Sleepvaartmuseum schetst historisch beeld van transporten tinbaggermolens A lifi Proefproject moet veiligheid ouderen vergroten 'Ze kunnen van tin hele mooie spullen maken' Dubbel pakken Tentoonstelling over Hofsingel Ziekenhuis Gedichten in winkelcentrum Informatieavond over nieuwbouw bibliotheek genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 oktober 1998 „Ons streven is gericht op vermindering van de lastendruk."' Dat zin netje citeer ik uit het collegeprogramma dat PvdA, WD en CDA dit jaar opstelden tijdens hun coalitievorming in Vlaardingen. Ik heb bladzij 18 er voor de zekerheid op nageslagen. Maar echt waar, ze schreven dat afgelopen voorjaar samen op en lieten het na herlezing ook staan. Sterker nog; lastenverlichting noteerden zij vooraan in hun samen werkingsovereenkomst als één van de vijf hoofddoelstellingen van hun toekomstige beleid. De andere vier gingen over vagere zaken zo als het ontwikkelen van een identiteitsvisie, het verbeteren van de sociale en economische samenhang, het verbeteren van woon- en leefomgeving en zoiets gewoons als het werk waarvoor je dik betaald wordt goed afleveren. Bij de eerste de beste begroting van het college, dat is gevormd op de ze door Anny Attema (als PvdA-Hjsttrekster erkend als leidster van de coalitie maar toch uit het wethouderlijke pluche geweerd) op schrift gestelde afspraken, plaats ik na herlezing echter vraagtekens. Dc hondenbelasting gaat omhoog, onder het argument dat we met dat tarief achterlopen bij de rest van Nederland. Als het tot minder honden en stront op straat en in mijn tuin leidt, vind ik het best, maar ik herken er geen beleid in. De rioolbelasting zal, zonder opgaaf van reden, ook stijgen. De stimuleringssubsidie voor het opknappen van particuliere wonin gen wordt geschrapt. Hoe rijm ik dat met de hoofddoelstelling om woon- en leefomgeving (bijvoorbeeld in de Westwijk) te verbeteren? Voor de (al in het vorige stads/structuurplan vermelde) brug tussen Hoflaan en Kortedijk komt voorlopig geen geld. Het zijn vrat voorbeelden uit het stuk van VVD-wethouder Henk Rog ers, dat ook bol staat van termen als 'geen, geen extra, niet, niet lan ger, vooralsnog verschuiven en nog geen besluitvorming'. De cultuur op het stadhuis is verbeterd, constateert Rogers zelfvol daan, maar na alle reorganisaties en verschuivingen reserveert hij wel simpel een bedrag van maar liefst 450.000 gulden voor verder on derzoek naar noodzakelijke veranderingen. Het summum van misleiding vind ik zijn manier van praten over de stijging vén de onroerende-zaakbelasting OZB. „Die wordt beperkt tot de inflatiecorrectie van maximaal 2 procent. Dat is normaal," zegt Rogers. Onzin natuurlijk. Ik ben helemaal in voor inflatiecorrecties, want een gulden van he den heeft niet de waarde van die van gisteren, zolang de Nederlandse economie blijft groeien. Het niet verhogen van de afvalstoffenhef fing en reinigingsrechten kan ik daarom slechts uitleggen als erken ning, dat wij Vlaardingers de afgelopen jaren bij elkaar meer aan die heffingen betaald hebben dan de gemeente nodig had voor de afval verwerking. Een inflatiecorrectie past op subsidies en vele heffingen en belastin gen, maar zeker niet op de Onroerende-Zaak Belasting sinds die naar economische waarde van het pand wordt geheven. Voorheen waren grootte en ligging van een woning of bedrijfspand maatstaf voor het OZB-tarief. Per vierkante meter moesten eigenaar en gebruiker van het pand een vastgesteld tarief betalen. Alleen ver betering van de omgeving kon tot verhoging van de liggingscoëffici- ent leiden. In die situatie was correctie van het metertarief mei het inflatiepercentage