Tl/»* 21>é 'Het fonteintje spuit weer van binnen' ajuus Sociale activering geeft werklozen hun gevoel van eigenwaarde terug alse briefjes van 50 in omloop Ook burgemeester kan draagvlak voor stadsplan niet stutten Japanners laten camera's constant draaien in de Westwijzer Rotterdams Dagblad Zaterdag 7 november 1998 Een jaar geleden durfde Diny nauwelijks de straat nog op. Een bij standsmoeder in een Schiedamse volkswijk, waar 'iedereen alles van elkaar weet en ziet'. Dus ook alle ellende die zij doormaakte als de va der van haar zoontje weer eens dronken was en heibel liep te schop pen. Ze wees hem weliswaar de deur, maar kwam uit schaamte amper nog buiten. Met als gevolg de angst om achter de geraniums weg te kwijnen. Als 'een geschenk uit de hemel' kwam voor haar de mogelijk heid deel te nemen aan Vrouwen op weg, onderdeel van het project soci ale activering. Diny heeft weer een doel in haar leven. „Ik bruis van energie. Hiervoor zat ik alleen maar soaps af te zappen, nu kom ik tijd te kort." Door Judith van Klaveren Schiedam Het project sociale activering van de gemeente Schiedam is eind 1996 opgezet bij wijze van ejpenment en duurt nog tot het einde van dit jaar. Bij de behandeling van de begroting voor 1999 op 10 en 12 november moet dc gemeenteraad formeel goedkeuren of het project nog eens twee jaar wordt voortgezet. Alle deelnemende partijen heb ben hier goede hoop op, want de resultaten zijn veelbelovend. „Het welzyn van de mensen ver betert. Je ziet ze opleven," zegt co ordinator Edith Janssens van het Buro voor Werk en Scholing. Sociale activering is bedoeld voor clienten van de sociale dienst die langdurig op een uitkering zijn aangewezen. Het gaat om mensen die een (bijna) onoverbrugbare af stand tot de arbeidsmarkt heb ben. Doordat zij langdurig op een minimumuitkering zijn aangewe zen, dreigen zij de aansluiting op de maatschappij te verliezen en in een sociaal isolement te raken. In Schiedam valt 60 tot 65 procent van dc uitkeringsgerechtigden onder deze groep, zo'n 1750 men sen. De bedoeling is in eerste instantie dat de deelnemers maatschappe lijk weer gaan participeren, bena drukt Janssens. „Toetreden tot de arbeidsmarkt is met het uitgangspunt. We willen de mensen er zelf bij betrekken, belangstelling voor hen tonen. Vaak hebben ze in het verleden een grote teleurstelling te verwer ken gehad, waardoor ze zich af schermen van de buitenwereld. Of ze worden belemmerd door een handicap of door het feit dat ze de Nederlandse taal niet goed beheersen. Via de sociale active ring zoeken we aansluiting met wat iemand wél kan." Dit kan uiteenlopen van yoga, een cursus schilderen, tot een be roepsgerichte opleiding. Het pro ject is daardoor heel individueel. „We moeten vaak creatieve we gen bewandelen," beaamt Jans sens. „We kunnen niet te star aan regeltjes vasthouden. De cliënt staat centraal- wat kan iemand vanuit zijn eigen deskundigheid doen." Het project is onderverdeeld in drie doelgroepen. Speciaal voor vrouwen, die veelal vanwege kin deren in een thuissituatie zijn be land, is er het project Vrouwen op mg. Bij het tweede project wor den cliënten a-select uit het be stand van sociale zaken geselec teerd. Tenslotte worden ook via Door Jan Rozendaal Vlaardlngen -» Het was een ultie me poging om de Vlaardingse op positie over de streep te halen: burgemeester Stam riep gister avond na ruim dertien uur verga deren over de begroting de frac tievoorzitters op hun motie over het stadsplan in te trekken. In