15^ Starterswinkel voor duwtje in rug listal gg|M| Woudhoek jeugd praat met omwonenden over ontmoetingsplaats 'Je kunt wel handig zijn, maar dan ben je nog geen goede ondernemer' Ingedut Licht en garen Ot en Siencultuur Gezond, fit èn veilig oud worden Schatzoeken in de Schiedamse molen Boodschappen van gene zijde Vervolgcursus over politiek m- 'Vriendelijke' apotheek scoort hoog genda Sluis gestremd Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 september 1998 Een goed archief is het halve werk. De onderste Iaden van mijn bu reau puilen uit van de jubileumkranten, presentatiegidsen en aller hande folders waarvan ik denk die ooit nog wel eens nodig te kunnen hebben. Zo kon ik dus ook het programmablad van de Brandersfees ten van vorig jaar bijna blindelings tussen de hangmappen vandaan halen. En ja hoor, mijn vermoeden werd bevestigd. Het programma van de vijftiende editie leek verdomd veel op die van vorig jaar. Het enige verschil was dat de activiteiten dit jaar waren samenge perst in vijf dagen. Gelukkig maar, 'Brandersfeesten Schiedam. Het bruisende trefpunt van de regio SchiedamMaaxdingervMaassluis', zegt de folder me. Hoezo bruisend? Ingedut zal je bedoelen. Gondel- vaart, standwerkersconcours op de weekmarkt, het watersportge- beuren, sportdemonstraties, een doodgewone kennis en telkens ook weer het vuurwerk ter afsluiting. Zo was het vorig jaar ook, het jaar daarvoor en het jaar daarvoor en het jaarEr is nauwelijks iets veranderd. Voor mensen van buitenaf is het de eerste keer misschien nog wel aardig, al die activiteiten. Maar ik kan me voorstellen dat de echte Schiedammers zo onderhand zijn uitgekeken op de Branders feesten. In Vlaardingen is het met het Haring- en bierfeest, dat in vergelij king met voorgaande edities eerder in de zomer werd gehouden, al niet anders. En zo zal het komend weekeinde in Maassluis waar schijnlijk ook wel weer zijn. Daar staat de Furieade voor de deur. De negentiende. Weer komt het stoomschip De Furie de haven binnen varen op vrijdagavond. Weer is er een lampionnenoptocht. Weer wor den demonstraties met sleepboten gegeven. Weer is er een braderie met meer vreettentjes dan echte ambachtelijke trekpleisters. En weer is er die Furieade Moonlight Cruise. En weer is er die geweldige kermis natuurlijk! Niets nieuws onder de zon. De ingedommelde organisatoren van voornoemde volksfestijnen, schrikken soms toch eventjes wakker en geven indirect zelf toe ook het benul te hebben dat van een gevarieerd aanbod nauwelijks spra ke is. Want te pas en te onpas nemen ze het woord traditioneel in de mond. En dat staat vclgens mij én Van Dale voor 'zoals het gebruik of de gewoonte dat meebrengt'. Eén voordeel hebben de traditionele Haring- en bierfeesten, Furiea- des en Branderfeesten met de jaarlijks terugkerende activiteiten overigens wel. Ik ken de programmering inmiddels uit mijnhoofd en kan al die folders dus nu wel weggooien. Dat ruimt lekker op. SANDER SONNEMANS Vlaardingen In de lichtkoepel van het Hollandiagebouw aan de Oosthavenkade in Vlaardingen heeft de Japanse kunstenares Yumiko Yoneda een uitdaging gezien voor een nieuw project Onder de koepel en tussen de balustrade weeft ze een enorme installatie van visga- ren. Vanaf 2 oktober zal zij drie dagen ter plekke gaan weven, knopen en draaien, om