15, Blijven tamboeren ft jewda Milieuparkje Retourette gewild exportproduct 'Fietspad beschermt monument juist' 'Zo lang de A 4 niet wordt aangelegd, kan er worden gediscussieerd' Het bed komt dichterbij Nieuwe aanwinsten in museum Hoogstad Theatervoorstelling voor jongeren In Erker Videocyclus Rouwverwerking Veel klachten over vervuiling Rotterdams Dagblad Dinsdag 27 oktober 1998 'Het bed kom dichterbij', zei ooit eens een vriend mij in de tijd dat we nog onbehouwen pubers waren en vakantie vierden in Spanje, toen ik in gesprek was met een grietje en de ontdekkingsreis op seksueel gebied volgens mijn maat niet lang op zich zou laten wachten- Ik ga u de afloop niet vertellen. Kom nut Dat gaat u niets aan! Val me er straks ook niet mee lastig. Er zijn naar m'n zin al te veel mensen die menen mij in piï vétijd te mogen bestoken met ongenuanceerd en on- gefundeerd commentaar op de krant, waardoor mijn dag of avond in één klap kan worden vergald. Het bed mag op dat gebied wat mij betreft best wat verder weg wor den gezet Niet dat ik de gevolgen van een orkaan of bomaanslag in een ver land of de traumatische ervaringen van medemensen elders in de wereld - die het slachtoffer zijn geworden van een corrupte re gering, seksueel misbruik of een brute roof-of moordpartij - schaar onder de noemer 'ver mijn bed-shuw\ Echt niet Wh hebben hier in Schiedam al genoeg om van wakker te liggen. Zou er nog wel wat terecht komen van de stadsvernieuwingsplannen? Heeft de kinderopvang nog wel toekomst? Is er nog wel een potje om dat smerige stadskantoor op te kalefateren en die verschrikkelijke witte banen op de pui van het Stadserfcomplex te verwijderen? Wordt de Hoogstraat echt een winkelstraat van allure? Krijgen we de halflege versstraat van de Nieuwe Passage nog wei gevuld met kwali teitswinkels? En nou moeten we ook nog eens fors gaan bezuinigen. Er moet zelfs geleend gaan worden om toch nog de verpauperde wij ken op te krikken tot menswaardige normen. De armoede druipt er vanaf in Schiedam, hoewel je dat zo op het eerste gezicht niet zou zeggen met het fraaie Stadserfplein en de nieuwe steentjes in het Broersveld. Als klap op de vuurpijl wordt het politietekort groter én dus ook de onveiligheid. Steeds minder misdaden worden opgelost en de crimi- naliteixstijgt in een fluks tempo. Ja, criminelen lezen ook de krant en die trekken nu du& massaal naar Schiedam om hun slag te slaan. De beveiligde benzinestations en banken zijn niet aantrekkelijk meer. Kroegen, videotheken en coffeeshops zijn tegenwoordig het doelwit Zitje in het café, moet je je knip inleveren. Dan maar een een video film pie en een stickie halen. Ja, gezellig thuis relaxen! BengCO, een blaffer boven de toonbank of een glimmend stiletto voor je neus. Zit je op de bank van Die Hard II en je Black Maroc te genieten, halen ze na een babbeltruc ook nog eens de kapstok leeg. Tot overmaat var. ramp beroven ze zelfs bij de supermarkt bij mij om de hoek ook nog eens de cassière als ik een pak melk sta af te reke nen. Hoezo, de 'ver van mijn-bed-show1? Dat bed komt juist als maar dichterbij. Daar ben ik in dit geval niet blij mee. SANDER SONNEMANS VlaardinUef] In Archeologisch Historisch Museum Hoogstad zijn dne nieuwe aanwinsten te bewonderen. De voorwer pen dateren uit het einde van de achttiende en het begin van de negentiende eeuw. Het gaat om een nehterglassehilderij van een herberginterieur, een koperen pijpenrek en een koperen pijpeomfort. De voorwerpen zijn aangekocht om het diorama van herberg De Visser te ver' '„aken. Deze herberg heeft van omstreeks 1745 luv 1805 aan de Markt ge staan. op de plek waar nu