26 Excelsior Maassluis komt als gelukkigste uitkaartenfestijn 'Overal wordt gevoetbald, behalve hier in Vlaardingen' Ruben Korsten goed voor zege HBSS blijft maar verliezen CION krijgt de bal maar niet in het juiste doel PPSC moet op herhaling tegen Naaldwijk Juventus kansloos in Umuiden tegen AJkrides Teams De Korenbeurs incasseren nederlagen Volleybalsters Rijnmond op de onderste plaats Rotterdams Dagblad •<r5 Maandag 9 november 1998 Leiden Tweedeklasser HVO blijft het goed doen inde competi- 1 tie. Ook de uitwedstrijd tegen Lei den werd m winst omgezet De Vlaardmgers wonnen overtui- gendmet2-Q, We hadden de tegenstander na een kwartier al door "sprak HVO- spelerEdvanderLugt. „Zij speel- den alles door het midden en daar wisten wij wel raad mee, aange- 't zien het middenveld voor ons was." Ruben Korsten tekende 1 voorbelde doelpunten. -Na een dieptepass van Ed van der Lugt kapte Korsten een verdedi- geren daarna de keeper uit: 0-1. In de tweede helft belandde de bal na een hoekschop voor Korstens voeten. Beheerst schoot hij de tweede treffer tegen het garen. De HVO'ers Fred Langehorst en Etienne Westdijk kregen geel. Den Haag HBSS maakt een rampseizoen door. De Schiedam- se derdeklasser blijft maar verlie- zen en ging zaterdag door veel balverlies en een aantal onnodige fouten in het uitduel tegen i TAC'90 met 4-1 onderuit. „De eerste twee tegendoelpunten v'waren echt lullig en onnodig," ai- dus trainer Piet Jonas. „We leden veel balverlies op het middenveld en zo kon TAC steeds counteren," Dat resulteerde in een ruststand van 3-0 in het nadeel van de Schiedammers. Na de thee moest HBSS ook nog eens een eigen doelpunt incasse ren. Sander van Tilburg was de ongelukkige. „Een schitterende lob over de keeper heen, alleen jammer dat het onze eigen keeper was," sprak Jonas. r Uiteindelijk werd de Schiedamse eer nog gered. De HBSS'ers Rob van Vliet en Remco van der Lugt kregen geel in het overigens spor tieve duel. Waddinxveen „Als we al onze "-kansen benut hadden, hadden we -'waarschijnlijk gewonnen," luidde de conclusie van CION-trainer Ar- win Verburgh. De Vlaardingse' derdeklasser verloor de uitwed- strijdtegenBeFairmet3-l. Vooral in de eerste helft kreeg CION enkele kansen die tot een doelpunt hadden moeten leiden. Marcel Zeebregts zag twee inzet ten onbeloond. Eerst spatte een schot op de lat uiteen en later liet hij met een kopbal de dwarsligger trillen. „Wij waren gewoon beter, maar wisten onze kansen niet te benutten "baalde Verburgh. Na de rust (0-0) kwam CION in een mum van tijd op een 2-0 ach- terstand. CION-speler Sander Spanjerberg maakte met een f schitterend doelpunt nog wel 2-1, maar daarmee was de koek wel fop. Nadat Zeebregts vroegtijdig --'de douch order moest (rood we- - Hoekse Boys-DORR 4-1 (2-0). „Ondanks de duidelijke overwin- nig vond ik het een matige wed- strijd van mijn ploeg," zei Louis Knipscheer na ailoop van het ge- i wonnen duel: Man van de eerste helft was Paul Klop die de rust stand (2-0)bepaalde. In de tweede helft waren ook Barry Knipscheer - (3-1) en Sander Moerman (4-1) op schot. Arthur van Wiere en René - Boers (Hoekse Boys)kregen een gele kaart. Gouda-DVO'32 1-1 (0-1). DVO'32 verzuimde in de eerste helft het duel te beslissen door na de 0-1 voorsprong veel opgelegde kan sen onbenut te laten. Nadat DVO'er John Koevoet in de twee rnde helft door een rode kaart vroeg tijdig moest gaan douchen, zag Gouda kans langszij te komen. - DVO'32 vergat daarna de winst op Ta Ir PRC'85-GTB 3-0 (1-0). „We waren l ér vandaag totaal niet bij," was de uitleg van GTB-trainer Hans Hoo- n gendoom na afloop van het duel. „We kwamen achter en gingen l vervolgens te geforceerd die ge- lijkmaker zoeken. Dan kom je j achter met 2-0 en verlies je de r wedstrijd." ZW-DRGS 3-2 (1-2). Doordat twee i DRGS-spelers met rood van het veld moesten, verloren de Schic- c dammers, ondanks een 1-2 voor- sprong, het uitduel met koploper ZW. Steven Schoenmakers teken- de voor de 0-1 en de 1-2. Nadat - Raymond Hey'dra en Marco van E derKleij tegen rood aan waren ge lopen, sloeg de thuisploeg toe. Schiedam Derdeklasser PPSC moet dit seizoen tegen Naaldwijk nog tweemaal op herhaling. Voor de return en om de elf minuten, die na zaterdagmiddag nog reste ren, uit te spelen. Met dank aan