ii,; Kade Oude Haven eindelijk compleet Reconstructie winkelstraat kan belangrijk goedkoper Visserijmuseum van verre herkenbaar als bezienswaardigheid tim Gemeente smoort betrokkenheid van bewoners Groenoord Wennen Zorgcentrum door abseilers geopend Buslijn 54 stiefkind RET Rotterdams Dagblad Vrijdag 25 september 1998 Woensdag ben ik weer eens aangeschoven aan de perstafel in de raadszaal van de gemeente Vlaardingen. 't Was alweer een aardig tijdje geleden, dat ik zo'n plenaire zitting had bijgewoond. Het stelde me in de gelegenheid de gezichten en het functioneren van de dit jaar gekozen nieuwe raadsleden waar te nemen, In het mij door de attente voorlichtster ter hand gestelde drukwerk met een portrettengalerij van die nieuwe gemeenteraad kon ik overi gens al gelijk een kruis halen door een van de foto's. Joke Fousert van de Socialistische Partij heeft namelijk het raadslidmaatschap op- Burgemeester Stam zei te betreuren, dat de raad niet in de gelegen heid is geweest afscheid te nemen van een van haar leden met zo'n flinke staat van dienst. Op my n vraag aan een collega hoelang ze dan wel in de gemeenteraad heeft gezeten, klonk het mij onwaarschijn lijk voorkomende antwoord van 'twaalf jaar'. Haar partijgenote Vugts, die nog langer raadslid is, verzekerde de burgemeester, dat Joke Fousert geen prijs zou stellen op het gebruikelijke afscheidsca deautje. Stam zelf had overigens voor gebak gezorgd bij de koffie in verband met zyn herbenoeming voor nog eens zes jaar. Het sfeertje was ge moedelijk in de ingelaste pauze, die iederen. de gelegenheid bood rustig de versnapering naar binnen te werken en de burgemeester te feliciteren. Toen de vergadering verder ging en het eerste punt van discussie zich aandiende bleken de raadsleden te moeten wennen aan de nieuwe geluidsinstallatie. "Voor ongeveer 100.000 gulden zijn alle tafels voorzien van nieuwe apparatuur. In plaats van de bruine kastjes met speakerlje en microfoon waarvan de draden regelmatig losschoten- hebben alle raadsleden nu kleinere ingebouwde, zwarte apparatuur in hun tafel waarop een kleine microfoon met ranke, flexibele snoergeleider is bevestigd. Sommige politici moesten eraan wennen. Ze misten het luidsprekerkaslje en gingen met hun oor te gen het ingebouwde kleine speakertje op hun tafel liggen om de ge luidsweergave te testen. Ze hoorden daaruit weinig en keken vertwij feld rond. Was de knop niet ingeschakeld of ging het om een regel rechte miskoop? De burgemeester informeerde ora zich heen, maar alles was in orde kreeg hij verzekerd. In de loop van de vergadering met een soms levendig debat bleek alles ook goed verstaanbaar. „Het is een surroundsysteem, waar minder duidelijk is uit welke richting het geluid komt," kregen we later van de aanwezige technici van de leverancier te horen. Hoofdpunt van discussie in deze eerste vergadering na het yakantie- reces was het voorstel om een nieuwe Culturele Raad te benoemen, waarin uitsluitend deskundige Vlaardingse burgers zitting krijgen. Gemeenteraadsleden werden, door een PvdA-amendement, ook ex pliciet vdn benoeming uitgesloten. De CDA'er Henk van den Berg vindt dat erg en liet dat, breedsprakig als hij is, ook uitgebreid weten. Hij was zo vaak aan het antwoord, dat het raadsnestor Rien Lensvelt zelfs te gortig werd. „Waterweg FM is er niet," zei hij in de richting van de CDA'er, aangevend dat voor het eerst sinds jaren de raadsle den niet over de kabel waren te beluisteren. Hij gaf er tegelijk mee aan, hoe dat het spreken voor de bühne politici eigen is. Zou de opheffing van het lokale radiostation de gunstige