interieurwinkel Het Waai gat is gevestigd. In 1990 is daar tijdens verbouwings werkzaamheden de beerput van De Visser gevonden, met een schat aan vondsten, afkomstig uit de her berg. Bijzonder zijn de aardewerken 'haringborden', die nog nooit ergens anders in Nederland zijn aange troffen. Samen met de uit 1774 daterende boedelin ventaris geven de vondsten een goed beeld van het interieur van de herberg. Het museum aan de Westlandseweg is elke zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Schiedam Jongeren van 12 tot 14 jaar kunnen vandaag om 19,30 uur een speciaal voor hen bedoelde theatervoorstel ling bezoeken in wijkcentrum De Erker. De voorstel ling 'Fakawa' werd in buurthuis De Dam samen met de Rotterdamse spelers gemaakt op basis van hun ei gen levenservaringen. Het stuk gaat over liefde, vriendschap, zwart en wit, kracht, jaloezie, beat- downs en dissen en gedist worden. De thema's gaan met veel muziek, dans en rap gepaard. Na de voor stelling is een feestelijke afsluiting. De interculture le disco is alleen bestemd voor jongeren die de voor stelling bezoeken. Zij kunnen dan dansen met de ar tiesten van de Rotterdamse theatergroep. Kaartjes kunnen vooraf grati? worden opgehaald aan de balie van De Erker aan de Jan van Avennesstraat. In het kader van het winterprogramma van de Vrije Geloofsgemeenschap NPB Schiedam kunnen be langstellenden naar videofilms kijken over rouwver werking. De eerste film 'Emmy' van Trimbosch-In- stituut is woensdag van 14.00 tot 16.00 uur te zien. Hierin is te zien hoe een klein meisje het overlijden van haar grootmoeder verwerkt. Op 4 november van 20.00 tot 22.00 uur volgt de film 'Afscheid' van Humanitas en op 11 november van 14.00 tot 16.00 uur is 'Laatste Woorden' te zien. Dit is eénfilm van Johan van der Keuken over het ziekbed en het sterven van zijn zus. Naar aanleiding van de films krijgen de deelnemers kans om hierover te pra ten onder leiding van Magda Heesen. De bijdrage in de koster, voor de videocyclus is een tientje voor le den en vyftien gulden voor niet-leden. Opgeven kan via het secretariaat, telefoon 4260756. Maassluis De gemeentelijke milieucontroleur heeft de laatste tijd veel klachten gekregen over vervuiling van de woonomgeving. Een groot deel van de klachten be treft het verkeerd gebruik van de verzamelcontai- ners voor huishoudelijk afval die bij flatgebouwen staan. Deze zijn bestemd voor de bewoners en niet voor mensen met een eigen set mini-comtainers, die blijkbaar wel hun afval bij de flats deponeren. Bii controle van de gft-containers is gebleken dat flatbewoners niet zo consequent zijn in het scheiden van afval. Bij bewoners van laagbouw zat nu minder plastic in de gft-bakken dan bij vorige controles. Ver der heeft de milieucontroleur de afgelopen maand bekeuringen uitgeschreven voor het plaatsen van af val naast de containers en voor het buitenzetten van grof vuil zonder dat daarvoor een afspraak was ge maakt met de reinigingsdienst. Redactie Waterweg: Edwin Comellsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danlêtle Hermans, Judith van Klaveren, Mariêtte 01 stti oom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Het dfjkllchaam dat in de jaren zeventlgtussen Schiedam en Vlaardingen werd gelegd voorde A 4 tussen Kethelplein en Delft, zal er In elk gevat tot 2005 zo bij blijven liggen. Luchtfoto Roei Dijkstra Door Jan Rozendaal SchiedanWlaardingen In 1965 nam de toenmalige mi nister van Verkeer en Water staat het besluit om de A 4 van het Kethelplein door te trekken naar Delft. Maar na een uitspraak van de Raad van State werd de aanleg van de rijksweg in de jaren ze ventig gestaakt en