Maatregelen nodig door toenemend politietekort Therapieruimten ontruimd na brand Schiedamse peuterspeelzaal viert haar 25ste verjaardag Senioren zonder zenuwen naast de rij-instructeur genda 's Nachts sluiten Waterweg-politiebureau's in zicht *-r ^5 u Sneller naar de Gorzen Rotterdams Dagblad Zaterdag 17 oktober 1998 Door Marc Floor Waardingen Het district Waterweg zal volgend jaar noodmaatregelen moeten nemen als ge volg van het tekort aan politiepersoneel. Als de trend zich doorzet - en daar gaat de politielei ding vanuit - zal het 's nachts sluiten van de politiebureau^ tot de mogelijkheden gaan beho ren. De verwachting is namelijk dat hel personeelstekort zal oplopen naar de 20 procent. Momenteel zijn bij de politie in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland in totaal 28 van de 270 arbeidsplaatsen vacant. Als het personeelstekort zich het komende jaar in gelijke tred gaat ontwikkelen met dat in de Rotterdam-Rijnmond, zal dat aantal nog eens verdubbelen. In de gehele regio zijn momenteel namelijk 250 vacatures, en de voorspelling is dat die volgend jaar zullen oplopen tot tenminste 500. „Als je dat in ogenschouw neemt," zegt vervangend dis trictschef van Waterweg A Schil ders, „moet je kijken waar je een veer kunt laten. Dan moetje gaan denken aan zaken als het terug brengen van de openingstijden van politiebureau's." De politiepost Hoek van Holland is momenteel al 's nachts geslo ten. Agenten kunnen worden be reikt via de telefoon of de inter com bij de deur, die automatisch naar de wagens staan doorgescha keld. Schilders: „Nu zitten we met de vraag: moet dat ook met voor de andere bureau's gaan gelden?" Recherche Een andere mogelijkheid om het oplopend personeelstekort op te vangen zou het schuiven met functies kunnen zijn, aldus de vervangend districtschef. ,J2r is bijvoorbeeld wel een volledige be zetting by de recherche. Je zou dan kunnen zeggen: wordt het geen tijd om daaraan te gaan tor nen?" Schilders stelt duidelijk dat het vooralsnog slechts opties zijn, maar het geeft wel aan dat het wa ter distnet 1 inmiddels aan de lip pen staat. Vooral het zo gewenste zichtbaar blauw op straat schiet er momenteel flink bij in. Ook kun nen de bij de politie bekende fei- tenplegers minder in de gaten worden gehouden dan wenselijk is. „Dus zijn we meer afhankelijk geworden van de burger," ver klaart Schilders. „Die moeten meedenken, meekeken en ons waarschuwen als ze iets zien wat niet in de haak is. Dat gebeurt ook al, want het aantal meldingen in 'ons district is de afgelopen maan den gestegen." Daarnaast komt van de doelstel ling van de politie om fijnmaziger te werken weinig terecht in dis trict Waterweg. Het plan was om wijkgerichter en dichter op de burger te werk te gaan. „Dat wor den steeds meer papieren ma noeuvres," zegt Schilders. „We kunnen alleen de ontwikkeling van de plannen laten doorgaan. Maar het vakgericht werken, het dichter bij de klant staan is in de praktijk nog even niet haalbaar. Ook duurt de afhandeling van za- kenlanger en stagneert het oplos sen van kleine zaken." De vervangend districtschef blijft wel een minimumbezetting en daarmee de noodhulp en de aan pak van grote problemen garan deren. As we praten over veilig heid, dan weten we dat nog steads - goed te organiseren. We konden van de week lezen dat de gewelds criminaliteit toeneemt in Neder land. In ons district is die de afge lopen acht maanden gedaald." De kleine criminaliteit is in die periode wel toegenomen in Water weg. Schilders