9 7 Mokerslag voor Feyenoord Spelers geven zichzelf de schuld: 'Dit is ongelooflijk' Leo Beenhakker: 'Dit was de slechtste wedstrijd van het seizoen' - tweetje Rotterdams Dagblad Woensdag 30 september 1993 /UEFA Cüp Leo Beenhak ker: 'Feye noord was niet zo goed als veel men sen de eerste weken deden geloven. Foto Jerry tampen/ Rotterdam In Rotterdam-Zuid is de glans al weer van de briljante start af, die Feyenoord dit seizoen maakte. VfB Stutt gart deelde gisteravond een mokerslag uit in de Kuip door het elftal van Leo Beenhakker voor eigen publiek te vernederen en met 0-3 uit het UEFA Cup-toernooi te kegelen. Een uitscha keling in de eerste ronde van het Europese voetbal was Feye noord in negen jaar niet meer overkomen. De tegenstander destijds? Ook VfB Stuttgart... Feyenoords coach was totaal de kluts kwyt na afloop. Boos op zijn eigen spelers, die twee weken ge leden nog de sterren van de he mel speelden en in de competitie nog geen steek hadden laten val len. Gefrustreerd misschien ook door de onmacht om tijdens de wedstrijd het zinkende schip nog te redden. „In Stuttgart speelden we de beste wedstrijd van het sei zoen, hier speelde we onze slecht ste partij van dit jaar," brieste Beenhakker, die in de eerste helft de bui al had zien hangen-.„Het is - me te makkelijk om te zeggen dat de helft van mijn ploeg geen Eu ropa Cup-ervaring had. Er waren spelers bij die nog geen bal over tien meter konden plaatsen." •Dat Feyenoord-VfB Stuttgart niet in aanmerking zou komen voor een schoonheidsprijs zou ko men, stond eigenlijk vooraf al vast. Met een ruime voorsprong in de tas was er voor Feyenoord geen enkele reden om massaal ten aan val te trekken of om zich op de Duitsers uit te leven. Dat het nog niet de klasse en de kracht heeft om pressievoetbal te spelen was bovendien in de laatste thuiswed strijd tegen Wiilem II al aan het licht gekomen. Veiligste weg De veiligste weg dan, dacht men, is een avondje de bal rondspelen, proberen om niet te veel schade op te lopen en hopen dat het eigen publiek dat op de koop toe neemt. Het Rotterdamse legioen leek aanvankelijk begrip te hebben voor de strijdwijze van Feyenoord tegen een grote Duitse club, maar men realiseerde zich tegelijker tijd dat men diep in de buidel had getast voor het duel met de Euro pa Cup Il-finalist van vorig sei zoen. Zo'n 36.000 trouwe fans trachtten de nummer één van Ne derland vergeefs over het dode punt te helpen. Ziellozer Nadat Krassimir Balakov Stutt gart kort voor rust aan een 1-0 voorsprong hielp, werd het optre den van Feyenoord nog ziellozer en angstiger dan het al was. De Rotterdammers hadden het doel punt van de Bulgaar aan zichzelf ie wijten. Met uitzondering van Kees van Wonderen, Bert Konter man en Jurek Dudek stapelden de Feyenoorders vanaf de eerste minuut fout op fout. De angstige en nerveuze houding van Feyenoord werkte verlam mend op de aanvallers Peter van Vossen, Julio Cruz en Jon Dahl Tomasson. Het trio stond in de. voorste linie veelal geïsoleerd en miste letterlijk een steuntje in de rug. De moed om nog iets te on dernemen zakte naarmate de strijd vorderde. Zo fabelachtig als Cruz en Tomasson in Duitsland hadden geopereerd, zo ongeluk kig speelden de Argentijn en de Deen gisteravond. Elke combina tie mislukte, elke aanval