sindsdien ligt het inmiddels begroeide dijklichaam als een hinder nis tussen Schiedam en Vlaardingen. Na meer dan dertig jaar strijden, heeft het kabinetsbesluit van vrijdag ervoor gezorgd dat er in elk geval nog een jaar of zes aan deze discussie wordt gebreid. In het voorjaar van 2005 moet worden begonnen met de aanleg van de A 4, heeft de huidige minister van Ver keer en Waterstaat Netelen bos in haar planning opgeno men. Haar voorganger Jor- ritsma hield twee jaar gele den nog vol dat 'die weg er ligt ais de Tweede Benelux- tunnel er ligt'. Maar dat is al in 2002. Weer uitstel -de aanleg zelf duurt een jaar of drie- dus. Betekent dat af stel? Of is er over zes jaar wel genoeg geld voor een geheel ondergrondse aanleg, waar voor twee keer zoveel nodig als de 380 miljoen gulden - 55 miljoen per kilometer- die het kabinet nu heeft ge reserveerd? Een rondgang in de regio. Wethouder Luub Halkamp, wet houder in Schiedam; „380 Mil joen gulden is te weinig. Daarmee krijg je een weg op maaiveld-ni veau, met geluidschermen van tien tot dertien meter hoog en dat is onaanvaardbaar voor ons. Onze inzet blijft een goed woon- en leef klimaat en daarin past geen rijks weg. En als de Tweede Kamer be sluit dat die weg er toch moet ko men, dan moet ie goed worden in gepast. Ook in Midden-Delfland en daarvoor is nogeens 300 tot 350 miljoen gulden nodig. Of dit besluit van de regering po sitief is? In elk geval is het zo dat zo lang de A 4 niet wordt aange legd, er nog kan worden gediscus sieerd. Dat is winst. Ik schat bo vendien in dat de Tweede Kamer het standpunt niet zaJ wijzigen. In de vorige periode heeft een meer derheid altijd gezegd dat de A 4 goed zou moeten worden inge pakt" Henk Tetteroo, strijdt met de ac tiegroep Stop Rijksweg 19 (zo heette de A 4 vroeger) al bijna z'n levenlang tegen de weg: „Uitstel is bijzonder positief, Waarom? Omdat over zes jaar de kaarten wel weer compleet anders kunnen liggen, Misschien dat dan het be sef dan nog verder is doorgedron gen dat het ongewenst is om maar door te blijven gaan met wegen- Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden van een tweede Retourette in Schiedam. Dit heeft wethouder Reijnhout (mi lieu) vorige week toegezegd. De plek die daarvoor in aanmerking lijkt te komen is de Albert Heijn in Spaland. De Retourette is bui ten Schiedam inmiddels een groot succes. En dat gaat verder dan die ene in Vlaardingen (Su per de Boer in winkelcentrum De Loper), het 'jongensachtige idee' van Schiedammers Ed en Wil liam de Block gaat zelfs tot ver over de grenzen. Schiedam Wie de Retourette aan de Schiedamse Groenelaan binnengaat waant zich meer in een Efteling-achtig pretparkje dan in een hal waar je allerhande afval kwijt kunt. Stripfiguur Fred heet de klant welkom. Hij eet kurk, doppen en zwerfvuil. Uit de wanden puilen een kikker, een dolfijn, een enorme schoen, een gigantisch melkpak en een grote plastic fles. Een deel van de wand is bekleed met platgeslagen limo nadeblikjes. Achterin de hal zijn gaten voor verschillende kleuren glas en de vertrouwde statiegeld- automaaat voor flessen. Alle de corstukken bedanken de klant als hij er wat ingooit. „Het begon vijf jaar geleden als een soort jongensachtig idee. Er stonden op het pleintje voor de su permarkt twaalf containers voor glas, papier, textiel, schoenen, met daaromheen altijd een hoop zwerfvuil. Daar wilde ik vanaf. Er moest een aardige manier te vin den zijn om alle afvalproducten, die een supermarkt nu eenmaal oplevert terug te halen. Een ken- aanleg. Wat dat betreft lijkt er met dit kabinet een accentverschui ving te zijn van asfalt naar open baar vervoer." Hoe