31] Britten op kop met Hollands paard KNHB promoot fusie voor kleinere clubs n Kans op succes voor Oranje-springruiters al tot nul gereduceerd Slechts 58 deelnemers in Boekelo Palyama nog geen Jeroen van Dijk Schaakvrouwen verrassen; chaos bij begin congres 'Diva' Vriësekoop wijst rentree af Tienkamper in hechtenis Vier regio-judoka's in EK-formaties Siemerink, Rafter en Sampras weg uit Basel Blijdorp eerste in 5L Pluim voor CockBruinsel Remco Hartgers: 'Bij Spirit en Asvion wordt de boot op emotionele gronden afgehouden' 'Met drie punten op zak smaken de biertjes beter' Rotterdams Dagblad Donderdag 8 oktober 1998 Elista De Nederlandse vrouwen blijven verba2en op de Schaako lympiade in Elista. Tegen het veel sterker geachte Roemenië werd het 2-1 voor de Nederlandsen, waardoor de ploeg oprukte naar de derde plaats. Demannen won nen met 3-1 van Tadzjikistan, maar zijn nog ver verwijderd van een eervolle klassering. De Nederlandse vrouwen speel den in de hoofdzaal aan de tweede tafel tegen Roemenië, één van de topteams op deze Olympiade. Het inspireerde Nederland tot een schitterende prestatie. Zhaoqin Peng versloeg aan het eerste bord Peptan in een goede partij. Erika Sziva won in vlot tempo van de op rating veel sterkere Foisor. Sziva, helemaal hersteld van haar ziekte, is als enige Nederlandse nog ongeslagen. Aan het derde bord moest Linda Jap Tjoen San het afleggen tegen Cosma. De 2-1- zege brengt Nederland in de buurt van een medaille, wat een ongekend succes zou betekenen. De Nederlandse mannen deden tegen Tadzjikistan hun plicht (3- 1), maar wil de ploeg nog een rol van betekenis spelen, dan zijn 4-0- zeges noodzakelijk tegen dergelij ke dreumesen. Inmiddels is onder de gebruikelij ke rumoerige omstandigheden het FIDE-congres begonnen. De vergadering werd gisteren plots afgebroken, omdat president II- joemzjinov voor een 'crisisberaad' moest vertrekken. Waarover dat beraad ging, weet nog steeds nie mand in Elista. Op de agenda stond onder meer het WK in Las Vegas, dat eind no vember moet beginnen. Er werd een gezamenlijke brief van Bessel Kok en Kasparov behandeld, waarin voorgesteld wordt de win naar van Las Vegas een match te gen Kasparov te laten spelen met als inzet de enige echte wereldti tel en een hoofdprijs van drie mil joen dollar. Iljocmzjinov noemde het een 'interessante brief, maar het idee krijgt waarschijnlijk geen enkele kans. De FIDE wil zijn wereldkampioenschap niet laten degraderen tot een kwalifi catietoernooi voor Kasparov, luid de het argument. FIDE-wereldkampioen Anatoly Karpov is zelf aanwezig in Elista. Hij is boos op de bond omdat het WK dit jaar al wórdt gehouden'.en niet volgend jaar, zoals oorspron kelijk was toegezegd. Karpov wil de FIDE in Zwitserland voor het gerecht dagen. Karpovs voorstel om het WK dit jaar een World Cup-toemooi te noemen, werd af gewimpeld. De FIDE hield Kar pov tevens voor dat zij hem heel rijk gemaakt hebben met het or ganiseren van wereldkampioen schappen. Karpov: „Ik ben rijk geworden door goed te schaken en niet door de FIDE." Iljoemzjinov was langdurig aan het woord in de vergadering, maar gebruikte het congres voor al om Kalmukkië te promoten. Door Tom van den Berg Rome Springpaard Heyman draafde gistermiddag met bra voure de piste van het Romeinse stadion Flaminium binnen. Het in Nederland gefokte ros was van een fraaie Oranje deken voorzien en aan zijn hoofdstel hing een buitenmodel rozet, ook al oranjekleurig. De negenjarige hengst liet zich na het winnen van het eerste spring- nummer bij de Wereldruiterspe- len uitgebreid verwennen. Hoe wel Heyman eigendom is van Ro- sanne Kooien uit Weert, viel in het Nederlandse kamp niets te vieren. Heyman was de oogappel bij de Britten, want de gerouti neerde