li F Spanjaard Jimenez bergkoning Vuelta Topcoach! iach! fe 15 to o O Louis Lopes winnaar weekklassement met spotgoedkoop elftal Rotterdams Dagblad brinkman TSF, Refoba en Maassluis bekampen elkaar om badmintontitel VOETBALSPEL AMSTEU Seizoen voorbij voor Ullrich Bokser Hubert Martie in actie in Den Haag donderdag 24 september Oranje populair bij Britse fans Semih Sayginer neemt revanche Ben Johnson houdt z'n straf *bm Flitsende start van Groenoord Rotterdams Dagblad 1 I Dinsdag22 september 1998 Laguna Negra De Spaanse wielrenner José Maria Jimenez heeft opnieuw een bergrit in de Ronde van Spanje gewonnen. De 27-jarige klimmer kwam gisteren na een etappe over 144 kilometer alleen op de top van de Laguna Negra de NeL'a in Burgos aan. Het was zijn vierde overwinning in deze Vuelta. Jose Maria ii menez haaide drie kilometer voor de finish de leidende Juan Caiios Dominguezm. Ineenmachti reed de onge naakbare Spanjaard al leen door naardennish. Foto Sergio Perer/ Keutere Rotterdam Hij stopte naar eigen zeggen op het hoogtepunt van zijn voetbalcarrière. „Ik speelde in de A2 van De Groen Witten." grapt Louis Lopes. De eerste weekwinnaar van het seizoen '98/ '99 loopt alleen nog maar af en toe een stukje hard. „Verder vind ik het wel genoeg." De 29-jarige Rotterdammer scoor de in SPEELRONDE 1 van TOP COACH 29 punten. Hij bleef daar mee de Nieuwerkerker E. Nijssen één punt voor. NEC-aanvaller Maikei Renfurm was de grootste troef in het gezelschap van Louis Lopes met acht punten. Een ande re ex-Spartaan, Den nis de Nooij- er. was goed voor vijf punten. Op merkelijk is dat zijn elftal slechts 14.5 miljoen gulden kost. „Ik heb gewoon naar de spelers gekeken die ik wilde hebben. Dat ik nu win geeft wel aan dat dat terecht was." Lopes. een Fevenoord-fan in hart en nieren, selecteerde Peter van Vossen namens de stadionclub. „Ik denk dat hij het helemaal gaat maken dit jaar. Het is ook een Spelersklassement Dt' vnlgpniJc spelers scoorden punten in SPEELRONDE 2-4: Ajax: Kinkhdzc 3. Ij tmanen 4. AZ: Den Turk-1, Eert out 2. ^angera k 4Va n Galen -i. Cambuur L: De Vries -1. Fort u na S.: Koot -1Simons 2. DeGraaf schap: Fuchs4,RnelcTsen l,Silooy •I. HferenvetntlX'nnisdeNoouerS.Gérardde Nooijor 4, Gusatu 2. Hansma 4. Klompe 4. Pahlplau 4Ta la n fi. Tevreden 4.Tzvetltov3, Vonk 4 MW: DeJ<ing2.J(x>rdcns4,I.andzaat4,Tat- w»-l, Volmer-1, NAC: Almodikonj 4, Cudelj 4. Karelse 4, MacDonald 8, Van As 4. NEC: EUcrman 2. Latuhetu -3. Renfurm 8, Schuit? 3 Roda JC: Pwiers 3. Vredc-I. Sparta: Jahens IMarilia -4. FC Twente: Bnschker 4. Bosman 2. Kame- bwk 4, Sobiech 3. Stemmann4,Ten Hag 4, Venni'goor of Hesjelink 5. Utrecht; Van Mol 3. Vitesse: Kreek -3, Reuser 3. Trust full 6, Van den Brum 3 Willem II: Abdellaoui 3. Ccesay -l. Sehen- ning -3. Rotterdam* Dagblad VOET BAL S beetje zijn laatste kans. denk ik. Ik heb nog wel even getwijfeld of ik misschien Tininho zou nemen, maar dat was toch wel een grote gok." Naar de Kuip is hij ruim een jaar niet geweest. „Ik was en ben fel anti-Haan," legt Lopes uit. „In de jaren daarvoor heb ik altijd een seizoenkaart gehad. Dit jaar ben ik weer van pian vaak te gaan, misschien dat ik zelfs alsnog een seizoenkaart aanschaf." Bekenden Vanaf speelronde 2 worden ook een aantal bekenden uit de