uiteindelijk een reusachtig web van garen en licht te maken. De in stallatie blijft tot 23 oktober hangen. De galerie is ge opend van 9.00-17.00 uur, op donderdag-en vrijdag avond ook van 19.00 tot 21.00 uur. In het kader van de kinderboekenweek richt Lievre* door, antiquariaat en boekhandel in Vlaardingen vanaf 3 oktober de schijnwerper op Jan Lighthart. Honderd jaar geleden begon hij kinderboekjes te schrijven die tot ver na de Tweede Wereldoorlog ge bruikt werden. Op een tentoonstelling is veel van zijn werk te bewonderen, maar ook dat van zijn illu strator en de 'Ot en Sien-cultuur' waartoe de schrij ver behoorde. Op vrijdag 9 oktober om 21.00 uur houdt Barbara de Jong een lezing over Lighthart. Zij gaat in op zijn persoon, zijn relaties met andere kin derboekenschrijvers uit die tijd en zijn invloed als pedagoog. Op woensdag start de cursus Gezond, fit en veilig oud worden, samengesteld door de Sportraad Zuid- Holland. De cursus staat onder leiding van een voe dingsdeskundige en een vakkracht van Meer Bewe gen Voor Ouderen, en is bedöeld voor 55-plussers. Op woensdagen om 14.00 tot 16.00 uur in dienstencen trum Oost aan de Marconiweg in Schiedam. Kosten van de cursus bedragen dertig gulden. Opgeven kan op telefoonnummer 010-4731496. Museummolen De Nieuwe Palmboom en het Neder lands Gedistilleerd Museum doen mee aan de Natio nale junior Museumweek. Tot 4 oktober zit er in de beide musea een schat verborgen, waar alleen kinde ren naar op zoek mogen. Met behulp van raadsels kunnen de kinderen tot in het donkerste uithoekje van de musea op zoek proberen de schat te vinden. Bovendien is er een wedstrijd waarbij vijftig schat kisten aan prijzen verloot worden. Voor meer infor matie, Joke Winkelman, tel. 0104261291 De Spirituele Vereniging Harmonia uit Schiedam houdt opdonderdag 1 oktober een Harmonia-avond met psychometrie. De avond wordt, verzorgd door As- trid van den Heykant. Bezoekers wordt verzocht een voorwerp zoals horloges, ringen of foto's mee te ne men. Aan de hand van dit voorwerp ontvangt het me dium boodschappen van gene zijde. De avond wordt gehouden in Wijkcentrum Nieuw- land, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ8,50. Het Platform Culturele Minderheden Maassluis houdt vanaf 2 oktober een vierdelige cursus politieke participatie. Hierin staat het volgen van de plaatselij ke politiek centraal. Aspecten zoals het lezen van de gemeentelijke stukken en inspreken tijdens raads vergaderingen komen aan bod. De cursus start vrijdagavond om 18.00 uur in het ge bouw van de Stichting Samenlevingsopbouw Maas sluis. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Op geven kan op tel. 010- 5915211. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Wethouder Henk Roijers heeft vanmiddag in de Hoogstraat in Vlaardingen de starterswinkel geopend. Op die manier wil de gemeente meer aandacht beste den aan het op weg helpen van startende ondernemers. De star terswinkel wordt bemand door de Stichting Werk en Onderne men, Daarnaast zette de wethou der voor sociale en economische zaken zijn handtekening onder een intentieovereenkomst, waarin een aantal ondernemers (verenigingen) beloven hun des kundigheid in te brengen. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Man, de 50 net ge passeerd, komt zonder werk. Zijn baas, een aannemer, heeft onvol doende opdrachten om al z'n per soneel bezig te houden. Met een fikse knauw uit het zelfvertrou wen komt hij in de WW terecht. Geen baas die hem wil hebben. Te oud. „Maar ik kan de dingen die de mensen vragen," zou hij later zeg gen, als hij via-via in de starters winkel terecht komt. Inmiddels runt hij al enkele jaren met succes zijn onderhou dsbedrijfje. Niks tot z'n pensionering in de WW en af en toe eens zwart bijklussen, zelf standig ondernemer is ie. Het is één van de honderden suc cesverhalen die de Stichting Werk en Ondernemen de afgelo pen jaren in Utrecht en Leiden met de starterswinkel heeft hel pen schrijven. Het had net zo goed het verhaal kunnen zjjn van een vrouw die na het moeder wor den haar eigen tijd in wil delen om te werken en in plaats van in een vast dienstverband als eigen baas werkzaamheden verricht: „Dan kan ik tenminste zelf uitma ken wanneer ik werk." Of de jon gere die van school komt en het van. kiet af voor zichzelf wil wer ken: „Ik wil geen baas boven me." Als derde stad in Nederland heeft Vlaardingen z'n starterswinkel. In de Hoogstraat-'Kunnenweze gelijk op de leegstaande panden wijzen' - op nummer 116 kunnen vanaf morgen startende onderne mers bij Mare Schwencke terecht. „De starterswinkel heeft twee doelstellingen," zegt verantwoor delijk wethouder Henk Roijers. W"-V."\c. \Jrètfrir> kl V'iüard-xoer< i-im 'mr m* mËéMËmÊÊÊËÊm Bedrijfsadviseur Mare Schwencke voor de vandaag officieel geopende starterswinkel in de Hoogstraat in Vlaardingen. Foto Roei Dijkstra „De eerste is om mensen (al dan niet met een uitkering) die als zelfstandige aan de slag willen een zetje in de rug te geven. Maar de starterswinkel kan ook net dat broodnodige duwtje geven om een eigen bedrijfje helpen wat verder te professionaliseren. Om zo de continuïteit beter te waar borgen, Want je kunt bijvoorbeeld wel heel handig zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat je ook een goede ondernemer bent. Als die mensen dan niet goed opweg wor den geholpen en begeleid, dan is de kans groot dat zo'n zaak na een half jaar als een plumpudding in elkaar zakt. Zonde van de energie natuurlijk, en zonde van het geld dat zo iemand heeft geïnves teerd." Geschikt Om de starterswinkel te runnen heeft de gemeente Vlaardingen dus de Stichting Werk en Onder nemen ingehuurd. Mare Schwencke van die stichting, die jaarlijks twee- tot driehonderd mensen bij hem binnen verwacht, legt de werkwijze uit: „De eerste vraag die wij altijd stellen is: 'Wat wil je bereiken?' En hoe? Dus vraag je wat hun ondernemings plan is. Dan kom je er al snel ach ter of iemand echt serieus is. Be langrijk is ook of iemand als mens geschikt is om een eigen bedrijf te runnen. Een eigen bedrijf bete kent over het algemeen heel hard werken en heel veel regelen. Daar kijken wij heel kritisch naar. Als die drive er niet is, wij iemand niet geschikt vinden, dan zeggen wij dat ook: 'U kunt er beter niet aan beginnen'. Wat," voegt hij er meteen aan toe, overigens niet wil zeggen dat diegene er dan ook van af ziet." Een ondernemer moet veel zelf doen. veel zelf ontdekken. Dus in de watten word je niet gelegd als je de starterswinkel binnenstapt. Dat word je in het echte onderne mersleven tenslotte ook niet. De starterswinkel is er vooral