21 Vijf aanlegsteigers erbij in Nieuwe Waterweg 11 A 'Mensen kopen eigenlijk het verhaal' Villa Musica maakt zich op voor de opening Ranshuijsen leert als waarnemer andere kant van oorlog in Joegoslavië kennen rsj- sübi genda Subsidie aangevraagd bij rijk en EG voor uitbreiding Waternet Sloopflat balanceert op muurtjes Wethouder razend enthousiast Rotterdams Dagblad Zaterdag 26 september 1998 m Door Edwin Wendt Rotterdam Het Waternet, een netwerk van aanlegsteigers voor vervoer over water, kan waarschijnlijk worden uitge breid met vijf steigers in de Nieuwe Waterweg. Als de plannen doorgaan komen er steigers bij Vlaardingen, Schiedam, Maas sluis, Rozenburg en Hoek van Holland. In eerste instantie was ook een steiger bij de Stormvloedkering gepland, maar die is inmiddels van de lijst afgevoerd. Het Ontvvikkelings Bedrijf Rot terdam (OBR), dat de plannen ontwikkelt, heeft voor de uitbrei ding al de besehikking over subsi die van het ministerie van Econo mische Zaken. Ook bij de Europe se Gemeenschap is subsidie aan gevraagd. Daarnaast dragen de gemeenten langs de Waterweg en Rotterdam geld bij. Dat is overi gens een voorwaarde om voor de Europese en rijkssubsidies m aanmerking te komen. „Naar aanleiding van de ervarin gen met Watemet m Rotterdam zijn we gaan kijken naar mogelij ke uitbreidingen in de regio," zegt Dafne Foet van OBR. „De locaties langs de Nieuwe Waterweg lijkên de meeste kansnjke." Het ont wikkelingsbedrijf gaat ervan uit dat de steigers worden betaald van het geld dat de landelijke en lokale overheden beschikbaar stellen. De ontwikkeling van acti viteiten in de buurt van de stei gers wordt een zaak van 'de markt'. „Uiteraard moet er vraag naar /:ijn voor je aan zo'n project begint," zegt Foet. „Onderzoek heeft uitgewezen dat die belang stelling er is." Elke steiger is gekoppeld aan een bestaande toeristische attractie. Bij Hoek van Holland ligt bijvoor beeld het Waterwegcentrum in de buurt, Vlaardingen, Maassluis en Schiedam hebben de historische stadskern met al hun beziens waardigheden binnen handbe reik. De aanlegsteiger die bij Ro zenburg is gepland, maakt het Educatief Informatie Centrum (ElC)een stuk toegankelijker. Dit centrum, een soort interactieve rondleiding door haven en indu strie, werd een jaar geleden ge opend op het Rozenburgse deel van de Landtong. „Er zit zelfs al een deur aan de waterkant in," weet Foet. Overigens wordt de steiger bij Rozenburg veruit de duurste van de vijf. De meeste zullen rond de vijf, zes ton kosten, voor die bij Rozenburg moet circa een miljoen worden uitgetrokken. Dat heeft te maken met de stro ming in de Nieuwe Waterweg, die daar een bocht maakt. Behalve de subsidie van het mi nisterie van Economische Zaken kan voor de ontwikkeling van dit plan ook gebruik worden ge maakt van de zogeheten Conver- gelden. Dat is geld van de Europe se Gemeenschap dat eigenlijk is bedoeld voor de herinrichting van militaire terreinen. Maar het wordt ook ingezet om gebieden economisch te versterken. En daar is in dit geval sprake van. verklaart Foet de aanvraag van negen ton bij de EG: „Toeristisch vervoer, watertaxi's, hotelboten die aanleggen, dat levert allemaal werkgelegenheid op." Door Jan