verdedigbaar. Nu niet meer. Wie kiest voor het spel van de vrije markt en de economische waarde en dus voorbij gaat aan de betekenis van beschikbaarheid van ge bruiksruimte van woningen en andere panden en hun ligging in de stad kan de inflatie (geldontwaarding) niet meer als argument opvoe ren om een half mihoen gulden meer in de gemeentelijke kas te laten stromen. Een wethouder, die een verhoging van de op economische waarde ge baseerde OZB met twee procent doorvoert onder het mom van infla tiecorrectie, is bezig met het dubbel pakken van eigenaren en huur ders van die panden. De inflatie wordt namelijk automatisch gecorri geerd in die economische waarde. BEN VAN HAREN r -- - ia Yb ïJk V- Vlaardingen In de centrale hal var, het Holy Ziekenhuis is de ex positie 'Een greep uit het verleden' te bezichtigen. De tentoonstelling toont foto's uit de periode van het Hofsingel Ziekenhuis. Tijdens de Kinderboekenweek is er in winkelcen trum Hof van Spaland een expositie van vierhonderd gedichten geschreven door getalenteerde kinder dichters. De expositie wordt gehouden in het kader van de kin derboekenweek die loopt tot 17 oktober. Op die da tum wordt het boekenfeest afgesloten met een grote feestdag met veel optredens. Vanaf 11.00 uur treden dc 'Hccrcn van het Goede Leven, Gheselscap goet ende fyn en Gebroeders De Boer' op. In wijkcentrum De Blauwe Brug treedt, ook om 11.00 uur, schrijver Sander de Heer op. Van 14.00 tot 16.00 uur is er voor de ingang van het wijkcentrum een open podium van Kids on Stage. Kinderen kunnen hier rappen, dichten, zingen play backen en toneelspelen. Wie op 17 oktober op het po dium wil staan kan zich van te voren aanmelden bij de receptie van de Blauwe Brug. Kinderen van zes toten met twaalf jaar kunnen zich hier ook opgeven voor het Mini Playbackfestival dat op 23 oktober wordt gehouden in het wijkcentrum. Deelname aan alle activiteiten is gratis. In het stadhuis aan de Koningshoek wordt donder dag 15 oktober een informatieavond gehouden over de plannen voor de bouw van een nieuwe bibliotheek met appartementen aan de westzijde van het stad huis. Tijdens de avond zal de architect een toelichting ge ven op zijn ontwerp. Bovendien is er gelegenheid om de tekeningen en de maquette te bekijken. De bijeenkomst wordt gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis en begint om 20.00 uur. Een uur eer der zijn de deuren al open zodat er volop gelegenheid is om de tekeningen en plannen in te kijken en de maquette te bezichtigea De bijeenkomst heeft een informatief karakter, zo benadrukt de gemeente. Het is een middel om de omwonenden en andere belangstellenden in een vroeg stadium, dus ruimschoots voor de officiële pro cedures van start gaan, te informeren. Er is in deze fase dan ook geen sprake van een offici ële louwaanvraag. Dit zal naar verwachting pas aan het eind van het jaar gebeuren. Daarna zal ook de ar tikel 19-procedure uit de Wet op de Ruimtelijke Or dening worden toegepast. Op het moment dat deze procedure wordt gepubliceerd, kan men ook schrifte lijk bezwaar indienen. Redactie Waterweg: Edwin Cornelïsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danièlle Hermans, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredae tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam De GGD Nieuwe Waterweg Noord start in november met een proefpro ject in de Schiedamse wijk Groenoord waarmee de veiligheid van de alleroudste inwoners moet worden vergroot. Onder de voorlopige werktitel 'Ouderen en veilig heid' zal bij alle inwoners van 80 jaar en ou der die nog zelfstandig wonen een bezoek worden afgelegd. Doel daarvan is een goede voorlichting over risicovolle