li,: Op zoek naar de identiteit van Vlaardingen Schiedam voor één dag het middelpunt van Europa Schiedam gaat de kaasschaaf inruilen voor de hakbijl mgeoda Service Eerste Rijnmond Muziek Festival Nieuwe expositie in Groene Luiken Showbands in de Margriethal Bij kunstenaar over de vloer Rotterdam aan Zee Rotterdams Dagblad Vrijdag 6 november 1998 Van burgemeester Bert Stam ontving ik deze week een brief. Geen persoonlijke boodschap. Ook geen gezeur over mijn kritiek op zijn functioneren als beheerder van ons stadhuis en de daarin voor vrij willigersorganisaties afgesloten Burgerzaal. Neen, het was een on persoonlijk stendlfje aan Dhr. B, P. van Haren, Vemieuwingsdatum 06-12-1998. Geachte heer/mevrouw, begon de burgemeester van Vlaardingen drs. L. W, Stam, zijn aan mij gerichte briefje. Hij wees me erop, dat mijn rijbewijs over een maand aan vernieuwing toe is en dat ik daar voor van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 13.00 uur per soonlijk aan de balie van de sector burgerzaken dien te verschijnen. Voorts verwees hij naar een bijgevoegde folder 'Aanvragen of ver nieuwen van het rijbewijs', die ik overigens niet in de gemeentelijke enveloppe heb aangetroffen. Wel zat er een tweede stencilvelletje bij waarop ik kon lezen wat ik zou moeten doen als ik na het behalen van mijn rij-examen mijn eer ste rijbewijs kwam aanvragen of als ik voor de vemieuwingsdatum in een tijdmachine mijn leeftijd zou versnellen tot 70 jaar of ouder. Daar tussendoor vond ik ook wat ik moet meenemen om straks mijn nieu we rijbewijs direct mee te krijgen. Mijn oude rijbewi is en twee pasfo to's zijn voldoende, begrijp ik uit de tekst De 'leges' van 49 gulden hoeft volgens het stencil alleen de indiener van een eerste aanvraag mee te nemen. Met de 'eigen verklaring' van 32,30 gulden, het 'afschrift GBA' van 10,85 gulden en het als vierde kostenbedrag onderaan vermelde 'extra bij vermissing' heb ik ook niks te maken. Toch een mooie service van onze burgemeester. Ondanks de onvolkomenheden in de brief kan ik zo'n seintje vanaf het stadhuis zeker op prijs stellen. Meen begrijp ik niet, waarom niet alle Vlaardingse rijbewijshouders zo'n service krijgen. Mijn vrouw, met een eerder te vernieuwen rijbewijs, heeft bijvoorbeeld geen briefje van de burgemeester ontvangen. BEN VAN HAREN Waterweg Niet minder dan 51 koren en orkesten uit de regio doen mee met het eerste Rijnmond Muziek Festival, tijdens de eerste twee weekeinden van november. Het initiatief van het festival is genomen door de mu ziekscholen uit onder meer Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Ieder deelnemend koor of orkest geeft een optreden van dertig minuten. Aan het festival zijn geen audities vooraf gegaan. Ieder orkest, kamerorkest, samenspelgroep, groot of klein koor kon zich opgeven. Het enthousiasme bij de ver enigingen was zo groot dat in totaal veertien concer ten worden gegeven. Kaarten voor deze manifestatie zijn verkrijgbaar aan de zaal of de kerk en de toegang bedraagt vijf gulden. Vanavond vanaf 19.30 uur zijn er optredens in ontmoetingscentrum Koningshof in Maassluis. Vrijdag 13 november spelen de koren en orkesten in Dorpskerk Kethei in Schiedam en op za terdag 14 november om 14.00 en om 19.30 uur