Rozendaal Vlaardingen In Bosnië werden twee weken geleden verkiezingen gehouden. Gezien de nog steeds gespannen situatie in het voorma lige Joegoslavië had de Organisa tie voor Veiligheid en Samenwer king m Europa (OVSE) maar liefst 2500 speciale waarnemers ge stuurd. Uit alle hoeken van de we reld waren ze geplukt. Eén van hen was Vlaardinger John Ranshuijsen. De oud-wet houder had de leiding over een groep van waarnemers die werd gestuurd naar het uiterste zuid oosten van de Republika Srpska. Naar de Servicrs dus. die door de hele wereld als de agressor wor den beschouwd in het Balkancon- fliet. En de Serviërs die op hun beurt daarom weinig op hebben met de rest van de wereld, vooral het westen. De Verenigde Staten met stip bovenaan, maar ook Ne derland staat hoog op die hitlijst, gezien het Joegoslavië tribunaal in Den Haag. Genoeg ingrediënten, voor een spannend weekje, maar voor Ranshuijsen ook een weerzien met de streek waar hij eind jaren tachtig nog met vakantie was. Maar van die herinnering was weinig over. En niet alleen omdat zo'n waarnemerschap dan als een eervolle benoeming wordt gezien, dat nog niet betekent je als waar nemer in de watten wordt gelegd. Geen pretje De reis begon rustig, zaterdag avond 5 september in een gechar terd vliegtuig vanaf Zestienhoven met de Nederlandse en Belgische waarnemers naar Split. „Daar werd al snel duidelyk dat ik naar het Servische deel moest," zegt Ranshuijsen, „Aan de ene kant is dat geen pretje, hoewel ik er wel rekening mee had gehouden om dat in mijn CV stond dat ik deze streek ken. Maar ten opzichte van mijn collega's in de andere gebie den was het gemakkelij ker omdat er geen onderlinge strijd was tus sen etnische groepen. Het Servi sche gebied is immers gezui verd," merkt hij cynisch op. Toch zette de aankomst in Foca, waar volgens Ranshuijsen zes we gens oorlogsmisdaden door het tribunaal in Den Haag aange klaagde Serviërs vrij rondlopen, na een bustocht van tien uur me teen de toon. „Er was juist een po litieke bijeenkomst bezig die niet echt pro westers was. We zijn toen van de route afgeleid en 'low pro file', dat wil zeggen in personen auto's, naar het hotel gebracht." Dat hotel kende Ranshuijsen nog van tien jaar terug toen hij daar als vakantiegast bivakkeerde. „Dat was toen een sterrenhotel. Met zwembad, alles erop en eraan. Het was een trekpleister, maar nu waren er niet eens douchekoppen en slechts enkele uren per dag stromend water. Koud stromend water wel te verstaan." Voordat Ranshuijsen met zijn groep naar hun definitieve be stemming in Gacko ging, werd er veel gepraat. De veiligheid en teamvorming waren daarbij de belangrijkste onderwerpen. De waarnemers stonden onder per manente bewaking van de SFOR- troepen. De dag voor de verkiezin gen, die op zaterdag en zondag waren, ging Ranshuijsen naar Gacko. Als coördinator van een gemêleerd gezelschap waarne mers uit Nederland, België, Grie keland, Zweden, Polen en Ameri ka. Man, vrouw, jong en oud. „Onze belangrijkste taak was er op toezien of de regels zoals die zijn afgesproken in het Dayton- akkoord werden nageleefd. De procedures bij de stemlokalen met betrekking tot de identifica tieplicht bijvoorbeeld. Degenen die