zaken in huis te geven. Het project is een uitbouw van een pro gramma dat de GGD sinds 1996 in Maas sluis uitvoert. Daar worden alle bewoners die hun tachtigste verjaardag vieren door de GGD getracteerd op een huisbezoek, waarm wordt uitgelegd hoe valpartijen in huis het beste kunnen worden voorkomen. In Schiedam wordt dit project nu uitge breid met tips over brandveiligheid en over het vergroten van het eigen veiligheidsge voel. Per jaar overlijden in Nederland zo'n 1700 mensen van 55 jaar en ouder aan ongeval len binnenshuis. Nog eens 34.000 senioren belanden jaarlijks om dezelfde reden meen ziekenhuis. „We hoorden van de ziekenhui zen dat daar zoveel ouderen werden bin nengebracht die thuis waren gevallen," legt Nienke Dijkstra, GGD-coórdmator van het project 'Ouderen en veiligheid" uit. „En als GGD moeten wij voor dat soort zaken juist een preventieve werking hebben." En dus onstond hel project m Maassluis waarbij werd onderzocht hoe valincidenten in huis konden worden voorkomen. „Uit dat onderzoek kwam naar voren dat derge lijke ongevallen in het algemeen drie oorza ken hebben," licht Dijkstra toe. „Het zit voor deel in de manier waarop het huis is ingericht, voor een deel in hei gedrag van de bewoner en voor een deel in diens voe dingspatroon. Mensen die slaapmiddelen nemen, lopen bijvoorbeeld meer risico." De resultaten werden vervolgens persoon lijk aan de bejaarde bevolking van de stad meegedeeld. Tijdens zo'n huisbezoek werd meteen met de bewoner door het hele huis gelopen, om op zoek te gaan naar de gevaar lijke plekken, en tips te geven hoe die zijn weg te werken. Uitgebreider Het project dat in Schiedam van start gaat, zal een stuk uitgebreider worden. „Het ac cent zal wel blijven liggen op het voorko men van vallen," zegt Dijkstra. „Maar er worden ook andere dingen meegenomen. Zoals de brandveiligheid en de inbraakge voeligheid van een woning. Dus wordt er per vertrek gekeken naar zaken ais: liggen er gladde kleedjes op de vloer en zijn er steunbeugels m het toilet, maar ook naar zaken als: hangt er een rookmelder aan het plafond en zit er een extra slot op de ra men?" De GGD heeft voor de uitvoering van het project dan ook de hulp van brandweer en politie gekregen. Niet alleen hebben die tips gegeven over punten waar bij een huis bezoek op moet worden gelet, ook kan een bejaarde bij een huisbezoek kenbaar ma ken graag een agent te willen spreken. Die zal dan langskomen om bijvoorbeeld even tuele gevoelens van onveiligheid proberen weg te nemen. In de Schiedamse proefperiode -die van november 1998 tot en met maart 1999 duurt- zullen in de wijk Groenoord bij vierhonderd mensen van 80 jaar en ouder huisbezoeken worden afgelegd. De ene helft van die bezoeken komt voor rekening van de Thuiszorg, de andere moet door vrij willigers worden gedaan. Voor het Schiedamse project is 20.000 gul den subsidie beschikbaar gesteld. Na de proefperiode wordt bekeken of het project is geslaagd en uitgebreid kan worden naar heel Schiedam. Volgens Dijkstra is de fi nanciering van zo'n eventueel vervolg nu m elk geval niet rond. „Het is momenteel nog met duidelijk waar dat vandaan moet komen." Vlaardingen Ook in Vlaardingen wordt gepraat over een project 'Ouderen en veiligheid'. Maar ver der dan de eerste besprekingen gaat het daar momenteel nog met. Het project in Maassluis zal wel worden uitgebreid met de punten die in de Schiedamse variant aan bod komen. De leeftijd van 80 jaar voor deelname aan het project is overigens geen wet van Me den en Perzen, zo maakt coordinator Dijk stra duidelijk. „Dat is nu eenmaal wel de groep met het hoogste val risico, en die ko men het minst hun eigen huis uit. Boven dien is het in aantal een groep die voor ons is te behappen. Maar als iemand die iets jonger is zich aanmeldt, kan die heus wel .meedoen hoor." 