in'de Oosterkerk in Vlaardingen. Vlaardingen Het werk van Gonny van den Nouwelant-Ruijze- naars is vanaf vandaag te zien in aanloophuis De Groene Luiken in Vlaardingen. Zij kreeg in Tilburg haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Vor ming, maar woont en werkt sinds 1975 in Maassluis. Geboeid door het Hollandse landschap maakt zij vaak schilderijen van plekjes in haar omgeving. Zij maakt veel aquarellen of stillevens en modellen in acryl of gemengde technieken. Het meest recent maakte de kunstenares een serie acrylschilderijen, waarbij uitvergrote bloemvormen het uitgangspunt zijn. Al schilderend wordt het bloemmotief onderge schikt aan het spel van kleur en lijn. De expositie is tot en met 13 december te zien tijdens openingstij den van het Aanloophuis aan de Oosthavenkade, Het Schiedams show-, drumband- en majorettencon- cours dat morgen voor de achtste keer plaats heeftin de Margriethal, groeit qua belangstelling. Vanaf 09.30 tot 18.00 uur strijden deze keer 32 korpsen uit de regio en ander delen van het land om een goede beoordeling van een deskundige jury. Naast de hier bij behorende prijzen zullen door de gemeente Schie dam drie wisselbekers wórden toegekend aan die korpsen die het hoogste aantal punten hebben be haald. Entreekaarten (zes gulden) worden verkocht aan de kassa. Beeldend kunstenaars uit Maassluis geven bewo ners en andere belangstellenden zaterdag en zondag de kans een kijkje in hun keuken te komen nemen. Het Project Interculturele Ontmoeting (PICO) heeft voor dit doel een atelier-route samengesteld. Deze voert langs tien ateliers en een grote werkplaats bij Klei kleur. Negentien kunstenaars hebben zich op gegeven en tien van hen hebben een eigen atelier in Maassluis. De andere negen kunstenaars werken thuis, maar hun ruimte is niet geschikt om open te stellen. Vandaar dat hun werk bij Klei Kleur is te bewonderen. De route, plattegrond, openingstijden en namen en adressen staan in een programma-fol der. Deze folder is af te halen bij onder ander de stad huis-balie, de Woningstichting en Ontmoetingscen trum Koningshof. Hoek van Holland Harmonievereniging Rotterdam aan Zee geeft mor gen de jaarlijkse uitvoering. Voor de pauze bestaat het programma uit concert-repertoire, daarna komt modernere muziek aan bod. Ook de marchingband geeft acte de presence. De uitvoering wordt gegeven in De Hoekstee en begint om 20.00 uur. De toegang voor niet-donateurs bedraagt vijf gulden, donateurs en genodigden mogen gratis naar binnen. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Benvan Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 426S227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Door Jan Rozendaal VlaardingenOp de drempel van een nieu we eeuw slaan veel mensen aan het twijfe len. Jemig, de 21 ste eeuw komt eraan Hoe moeten we daarin vredesnaam in stappen? Vertoon je enige onevenwichtigheid, op zo'n moment sla je dan helemaal uit het lood. In de Vlaardingse politiek is het al niet an ders. Natuurlijk legt de coalitie de verkie zingsuitslag nog graag uit als 'steun voor de afgelopen vier jaar'. Ja, D66 werd aan de kant gezet omdat die coalitiepartner uit de vorige periode door de kiezer werd gehal veerd. Net als in de rest van het