om mensen te behoeden als een kip zonder kop te starten. „Want," voorspelt beleidsambtenaar eco nomische zaken van de gemeente Anton van der Kruk, „dan ben je na drie jaar failliet en sta je er door schulden vaak slechter voor dan toen je begon." Helpen bij het fatsoeneren van het ondernemingsplan, de weg wijzen naar de Kamer van Koop handel en door de wereld van de regelgeving bij de gemeente, een cursus boekhouden verzorgen en helpen bij het vinden van finan cieringsmogelijkheden en bij voorbeeld een goede locatie voor het bedrijf. Voor dat soort hand en spandiensten heeft de ge meente de Stichting Werk en On dernemen ingeschakeld omdat zij het wiel al hebben uitgevonden. Ook een aantal andere partijen wordt nadrukkelijk betrokken bij het stimuleren van het onderne merschap in Vlaardingen. Het gaat daarbij onder meer om de In dustriële Kring Vlaardingen, Or ganisatie Vlaardingse Onderne mers, het midden en kleinbedrijf, de Rotary en diverse Vlaardingse bedrijven waaronder de Rabo bank, „Veel oude rotten in het vak die het klappen van de zweep kennen. Zij zullen de startende ondernemers gaan coachen," al dus Roijers. Zijn adviseur Van der Kruk kon digt nog aan dat de gemeente Vlaardingen ook wil proberen om een onderdak te ontwikkelen voor startende ondernemers. „Aan de Marathonweg zijn twaalf kleine koopunits gebouwd voor nieuwe bedrijfjes en die waren zo weg. Daar is heel veel vraag naar. Wij willen de drempel nog iets verla gen door te proberen dergelijke units tegen een betaalbare huur aan te bieden. Daarbij zou je nog kunnen denken aan een geza menlijk secretariaat. Want om meteen een secretaresse indiendt te nemen als starter gaat natuur lijk niet, terwijl een secretariaat vaak wel heel handig is." Maassluis „Best wel aardig," zegt P. C. Thio het te vinden. De eigenaar van apotheek Rijnmond uit Maassluis kreeg vorige week te horen dat zijn apotheek net als vorig jaar de op één na klantvrien delijkste is. De medicjjnverstrek- ker aan de Uiverlaan maakt deel uit van Service Apotheek, een groep van 103 apotheken die el kaar controleert op klantvriende lijkheid. Thio wil er niet direct mee te koop lopen, maar laat wel doorschemeren dat hij met de tweede plek behoort tot de betere apotheken in Nederland. Het onderzoek naar klantvriende lijkheid bestaat onder meer uit te lefonische vragen van zogenaam de klanten. Ook deden de onder zoekers zich in de zaak voor als bijvoorbeeld familielid van een zieke. „Vooral met die mysteiy- guests scoren wij erg goed," ver telt Thio terwijl hij het juryrap port er bij pakt. „Op 6 augustus ging een vraag over hoest. Daar hadden we het volle aantal pun ten voor." De medewerkster van. Rijnmond stelde dus de juiste vragen aan de klant. Of het bij voorbeeld voor een kind is of voor een ouder iemand en of de per soon nog andere medicijnen ge bruikt. Thio: „En wat voor hoest het is. Een prikkelhoest, of komt er slijm vrij. Het is toch een soort protocol van vragen dat moet wor den gesteld. Bij ons werden alle vragen gesteld en werd het goede geneesmiddel geadviseerd." Om er voor te zorgen dat zijn apo theek klantvriendelijk is en ook blijft, Iaat Thio zijn medewerk sters -die allen een apothekers opleiding hebben - extra cursus sen volgen. Ook worden klanten uitgenodigd om zich voor te laten lichten