liep vast. En Peter van Vossen dan, de grote aanjager van de eerste weken? De Zeeuw had ruzie met de bal en met zichzelf. Stoutste dromen Het was zo'n avond waaraan Leo Beenhakker zelfs in zyn stoutste dromen niet zal hebben gedacht. Een dag voor de wedstrijd rakelde hij nog op dat hij in zijn hele Euro pa Cup-carrière - en dat zijn toch 52 duels - nooit een 3-1 voor sprong had verspeeld. Halverwe ge de tweede helft vreesde hij al dat het tegen de Duitsers toch een keer zou gebeuren. Kristijan Djordjevic schoot buiten het straf schopgebied nummer twee voor VfB Stuttgart binnen en vanaf dat moment stond Feyenoord met de rug tegen de muur. „Het was een waanzinnig slechte tweede helft. Niemand haalde zijn normale niveau, er stond geen col lectief en er werd niet gestreden. We verloren negen van de tien duels," zei Beenhakker nijdig. Angst Bij het legioen gierde de angst door de kelen. Beenhakker trachtte vergeefs om zijn ploeg een beetje lucht te geven door Bo- naventure Kalou naast Julio Cruz in de voorste linie te posteren, Pe ter van Vossen mocht (nijdig op ziehzelf) de kleedkamer opzoe ken. Kalou deed alle moeite om met zijn solo's Feyenoord aan een goaltje te helpen, maar zijn pogin gen strandden op de Duitse reser ve-keeper Mare Ziegler. In de slotminuten kwam alle dra matiek tot een climax. Fredi Bo- bic raakte in de 89ste minuut de binnenkant van de paaien heel even dacht Feyenoord nog dat het was ontsnapt Maar twee minuten later, in blessuretijd dus, kreeg de Duitse spits alsnog de kans om de voor Stuttgart verlossende derde goal te maken: 0-3. Verder in bles suretijd veerde het legioen nog één keer op toen Kalou aan de an dere kant de ravage kon herstel len, maar zijn vlammende schot spatte uiteen op de paal en daar mee ook Feyenoords eerste droom van het seizoen 1998/'99. Beenhakker was kapot, total-loss. Maar een uur na afloop had hij voor zichzelf de zaken toch al weer op een rijtje. „Ik heb vanaf het begin alles gerelativeerd. Fey enoord was niet zo goed als veel mensen de eerste weken deden geloven. Als ik daar iets van zei dan zaten mensen mij aan te kij ken alsof ik had gezopen. Aan de andere kant stel ik nu vast dat Feyenoord ook niet zo slecht is als vanavond. We zitten er ergens tussenin." Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Konter- man, Van Wonderen, Gyan; Bosvelt, Van Gastel, Tomasson (35. De Haan), Paauwe; Cruz, Van Vossen (71. Kalou). VfB Stuttgart: Ziegler; Keiler, Verlaat, Berthold.Stojkovski (82. Ristic); Djordjevic, Soldo, Balakov, Zeyer(85. Blessin), Lisztes; Bobic. Het zo ge vreesde mo ment: Fredi Bobic schiet VfB Stuttgart naar 0-3. Kees van Wonderen (links), Bles sin, Djordevic en Patrick Paauwe (rechts) heb ben ieder zo hun gedach ten. Foto Ed Oudenaar- derVANP Rotterdam—Het sloopkarwei ver liep op z'n Duits, vonden vele spe lers en supporters van Feyenoord. VfB Stuttgart streed tot het laat ste fluitsignaal, .met als klap op de vuurpijl de beslissende treffer van Bobic (0-3) in blessuretijd. De 'Sehwaben' voldeed aan alle cli- ché's, die over de Duitse voetbal stijl de ronde doen. Maar de Zuid- Duitsers bleken óók over een Hol lands aandoende zucht naar avon tuur te schikken, die uiteraard was ingegeven door Feyenoords 3-1 overwinning van veertien da gen eerder. Stuttgart