bijwerking kunnen hebben, dat de raadsvergaderingen voortaan efficiënter gaan verlopen? BENVANHABEN Medewerkers van het zorgcomplex Spaland zullen ter gelegenheid van de opening van het complex aan staande zaterdag een stuntje uithalen. Vanaf het hoogste punt van gebouw de Meerzicht zullen ze naar beneden abseiten met de vlag die door wethou der P. Groeneweg in top gehesen wordt. Daarmee is het nieuwe zorgcomplex Spaland officieel geopend. Het complex bestaat uit het zorgcentrum Spaland en de gebouwen Groenzicht en Meerzicht, waar in totaal iets meer dan 500 bejaarden wonen. De Stichting De Harg-Spaland, waar de instellingen bij behoren, biedt met dit nieuwe complex zorg op verschillende niveaus. De 65-pIussers van Groenzicht en Meerzicht 'leunen' tegen de zorg die centrum Spaland te bieden heeft. Voor allerlei aspecten van zorg kunnen zy daar terecht; voor maaltijden, service, directe medische zorg maar ook voor alle activiteiten die georgani seerd worden. In centrum Spaland wonen de mensen die maximale zorg nodig hebben. De gebouwen worden van elkaar gescheiden door een grote binnentuin. Daarin zullen veel van de fees telijke activiteiten en een optreden van Harpe Da vids zaterdag plaatsvinden. Met een ouderwetse paardentram kunnen bezoekers en bewoners naar het centrum van Schiedam en terug vervoerd wor den. Het is de RET weer gelukt. Met ingang van de nieu- we'dienstregeling op 7 september is het reizen met bus 54 weer onaantrekkelijker geworden. Opnieuw zijn er ritten vervallen en is de route ingekort. Maar dat is nog niet alles, want de nieuwe dienstregeling zoals de RET die gepubliceerd heeft blijkt in het ge heel niet overeen te stemmen met de dienst zoals die sinds 7 september gereden wordt. In die nieuwe dienstregeling staat bijvoorbeeld dat lijn 54 op maan dag tot en met vrijdag na 18.00 uur en op zondag de gehele dag een ringlijn is vanaf Station Schiedam Redactie Centrum v.v. Dat de zaterdag over het hoofd wordt Waterweg: gezien maakt niets uit want de heie aankondiging Edwin slaat nergens op: in werkelijkheid rijdt bus 54 na Comellsse, 18.00 uur in beide richtingen niet verder dan het Ru- Mare Hoor, bensplein. Niks ringlijn dus, 54 houdt er gewoon hal- Ben van verwege mee op. En daarvan is niet alleen in de offi- Haren, ciële dienstregeling niets terug te vinden, ook op Danielle zeer veel haltes ontbreektdeze informatie. Daar staat Hermans, wel een achter menige vertrektijd, maar elke toe- Judith van lichting ontbreekt. Klaveren,' Dit heeft veel verwarring doen ontstaan onder de Sentlna van passagiers, die toch al ontevreden zijn over het voort- der Meer, durend afnemende aantal ritten en het zelden op tijd Mariëtte rijden van bus 54. Een groot deel van de dag rijdt lijn Olsthoom, 54 om het half uur (zelfs tijdens de spitsuren, de Jan koopavond en op zaterdag!) en zelfs dan slagen de be- Rozendaal stuurders er in tien minuten te laat of ineens vijf mi nuten te vroeg te zijn. Over de Opvallend is ook dat er sinds 7 september na 22.47 Vesten 3, uur geen lijn 54 meer van de Koemarkt richting 3116 AD Schiedam Zuid rijdt (wonderlijk genoeg rijdt 54 in de Schiedam omgekeerde richting tot ver na twaalven). Het gevolg Postbus 373, is datje als Schiedammer niet meer naar de bioscoop 3100 AJ of het theater in Rotterdam kunt, want als daar de Schiedam voorstelling eindigt, is de laatste bus in Schiedam al weggereden. Maar ook in Schiedam kun je nergens Telefoon meer heen. Het nieuwe Schiedamse Theater a.d. 2732700 Schie verkoopt toegangsbewijzen waarmee je gratis Telefax kunt reizen met de RETDat is een leuke geste