de kaarten nu liggen is voor de actievoerder nog niet helemaal duidelijk. „Het kabinet heeft 380 miljoen gulden uitgetrokken. Maar mevrouw Verbugt, de frac tiespecialist van de WD, heeft ge suggereerd dat het kabinet een paar honderd miljoen over heeft voor wat zij noemt koeientunnels nis die decors ontwerpt vertaalde mijn gedachten en zo ontstond de Retourette," vertelt Retourette- directeur William de Block. Sa men met zijn broer is hy als fran chisenemer eigenaar van de AH- supermarkt in de Gorzen. De eerste Retourette opende drie jaar geleden en was onmiddellijk een succes, „De buurt en dus de klanten zijn er trots op. Met de ge meente hebben wij de afspraak dat zij alle ingezamelde afvalpro ducten ophalen. We willen geen bemoeienis met de afvaiverwer- kende industrie," aldus De Block. Inmiddels zijn er veertig Retour- ettes in heel Nederland. Ook in het buitenland sloeg het idee aan. Er is al een Retourette in Oslo (Noorwegen), in Oostenrijk zijn er vijf en in het Duitse Stadt Lip- stadt is er deze maand ook een ge opend. Dit jaar komen er ook Re- tourettesin Zwitserland en Dene marken. Heus bedrijf De Retourette is uitgegroeid tot een heus bedrijf. Alles wordt van uit het hoofdkantoor in Schiedam bestierd. Supermarkten die een Retourette willen beginnen krij gen een totaal milieuplan aange boden. Zij betalen 175.000 gulden voor de bouw van het recycling- parkje, inclusief een roadshow bij de opening met een 'levende' Frea. Daarnaast betalen zij 5500 gulden per jaar voor de licentie en onderhouds- en servicebeurten. „Wij zorgen dat alles blijft functio neren en bewaken de formule. Sponsors zijn alleen welkom als zij iets idealistisch op milieuge bied voorstaan," aldus De Block. Deelnemende supermarkten en de gemeenten zijn enthousiast. bij onder meer de A 4 door Mid den-Delfland. Zij kan daar tegen zijn, maar ik vind dat het niet meer als gerechtvaardigd is. Er is ooit een geluid- en ziehtgarantie afgegeven door Midden-Delfland en daar kan nooit worden voldaan als die wegniet ondergronds wordt aangelegd. Als mevrouw Verbugt dan zegt dat de inwoners van Limburg, Brabant en Overijs sel het slachtoffer worden, toont zij gebrek aan kennis voor de ge- Uit onderzoek is gebleken dat een supermarkt met een Retourette al gauw tien procent meer klanten trekt. „Milieu gaat voor de klan ten een steeds grotere rol spelen. Supermarkten zijn verantwoorde lijk voor negentig procent van de afvalstroom. Dan moet je ook een rol spelen bij het verantwoord ver werken van al die spullen," vindt De Block. „En wat is er makkelij ker dan dat je al die verpakkingen terugbrengt op de plaats waar je ze gekocht hebt." De hoeveelheden die de Retouret- tes inzamelen liegen er niet om. In gemeenten waar supermark ten een milieuparkje hebben is de hoeveelheid recyclebaar afval met zeshonderd procent gegroeid. Zo zijn er al gemeenten die dankzij de Retourette een vuilniswagen minder kunnen laten rijden. Maasland Volgens Integratie Tuinbouw Ontwikkeling Maas land (ITOM) beschermt het fiets pad langs de Herenlaan juist het daar pal naast gelegen monu ment Enkele weken geleden kondigde de Historische Vereni ging Maasland aan bezwaar te maken tegen dit pad, dat volgens hen weer een bedreiging is voor het monument Maar dat valt mee, weet de histo rische vereniging inmiddels ook. „We denken nu zelfs dat het pad het monument niet eens haalt," schiedenis van het besluit om de weg aan te leggen. Toen is die ga rantie afgegeven omdat die weg controversieel was, dus dan kun je daar nu niet ineens van afstap pen." Kees van der Windt, wethouder in Vlaardingen: „Natuurlijk zyn we teleurgesteld dat het