heeft de Rotterdam mers negentig minuten het ge voel gegeven een kat in een vreemd pakhuis te zijn, en dat nog wel in hun eigen stadion. „Als je het thuis zo weggeeft als Feye noord, verdien je gewoon niet om vérder te gaan," analyseerde VfB- aanvoerder Frank Verlaat, de eni ge lachende Nederlander in de rouwende Kuip. „Ik kan het echt niet bevatten," vocht zijn Feye- noora-evenknie Jean-Paui 'van Gastel, die in het veld zijn meer dere moest erkennen in de Bul gaar Balakov, tegen de tranen. „Dit is echt ongelooflijk." Waterlanders Op de tribunes lieten sommige supporters hun waterlanders de vrije loop na de zinderende slotfa se, terwijl de Stuttgart-supporters hun spandoek 'Schafer Raus!' - een boodschap aan de weinig po pulaire trainer Winfried Schafer - ai heel ver hadden opgeborgen. De oefenmeester hoeft voorlopig geen praatsessies te houden; die taak lijkt hij gisteravond aan de aangeslagen Leo Beenhakker te hebben overgegeven. „We moeten zorgen dat deze dreun niet te lang doorwerkt," zei Ferry de Haan, die de laatste vijf minuten zijn Europese debuut maakte als vervanger van de on zichtbare Jon-Dahl Tomasson. „Want zondag moeten we al weer naar FC Twente." Doodziek De Haan had de eerste nederlaag van het seizoen liever opgelopen in de competitie, desnoods met grote cyfers bij Twente. Dat het UEFA Cup-avontuur zo kort heeft geduurd, noemde hij 'rampzalig'. „En we kunnen alleen onszelf de schuld geven, daarom is iedereen er ook zo doodziek van. Ik had het gevoel dat we gewoon niet durf den. Het liep niet vanaf de eerste minuut. Zij wonnen de meeste duels, wij kregen nauwelijks kan sen. Stuttgart mag dan twee we ken geleden een off-day hebben gekend, maar die hadden wij nu. En als Kalou dan ook nog eens in de laatste minuut op de paal schiet, ja, dan is het helemaal w. Bonaventure Kalou grijpt vertwijfeld naar zijn hoofd als zijn schot vlak voor het einde op de paal is geëindigd. FotoCocVos triest Alles dat in de competitie heeft meegezeten, ging nu fout." Was de 1-3 uit het Gottlieb-Daim- ler-Stadion in Stuttgart nu een voordeel of niet? In de Kuip raak te men er niet over uitgepraat. „Het zou toch voor meer zelfver trouwen moeten zorgen," vond Ferry de Haan. „Zonder dat we achterover konden leunen. Been hakker had vooraf gezegd dat we gewoon moesten voetballen alsof het 0-0 stond. Maar in de praktijk blijkt dat toch niet op die manier te werken." „In het veld merkte ik al de ver deeldheid." kenschetste Bert Konterman. „De een wil naar vo ren om te scoren, de ander bouwt juist meer zekerheid in en laat zich terugzakken. Hoewel de trai ner nog zo had gezegd dat we ons eigen spel moesten spelen. Maar die uitslag uit Duitsland heeft als een enorme rem gewerkt." Voor de verdediger was het extra zwarte avond. Hij verhuisde afge lopen zomer naar Rotterdam om dat hij zich op een hoger niveau wilde presenteren. Die sportieve promotie ervoer hij al in de eerste zes competitiewedstrijden, waar in Feyenoord soms haperend maar toch zonder puntverlies de hegemonie in de eredivisie ver overde. Maar juist op de dag dat Willem II op Europees niveau fu rore maakte in Georgië, maakte Konterman de meest sensationele nederlaag van Feyenoord in de laatste seizoenen mee. „ïk was mede naar deze club gekomen om Europa