die door de oppositie eensgezind in gediende motie werd de coalitie gevraagd in te stemmen met het voorstel om het wel of niet aanne men van het stadsplan tezyner- tijd te iaten beslissen door een meerderheid 'die groter is dan de som van het aantal raadsleden dat lid is van één van de coalitiepartij en'. „Ik wil een uiterste beroep op u doen om de motie in te trekken. Dit voorstel benadrukt de tegen stelling tussen coalitie en niet-co- alitie en werkt verpolitiekisering van het stadsplan in de hand. U moet op ons vertrouwen dat wij streven naar een zo breed moge lijk draagvlak,' aldus de burge meester, die het woord oppositie angstvallig vermeed. Want juist politieke standpunten moesten zo lang mogelijk buiten de discussie over het stadsplan, waarin de toe komst van de stad Vlaardingen moet worden uitgestippeld, wor den gehouden. Een zwaar middel, was het wat het college inzette: de onafhankelijke voorzitter. Dat gebeurt zelden in Vlaardingen. Maar het middel was niet zwaar genoeg. Sterker, woordvoerder Ben van der Velde (Groenlinks) namens de zeven oppositiepartijen, vond het jam mer' dat het verzoek niet van één van de wethouders kwam. En over de verpolitiekisering: „Na tuurlijk willen wij met deze motie een politiek signaal afgeven. Een mogelijkheid creëren om te ko men tot een zo breed mogelijk draagvlak in de gemeenteraad." De motie werd gehandhaafd en de stemming lag voor de hand: zes tien stemmen van de oppositie voor, negentien stemmen van de coalitie tegen. Het komende jaar moet blijken wat de invloed hiervan is op het stadsplan. Het plan waarin, zoals PvdA-fractievoorzitter Anny Atte- ma het zei, iedereen, alle ideeën mag inbrengen, waarna 'van al die mooie bloemen een prachtig boeket wordt gemaakt'. En na tuurlijk, zei ook wethouder Van der Windt, wordt er gestreefd naar 'een 10 breed mogelijk draagvlak'. Mooie woorden, vonden de oppo sitiepartijen, maar de daden ble ven uit. De coalitie wil zich niet vastpinnen op ook maar één stem meer dan de eigen negentien voor het stadsplan. „U hebt dan een machtsmiddel in handen dat wy niet willen geven," aldus Attema. Ook een tweede door de gehele oppositie ingediende motie om het stadsplan te onderwerpen aan een referendum werd door de coa litie afgeblazen. Gekunstelde pogingen Daarmee was meteen weer duide lijk hoe de verhoudingen in de Vlaardingse politiek liggen: on danks gekunstelde pogingen zijn oppositie en coalitie het op veel belangrijke punten niet met el kaar eens. Bij de begroting voor volgend jaar was het niet anders, al stemde de SRG hiermee wel in omdat twee moties van de drie mansfractie werden overgeno men. Maar verder was het zoals altijd en daar hielp voor de oppositie ook de heldere begrotingsopzet geen lieve moedertje aan. De voornemens van het college in de begroting waren in concrete plan nen op een rijtje gezet. „Daarbij zijn de zaken vermeld die wel én met worden gedaan. Het college hoopt dat deze nieuwe aanpak de discussie in de gemeenteraad be vordert en dat daardoor een bete re methode is ontwikkeld om tot keuzes te komen," aldus b en w. Welgeteld één echte keuze is er gemaakt: wethouder Kool (ver keer) heeft toegezegd dat de car poolplaats bij het Holy Zieken huis er toch komt. En het college maakte zich er daarbij nog heel makkelijk af ook door niet iets an ders te schrappen -dat was wel de opdrachtaan de raadsleden: te gen elkaar wegstrepen- maar door de daarvoor benodigde acht duizend gulden per jaar uit de post onvoorziene uitgaven te