H lléd Reparatie Trekkade heeft geen prioriteit Fracties Schiedam: laat vervuiler meer betalen UNIVÉ 'Brug over Buizengat moet er zo snel mogelijk komen' Univé keert weer Premie Voordeel Plan korting uit! Onderzoek naar tweede Retonrette Rotterdams Dagblad 'Situatie is nu niet onbetrouwbaar' Politiek stemt in met rioleringsplan Helft opcenten lokale omroep in gemeentekas VOOR EEN EXCLUSIEVE TROUWREPORTAGE Spijkenisse l|j Fotovakstudio Paul Baljon Theo Mann Bouwmeesterstraat 1Bel meen vrijblijvende afspraak. Tel: 0181-630332 ^\E x Gestolen waar in huis winkeldief Koe vernielt schotelantenne Woninginbraak Scooter op in vlammen Compressor gestolen De Beer op verkiesbare plek Abonneeservice College biedt Schiedamse vrijwilligers gratis WA- en ongevallenverzekering aan Daar plukt de vruchten van! Of bei gratis 0800-0642 Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 22 oktober 1998 Maassluis Personeel van een zaak aan de Maassluise Konings boek heeft gisteren eigenhandig een winkeldief aangehouden. De 21-jarige dader had een tas uiteen winkelwagen gepakt en rende naar de uitgang. Hij struikelde echter tijdens zijn vlucht en kon in de kraag worden gevat door personeel. De politie verrichtte vervolgens huiszoeking in de Maassluise woning van de winkel dief en trof daar goederen aan die eveneens waren gestolen. Schiedam Een op hol geslagen koe heeft er gisterochtend voor gezorgd dat de televisie-ont vangst in een huishouden aan de Schiedamse Polderweg behoor lijk werd gestoord. Het beest ont snapte rond elf uur uit de wei na dat de prikkeldraadomheining door de drassige grond was omge vallen, en liep tegen een schotel antenne op. Een agent wist de koe weer terug te jagen naar de wei. De eigenaar van het dier zal de schade vergoeden. Vlaardingen Bij een woning aan de Vlaardlngse Billitonlaan is gis teravond rond zeven uur een in braak gepleegd. Onbekenden bra ken het raampje boven de keu kendeur open en kwamen zo bin nen. Ze namen een onbekend geldbedrag uit de woning mee. Maassluis Vermoedelijk door kortsluiting raakte gistermiddag een scooter in brand in een kel derbox aan de Maassluise P.O. Hooftlaan. De 18-jarige eigenaar had even daarvoor de scooter in de box geparkeerd, en was naar boven gelopen. Een brandlucht deed hem echter terugkeren, waarna hij constateerde dat zijn tweewieler vlam had gevat. Een eigen poging het ding blussen mislukte, waarna de brandweer er aan te pas moest komen. Die moest bij de bestrijding van het vuur enkele kelderruiten inslaan om de rook af te voeren. De kel derruimte werd door de brand aanzienlijk beschadigd. Van de scooter bleef alleen een geblakerd chassis over. Schiedam Onbekenden hebben woensdagmiddag vanaf een bouwterrein aan de Schiedamse Vareseweg een compressor gesto len, De dieven moeten zwaar ma terieel hebben ingezet om het ding te verwijderen. De compres- u' is namelijk met tweeduizend ,.ilo loodzwaar. Vlaardingen Vlaardinger Pol de Beer is door het hoofdbestuur yan zijn partij op de zeventiende plek gezetvan de ontwerp-kandidaten- lijst voor de Eerste Kamer-verkie zingen van volgend jaar. De WD- 'er besloot een jaar geleden zich niet herkiesbaar te stellen voor een plek in de gemeenteraad van Vlaardingen. Hij wilde het wat rustiger aan gaan doen en zich he lemaal richten op het werk in de senaat. De liberalen bezetten nu 23 zetels in de Eerste Kamer en met zijn zeventiende stek is de Vlaardinger dus op een verkiesba re plek gezet door het hoofdbe stuur. Het laatste woord over de definitieve kandidatenlijst valt op 13 maart in Papendal, tijdens de algemene vergadering van de WD. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 1B.D0 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Door Ben van Haren Vlaardingen/Delft Het Hoogheemraadschap van Delfland geeft de reparatie van de Trek kade bij Vlaardingen geen voorrang. Na een inventarisatie van alle zwakke punten in haar gebied is elders wel gestart met versterking van kades. Vorige maand zei woordvoerster Anke Blumer van Delfland nog dat het aan de Trekkade om een zeer zwakke plek gaat, die half ok tober gerepareerd moet zijn met het oog op mogelijke najaarsstor men. Nu kan ze nog niet zeggen wanneer de reparatie te verwach ten is. „Wij hebben te maken met in to taal zestig kilometer aan kade die is beoordeeld om te zien wat er moet gebeuren. Hiervoor hebben we grondmechanisch onderzoek laten verrichten. Aan de hand van de rapporten van de ingenieurs bureaus beslissen onze technici hoe of wat. Er is een prioriteiten schema opgesteld voor noodzake lijke werkzaamheden met het oog op de winter. Inmiddels is op en kele plekken ook al begonnen met reparatie," meldt de woord voerster van Delfland. Het is nog niet -bekend hoe zakken bij de Trekkade in Vlaardingen noodzakelijk blijven nu het Hoogheem raadschap van Delfland deze repara tie geen voor rang meer geeft. foto Roel Dijkstra Evacuatie i.' De Trekkade, ^^de. p^S^der, van de Vlaardirigse Vaart," giiig in de vroege ochtend van donderdag 17 september schuiven tussen Willemoordseweg en Holyweg. Het moeilijk bereikbaar stukdijk- lichaam werd inderhaast ver sterkt met duizend zandzakken. Bewoners van boerderijen en an dere pandjes in de Holiërhoeks- epolder werden gewaarschuwd dat bij aanhoudende regenval en storm ze rekening moesten hou den met evacuatie. Later op de dag werden op advies van des kundigen van het schap en van het door Delfland ingehuurde in genieursbureau Oranjewoud nog- eens zo'n 1500 zandzakken aange bracht. Over de plaats van de Trekkade op de prioriteitenlijst van Delf land zegt Blumer: „Het gaat bij de Trekkade slechts om een klein ge deelte dat aangepakt zou moeten worden. Onze technici zijn druk doende om de rapporten van de ingenieursbureaus door te wor stelen." „Ik verwacht over twee a drie we ken te kunnen zeggen wanneer daar wat gaat gebeuren. De situa tie is er volgens onze deskundi gen nu niet onbetrouwbaar." Vlaardingen De politiek in Vlaardingen heeft gisteravond tij dens een vergadering van de com missie voor stedelijke ontwikke ling en beheer nagenoeg unaniem ingestemd met het rioleringsplan. Alleen D66 maakte een voorbe houd omdat fractievoorzitter Ton van der Steen zich nog niet vol doende in het plan heeft kunnen verdiepen. Het definitieve besluit valt begin november in de ge meenteraad, In het Vlaardingse rioleringsplan worden tal van maatregelen aan gekondigd. Prioriteit daarbij heeft het beëindigen van het on gezuiverd lozen op het oppervlak tewater, wat in de buitengebieden nog steeds voorkomt. Daarnaast is een aantal investeringen nodig om de kwaliteit van het onder grondse stelsel te waarborgen, waaronder de vervanging van.ou- de buizen. Rioolrecht De miljoeneninvesteringen moe ten worden opgehoest uit het ri oolrecht, dat hierdoor tot 2007 jaarlijks met zeven procent zal stijgen. Betalen Vlaardingers nu nog 185 gulden per jaar, in 2006 moet dat 305 gulden zijn. Volgend jaar gaat het tarief omhoog naar 198 gulden. Alle partijen hadden waardering voor de inhoud van het riolerings plan, al baarde de daarbij horende tariefsverhogingen 'enige zorg'. Zeker toen een ambtenaar vertel de dat als de landelijke overheid onverhoopt in de toekomst stren gere milieuregels opstelt, er nog meer maatregelen nodig zijn. En dat, zo kon worden geconclu deerd, zou wel eens tot nog hogere tarieven kunnen leiden. Maar evenals de fractiewoord voerders, kwam ook verantwoor delijk wethouder Kees van der Windt tot de conclusie dat er voor een goed rioleringssysteem - 'de belangrijkste voorziening in een gemeente'- moet worden be taald. Schiedam Het principe van de vervuiler betaalt moet volgens de Schiedamse politiek meer worden toegepast op de inwoners. Ver schillende fracties gaven gister avond tijdens de raadscommissie voor milieu aan dat een mentali teitsverandering onder de Schie damse bevolking noodzakelijk is, omdat te veel afval niet op de juis te plaats terecht komt. Kan die er niet door voorlichting komen, dan moet de burger er maar via de por temonnee toe worden gedwon gen.. Vooral de WD-fractie drong aan op een sterker verband tussen