23 Karlijn Petri, een complete hockeyster Den Bosch zoekt naar excuses, zonder op Rotterdam te letten Morne Loxton brengt RRC in feeststemming Nek-aan-nek-damstrijd tussen Kalis en Kosior Geen kans voor tafeltennissers van FVT/Visser Tweede plek schaakploeg in eerste klasse Erasmus: wéér 3-0 Zilver voor Jo Rispens International leidt Rotterdam langs Oranje Zwart (3-0) en naar derde plaats Korfballers WION leveren nu wekelijks topprestatie Atomium'61: drie keer inderdaad scheepsrecht Polocoach: 'Verlies aan onszelf te wijten' Duwtje in de rug van driebanders PI Rotterdams Dagblad Maandag 12 oktober 1998 LjubljanaDe tafeltennissers van FVT/Visser zijn in de tweede ron de van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen uitgescha keld. De Sloveense titelhouder Olympija Ljubljana was zaterdag avond voor eigen publiek duide lijk te sterk: 4-1. Ondanks de kampioenschappen van de afgelopen seizoenen is de ploeg van trainer Alfred de Jong er nog nimmer in geslaagd een rol van betekenis buiten de lands grenzen te spelen. Ljubljana, waar in het verleden de al jaren in Nederland wonende Dusan Tigerman coach was, be schikt over een jong, getalenteerd team dat sinds de onafhankelijk heid van Slovenië in 1991 al vijf maallandskampioen is geworden. Aanvoerder is de 24-jarige Gregor Skafar. Hij onderscheidde zich met twee overwinningen, op Mi chel de Boer (21-17 21-18) en Ner- min Smajic (21-13 21-15). De laat ste bezorgde de Rotterdamse ploeg, die de 1300 kilometer lange reis per auto maakte, de enige ze ge. Hij versloeg Luka Reflak in drie games: 19-2121-19 21-15. De 16-jarige Barry Wijers debu teerde op dit niveau. De jongeling was nerveus en blokkeerde volko men tegen zijn slechts één jaar oudere opponent Bojan Tokic. In het dubbelspel was Wijers aan de zijde van De Boer net niet opge wassen tegen het duo Skafar/To- kic: 20-2219-21. Ook de vrouwen van Den Hel der overleefden in de Nancy Evans Cup de tweede ronde niet. In Spanje verloor de ploeg met 4-1 van Relesa Cartagena. Alleen Emily Noor haaide een punt bin nen. Zij versloeg Sarah Perez in twee games: 21-17 21-19. Elena Ti- mina (2), Evelien Hengstman en het dubbel Timina/Noor gingen allen tenonder. Daarmee is de vrouwenploeg van Sehoonderbeek/DTK nog de eni ge Nederlandse vertegenwoordi ger in de Europese toernooien. Schoonderbeek/DTK komt uit in de Europa Cup-I. Door Henny Vijgeboom RotterdamAI na de tweede ron de van de schaakcompetitie is duidelijk welke teams in de eerste klasse B de beste papieren heb ben om naar de meesterklasse te klimmen. Rotterdam behaalde een regelmatige 7-3 overwinning op concurrent Het Witte Paard uit Sas van Gent. De ploeg uit de Es- ch heeft dertien punten, drie min der dan koploper Eindhoven. De Brabanders versloegen HMC uit Derf Bosch met 8,5-1,5. In de vol gende ronde, op 7 november, ko men beide topploegen elkaar wel licht al tegen. De Belgen Luc Winants (eindelijk tot grootmeester benoemd), Mi chel Jadoul, Mohamad Taha Ya- sen, Marcel Piket en Rogier van Arkel wonnen voor Rotterdam. Alleen RSB-kampioen Tom Mid delburg verloor. Roberto Cifuen- tes en de Chinese Zhao Qin Peng, die beiden hun partijen vooruit hadden gespeeld. Jaap de Jager en Fred van der Vliet produceer den slechts halve punten Capelle ging met 6,5-3,5 onderuit tegen ASG/Apeldoom. Alleen Mark Trimp en Henk Schouten zegevierden. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus behaalden voor de tweede achtereenvolgen de keer een 3-0 zege. Tegenstan der was het reserveteam van Sar- to/Peliikaan uit Tilburg. De set standen: 15-6,16-14 en 15-12 Alcazar nam na de eerste stt. die nog kwartier duurde, aan dat Pk jen gemakkelijke middag zou hebben. Maar de Rotterdamse studentes vergisten zich daarin, want Sarto begon steeds beter te verdedigen. In de derde set dreig de bij een 1-8 achterstand voor de thuisclub zelfs een vierde set Maar Alcazar-coach Heuvelman zette zijn team met enkele omzet tingen weer op derails: 15-12. Rotterdam Jo Rispens van bil jartvereniging PTT is in de ge westelijke finale driebanden- klein tweede geworden met tien punten en een gemiddelde van 0,470. De Rotterdammer scoorde met vyf wel de hoogste serie. Hagenaar Martin Roeten verover de met veertien punten de titel en een plaatsbewijs voor de landelij ke finale. Door Nick van der Sluis Rotterdam—Als de resultaten te genvallen, hoeft men bij de bas ketballers van Den Bosch alias Libertel/Doiphins nooit lang te zoeken naar de oorzaken. Niet een sterk spelende tegenstander wordt dan als de oorzaak gezien, maar het leed van de eigen ploeg. Den Bosch won zaterdagavpnd in de Zadkinehal maar nipt met 52- 56 van Rotterdam Basketbal, een beschamend resultaat voor een ploeg die ook dit seizoen weer ii- telaspiraties koestert. Daarom wilde de Bossche coach Cor van Eseh na afloop maar al te graag zijn teleurstelling afreageren door te wijzen op de blessurelast van zijn ploeg en de onderschat ting van de tegenstander door een aantal spelers. Dat ook de tegenstander weieens de vorm van de dag - of van de week, Rotterdam verloor name lijk donderdag al van Prisma - kan missen, dèt komt in de be schouwende filosofie van de Bos sche arrogantie vaak niet voor. En zéker niet als het een tegen stander als Rotterdam Basketbal is. Cor van Esch vertolkte de ge- dachtenwereld van zijn spelers toen hij na afloop stelde dat het moeilijk was geweest zijn spelers te motiveren voor deze wedstrijd. 'Een ploeg zonder Amerikanen', zo dachten zij, 'dat kan toch niet veel zijn?' Maar er golden zaterdagavond voor Den Bosch meer excuses voor het slechte spel. Coach Van Esch: „We speelden goed in de voorbereiding op de het seizoen, de pioeg was toen klaar voor de competitie. Maar de eerste tegen slag was de knieblessure van Riley Smith, eind augustus. Ook nadien werd het plotseling suk kelen. De voorbije week stond ik soms op de training met amper zes spelers, al niet fit. Geen beste voorbereiding voor deze wed strijd natuurlijk." Een kwalijke zaak vooreen zwaar gesponsorde ploeg die voorde ge blesseerde Smith heel gemakke lijk een tijdelijke vervanger in Ray Wingard kon halen naar Den Bosch en voor de geblesseerde Marco de Waard toch ook adequa te vervanging op de reservebank behoort te hebben. Een luxe die coach Ronald Wolfs zich bij Rotterdam niet kan ver oorloven. Hij is afhankelijk van vjjf basisspelers. De gedachte dat Dusan Savic, Eelco Derks of San- der Kales daaruit zouden kunnen wegvallen, brengt op voorhand al de nodige kopzorgen niet zich mee. „Wij hebben inderdaad ook niet best gespeeld," weerlegde de Rotterdamse coach de ontboeze mingen van zijn Bossche collega. „Maar we hebben vooral verloren omdat we in de tweede helft de rotatte vai de eerste twintig mi nuten niet hebbenvoortgezet.We