land, PvdA en WD wonnen, net als in de rest van het land. Het CDA verloor stemmen, net als in de rest van het land. Dan kun je wei blij ven roepen dat je on danks de bezuinigingen de steun hebt ge kregen, maar het zelfvertrouwen lijkt toch afgebrokkeld. Is niet zo vreemd als je - bij goed kijken - ziet hoe versnipperd de Vlaardinger in maart z'n stem heeft ver deeld: tien partijen, waarvan drie eenmans fracties, telt de gemeenteraad (in totaal 35 zetels) maar liefst. Als je dan ook nog eens weet datje eigenlijk geen cent te verteren hebt, slaat die spanning van de nakende volgende eeuw in je knieen. De oppositiepartijen stelden gisteren m hun algemene beschouwingen vast dat bur gemeester en wethouders geen besluiten durven nemen. Alles wordt vooruit geseho ven zodat in het kader van het stadsplan de hele boel tegen elkaar kan worden afgewo gen. „Als u het niet weet, wijst u naar het stadsplan," briesten raadsnestor Rien Lens velt (SRG) en Ton van der Steen (D66). Maar de coalitie liet zich nog niet van haar stuk brengen: pas als het stadsplan er ligt kan Vlaardingen afstappen van dat ad hoc- beleid en kunnen er afgewogen ideeen en maatregelen op tafel worden gelegd. Ver volgens moet worden gekozen wat, gezien de penibele financiële situatie, ook echt kan. We zitten dan al in het begin van die nieuwe eeuw, wat de besluitvaardigheid misschien ten goede komt. Rauw Maar het nieuwe stadsplan moet groeien vanuit de Vlaardingse identiteit. Daarvoor moet Jan en alleman de komende maanden worden uitgehoord. De identiteit van Vlaar dingen: vijf Hoogwittes of uit de wind mij meren over het haringverleden, daartus senin ergens moet die basis liggen. Albert Brouwer (Stads- en Burgerbelangen Vlaardingen) was gisteren degene van de tien fractievoorzitters die het dichtst bij die Vlaardingse identiteit kwam. Vlaardingers, betoogde hij, zijn 'nogal direct en wellicht ongeduldig'- „Hun specialiteiten zijn de ha ring (die men het liefst rauw in de keel laat glijden), de ijzerkoekjes (half gaar gebak ken) en het speculaas van Romijn (evenmin doorbakken). U ziet, ze hebben haast." Zo'n stadsplan, mopperde Brouwer in koor met de rest van de oppositie, kost tijd (=geld) en geld. En geld, is dat nou niet Het Probleem in Vlaardingen? De Vlaardinger wil actie, besluiten, niet weer na het zoveel ste reorganisatie- of vernieuwingsproces binnen de muren van het stadhuis waar tonnen (bovenop de voorgaande miljoenen) heen gaan. Opruimen Natuurlijk had één van de wethouders KPN-baas Wim Dik kunnen citeren die de ze week de volgende reorganisatie bij het postbedrijf vergeleek met het opruimen van je huis: „Je grijpt in, maar je laat meest al dingen liggen waarvan je denkt: die kan ik niet missen. Later denk je daar dan an ders over." Ja, 't huis opruimen, dat doen de meeste Vlaardingers wel één keer per week, maar daar doe je verder toch niet zo moeilijk over. Daar haal je geen gespeciali seerd en duur schoonmaakbedrijf bij. Of je moet er wel een heel erg zootje van hebben gemaakt. Maar de coalitie houdt het stadsplan voor Vlaardingen vast als basis voor de 21ste eeuw. Groenlinks deed gisteren een sug gestie aan PvdA, WD en CDA om er voor te zorgen dat ook de oppositiepartijen, die stuk voor stuk zeer