'j vj-A jfSurMU Medewerkers van het museum zijn nog druk in de weerom de fraaie scheepsmodellen erpicobelto uit te laten zien. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra Door Judith van Klaveren Maassluis 'Het wordt dus ge woon weer een Smit-tentoonstel ling'. Dat verwijt kreeg N. J. Ou wehand toen hij iemand vertelde wat het onderwerp was van de vol gende tentoonstelling -Tinbag germolens naar de tropen- die vanaf zaterdag is te zien in het Na tionaal Sleepvaartmuseum in Maassluis. „Onzin," spreekt de samensteller tegen. Maar dan ver volgt hij: „Het kan bijna niet an ders, want er is geen andere sle per aan te pas gekomen." Hoewel, er is één uitzondering, beaamt Ouwehand. „Eén trans port van tinbaggers werd uitge voerd door Wijsmuller, een sleep- vaartonderneming uit IJmuiden. Daar wordt op de tentoonstelling ook aandacht aan besteed," bena drukt hij. „Er z[jn foto's van de sleper en van het transport." Ouwehand voegt er aan toe dat Wijsmuller en Smit tegenwoordig feitelijk één en dezelfde zijn, al thans waar het gaat om sleepdien sten in het buitenland. De twee maatschappijen zijn niet meer los van elkaar te zien. Ouwehand wijst naar de wand in één van de vertrekken van het museum aan de Maassluise Hoogstraat. „Daar hangt een foto van een sleper van Smitwijs. Vroeger, dat wil zeggen aan het begin van deze eeuw en kort na de oorlog, was Wijsmuller een grote concurrent van Smit. Een paar jaar geleden echter be sloten ze om op buitenlands ge bied een samenwerkingsverband aan te gaan, dat beviel beter dan elkaar beconcurreren." Dat deze nieuwe tentoonstelling er (weer) één is geworden waarbij Smit centraal staat, is voor het be stuur van het Sleepvaartmuseum allerminst een bezwaar. „Dat komt nou eenmaal doordat je in Maassluis zit, de thuishaven van Smit," meent secretaris P, Alers. De vraag die zich opdringt is waarom het museum juist een tentoonstelling samenstelt over het verslepen van tinbaggermo lens. „Je zoekt toch steeds naar verschillende onderwerpen," ver klaart Alers. „We willen diversi teit brengen." Die onderwerpen komen op uit eenlopende manieren boven drij ven. Ouwehand: „Een medewer ker van ons is zoon van een kapi tein op een zeesleper. Die man heeft ooit een tinbagger molen ver voerd. Zijn zoon stelde voor om daar een expositie aan te wijden." Deze tinbaggermolens werden in de jaren vóór en kort na WOII door vaderlandse sleepboten naar het toenmalige Nederlands-Indie gesleept. De tinwinning was op de eilanden Banka en Billiton een belangrijke industrie, die vanaf ruwweg het begin van deze eeuw geleidelijk door de Nederlanders werd gemechaniseerd. Tin wordt in de vorm van tinerts gewonnen door middel van mijn bouw. In de eerste decennia van deze eeuw werden grote machi nes geconstrueerd die de tinwin ning vergemakkelijkten, licht Ou wehand toe. Deze tinbaggermo lens lijken op conventionele bag germolens. De emmers van de molens zijn echter belangrijk gro ter, Daarnaast is er een complete fabriek aan boord waarmee de op gebaggerde grond wordt geschei den van het tinerts, waarna het restant vermengd met water bui tenboord achter de molen wordt afgevoerd in grote goten. De tinbaggermolens werden op Nederlandse scheepswerven ge bouwd, vervolgt Ouwehand. Gro te namen op dit gebied waren Conrad in Haarlem, J. K. Smit te Kinderdijk en Gusto in Schiedam. Deze werven zijn later opgegaan in het IHC Holland-concern. De molens die bestemd waren voor ïndie werden ook in Nederland beproefd. Vervolgens werden