cairo. Door Ed Voortmeijer RotterdamPiet Kültnan zag er na LMO-DHZ verfomfaaid uit Zyn haar hing in sliertjes over zijn hoofd, zijn modieuze kos tuum was verkreukeld en zijn ogen bloeddoorlopen. En dat was niet alleen het gevolg van de warmte. Door de tweede achtereenvol gende compeütienederlaag, dit keer 1-0, belandde DHZ op de - met De Musschen gedeelde - laatste plaats van de ranglijst. Hoewel gewend aan tegensla gen, maakte die constatering tij delijk een ander mens van de DHZ-trainer. Dat was hem aan te zien. „Nul uit twee. Zo'n slechte sei- zoen start heb >k nog nooit mee gemaakt," foeterde Külman met een gezicht op oorlog. Hij zag het even niet meer zitten en was boos, heel erg boos. „Ik vind dat er strijd geleverd moet worden en dat ontbrak er met name in de eerste helft aan bij mijn spe lers. Reken maar dat dit conse quenties heeft," sprak de Capel- lenaar. „In principe moet dit elf tal beteï zijn dan vorig seizoen, maar ik mis nog de juiste wed strijdmentaliteit. Pas na de rust, met Rafaël Guinote, die de afge lopen week ziek was, in de ploeg als vervanger voor René Koopal, kwam er wat meer agressie. Er ging in elk geval meer dreiging en gevaar van ons uit. Het wach ten was toen op de verdiende ge lijkmaker, maar het laatste tikje oftewel gerechtigheid ontbrak." Reflex Vijf minuten voor tijd, het beste was er bij de 'burenruzie' LMO- DHZ al lang vanaf, legde Guino te vanuit kansrijke positie nog maar eens aan voor een schot. Het was hard en leek doel te tref fen, maai- met een fraaie reflex nam LMO-doelman Maikel Hol leman de bal op z'n vuisten. Zo bleef de 1-0 voorsprong van de thuisclub intact, maar werd ook nog eens ondubbelzinnig aange toond dat het DHZ gistermiddag bepaald niet meezat. Dat is sneu, want de Külman- foumatie had een uitgelezen kans de gastheren minstens een punt af te snoepen. LMO miste namelijk een groot aantal basis spelers. Nicolai Broeders, Pa trick Dumee, Danny de Winter en Dennis Hoekman zijn gebles seerd, terwijl Milton Benjamin, Danny Koenen en Stefan van der Steene vakantie vieren. De reactie van LMO-coach. Ton Wiekei op het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Michael van Oudheusden ivas derhalve een mix van blijdschap en opluch ting. Eindelijk was na twee gelij ke spelen tegen Wit-Rood-Wit (3- 3) en OVV (1-1) de eerste zege van het seizoen een feit. LMO voetbalde de eerste twee duels redelijk tot goed, maar ervoer dat de optelsom van attractief en verzorgd spel nog geen overwin ning behoeft te zijn. Bij de uit voering tegen DHZ mocht de trainer terecht een kantteke ning plaatsen, maar er werd wet gewonnen. De zucht van verlich ting was voelbaar. „Het was een benauwde zege, maar ik ben blij met de punten. We willen dit seizoen immers naar boven kijken," aldus Wic- kel, voor wie de gemiste straf schop van Dick van Eisen (Erik Kop had Paul Brouwer in een due! geraakt) het breekpunt van de wedstrijd was. „Toen, zes mi nuten na rust, hadden we de kans om naar 2-0 uit te lopen. In plaats daarvan zat ik tot het ein de met angst en beven op de bank." Paul Brouwer was bij