af val en kosten. „Hoe minder afval je levert, hoe goedkoper het is," zei WD-commissielid mevrouw E. van Collenburg- in 't Hout. „Een betere stimulans is er niet voor afvalscheiding. Want het leeft bepaald niet onder de bevol king." Ook D66 zei een koppeling tussen kosten en afvalgedrag op prijs te stellen. Milieuwethouder Reijnhout zei echter dat een belasting afhanke lijk van de hoeveelheid huisafval tot nu toe onwerkbaar is geble ken. „De experimenten daartoe beperken zich tot de plattelands gemeenten," wierp hij op. „In ste den is het nog niet gedaan omdat dat heel breed moet worden aan gepakt. Doe je het slechts in een deel van de stad, dan krijg je me teen afvaltoerisme." 'Afvalgedrag* Reijnhout zei wel het eens te zijn met de stelling dat een mentali teitsverandering onder de Schie dammers nodig is ten opzicht van afvaldumping. „We zullen alle middelen die ons daartoe tot be schikking bestaan gebruiken om mensen op hun afvalgedrag te wijzen," lichtte hij toe. „Daarin moeten wat mij betreft ook de wijkverenigingen en wijkwethou ders een rol gaan spelen." De CDA-fractie kwam nog met een eigen idee om een relatie te leggen tussen kosten en milieu: het instellen van een zogehéfën waterspoor. Dat houdt in dat de heffing op afvalwater niet lan&f via de reinigingsheffing wordt Bk rekend - en dus op basis van ftet aantal personen in een huishou1 den - maar via een heffing op'de hoeveelheid afvalwater van een huishouden. Wederom dus het principe van de vervuiler betaalt Reijnhout gaf te kennen het wa terspoor een aardige optie te vin den, maar wist dat de realisatie daarvan niet eenvoudig zou zijn. Hij zegde wel toe de mogelijkheid tot het instellen van het water spoor te zullen onderzoeken. Vlaardingen De aanleg van de voetgangers- en fietsersbrug over het .Buizengat in het centrum van Vlaardingen moet 'zo snel moge lijk in 1999 worden aangelegd'. Dat stelt D66 in de gisteren vrijge geven tekst van de algemene be schouwingen die begin volgende maand over de begroting 1999 van de gemeente Vlaardingen worden gehouden. Ook kondigt de partij al vast aan dat tijdens de vergade ring hierover een motie wordt in gediend. Uit kostenoverwegingen hebben burgemeester en wethouders de plannen voor een voetgangers- en fietsersbrug over het Buizengat opgeschoven tot voorlopig 2002. De brug past in de deels uitgestel de woningbouwplannen aan Ha- venstraat/Kortedijk/Hoflaan, maar dient daarnaast vooral als steun in de rug van de Hoogstraat. D66-fractievoorzitter Van der Steen vindt dat het uitstel van de brug niet getuigt van vertrouwen in de Hoogstraat: „Een snelle aan leg van de brug zal een noodzake lijke impuls zijn vanuit de ge meente naar de {aspirant)wïnke- liers aan de Hoogstraat." D66 vindt sowieso dat de Hoog straat er in de begroting 'wel heel bekaaid' van afkomt. „Er zijn ver wachtingen gewekt richting win keliers dat - behalve de brug - er een straatmanager zou komen. Maar nee hoor, voorlopig gebeurt er niets en ook deze activiteiten worden naar de toekomst ver plaatst in afwachting van het stadsplan," aldus Van der Steen. Zie ook pagina 13: D66 torpe deert stadsplan Vlaardingen De helft van de op centen die Vlaardingers dit jaar bij hun omroepbijdrage hebben afgedragen voor de lokale radio van Waterweg FMzit nog in de ge meentekas. Er is afgelopen zomer 20.000 gulden naar de zender overgemaakt die sinds 17 septem ber uit de lucht is. Dat schrijven burgemeester en wethouders in antwoord op vragen van Groen links. Het bestuur van de lokale omroep haalde de stekker eruit omdat de schulden zo hoog waren opgelo pen dat men doorgaan onverant woord vond. Sindsdien wordt on derzocht of een herstart mogelijk is. Daarvan, zo antwoorden b en w, hangt ook af wat er gebeurt met de resterende 20.000 gulden die aan lokale omroepbelasting is ge ïnd. In elk geval schuiven b en w alle verantwoordelijkheid voor Waterweg FM van hun tafel: „De lokale omroep is een zelfstandige stichting en heeft dus zelf bepaald wat het moment was om -in ie-" der geval voorlopig - te stoppen." Het