gingen to an veel te veel één te gen één spelen en dan speel je Den Bosch in de kaart." Angstig spelen Maar het zal Wolfs ook niet ont gaan zijn dat zijn ploeg wat ang stig speelde. De cijfers logen straften de nederlaag, want de Rotterdammers schoten nauw keuriger (50% tegen 47%), bouw den een degelijk rebouodover- wicht (40 tegen 26) op en waren op de vrije vorplijn bijna even trefzeker (47%-48%) als de Bra banders. De oorzaak voor het verlies moest derhalve in de details worden ge zocht. Die leerden dat Den Bosch vier keer meer vanuit het veld schoot en een vrije schotkans meer op de vrije worplijn benut te. Daarom vond Rotterdam dat er misschien wat meer had inge zeten. Donderdag volgt voor de ploeg van Wolfs de volgende thuiswedstrijd, tegen Cees Lub- ber&The Hammers uit Zwolle. Rotterdam Basketbal-Den Bosch 5Z-35 (rustZMl). Rotterdam; Eelco Derks 15 15 re bounds), Virgil Ormskerk 11, Dusan Savic 10. Den Bosch: Marcel Huijbens 17, Goedeel5. Rotterdam De hockeysters van HC Rotterdam hebben volop geprofiteerd van de misstappen van Laren en HGC. Zelf maakte de Beek- weg-ploeg geen fout tegen Oranje Zwart: 3-0. Door deze verdiende overwinning klom Botterdam naar de derde plaats in de hoofdklasse, die uitzicht geeft op deelneming aan de play-offs. Bij de thuisclub onderstreepte Karlijn Petri opnieuw haar grote vorm. De kersverse internatio naal is hard op weg een complete, slimme hockeyster te wo/den. Ze ziet in het veld veel, duikt in de gaten en bracht in de nog kersver se competitie haar totaal al op acht treffers. Tegen Oranje Zwart nam ze gisteren twee doelpunten voor haar rekening. Petri scoorde al snel de eerste treffer aan de Beekweg, die werd gevolgd door een doelpunt van In ge van den Broek uit een strafcor- ner-variant. Vervolgens sloeg Pe tri bij een uitbraak de bal hoog in: 3-0. Hoewel de thuisclub sterker bleef, slaagde de ploeg er niet in naar een hogere score uit te lopen. In de overgangsklasse B sprak de royale 7-2 overwinning van de Victoria-mannen tot de verbeel ding. Het hoog geklasseerde EHV had weinig in te brengen en maakte al vroeg een kansloze in- Inge vanden Broek (m) wordt gestuit door de Oran je Zwart-doel- vrouw. Toch zoude nter natlona van HC Rotter dam naast Karlijn Petri (twee keer succesvol) op hetscorefor- mulierte rechtkomen. FotoMcnel Bierhui zeryCorvos druk. De Kralingers, die een van hun betere wedstrijden speelden, kwamen in de tiende minuut op voorsprong door Michel den Ou den. EHV kwam kort daarna op gelijke hoogte, maar na de treffer van Joost van Kleef was er geen hou den aan. Joha van 't Zelfde seoor- wrier drie en daarna was er h ouden meer aan. Martijn Sen. ..cl, Bas Michiels, Mark Lan- genmeyer en Frank Jan van Wa- veren maakten er met fraaie doel punten een compleet feest van. Ook Leonidas had reden tot jui chen, want het versloeg in een hoogstaand duel Amstelveen met 34. In de eerste twintig minuten zaten de Rotterdammers al op ro zen door doelpunten van Jules So- hier (2x) en Eltjo Veentjer. Nadat de thuisclub de eer had gered, zorgde Jan de Waard voor een 14 voorsprong. Daarna liet Leonidas de teugels vieren, waardoor Amstelveen tot 34 terugkwam. Onder grote span ning kwam bet einde. Door deze overwinning handhaafde Leoni das zich in de overgangsklasse B op de derde plaats. De vrouwen van Victoria maakten in de eerste klasse geen fout te gen Hudito en zegevierden met 3- 1. Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van WION kunnen hun geluk niet op. Na hun vierde overwinning op rij, met 16-17 bij Ready in Den Haag, zijn de Rotterdammers opgerukt naar de top van de overgangsklas se D. Doordat koploper Fortuna verloor van Sporting Trigon, be draagt de achterstand van WION op die ploeg nog maar twee pun ten met bovendien één wedstrijd minder gespeeld. „We hebben zeer gedisciplineerd gespeeld en de opdrachten naar behoren uitgevoerd," analyseerde trainer Bram Rog. „Winnen van een ervaren ploeg als Ready is een puike prestatie, het was onze beste wedstrijd tot nu toe." Halverwege leidde WION niet 9- 10, waarna de ploeg via Wim Niesing en Jim van Nijnatten een gat van drie punten sloeg: 14-17. In de slotfase haalde de thuisclub de stand nog op tot 16-17. Wim Niesing was topscorer met vijf treffers. Jim van Nijnatten (ix), Monique Kemner (3x), Eline Pot ter (2x), Roland Verweij (2x) en Mark de Bode (lx) tekenden voor de overige treffers. Stadgenoot QZC kwam gisteren niet in actie tegen Refleks omdat het veld onbespeelbaar was. In de tweede klasse E herstelde Trekvogels zich tegen RODA, dat met 21-13 werd geklopt. Na de 11- 6 stand bij rust voegden de Rotter dammers er nog tien treffers aan toe. Topscorers waren Serge van Rutten (8x) en Els de Roode (7x), RKC-Hespa werd afgelast. PKC heeft zich geplaatst voor het Europa Cup I-toemooi, dat in januari in Tsjechië wordt gehou den, De Papendrechters moesten aan het kwalificatietoernooi in het Franse Castrop-Rauxel deel nemen omdat zij vorig jaar om principiële redenen niet deelna men aan de Europa Cup. Het eindtoernooi was toen op zater dag. Rotterdam Techniek tegen vechtlust, geluk tegen pech - -te rugbystrijd tussen RRC/HomeKO en Roosendaal kende gistermid dag vele facetten in de harde wind en regen. De ploeg van de Beek- weg trok het gelijkwaardige ere klasseduel uiteindelijk met 13-12 naar zich toe. De Rotterdammers keken drie minuten voor tijd tegen een 10-12 achterstand aan. Ze wisten echter dat ze moesten winnen om kans te houden op een plek bij de eer ste vier en dus de play-offs. Me teen na de conversie van Roosen daal UÖ-lzj trok RRC ten aanval en bereikte bijna de try-line. Na een afgeslagen aanval kwam de bal bij Slome Loxton, die van uit een vrijwel 'onmogelijke' af stand een dropkiek probeerde. Deze ging tot grote vreugde van heel RRC tussen de palen: 13-12. Het wanhoopsoffensief van Roo sendaal sorteerde net niet het be oogde succes. De Brabanders be reikten de try-line, maar konden de bal niet op de grond drukken. Het was zuur voor Roosendaal, dat eerder nog een 10-0 achter stand ongedaan had gemaakt. Marius van de Noort van de thuis club, die veel onderscheppingen op zijn naam schreef, werd geko zen tot man-of-the-match. Ko mend weekeinde volgt de beslis sing in tie ereklasse. RRC gaai op bezoek bij Eemland; concurrent Castricum ontmoet Amsterdam. Als beide ploegen op gelijke hoog te eindigen, volgt een beslissings wedstrijd. Een tegenstander van Roosendaal doet een gooi naar de benen van RRC's 'fullback' Will Kloenen. De Rotterdammerwon metzijn ploeg met 13-12 van de Brabanders. Foto John van HoeWCor Vos Rotterdam Twee ronden voor het einde zijn nog twee dammers in de race om de eerste plaats van het kampioenschap van Zuid-Hol- land-Zuid. Wim ruüid heeft