ha len. Van de tweeëntwintig ingediende moties werden er gisteravond uit eindelijk zeventien in stemming gebracht, waarvan er zeven wer den overgenomen: aandringen by het Hoogheemraadschap van Del fland op een maximale kwijt schelding van de tarieven voor de minima (PvdA), een aanpak op stellen hoe Vlaardingen schoon, heel en veilig kan worden (SRG), de raad overtuigen dat door het stadsplan de uitvoering van de plannen voor de Westwijk, Mui zengat, d'Engelsche Boomgaert en het ROM-project geen vertra ging oplopen (SRG), een tege moetkoming aan minima voor de aanschaf van duurzame ver- bruiksgoederen (GroenLinks), het Landje van Cnardon inrichten nu de busbaan daar niet doorgaat (Groenlinks), alle fracties vroeg tijdig betrekken bij de voorberei ding van voorjaarsnota 1999 en begroting 2000 (D66) en net orga niseren van jeugddebatten in alle wijken (D66). Tekening Theo Gootjes het wijk- en buurtbeheer mensen benaderd Problematiek De mensen die via de a-selecte methode worden benaderd, wor den schriftelijk uitgenodigd, ver telt Janssens. „Dit is een moeilij ke groep, met veel problematiek. Van de eerste twintig die wij heb ben aangeschreven, hebben er vier niets van zich laten horen en vier willen helemaal niets. Met de resterende dertig gaan we tot eind november aan de slag." Hoewel enkelen het dus iaten af weten, zijn de kansen voor deze groep volgens Janssens aller minst uitzichtloos. „De meesten zijn wel enthousiast te krijgen. Als we ze een tweede keer bena deren, willen ze wel degelijk. We hopen dat sociale zaken voortaan mensen naar ons doorverwijst." Deelnemers worden eerst onder worpen aan een interview. Jans sens: „We brengen de persoonlij ke situatie in kaart. Wat zou deze persoon willen en hoe kun je dat bereiken. Welke stappen moet hij daarvoor zetten. Elk interview wordt afgesloten met een actie plan voor de cliënt en een aanbod van ondersteuning van onze kant." De cliënten die via het wijk* en buurtbeheer worden benaderd, volgen een vergelijkbare procedu re. Een verschil is dat veel men sen uit deze groep al actief zijn. Als zy door willen stromen naar een betaalde baan, draagt de con sulent van sociale activering hen over aan het ITB (Indiviudele Tra ject Begeleiding). „Maar soms moetje concluderen dat vrijwilli gerswerk het eindpunt is voor ie mand," zegt Janssens begripvol. „Als iemand daarin gelukkig is, is dat óók voldoende." Op het moment dat je dat erkent, is dat een geruststelling voor de persoon in kwestie. „De vrijstel ling van solliciteren is vaak het belangrijkste," vult consulent Jo- han Evers aan. .Als de sollicitatie plicht wegvalt, komt er soms een enorme rust over ze heen en wor den ze juist weer actiever." Bij de groep Vrouwen op weg is voor een andere aanpak gekozen. Na een intake-gesprek volgen de deelnemers gedurende twaalf we ken gezamenlijk een cursus. Deze is gratis en voor kinderopvang wordt gezorgd. D<- cursus wordt gegeven op locatie in de wijken. De vrouwen komen één dagdeel per week bij elkaar. Net als bij de individuele begeleiding maken ook zij een stappenplan en wordt een actieplan opgesteld. Daar naast komen er gastsprekers om te vertellen over allerlei aspecten van de arbeidsmarkt. Capaciteit „Het leuke van deze groep is dat de deelnemers elkaar stimule ren," zegt Evers. „Na afloop vól len ze gelijk beginnen, sommigen hebben zelfs al een baan." Opval lend is, vindt Janssens, dat hier veel capaciteit zit. „Veel vrouwen hebben een negatief zelfbeeld. Tijdens de cursus