kritisch waren over het stadsplan, de toekomstvisie omarmen: het stadsplan wordt pas geldig als tweederde meerderheid van de raad er mee akkoord gaat. Daarvoor zyn behalve de drie coalitie partners tenminste de SP of twee of meer andere oppositiepartijen nodig. „Breed ge dragen," noemde GroenLinks-fractievoor- zitter Ben van der Velde dat. En dat im mers, propageert de coalitie ook. Maar wet houder Van der Windt smeet die deur me teen dicht: „Een meerderheid is een meer derheid." Misschien vanuit de coalitie met zo gek om daar niet in mee te gaan, omdat PvdA, WD en CDA de regie daarmee helemaal uit han den geven. Maar daarmee degradeert het stadsplan zich wel tot een speeltje van die zelfde partijen en de ambtelijke top in het stadhuis. En dat, zo veel staat vast, past niet bij de Vlaardingse identiteit op straat. Schiedam De gemeente Schie dam is eind deze maand voor één dag het middelpunt van Europa. Op 28 november is de Branders- stad namelijk gastheer voor de conferentie van de partnersteden- kring: zeven steden uit evenzo veel landen die vriendschappelij ke betrekkingen met elkaar heb ben aangeknoopt. Over ruim drie weken zullen vertegenwoordigers uit Neath-Port Talbot (Engeland), Esslingen am Neckar (Duitsland), Vienne (Frankrijk), Udine (Italië), Veienje (Slovenië) en Aibacete (Spanje) elkaar ontmoeten in Schiedam om te praten over kunst, de Euro, jongeren en inter nationale uitwisselingen. Het is de tweede keer dat Schie dam gastheer speelt voor de inter nationale ontmoeting. Ook in 1990 streek het internationaal ge zelschap neer in de Brandersstad. De kring van partnersteden, nu al weer dertig jaar oud, komt ieder jaar in een ander land bijeen met als doel om de vriendschapsban den te onderhouden, verwaterde eonlacten-aan te halen en uitwis selingen op allerlei terreinen te stimuleren. Met de organisatie is een investering gemoeid van een ton. Eenderde van deze kosten wordt overigens vergoed door een subsidie van de Europese Com missie. De conferentie op 28 november begint met een plenaire vergade ring waarin de uitwisselingen van de afgelopen jaren worden geëva lueerd, over nieuwe ontwikkelin gen op het gebied van jumelage wordt gepraat en de uitwisselin gen voor de komende jaren wor den besproken. De Schiedamse organisatie wil het internationaal treffen een ex traatje meegeven door 's middags een lezing op het programma te zetten over de Euro, Deze lezing wordt gegeven door de financieel directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) C. van Tilborg. Overigens geen onbekende voor Schiedam aange zien hü er wethouder is geweest. Hij zal de gevolgen toelichten die de invoering van de Euro heeft voor de burgers van de Europese lidstaten. Naast de partnerstedenconferen- tie heeft ook een jongerenconfe- rentie plaats. Op deze bijeen komst zullen beleidsmedewer kers uit de zes partnersteden die zich bezighouden met jongeren- zaken kennis en ervaring uitwis- HetlsnietdeeeistekeerdatdeconferentievanpartnerstedeninSchiedamwordtgehouden.OokinlQÖOwasdeBrandersstadgast- heer. Archieffoto Roel DijKstra selen. Verder maken ze afspraken over het Eurokamp dat jaarlijks wordt gehouden. Dit bijeenko men van Europese jongeren is dit jaar in Esslingen am Neckar ge