regio gevolgd. In de eerste speelweek reikte Sparta-trainer Hans van der Zee tot tien punten. SC Hee- renveen-doeiman Hans Vonk en AZ-middenvelder Michel Lange- rak scoorden vier punten voor zijn team. MWer Jerry de Jong be nutte een strafschop in het duel met Vitesse en kreeg daarvoor twee punten. Excelsior-coliega Adrie Koster overtrefde Van der Zee met een Weekklassement Winnaar: L Lopes (Rotterdam)29 pnt. Windend elftal: Karelse(4); Ooiji-r. Van der Gaag. Van der Hoeven. Hyypia; Langerak (4).Sti'inmann (4i, Fuchs( 4l; Van Vossen, De Nooijcr (5) en Renfurm (8). 2. E. Nijssen I Nietwerkerk a/d I Jssel)28 pnt 3.M. van Meenenl Rotterdam), B.G.J. Beste- brcur(Nieuw-Bcijerland)27 pat. 5. N. Groen (Hoogvliet), J. Kalkman (Spijke nisse), J. Gelei jnsc Rotterdam 26 pnt, 8. F. Lussi (Barendrecht), P. Ruter (Zeven huizen). E.v.d. Heiden f Hellevoeteluis), R. v/ d Poort (HellevoctsluLs!. J.P.M. van Trijp (Putte)25 pnt 13. M.J. Mulder (Capeile a/d IJssel), DA Lankau (Hellevoetetuis), J. Suykcrbuyk (Spy kenisse), A.v.d Meijde Vermeer ('s-Gra- vend eel), D. van Es Cs-GravcndeelJ. BJ. Vaandrager(Rotterdam)24 pnt 19. R. Stolk (Vlaard'mgen), J W Koorevaar Capeile a/d I Jssel). D. Boeking Rozenburg) E.J. Houwereijl (Nieuwerkerk a'd IJssel). A.G. Woud.i Tent (Rotterdam), JJ van Veen (Rotterdam), MA van Eek (Capeile a/d t Js sel), H.M. Lips (Rotterdam!, B. Zwijgers Rotterdam], E.M.A. de Vin (Ouderkerk a/d [Jssel). B. van Rooij (Rotterdam), P. Lecu- wenburgh (Oud-Bejjerland), A.M. Straas- score van twaalf punten. André Karnebeek (FC Twente) en Ro bert Fuchs (De Graafschap) scoor den vier punten. SC Heerenveen- aanvaller Jeffrey Talan was goed voor zes punten. In SPEELWEEK 1 telden de vol gende zeven wedstrijden mee: vr. NEC-Roda JC; za. 39 sept: AZ-Wil- lem II. MVV-Vitesse; zo. 20 sept: Sparta-NAC, Ajax-De Graafschap, RKC Waalwijk-SC Heerenveen, FC Utrecht-Fortuna S. De spelers in de eredivisie kun nen punten scoren via gemaakte doelpunten, het geven van as sists, het verzilveren van straf schoppen en in het geval van doel- ücden en verdedigers het houden van de nul. Alle spelers krijgen puntenaftrek voor gele (-1) en ro de (-3) kaarten. hcym (Rotterdam), N. Veldhijzen van Zan ten (VïaardinKen), l. Vermijden (Capeile a'd IJssel). D.H. Boelen (Spijkenisse). J.P. Lek- kerkerker (Krimpen a/d Lek)23 pnt. JS.CC. Schoppe( HoogvlietS. AbokorfRot- terdam). P- Sterrenburg (Papendrecht), G. Brouwer (Rotterdam). IJ. Nelemans (Rot terdam), CA Boutestein (Rotterdam), D. v.d. Velden (Spijkenisse), J.D. Turui (Nieu werkerk a/d IJssel i.D.C. Goudappel (Schie dam), W. Plaats (Stryen). Stefan Geldof (Vlaardingen), J, Nash (Schiedam). J. Silvis f Rotterdam),G.MarkesUnjn(Papendrecht), SJ. var Dongen (Spijkenisse). P. van Nor ren (Rotterdam) 22 pnt. 52. J.C.H, van Delft (Rotterdam). V.VA Mol Pemist), H Joosten Rotterdam I, R. R.E. v/d Vlies (RotterdamJ .van Oort l Ameide), G.J van Btyjouw (Vlaardingen), M. Goudman (Hellevoetsluis), E. Ou wens (Rotterdam). R.W. Monk (Hoogvliet), P. Schuiling (Rot terdam), A Zevenbergen (Hellcvoetsluis), R. Hofmeester (Ridderkerk). C. van Santen (Brielle). G.C.W.J. van Hattem (Capeile a/d IJssel), D.P. Roos (Rotterdam). Team Gom- ber( BergschenhoekJ. vd Berg (Spijkenis se), P. Bijl (Rhoon), S. Hazel (Rotterdam), N. Meijboom (Capeile a'd IJsselD. Wijk Spij kenisse), A Ovcrheul (Schiedam). P.M. Dekker Rotterdam t.C.W.M. Dortland (Ca- do DAUKKCRII ROTTERDAM pelle a/d IJssel), Rob Dortland (Capeile a/d IJssel), M Groeneboom (Heerjansdam), LA v/d Sloot (Hoogvliet), S. Leenheer (Rotter dam)21 pnt. 80. M. Legerstee- (Ridderkerk). R.R. Pylman (Hoogvliet). R. Mallee (Vlaardingen). M.R. Sultan (Westmaas). M. van Wijk-Gielen (ZuidJand). W.C. Rook (Rotterdam), Ray mond Burggraaf (Rotterdam), J. Fastenau- de Groot (Maassluis), H.J.J. Kattenberg (Hoogvliet), J.M.B. Martohardjo (Rotter dam), H. van Hoekje (Rotterdam). F.H. de Klerk (Spijkenisse). H.J. van Rees (Vlaar dingcn), M.J.H. van der Waal (Ridderkerk), D C. Rijoeveld (Nieuwerkerk a'd IJssel). LJ. var: Hagen (Spijkenisse). L. Verkerk (Capeile a/d IJssel). R.A. Beckcrschmidt (Spijkenisse!. S P. de Kant (Rotterdam), K. Barkmeijer (Rotterdam). TA du Pree (Put ters hoek20 pnt. Jimenez had in de zestiende etap pe een voorsprong van 33 secon den op de Fransman Laurent Ja- labert en de Spanjaard Femnndo Escartin. Klassementsleider Abraham Olano kwam op een ach terstand van 46 seconden binnen. Zijn voorsprong op zijn rivaal Ja- labert liep terug tot 22 seconden. Op de flanken van de laatste hin dernis, een klim van zeven kilo meter met een stijgingspercenta ge van 12 tot 14 procent, koos Ji menez voor de aanval. Drie kilo meter voor de finish haalde hij de leidende Juan Carlos Dominguez in. In een machtige cadans reed de ongenaakbare Spanjaard al leen door naar de finish. In het algemeen klassement klom Jimenez naar de derde plaats, nog maar 31 seconden achter Olano. De succesvolle Spanjaard komt bij het WK in Valkenburg, komen de maand, waarschijnlijk niet in actie. Hij heeft bondscoach Paco Antequera laten weten dat het parkoers hem niet ligt. Olano bleef lange tijd overeind. De drager van de gele trui werd Rotterdam Semih Sayginer, die zondag nog voor de driebanden competitie door Torbjörn Blom- dahl werd gekleineerd en met slechts elf caramboles en 0.611 als gemiddelde door de ex-wereld kampioen op de stoel werd gehou den. heeft zich in het Ahoy'-drie- bandentoernooi gerevancheerd. De Turkse vedette won met 3-0 van Gerwin Valentijn en liet met 1.875 het beste moyenne van de dag noteren. Voor de regionale fa voriet Ad Koorevaar is het toer nooi afgelopen. Hij verloor met 3- goed gesteund door zijn Banesto- ploeg, waarin Mar Jel Beltran op nieuw uitblonk. Op een kilometer voor de meet moest hij zijn con current Jalabert bij zijn vijfde vluchtpoging alsnog laten gaan. De Fransman sloeg met Escartin een gaatje van dertien seconden, net te weinig om de toppositie van 1 van Raymond Ceulcmans. Van de overige Solfendor-spelers moest Richard Bitalis buigen voor Arie Weijenburg, die op wils kracht een 3-2 zege wist te force ren. Hans-Jürgen Kiihl ging er met 3-0 tegen Henk Habraken uit en Dick van Uum bood onvol doende tegenstand aan Torbjörn Blomdahl, die met 3-1 van de Utrechter won. Vanavond worden om 19.00 uur de halve finales ge speeld. Morgenmiddag is vanaf 13.00 uur de eindstrijd. De win naar ontvangt 5000 gulden. Olano echt aan het wankelen te brengen. Beste Nederlander in Burgos was Michael Boogerd. De Hagenaar kwam met een achterstand van 1.49 als