hun stem hadden uitgebracht kregen onzichtbare inkt op hun reehterwij svinger. Uren lopen De mensen over wie Ranshuijsen de leiding had, waren verdeeld over twaalf stembureaus. Sommi ge zalen hoog m de bergen. „De kiezers, soms maar een paar hon derd, moesten vaak uren lopen over onbegaanbare paden. En dan by bet stembureau tijden wach ten voordat ze aan de beurt waren. Toch was de opkomst in mijn ge bied boven de tachtig procent." Eén keer heeft Ranshuijsen de hulp van de SFOR-troepen in moeten roepen. En hoewel de vei ligheidsmaatregelen streng wa ren, de waarnemers nooit alleen zonder bewaking.van de Spaanse SFOR-troepen de straat op moch ten en draaiboeken voor evacua tie klaar lagen, heeft Rans hui] sen persoonlijk weinig last geh an vijandigheid. „Je past je iur- iijk wel aan. Zo droeg ik m.jpas je onder mijn overhemd en haalde ik die pas tevoorschijn als ik een stembureau naar binnen moest." De contacten met de Serviërs wa ren over het algemeen goed. „De Serviërs worden als de agressors gezien. Maar zij zeggen dat ook van het westen. De belangrijkste brug van Foca is kapotgeschoten door de NAVO. En als je daar met de mensen praat zijn er aan die kant ook veel slachtoffers geval len. Het drama voor de gezinnen aan Servische kant is net zo groot als voor de gezinnen in bijvoor beeld Tuzla, waar ik twee jaar ge leden voot Vlaardingen heb ge holpen bij de wederopbouw. Ik heb me opnieuw goed gereali seerd dat er in een oorlog alleen maar verliezers zij n." Gesloopt kwam hij op Zestienho ven weer aan. Waarnemer-af. „Vijftien uur slaap in vijf dagen." Moe, maar ook weemoedig over de gevolgen van de oorlog. „Tus sen Foca en Gacko ligt een natio naal park, één van de prachtigste natuurgebieden van Europa. Schitterend berggebied. Maar je kunt er niet meer in omdat er een miljoen mijnen liggen. Een prach tig gebied wat je dus niet meer kunt zien, wantje weet niet waar die mijnen liggen. En de natuur zorgt ervoor dat het onmogelijk wordt ze te vinden." De sloopflat aan het Plein '40-'45 in Schiedam biedt momenteel een aparte aan blik. Doordat de onderste ver dieping er bijna is uitgesla gen, ontstaat een doorkijk die lijkt te suggereren dat de betonkolos nog slechts op een paar muurtjes balanceert. „Maar de flat blijft zo echt wel staan hoor," verzekert een medewerker van de gemeente Schie dam. „Daar is de constructie sterk genoeg voor." De flat wordt momenteel voorbereid voor de definitieve sloop, en daarom ge stript van asbestplaten en leidingen. Volgende week wordt beslist op welke wijze de fiat tegen de vlakte gaat. Foto Roei Dijkstra John Ranshuijsen: 'Ik heb me opnieuw goed gerealiseerd dat er in een oorlog alleen maar verliezers zijn'. Archieffoto Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad Door Mikos Gouka VlaardingenMuziekverzamelge- bouw Villa Musica in Vlaardingen opent volgend weekeinde voor het eerst haar deuren voor het grote publiek. Hoewel er nog ste vig wordt gewerkt om alles op tijd klaar te hebben, kon een aantal genodigden deze week alvast een kijkje nemen in het pand aan de Koningin Wilhelminahaven. Te midden van de bouwmaterialen en boorgeluiden liepen de trotse hoofdrolspelers door het pand: Frank