John Whitaker zat in het zadel. Whitaker, die naam en faam ver wierf dankzij de inmiddels uit de sport teruggetrokken schimmel Milton, bracht met een supersnel le en foutloze rit de Britten aan de leiding in het landen klassement dat vandaag wordt beslist. Ook zijn landgenoten Nick Skelton met 'Hopes are High' en Geoff Bil- lington met 'It's Otto' staken in de vereiste vorm. De Britten leiden met 10.82 punten voor Frankrijk (14.61), Amerika (16.41) en Duits land (16.44). De Nederlandse équipe van schei dend bondscoach Hans Hom be hoorde vooraf tot de potentiële po diumklanten. Na het jachtpar- cours zijn de kansen op eremetaal al tot nul gereduceerd. De moge lijkheid dat het klassement van daag nog overhoop wordt gehaald lijkt minimaal. „Dit was zeer te leurstellend," zei Hom. Zijn équipe bevindt zich op een elfde plaats. Ook inde individuele rangschikking behoren Jos Lans- ink (34e), Eric van der Vleuten (37e), Jeroen Dubbeldam (38e) en Jan Tops (63e) tot de middenmoot. Pech, overmoed en inschattings fouten lagen aan het tegenvallen de optreden ten grondslag. Van der Vleuten reed ogenschijn lijk een 'nulrondje'. Hij vertelde niet eens te hebben gemerkt dat zijn paard Vink Flower III een balkje toucheerde van het middel ste obstakel in de driesprong. „Aan de reacties van het publiek merkte ik dat er een balk was ge vallen. Ontzettend jammer, want Flower sprong voor mijn gevoel fantastisch. Dit foutje is doodzon de." Ingetogen De Brabantse ruiter was wel opge togen over het technisch pittige parcours, waar zich aanvankelijk tientallen combinaties op stukbe ten, onder wie Jan Tops met Mon- temorelos La Silla. Van deze pas achtjarige merrie had Tops vooraf hoge verwachtingen. „Jan had een hectisch start," con cludeerde bondscoach Horn. Om tijd te winnen besloot Tops zijn paard in een aantal gevallen snel ler van de ene naar de andere hin dernis te rijden. De keus om op die momenten het paard een gal opsprong minder te laten maken, viel ongelukkig uit. Het talentvolle paard dat Tops in bruikleen heeft van zyn Mexi caanse zakenpartner Alfonso Ro- mo, ging uiteindelijk tweemaal in de fout. Tops moet vandaag ex treem goed presteren, wil hij za terdag nog terug komen voor het individuele toernooi, waarvoor de 25 beste combinaties in aanmer king komen na de landenwed- strijd. Debutant Jeroen Dubbeldam en routinier Jos Lansink wacht de zelfde opdracht De paarden van beide ruiters maakten ondanks de fouten toch een uitstekende in druk. Dubbeldam startte met de enigszins hete V L De Sjiem te wild, aldus bondscoach Hom. Na de bijna onvermijdelijk fout hal verwege het imposante hindernis traject was Dubbeldam toch op weg naar een prima klassering Boekelo De military van Boekelo, die vandaag begint met de dressuur, telt dit jaar slechts 58 deelnemers. Drie keer zoveel kandidaten had den zich aanvankelijk inge schreven, kennelijk voor het geval iets zou misgaan bij de Wereldruiterspelen in Italië. Het WK gaat echter door en de meeste allrounders - dres suur, cross country, springen - melden zich bij de organisa tie van het befaamde Twentse evenement af. Maar niet de nummers één en twee van Ro me. De Nieuw-Zeelandse titel verdediger Blyth Tait, wereld en olympisch kampioen, en zijn landgenoot Mark Todd ko men wel in Boekelo aan de start. De Nederlandse ploeg voor de landenwedstrijd wordt ge vormd door Adriaan Smeuï- ders (Dingo), Eddy Stibbe (Eton), Alice Lozerman (Royal Kiwi P) en Ancheia Rohof (Boa's Chance). omdat De Sjiem er aardig de sok ken in had. „We hadden afgespro ken dat Jeroen bij een fout in het parcours, richting laatste hinder nis een stukje zou afsnijden. Dat pakte helaas niet goed uit." In navolging van Dubbeldam ging ook Lansink met de hengst Nissan Calvaro Z op de laatste sprong, een oxer met witte bo men, in de fout. Een frustrerende ervaring na een weergaloze rit. Lansink baalde, uiteraard: „Cal varo is geen jachtpaard, We kon den echt niet sneller. En dan heb ik nog de nodige risico's geno men. 