Cup-voetbal te spelen. Als het dan na een ronde is afgelopen, is dat heel moeilijk te verkrop pen." Mentale dreun De Feyenoorders beseften dat de eerste mentale dreun een keer moest komen - na de late 'win ners' tegen Fortuna Sittard en Willem II, de gelukstreffer van Tininho bij Heerenveen en het spektakelstuk by PSV. Toen Leo Beenhakker meteen na afloop in de catacomben door een tv-ver- slaggever werd voorgehouden dat Stuttgart heeft duidelijk gemaakt dat Feyenoord nog geen topclub is, kon hij zijn woede even niet verhuilen. „Ik heb de laatste we ken toch niets anders geroepen? Maar iedereen heeft ons na die paar overwinningen meteen tot c; ;i topploeg gebombardeerd." Het is negen jaar geleden dat de Europese daden van Feyenoord tot twee wedstrijden beperkt ble ven. In 1989 sneuvelde de Kuip- club eveneens in de eerste ronde van de UEFA Cup en het lot wil dat VfB Stuttgart daarvoor even eens verantwoordelijk was. In de tussenliggende negen jaar heeft Feyenoord zeiden zo zwak geac teerd als gisteravond. „Het liep precies zoals wij wil den," glunderde Frank Verlaat, de laatste man van de Duitsers. „Op tijd de eerste treffer, zodat Feyenoord in paniek zou raken en daarna proberen door te drukken. Maar dat de derde treffer in de laatste minuut zou vallen, kon niemand voorspellen. Het kon in de slotfase trouwens alle kanten op. Op zijn Duits? Ach, zo veei Duitsers stonden er niet in het veld." Eén - de international Fredi Bo bic - was echter voldoende om Feyenoord vanuit de hemel op aarde te laten terugkeren. Eerste ronde, tweede wedstrijd. Feyenoord (Ned)-VfB Stuttgart (Dui) 0-3 (0-1). 35. Balakov 0-1, 70. Djordjevic 0-2,90. Bobic 0-3. Scheidsrechter. Gaicia-Aranda (Spa). Toeschouwers; 35.800. Gele kaart: Dudek, Van Gastel. Cruz, Van Wonderen (Feyenoord), Soldo, Balakov, Lisztes. Djordjevic, Berthold (Stuttgart). Eerste wedstrijd; 3-1. AEK Athene (Gri)-Yitesse (Ned) 3-3 (1-2). 13. Machias 0-1.15. Nikolaidis 1-1,17. Machias 1-2.54. Heuser 1-3,73-Maladenis 2-3, 78. Nikolaidis 3-3. Scheidsrechter: Bazzoli (Ita). Toeschouwers: 23.000. Rode kaart: 44. Westerveld (Vitesse). Gele kaart: Kopit- sis, Kostenoglou (AEK), De Marchi, Van der Hoeven (Vitesse). Eerste duel: 0-3. Dinamo Tbilisi (Geo)-Willem 11 (Ned) 0-3 (0-1). 18. Valk 0-1,81. Ceesay 0-2, 90. Ramzi 0-3. Scheidsrechten Pueek (Tsj). Toe schouwers: 25.000. Gele kaart; Khomerüti, Mikadze (Tïblisi) en Scbenning (Willem II). Eerste wedstrijd: 0-3. Wisla Krakov (Poll-Maribor (Slv) 3-0 (0-0). 85. Zajac 1-0,89. Za- jac 2-0.90. Kulawik 3-0. Scheidsrechter: Ihring(Slo). Toeschou wers: 3500. Eerste wedstrijd: 2-0. Bologna (Ha)-Sporting Lissabon (Por) 2-1 (04)). 65. Leandro 0-1,78. N'ervo 1-1,90. Signori 2-i (strafschop). Scheidsrechter: Romain (Bel). Toeschouwers: 3688. Rode kaart: 75. Simao (Sporting). Eerste wedstrijd: 2-0. Slavia Praag (Tsj)-Schalke 04 (Dui) 1-0 n v(I-01-0), Slavia wint na strafschoppen (5-4). 17. Dostalek 1-0. Scheidsrechter: Hanel (Fra). Toeschouwers: 8896. Eerste wedstrijd: 0-1. CSKA Sofia (Bul)-Servette (Zwi) 1-0 (1-0). 10. Stanchev 1-0. Scheidsrechter: Larsen (Den). Toeschouwers: 19.000. Eerste wedstrijd: 1-2. Skonto Riga (Let)-DinamoMoskou (Rus) 2-3 (0-1). 