het voort varend begonnen LMO de ge vierde speler. Evenals in de twee voorgaande duels vond de grilli ge spits ook tegen DHZ het con tact met het net. In de negen tiende minuut rondde hij een één-tweetje met Patrick de Held even fraai als doeltreffend af (1- 0). Het was het hoogtepunt van een redelijk aantrekkelijke der by, waarin LMO tot aan de ge miste penalty de betere ploeg was. Daarna verzette DHZ de bakens, dacht alsnog een punt te kunnen binnenhalen, maar on danks kansen voor Ed Schut en Guinote bleef de misschien wel verdiende gelijkmaker uit. LMO-DHZ 1-0 (14). 19. Paul Brouwer 1-0. Bijzonderheden: De Sehiedarose referee Michael van Oudheusden bekeurde Ed Schut (DHZ) met geel. LMO: Holleman: Van Eisen, Dekker, Kramer. Elibol; B»s Nrwsent (82 Rwij- laghem), Ronald Nossent, De Held; Rod ney Dumee, Brouwer (72, Wytviiet), Biek- man. DHZ: Staneke; Samsey, Wagemakers, Leentvaar, Kop (80. Egilmez); Schut, Snijders, Schut, Koopal (46. Guinote); Van de Avoiid, Sahin. Knap punt Neptunus Rotterdam Neptunus behaalde een verdienstelijk ge lijkspel in Nieuwen hoorn (2-2). terwijl Leonidas opzien baarde met een 5-1 overwinning op Lugdunum. B: Nieuwenhoorn-Neplunus 2-2 (1-1), Chris van Bergen I-O. Raymond Grbanus 1-1, Henri Maas 1-2. Chris van Bergen 2-2. Na de 1-2 van Henri Maas werd voornamelijk dc voorsprong verdedigd. Vlak voor tijd werd kwam Nieuwenhoorn alsnog langszij. Henri Maas en Briai: Wit teling kregen goede kansen om Neptunus in veilige ha ven te schieten. Marco van Krevel keepte sterk. Leooïdas-Lugdunum 5-1 (2-0). Delano Summerville 1-0, André Tombroek 2-0, Jur Oldenburg 3-0, Rob ten Oever 4-0, Delano Summerville 5-0, Piet Spierings 5-1. De be zoekers kwamen er geheel niet aan te pas. Lugdunum kwam niet verder dan de bal ver naar voren te schoppen. Vooral Delano Summerville en Richard Schouwenburg, die op de paal schoot, kregen goede kansen om de score op te voeren. Zondag derde klasse Sparta op schot Sparta greep door de 6-0 zege op Erasmus de leiding in 3 B. GLZ en EDS zijn in 3 C nog zonder punten. HOV liet weinig heel van VDL: 6-3 B: Den Hoorn- TOGB 34 (1-1). Ralf de Vreede 1-0. Vin cent Switsar 1-1, Edwin Vellekoop 2-1, Remco Verhaegen 2-2 en 2-3, Dennis de Wekker 2-4, Ed van Winden 3-4, Dennis Knüppe 3-5, Ed Ver neuten 3-6. Nadat Den Hoorn met negen man kwam te spelen was er eigenlijk niet meer sprake van een gelijkopgsande wedstrijd. Ed van Winden en Edwin Vellekoop zagen rood. Sparta-Eras mus 6-0 (2-0), Marvin Satimin 1-0, Michael Mensah 2-0, Marvin Satimin 3-0, Michael Mensah 4-0, Marvin Satimin 5-0. Michael Mensah 6-0. De rood-witten maakten het zichzelf gemakkelijk door het veld zo breed mogelijk te houden, waardoor Michael Mensah en Marvin Satimin er lustig op los konden schieten. C: De Musschen-OW 1-3 (1-1). Rafaël Kriek 1-0, Johan Langendoen l-l, Daniël Los 1-2, Johan Langendoen 1-3. Tot de 1-2 ging de wedstrijd gelijk op. Na het doelpunt van Los verliet De Musschen massaal de verdedigende stelling. D: EDS-Stolwijk2-4(0-1). Pato Cotalan 0-1. Jerven Klos 0- 2, Barry Teeuwen 0-3, Jan-Willem Verdoold 