van 4265227 het theater, maar wel een hele goedkope, want nog voor je je jas uit de garderobe hebt kunnen halen is Sportredac de laatste bus al vertrokken. tie: De oorzaak van al deze ellende is dat het openbaar Sander vervoer in Schiedam bewust door de RET wordt ver- Sonnemans waarloosd ten voordele van het net in Rotterdam. Telefoon Schiedam pikt dat. 2732700 Hans de Ridder, Schiedam 4004310 De koepel van het oude Mchthuls van vuurtoren Hoge Licht biedt een mooi uitzicht op de Oude Haven en zijn kades. In een soort verrekijkers is te zien hoe het beeld ongeveer honderd jaar geleden was. Foto Roei Dijkstra Door Ben van Haren VlaardingenEen diepe zucht hebben gisteren langs de Oude Haven van Vlaardingen Frits Loomeijer en Jan Madera ge slaakt. Een project dat zij ruim zes jaar geleden begonnen, kwam eindelijk tot voltooiing. De Museumkade, die hen in 1992 voor ogen stond, is klaar. Het Visserijmuseum is van ver re herkenbaar geworden als bezienswaardigheid. „Met de replica van de Stads- kraan, met een aanlegplaats voor historische schepen en met een ontvangstruimte voor gezelschap pen voor de deur biedt ons muse um nu een fatsoenlijk toeristisch product," zegt museumdirecteur Frits Loomeijer. „We hebben er jaren voor moeten strijden, maar eindelijk hebben we het bereikt. Met de opening van het paviljoen De Joon is er nu ook gelegenheid om grotere gezelschappen binnen te halen. Het paviljoen, dat net als de gehele kade gratis toeganke lijk is tijdens de openingstijden van het museum, biedt bovendien Vlaardingers en bezoekers aan de stad de mogelijkheid van de fasci nerende aanblik van de Oude Ha ven te genieten." Kijkers In het paviljoen, dat 130 vierkante meter groot is en plaats biedt aan ongeveer vijftig mensen, heeft ar chitect Wijnand Houdijk het oude lichthuis verwerkt van de uit 1878 daterende vuurtoren Hoge Licht uit Umuiden. De originele houten wandbetimmering is erin terug gebracht en na restauratie ge verfd met glanzende bootlak. Achter de gebogen ruiten waar door voorheen het vuurtorenlicht zijn stralenbundel liet schijnen, staan nu een soort verrekijkers waarin een foto oplicht die onge veer honderd jaar geleden werd gemaakt van de plek waarheen de kijker is gericht De veranderingen voor, aan en naast het vroegere kantoor van de melkfabriek Hollandia (nu Vrije Academie) zijn zo bijvoorbeeld waarneembaar. Hetzelfde geldt verder onder meer voor het pak huis Nederlanden, de Oude Ha ven (toen vol met vlaggende vis sersschepen, nu zeiljachten) en de Westhavenkade (toen afgeladen met vaten haring, nu met gepar keerde auto's). Bovenop de, rood geverfde, bron zen lichthuiskap beweegt een goudglanzende windvaan zeer soepel op de originele ventilatie- kap, die volgens Loomeijer een loopwerk heeft met glazen kogels. De basis voor het gehele museum- kadeprojeet is volgens oud-wet houder Jan Madem, voorzitter van de Stichting Exploitatie Mu- seumkarte (SEM), gelegd door le den van de serviceclub Ronde Ta fel Vlaardingen. „Zij wilden iets voor het Visserijmuséum doen, een oude logger opknappen of zo iets. „Het resulteerde in de bouw van de replica van de oude houten stadskraan van Vlaardingen, die twee jaar geleden is opgeleverd, en de aanleg van een buitenruim te bij het museum. De volgende stap, de bouw van een nieuwe ka de met paviljoen in de haven on dervond tegenslagen, maar is nu dan toch ook bereikt," zei Madem gisterenmiddag trots. Enkele uren eerder stond hij nog eigen handig de bordjes vast te schroe ven in de betimmering van het lichthuis, waarop de namen staan vermeld van de vele sponsors. 