zie je ze groei en. Dan beseffen ze dat ze wel de gelijk wat kunnen. Meestal zit er ergens een belemmering, maar die is snel weg te werken. Het kan bijvoorbeeld zijn dat iemand op voedingsondersteuning nodig beeft. Door de cursus hebben de wouwen zelf de touwtjes in han den, kunnen ze op hun eigen ma nier dingen vorm geven." In aanmerking voor Vrouwen op weg komen in principe alle vrou wen van wie de man een uitkering heeft, of die zelf op de bijstand zijn aangewezen. Voor alle drie de groepen van sociale activering geldt dat deelname geheel vrijwil lig is en dat er geen sancties aan zijn verbonden, zoals korting op de uitkering. Een ander voordeel is de reeds genoemde vrijstelling van de sollicitatieplicht. Scholing en cursussen die voortvloeien uit de sociale activering, worden be taald. Wanneer iemand vrijwilli gerswerk gaat doen, krijgt hij of zij een bonus van vijf gulden per dagdeel. Van de 123 clienten die het project sociale activering inmiddels heb ben afgerond, zijn 53 deelnemers actief in het vrijwilligerswerk, 26 volgen scholing, 23 een cursus, ze ven zijn toegeleid naar hulpverle ning en acht deelnemers doen be taald werk. Voor Diny kwam Vrouwen op weg als 'een geschenk uit de hemel'. De alleenstaande moeder van twee kinderen, van wie de 11-jari- ge zoon bij haar thuis woont, was tegen haar wil in zonder baan ko men zitten. Twaalf jaarlang werk te Nesse in de gezinsverzorging, totdat zij zwanger raakte. „Door de kinderen ben ik zonder baan gekomen. Dankzij je baarmoeder zitje in de bijstand. Daar maak ik me al jaren verschrikkelijk boos om. Je ziet nooit een bijstandsva- der. Ik kon geen opvang vinden, en dus raakte ik myn baan kwyt. Dat was vreselijk tegen mijn zin. Ik voelde me verschrikkelijk ge nomen door het leven." Schaamte De 47-jarige Schiedamse had - na een periode van alleenstaand moederschap - enige tijd samen gewoond, maar toen dit geen suc ces bleek, wees zij de vader van haar zoontje wederom de deur. Per 1 november 1997 was zij weer aangewezen op een uitkering. Vanwege de problemen die zij had gehad, werd zy overmand door schaamte, „Ik woon in de Gorzen, een volkswijk waar iedereen ie dereen kent en alles van elkaar weet en ziet. Ik dors gewoon de straat niet meer op." Een vrouw van het maatschappe lijk werk vertelde Diny over Vrou wen op weg. „Ik dacht: dat is pre cies het zetje wat ik nodig heb. Misschien houdt dat me op de been. Ik wilde niet achter de gera niums." Dit voorjaar nam ze deel aan de cursus, „Het begon met een een interviewspelletje, met vragen als wat verwacht je hier van, hoe ben je hier terecht geko men en hoe zie je jezelf over tien jaar. Daardoor word je gedwongen over veel dingen na te denken. Dan merkje datje op de automati sche piloot zit Je schrikt als je mening wordt gevraagd. Iedereen blijkt ineens wel degelijk in je ge ïnteresseerd. Elke week dacht ik: o, het is bijna donderdag, we mo gen weer. Datzelfde hoorde ik van veel andere vrouwen," Na twaalf bijeenkomsten werd Vrouwen op weg feestelijk afge sloten, vertelt Diny opgewekt. „We kregen een diploma, bloe men en taart. Het was echt gezel lig. Iedereen die in het begin met de staart tussen de benen binnen kwam, wilde als eerste op de foto. Iedereen was veel gebekter en spontaner." De Schiedamse volgt nu een com putercursus. Daarnaast is ze be trokken bij het opstarten van een ouder-kindcentrum, waar enkele vrouwen twee jaar geleden al mee begonnen zijn. Dit is een kruising van een vrouwenhuis en een club huls, legt