bestuur van de omroep werkt momenteel 'twee serieuze opties' uit om de lokale radio weer in de lucht te brengen. Daarover moet voor 1 januari duidelijkheid zijn. Schiedam De ruim driedui zend vrijwilligers die belange loos actief zijn in de Schiedam se samenleving kunnenbin nenkort een blijk van waarde ring van de gemeente verwach ten. Het college meldt in de meerjarenbegroting dat het een collectieve vrijwilligersverzeke- ring wil afsluiten die kosteloos is voor de verschillende organi saties die zich met vrijwilligers werk bezig houden. Het gaat om een WA- en ongevallenverzeke ring. Door bezuinigingen en de slin kende financiële middelen wordt vrijwilligerswerk steeds belangrijker. Sommige dubs, organisaties en instellingen zouden zelfs niet meer kunnen voortbestaan zonder de ,onbe-; taalde inzet van vrijwilligers. Met het opzetten van een collec tieve verzekering willen b en w waardering tonen voor het vele vrijwilligerswerk dat wordt ver richt in Schiedam. Uit een recente inventarisatie blijkt dat er zo'n drieduizend mensen actief zijn in het vrijwil ligerswerk. Op basis van deze aantallen en een verwachte groei zal de gemeente jaarlijks zo'n 30.000 gulden moeten uit-, trekken voor de collectieve ver zekering. Het is de bedoeling dg verzekering een looptijd te ge ven voor de duur van de huidige' collegeperiode, dus tot 2002. - BERKEL RODENRIJS Univé Midden-Holland b.a.. Noordeindseweg 6. tel. (010) 519 19 19 DORDRECHT Univé Dordrecht, Krommedijk 94, tel. (078) 639 35 55 1 GIESSENECRG Univé Gkssenburg, Ptui'sumvixeg 30, lei. (0164) 65 85 55 GROOT-AMMERS O.V.M. Gruui-Ammcrs, Kerkstraat52, tri. (0ic>4j 14 4i HARDINXVELD-GIESSENDAM Univé Hardinxveld. Peulensiraat 253, iel. (0184) 61 70 88 HELLEVOETSLUIS Univé Hellevoetsluis e.o., Waterpoortstraai 22. tel. (0181) 3i 18 17 MAASLAND Univé Westlaod, Diepcnburchsiraat.44, lel. (010) 593 73 44 NIEUWERKERK a/d IJSSEL Univé De IJssel, Kerklaan 83, tel. (0180) 39 06 00 NIEUW-LEKKERLAND Univé Nieuw-Lekterland, Klcyburgplein 1. tel. (0184) 68 52 11 SCHIEDAM Univé-Schiedam-VIaardingen-Overschie, Schiedamseweg 41F. tel. (010) 470 20 11 Wilt u volgend jaar ook tot 15% korting op uw verzekeringen Kom snel langs voor meer Informatie, Of bel: (0592) 37 22 22. VERZEKERINGEN 1 J J Schiedam De gemeente Schie dam gaat opnieuw bij winkeliers in Schiedam Noord peilen of er belangstelling is voor het sponso ren van een Retourette. Dat zegde wethouder van milieu Reijnhout gisteren toe naar aanleiding van een verzoek van de D66-fractie tij dens de comissievergadering voor milieu. Een eerdere poging om winke liers voor het meebetalen van een Retourette in Noord te interesse ren liep op niets uit. Maar, zo gaf Reijnhout gisteren toe, dat is al weer enige tijd geleden. De gemeente denkt vooral aan Al- bert Heijn in Spaland bij haar zoektocht naar sponsors. De grootgrutter is namelijk ook me de-eigenaar van de Retourette in Zuid aan de Groenelaan. Deze werd in 1995 geopend en is zo suc cesvol dat het idee in heel Neder land inmiddels op veertig plaat sen navolging heeft gekregen. Ook in het buitenland bleef de Re tourette niet onopgemerkt. Er zijn inmiddels ook exemplaren in Noorwegen, Oostenrijk en Duits land geplaatst Zwitserland en Denemarken volgen komend jaar. De Retourette is een vrolijk aan geklede vuilcontainer, die de ge scheiden afvalinzameling moet stimuleren. De op de container aanwezige decorstukken -bedan ken de klant als deze iets in de juiste afvalvak gooit. De Retourette in Schiedam zuid is een succes. Vandaar dat de gemeente er ook graag eentje in noord bij ziet komen. De winke- lies worden opnieuw benaderd om als sponsor op te treden. Foto Roel Dijkstra m nu een proefabonnem f 0 Ja, noteer mij voor zo'n vooi4eitg proefcibonnement.'| Naam::...:.;,. Adres: Postcode:. Telefoon: .Plaats::: u i (i.vjn. control® bezorgngj: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel haiar.; Rotterdams Dagblad, U AntworordnummorrL579, 300Ö VB Rotterdam! i'.JTïïÏTi rTi'iaa&K

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1