houden. Negen Schiedamse jon geren hebben daar hun (educatie ve) vakantie gevierd met leeftijd genoten uit Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en Wit Rusland. Ook de kunst komt aan bod tij dens de internationale bijeen komst eind deze maand, het colle ge heeft namelijk een aantal pro fessionele kunstenaars uit de partnersteden uitgenodigd om deel te nemen aan een workshop. Deze moet uiteindelijk leiden tot een kunstwerk, een windroos, in de hal van het Stadserfcomplex. Het uiteindelijke resultaat hoeft slecht aan twee criteria te vol doen; het moet op enigerlei wijze lijken op een windroos en het moet in de ontvangsthal pasoen. Omdat een kunstwerk niet met een vingerknip te realiseren is, ar riveren de kunstenaars al op maandag 23 november in Schie dam. Zodoende hebben ze ruim schoots de tijd om samen tot een ontwerp te komen. Het is de be doeling dat de windroos op de slotdag van de partnerstedeneon- ferentie wordt gepresenteerd. Nog ruim voor de conferentie start mogen de zes deelnemende steden zich al verheugen op inter nationale erkenning. De Europe se Commissie zal de kring van partnersteden namelijk de zoge heten Etoile d'or (de Gouden Ster) toekennen omdat de zes steden flink aan de weg timmeren met de jongerenuitwisseling. De prijs wordt volgende week vrijdag uit gereikt tijdens een groot congres over stedenbanden in het Itali aanse Ferrara, Om de conferentie niet te veel een aangelegenheid te laten zijn voor een beperkt gezelschap, wordt donderdagavond 26 november een informele bijeenkomst ge houden in het Novotel aan de Har- galaan 2. Iedere Schiedammer die zijn talenkennis wii opvijzelen en mensen uit de partnersteden wil ontmoeten i s hier welkom. Door Edwin Cornelisse Schiedam Over uiterlijk een halfjaar zal het Schiedams colle ge het startschot geven voorde ta kendiscussie, een heroverweging van alle taken, diensten en zaken die de gemeente nu voor haar re kening neemt. Dit jaar is de laat ste keer geweest dat het gat in de begroting gedicht kon worden met de kaasschaafmethode: een beetje bezuinigen, wat minder in vesteren en scherper ramen van de kosten en lasten. Er moeten nu duidelijke keuzen worden ge maakt. En daarbij valt niet te ver mijden dat er impopulaire en har de maatregelen worden genomen. De kaasschaaf wordt ingeruild voor de hakbijl. De wethouder van financiën, A. Wiegman wees de raadsleden de afgelopen week tijdens de raads commissies al een paai keer op het feit dat de rek er nu toch echt uit is. Wil de Schiedamse gemeen teraad volgend jaar weer een slui tende begroting voor de neus krij gen, moeten nu duidelijke en har de keuzen worden gemaakt. Maar vooral tijdens de vergadering van de raadscommissie financiën werd duidelijk dat de wethouder stond te preken voor eigen paro chie. Ook de raadsleden beseffen terdege dat een takendisussie (prioriteitendiscussie, een bezin ning op de gemeentelijke taken) niet te vermijden valt. Sommige fracties zien de eerste aanzet voor deze discussie nog liever morgen op de agenda staan dan, zoals de wethouder heeft toegezegd, over een halfjaar. De vraag is echter of deze raadsle den nog zo staan te trappelen als de discussie straks ook daadwer kelijk wordt gehouden. Want har de keuzen betekent