sluit niet uit dat dat heeft te maken met het perso neelstekort, maar durft daar ook geen verband tussen leggen. „Het is altijd moeilijk om aan te geven hoeveel directe invloed je als poli tie hebt op de ontwikkeling van criminaliteit," meent Schilders. „Dat blijft gissen." In Waterweg werkt de politie mo menteel structureel over. Van het terugbrengen per 1 oktober van dit jaar van de 38-urige werkweek naar een 36*urige werkweek mer ken de agenten weinig. Integen deel, de werkdruk zal alleen maar toenemen. De afdeling die de roosters plant, moet momenteel de vreemdste toeren uithalen om die dekkend te houden. Voetbalwedstrijden Vooral de inzet bij grote evene menten zal het komende jaar een probleem worden voor Waterweg. Voor bijvoorbeeld voetbalwed strijden moeten alle districten personeel leveren om de orde te kunnen handhaven. „Dat wordt een echte bottleneck," zegt Schil ders. „Want de arbeidstijdenwet maakt zo'n inzet slecht mogelijk. Dat betekent dat er dan beslissin gen moeten vallen over of die wet met even buiten werking moet worden gesteld De vervangend districtschef wil wel een voorbeeld geven hoeveel- druk een voetbalwedstrijd in Rot terdam ook op zijn district kan leggen. „Er was vorige week een loting voor de Amstelcup. Feye- noord en ADO Den Haag spelen op 20 oktober inde Kuip. Pats,dat hoor je dan een week van tevoren. Dat is dan zo'n leuke fax die hier binnenkomt, waardoor wij weer met de planning moeten gaan schuiven om in de Kuip negen man te kunnen inzetten." Positief is wel dat volgens Schil ders de wervingscampagne in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland zijn vruchten af werpt. Er liggen momenteel hon derd sollicitatiebrieven bij district Waterweg van mensen die agent willen worden en nog eens tachtig van mensen die wel trek in een baan als politiesurveillant heb ben. De selectie is echter streng. Schilders: „De ervaring leert ons dat sicchts een op de twaalf er door komt. Maar we zouden de eerste acht in december al aan de opleiding kunnen laten beginnen. De barrière is alleen dat de oplei ding nog eens anderhalf jaar in beslag neemt" De Peuterspeelzaal 2 en 3 in de Blauwe Brug is na een kwart eeuw nog steeds hard nodig. Bijvoorbeeld omdat steeds meer peuters niet goed kunnen spelen omdat ouders hun kinderen meer voor de televisie poten. Foto Roei Dijkstra Op last van de brandweer is gisteren een deel van de therapieruimten van het Zonnehuis in Vlaardingen ontruimd. Het ging om een voorzorgsmaatregel nadat brand was ontstaan in een zogenoemde segmentatievoeg tussen de oud- en nieuwbouw van het verpleeg- en reactive ringscentrum aan de Dilienburgslngel. Daarbij kwam een hoop rook vrij. De brandweer had aan het einde van de ochtend een uur nodig om het hardboard en daarmee de brandhaard in de voeg weg te slopen. Het vuur was ontstaan door vonken van een snijbran der die werd gebruikt bij renovatiewerkzaamheden. Geluk bij een ongeluk was dat in verband daarmee de kamers van de eerste verdieping tijdelijk niet worden bewoond. Mede daardoor raakte er niemand gewond. Foto Roei Dijkstra Door Danielle Hermans SchiedamWat ooit spontaan be gon als speelgroepje voor peuters uit de flats in Groenoord, groeide de afgelopen 25 jaar uit tot een volwassen stichting met een zes- koppig bestuur, zeven leidsters en ongeveer tachtig peuters. Dit jubileum wilde Stichting Peuter speelzaal 2 en 3, gevestigd in de Blauwe Brug op het Bachplein, niet ongemerkt voorbij laten gaan. Met de onthulling gister middag van een