1,6 miljoen Van de ruim 1,6 miljoen gulden die het gehele project heeft ge kost (naast honderden niet bere kende arbeidsuren van vrijwilli gers), kwam de helft van het VSB- fonds. De gemeente Vlaardingen doneerde 200.000 gulden, de Eu ropese Gemeenschap 155.000. Het Anjerfonds en de Vlaardingse be drijven Unilever Research Labo ratorium, Fontijne Holland en Madem Graveerindustrie beho ren tot de tien grote sponsors. Hiertoe wordt ook gerekend me vrouw G. W. van Linden van den Heuvell, een kleindochter van oud-burgemeester Abraham van der Linden, de eerste bewoner van het uit 1742 daterende Huis met de Lindeboom, waarin het Visserijmuseum is gehuisvest. Het visserijpaviljoen De Joon wordt gerund door de SEM. Tij dens de openingsuren van het museum, van 10.30 tot 16.30 uur, zullen Vrienden van het Museum en een door de gemeente beschik baar gestelde kracht het nog slechts vier personen tellende museumpersoneel bijstaan in het paviljoen. Er is een keukentje met een magnetron, tosti-ijzer, koffie zetmachine en ijskast, zodat er naast frisdrank en een kop koffie of thee ook een eenvoudig snack verkrijgbaar is. De drankvoorzie ning in het winkeltje van het mu seum is tegelijkertijd afgeschaft, 's Avonds na vijf uur huurt party service Niels Holger het paviljoen voor besloten bijeenkomsten en feesten. Koek van Holland De recon structie van de Prins Hendrik straat in Hoek van Holland kan belangrijk goedkoper. Dat bete kent dat de vernieuwing toch kan worden uitgevoerd tussen de Rietdijkstraat en de School straat en dat er niet ter hoogte van de Concordiastraat gestopt behoeft te wordea Het planteam, dat de reconstruc tie voorbereidt, had kans gezien om het oorspronkelijke bedrag van 1,3 miljoen gulden in een nieuwe berekening terug te brengen tot negen ton. En dat is precies het uiterste bedrag dat het deelraadsbestuur meent te kunnen opbrengen, inclusief een subsidie van zes ton uit Rotter dam en, nog eens honderddui zend gulden van het Ontwikke lingsbedrijf Rotterdam. De snelheid waarmee die bezui nigingen werden bereikt, verras te een aantal leden van de com missie buitenruimte. Mede om dat het voorstel vlak voor de ver gadering bekend werd was nie mand edit blij met het gewijzig de plan. Maar volgens de meer derheid van de commissie was het in elk geval beter dan halver wege de straat stoppen met de renovatie. De nieuwe Prins Hendrikstraat krijgt een rijbaan met aan één kant een breed en aan de andere kant een smal trottoir. Vooral op het gebruik van materialen zoals stenen en tegels is nu fors bezui nigd. Het grootste deel van de speciale verlichting is echter overeind ge houden. Er komen drie veriich- tingsomamenten in de vorm van een vuurtoren en nog eens tien wat eenvoudiger ornamenten die daarvan zijn afgeleid. Omdat de straat vrij vlak wordt komt er over de hele lengte een rooster- goot voor de waterafvoer. Kees van den Burg, vertegen woordiger van de winkelierver- eniging, vond het jammer dat er op deze manier toch bezuinigd moest worden. Hij stelde dat het Hoekse winkelbestand een zeker niveau moet hebben in relatie tot de buurgemeenten. „We moeten oppassen dat we over vijf jaar niet weer opnieuw moeten be ginnen," stelde hij. Bob van Aalst (Hoeks Welzijn) toonde zich verontwaardigd over de wijzigingen in het oorspron kelijke plan „Er zijn toezeggin gen gedaan aan de winkeliers in ruil voor hun instemming met de winkels op het Brinkplein," zo herinnerde hy. J)at kun je nu niet terugnemen. Als er een te kort is, dan moet er maar geld ge haaid worden uit de ruime reser ve van sport en recreatie. Daar heeft men ruim een miljoen in reserve." Hoeks