't Ziet er nu hopeloos uit ja." W&gg&M Jos Lansink, hierop Calvaro Z, en de andere Nederlandse springruiters zijn het WK in Rome in mineur begonnen, Foto Jacob Meiisse/ANP Den Bosch De 27-jarige Jeroen van Dijk, tiende op de wereldranglijst badminton, is zijn grote voor beeld. De 20-jarige Dicky Palyama staat al vlak ach ter de Rotterdammer op de Nederlandse ranking. Het talent streek ook, net als de topper, neer in de Deense competitie om als prof aan de slag te gaan. Dicky Palyama slaagde er gisteren niet in voorbeeld Jeroen van Dijk naar de derde ronde van de Dutch Open te volgen. De leermeester won met 15-6 15-12 van de Engelsman Darren Hall, de leerling ging met 15-8 17-14 onderuit tegen de Oekraïner Vladislav Droestjenko. Amsterdam Tafeltennisdiva Bettine Vriesekoop heeft geen trek meer in het Nederlands team. De 37-jarige Amsterdamse ziet af van een incidenteel optre denmet Omijjeinide promotie ronde voor de Europese Supertf- ga in Maasbree (24 en 25 okto ber); Bondscoach Peter Engel had de tweevoudig Europees kampioene om een tijdelijke rentree gevraagd. De Duitser heeft grote problemen met de samenstelling yan zijn team. Gerdie Keen, de nummer één van Nederland, geeft de voor keur aan een toernooi van de proftour. in Libanon. Ook Vriesekoop doet liever mee aan ':>dat evenement. Emily Noor en Suzan Derkx trokken zich on langs terug uit de nationale se lectie. Engel heeft daardoor al leen in Melissa Muller en Diana Bakker nog speelsters die het niveau enigszins aankunnen. Orapje speelt tegen Luxemburg, Joegoslavië en België. Auckland De Nieuwzeelandse tienkamper Simon Poelman is in Auckland in voorarrest geplaatst op verdenking van het transport van XTC. De waarde van het drugspakket wordt geschat op 200.000 gul den. De 35-jarige atleet moet op 30 oktober voorko men. Poelman zou in oktober vorig jaar 1990 XTC-pillen vanuit Antwerpen naar Auckland hebben gestuurd. De verdovende middelen zaten verstopt in een knuffelbeer. Het pakket was geadresseerd aan een zakenman in Auckland, die door het openbaar mi nisterie onschuldig is verklaard. Poelman ontkent elke betrokkenheid bij de drugszaak. Wel verbleef hij in oktober vorig jaar in België en Nederland. Hij riskeert een gevangenisstraf van veertien jaar. Nieuwegeln Nancy van Stokkum (sportschool De Korte), Cindy Sneevliet, FrangoiseHarteveld (beiden Mahorokan) en Mark Huizinga (De Korte) zijn opge roepen voorde Nederlandse judoploegen, die deelne men aan het EK voor landenteams. Het kwartet re gionale judoka's reist volgende week af naar het Oos tenrijkse Villach, waar op 17 en 18 oktober de kampi oenschappen worden afgewerkt. De drie vrouwen en de rest van het nationale team vertrekken daarnaast op 21 oktober naar China voor een trainingskamp van twee weken. Bondscoach Maijolein van Unen legde de contacten met de Azia ten. De Zwartewaaise kent de Chinese bondscoach nog uit de tijd dat zij zelf actief was op de tatami. Selectie voor het EK landenteams: vrouwen: Kals- beek (Groningen), Meulendijks (Helmond), Gravens- tijn (Goirle), Van Stokkum (Hoogvliet), Kienhuis (Groningen), Sneevliet, Harteveld (beiden Maas sluis); mannen: Van Oostrum (Nijmegen), Van Kal ken, Van Nol, Arens, Scnnemans, Van der Geest (al len Haarlem), Huizinga (Hoogvliet). Rotterdam Paul Haarhuis heeft in Sjanghai de tweede ronde bereikt. De 32-jarige Brabander, die binnenkort verdergaat zonder zijn vaste dubbelpart- ner Jaeco Eltingh, overwon de jetlag én de Spaanse qualifier Burrieza, 6-3 64. In de tweede