olifanten-glij baan voor de peuters buiten op de speelplaats werd de feestweek of ficieel ingeluid. Het speelobject is gefinancierd door het VSB Fonds, maar op de huursubsidie na, weet Schie dams' oudste peuterspeelzaal het zonder financiële steun te rooien. De enige bron van inkomsten vormt de maandelijkse ouderbij drage en met dat bedrag komt de stichting net rond. „We zijn een stichting, dus we hoeven gelukkig geen winst te maken," legt be stuurslid Monique Steenaard uit. Ze rolde vier jaar geleden als lid van de oudercommissie binnen en werd onlangs bestuurslid. Haar werk voor de stichting doet ze op vrijwillige basis. Net ais het merendeel van het personeel ove rigens. En dat is werkelijk uniek voor een professioneel operende peuterspeelzaal. Pas sinds september-vorig jaar heeft de stichting twee betaalde krachten in dienst omdat dit te genwoordig een vereiste is. In el ke groep moet een leidster met de juiste papieren aanwezig zijn. Daarnaast werken vijf vaste leid sters belangeloos in één van de vijf peutergroepen. Monique: „Maar de twee beroepskrachten, Mieke en Maija, zijn geen buiten staanders hoor. Zij werkten hier al een tijdje en horen er helemaal bij." Grada Meijer, één van de peuter leidsters van het eerste uur, haakt hierop in. „Zelf doe ik dit werk al 23 jaar met veel plezier. Er heerst onder het personeel gewoon een leuke en goede sfeer. Hierdoor zie je weinig wisselingen. De meeste vrouwen zitten hier wel tien jaar. Vaak gaan ze pas weg als ze een betaalde baan krijgen of moeten verhuizen. Ik ga in principe door tot 2001, dan heb ik er 25 jaar op zitten." Ze heeft net als elke leid ster een vaste groep kinderen. Het aantal dat wekelijks over de vloer komt, zit op tachtig. Moni que: „Meer kinderen kunnen we helaas in deze ruimte niet kwijt. Er is geen mogelijkheid om uit te breiden. We werken daarom met een wachtlijst waarop zo'n zeven tig, vaak al hele jonge, kinderen staan." 't Schepphuis Dat was in 1973 toen initiatief neemster Marijke van Rijthoven begon, wel even anders. Enkele bevriende moeders staken de koppen bijeen om te kijken of ze Door Marc Floor -Vlaardingen „En dan bij de vol gende weg linksaf." Even waant de mevrouw G. Geiderman zich dertig jaar terug in de tijd. Want toen was het voor het laatst dat ze zo'n commando kreeg van een rij- instructeur. Maar vandaag onder gaat de 72-jarige Vlaardingse de aanwijzingen met heel wat min der zenuwen dan toen. Nu hangt er geen roze papiertje meer af van haar verrichtingen op de weg. Want voor de door de gemeente Vlaardingen en de Stichting Ou derenwerk Vlaardingen georgani seerde rijvaardigheidstest voor mensen van 50 jaar en ouder kan niemand zakken. Zo'n zeventig senioren - de oud ste 87 jaar - hadden zich gisteren aangemeld voor de cursus. In het dienstencentrum Babberspolder lieten ze zich op vrijwillige basis testen op hun gezondheid en rij vaardigheid. Niet alleen mochten ze een uurtje achter het stuur zit- Jen onder toeziend oog van een rij-instructeur, ook konden ze een theorieles volgen en de ogen, oren en bloeddruk laten testen. De po litie was aanwezig om de autopa pieren tegen het licht te houden. „We hebben met z'n allen een he le hoop rij-ervaring," houdt wet houder A. Kool van verkeer en ou derenbeleid zijn voornamelijk be jaarde publiek 's ochtends voor in een openingspraatje. „En we den ken allemaal dat we prima kun nen rijden. Maar juist daardoor bewegen we ons vaak op de auto- matsiche piloot in het verkeer." Voor de meeste aanwezigen is het