over het gebruik van me dicijnen. Over bijvoorbeeld vacci naties die men haait bij verre rei zen of over het gebruik van inha leerapparaatjes voor astma. Of Rijnmond met al deze service volgend jaar naar een eerste plek kan reiken, durft de apotheker niet te zeggen. „De dames zijn er in elk geval erg mee bezig." Maar eerst gaat Thio met z'n personeel nog even z'n prestatie vieren. De ontvangen prijs, een 'stapavond cheque' van vijfhonderd gulden komt daarbij meer dan van pas. ,2 -* - - -■ De jongeren krijgen nog voor de winter een schuilhut tegen de regen en de kou, vlakbij de picknicktafel waar ze nu a! vaak zitten. Foto Roel Dijkstra Schiedam Bijna twee jaar heb ben ze ervoor gestreden. Maar nu krijgen de jongeren uit de Schie damse wijk Woudhoek nog voor de winter een ontmoetingsplaats. De vijf jongens die zich voor de gelegenheid de 'Rel Club Woud- hoek' noemen, hebben de afgelo pen tijd met de gemeente over legd hoe hun eigen plekje eruit moet komen te zien. Vanavond gaan ze met de oudere bewoners van de wijk praten. De jongeren zitten nu al vaak aan de picknicktafel naast de tennis- hal Kethelhaghe aan de Zoom- weg, waar de ontmoetingsplaats straks moet komen. Maar wan neer het regent en het kouder wordt 'hangen' ze met een man of vijftien bij de basisscholen De Klinker en De Regenboog aan de Wamoezenierstraat. Of ze trek ken met z'n allen de wijk in. Dit tot groot ongenoegen van de scho len en bewoners. „Wij staan erom bekend rottig heid uit te halen met rotweer," grappen de jongens. Om het daar na direct weer in de wind te slaan. Volgens hun wordt er vaak te snel en te gemakkelijk naar hun gewe zen als er ergens in de wijk wat kapot is. „Zoals laatst. Er is een ruit ingetrapt bij De Regenboog. Krijgen wij direct de schuld. En wij waren het écht niet," merkt een van de vijf jongens. Ralph, op. Jongerenwerker Fred Berkien zou graag zien dat een van dc vijf jongens zich tijdens de vergade ring van vanavond opwerpt als contactpersoon. Echter zij pieke ren daar niet over. „Zou de schuil hut in de fik vliegen dan wordt die zogenaamde contactpersoon door de politie ondervraagd en meege nomen. Dan lijkt hij voor de buurt de verdachte, terwijl het net zo goed iemand anders kan zijn ge weest," betogen zij. Berkien laat het idee maar even varen, maar hoopt wel dat de jeugd een soort van contract sluit met de bewo ners. Het is 'Ossie' geweest - een man uit de buurt die altijd bij de jonge ren over de door hen veroorzaakte overlast kwam klagen - die de ge meente twee jaar geleden heeft gevraagd eens werk te maken van een ontmoetingsplaats. ..We zit ten weieens op het pleintje bij hem voor de deur en dat vindt hij niet zo leuk," verteltRalph. Dat de man - die eigenlijk Oscar heet - de gemeente heeft benaderd vin den de jongens een goede zet. ..Hij doet er tenminste wat aan. Anderen bellen alleen de politie als ze last van ons hebben. Ze zul len nooit aan ons vragen of het wat rustiger kan," is hun erva ring. Volgens jongerenwerker Berkien is het juist daarom goed dat er een gesprek plaatsvindt vanavond. De gemeente heeft 20.000 gulden vrijgemaakt voor een zeshoekige hut, waarin de jongens en meiden kunnen schuilen tegen de regen en de kou. Het lijkt op een tuin huisje. Het terrein en het huisje zijn niet verlicht. „De elektriciteit voor