ronde staat de als vijfde 'geplaatste Haarhuis tegenover de Duitse qualifier Braasch. Jan Siemerink verloor in Bazel in de openingsronde van Byron Black. De Zimbab- waan, de nummer 29 van de wereld, stond vier games af aan de winnaar van Toulouse, 6-2 6-2. Siemerink, achtste geplaatst en inmiddels opgeschoven naar de eerste vijftien van de wereldranglijst, bevend zich in goed gezelschap. Met de Rijnsburger vertrokken ook Pete Sampras en Pat Rafter, de nummers één en twee van de plaatsingslijst. Sampras en Rafter kwamen in Bazel voor de eerste keer in actie in een ATP-toemooi na de US Open. Beide toppers misten conditie en vorm. Sampras ging in drie sets ten onder tegen de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira, 35e van de wereld, 64 6-7 (4) 3-6. „Een domper," bekende Sampras na zijn verlies. „Ik accepteerde een wild card omdat ik mijn positie als nummer één van de wereld wilde verstevingen." Die opzet ging volledig de mist in. Na vier dagen gaat Sampras weer naar huis in Orlan do, Florida. „Het zal moeilijk worden voor het zesop- eenvolgende jaar het seizoen als nummer éen van het wereld af te sluiten", gaf hij toe. „Ik had in Bazel punten willen pakken. Ik voelde me fit en gezond en was gretig." De nederlaag doorkruist zijn plannen. „Dit is het ergste scenario dat me kon overkomen." Rafter verloor van de Tsjech Vacek (44e van de mon diale ranking), in twee sets, 6-7 (7) 5-7. „Typisch een indoorwedstrijdbromde Rafter na zijn nederlaag. „Het duel draaide om een paar punten en die verloor ik." De 25-jarige Australiër won in zijn loopbaan acht toernooien waaronder twee keer de US Open, maar niet één indoortoemooi. „Ik moet leren indoor te spelen," bekende hij, „en snel ook, wil ik ooit een aanval doen op de nummer één-positie van de wereld." Bij de vrouwen ging Martina Hingis de 81e week in als aanvoerder van de wereldranglijst. Het is de vraag of ze de 82e week haalt. In Filderstadt heeft de 18-jarige Zwitserse dat niet in eigen hand. Zelfs niet als ze haar titel prolongeert. Als Lindsay Davenport de finale haalt in de Duitse stad nabij Stuttgart, is de Amerikaanse winnares van de US Open de nieuwe nummer één van de wereld. Beide speelsters wonnen hun opemngspartij. Daven port sloeg Mary Pierce van de baan, 6-1 6;3. Hingis had drie sets nodig tegen Anna Koemikova* 1-6 6-2 6- 2. In de eerste set verliet ze op 0-3 de baan. „Ik was mijn contactlenzen vergeten." \chte ze. Ze zag de ballen in het schemer langs ha...:- voorbijgaan. Vanaf de tweede set sloeg ze de ballen voorbij Koemikova. Rotterdam In onze sportbijlage van maandag is abusievelijk de verkeerde stand in de vijfde klas se L van het zondagvoetbal afge drukt. Lijstaanvoerder is het Rot terdamse Blijdorp, dat uit de eer ste drie wedstrijden zeven punten behaalde. HSC uit Vlaardingen heeft niet zeven, maar vier punten. Schiedam Het regende gele en rode kaarten zondag in de voet balwedstrijd ODC-Schiedamse Boys. Vooral spelers van laatstge noemde vijfdeklasser kregen een fluoriserend kartonnetje te zien. Maar om nou te zeggen dat de club uit Harga de sportiviteithele* maal uit het oog verloor, nou nee. Eén 'Schiedamse Boy' kreeg na afloop van de ODC-staf een pluim: 'good old' Cock Bruinsel. 