Tomeï, exploitant van het muziekverzamelgebouw en Paul Houkes van de Stichting Villa Musica. Villa Musica is namelyk een bij zondere vorm van samenwerking. Er vinden bijvoorbeeld allerlei non-profit activiteiten plaats, waaronder de huisvesting van een aantal verenigingen. Muziekver eniging Avalance en Showband Liberté nemen diverse ruimten in gebruik binnen het gebouw. Naast een grote repetitiezaal heb ben ook de secties percussie en brass hun eigen zalen Daarnaast zijn er activiteiten die winst op moeten leveren. In dat geval moet men denken aan de horeca exploi tatie en de verhuur van ruimten. De verbouwing van het gebouw is nog niet gereed maar de initiatief nemers maken zich geen zorgen over de deadline van 2 oktober. „We gaan er vanuit dat alles op tijd klaar is," stelt Tomeï zelfver zekerd vast. „Misschien dat we nog niet alles perfect hebben, maar voor het gezicht is het dan klaar. Achter de deuren zal dan nog het een en ander moeten ge beuren." aldus Tomeï. Terwijl de zalen stuk voor stuk ge showd worden leggen de beide he ren enthousiast uit hoe alles Vlaardingen „Belangrijk aan Villa Musica is, vind ik, dat het een initiatief is van jonge men sen. Het is belangrijk dat jonge ren initiatieven ontwikkelen en de gelegenheid krijgen eigen kunstvormen te onderzoeken en beoefenen. Het enthousias me waarmee Frank Tomeï over het project sprak gaf vertrou wen. Maar iets willen is iets an ders dan het ook realiseren. Met ondernemersgeest en doorzet tingsvermogen is dit muziek verzamelgebouw tot stand ge komen." straks in zijn werk zal gaan. „Men krijgt hier een situatie dat allerlei vormen van muziek bijeen wor den gebracht. Men kan van elkaar leren en eventueel aanvullen. De kans is groot dat zoiets in bewe ging komt" aldus Paul Houkes. Tom.ei vult hem aan. „Een voor beeld9 Popgroepen hebben meestal geen mensen die blaasin strumenten bespelen en toch is daar vaak behoefte aan. Bij de muziekkorpsen die straks in Villa Musica zitten, lopen juist een he leboel mensen rond die uitste kend kunnen blazen. Daar komt op de een of andere manier best iets uit voort." Heel bijzonder Het brede draagvlak van Villa Musica is heel bijzonder. Nergens in Nederland is er een dergelijk muziekgebouw. „Er zijn veel cen tra die zich bezighouden met pop muziek. Daarnaast zijn er honder den verenigingsgebouwen waarin allerlei kleine clubs hun hobby Dat zegt wethouder Kees van der Windt, in Vlaardingen onder meer verantwoordelijk voor het cultuurbeleid. Kij omschrijft het pand als 'een plek waar mu ziekliefhebbers van pop tot big band en muziekkorps elkaar kunnen ontmoeten'. „Een aanwinst voor de stad waarnaar jongeren, maar ik hoop ook ouderen de weg zullen weten te vinden en plezier zul len beleven aan al die muzikale mogelijkheden die in de Villa te vinden zijn," aldus de wethou der. uitoefenen. En dan heb je natuur lijk veel podia waar andere vor men van muziek worden ge speeld. Al die verschillende mu zieksoorten onder hetzelfde dak, dat is volgens mij nog nooit voor gekomen," zegt de Vlaardinger enthousiast. Hij vervolgt1 „Je kunt op alleen popmuziek geen bedrijf stichten. Je hebt een breder draagvlak no dig om zo'n centrum succesvol te maken. Daarom ben