Diny uit.Als je iets wilt ondernemen, heb je opvang no dig. In het ouder-kindcentrum is die aanwezig. Verder willen we er een ontbijtproject opzetten, waar kinderen terecht kunnen voordat ze naar school gaan. Het is im mers algemeen bekend dat kinde ren vaak niet ontbijten, waardoor zij bijvoorbeeld last krijgen van concentratiestoomissen." De vraag is alleen wéér, vervolgt ze. De initiatiefnemers hebben tot dusverre nog geen geschikte plek kunnen vinden. .Andere projec ten die we er willen onderbrengen zijn een catering en een tweede handswinkel met kleding en speelgoed. Hopelijk rollen hier banen uit." Inspiratie voor het ou der-kindcentrum hebben de initi atiefnemers opgedaan in Den Haag, waar zij een bezoek aan zo'n centrum hebben gebracht. Binnenkort volgt een uitstapje naar Amsterdam. Diny, zelf be trokken bij de excursie en allerlei zaken die er zijdelings mee te ma ken hebben, heeft het er druk mee. En daar geniet ze van. „Ik heb hier veel werk aan. Vroe ger had ik zeeën van tijd, nu denk ik geregeld 'watt is het al zo laat, ik moet dit nog doen en dat nog doen'. Maar ik doe dit liever dan duimendraaien. Hiervoor zat ik vaak maar wat soaps af te zappen. Het fontijntje spuit weer van bin nen. Ik bruis van energie. Ik ben heel blij dat ik het gedaan heb." Door Sentina van der Meer Vlaardingen De kleine handca mera's vulden het kleine klaslo kaaltje met een constant zoemend geluid. De openbare basisschool de Westwijzer aan de Professor Telderstraat in Vlaardingen-West werd gisterochtend vereerd met een bezoek van 26 Japanners. De delegatie van leraren en school hoofden uit Japan, die donderdag en vrijdag in Vlaardingen het Ne derlandse onderwijssysteem be studeerden, toonden zich zeer ge- intresseerd in wat ze allemaal te zien en te horen kregen. Tenmin ste de camera's bleven het hele drie uur durende bezoek draaien. De twee agenten, die het school- adoptieproject 'Doe effe Normaal' kwamen uitleggen, werden er een klein beetje giebelig van. Maar hun presentatie van het project maakte wel indruk. In Japan is het duidelijk niet gewoon dat agenten voor de klas gaan staan om te vertellen over hun werk, cri minaliteit en vandalisme. Zo vertelde de groepsleider, afde- lings-directeur van het ministerie van Educatie, Wetenschap, Sport en Cultuur Takeo Hama, via de tolk: „In Japan is het heel moei lijk om de politie naar school te krijgen. Ze zullen hoogstens een bezoek brengen om de verkeers regels uit te leggen. Bij ons heerst er een soort van allergie tegen be moeienis van de overheid met/ scholen. Hier in Nederland werkty alles samen. Dat vind ik heel bij zonder." Net zo goed waren de Japanse le raren en schoolhoofden verbaasd over de samenwerking met de GGD. „Is de GGD een overheids bedrijf?" werd twee maal ter ver duidelijking gevraagd. Twee me dewerkers van de gezondheids dienst vertelden onder meer over het bezoekje dat leerlingen bren gen aan schoolartsen, lespakket ten die de leerlingen uit groep acht leren wat verslaving is en over projecten tegen pesten op schooi. Dat laatste was op verzoek van de Japanse delegatie, die overigens elk jaar wordt uitgevaardigd door het Japanse ministerie. Al zeven tienjaar worden er delegaties uit gezonden om leraren en school hoofden bruikbare ervaringen op De Japanners Kregen uitleg over het politie-project 'Doe effe Normaal' en de lespakketten van de GGD over verslaving en pesten op school. Foto Fred Ubochant/Roel Dijkstra te laten doen ter verbetering van hun onderwijssysteem. Zelfmoord Pesten op school is op dit moment een groot probleem in Japan, vol gens Hama.