17. Goesev 0-1,60. Golovskoi 0-2,75. Pafchar i-2,76. Terojin 1-3,89. Pakhar 2-3. Scheidsrechten Juhos (Kon). Toeschouwers: 4500. Eerste wedstrijd: 2-2. Hajduk Split (KroPFiorentina (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Co lombo (Fra). Toeschouwers: 38,000. Eerste wedstrijd: 1-2. Stromsgödet (Noo)-Aston Villa (Eng) 0-3 (0-2). 10. Collymore 0-1, 23. Collymore 0-2, 64. Collymore 0-3. Scheidsrechter: Schoch (Zwi). Toeschouwers: 4835. Eerste wedstrijd: 2-3. Grazer AK (OosVlitex Lovech (Bul) 2-0 (1-0), 8. Golombek 1-0, 82. Akwuegbu 2-0. Scheidsrechter: OIsen(Nno). Toeschouwers: 7500. Eerste wedstrijd: 1-1. (Verder Bremen (Dui)-Brann Bergen (Nooi-G nv(1-0 2-0). 17. Wiedener 1-0,70. Wiedener 2-0,107. Maximov 3-0,110. Flo 4-0. Scheidsrechter: Tokat (Tur). Toeschouwers: 17.364. Eerste wed strijd: 0-2. Olympique Marseille (Fra)-Stgma Olomouc (Tsj) 4-0 (2-0). 19. Dugarty 1-0,23. Pires 2-0,76. Dugany 3-0,86. Pires 4-0. Scheids rechter: Weher (Dui). Toeschouwers: 17.868. Eerste duel: 2-2. Anorthosis Famgusta (Cyp)-FC Zurich (Zwi) 2-3 (1-2). 12. San- tanna 0-1,38. Bartlett 0-2,45. Fischer 1-2 (eigen doel), 62. Bart- lett 1-3, 73. Krcmarevic 2-3. Scheidsrechter: Clark (Sch). Toe schouwers: 1500. Eerste wedstrijd: 04. FC Metz (Fra)-Rode Ster Belgrado (Joe) 2-1 nv (1-12-1) Rode Ster wint na strafschoppen (4-3). 18. Mahrovic 0-1,38. Kasten- deuch 1-1,88. Meyrieu 2-1 (strafschop). Scheidsrechter. Granat (Pol). Toeschouwers: 10.000. Rode kaart: 51. Regis (Metz), 39. Dnilic (Rode Ster). Eerste wedstrijd: 1-2. Real Sociedaö (Spa)-Spart a Praag 1-0 (M). 52. Kovacevic 1-0. Scheidsrechter Piraux (Bel). Toeschouwers: 20.000. Eerste wedstrijd: 4-2. AS Monaco (Fra)-LKS Lodz(Pol) 0-0. Scheidsrechten Darden- ne (Dui). Toeschouwers: 2000. Eerste wedstrijd:3-l. Grassboppers (ZwipAnderlecht (Bel) 0-0. Scheidsrechter. Bi- kas (Gri). Toeschouwers: 7500. Eerste wedstrijd: 2-D. Club Brugge (BeD-Ujpest (Hon) 2-2 (0-0). 32. Borkeknans 1-0, 49. Kopunovic 1-170. Vermant 2-1,90. Szanyo 2-2 (strafschop). Scheidsrechten Parati (Por). Toeschouwers: 4000. Eerste wed strijd: 54). Rapid Wien (OosJ-Giroudins Bordeaux (F. -2 (1-1). 28. Ali- carte 0-142. Wagner 1-1,87. Diabate 1-2. Sch*. osrechter: Rado man (Joe). Toeschouwers: 24.000. Eerste wedstrijd: 1-1 Obilic Belgrado (Joe)-Atletieo Madrid (Spa) 0-1 (0-0).55. Kiko 0-1. Scheidsrechten Van der Ende (Ned). Toeschouwers: 11.000. Rode kaart: 59. Molina (Atletieo Madrid). Eerste wedstrijd: 0-2. Panna (Ita)-Fenerbahce 3-1 (2-0). 23. Saffet 1-0 (eigen doel), 45. Crespo 2-0, 59. Balie 2-1, 73. Boghossian 3-1, Scheidsrechten Fernandez Marin (Spa). Toeschouwers: 12.480:Eerste'duel: 8-1. Bay er Leverkusen (Duij-Udinese (Ita) 1-0 (O-O). 77. Beinlich 1-0. Scheidsrechter: Dauden Ibenez (Spa). Toeschouwers; 22.300. Eerste wedstrijd: 1-1. Liverpool (Eng)-Kosice (Slw) 5-0 (1-0). 23. Redknapp 1-0,52. In- ce 2-0,53. Fowier 3-0,55. Redknapp 4-0,90. Fowler 5-0. Scheids rechter: Garibian (Fra). Toeschouwers: 30.000. Rode kaait: 60. Spilar (Kosice). Eerste wedstrijd: 3-0. Celtic (Scht-Vitoria Guimaraes (Por) 2-1 (1-0). 38. Sttubbs 1-0, 87. Soderstrom 1-1, 90. Larsson 2-1. Scheidsrechter: Sarvan (Tur). Toeschouwers: 38.427. Eerste wedstrijd: 2-1. AS Roma (Ital-Silkeborg (Zwe) 1-0 (0-0). 52. Delvecchio 1-0. Scheidsrechter: Luinge.Toeschouwers: 21.247. Eerste duel: 2-0. Olympique Lyon (FraJ-Blackburn Rovers (Eng) 2-2 (2-1). 