Welzijn stemde ook uit eindelijk tegen het wijzigings- plan en wil het oorspronkelijke plan zien uitgevoerd. Ondanks een aantal bedenkingen van Jan Dekker en Wil Portengen (CDA) ging die fractie wel akkoord, hoe wel de christen-democraten eer der hadden laten weten dat wat hen betreft de Concordiastraat best het eindpunt zou moge» zijn. Renee Stout (WD) legde er de nadruk op dat moet worden volstaan met het oorspronkelijke bedrag van negen ton. Hij wens te geen budgetoverschrijding en kreeg met het gewijzigde voor stel dus zijn zin. Commissie-voorzitter Theo van Eijk kon tot zijn opluchting na de discussie constateren dat het wij zigingsvoorstel'in de commissie een ruime meerderheid kreeg en dat zal op 1 oktober in de raad dus ook wel het geval zijn. Daar na kunnen de stratenmakers aan de slag. Door Sentina van der Meer Schiedam Een Beheerplan Nieuwland, maar dan voor Groenoord. Dat klinkt allemaal mooi volgens de Klankbordgroep Groenoord. Maar voordat de voor lopige wykvisie, die woensdag avond in commissievergadering stadsvernieuwing werd gepresen teerd, als een definitief plan mag worden beschouwd is er al een hoop tijd verstreken. 'Kostbare tijd' vinden.de mensen - allemaal vertegenwoordigers van bewonersverenigingen uit Groenoord- van de klankbord groep. Zij willen graag meeden ken over hoe de Schiedamse wijk uit de jaren zestig er in de toe komst weer leuk uitziet. Maar worden daarin ontmoedigd door het handelen, of beter gezegd het niet-handelen, van de gemeente. „Er worden beloftes niet nageko men en dat haalt het enthousias me weg," zegt Anton Groenen- daal, die ais voorzitter van de Huurdersbelangenvereniging Groenoord in de klankbordgroep zit. Zo verwoordde raadslid E. Flui- ter-Kuijvenhoven van Gemeente Belangen Schiedam tijdens de commissievergadering het ver haal van de klankbordgroep: „Nu is de betrokkenheid van de bewo ners nog heel groot. Maar om dat jarenlang zo te houden moet de gemeente wel beter haar best gaan doen." Groenoord, nu nog gevuld met veelal dezelfde soort hoogbouw, moet een mix worden van ver schillende bouwstijlen en van du re en goedkope woningen. Daar voor moet, net als in Nieuwland, (link worden gesloopt De klank bordgroep is opgericht in augus tus vorig jaar om op tijd te reage ren op de ontwikkelingen in de wijk 'boven het spoor'. Groenendaal is zeer te spreken over de opmerkingen van Ruiter. „Precies wat wij ook willen zeg gen," zegt hij. Want het enthousi asme om mee te denken aan een mooier Groenoord wordt ook vol gens hem door de gemeente in de kiem gesmoord. Groenendaal: „Vooral door toezeggingen niet na ie komen. Begin dit jaar is bij voorbeeld een wijkservicepunt beloofd door het college van bur gemeester en wethouders. Inmid dels hebben Nieuwland en het centrum er een gekregen. Groenoord nog steeds niet." Tijdens de vergadering merkte Fluiter ook op dat het wijkservice punt nu eindelijk eens gereali seerd moet worden. Volgens haar moet er tijdens het maken van lange termijn plannen juist maat regelen die al op korte termijn zijn te realiseren aangepakt wor den. Want dat zijn dé middelen, waarmee de gemeente het beste de aandacht van de bewoners zou kunnen vast houden. Naast het wijkservicepunt noemde ze als korte termijn maatregel de Jozef Oreliosingel. Voor deze singel lig gen al heel lang plannen op tafel om het in te richten als een soort vanwijkparkje. Groenendaal hoopt dat de ge meente eindelijk luistert naar dit verhaal en de bewoners eens wat laat zien. „Ik weet heus wel dat zo'n wijkservicepunt er niet zo maar staat. Er moeten geschikte mensen en ruimte worden ge zocht. Het geld is geen probleem, want begin dit jaar is er twee ton voor vrijgemaakt. Ze beginnen er gewoon niet aan." De klankbordgroep heeft intus sen wel steun gekregen van een aantal fondsen. Het VSB Fonds en het Juliana Welzyns Fonds hebben 37.