kabinet toch weer heeft gekozen voor de maaiveld-variant. Al weten we niet precies wat de aard van het Naast de praktische kant van het inzamelen buit De Block de Re tourette uit om het publiek mi lieubewuster te maken. Zijn idee- en lijken op dat gebied onuitput baar. In elke Retourette staat een sprekende boom, die na inworp van een gulden een sprookje ver telt. De opbrengst gaat naar een goed doel, zoals bijvoorbeeld de zeehondencrèche in Pieterburen. Op beeldschermen wordt continu milieu-informatie van de gemeen te vertoond. Voor de kinderen zijn er educatieve computerspelletjes. De bankjes in de Retourette zijn gemaakt van vermalen en samen geperste melk- en sappakken. Met fabrikanten, die hun produc ten in plastic flessen verpakken, wil De Block tot een soort spaar systeem komen dat korting biedt als de verpakking wordt ingele- laat verenigingsvoorzitter Van Buuren weten. De vereniging heeft het ITOM nu uitgenodigd om eens met elkaar om te tafel te gaan zitten en te praten over de ontwikkeling van tuinbouwge bied Oud Camp, dat vlak in de buurt van het monument - een grasveld met daaronder archeo logische resten- wordt ontwik keld. Zandbed Deze uitnodiging is overigens een reactie op een brief van het besluit is omdat er ook nog dat potje van twee miljard is, waaruit inpassingsgelden onttrokken kunnen worden. Het is natuurlijk de vraag of we daar op kunnen re kenen. Wij zullen als gemeente Vlaardin gen in elk geval fel blijven tam boeren op een goede inpassing als de weg onvermijdelijk is. AI die verhalen over de economie, waar voor die weg dan kennelijk nodig is, sluiten een uit milieuoogpunt verantwoorde inpassing natuur lijk niet uit. Integendeel: ook hier geldt dat economie en milieu sa men moeten gaan. Het uitstel kunnen we gebruiken om na te denken over goede in- passingsvarianten. En wat na tuurlijk heel raar is, is dat het ka binet de A 4-Zuid helemaal de toe komst inschuift. Terwijl het ver haal van de A 4 toch is de as Am- sterdam-Rotterdam-Antwerpen. Het is maar weer de helft van het verhaal en de vraag is dan wat de functie van de weg is. Een reden te meer om die weg goed weg te stoppen, als uiteindelijk blijkt dat die weg niet nodig was geweest." Stoffel Molenaar, voorzitter van de Industriële Kring Vlaardin gen: „Iedereen behalve de ge meenteraden van Vlaardingen en Schiedam zien wel in dat die weg er moet komen. Alleen moet dat wel op een zo milieuverantwoor- delijke wijze gebeuren. Ja, dat vinden wij ook. Het liefst van Delft tot aan de Beneluxtunnel ondergronds. Het gros van onze werknemers woont hier. En als die daar geen plezier meer in heb ben maak je de problemen alleen maar groter want dan gaan ze ver der weg wonen en staan ze nog langer in de file. Liever gisteren dan vandaag dus die weg, want het is natuurlijk een ramp om overal doorheen te komen." Ben Pluimer, directeur van Pa trimoniums Woningstichting en betrokken bij het plan De Rits dat voorziet in de bouw van zo'n vijf tienhonderd woningen, kantoren en een sportpark op de A 4, die Schiedam-Noord enVlaardingen- Holy in elkaar moeten doen over lopen. Voorwaarde is wel dat de rijksweg onder de grond ver dwijnt: „Teleurgesteld dat het ka binet maar -380 miljoen beschik baar heeft gesteld en ik hoop ook dat het potje van twee miljard voor de A 4 kan worden gebruikt. Ik sluit niet uit dat Den Haag met dit besluit wil bewerkstelligen dat de regio met een eenduidig alter natief komt Ik denk daarbij aan de gemeentebesturen van Schie dam, Vlaardingen, Schipluiden, Delft, maar ook aan de Stadsregio. Als die met z'n allen met één plan komen, dan is er best meer geld in Den Haag. Daar zie ik