zeventiende over de streep. In het klassement staat de Rabo-renner op de 63e plaats, een dik uur (1.13.09) achter Olano. Berlijn Voor Jan Ullrich is het wielerseizoen voorbij. De 24-jari- ge Duitser meldde zich gisteren af voor de Wilhelm Teil-Ronde, die vandaag in Zwitserland is begon nen. Hij heeft te veel last van een achillespeesblessure. Ullrich liep de kwetsuur deze zo mer op tijdens de Ronde van Frankrijk, waarin hij als tweede eindigde. Hij had eerder al afge zegd voor het WK in Valkenburg, komende maand. Den Haag —Hubert Martie komt komende vrijdag in actie tijdens het profboksgala in het Neder lands Congresgebouw in Den Haag. De Rottevdammse cruiser gewicht ontmoet i.n een gevecht over zes ronden de Deen Jesper Kristiansen. Het wordt de zeven de partij van Martie, die uit de school van Aad Westerlaken stamt. Hij won er vijf en verloor er één. Tijdens het gala in Den Haag, georganiseerd door Sportbizz van Peter Blommaert, komen verder onder meer Eddy Smulders en Raymond Joval in actie. De laat ste bokst een partij over maxi maal twaalf ronden om de IBO in tercontinental titel middenge wicht tegen de Belg Danny Defevere. Smulders, die afgelo pen weekeinde zijn rentree maak ten in Oberhausen en slechts 45 seconden nodig had om de Ameri kaan Tim Johnson te verslaan, komt uit tegen de Franse Turk Turan Bagci. Uw herkansingsformulier kunt u insturen tot en met >rmulier kunt u t en met september ffottercfam» Dagblad) Londen Engelse voetbalsup porters houden het meest van het Nederlands elftal. Aan de Duitse voetballers hebben ze de grootste hekel. Dat blijkt uit een onderzoek van de universiteit van Leicester. De onderzoekers ondervroegen 2000 Britse fans tijdens het WK in Frankrijk. Ze bemerkten een 'extreem sterke afkeuring voor de Duitsers.' De uitschakeling van het Engelse nationale team tegen Duitsland tijdens het "WK '90 en het EK96 zat de fans nog hoog. „De aver sie werd nog versterkt doordat Duitsland teleurstellend speel de en toch won," zei onderzoe ker Sean Perkins. Verder be staan er volgens hem nog talloze vooroordelen tegenover Duit sers. De vroege uitschakeling van En geland en de gewelddadige inci denten met Britse hooligans tij dens het afgelopen WK hebben het chauvinisme van de onder vraagden niet aangetast. De En gelse fans blijken ook een hekel te hebben aan Argentijnen. Ne derland is met afstand het popu lairste elftal De onderzoekers verklaren dat vanwege het grote aantal Nederlandse voetballers dat in de Engelse competitie speelt. Rotterdams Dagblad TorontoVoor Ben Johnson is er geen weg meer terug. Tien jaar na het grootste dopingschandaal uit de olympische historie wees een rechtbank in Toronto de aanvraag van de Canadese sprinter af om zijn levenslange schorsing voor atletiekwedstrijden op te heffen. De nu 36-jarige Johnson won in 1988 op de Spelen van Seoul de 100 meter in de wereldrecordtijd van 9,79 seconden. Een dag later moest hij het goud weer inleve ren, toen bekend werd dat hij het verboden prestatiebevorderende middel stanozolol had gebruikt. Johnson kreeg een schorsing van vier jaar opgelegd maar werd in 1993 opnieuw positief bevonden. Daarop volgde de levenslange uit sluiting door de Internationale Amateur Atletiek Federatie. TOPSCORER VAN DE WEEK: Amilcar