vaak veel pijn. En bij het lijden wordt vooral de sector cultuur, sport en welzijn getroffen, zo leert de ervaring bij een dergelijke 'heroverwegingen van gemeentelijk laken' in ande re dorpen en steden. Immers: we gen en woningen moeten nu een maal aangelegd, gebouwd én on derhouden worden. Daarvan kan je als gemeente moeilijk zeggen: doen we in het vervolg niet meer. Maar subsidies aan clubs, vereni gingen en instellingen, dat is een heel ander verhaal. Hetzelfde geldt voor allerlei vormen van on dersteuning en dienstverlening. Moetje als gemeente bijvoorbeeld kostenloos zorgen voor dranghek ken en een opruimploeg bij grote evenementen in de stad? Takendiscussies spitsen zich, in ieder geval als het om direct merkbare effecten voor de burger gaat, vaak toe op deze (pljn)pun- ten. Het zijn de keuzen die de meeste commotie veroorzaken bij de inwoners van een gemeente. En dan hebben we het wel over de mensen die by de volgende ver kiezingsronde mogen bepalen welke partijen mogen plaatsne men in de gemeenteraad. Je krabt je als politieke party wei eventjes achter de oren eer je goedkeuring geeft aan het stopzetten ol dras tisch verminderen van de subsi die aan sportclub 'x' of de sociaal culturele instelling 'y'. De afgelopen commissieronde is er al een klein voorproefje ge weest van een takendiscussie. Op bescheiden niveau. Het college stelde namelijk voor om School- buitenhuis te sluiten en de finan ciële ondersteuning van de kunst klassen in het Stedelijk Museum Schiedam te beeindigen. Inmid dels is na bespreking in de com missies duidelijk geworden dat de meerderheid van de gemeente raad niets voelt voor deze college- plannetjes. Wethouder Wiegman kon het vervolgens niet laten om de raadsleden op hun tegenstrij dige gedrag te wijzen. „Aan de ene kant roept u: we moeten een takendiscussie houden, maar te gelijkertijd wijst u voorstellen af die voorzichtig de kant op gaan van zo'n discussie," aldus Wieg man. De Schiedamse gemeenteraad roept om een heroverweging van gemeentelijke taken en zal die ook knjgen. Alleen al door het feit dat er eigenlijk geen acceptabele alternatieven zijn. Want aan een fikse verhoging van de belasting tarieven, een uiterst simpele en snelle manier om extra geld in de gemeenteschatkist te krijgen, wil zowel het college als de meerder heid van de gemeenteraad niet beginnen. Dan is er nog het Ge meentefonds, de rijkspot met geld die de belangrijkste inkom stenbron voor gemeenten in ons land vormt. Daar hoeven al hele maal geen wonderen van ver wacht te worden. Integendeel. Schraal Hans is al enige tijd keu kenmeester bij de verdeling van deze subsidiepot. Blijft over om eens kritisch naar het eigen huishoudboekje te kij ken. Een takendiscussie dus. Een proces van afwegen waarbij de kaasschaaf moet worden inge ruild voor de hakbijl. Want deze heb j e nu eenmaal nodig om kno pen door te hakken. Het verschil tussen de partijen die nu roepen om een takendiscussie en die straks de hakbijl durven hante ren, is de lef om impopulaire maatregelen te nemen. Gezien de discussie rond Schoolbuitenhuis en de kunstklassen gaat politiek Schiedam dus een roerige periode tegemoet. Vrijdag 6 november SCHIEDAM Filmhuis. Die Cëlzmanner von Tibet, 21.00u. Theater a.d. Schle. Boudewijn de Groot, 20.15u. 