'Het ge zicht' van Schiedamse Boys, ja renlang het boegbeeld van de hoofdmacht en tegenwoordig ac tief als elftalbegeleider en verzor ger, bewees stadgenoot ODC een goede dienst. „Wij zaten zondag zonder verzorg ster omdat ze bij het Nederlands volleybalteam in actie moest ko men," aldus ODC-trainer Ronald Scholte. „Gelukkig was Cock Bruinsel bereid ook voor onze blessures met de waterzak het veld in te gaan. Heel sportief. Die man verdient een compliment." VOETBAL. Op het complex van Deltasport wordt dinsdag 13 okto ber een wedstrijd gespeeld tussen een districtselftal van jongens on der 13 jaar tegen district West III. Aanvang: 19.00 uur. Door Bas van den Berg Schiedam - De roep om samenwer king of fusies is bij sportclubs een nieuwe trend aan het worden. Met minder overheidssteun en elk jaar hogere vaste lasten vragen steeds meer clubs zich af of zij nog wel toekomst hebben. De KNVB hanteert al als norm dat een voet balclub onder de vierhonderd le den het wel kan vergeten om zelf standig verder te gaan. De hoc- keybond is wat voorzichtiger met de prognoses, maar stelt wel dat een club van pakweg zes- zeven honderd leden ideaal is. Bij de KNHB is het dalend aantal hockeyleden een speerpunt van het beleid geworden. In een jaar tijd werden alle 320 clubs in Ne derland bezocht en doorgelicht „De uitkomst geeft in veel geval len aan dat hockeyclubs van el kaar willen leren," zegt Remco Hartgers van de hockeybond. „De clubs zijn het eens dat een geza menlijke aanpak met acties, cli nics, trainingen en begeleiding de beste oplossing biedt om te over leven. Ook gezamenlijke jeugd trainers, thema-avonden, inkoop en schoolprojecten zijn zaken waarvan de clubs steeds meer wil len weten. Wij willen niet zo ver gaan dat clubs moeten fuseren, maar als zij bereid zijn samen te werken, is onze missie al ge slaagd. Zonder overdrijving gaat een hockeyclub met 350 leden het in de toekomst moeilijk krijgen." Remco Hartgers is naast zijn werk op het bondsbureau trainer van het Schiedamse Asvion. Zon der zich een Asvion-logo op te spelden, constateert hij dat in Schiedam met 70.000 inwoners al leen plaats is voor één grote, ster ke hockeyclub. „De ene dub heeft Remco Hartgers (midden) Instrueert de spelers van Asvion voor de wedstrijd tegen de Egyptische kampioen Sharki, die dinsdag werd gespeeld. Hartgers vindt Schiedam rijp voor één grote, sterke hockeyclub. Foto Peter Molkenboer jeugd te kort, de ander heeft te weinig senioren en dat geeft een goede basis om samen te werken. Ik constateer echter dat bij Spirit en Asvion vaak op emotionele gronden de boot wordt afgehou den om samenwerking te zoeken. Dat is geen goede zaak omdat men op die manier de ontwikke ling van hockey tegenhoudt. Ik kan er gezien de positieve reacties van de onderzochte hockeyclubs goed over oordelen. Clubs van cir ca 350 leden die niet verder groei en, realiseren zich dat het steeds moeilijker wordt zelfstandig -e overleven." „In een aantal gevallen heeft het onderzoek van de hockeybond al tot een fusie geleid," vervolgt de hockeytrainer. „Een recent voor beeld is de samensmelting van AMHC'65 in Hendrik Ido Am bacht en Oude Maas in Zwijn- drecht. Vorig jaar zijn de stan daardteams samengevoegd en hebben onder éen aparte naam aan de competitie deelgenomen. Na het seizoen was de overgrote meerderheid het er over eens dat de stap naar een fusie in feite al gezet was. De nieuwe club telt zo'n 650 leden en beschikt over drie kunstgrasvelden. De beide hockeyclubs hebben visie gehad en zich gerealiseerd dat de exploi tatie van de eigen accommodaties steeds meer problemen te zien gaf. Ik kan zo nog zes clubs noe men die streven naar een fusie. Alleen in Schiedam blijft men zich halsstarrig verzetten tegen welke vorm van samenwerking dan ook. Dat hoeft geen fusie te zijn; het kan ook dat twee clubs van één complex gebruik maken. Dat geeft al een aanzienlijke kos tenbesparing te zien. Omdat in de regio geen grote, sterke hockey club is gevestigd, ziet men elk jaar weer talentvolle spelers naar Rot terdam, Victoria of de Haagse clubs HCKZ, HDM of HGC ver trekken. Tim Willems van Asion is een voorbeeld van een keeper die naar HCKZ ging. Hij is op het ogenblik de vervanger van Rolf Peters die onverwacht vertrok. De clubs uit