iftei één punt voorsprong op Anton Kosior de beste papieren. De koploper pareerde zaterdag bekwaam een aanval van Ruud van Drunen op zijn positie. Deze Rotterdammer verspeelde met de remise een hogere klassering. Slechts door nauwkeurig een te vroeg ingenomen voorpost te ver dedigen kun Van Drunen een ne derlaag voorkomen. Dordtenaar Anton Kosior speelde een sterke partij tegen Acca Bizot, die hij met een zeldzame offervariant won. Papendrecht— Drie keer scheepsrecht Eindelijk kon handbaltrainer Mickey Zon jc tevreden zijn met het spel van Atomium'61. Tegen DES'72 leverde dat de eerste twee punten in de zaaicompetitie op (26-32). In de twee voorgaande wedstrijden liet het optreden van de Rotterdammers ernstig te wensen over, maar dit keer werd er goed gespeeld. „Sterk, slim en vol wassen," oordeelde Zomie. Van alle veldposities werd druk uitgeoefend én ge scoord. Enes Kovacie hielp Atomium in de eerste helft met goed keeperswerk in het juiste spoor. De eerste helft werd besloten met een 10-13 stand in het voordeel van Atomium, dat na de pauze meteen uit liep naar een voorsprong van zeven treffers. In het voorlaatste weekeinde van de veldcompetitie Waren de Rotterdamse mannenteams succesvol Snelwiek, met een minimale bezetting aantredend, had meer van het weer te vrezen dan van DES, dat op het veld met het tweede team aantreedt. De regen maakte normaal handbal onmogelijk, het foutenfes- tival leidde tot 16-21 voor Snelwiek. De mannen van Roda'71 begonnen te gemakzuchtig, zodat Gemini vooral via de snelle tegenaanval een 4-7 voorsprong kon nemen. Na wat wissels toegepast te hebben kreeg Roda de wedstrijd onder controle: 22- 17 eindstand. De vrouwen van Ancora blijft het voor de wind gaan. Wéér werd met het kleinst mogelijke verschil gewon nen. Dit keer was HVL het slachtoffer. Voor de Ato- mium-VTouwen lijkt dit jaar weinig eer te behalen in de hoogste regionale klasse. Nu was Ventura-2 te sterk: 4-8. Het Nederlands vrouwenteam, dat als Van Riet/ Nieuwegein meedoet aan het Europese toernooi om de City Cup, heeft zonder veel moeite de laatste zes tien bereikt. De ploeg van bondscoach Bert Bouwer, met Rotterdamse Renata Erkelens in de gelederen, won zaterdagavond ook de tweede wedstrijd tegen de Italiaanse vertegenwoordiger EOS Siracusa, Op Sici lië zegevierde Oranje met 26-19. In Nieuwegein wa ren de Italiaansen eerder al met 32-18 versiaf De mannen van Aalsmeer gingen naar de laau.te zes tien door thuis te winnen van het Wit-Russische Skaf Minsk: 19-15. Volewijckers (vrouwen), SEW (vrou wen) en de V&L-mannen werden uitgeschakeld. Rotterdam „We hebben dit verlies uitsluitend aan onszelf te wijten," luidde het harde oordeel van wa- terpolocoach Dino Dijksman na de 6-5 nederlaag van Rotterdam bij het Dordtse Nautilus. „In de laatste minuut kregen we nog twee doelpunten tegen. Dat mag natuurlijk nooit gebeuren," vondhij. Rotterdam leed daardoor in de tweede klasse A de eerste nederlaag van het seizoen. Toch was er ook re den tot tevredenheid. „Verdedigend zit het bij ons goed in elkaar," vindt Dijksman. „De tegenstander komt maar heel moeizaam tot scoren." Gisteravond wilde het in aanvallend opzicht echter niet vlotten bij de Rotterdammers. „De tegenaanval was bij ons te traag," kende Dino Dijksman de oorzaak. „Vorige week was dat juist één van onze sterkste punten." Vandaar dat Rotterdam bijna heel