het licht leggen we dan wel zelf aan Ik heb van mijn leraar geteerd hoe je dat aansluit op een lantaarnpaal," zegt Erik stoer. De jongens hebben nog een veldje met basketbalpalen op hun wen- senüjstje staan. „Maar dan wel basketbalpalen met een ijzeren ring eraan. Geen netjes. Want je weet hoe dat gaat met messen en aanstekers," merkt Ralph op. Tot groot ongenoegen van Yoery, die vindt dat er niet te stoer gedaan moet worden. Het gesprek met de omwonenden moet immers nog plaatsvinden. Volgens Maarten van Otterdijk van de gemeente is een schuilhut voldoende. ..Want de hele wijk maakt intensief gebruik van het terrein waar de hut komt. Boven dien staan daar al twee voetbal doelen. En honderd meter verder daarvan verwijderd, bij de speel toestellen voor de kleine kinde ren, is er nog een trapveldje," licht hij toe. Dinsdag 29 september SCHIEDAM Woon& zorgcentrum Tïiuriede. Optreden Amsterdams koor. 14.0Ou. Theater a.d. Schie. Heertijk duurt het langst met Paul de Leeuw, Jaspennade Jonge.a., 20.15u. Podi um Café. Jamsessie. 21.30u. Zorgcentrum De Harg. Optreden harmonie-orkest Ambrosi- us. 19.30U.VLAARDINGEN Dc Babberspolder. Kalligraferen, 1330- 15.00u.DcSoenda. Optreden Vlaardmgs Vis sersvrouwenkoor, 14.00u. Wc 't Nfeuwlant. Schaken, 20.00-22.00u ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg KI z. 20.30 try- out De Rotterdamse Dansgroep. Hal 4 Info: www.hal4.nl Digital Playground, de Doelen Gm. 20.15 The Dublmers, Dodorama 15.00 RecyclopediaDizzy22.00 EaiwaxSaxophone Bard, Rotown22.00 22ePiStepifkko. Allian ce Francaise 19.00 Panoramade la musique francaise. Lezingdoor Pascal Desforges. Voer taal: Frans. Lantaren 2 21.00 Mafenki Pere- mene. Nationaal Schoolmuseum JuniorMu- seumWeek. Vrij Entrepot10.00-19.00 Dag vandeZelfrnaakmode-ZaaldeUnie20.30Ar- chrtecttiurcafe. Wcensdag305eptember SCHIEDAM Dc Oost. Activiteitenochtend,10.00-12.00u. enhandwerkenwelfare.14.00-16.O0u.Dcde Woudhoek. Koersöal, 19.30-2130u, Thea ter a.d. Schle, Heerlijk duurt het langst met Paul de Leeuw, Jasperma de Jong e.a., 20.15U. Wooncerrtrum Thurlede. Optreden Amsterdams Koor. 14.0ÜU. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Intermezzo met 'Aap Noot Mies', 2O.O0u.HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Film 'George uit de Jungle', 14.00U. ROTTERDAM Ahoy' 20.00 Riverdance. The show. Rotter damse Schouwburg Kl.z. 20.30 Première De Rotterdamse Dansgroep. Hal 4 Info: www.hal- 4.nl Digital PlaygroundDodo ra ma 15.00 Re cyclopedia. Luxor Theater 15,00 en 19.30 Annie, de musical. Rotterdam TheaterWest 19-30-21.30 Koor Speten met je stem. Schelling'slD.OQ Z2ep. Educatieve Tuinen Hoogvliet 12.30-15.30 Oogstfeest. Eras mus Universiteit, zaal Al 16.00-17.15 SG Dossier: De Entertamment-Industne. Met prof.dr. Paul Rutten. TNO en EUR. Goethe ln- stltut 20.00 Nederland-Duitse Ontmoetin gen. met Cox Habbema en Andreas Smskow- ski. St. Laurenskeik 20.30 Laurens Literair. Hoofdgast: Hester Kmbbe. Lantaren 2 21.00 Malenkr Peremene. Nationaal Schoolmuse um JuniorMuseumWeek.Zaa] dellnle2Q.30 NCRV Volgspot Uve. Vando.24t/m wo.30 se pt. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Saving Private Ryan' (16) dag.13-16.30-20.30. Cln.2: 'City of Angels' (12) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.45-15.45. Cin.3: Titanic' (12) dag.12.15-16.15- 20.15, warnet 20.15. Cln.4: 'Sibena' (16) dag,13-21.45. "Wagthe Dog' (at) dag. 15.30-18.45. Cln.5: "TheX-fi- les' (12) dag.15.15-18.15-21.15, do.vr.ma- .di.ook 12.15. Imax Theater: 'Amazon' (al) dag.