„De kinderen zijnerg onrustig en vertonen a-sociaal ge- drag," merkte hij op. Japanse kin deren blijken elkaar zo het leven zuur te kunnen maken, dat zelf moord niet meer ongewoon is op scholen. Monique Werlich van de GGD weet dat pesten ook in Ne derland een groot probleem is. „Een op de tien kinderen wordt heel erg gepest. Maar zo ernstig als in Japen is het hier niet hoor," zei ze. Volgens groepsleider Hama heeft pesten van die extreme vormen aan kunnen nemen doordat de druk op kinderen te groot is in zyn land. „Prestatie wordt erg be langrijk gevonden. Dit zorgt voor een enorme competitie tussen de leerlingen. Al vanaf de tweede klas lagere school worden er exa mens afgenomen om te bepalen of de kinderen verder mogen op het niveau waarop ze bezig 2yn," lichtte Hama toe. Ik heb een zoontje en ik vind het echt heel zielig dat hij zo hard en onder zo'n grote druk moet leren," vertelde hy verder. Hama vindt de onderwijsmethode van Nederland 'een goede ma nier'. ,JHet is heel anders. Tn Ja pan draait het meer om de groep, In Nederland is het individu be langrijker, Er is meer vrijheid en openheid. Hierdoor hebben de leerlingen meer kansen om zich te ontwikkelen." De delegatie is verder nog op be zoek geweest bij een Rotterdamse school voor lichamelijk en ver standelijk gehandicapten, klim- centrum De Fabriek in Schiedam waar risicoleerlingen na school tijd worden opgevangen, de On derwijs Begeleidings Dienst voor leerlingbegeleiding en de middel bare school CSG Aquamarijn. Dit weekeinde vertrekt de groep naar de Verenigde Staten en Engeland om daar het onderwijs verder te bestuderen. Schiedam In Schiedam neemt de omloop van vals geld toe. De laatste weken zjjn acht nepbrief- jes van vijftig op het lokale politie bureau binnengekomen. De stij ging in Schiedam is opmerkelijk, aangezien het gebruik van vals geld in de Rijnmond de laatste tijd juist sterk dalende is. Eén van de slachtoffers van het nepgeld is Bakker Bart. Afgelo pen maandag werd eigenaar Ri chard Cetin door zijn bank gebeld dat er een vals briefje van vijftig tussen de dagopbrengst van zater dag zat. Een week daarvoor was het ook al raak: een klant kreeg een nepvijftigje van de onweten de Cetin als wisselgeld. „De vrouw kwam er achter in de supermarkt," vertelt de Schie damse bakker. „Daar legden ze het briefje onder het blauwlicht. Dat heb ik 2elf niet. Maar ik moet nu toch maar eens gaan kijken wat zo'n ding kost." Volgens bri gadier Peter van Konijnenburg van de Schiedamse politie is er behoorlijk verschil in kwaliteit van de valse briefjes. „Er zitten hele goeie by en hele slechte," constateert hij. „Maar eentje was in elk geval van zodanige kwali teit dat je je afvraagt hoe mensen dat kunnen aanpakken." Echt geld Acht valse briefjes in Schiedam lijkt niet veel, zeker als je dat af zet tegen het totaal wat dit jaar in de hele regio Rijnmond boven wa ter is gekomen: 380 stuks. „Maar voor ons district is het zeker een piek," aldus Van Konijnenburg. De brigadier somt de bekende punten op waaraan het echte geldbiljet is te herkennen: water merk, vezels die oplichten bij ge bruik van een blacklight, en de speciale drukmethode. „Bij echt geld wordt gebruik gemaakt van plaatdruk. Daardoor ligt de inkt als het ware op het papier. Zeker bij een briefje van 50 voel je de let ters en cijfers goed Bij vals geld ontbreekt dat reliëf." Maar slacht offer Cetin weet dat het