ze uit elkaar genomen, verscheept en ter plaatse weer in elkaar ge zet. Vanaf 1927 werden de tinmo- lens kant en klaar gesleept. „De tinmolen Kanmatais in 1938, voor zijn vertrek naar Neder- lands-Indie, nog gebruikt om te bdggL-i en naai mogelijk voor Ter schelling aanwezige goudstaven," verhaalt Ouwehand. Dat goud zou tot de lading van het in 1799 ver gane Engels fregat Lutine hebben behoord. „Er werd slechts één staaf gevonden," zegt hij met een glimlach, „en niemand weet of die er niet gewoon is neergelegd." In 1965 was het laatste grote sleeptransport door een Neder landse sleepboot met een tinbag germolen, Door de inmiddels op getreden politieke verwijdering tussen Nederland en Indonesië werd de molen in Schotland ge bouwd en vond het vertrek vanuit Glasgow plaats. Bezienswaardigheid In de loop der jaren is de technolo gie sterk verbeterd, vertelt Ouwe hand. „Voor de Tweede Wereld oorlog waren de transporten een nationale bezienswaardigheid. De hoge constructies, vaak oerwou den van staal genoemd, wa ren met niets te vergelijken. Booreilanden bestonden im mers nog niet. De sleepreizen duurden gemiddeld drie maan den, maar meestal verliep de tocht succesvol. Slechts één mo len is kort na vertrek in Het Ka naal vergaan; de overige zijn vei lig aangekomen." De ontwikkeling in technologie is zichtbaar gemaakt op de tentoon stelling. Zowel de eerste stoom- sleepboten als de latere motorsle- pors en vervolgen? de radarbntpp zijn vertegenwoordigd. „Tech nisch gesproken is er een enorm verschil," zegt Ouwehand. „Bij de stoomsleepboten moesten er ko len mee aan boord en moest het schip onderweg telkens in een ha ven aanleggen voor een nieuwe voorraad. En uiteraard moest er extra bemanning in de vorm van stokers mee. Maar ook de power is niet te vergelijken. Een sleper als de Witte Zee, die dateert uit de ja ren twintig, had duizend pk. Later werden slepers gebouwd met zo'n negenduizend pk. De Smit Rot terdam, een sleper van na de oor log, heeft 22.000 pk." Met de tentoonstelling in het Sleepvaartmuseum wordt een uit gebreid historisch overzicht gebo den van de tinwinning in het alge meen, de constructie, het versle pen en het gebruik van tinbagger molens. Met een honderdtal prachtige (zwartwit) foto's en tien zeer fraaie scheepsmodellen van Smit-sleepboten wordt dit stukje maritieme geschiedenis m beeld gebracht. Daarnaast heeft het mu seum een collectie tin-curiosa - „Ze kunnen van tin hele mooie spullen maken," verzekert Ouwe hand- uitgestald. Het museum geeft bovendien een tentoonstel- lingswtjzer uit, waarin de geschie denis van de bouw en het trans port van de tinmolens uitgebreid zijn beschreven en geïllustreerd. 'Tinbaggermolens naar de tro pen' in het Nationaal Sleepvaart museum wordt zaterdag om 11.00 uur door wethouder P. Hoo- genraad geopend en is te zien tot en met 25 april 1999. Het muse um aan de Hoogstraat 1-3 is van dinsdag tot en met zondag ge opend van 14.00 tot 17,00 uur. Vrijdag 9 oktober SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Stef Bos met Zien. 20.15u. Filmhuis. Kleine Teun, 21.00u. Openbare Biblio theek. Schrijversavond met Eben Venter. 20.15u. VLAARDINGEN Vrije Academie. Lezing Egypti sche kunst en cultuur, 20.00u. Stadsgehoorzaal. Tineke Schou ten, 20.00u. Filmtheater Het Zee paard. Brat, 2 l.OOu. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Hans Dor- restijn. 20.30u. ROTTERDAM Luxor Theater 19.30 Annie, de musical. Rotterdamse Schouw burg K3.z. 20.30 Rotjoch. Theater Zuidplein Ki.z. 20.30 Kees Tom, Ahoy' 20.00 Riverdance. Jeugd theater Hofplein 19.00Piggelmee. Zaterdag 10 oktober SCHIEDAM Dienstencentrum de4 Molens. De regionale Dag van de Ouderen en De regionale Gildedag, lQ.OOu. Boekhandel Van Leeuwen, Anne Takens leest voor uit eigen werk, 14.00u. Theater de Teerstoof.My- lène d'Anjou, Hemelse Mother!. 