de uitda ging, alle partijen op één lijn krij gen. En dan zouden de gemeente raden van Vlaardingen en Schie dam een wat actievere rol moeten spelen. Als je kijkt naar Limburg, Brabant en Overijssel mogen we blij zijn dat de A 4 nog in de plan ning van het kabinet zit. Het gaat nu over de vorm waarin en het lijkt mij onbestaanbaar dat ook Den Haag vindt dat zo'n weg nog op maaiveld-niveau'komt" verd. Ook praat hij met de fabri kant van flessenautomaten over de mogelijkheid de opbrengst van statiegeld automatisch aan een goed doel te schenken. De Block's droom is dat er overal ter wereld Retourettes komen. Dit jaar gaat zijn bedrijf voor het eerst een bescheiden winst maken. Het Retourette-idee wordt ook ver taald naar andere bedrijfstakken. Zo is er in Rotterdam al een fiet senmaker die oude banden en flesjes olie inzamelt Ook heeft De Block een Retourette-plan klaar liggen voor een tuincentrum, dat plastic potten, bestrijdingsmidde len en aarde wil inzamelen. „Als we zestig Retourettes hebben gaan we een landelijke dag orga niseren, waar we kunstenaars la ten zien watje allemaal van afval kan maken." ITOM aan de vereniging, met het voorstel om eens met elkaar te praten. In die brief legt het ITOM verder uit waarom het fietspad langs de Herenlaan juist be scherming biedt aan de archeolo gische resten: 'Op dit moment maakt de halve sloot deel uit van de archeologische vindplaats. De" sloot is negentig centimeter diep. Door het water in de sloot ontstaat een meer open verbin ding met voorwerpen, die vol gens deskundigen in de bodem aanwezig zijn. Wat zou er beter Dinsdag 27 oktober SCHIEDAM Dc Oost Bingo, 14.00-16.00u. De Teer- stoof. Jeugdtheater Sonnevanck met Enger lingen, 14.O0U. VLAARDINGEN De Soenda. Mufeyno mondorgetofkest, 14.00u. Bouwspeelplaats. Bouwenvuorkin- deren van 6-12 jaar, 10.00-16.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Grj, 20.15 Ne derlands DansTheaterl. BHrikrthadkthaatsr 15.00 De boer en de struisvogel. Martttom Museum Prins Hendrik 12.00-16.00 New York tn Rotterdam, de Doelen Jumaanse Zaal20.15 Meesters aan het klavier. Ahoy' 20.00 Eros Ramazzotti. Uixw "nwater2D.l5 Hair. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. 20.30 Be reniceMul Ier Pier Najaarskermi s. Zaal de Unie 20.30Archrtectuurcafé. Woensdag 28 oktober SCHIEDAM Sportzaal Oost Voetbaltoernooi jongeren Oost, 14.30-17.30u. Theater DeTeerstoof. Terra Incognita-De laatste streek, I4.00u, Theater a.dSchle .Toneelgroe p Deappel-De Dag, de moeder van de Nacht,19.15u. Zorg centrum Oe Ha rg, 0 ptreder Ueg»r des Heiis, 19.30 VLAARDINGEN Bouwspeelplaats. Bouwenvoorkinderenvan 6-12 jaar, 10.00-16.00u. Stonkerk. Orgel- en sameruangavond m.m.v. Waas JanMulder, 19.30u. Stadsgehoorzaal. Willem Nijholt en Gerne van der Wel met En nu wij. 2Q.0ÖU. ROTTERDAM Bibliotheektheater 15.00 Jacobus Wieman, poppentheater. Galerie Ron Mandoa 10.30 peuters; 14.30 4 tot 8 jaar Vanuit de Sprook- jesstoel. SchWandshulsfilm: De inhuldiging van Koningin Beatrix. Maritiem Museum PrlnsHendrik12.00-16.00NewYork in Rot terdam. Speel-O-Theek De Speeldoos 14.30 Kikker is kikker. Theater 't Kapelletje 14,30 Rasmus en de geluksvogel. Luxor The ater 20.15 Hair. Parad Ij «kerk The SongCom- pany. Stockhousen - Stmmung. Prinses Theater 2 0.15 Fedenco Garcia Lorca. Rotter dam TheaterWest 19.30-21.30 Koor Spé len met je stem, Theater Zuldpletn Gei. 20.15 Ene Vaaraxi Morel Chanela, Sextet Zaal de Unie 20.30 NCRV Vdgspot-Uve, Schelling"* 19.00 Zzep. Rotterdamse Schouwburg Grx 20.15 Zes personages op zoek. Kl2.20.15 Mensch durf te lemen I. Edu catieve Tuinen Hoogvliet 12.30-15.30 Herfst. Erasmus Universiteit, zaal B3 16.00-17.30 De grote boeken. De Koran, Muller Pier Najaarskermis. Van do. 22 okt. t/m wo. 28 okt RtrfTERDAM Cinerama 1: 'Halloween; H20' (16) dag.13.15-16-lS.45-21.30.ClnJ: Titanic* (12) dag. 12.30. 