3. Ca- vegüa 1-0,26. Perez l-!,36.Grassi Z-I (strafschop), 56. Flitcroft 2-2. Scheidsrechten Temmink. Toeschouwers: 30.000. Rode kaart: 81. Wilcox (Blackburn). Eerste wedstrijd: 1-0. Cclta Vigo (Spa)-Arges PitestL 7-0 (4-0). 6. Penev 1-0,13. Penev 2-0,15. Marinbo 3-0,26. Penev 4-0,82. Gines Sanchez 5-0,87. Al berto 6-0,90, Alberto 7-0. Scheidsrechten Hamer (Lux). Toe schouwers: 18.000. Eerste wedstrijd: 1-0. Real Betis (SpaFVejJe BK (Den) 54) (2-0), 1. ïvan Perez 1-0,20. Ivan Perez 2-0,71. Finidi 3-0,74. Galvez AO, 90. Ivan Perez 54). Scheidsrechter: Blareau (Bel). Toeschouwers: 36.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Valencia(Spai-Steaua Boekarest (Roe)3-0(0-0). 52. Roche 1-0, 56. Claudio Lopez 2-0,89. Lucarelli 3-0. Scheidsrechter: Wojök (Pol). Toeschouwers: 33.000. Eerste wedstrijd; 4-3. Marituno (Por)-Leeds (Eng) 1-0 n.v. (1-0), 45. Soares 1-0, Leeds war s (4-1). Scheidsrechter: Stuchlik (Oos). Toeschouwers: 14.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Geplaatst voor tweede ronde: Vitesse, Willem II, VIB Stutt gart, Wisla Krakov, Bologna. Slavia Praag, CSKA Sofia, Dinamo Moskou, Fiorentina, Aston Villa, Grazer AK, Werder Bremen, Olympique Marseille, FC Zurich, Rode Ster Belgrado, Reai So- riedad. AS Monaco, Grasshoppers, Club Brugge, Bordeaux, At letieo Madrid, Parma, Celtic, AS Roma, Leverkusen, Liverpool, Olympique Lyon, Celta Vigo, Betis, Valencia en Leeds. Morgen: Glasgow Rangers ISchPBei tar Jeruzalem (Isr). Ha die Kees, Ik wil als Spartaan niet lullig doen, hoor Kees. Maar las ik i nu gisteren dal Jorien van den Herik overwoog om de sup- porters van Feyenoord in de toekomst niet meer mee te - nemen naar uitwedstrijden in de Europa Cup? Nou, van dat probleem is hij na gisteravond dus af. Hij kan zijn fans lekker thuis laten, en zijn spelers ook. Wat een afgang, wat een deceptie tegen dat VfB Stuntgart. Ik vond het een beetje zielig voor al die mensen die hun du- j re geld nog hadden uitgegeven aan zo'n prijzig kaartje. Want eerlijk is eerlijk, het zat lekker vol in die Kuip van je. Ik vroeg me na afloop, met dat verhaal van Leo Beenhak- i ker in mijn achterhoofd, nog iets af. Leo won destijds bij zijn Europese debuut voor Ajax met 8-1 (uit) van HJK Hel- sinki. Na afloop was het bestuur van Ajax booswant hij had bij 2-0 moeten stoppen anders kwam er geen hond naar de return kijken. Het bestuur van Feyenoord zal in Stuttgart bij die 3-1 toch niet hebben ingegrepen en heb- ben gezegd'Leo, denk je effe aan ons publiek?' Zou we! een duur advies zijn geweest. Niemand wilde ook luisteren naar Peter Houtman, de speaker die door het supportersblad Hand in Hand en zijn voorganger Jacques 'gillende' Nachtegaal deze week zo schandaligonderuit is gehaald. Feyenoords ex-intematio- nal herinnerde er voor de wedstrijd nog aan dat Stuntgart vorigjaar ook Germinal Ekeren al eens met 0-4 in België Na afloop Winfred Schafer nog even op tv gezien. Hij wist j; niet dat ze in Rotterdam ook Oktober-feesten hadden. Best leuk, zei Schafer, alleen vond hij dat ze hier die helve liters bier zo wild aanreiken. Vijftien keer kwam er een pul vanaf de Maas tribune overzijn dug-out, maarnietéén keer kon hij 'm vangen. t De mazzel, Cas te Leyn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1