ik destijds naar de gemeente gestapt met mijn plannen voor een muziek verzamelgebouw. Op het stadhuis was men ook al snel enthousiast over dat idee." Nadat eindelijk alle regels en re stricties duidelijk waren kon er half april worden begonnen in het voormalig opslagcentrum van Cency. „Je moet met alles reke ning houden. Voor de veiligheid moet alles in orde zijn. Rookmel ders en nooduitgangen met pijl tjes. Dingen waar je eigenlijk niet stil bij staat." Vol spanning kijkt men vooruit naar het eerste weekeinde van ok tober. Dan gaat het grote publiek kennis maken met het centrum. „Zo'n opening komt best voor el kaar. Het gaat erom dat we het daarna draaiende kunnen hou den. Bij het podium kunnen we 399 bezoekers kwijt. Het is ge woon leuk als de zaal van tyd tot tyd helemaal vol zit." De eerste band die, zeker met alle genodigden, het genoegen mag smaken om voor een vol Villa Mu sica op te treden zijn de Limbur gers Band zonder Banaan. Het openingsconcert moet men onder de noemer 'Nederlandstalige flau wekul' scharen. Zaterdag 3 okto ber is het de 'Dag van de Vlaar- dingse muziek', waarbij iedereen achter de schennen van de mu ziek mag gaan kijken. Niet alleen vaste gebruikers van het muziek verzamelgebouw doen mee aan deze presentatie, maar ook ver enigingen die elders in de stad zijn gehuisvest. Overal in het ge bouw staan dan informatiestands waarin de deelnemers hun activi teiten presenteren. Voor veel ver enigingen die de afgelopen jaren niet zeker waren van een repeti tieruimte moet de realisatie van Villa Musica zijn als het waar wor den van een lang gekoesterde droom. Tomeï noemt het gevonden pand een lot uit de loterij. „Het mag niet precies in het centrum zijn want dat kan problemen geven wanneer een concert is afgelopen. Hier stond een pand leeg wat pre cies aan onze eisen en die van de gemeente voldeed. Daarnaast wol Vlaardingen de 'dooie hoek' waar in het pand zit wat meer tot leven brengen. Er is natuurlijk al wat andere horeca en dus gaat het steeds meer leven." pi 4 A'STiTTj Door Sofie van Westrenen SchiedamDe wonderen zijn de wereld nog niet uit. Dat blijkt wel op de vrijdagmarkt in Schiedam, waar verspreid tussen de gewone marktkramen wonderen gebeu ren. Zo is er het wonder van het wonderdoekje en van de wonder- koperpoets. Tegenover het won der van de wonderdweil gebeurt het wonder van de wonderpan. En dan natuurlijk de won- dermop, de wonderafvoerreini- ger en het wonderkussen. Het wonderstrijkijzer en het wonde- rinlegzooltje vechten om de aan dacht van het langslopend pu bliek met het wonderpennenset en niet te vergeten de wonderolie voor houten meubels. Al deze kleine wonderen worden aan het marktpubliek gedemon streerd: „Kijkt u toch eens even wat een vocht er in één keer op genomen wordt! En voor slechts vijftien gulden doet ie dat ook bij u op het aanrecht, mevrouwtje." De wonderen 2ijn namelijk te koop. Iedereen kan in het bezit komen van een wonder, of twee. Of natuurlijk nog meer. En dat is misschien nog wel het grootste wonder: de handel loopt als een gek. „De tweede krijgt u voor de helft van de prijs mevrouwtje. Doen?" Maar er staat meer op het spel dan de centen van het publiek. De vijftien standswerkers