inderdaad al de nodige decennia geleden dat het rijbewijs werd ge haald. Dat was in een andere üjd met andere verkeersregels en vooral ander verkeersgedrag. Om die tijdspanne te illustreren wijst de wethouder naar een oude baas Bij de rijvaar digheidstest voor sen oren kanernie mand zakken. Foto Roel Dijkstra yv»? in het publiek. „Hoe duur was een rijles bijvoorbeeld toen u die volg de?" legt hij de man voor. „Zeven gulden per uur," antwoordt die la cherig. Lawaai Een half uur later trekt mevrouw Gelderblom in haar Ford Fiësta met het nodige lawaai op. Het gaat allemaal wel heel kalm, maar er wordt nogal aan de late kant ge- schakeld. Het pittige, jeugdige rij den is er uit. Haar rij-instructeur voor een uur, H. Doorten uit Zoe- termeer, praat echter uitsluitend over de koetjes en kalfjes die bij een rijles horen. Geen opmerkin gen over het rijgedrag: dat komt pas na de rit, „Ik geef tijdens deze rijlessen geen commentaar," legt Doorten uit. „Dan heb je kans dat mensen hun rijstijl aan mij gaan aanpas sen en ze moeten juist rüden zoals ze normaal zijn gewend. En fout loos rijden kan je vergeten: dat doet niemand Doorten zit, net als alle rij-instruc- teurs die meehelpen aan de rij- vaardigheidsritten voor senioren, in de auto van de kandidaat. De twaalf lesauto's - met de extra pe dalen waarmee kan worden inge grepen in een noodsituatie - blij ven vandaag achter op de par keerplaats bij het dienstencen trum. Ach, ik ben als rij-instructeur zo geroutineerd dat ik ruim van te voren kan inschatten of iets fout gaat," stelt Doorten gerust, „En ik kan altijd nog aan de handrem trekken of een stuurcorrectie toe passen, mocht dat nodig zijn. Zo ging dat dertig jaar geleden ook, toen ik zelf mijn rijbewijs moest halen." Hij dirigeert Gelderblom de snel weg op. „We nemen van alles een stukje mee, zowel de snelweg als de stadswegen." Ook in zijn dage lijkse werkzaamheden als rij-in structeur probeert Doorten een zo gevarieerd mogelijk lesprogram ma samen te stellen. Dan gaat hij met een issrIin<T naar dam, dan weer naar Den Haag of Rotterdam. „De automobilisten hebben in al die steden namelijk een andere mentaliteit," verklaart hij. „In Rotterdam zijn mensen bijvoorbeeld heel behulpzaam als je de weg niet weet. In Amster dam kan je dat wel vergeten: daar is het ieder voor zich." Mevrouw Gelderblom heeft ont- spanhen de gerimpelde handen op het gladde stuur liggen. Ner veus is ze volgens eigen zeggen helemaal niet. „Ik rij hooguit wat anders dan normaal omdat ik mensen in de auto heb," zegt ze. „Dan rij ik voorzichtiger, want je hebt daar toch de verantwoording voor. Maar dit is natuuriyk geen examen. En ik kan m'n rijbewijs ook niet kwijtraken. Intrekken R. van Hulst van de Stichting Ou derenwerk maakt ook duidelijk dat het op de cursus slechts bij ad viezen blijft. Rijbewijzen intrek ken van levensgevaarlijke chauf feurs is er niet bij. „Vorig jaar was er bijvoorbeeld iemand bij die am per wat zag," vertelt hij. „Die kun nen wc alleen adviseren daar wat aan te doen. Het blijft toch de ei gen verantwoordelijkheid van mensen." Maar automobilisten die met kunnen rijden zie je niet op de njvaardigheidsrit, weet Van Hulst. „Die weten blijkbaar al vantevoren wat ze hier te horen zullen krijgen." De senioren hoeven slechts 25 gulden te betalen voor de cursus. De rest van de kosten wordt bijge past door de gemeente Vlaardin gen endc provincie, die een speci ale pot voor verkeersprojecten heeft. De meewerkende lij-in structeurs, die uit alle hoeken van