't Podium. Vrijdagavond cd's, 20,00u. Total Music. Roadkill, 22.00u. VLAARDINGEN Ujnbaanhalien. Pluimvee beurs, lot IS.OOu, Het Zeepaard. ManusetJeanette, 21.00u. ROTTERDAM Vertre kha 11 en H AL. 12.00-22.00 Grote In- t.Kunst- en Antiekbeurs. Lantaren/Venster 20.30 Rood Red Rouge, Jeugdtheater Hof plein 19.00 Piggelmee. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 19.30 Assepoester. Stu- dio20.45 Het drama van de dochters van Lot. KJ.Z, 20.30Angel Eyes, de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams Piiilharmortisch Orkest Ahoy" 20,00 Elton John. Casino 21.00-02.00 Tno Gmger. Tinnegieter Bert Leefkens maakt au thentieke tinnen kerstversieringen {20,00- 01.00). De Twijfelaar 22.30 The new pollu tion. De Vlerk 21.30 Groovie Ghoulles {USA) Faroutski (B). 00.30 New Tncks. SL Uu- ranskerk 20.15 ASKO Koor. Luxor Theater 20,15 Heerlijk duurt het langst Nlghttown 21.00 Mike Stern. Prinsekerk 19.30 Ryn- roondmuztekfesüval. Theater Zuid plein Gtz. 20.15 Gordon. KIa 20.30 Piien Bianca. Ptan-C 22.00 Van Brenghe. Schelling's 19.00 Zzep. Hal 4 20.30 !k he heen dode Da- vid lief. PrinsesTheater 19.00 DePnnses Re vue. Theater 't Kape Ketje20.300nderste bo ven. Zaterdag 7 november SCHIEDAM Sporthal Margriet Concours voor show-, drum- en majorettentorpsen, gehele dag. Zorgcentrum De Harg. Demonstratie line- dancmg, 14.30u. De Fabriek. Zoet door amateurtheatergezelschap VZQD, 2O.30u. Theater a.d. Schle, Nacht van het cabaret, 20.15u. Filmhuis. Manus et Jeanette, 2l.00u, 'tPodlusn. KicKthe Bucket 22.00u. VLAARDINGEN Wijkcentrum t Nieuwelant Rommelmarkt, 10,00-16.00u. Ujnbaanhalien. Piuimvee- beurs, 10.00-16.00u. Hollandla Galerie. Nationale dag van de kunstuitleen, 10.00- 17.0Qu. Sportpark Vijfsluizen. Postzegelruil- beurs. ll.QO-16.OOu. Zaal Triangel. Film Good Burger, 13.30u. Leger des Heils ge bouw. Film Good Burger, 14,3Qu. Antiquari aat en boekhandel Uevredoor. Doop poë ziebundel Aatflolaff, 15.0Qu_ Stadsgehoor zaal. De opera Carmen, 20.00u. Grote Kerk. GlonaToonkunst,20.00a Het Zeepaard. Die Saizmanner vonTibet, 21.0Gu, MAASSLUIS Diverse locaties, Ateltierroute. Noordvüet NZ 19. Kant In-Stuif, 10.00-16.00u, Imma- nuelkerk.Orgelconcert, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Uitvoenngharmonieverenigmg Rotterdam aan Zee, 20,QQu. ROTTERDAM VertrekhallenH AL 11.00-18.00 Grote In- t.Kunst- en Antiekbeurs. Lantaren/Venster 20.30 Rood Red Rouge. Jeugdtheater Hof plein 19.00Piggelmee. da Doelen Jumaanse Zaal 9.30-17.00 Nederlands Koorfestivai. 20.15 MuzrekU!tMarokko.Gr.z.2Q.15Rotter- dams Philharmomsch Orkest/Proms. Rotter damse Schouwburg Gr.z. 19.30 Assepoes ter. Zaat de Unie 14.30 Kijk Luister Ver dacht. Ahoy* 20.00 BZN. L'Esprit 22.00 Blues-o-matics Casino 21.00-01,00 Mi- mstenevanOngehoordeZaken, Fotograaf pnnt uw foto op een keukenschort (20.OCF-Ql.OQ) C5 Jazz 22.00 Lazy River Jazzband. Luxor Theatei20.15 Heerlijk duurt het langst N Ighttown Theatercafé 13.00 Black Gnspel Festival 1998. Popular 21,00 Ray Anderson Pocket Brass Band. ParadIJskeriöO.OO Rot terdams Jongenskoor. Pelgrimvaderskerk 14.00 en 19.30 Rijnmondmuaetfestrvaf. Ro- town 22.00 Speed 78. Plan-C 22.00 The Few. Spelling's 19,00 Zzep. De Fabriek 20.30Zoet