in de Schiedamse binnenstad strijden zeker ook om de eerste plaats van het standwerkersconcours dat in het kader van de Brandersfees ten voor de zeventiende keer wordt gehouden. Daarbij worden de standwerkers beoordeeld door een kritische juiy. Anoniem lo pen die keurmeesters tussen het marktpubliek door en beoorde len de welsprekendheid, origina liteit en overtuigingskracht van de deelnemers. Uiteindelijk komt er een winnaar uit de bus. De Vereniging van Ambulante Handel organiseert honderd twintig keer per jaar een con cours, waarvan alle winnaars aan het Nederlands Standwerkers Kampioenschap mogen mee doen. Volgens de secretaris Paul Zap- peii van de vereniging is de standwerkerij een uitstervend beroep. En hoe gek dat ook klinkt, dat komt omdat er tegen woordig te veel standwerkers zijn. Door een maatregel van de overheid mag iedereen zich nu standwerker noemen. En dat ver ziekt de markt. „Want dan zitten er van die lui tussen die nog geen brand kunnen roepen ais hun ei gen veters in de fik staan," aldus Zappeij. Ook niet onbelangrijk is dat de kans om op een markt te staan -waarbij het lot beslist- zo voor de echte standwerkers steeds kleiner wordt. Maar de gelukkigen die op het Broersveld aan de slag mochten trekken alle registers open. AJs ze zelf een beetje flauw worden van het ophemelen van hun ei gen product - 'gegarandeerd nooit meer moeie voeten!' - ma ken ze schuine grapjes of stellen ze vragen aan het publiek om de aandacht te trekken: „Heeft u ook altijd van die vuile ramen?" Anderen begroeten het publiek met een uitgestoken hand en be ginnen vervolgens snel te vertel len. Over wat hun wonderpro- duct allemaal kan, laat en wat het precies toevoegt aan het levens geluk. „Een echte standwerker is een artiest," zegt Jan van Seben, zelf ook standwerker -hij verkoopt de wondermop- en voorzitter van het concours. „Hij of zij voert een show op. Het vak moet je in je bloed zitten. Het is natuurlijk niet altijd alleen maar grappen en groEen, want er moet ook ver kocht worden." En goede zaken worden er ge daan. Ondanks dat sommige ver kopers beweren hun koopwaar voor 'nog geen derde van de win kelwaarde' van de hand te doen, zijn ze toch altijd 'heel blij en heel gelukkig' dat ze het publiek voor vandaag deze aanbieding kunnen doen: „Ik doe het niet voor mezelf, ik doe het voor jul lie." 'Pakkoloog' B. van Schaik wordt aan het eind van de middag uit geroepen tot de winnaar van het concours. Hij verkoopt verras singspakketten en is de hele dag druk in de weer geweest. In ses sies van een half uur legt hij aan ieder die het horen wil uit waar om ze zijn wonderpakket moeten kopen. Voor dat doel laadt hij zijn verhaal vol met humor en ge heimzinnigheid over de cadeau's in zijn pakketten. En niet zonder succes. „Mensenkopen eigenlijk het verhaal, de cadeau's krijgen ze erbij. Mijn geheim is eigenlijk geen geheim: mensen zijn van nature nieuwsgierig." Het is de eerste keer dat Van Schaik meedoet aan het con cours. En het is gelijk raak. Dat mag dus ook gerust een wonder heten. Zaterdag 26 september SCHIEDAM Clubhuis Schlespoor. Schiespoordag, 10 00-16 OOu. Filmhuis. Dance of the Wind, 21.00u. Grote Kerk. Historische fototentoon stelling. 