de wedstrijd tegen een kleine achterstand aankeek. In hèt vierde en laatste part leek de omwenteling te komen met een 4- 5 voorsprong. Twee late Dordtse treffers maakten echter aan alle illusies een einde. Eelco Vrolijk, Leon de Heer, Frank Hawer, Kees van Duyn en Jeroen Huismans waren in Aquapulea de Rotterdamse schutters. SVH behaalde na de duidelijke nederlaag bij Hoom, één van de kampioenskandidaten in 2A, het eerste puntje van de competitie. In Wiekslag troffen de Rot terdammers een gelijkwaardige tegenstander. Met iets meer fortuin was zelfs een overwinningmogelijk geweest Het bleef echter by een 9-9 eindstand. RWV was in eigen huis duidelijk te sterk voor ZDHC. De 10-6 zege was slechts een flauwe afspiegeling van de verhoudingen. Door dit resultaat nemen de Rot terdamse Water Vrienden op het ogenblik de derde plaats van de ranglijst in de derde klasse in. RotterdamPaperclip International heeft in de ere divisie driebanden een duwtje in de rug gekregen. Tegenstander Poppeliers werd met 5-3 verslagen. Aan de andere kant van de Maas was er geen feest bij Solfendor, dat de voortreffelijke seizoenstart niet kon voortzetten. Tegen Arpa Shipping liep het Rotterdamse team te gen de eerste nederlaag van dit seizoen aan (2-6). Hierdoor heeft Paperclip weer aansluiting met de an dere teams gekregen en bezet het de voorlaatste plaats. Solfendor zakte naar de vijfde positie. De 6-2 eindstand doet vermoeden dat Solfendor werd weggespeeld, maar de realiteit was anders. Jan Ver kijk leek op een overwinning tegen Ad Broeders af te stevenen, toen twaalf missers op rij hem noodlottig werden: 39-50. Hans-Jürgen Kühl won souverein met 5040 van An no de Kleine, waardoor de beslissing in de tweede sessie moest vallen. De knappe achtervolging van Dick van Uum tegen Jan Amouts (van 2744 naar 44- 47) werd echter niet beland. Het werd 47-50 voor Ar- nouts. Tussen Richard Bitalis en Eddy Merckxzat tot de twintigste beurt (35-36) ook geen verschil. Maar Merckx profiteerde van het missen van Bitalis en ging in vijf beurten uit, mede door een slotserie van negen: 35-50. Bij Paperclip warende verschillen geringer. Behalve tussen Ad Koorevaar en bondscoach Christ van der Smissen. De Brabander, die de Utrechtse formatie als kopman leidt, sloeg in 22 beurten meedogenloos toe: 31-50. Daarmee kwam Poppeliers terug. Want in de eerste sessie was het tot tweemaal toe mis gegaan. Tegen Leon Smolders moest Kurt Ceulemans nog drie punten in de gelijkmakende beurt om te remise ren. Hij maakte er maar twee, waardoor het 5049 werd voor Smolders. Het duel tussen Peter van Lies hout en Hans van der Wurf kreeg een bizar verloop. Bij 39 47 in het voordeel van Van der Wurf miste de Utrechter acht keer op rij. Dat was voor Peter van Lieshout voldoende om met 5048 te winnen. Want nadat Van der Wurf weer eens een punt had ge maakt, maakte de Rotterdammer meteen een eind aan de partij. De ontknoping moest derU alve komen tussen Danny Breur er. Paul Stroor ~>e voormalige Belgische kampioen trok in et .-.".antie de wedstrijd naar zich toe en duwde Danny Breur de zwaarste opgave in handen: vanaf acquit de laatste vier nog ontbre kende caramboles te maken, Breur hield zijn zenu wen in bedwang en volbracht de opgave als een ijsko- nyn, waardoor zijn 50-50 goed was voor de 5-3 over-' winning

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5