dos Santos SWSMC Arrulcar dos Santos (SWSMC) John Bestebreur (NBSW) Tim Kolmus (MSV'71) Peter van der Veen (Stenen) Jan van der Lugt (Berken Marcel Waming (CW) Corno Langerak (NSW) Leon van Elzakker (CW) Edwin van Rijn (Antibarbari) Ed Maasland (De Zwerver) I schenkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, eer) sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal, De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal, Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. Schiedam De schakers van Groenoord zijn de nieuwe compe titie flitsend van start gegaan. In tegenstelling tot de vorige seizoe nen wonnen de Schiedammers de eerste wedstrijd van het seizoen. Thuis tegen Charlois/Europoort II won Groenoord met 4,5-3,5. Ben Riksen, Jaco van Leeuwen en Cees Sio bleven met lege handen en Hans Uitenbroek kwam remi se overeen. Kees van der Wijden, Arie Verschoor, Erik Smeekes en eerste bordspeler John van Baarle wonnen hun partij. Zaterdag 10 oktober speelt Groenoord in en te gen Voorschoten. Sport kort VOETBAL. In de sportkrant van gisteren is helaas de berichtge ving over het Schiedamse GTB weggevallen. De vierdeklasser won de uitwedstrijd tegen Gouda met 2-0 en neemt met zes punten uit twee wedstrijden de tweede plaats van de ranglijst in. Koplo per in de vierde klasse D is Aiexandria'66 met zeven uit drie. ATLETIEK, De Schiedamse Jo ke Ritman heeft de kwart-triath- ion van Oss gewonnen. Ondanks dat ze met de fiets over de kop ging, klokte ze toch de beste tijd: 2 uur en 16 minuten. Volgende week verschijnt Ritman bij de run-bike-run in Molenschot (Bre da) aan de start. VOETBAL. MW27-speler Ed win Marijs staat voorlopig even buitenspel. De van Excelsior Maassluis overgekomen aanval ler kreeg als gevolg van een rode kaart vier wedstrijden schorsing. Ook Sander Spanjersberg van CION kreeg vier duels aan zijn broek. 'Hennes-kist' Hans Dróge is door de KNVB geschorst tot en met 28 december. Demos-voetbal- ler P. Chapper staat drie duels langs de kant. Door Bas van den Berg Schiedam Rondom badminton hangt nog altijd het aureool een sport voer familieleder, te zijn. Weinig spectaculair, wars van top sport en als club vaak inwonend i n het restaurant van de plaatselij ke sporthal. Dit seizoen zijn voor het eerst in vele jaren de regio- clubs TSF, Refoba en Maassluis bij elkaar ingedeeld in de vierde divisie. Familie onder elkaar? Tot voor kort was de situatie voor TSF ii. Schiedam weinig hoopvol. Het standaardteam moest uitwij ken naar de sporthallen Zuid en Oost, omdat de Nederlandse Bad minton Bond geen toestemming gaf competitieduels op de tapijt- vloer van sporthal Kethelhage af te werken. Volgens de NBB was de vloer te hard, maar TSF veegde dat argument resoluut 'van tafel, aangezien de vloer in de Velo-hal in Wateringen veel harder is. Na veel gesnuffel gaf de badminton- bond schoorvoetend toe dat de verordening eigenlijk niet meer van deze tijd is. De NBB gaf daar op toestemming aan TSF om met ingang van deze competitie alle wedstrijden in sporthal Kethelha ge te spelen. Na enkele jaren gezworven te hebben door Schiedam is de TSF- familie dus weer verenigd onder één dak. „We zijn blij ons gelijk te hebben gekregen," zegt vice-voor- zitter Wouter Perreijn. „Meteen hebben