10 OQ-16-OOu.GroteKerk.Optreöen van organist J.vanden Hoedt, 15.OOu. Broers- vest. Kermis. 13.00-24.00u. Oude Sluis. Oldtimer motortoer 11.00 -14,00u, Broers veld. Rommelmarkt, 12.0ü-17,00u. Muse umplein Hoogstraat Straatartiestenfestival, 12.00-17.00u. Vismarkt Waterspelen, 12.00-16.00u. Lange Haven, Kapelmuaek MI S.T.,12 00-16.00u.Caféde Unie. Optre den Footloose, 15.00u.Café*tSpu|, Jenever- proevenj, 20.30u. Lange Haven. Optreden The Big Band, 19.30-20.30u. Rozenburger plein/Frans Kalsplein/Edisonplein. Lam- pianoptocht, 2G.0Q-20.30u. Theater a.d. Schie, Hemeken Music Night. 20.00-2.00u. Centrum. Verlichte Gondetvaart, 21.00- 22.0Gu. Café de Unie, Optreden Frans Caree Band, 22.00u. Podium Café. Optreden Rou gh Outline, 22.00u. Proeflokaal 't Sterretje. Optreden Ticket to Ride, 22.00u. Zorgcen trum S paland. Opening Spaland- Groenzicht- Meerzichd 13.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk., Wandelconcert, 15.00-17.00u. Oosterkerk. Koopjesmarkt, 10.00-16.30u. Winkelcentrum de Loper. Vredesmarkt, 12.00-16.00u. Filmtheater Het Zeepaard. De Poolse Bruid, 21.00u. Stadsgehoorzaal. The Rosenberg Tno, met Back to Basic, 20.00u, Lijnbaan ha Men. Rommelmarkt, 8.00-17.00u. MAASSLUIS Groote of Nieuwe Kerk. Orgelconcert. 2Q.15U. ROTTERDAM Lanta ren/Venster20.30 la Porta e il vestibo- lo, Stama del leb&rosa. Hal 4 Info; www.hal- 4.rtl Digital Playground. Jeugdtheater Hof plein 19.00 Piggelmee. Rotterdamse Schouwburg KJ.Z, 19.30 Zarah of de vogels komen teruguit hesuiden. C5 Jazz 22, QOHar- ry'sJazz& Blues Band, Plan-C 22.00Peter Peter en de rest. Bibliotheektheater 20.30 Hartepijn. Bonheur reserveren: 010- 4046716 try-out Krazy Krazy Kat LuxorThe- ater 20.15 Purper. Prinses Theater 19.00 De Prinses Revue, ffdams Centrum voor Theaterl9.00 Faustdeeleen entweevanVon Goethe. Theater 1 Kapelletje 20.30 Zoen rtoort zomaar eert vis. Theater Zuidplein Gr.z. 20.15Acda&DeMunnlk.KJx20.30PieterTi- ddens. Lantaren 2 21,00 Malenki Peremene. WIJkgebouw de Esch 12.00 Filterfeest, Zondag 2 7 september SCHIEDAM Wc Da Erker. Rommelmarkt, 12.00 tot 16.0Qu. Dc «Je 4 Molens. Koffie-mloop, ll.00-13.00u, en contactmiddag en ruil beurs, 13.30*16.00u.DcOosLKoffie-in!ocp, 13.30-15.30uPod I um CaféOp zondag kan hetanders, 21.30uCentnim.Zondagsmarkt, 12.00-17.OOu. lange Haven. Waterspelen, 12,00-16.00u. Grote Markt. Sportdemon- straties, 12.00-I5.00uDam. Dammenopde Dam, 12.00-17.00u.GroteKerk.Histonsche fototentoonstelling, 13.00-16.00u. Lange Haven. Parade deelnemers verlichte gondel- vaart, 14.30-I7.00u .Caféde Unie. Optreden Carlo de Wijs&gasten, 15.00u. Dam. Muziek- bradene, 12.00-17.00u Nieuwe Passage. Lüoporkesten, 12.00-17.OOu. Broersvest Kermis, l3.00-24.00u, Café del) nia. Optre den Hans Dutter band, 17.OOu. Stadserf. Vuurwerk, 21.30u. VLAARDINGEN UJnbaanhallen. Wuziekbeurs,9.00-16.QOu, Dc West. The-dansant, 14,Q0-16.3Qu. Stadsgehoorzaal, Bamboo Bears, 15.00u, ROTTERDAM Hal Jeugdtheater Hofplein 1 Rotterdamse Schouwburg KIx, 15.00 N palejong. de Doelen Gnz. 11.00 Zondagoch tendconcerten. Jumaanse Zaal 20.15, mtel- dingPeter-Jan Wagemanse.a. 19.30 Kamer- muziekvan de twintigste eeuw. Maastheater 23,00-05.00 The Brnibo Complex. Rotown 22.00 