de grote stad vinden het prachtig dat men er in de regio niet in slaagt de talenten te bun delen." Remco Hartgers (34) heeft als hoc keyer en trainer een grote staat van dienst. Hij speelde in MHC (Hengelo), hoofdklasser Victoria, was twee jaar speler/trainer van Asvion en ging in 1995 op uitnodi ging naar Zimbabwe om het na tionale vrouwenelftal klaar te sto men voor de Afrikaanse Spelen. Hij had er zo veel succes mee dat Zimbabwe de finale bereikte, die tegen Zuid-Afrikawerd verloren, „Toen was het geld op en kon ik vertrekken. Ik heb daarna Victo ria getraind, maar kon dat niet combineren met mijn werk. Door mijn bezoeken aan de hockey clubs in het kader van het onder zoek was ik 's avonds veel weg. Vorig jaar ben ik nog assistent- trainer geweest bij de vrouwen van Kampong. Dat was vlak bij het bondsbureau in Bunnik en kostte me minder tijd. Van de zo mer stond Asvion op de stoep en dit seizoen train ik de selectie één keer in de week, Erik Braams is de rest van de week met de ploeg bezig. We hebben een sterke start gehad met veel nieuwe spelers die Hoedfanatiek zijn. Dat mag ik wel." WaardingenCION meet zaterdag in de wedstrijd te gen MW27 vol aan de bak om afstand te nemen van de onderste plaatsen in de derde klasse D van het za terdagvoetbal. De Vlaardingers ontvangen de Maas- landse ploeg die tegen de verwachtingen in 'slechts' de negende plaats bezet (4-6). CION zelf doet het dit seizoen nog iets minder. De ploeg van nieuwe trainer Arwin Verburgh pakte in de eerste vier duels nog maar vier punten, waardoor de Vlaardingers zelfs nog een plaatsje lager staan dan de komende tegenstander. CION-MW27 is een speciale wedstrijd met een aan tal pikantje details. Zo was CION-trainer Verburgh in een nog niet zo ver verleden enige tijd werkzaam als assistent-trainer van Leon Booy bij de Maaslandse club. Eenweerzien met zijn oude club dus. Maar ook voor CION-speler Johan van Toorn is het een duel dat afwijkt van andere wedstrijden in,de competitie. „Dat kun je wel zeggen. Bij MVV27 lopen momenteel twee vrienden van mij: Martin Fastenau en Yuri Pauwels, Het lijkt me bijvoorbeeld wel leuk om die jongens zaterdag een keer te kunnen poor ten," zegt hij lachend. Voor Van Toom is het voorlopig echter nog aller minst zeker of hij zaterdag in de basis kan en mag starten. De rode linkerspits heeft enige tijd te kam pen gehad met een ontsteking aan het bekken, waar van hij inmiddels wel zo goed als hersteld is. Afgelo pen zaterdag was Van Toom zelfs alweer eenmaal succesvol voor de Vlaardingers in de met 5-1 gewon nen uitwedstrijd tegen Siveo'60. „Die wedstrijd hadden we ook met 10-1 kunnen win nen, zo veel sterker waren we. Maar het belangrijkste was - naast de drie punten - dat er goed gevoetbald werd. We groeien met de week. Dat moet ook wel, want we hebben een moeilijke start gekend. Er wa ren veel blessures in onze selectie, waardoor we bij voorbeeld pas één keer met drie spitsen hebben kun nen spelen, terwijl dat ons gewoon het beste ligt." Ook zaterdag zijn de Vlaardingers nog niet geheel compleet: „We missen bijvoorbeeld Sander Spanjers- berg die nog altijd geschorst is, en ook Pieter Broere kan vanwege een knieblessure niet van de partij zijn. Daar staat tegenover dat ook MW27 twee voorhoe despelers moet missen. Ik heb tenminste gehoord dat zowel Edwin Marijs (geschorst; red.) als Nico Bakker er niet bij zal zijn zaterdag. Maar goed. dat maakt voor ons niets.uit Wij gaan gewoon voor de volle winst, al is het alleen maar omdat er diezelfde avond in onze kantine een grote feestavond op het programma staat. En met drie punten op zak," zegt de immer goedlachse Van Toom, „smaken de bier tjes toch nog net iets lekkerder."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7