we de mogelijkheid aan gegrepen om op vrijdag de com petitie-avond te houden. Voor on ze circa 160 leden kwam dat het beste uit. Dc bond was daar niet op tegen, maar wil door een en- quete weten hoe onze tegenstan ders over het spelen op vrijdag avond denken. We hebben nog niet thuis gespeeld, maar het zou me verbazen als de clubs het er niet mee eens zijn. Misschien als ze van ons verliezen in Kethelha ge, is enige kritiek op het spelen op vrijdagavond te verwachten." TSF startte de competitie in de vierde divisie met een 5-3 over winning op Maassluis. Ambitie kan de enige badmintonclub die Schiedam rijk is, niet worden on- zegd. De club heeft echter geen geld om het aantal trainingen op te voeren. „Als we gewoon mee draaien, is het doel al bereikt," stelt Perreijn. „Vorig jaar eindig den we ook op een vijfde plaats en die moet weer haalbaar zijn. Net zoals bij andere sporten zit er ook bij TSF weinig groei in. We heb ben van de zomer een folderactie gehad in de wijk Spaland. Circa 3000 folders gingen door de brie venbussen, maar we hebben er maar één reactie op gehad. We proberen nu nieuwe leden op proef te krijgen voor 25 gulden per maand." Nieuw in het eerste team is Geral- dine van der Geest. Zjj is opvolg ster van Monique Louwers die naar het tweede is gegaan. De trainingen op dinsdagavond wor den geleid door Sjaak Touten- burg. „Hij moet zorgen dat we keurig op ons niveau blijven." Refoba Ook Refoba heeft zo z'n proble men, maar die zijn van heel ande re aard. Van de zeven bestuursle den zyn er na de laatste vergade ring nog maar drie over. Secreta ris Fia van den Dun gen luidt dan ook dc noodklok. „We hebben ta lentvolle spelers en genoeg speel ruimte, maar met drie bestuursle den kunnen we nauwelijks een beleid voeren. Ais zij ook nog stoppen, kunnen we Refoba wel opdoeken. Daarbij komt nog dat we al een half jaar zonder voorzit ter zitten. Alex Hakhoff is het ne gen jaar geweest en wilde het rus tiger aan doen." Op de vraag of een extra ledenver gadering wellicht uitkomst zou Het eerste team van Maassluis veroverde in de afgelopen jaren vele kampioenschappen. Dit jaar zal hetechter niet makkelijkworden voor de badmintonners.De vierde divisieisergsterk, de han delingssnelheid is bijvoorbeeld veel hoger," aldus kopman Wïtco SJardijn. Foto Peter Molkenboer bieden, geeft Van den Dungen ge decideerd antwoord. „Dat heeft echt geen enkele zin. want de le den komen toch niet. De meesten wilien alleen maar spelen en voor andere zaken hebben ze geen tijd. Ik ben blij dat de jeugdcommissie nog Luiïipjecl ii. Naast bestuursle den zijn we ook op zoek naar een recreanlencommissie. Mensen die hulp kunnen bieden bij het or ganiseren van activiteiten als clubkampioenschappen, oliebol- lentoernooi, recreantencompeti tie enzovoort. Daarnaast hopen we ooit nog opvolgers te vinden voor Karin Peters, oud-recrean ten voorzitter en oud-jeugdvoor- zitter Marcel Baas die veel voor Refoba hebben betekend." De 150 leden tellende Vlaardingse badmintonclub is de afgelopen ja ren verwend met titels. Ook dit jaar wii Refoba een gooi naar net kampioenschap doen. Om dat te realiseren is Bram Wihari aange steld als trainer, die Uvee keer week training geeft. Maassluis-speler Wilco Sjardijn is bepaald niet jaloers op