(beh.za.zo.) 13-15, za^o,alleen 15. 'Everest' (al) dag. 14- 16-20.15. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 21.15. Titanic' (12) zajo. 10, Ven.L- 'Conté d'automne' (16) dag.19.30. 'Hamam, il bagno Turco' (16) dag.(beh.ma.) 22, vr.ooklS. Sneak Preview, ma.22. Verj.2: The Kingdom'do. vr.za, 19.30. 'MaxHaveiaar' zo.ma. 19.30. 'Als twee druppels water' di- .wo.19-30. 'La Ciuz' di.wo. 21.30. 'Heavy' (16) vr.15.30, Ven.3: 'Gadjo Dilo' (16) dag. 20-22, vr.ook 15. Ven 4: 'Manus et Jeanette' (16) dag.19.30, vr.ook 15. The Idiots* (16) dag.21.45. Lum.l: "Wild things' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lum. 2: 'Hope Floats" (al) dag.12.45-15.30-18.15-21. Lum. 3: 'Spe cies II' (16) dag. 18.30-21.15. Lum. 4: 'De Pijnbank' (12) dag.18.30, do.vr.ma.di.ook 15.45. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 21.15. do- .vr.ma.di.ook 13. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé: 'Kundun' (16) dag.il.50-14.45- 18.15-21.10. 'Mafia!' (al) dag. 16,40-19- 21.20, di.niet21.20, do.vr.ma.di.ook 11.40- 14.20. 'Saving Private Ryan* (16) dag.11.40- 15.30-20. The Avengers' 112) dag. 11.10- 17.30-19.40-21.50, do,vr.ma.di.ook 13.15- 15.20. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50- 15.20-18.10-21. "Six days, seven nights' (al) dag.ll.30-14.10-16.35-19-21.4Q- 'Arma geddon' (12) dag. 17.30-20.50, do.vr.ma- ■di.ook 11-14.10. Sneak preview: 'Een kilo drumsticks graag' (al) di.21.20. Nachtvoorsteltingen: Lum.l: Wild things' (16) vr.za.00.30. Lum.2: 'Armageddon' (16) w.za. 00.15. Lum.3; 'Species il' {16} vr- .za.00.30. Lum.4: 'Lethal Weapon' (16) vr- 23.00.15. Kindermatinees: Cln.2: 'Jacht op de klein tjes' za.zo.wo.13.30-16. Cin.5: 'De kleine zeemeermm'2a20.wo. 13. Lum.3: 'AirBud'za- .zo.wo.l3-15.30.Lum.4:'Dek!einezeemeer- mm' za.zo.wo. 13-15. Pathé'Het magische zwaard' za .zo.wo.13.15-15.30. 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo.11-13.10-15.20. 'Paulie de eigenwijze papegaai' za.zo.wo. 11.40- 14.20. Vlaardingen Het Hoogheem raadschap van Delfland werkt momenteel aan het automatise ren van sluizen en gemalen. Bin nenkort wordt begonnen met de werkzaamheden aan de Vlaardin- ger Driesluizen, de schutsluis tus sen Buizengat en Vlaardingse Vaart. De klus wordt geklaard in de pe riode na het. vaarseizoen: 1 okto ber 1998 en 5 januari 1999. Of de laatste datum wordt gehaald durft hc* hoogheemraadschap echter niet te garanderen. Behalve dat een streng."1 winter roet in het eten zou kum.-m gooien, bestaat de kans dat bij drooglegging van de sluis zich onvoorziene techni sche problemen voordoen. In elk geval is de sluis volledig af gesloten voor de scheepvaart tot 5 januari. De omleidingsroute voor vaartuigen die vanuit Delfland naar de Waterweg willen, loopt vanaf de Vlaardingse Vaart via de Bree- of Lichtvoetswatering. Deze gaat via Schipluiden over in de Gaag, waama via de Buitenwater- sloot en de Westvest in Delft het Kanaal Rijn-Schie wordt bereikt. Vandaar via de Delfshavensche Schie en de Parksluizen naar de Maas en de Waterweg,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7