VZQD. Hal 420.30Ik heb een do de Davrd lief. LantarervVenster 21.00 O J. Othello. Prinses Theaterl9.D0 De Pnnses Revue. Rotterdamse Schouwburg Studio 20.45 Het drama vande dochters van Lot KLz. 20.30 Angel Eyes. Theater 't Kapelletje 20.30 Ondersteboven. Alliance Fran^aise 15.00 Dag van de lezer. Bibliotheektheater 20.00-03.00 Lezersfeest Café Floor 16.00 Floorshow. Diverse locaties Pr. Alexander Pnns Alexande/festival 1998. Vertrek NA1 13.30-16.00 Architectuurrondnt Van do. S t/m wo, 11 nov. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Blade' (16) dag.lbeh.za.zo.) 12.20-15.20-18d20-2l.20, za.zo.14- 18,20-21120. Cin.2: Titanic' (12) dag, 12.45. "Saving Private Ryan' (16) dag. 17- 20.30. Cln.3: 'Lethal Weapon 4' (16) dag 18.10-21.15, do.w.i aa.li.ook 12-15. Cin.4: 'Elizabeth' (16) dag. 15.20-18,20-21.20, ma.di.ook 12.20. CJn.5: 'Small Soldiers' (al) dag.13.15-16-18.45. 'Si*days, Seven nights (al) dag. 21.30. Imax Theater 'Amazone' (al) dag.13. 'Eve rest'(al) dagjbeh.vr.) 14-16-19, vj-.aileen 14- 16. Thrill Ride'(al)d3g.(beh.vf.) 15-20,vr. 15- 20.15. 'SavingPnvate Ryan" (16) dag,(beh.vr.) 21, vr.21.15. 'Serengeti Symphony' (12) dag. (beh.vr.) 17.15 zo.ook 11. Ven.l: 'like itis" (16) dag.20-22, ma.met22, vr.15. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Cheb' do.l9.30'SalytCousin'do.21.30TAutrecóté dela mer1 vr. 19.30 '100% Arabica'vr.2i.3Q. "Femmes ...et femmes' za.l9J30 'Les amis d'hier* za,22.30 Zo.vanaf 13 festivalweekend in vier zalen. 'La piage des enfants perdu' zo.19.30 'Les silences du palais' zo,21.30 'Haifaoume' di.19.30 THomme de cendres' dv.21.30 'Ie collier perdu de ia Coiombe' wo.19.30 'Bab-el ouedcity' wo,21.30. 'Brat' vr.15.30, 'Citizen Kane* ma. 21.30. Ven.3: 'Mrs Dalloway' (16) dag.20, vr.15. The lee Storm* (16) dag.22. Ven.4: The Sheltering Sky 116) zo.13. 'Ortxs Pictus* (16) dag. 19.30. The JdT.es Gang" (16) dag.22. Lum.i: The Negotiator- (16) dag.12-15-18- 21. Lum. 2: 'Halloween: H20' (16) dag.16- 18.45-21.30,do.vr.ma.di.ookl3.15.Lum.3: 'Armageddon' (12) dag.17,15-20.45, do vr- .ma.di.ook 14. Lum. 4: 'Dr.Oolittle' (al) dag.13-15.45-18.45-21.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01,00, Pathé: 'Saving Prrvate Ryan' (16) dag. 17- 20.40, do.vr.ma.dr.ook 11.50. 'Godzilla' (12) dag.ll,40-14.50-13-21, di.met21.The7ra- man Show" (12) dag. 11.30-14-16.50- 19,15-21.40. 'Blade" (16j dag.ll-16.IQ- 18.50-21.30; do.vr.ma.di ook 13.35. "Out of Sight" (12) dag.15.30-18.15-2120: do.vr.ma.di.ook 11,20. The Negotiator' (16) dag. 15.20-18.15-21.10, do.vr.ma.di.ook 11.50. 'Dr. Dolittle'(al) dag.11.20-14-16.30- 19-21.50. Sneek preview: 'Hands up" (16) di. 21.30. Nachtvoorstellingen: Lu nul: The negotia tor' (16) vr.za.OO,15. Lum.2; 'Halloween: H20' (16) vr-za. 00.15. Lum. 3: 'Blade' (16) vr- .za.0G.30. Lum.4: 'Nightwatch" (16) vr- .za.00.30. Wndermatlnees: CJn.3: "Dubbel Dwars' za^o.wo.12-15. Cin.4: freaote the Frog" za- -zo.wo.13, Lum.2: 'Air Büd' zaoo.WO.13.30. Lum.3: 'Serengeh Symphony" za.zo.wo.13- 15.15. Pathé: 'Het magische zwaard' za- jo.wo.13.35. 'Dubbel Dwars' 2a- .za.wo.ll.3Q-14.2Q. 'Madelief: Krassen m het tafelblad' za.zo.wo.ll.10-13.20. 'Jacht op de kleintjes'za.zo.wo,ll-13.10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3