de Rijnmond komen, hebben een zelf een zogeheten Broem-cursus (Breed Overleg Ouderen en Mobi liteit) moeten volgen. Broem is een landelijk samenwerkingsver band tussen de ANWB, Bovag en Veilig Verkeer Nederland, De deelnemers aan de ryvaardig- heidsrit krijgen na afloop een Broem-certiflcaat. „Die hebben geen officiële status," licht Van Hulst van Ouderenwerk toe. „Maar degenen die hem hebben zullen zich wei zekerder in het verkeer voelen." Mevrouw Gelderblom zit na een klem uurtje rijden weer in het dienstencentrum Babberspolder. Net als na een echt rij-examen gaat ze met de controleur van haar ry-gedrag aan een klein ta feltje in een grote ruimte zitten, die is gevuld met tafeltjes waar aan kandidaten en hun instruc teurs zitten. Tussen hen in ritselt het beoordelingsformulier, waar op rij-instructeur Doorten bijna uitsluitend kruisjes zet bij de vak jes 'goed'. „Het was best een leuke rit," houdt hij Gelderblom voor. „Er zijn slechts een paar dingetjes waar ik u op moet wijzen." Zo vindt Doorten dat ze beter de handen bovenop het stuur kan leggen in plaats van nonchalant onderin. „Met die houding kun je minder snel reageren op situaties in het verkeer," doceert hij. „En dan nog uw rechterbuitenspie- gel." Ja, daar kijkt mevrouw Gel derblom nooit in, weet ze al. „Dat lijkt me ook heel moeilijk," be sluit Doorten. „Hij stond namelijk naar de grond gericht." niet een ruimte konden huren waar hun kinderen samen kon den spelen. Er viel namelijk in en rond de flats in Groenoord weinig te spelen. En een galerij is ook niet alles. De moeders vonden een geschikte plek voor hun oppas- centrale in 't Schepphuis in Keth- el. Gestart werd met een groep van vijftien kinderen voor een ochtend in de week. Toen het aan tal snel groeide, ontstond het idee om de oppaseentraleom te zetten in een officiële peuterspeelzaal. De naam '2 en 3' werd bedacht omdat de speelzaal uitsluitend voor twee- en driejarigen was be doeld. Dat is nog steeds zo. 't Schepphuis voldeed na een tijd je niet meer en de peuters en leid sters verhuisden naar een lokaal in de kleuterschool aan de Peren laan. Met een eenmalige subsidie werd het lokaal ingericht. De leid sters schaften degelijk speelgoed aan, zoals een binnenglijbaan, houten speelgoed en poppenwa- gentjes. Veel spullen gaan nog steeds mee. Maar het meeste speelgoed kwam van vrienden en ouders. Na een tijd verdween de kleuterschool door te weinig leer lingen en kon de peuterspeelzaal het hele gebouw huren. Ook in die tijd was mond-op-mondreclame genoeg om de groepen vol te krij gen en moest ook al worden ge werkt met een wachtlijst. Steeds professioneler De laatste verhuizing was in 1981 toen de Schiedamse speelzaal naar de huidige locatie in de Blau we Brug ging. De zaken werden steeds professioneler aangepakt. Er kwam een beleidsplan en de leidsters gingen beter letten op de sociale en emotionele vaardighe den van hun peuters. Grada: ,Als de kinderen de eerste dag binnen komen, zijn wij vaak de eerste 'vreemde' in hun wereldje. Omdat ze neg zo kwetsbaar z»jn, is het be- langrijk om ze heel goed op te vangen. Voorop staat het plezier van de kinderen. Daar draait toch alles om. Als ze met tegenzin naar 'school' gaan, kweek je al de spij- belaartjes voor later." Aan het blije gejoel in de speel ruimte te horen, hebben de mees te peuters het prima naar hun zin. De door de wol geverfde peuter leidster zit zichtbaar te genieten. „Kinderen mogen hier alles. Ver ven, knippen, kleien, binnen met zand knoeien en met fietsjes