'Saving Private Ryan' (16) dag. 17-20.30. Cln.3: 'Smail sold mis' (at) dag. 12.45-15.30-18,20-21.15. Cfo.4: 'Six days, Seven n ights' al) dag. 18.45-21.15;do- .w. ook 13.15-16. Cta.5: Wild Things' (16) dag. 19, do.vr.00k 15-45. 'Het 14e Kippetje' (al) dag. 13-21.45. imax Theater: Black Cinema Night The Play ers Club 'Hoodlumza00.30. Thrtll Ride* (al) dag.(feeh,ma.) 12-15-20.15, ma.tMlIeen 15-20.15. 'Amazone' (ai) dag.13. 'Everest" (al) dag.14-16. 'Saving Private Ryan' (16) dag.2i.15. 'Serengeti Symphony' (16) dag. 17-18 JO. Ven. The James Gang" (16Jdag.20.Thelce Storm' (16) dag.(befi.ma.) 22, vr.oefc 15. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Bienvenidomr- Marshall!' do.19,30 'Camada Negra* do.21.30 Tata Morgana" vr. 19.30 'Muerte de un eicltsta' vr.21.30. 'Calie Mayor" za.19,30 'Ana y los Lobos' za.21.30 'Surcos' zo.13 'El crimen decuenca'zo.l5'losGclfo5'zo.l9,30 'Cuerda de presos' zo.21.30. '0 jardm de las deteias'.rna.21.30,AiTebato'di.L9.30'L8Cor- te de Faraon' di.21.3G 'La prima Angelica' wo.19.30 'LasTruchas'wo.21.30.Tram$pot- tmg* vr.15.30. Ven.3; 'Knoflikari' (16) dag. 19.30. 'East palace, West palace' (16) dag.22,vr.ookl5.Ven.4: The secret adven tures of Tom Thumb' (16) do.vrja.20, vr.ma.di.wo. ook 15. 'Conte d'automne' (16) zo.ma.di.wo. 19,30. Theidiots' (16) dag. 22. Lum.1: 'Or.EXrtittie' (al) dag.l3'.30-15.45- 18.30-21.15. lum. 2:Godzilla' (12) dag. (beh.vr.za.) 13.30-17-20.45; vrja,12- 15.15-18.45-22.15. zo.niet 13.30. lum.S: 'Armageddon' (12) dag.17,15-20,45; do- .vr.ook 13.45. lum. 4: 'bar* (16) dag. 18.15- 20.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. -<• Pathé: 'Saving Private Ryan' (16) dag.11.20- 15.30-20. zomiet 11.20. 'Godzilla' (12) dagll.40-ia,50-18-21,10.'Lethal Weapon 4' (16) dag. 11.50-18.20-21,10; di.met 21.10. do.vr. ook 15. 'Hooe Floats' fa!) dag. 19.10-21.40; do.vr.ook 11.30-14- 16.30. 'Out of Sight' (12) dag.15,20-18.15- 21.20; do.vr.ook 11.30. 'Elizabeth' (16) dagl5.20-18.15-21.20, do.vr.ook 11.40, 'Dr.Dolittle' (al) deg.11.20-14-16.10-1820- 21.20. Sneak preview; 'Baas boven baas' (al) di. 21,30. Nachtvooratelllngen: Lum.1: 'Dr.Dolittle1 (al) vr^a.00,15. Lum.3: 'Lethal Weapon 4' (16) vr.za,00.15. Lum.4: Halloween: H2Q' (16)vrza.00.30. Kindermatineec: Cln.4: 'Dubbel Dwars* za.t/m w.12.15-15.15. Cln.5: 'Freddie the Frog' za .fm wo. 15.45. lum.3: zo.25/10Sen»- orkid'Centra I doBrasil'11The Mighty'13.30 'La vita bella' 15.45. 'Air Bud' za.t/m wo.l2.15-14.45.Lum.4:'SerengetiSympha- ny'dag. 13-15.15, zo.alleen 13. Pathé: 'Het magische zwaard' za.t/m wo. 14.40-16.30. 'Dubbel Dwars' za.t/m wO.11-13,40-16.20. 'Madelief: Krassen in het tafelblad' za.t/m wo.ll.10-13.10. 'Jachtopdekteintjes'ZH.Vm wo.11.10-13.20. Ven.l: 'Madelief; krassen in hettafelblad'zo.13-16.30. 'Astnd ünd&en vertelt' ma.15. "Verre vfuchVtwee keef Ida' di.15. 'Op eigen hou^e' wo.15. Ven .3: 'Lotta looptweg'zo.ma.13. 'De laatste eenhoom'zo- .ma di,wo.15. Lotta uit de Kabaalstraat' di- .wo.13 zijn om deze af te dekken met een zandbed en vervolgens een fietspad. Naar onze mening en de mening van deskundigen ont staat een betere afdekking van de vindplaats dan nu bet geval is'. Kwwtu tie vereniging hel tiaar - niet heleméél mee eens is, zullen de historici geen bezwaar indie nen. „De ROB (Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek, red.) moet het nu maar uit zoeken," aldus VanBuuren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5