20.15u. Filmhuis. Brat, 2l.OOu. De fabriek. Zoet, door amateurthea tergroep VZOD, 20.30u. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Modelbouw- weekeinde, 10.00-17.00u. Em- mauskerk. Zangfeest, 17.00u. Stadsgehoorzaal. No Place for Jennifer, 20.Q0u. Filmhuis Het Zeepaard. KleineTeun, 21.00u. MAASSLUIS De groene stip. Literaire brunch, 1 l.OOu. Theater Schuurkerk. The Flamenco Kings, 20.30u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Dansavond met band The Classic Five, 20.0l)u. ROTTERDAM Luxor Theater 19.30 Annie, de musical. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. 20.15 De sleutel. KLz. 20.30 Rotjoch. Van do.8 okt.t/m wo.14 okt. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Halloween: H20' (16) dag. 13-15.30-18.45-21.30. Cin.2: 'Saving Private Ryan' (16) dag.13.30-17-20.30. Cin.3: 'Het 14e Kippetjes' (al) dag,l9-21.30; do.vr- .ma.di. ook 13.15-1,6. Cln.4: "Tita nic* (12) dag. 16.15- 20.15; do. vr.ma- .di. ook 12.15. Cin.5: 'Kundun' (16) dag.l 12.30-21. Cin.5: 'Siberia' (16) dag.16.45-18.30. Imax Theater: 'Amazone'(al) dag. (beh.ma.) 13-15, wo.alieen 15.'Eve rest'(ai) dag. (beh.ma,)14-16-2ö.l5; ma. alleen 20,15, 'Saving Private Ryan' (16) dag.2].15. 'Serengeti Symphony' (16) dag.17-18.30; za- .zo.ookll. Ven.1: 'East Palace, West Palace' (I6)dag.20. 'Hamam, II Bagno Tur- co'(16)dag.(beh.ma.}22.vr.ook 15. Ven.2: CinemaMediterranee: Kro atië, festivalweekend: do. 8 19.30 'The Concert'; 21.30 *You only love once', vt.9: 19.30 'Rondo'; 21.30 'The Handcuffs', za.10:19.30 'The B irch'21.30'In the jaws of live'zo. 1119.30 'One song a day takes the mishief away'; 21.30 "Hie Washed out', ma. 12:19.30 'H-8'; 21.30 'The Birch', di. 13:19.30 'The rhytym of crime'; 21.30 '4 films van Peter Kreija'; wo. 14; 19,30 'Films van Zafrandovic, Tadic, Marjanovic, Papje'; 21.30 'My uncle's legacy*.I Hired a contractkiller' (16) vr.15.30. Veu.3: 'Conte D'Autom- ne' (16) dag. 19.39. 'Gadjo Dilo'(12) dag.22; vr. ook 15. Vea4: 'Ayneh (16) dag. 20, vr.ook 15. 'The Idiots' (16) dag. 22. Lumière 1: 'Godzilla' (12) dag. (beh.vr.za.) 13.30-17.30- 20.40, vr.za. 12.45-16-19.15-22.30. Lum. 2: 'Armageddon' (12) dag. 13.30-17-20.30. Lum. 3: TVild things' (16) dag.l 8.45-21.30, do.vr- .ma.di.ook 13.15-16. Lum. 4: 'The Avengers' (12) dag. 19-21.30; do.vr- .ma.di.ook 13.30-16.15.'Species II' (16)dag.2l.l5. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé; 'Saving Private Ryan' (16) dag.l 1.40-15,30-20; za. niet 11.40. 'Godzilla' (12) dag. 11.50-14.50-18- 21.10. 'Lethal Weapon 4' (16) dag. 15.20-18.10-21 ;do.vr.ma.di. ook 11.50. 'Six days, seven nights' (al) dag. 16.35-19-21.40; do.vr.ma.di. ook 11.30-14.10; di. niet 21.40. 'Ho pe Floats' (al) dag.16.20-18.55- 21.30; do.vr.ma.di.ook 11.20-13.50. 'Serengeti Symphony' (al) dag.11.05-13.15-15.25-17.35-19.45- 21.55. Sneak preview: 'Angst in de woestijn' (al) di.21.40. Nachtvoorstellingen: Lum.2: 'Halloween:H20' (16) vr.za.00.30. Lum.3: 'Lethal Weapon' (16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Species II' (16) vr.za.00.30. Kindermatinees: Cin,2: 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo. 13.15-16. Cin.5: 'De kleine zeemeermin' za- .zo.wo.I3.45. Lum.3: 'Air Bud' za- .zo.wo.13.30-16. Lum.4: 'Paulie, de eigenwijze papegaai' za.zo.wo.13- 15.30. Pathé 'Jacht op de klein tjes' za.zo.wo. 11-13.10. 'Het magi sche .zwaard' dag.11.30-14.10. 'Freddie the Frog: De 'Coole* kik ker' za.zo.wo.ll.2Q-13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3