door het speellokaal scheuren. Thuis kan dat natuurlijk niet. Dat is toch heerlijk voor die kinderen? Je ziet ook dat als ze wat ouder zijn ze samen gaan spelen, elkaar corrigeren en troosten. Het is ont zettend leuk om die ontwikkeling van peuters mee te maken." Al merkt ze de laatste tien jaar overigens dat veel peuters niet goed kunnen spelen. Dat komt volgens haar doordat ouders hun kinderen meer voor de televisie poten. Vaak 's ochtends al. „Dat is nou eenmaal gemakkelijk. Ik zie ook dat sommige werkende ou ders hun kind altijd maar de zin geven om iets te willen compense ren." Een andere trend die Moni que en Grada signaleren is het steeds hogere verwachtingspa troon van ouders wat hun kinde ren betreft. „We gaan terug naar de Middeleeuwen waar kinderen ook werden beschouwd als minia tuur-volwassene. Zc verwachten dat hun kind op 3-jarige leeftijd bij wijze van spreken al kan schrijven en lezen. Maar een kind moet vooral kind zijn. Ze zijn in die peuterleeftijd zo onschuldig, spontaan, eerlijk en grappig. Dat moetje koesteren." Zaterdag 17 oktober j SCHIEDAM Theater a.d. Schle. Peer Gynt, 20 OQu.Film-' huk. Primary Colors, 21.00u Teerstoof.Job' SchunngWatNou,2Q 15u.DeFabrtek.Zoet, door anaïeurtheatergroep VZOD, 20.3ÜU. j VLAARDINGEN De Babberspolder. Broemdag. Emmaüs- kerfc. Interkerkelijke regionale ommcetings-i dag voor alleengaanden, lO.OOu. Vredes-, kerk. Jungle jack, 10.30 en 14.00u. en inde fchtuskerk om 13,00u. UjnbaanhaUen. Rommelmarkt, 09.00-16.00o. Filmtheater' Het Zeepaard. Romeo Juliet, 21.00u. Ge-; bouw Obadja. Amistad, 19.30u. VïHa Musi-, ca. Fury 161 en De Planktons. 22.00u. MAASSLUIS Groote kerk. Bach-catate, 19.00u. Theater, Schuurherk.SfefBos,20,30u. ROTTERDAM Grote- of St. Laurenskerk. 10.00-12.00 Open Dag Amateur-organisten. De Doelen. Gf.z. 20.15 RPhO Proms. Jumaanse z. 20.15, Argentijnse tango en chamamé. Schelling"#. 19.00 Zzep. Luxor Theater. 20.15 Theo» Maassen, Theater Zuklpleln. Gr.z, 20.15' CrèmeFraiche. Ki,z. 20.30Marcel Boon. Rot-| terdamse Schouwbu rg. Gr 20.15 De Sleu-Ï tel. Kt.z.20.30Komosha. t Kapelletje. 20.30- Dank je de koekkoek. Centrale Bibliotheek.' 11.00-17.00 Kinderboekenweek. Jeugdthe ater Hofplein. 19.00 Piggelmee. Aftof. 11.00-17.00 Skj Happ. Bibliotheektheater. 19.30 Hamerliefde. Zondag 18 oktober SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00-»' 13.0ÖU. en contactmiddag, l3.30-i6.00u.* enthe-dansant, 13.30-16,30u. Theater a.d^ Schle. Peer Gynt, 14.30u. Teerstoof. Martini Mens-De tranen vanTyl Uilenspiegel, 14.00U4 VLAARDINGEN f t Dc Babberspolder. Tné Dansant, 14.00-j 16.30u. DC SoervJa, Polygoon Miuwsi 14.30u. DC de Bijenkorf. Thé-dPflsantJ 14. OOu. Obadja Amistad. 15.00u. Ujnoaa n-j hallen. Militanabeurs, 10.00-14.00u.Stads-i gehoorzaal. De pnnses en de tuinmansjon gen, 15.00u. Stadsgehoorzaal. Emmy Ver-j hey en Henk van Twilled, 20.00u ROTTERDAM De Doelen. Jumaansez. 11.00 tot 12.00 Ka mermuziek o p zondagmorgen14.00 Belcanto Matinee. Gru. 12.30 Groot Rotterdams Koor; Jubileumconcert 15jaar. Gr.z. 20,15 Swingfit Dixieland. Doelencafè.15. 30 Jazzatthe Doe lencafé. Schelling"#. l9.00Handen opelkaar voor Fa. Merkator. Rotterdam#® Schouw-' burg. Gr.z. 14.30 De Sleutel. KI2.15.00 Drijf-» ijs. 't Kapel letje. 20.30 Dank je de koekkoek. jeugdtheater Hofplein. 14.00 Piggelmee. - Ahoy'. 11.00-17.00 Ski Happ. Bibliotheek-; theater. 