zo makke lijk niet is. ,A1 het geld wat hier binnenkomt gaat door mijn han den. Toch heb ik het niet ge merkt." Haast is meestal de schul dige, weet brigadier Van Konij nenburg. .Mensen moeten lang voor de kassa wachten en willen dan snel afrekenen," zegt hij. „En hoewel veel bedrijven een blauwe lamp hebben, wordt die vaak al leen maar gebruikt voor de biljet ten van 100 gulden of meer." De valse vijftigjes liggen inmid dels bij de technische recherche in Rotterdam. Die zal bekijken of ze van dezelfde valsemunter af komstig zijn. Voor de Schiedamse politie is het een ondoenlijke zaak om te traceren waar het geld van daan komt. Van Konijnenburg: „Wij zitten natuurlijk aan deeind- lijn van de roulatie. De gang van een briefje van 1000 is nog wel te rug te vinden: mensen onthouden waar en van wie ze die hebben ge kregen, Maar bij 50 gulden is dat natuurlijk een ander verhaal." Zaterdag 7 november SCHIEDAM Sportte) Margriet. Concours voor show-, drum- en majorettekorpsen, gehete dag, Zorgcentrum De Harg, Demonstrate line- dancing I4.30u. De Fabriek. Zoet door amateurtheatergezelschap VZOD, 2Q.30u. Theater a.d. Schle. Nacht vart het cabaret 20.15u. t Podium. I<kk the Bucket, 22.00U. VLAARDINGEN Wijkcentrum t Nieuwe lant- Rommelmarkt 10.00-16,OOu. Ujnhaanhallen. Pluimvee- beurs. 10.00-16.00u. Hodandia Galerie. Nationale dag van da kunstuitleen, 10.00- 17.00u. Sportpark Vijfski ben. Postzegel ruil beurs. ll.00-16.00u. Zaal Triangel. Film Good Burger, 13.30a Leger des Hells ge bouw. Film Good Burger, 1430u. Antiquari aat en boekhandel Uevredooc. Doop poë ziebundel Aat Rolaff, 15.00u. Stadsgehoor zaal. De opera Carmen, 20.OOu. Grote Ksrk. Gïona Toonkunst, 20.00u. MAASSLUIS Diverse locaties. Atellierroute. Noordvflat NZ19. Kant b-stuif, 10.00-16.00u. Imma- nuelkerk. Orgelconcert, 20. OOu. HOEK VAN HOLIAND De Hoekstee. Urtvoenng harmorr-svermging Rotterdam aan Zne, 20.00u. ROTTERDAM Vertrekhallen HAL 11.00-13.00 Grote ln- t.Kunst- en Antiekbeurs. Lantaren/Venster 20.30 Rood Red Rouge. Jeugdtheater Hof plein 19.00 Pi ggelmee.de Doelen Ju maarse Zaal 9.30-17.00 Nederlands Koorfestival. 20.15MuziekuitM arokko.G u. 20.15 Rotter dams Philharmomsch Orkest/Proms. Rotter damse Schouwburg Grx 19.30 Assepoes ter. Zaal de Unie 14,30 Kijk Unster Ver dacht Ahoy' 20.00 6ZN. Het EWe Gebod (voo rheen Seremei) 20.00 jubileumfeest met driebands. L'Esprtt22.00 Blues-o-matics Casino 21.00-01.00 Minrstene van Onge hoorde Zaken. Fotograaf pnnt uw foto op een keukenschort (20.00-01-00) C5 Jan22.00 Lazy River Jazzband. Luxor 7h«ater20.15 Heedijkduurtbet langst. Nlghtt own Theater café 13,00 Black Gospel Festival 1998. Po pular 21.00 RayAnderson PocketBrass Band. Paradljsk«rk20.00 Rotterdams Jongens koor. Pelgrlmvadetakerk 14,00 en 19.30 Rijnmondmuaekfestivai. Rot own 22.00 Speed 78. Plan-C 22.00 The Few. Schel- ISng-s 19.00 Zzep. De Fabriek 20.30 Zoet VZO D. Hal 20.30 Ik heb een dode Davtd lief. Lantaren/Venster 21.00 OJ. Othello. Prin ses Theaterl9.00 De Pnnses Revue. Rotter dam se Schouwburg Stud-o 20.45Het drama van de dochters van Lflt, W.z. 20.30 Angel Ey es. Theater 1 Kapelletje 20300nderstebo- ven. AUiancoFranqalse 15.00 Dagvan de le zer. BlbUotheektheatei20.00-03.00 Le- zersfeest. Café Floor 16.00 Ftoorshow. Diver se locaties Pr. Alexander PnnsAlexanderfes- hval 1998. VertrekNA11330-16.00 Archi- tectuurrondnt. Zondag B november SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00- 13-OOu, en comactmnklag. 