Refoba. Ook aan de eerste speler van deze club kan twee keer in de week training worden gegeven. Op woensdag in de Olympiahal en een dag later in de wethouder Smithal. „Ik ben met Maassluis drie keer achter elkaar kampioen gewor den. maar ik heb al gemerkt dat de vierde divisie, waarin we dit jaar spelen, veei sterker is. De snelheid van handelen bijvoor beeld is veel groter. Ik speel vijf jaar in het hoogste team en ben tien jaar lid van Maassluis, maar kampioen worden kan wel eens lastig worden dit jaar, maar dat is ook geen halszaak!" Kort Bondig De Schiedamse korfbalbalvereniging Harga heeft het jubileumprogramma rond Zaterdag 19 en zon dag 20 juni vinden diverse activiteiten plaats In het programma zijn onder andere opgenomen een korf- baltoemooi voor de kinderen, een reünie, een fami liedag, jeu de boules en een barbeque Zaterdag 28 juni volgt het meer officiëlere gedeelte met een sa menzijn van (oud)-leden, afgesloten met een feest avond De 'huisverslaggever1 van Excelsior Maas sluis laat er in zijn verslag over het eerste competitie duel geen gras over groeien De scribent schrijft in De Schakel: 'Met een fantasie-opstelling werd zicht baar dat Excelsior zich sterk had aangepast aan de te genstander. Dat terwijl we erin Maassluis juist op re kenen dat we uitgaan van onze eigen kracht.' Daar zal trainer Eric Gudde blij mee zijn! De schrijver waagt zich tevens af of Raymond Frehe, die tegen Schevingen geel kreeg, nog niets heeft geleerd De toegang voor de thuiswedstrijden van de hoofdklas ser bedraagt tegenwoordig overigens 7,50 gulden WK kreeg afgelopen week onverwacht hulp bij de wateroverlast van een Excelsior Maassluizer Bert van Manen, speler van het zevende, ging eens in Kethel kijken naar de watersnoodramp en stak spon taan de handen uit de mouwen Het clubblad van VFC is in een nieuwe vorm gestoken en leest sinds dien een stuk prettiger Ook de nieuwsbrief van RKWIK is in een nieuw jasje gestoken Over RKWIK gesproken: klaverjaskoning Jo van Delden is de kaartcompetitie van 'WIK' slecht begonnen Hij neemt momenteel de zevende plaats in SVDPW-trainer Rob van Vliet is ook zelf weer aan het ballen geslagen 1 Hij doet dat in het derde van 'DPW, samen met de 'ouwetjes' Gerrit de Bruin, Chris van Gelderen, Hennie van Buren, Rob Roeters en technisch coördinator Joop Chatelain De dub van honderd van hockeyvereniging Asvion organi seert zaterdag 26 september een donateursavond Gastspreker is de heer Davidzon, voorzitter van het organisatiecomité WK798 Fred Rijnenberg is de nieuwe assistent-trainer bij het Vlaardingse CION SWSMC'er Toon Wolters is sinds kort de vader van een tweede zoon; Toontje Dankzij de club van honderd beschikt SWSMC over een nieuwe geluids installatie Het Fl-pupillenteam van HBSS is een bijzondere ploeg Daarin acteren maar liefst drie tweelingen: Nathan en Nicolai de Jager, Roy en Andy Griep en Kevin en Marvin Groen De eerste kroket van de K&B's Krokettentest is geproefd Hermes DVS had de eer het spits af te bijten en krijgt voor de krokante versnapering een zeven De Maassluise tennisvereniging Evergreen besluit het zomersei zoen zondag 4 oktober met het zogenoemde 'Slui- tingstoernooi' K&B gaat zomer en winter door.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1