ÖQÖ gulden geschon ken voor computerapparatuur, waarmee bewoners folders en boekjes kunnen drukken. Zodat bewoners goed voorgelicht kun nen worden en ook bewoners zelf nun eigen ideeën goed onder de aandacht kunnen brengen. „Nu de gemeente nog." Vrijdag 25 september SCHIEDAM Dc Oost Geheugenspel, klaverjassen, rum- mukub en sjoelen, I4.00-16,00u. Podium Café. BI uesnight: The Um, 21.00uFilmhuis. De Poolse Bruid, 21.00u. Grote Kerk. Histori sche fototentoonstelling, 9.00-16.00u. Broersvest Kermis, 13.00-24.00u. Week markt Standwerke rsconcou rs, lO.OQ- 16.00a Centrum. Horeca Music Nigfit, 20.00-24,OOu. Theater de Teerstoof. De Vliegende Panters, 20.15u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De Benm's op 'Onbekend Terrein', 20.00u. Jonge rencentru m Europe. Tienerdisco 12 Vm 15 jaar, 19.00-22.00u. Oosterkerk. Koopjesmarkt, 18.00-21.30u. ROTTERDAM La ntaren/Venster20.30 La Porta e il vestibo- loSta nza del lebbrosa .Hal 4 lnfc:wvrtv. hal4.nl Digital Playground. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. de Doelen Gtjl 20.15 idem Orkest van de Kirw Opera. 22.30 idem 'Nacht van de tragische liefde', JumaanseZaal 20,15 African roots. H.H.Laurentius en Eli sabeth kerk 20.00 Orgelconcert m.m.v.Kathedrale Cantonj. Casino Rotter dam 21.00-02.00Tno First Choree. De Vlerk 21.00 Jon &The Nightnders (USA). St Lau* renskerk 12.45 Midtagpauzeconcert Ba- roeg 21.00 Necropolis Festival Nlghttown TheatercaféSupertno. Tirade, Mardtgrah en Chleb. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Manon Lescaut. KI2.20.30Gtobal life. SKVR Muziekschool Centrum-West 19.30 Skvr Open Huis. Turkse muziek. Plan-C 22.00 Frampton Wellef. Bibliotheekthea ter 20.30 Hartepijn. Bonheur reserveren: 010-4046716 try-out Krazy Krazy Kat. Sche II big's 19.00 Zzep. Luxor Theater 20.15 Purper. R'dams Centrum voor Thea ter 19.00 Faustdeel een en twee van VonGoe- the.Theater Zuidplein KJ.Z. 20.30 Pleter TkJ- dens. Witte de With 18.00 Het Rotterdam Project. SL Laurenskerk 19.00-22.00 Boekpresentatie. Pauius, een man vantwee werelden van CJ. den Heyer. Lantaren 2 21.00 Malenki Peremene. Zate rdag 2 6 septembe r SCHIEDAM Clubhuls Sehleapoor. Schiespoordag, 10.00-16.00u. Filmhuis, Dancecf the Wind, 21.00a Grote Kerk-Histonschefototentoon- steilrng,l0.00-16.00u.Grote KerlcOptreden vanorgamstJ.vanden Hoedt,15.00u.Bro«rs- vest. Kermis, 13.0Q-24.00u. Oude Sluis. Oldtimer motortoer 11.00 -14.00u. Broers- veld. Rommelmarkt, 12.Q0-17.00u. Muse umplein. Hoogstraat Straatartiestenfestival, 12.00-17.00u. Vismarkt Waterepelen, 12.00-16.00u. Lange Haven. Ka pel muziek M.I.S.T., 12.00-16.00u. Café deUnle.Optre- denFootloose, 15.00u, CafétSpul.Jene«r- proevenj, 20.30u. Lange Haven, Optreden The Big Band, 19.30-20.30u. ttozenburger- p le In/Frans Halsple in/Edison plein. Lam pionoptocht, 2D.00-20.30u. Theater a.d. Schle. Heineken Music Night, 20.00-2.00u. Centrum. Veriichte GondeWaart, 21.00- 22. OOu. Café de Unie. Optreden Frans Caree Band, 22.OOu. Podium Café. Optreden Rou gh Outline, 22-OOu. Proeflokaal 't Sterretje. Optreden Ticket to Ride, 22.0Ou. Zorgcen trum Spaland. OpenmgSpaSand-Groenzicht- Meerzicht, 13.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert, 15.00-17 .OOu. Oosterkerk. Koopjes markt, 10.00-16,30u. Winkelcentrum de loper. Vredesmarkt, 12.00-16.OOu. Filmtheater Het Zeepaard. De Poolse Bruid, 21.