13.30-16.15u. Dc Oost. Xüfhe - in l oop13.30-15 30uDc de Woudhoek.Thé-dansant,14.Q0-16.30u.Pe Groene Raat. Snoeicursus klein fruit en bo men, 13.30u.Theater DeTeerstoof. Theater Tiz met Reinsert, 14.OOu. Kluphuls OotL Creamarkt, 13.00-16.00u< t Podium. Op zondagkan het anders. 21,3Qu. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Klaveoastoemoot. 10.00- 16.00u, Dc Soonda. Thé-dansant, 14,OOu. Zaal Triangel, Musical Spoken op Griezel steyn, 15OOu. Vlaseri^raseunuGeznsrond- leiding, 14. OOu. MAASSLUIS Diverse locaties. Atellierroute. Maandag 9 november SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Biljarttoemooi, 13.30U. Van do. 5 t/m wo. 11 nov. SCHIEDAM FHmhuls: 'DieSatzmënnervon Tïbet'do,vr.21- "Ma nus et Jeanette' za .21. VLAARDINGEN Het Zeepaard:'ManuseUeanette'vr.21.'Die Salzmanner von Tibet" za.21. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Blade' (16) dag(beb.za.zoJ 12.20-15.20-18.20-21.20, za.zo.14- 18.20-21.20. Chu2: Titanic' (12) dag. 12,45, 'Saving Private Ryan' (16) dag, 17- 20.30. Clru3: 'Lethal Weapon 4' (16) dag 18.10-21.15, do.vr.ma.di,ookl2-15. Cin,4: 'Üizabeth' (16) dag 15.20-18.20-21.20, ma.di.ook 12.20. Ctn,5: 'Small Soldiers' (al) dagl3.15-l6-18.45.'Sixdays, Seven nights' (al) dag 21.30. Imax Theater: 'Amazone' (al) dagl3. "Eve rest' (al)dag(beh.vr.) 14-16-19,VT.alleenl4- 16. imnFbae'iai/oag.(oen.vr.)15-2ü,vr.l5- 20.15,'Saving Private Ryan'(16) tiag(beh.vr) 21.vr.2l.15. 'Serengeti Symphony' (12)dag (beh.vr.) 17.15 20.ookll. Ven. 1: 'Like it is' (16) dag20-22, ma.met 22, vr.15. Sneak Preview ma.22. Vea2: 'Cheb' do. 19.30'SalutCousm'do. 21^0 TAutre cóté de la mer* vr.19.30 '100%Arabica'vr.21.3Q. 'Femmes ...et femmes' za,19.30 'Les amis d'hier" za,22.30 Zo.vanaf 13 festivalweekend in vier zaten, 'La piage des enfants perdu' zo. 19.30 'Les silences du palats' zo.21.30 'Halfaoume' di.19.30 THomme de cendres' di.21.30 'Le collier perdu de la Coiombe' wo.19.30 'Bab-el oued city' WO.2L30. 'Brat' vr. 15.30, 'Citizen Kane' ma. 21.30. Ven.3: 'Mrs.Dalloway" (16) dag20, vr.15- The lee Storm' (16) dag22. Ven.4: The Sheltering Sky (16JZ0.13. 'OrPis Pictus'(16)dag 19.30. The James Gang" (16) dag22. Lum.l: The Negotiator" (16) dagl2-15-18- 21. lum. 2: 'Halloween: H20' (IC) dag.16- 18.45-21.30.do.VT.ma.di.ookl3.15. Lum.3: 'Armageddon' (12) dag 17.15-20.45, do.vr- .ma.di.ook 14. Lum. 4: "Dr.Oolitfle' (id) dag13-15.45-18.45-21,30. Rexane: Tien velschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Pathé; 'Saving Private Ryan' (16) dag 17- 20.40, do.vr.ma.di.ook 11.50. 'Godzilla' (12) dagll,40-14.50-18-21,di.met21.TheTru- man Show' (12) dag 11,30-14-16.50- 19.15-21.40. Blade' (16) dagll-16.10- 18.50-2130; do.vr.ma.di.ook 13-35. 'Oulof Sight' (12) dagl5.3Q-lB.15-21.2D; do.vr.ma.di.ook 11.20. The Negotiator' (16) dagl5.20-18.15-21.10, do.vr.ma.di.ook 11,50. •Df.Oolittle' (ai)dag.H30-14-16.30- 19-21,50. Sneak preview: 'Hands up" (16) di. 21.30. Nachtvoorst eUJ ngen: Lum.1: The negotia tor' (16) vr.za.00.iS. Lum.2: "Halloween: H20' (16) vr.za. 00.15. Lum3: 'Blade' (16)w- .za.0Q.30. Lum.4: 'Nightwatch' (16) vr- ua.00.30. KJndemurtlnees: Cta3: "Dubbel Dwars' za.zo.wo.12-15. Cbi.4: Freddie tha Frog za- .zo.wo.13. Lum.2: 'Air Bud' za.zo.wo.i3.30. Lum.3: 'Serengeti Symphony' za.zo.wo.13- 15.15. Pathé: 'Het magische zwaard' za- .zo.wq.14.35. 'Dubbel Dwars' za- .zo.wo.11.30-14.20. 'Madelief: Krassen in het tafetbtad' za.zo.wo. 11.10-13.20. 'Jacht op de kleintjes' za.zo.wo.il-13.10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3