0*4, Robin Hassankhan, 1-4, Ralph Kraaivanger (strafschop) 2-4. Al weer geen punten voor EDS. De Rotterdammers begon nen te laat met hun opmars. Bij 0-3 kreeg Robin Hassank han twee goede mogelijkheden. HOV-VDL 6-3 (2-1). Renë Verhagen 0-1, Robert van der Wielen 1-1, Michael Janse (strafschop) 2-1, Nordin Boukhari 3-1, René Verhagen (strafschop) 3-2, Greg Etnel 4-2. Michael Janse (straf schop) 5-2, Leen Muis 5-3, Robert van der Wielen 6-3. HOV bracht zich halverwege de tweede helft onnodig in de problemen, maar trok dit binnen de kortste keren recht, UNIO-GLZ 4-2 (2-1). Benno Brouwer 1-0, Ibrahim Liesdek 1-1, Benno Brouwer 2-1, Stefan Korster 3-1 en 4- 1, Ibrahim Liesdek 4-2. De bezoekers missen Seref Akan- sel nog steeds. GLZ verzuimde voorin de geboden kan sen af te maken wat UNIO wel deed, HION-Hellevoet- sluis 1-0 (O-O). Sly do Rosario Silva l-O. Gelijkopgaand duel, maar na enige omzettingen won HION de slag op het middenveld. Het winnende doelpunt was een logi sche bijkomstigheid. Zondag vierde klasse Belvédère koploper Belvédère greep dé leiding in 4E door met 2-1 van het DEH van oud-trainer Bert Kamp. Ursus en KWD kwa men voor het derde achtereenvolgende weekeinde niet in actie. A: NSV46-Soccer Boys 2-2 (l-l). Paul Kwakkenbos 1-0, Farhan Benchamaeh 1-1Mark Dissetdorp 2-1, Arnoud in 't Veen 2-2. Beide elftallen waren zeer aan elkaar ge waagd. Vlak voor tijd kwam Soccer Boys op gelijke hoog te. E: Blankenburg-Coal 0-6 (0-3). Edwin Valk 0-1 en 0-2. John van der Winden (strafschop) 0-3 en 0-4, Samir Mer- danovic 0-5 en 0-6. Een goed combinerend Coal hield de thuisploeg ver van het eigen doel. Na de pauze hielden de bezoekers het heft in handen en liep de score verder uit. Flakkee-WCR 2-2(6-1). Dave de Munnik (strafschop) 0-1, Gert Verhage 1-1, Bart van Wensen 2-1. Dave de Munnik (strafschop) 2-2. Halverwege de eerste helft pakte WCR- doelman Ruud Heijser een strafschop van Joris Klein geld. Vlak voor tijd moesten beide elftallen met tien man verder, nadat Eeico van der Linde (Flakkee) en Robert- Jo.in van Burg (WCR) met tweemaal geel uit het veld wer den gestuurd. Transvalia-SCO'63 2-5 (1-1). Michel van der Vinden 0-1, Andy Rodenburg 1-1. Michel van der Vin den 1-2 en 1-3, Arno van der Spelt 1-4. Ronald Mulder 2-4, Hans Verhoeven 2-5. Ook na de thee bleven de Spjjkenis- sers in het offensief hetgeen leidde toe de terechte over winning. Erwin Saarloos kreeg een rode kaart na een du bieuze actie. Abbenbroek-Tediro 5-1 (2-0). Richard Koop man 1-0, Onno de Wal 2-0, Richard Koopman (strafschop) 3-0, Erwin Verschoor 3-1Richard Koopman 4-1 en 5-1. Te- diro had geen kans tegen de sterk voetballende thuis ploeg, Dénnis van Hagen (Abbenbroek) miste een straf schop. Poortugaal-DCL 6-3 (2-1). Daniel den Hoed 1-0 en 2-0, Hesdy Kortstam 2-1, Dennis Barendregt 3-1, Orlando Kloof 3-2, Dennis Barendregt 4-2, Erik Barendregt 5-2 (strafschop), Saban Cavdar 6-3, Daniel den Hoed 6-3. Spectaculaire wedstrijd, waarbij Poortugaa! gebruik maakte van de zwakke plekken van de bezoekers. DEH- Belvédère 1-2 (0-0). Nilton Da Cruz Fortes 