15.30 Een wijze ging voorbij. Maandag 19 oktober SCHIEDAM Schle land Ziekenhuis. Spreekuur Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpati-', enten, 14 00-16 OOu. Van do. 15 oktt/m wo. 21 okt ROTTERDAM Cinerama 1: 'Halloween: H20' (16) dag. 13-i 15^0-18.45-21.30. Cln.2: 'Saving Private Ryan' (16) dag.13.30-17-20.30. Cln,3: 'Six! days, Se/en nights' (al) dag 16.15-18.45-? 21.15; do.vr.ma.di, ookl3.45. Ctn.4: Titanic* (12) dag-20; do.vr.ma.di. ookl2-16.Cki.6:: Het 14e Kippetje' (at) dag,2130; do.vr.maai. ook 13.15. 'Kundun' (16) dag.1830;, do.vr.ma.dt. ook 15.30. - Imax Theater: Trill Ride' (al) dag. 15-20,15:' 'Amazone' (al) dag.13. 'Everest* (al) 16; ma. Vm wo. ook 12. 'Savmg Private Ryao! (16) dag.21.15. 'Serengeti Symphony" (16) dag.17-18.30; za.zo. ook VL a» Ven.l: "East Palace, West Palace" (16 dag22.,,vr.22.30 (niet op ma.) vr.ook l5£ 'Knofirkan' (16) dagl9.3Q. Ven.2: Voorpro», gramma anumattefilms uit Kroatië (vr.za.ze." FestivaiweekendJ. dag 18.30-21.30. zazo._ alle zalen vanaf 13. Cinema Med Terranee:' Kroatië. 'I Hired acontractkiller(16) vr.15.30. Ven.3: Kroatisch Filmfestival; vr,za.zo.l9.30-> 21.30-22. za.zo.ook 13-15-17. 'Conté D'Au- tomne' (I6)ma.<li.wo.l9.30. 'Hamam, li Bag-; no Turco' (16) doja.ma.dl. wo.22; vr. ook 15- Ven,4: "The secret adventures ofTom Thumb'- (16) do.vrja.zo.22. "Ayneh (de spiegel) (16 ma.di.wo.22: vr. ook 15. "The Idiots' (16) dag' 22. Lum.l:Godzilla' (12) dag (beh.vr.za.), 13.30-17.30-20.40,-vr.za.l2,30-15.45-18^ 22.15. Lum. 2: 'Dr.Oolittle' (al) dag.13.3T- 16-18.30-21. Tizm.3: 'Armageddon' (12) dag,17.15-20.45; do.vr.ma.di, ook 13.4£, Lum. 4: "Wild things" (16) dag.21.30. 'Senen-! get Symphony"(al)dag 13.15-16-18.45. Rexsne: Tien verschillende aduft films (18£ dag 12 t/m 01.00. Pathé: 'Savtng Pnvate Ryan' (16) dagÏMO-j 15.30-20. 'Godzilla' (12) dag. 11,50-14.50-) 18-21.10.'LethalWeapon4'(16)dag 15.20I 18.10-21; (di. met om 21) do.vr.ma.dt. ook 11.50. 'Hope Floats" (AL) dag.16.40-19.15-' 21.40: do.vr.ma.di. ook11.20-13.50 'Out ot Sight' (12) dagl5.20-18.15^1.20^ do.vr.ma.di. ook 11.30. 'Small Soldierst. (at> dag.ll.20-16-18.30-21.30, 'Qr.Oolittfe' («Ii dagll.50-14-18.10-21.20. Sneak preview1' 'Nog dommer" (al) di. 21.30. Nachtvoorstellingen: Lum.2: 'Halloween: H20' (16) vr.za,00.30. Lum.3: 'Lethal Wea--: pon 4' (16) vr.za.00.15. lum.4: The Aven-,| gers' (12) vr ja,00.30. j KJndermatinees: Cln.3: 'Jacht op de klem-s tjes'za-zo.wo.13.30. Cln.4: 'Dubbel 4 Dwars'| za.zo.wo.12.30-15.45. Clru5: 'Freddie the) Frag 'De "CooIe" fokker* za.zo.wo.14-18 t Lum.3: 'Air Bud'zaao.wo.12.30-15. Pathé: 4 'Het magische zwaard' dag.ll.30-13.30.« 'Dubbel Dwars'za.zo.wo. 11*13.45. 'Made-) lief: Krassen m het tafelblad' za.zo.wo.U-t 13.10. Schiedam In reactie op kritiek! van passagiers heeft de RET'be^ sloten om de veel bekritiseerde, veranderingen van bus 54 vooi* een deel aan te passen. 'Yaria£ maandag 19 oktober rijdt de bus1 elke avond vanaf 23.19 uur tot ein-t de dienst vanaf NS-station SchieJ dam-Centrum eerst naar de Gor-» zen, om daarna via het Rubens| plein weer terug te keren naar he* station. Het gaat om drie,ritten| waarmee passagiers negen 'minuJ ten op de reistijd besparen. Buslijn 54 in Schiedam, die rijdt vanaf station Schiedam-Centruni naar de Woudhoek, ligt de afgelo pen weken onder vuur van passa? giers en gemeente. Nadat de wim terregeling al veel kritiek had* blijkt uit nieuwe plannen dat de RET volgend jaar nog verder wil kappen in de lijn. De gemeente Schiedam heeft hiertegen inmicÊ dels bezwaar aangetekend bij dé Stadsregio, die de definitieve dienstregeling vast moet stellen.;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1