Club 3313. WijkgebouwDe MfddrM- b urgt 14.00 Havenstadoperetteflonho ur re- seiveren: 010-4046716 tiy-out K^izy Krazy Kat Prinses Theater 14,00 Tradities van de Nieuwe Wereicf. Stichting Dunya Wereldpra- gramma. R'dams Centrum voor Theater 19.00 Faustdeel een en twee van Von Goethe. Theater t Kapelletje 20.30 Zoen nooit zo maareen vis. BIWIotheehtheaterl3.0<} üte- ratuurMarkt Centrale Bibliotheek 12.00 Boekenmarkt, Groothandelsgebouw 10.30 Conventie 1998. Thema: 'Op weg naar d« nieuwe eeuw'. Theosofisch Genootschap. Hal karrtoorgeb. Coolsmgel 6314,00-17.00 Prijsuitreiking 100 jaar hoogbouw. HIstMus. De Dubbelde Palmboom 14.00 Rondleiding, voor volwassenen. Lantaren 2 21.00 Malenki Peremene. Zaal de Unla 14.30Observatori um: registraties van observaties. Info: www.hal4.nl Digital Playground, 14.00 P Bioscopen Van üo.24t/m wo.30 sent. ROTTERDAM Cinerama i! 'Saving Private Ryan' (16) dag,13-16.30-20.30. Cln.2: 'City of Angels' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. Cln.3: Titamc' (12) dag,12.15-16.15- 20.15, wo.met 20.15. Cln.4: 'Sibena' (16)dag.l3-21.45. Wag the Dog- (ai) dag. 15.30-18,45, Cln.5: TheX-fi- les' (12) dag. 15.15-18.15-21.15. do.vr.ma- .di.ook 12,15. ImaxTheater Amazon' (al) dag.fbeb.za.zo.) 13-15, za.zo.aileen IS. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 21.15, Titanic'(12) zarzo. 10. Ven.l: 'Conté d'automne' (16) dag.19.30. 'Hamam, il bagno Tureo' (16) dag.(beh.ma.) 22, vr.ook 15. Sneak Preview, ma. 22. Ven .2: The Kingdom' do.vr.za. 19.30. 'Max Havelaar' zo.ma. 19.30. *Als twee druppels water1 di- .wo. 19.30, 'La Cruz' di.wo. 21.30. 'Heavy' (16) vr.15.30. Ven.3: 'Gadjo Dilo' (16) dag) 20-22, vr.ook 15. Ven 4: 'Manus et Jeanette' (16) dag.19.30, vr.ook 15. "The Idiots' (16) dag.21.45. Lum.l; Wild things' (16) dag, 13.15-16- 18.45-21.30. lum. 2: 'Hope Floats' (al) dag.12.45-15.30-18.15-21, Lum. 3: 'Spe cies II' (16) dag. 18.30-21.15. lum. 4: 'De Pijnbank' (12) dag.18.30, do.vr.ma.di.ook 15.45. TethalWeapon4'{i6jdag.21.15,do- ,vr.ma.di.ookl3. Rexane; Tien verschillende adult films (18) dag. 12 Vm 01.00. Pathé: 'Kundun' (16) dag.11.50-14.45- 18.15-21.10. 'Mafia!' (al) dag. 16.40-19- 21.20,di.n!et21.20,do.vr.ma.di.ookll.40" 14.20. Saving Private Ryan' (16) dag. 11.40- 15.30-20. The Avengers' (12) dag. 11.10- 17.30-19.40-21.50. do.vr.ma.di .ook 13.15- 15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50- 15.20-18.10-21. 'Six days, seven nights' (al) dag.11.30-14.10-16.35'19-21.40. 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma- •di.ook 11-14.10. Sneak preview: 'Een kilo drumsticks graag' (al) di.21.20. Nachtvoorstelll ngenLum.1; Witd things' (16) VTJa,00.30. Linri.2: 'Armageddon* (16) vr.za. 00.15. Lum.3: 'Species II' 11 fit vr- J2.00.30, Uim.4: 'Lethat Weapon' (16) vr- ja.00.15. KindermatJnees: Cin,2: 'Jacht op de klein tjes' za.za.wo.13.30-16. Cln.5: 'De kiene zeemeermin'za.zo,wQ,13.Dam.3:'AirBud,?a- .zo.wo.l3-l5.30.Lum.4: 'Dekletne zeemeer min' Zc .zo .wo. 13-15Pathé'Het magische zwaard' za.zo.wo.13.15-15.30. 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo. 11-13.10-15,20. 'Pauhe de eigenwijze papegaai' za_zo-wo. 11.40- 14.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1