0-1, Semester Dos Santos 0-2, Peter Vrijmoet 1-2, Jeroen Delno miste namens DEH in de laatste minuut een strafschop, waar door de verdiende gelijkmaker uitbleef. Richard Loons- tijn (DEH) kreeg in de 65ste minuut zijn tweede gele kaart. F: GSV-AJexandria'66 3-3 (1-2). Maurice Oomens 0-1. Pe ter Hey l-l, Maurice Oomens 1-2, Richard Vrolijk 2-2, Maurice Oomens 2-3, Theo van Eek 3-3. Met het gelijke spel kreeg de Goudse thuisclub meer dan het verdiende en zuilen de Rotterdammers zich moeten gaan beraden over het niet in cijfers uitdrukken van hun overwicht. Ca- bauw-SV Ommoord 0-0. De wedstrijd werd getypeerd door het hoge speltempo. Beide elftallen konden echter geen aanspraak maken op de volle winst door het ontbre ken van doelkansen. G: Germinal-RKWIK 0-6. Het jonge elftal van Germinal wist goed tegenstand te bieden tegen het vooraf favorie ten RKWIK, De brilstand werd daarom gevierd als een overwinning. H: CW-NOC 3-6(0-4), Gerard Vermeulen 0-1 en 0-2, Errol Liefden 0-3 en 04, Marcel Warning 14, Leon van Elzak- ker (strafschop) 24, Rutger den Hollander 2-5. Frank Hecbert 2-6, Fouad Farih 3-6. De organisatie in de verde diging van CW was in het begin van de wedstrijd ver te zoeken. Binnen tien minuten prijkte de stand van 0-3 al op het scorebord. Antibarbari-SMV Hillegersberg4-fl (1- 0). Edwin van Rijn 1-0 (strafschop), 2-0 (strafschop), 3-0 en 4-0. De gastheren waren heer en meester in een wed strijd. Rode kaarten waren er voor Dennis Branderhorst (keeper) en Gilbert van Rij, beiden van SMV Hillegers- berg. Meeuwenplaat-DJSCR 8-3 (2-2). Nordin el Boucht- aoui 0-1, Rob van Gils 1*1, Nordin el Bouchtaoui (straf schop) 1-2, Frank van der Laan 2-2. Rob van Gils 3-2. Frank van der Laan 4-2, Ron Schefferlie 5-2, Frank van der Laan 6-2. Dinash Behari 6-3, Rob van Gils 7-3, Ron Schefferlie 8-3. Na de hervatting kwam een herboren Meeuwenplaat binnen de lijnen. Met vier treffers binnen tien minuten werd DJSCR totaal overrompeld. SC Dui- vesteyn-Overmaas 2-1 (1-0). Marcel Breur 1-0, Rob van Vessem 1-1, Danny Kloppert 2-1 (strafschop). De wed strijd was spannend tot de laatste minuut. Ramon Kloos terziel kon Overmaas een gelijkspel bezorgen, maar hij faalde vanaf de elf meter. Scheidsrechter Oliviera werd geblesseerd vervangen door Ab Lingen. Sehiebroek'94- Excelsior 2-5 (2-3). Michel Verwater 0-1, Wil Hubregtse 1-1, Cris dos Santos 2-1. Etan Kabasakal 2-2, eigen doel punt 2-3, Nees Maksutaj 24, Normen Lucas 2-5. Een ster ker Excelsior verzuimde een aantal doelpuntrijke kansen af te maken. Ed Frieling veroorloofde zich zelfs een straf schop te missen. Vijfde klasse VI ft. Udl PaoI 1 Real Parbo zorgde in de vijfde klasse K voor een verras sing door met 4-2 bij Centro Portugues te winnen. In 5 H schoot Rockanje de verdediging van RET alle kanten op; 10-1. The Harvards won in a i de derby tegen De Groen Witten (1-0). Zwarte Pijl pakte in 5 J drie punten bij VOB: 1-2. De Roef (5 L) bracht Voorwaarts de tweede nederlaag toe: 6-2. Swift Boys liet in 5 M weinig heel (1-5) van SC Kralingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3