Ö0u. Stadsgehoorzaal. The Rosenberg Too, met Back to Basic, 20.00u. UJnbaanhallefi. Rommelmarkt. 8.00-17.0ÖU. MAASSLUIS Groote of Nieuwe Kerk. Orgelconcert, 20.15u. ROTTERDAM Lantaren/Venst er20.30 La Porta eil vestibo- to, Stanza del lebbrosa. Hal 4 frrfo: www.hal- 4,nl Digital Playground. Jeugdtheater Hof plein 19.00 Piggelmee. Rotterdamse Schouwburg KLz. 19.30 Zarah of de vogels komen temguit hetzuidend e Dooien Hal Gri. 15,00 Inloopconcert. L'ESprtt 22.00 Double Brown. Casino 21.00-02.00 Orkest That's Four. C5 Jaz222.00Hany's Jazz&BluesBand. De Vlerk 21.00 Skoidats (USA). St Lau rens kerk 15.00 Orgelcycius.The UttJe Cave 22.00 Hard Groove Naton, De Buurman 21.00 Jamsession. Man-C 22.00 Peter Pe teren de rest. Blbllotheektheater20.30Har- tepijn. Bonheur reserveren: 010-4046716 try-out Krazy Krazy Kat. UixorTheater20.15 Purper. Prinses Theater 19.00 De Pnnses Revue. R'dams Centrum voor Theater 19,00 Faust deel een en twee van Von Goethe. Thea ter't Kapelletje 20.30Zoen noortzomaareen vis. Theater Zuldpleln Gr 20.15 Acda De Munnik. KJ.Z. 20.30 Peter Trddens. Lantaren 2 21.00Malenki Peremene. Bioscopen Van do.24 t/m wo.30 sept ROTTERDAM Cinerama 1: 'Saving Private Ryan' (16) dag,13-16.30-20.30. Cln.2: 'City of Angels' (12) dag,18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. Cln.3: Titanic' (12) dag.12.15-16.15- 20.15, wo.raet 20.15. Cin.4: 'Siberia' (16) dag.13-21.45. "Wag the Dog' (al) dag. 15,30-18.45. Cbi.5: 7heX-fi- les' (12) dag.15.15-18.15-21.15, do.vr.ma- .di.ook 12.15. I max Theater 'Amazon' (al) dag.(beh.za.zo.) 13-15. za.zo.al!een 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'Saving Pmrate Ryan" (16) dag. 17- 21.15, Titanic'(12) za .zo. 10, Ven.1: 'Conté d'automne' (16) dag. 19,30, 'Hamam, <1 bagno Turco' (16) dag.(beh.ma.) 22, vr.ook 15. Sneak Preview, ma.22. Ven.2; Th&Kingdom' do.vr.za. 19.30, 'MaxHavelaar1 zo.ma. 19.30. 'Als twee druppels water' di- .wc, 19.30, 'La Cruz' di.wo. 21,30. 'Heavy' (16) VM5.3Q. Ven.3: 'Gadjo Dito' (16) dag. 20-22, vr.ook 15. Ven 4: 'Manuset Jeanette' (16) dag.19.30, vr.ook 15. The Idiots' (16) dag.21.45. Lum.l: Wild things' (IS) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2; 'Hope Floats' (al) dag.12.45-15.30-18.15-21, lum. 3: "Spe cies li' (16) dag. 18.30-21.15. Lum. 4: 'De Pijnbank' (12) dag.18.3Q, do.vr.ma.dj.ook 15,45.Letha I Wea pon 4' (161 dag. 21.15, do- .vrjna.di.ook 13. Rexane: Tien verschillende adult films tl8) dag 12 J/m 01.00. Pathé: 'Kundun' (16) dag.H.SO-14.45- ia.15-21.10. "Mafia!" (al) dag. 16.40-19- 21.20, di.niet21.20.do.vr.ma.di.ook 11.40- 14.20. 'Saving Private Ryan' (16>dag.ll,40- 15.30-20. The Avengers' (12) dag. 11.10- 17.30-19.40-21.50. do.vr.ma.di ook 13,15* 15.20. 'Lethal Weapon 4" (16) dag. 11.50- 15.20-18.10-21. 'Six days, seven nights' (al) dag.11.30-14.10-1635-19-21,40. 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50. do.vr.ma- .dt.ook 11-14.10. Sneak preview: 'Een kilo drumsticks graag' (al) di.21.20. Nachtvoorstelllngen: Lum.l: Wild things' (16) VT.za.00.3Q- Lum.2: 'Armageddon' (16) vrja. 00.15. Lum.3: 'Species II' (16) vr- Jta.00.30. Lum.4: 'Lethal Weapon' (16) vr- .za.00.15. KlndermatJnees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes" za.zo.wo.13.30-16- Cln.5: 'De kleine zeemeerrnin'za.ZD.wo.13. Lum.3: 'AirBud'za- -zo.vvo, 13-15.30,Lum.4: 'De kleine zeemeer min' 2a_zo.wD.13-15. Pathé'Het magische zwaard' zazo.wo.13.15-15.30. 'Jacht op de kleintjes' za.20.wo.ll-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' zazo.wo. 11.40- 14,20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1