Naaldwijk dat by een gelijke stand (1-1) na het geblesseerd ra ken van de scheidsrechter niet onder de leiding van een invaller wenste te spelen. De Maassluise arbiter DJ. Goot jes gleed op het natte veld uit en bleef liggen. Achteraf viel het let sel wel mee. De oplossing diende zich aan in de vorm van scheids rechter René Lubach, die het der de gefloten had. Naaldwijk-trai ner Roy Asmus wilde de wedstrijd echter niet onder zijn leiding uit spelen. „Je weet nooit of hij een thuisfluiter is. Ik ken die man niet en tegen de tijd dat ik hoorde dat hij een ofïieiele KNVB-scheids- rechter is, stonden mijn jongens al onder de douche," luidde het zwakke excuus van de oefen- meester. Tot grote ontevredenheid van thuisclub PPSC ging het duel niet verder. Het was een teleurstel lend eind van een uiterst sportie ve en boeiende wedstrijd. AI twee minuten na de aftrap kwamen de Naaldwijkers op voorsprong door een doelpunt van spits John Stein. 'PP'er Arjan van der Lee had een Naaldwijker neergehaald en uit de vrije trap die daarop volgde, schoot Germen de Boon met een loeihard schot op de vuis ten van keeper Dennis Zwaan. De rebound werd door Stein koel af gemaakt: 0-1. Na dat vroege doelpunt volgde een kansenfestyn voor I'FSC. Eerst schoot Enk van Harmüen hoog over. Vervolgens kreeg de sterk spelende Ahmed Bouaou- zan zijn eerste kans, maar hij schoot hard naast. Zijn teamge noot Martijn van der Lee was met enkele harde schoten met geluk kig. De mooiste kans was voor Re né Mey boom. Hy slalomde om en kele verdedigers heen, maar zijn schot einigde net naast het doel. Omdat beide teams aanvallend voetbal speelden, werd het pu bliek op een mooie voorstelling getracteerd. Vooral PPSC het merken alleen genoegen te ne men met een overwinning. De be loning voor het aanvallende spel kwam na een halfuurtje. Bouaou- zan dolde in de 'zestien' twee Naaldwijkers en schoot behendig de gelijkmaker binnen. Nd de rust bleef PPSC aanvallen, maar het het talloze kansen onbenut. Na één van de pegels van Martijn van der Lee kwam Bouaouzan alleen voor het doel te staan, maar hij slaagde er in op een meter van het lege doel op de paal te mikken. Er hing een doelpunt voor PPSC in de lucht, doch na het uitvallen van de scheidsrechter, was het boeiende duel plotsklaps afgelo pen. Na afloop gaf zelfs Naald wijk-voorzitter Goededorp toe mets van de beslissing van zijn oefenmeester te begrijpen. PPSC- tramer Ron de Bruin gaf ronduit toe het zelfde gedaan te hebben by een uitwedstrijd. PPSC-Naald wijk 1-1 (M). 2. John Stein 0-1, 29 Ahmed Bouaouzan 1-1 Bijzonderhe den: PPSCer Bouaouzan kreeg eer jele kaart PPSC; Zwaan, Hagenstein, Vermeulen. Ar jan ven der Lee, Ibnsunovic, Bouaoman, Van Harmeien, Boogaard, Martijn van der Lee, Van Leliveid, Meijboom Geel Bouaouzan Naaldwijk: Van der Wilk, Groenewegen, Dc Haan, De Boon, Van der Ende, Van We zel, Van der Kruk, De Boon, Mulder. Van der Beukei. Stem Geel Stein Door Bas van den Berg Maassluis Drie gele kaarten voor Excelsior Maassluis en twee rode voor Marken zouden de indruk kunnen wekken dat het er hard aan toe was gegaan. In werkelijkheid was het scheidsrechter Rijsbergen die zich als toe komstig promovendus naar het betaalde voet bal te nadrukkelijk wilde bewijzen. Pas in de negentigste minuut zag Excelsior Maassluis kans de overtalsituatie tegen negen opponen ten uit te buiten met een doelpunt van Dave Vermaas: 1-0. Excel si or wist na de rod'; kaart die Marken-speler Jan Tuyp na drie minuten kreeg (overtreding tegen Manuel Monteiro), nauwelijks om te gaan met de situatie. In plaats van de tien spelers van Marken op snelheid aan te pakken en de ver sterkte verdediging uit elkaar te trekken door de zijkanten beter te bezetten, was de thuisclub lange tijd zichzelf niet. Uit alles bleek dat het elftal van trainer Eric Gud- de zó geprogrammeerd was, dat het geen alternatief had. Een half uur lang moest Excelsior Maas sluis, ondanks de numerieke meerderheid, het antwoord schul dig blijven en speelde de club on geïnspireerd het geprikkelde Marken volledig in de kaart. Eén van de spelers die het op de uitstekend bespeelbare grasmat naar zijn zin had was Ab Excelsior Maassluis- middenvelder Richard Rasens (rechts) in duel met een opponentvan Marken. De Tricolores' wonnen in de laatste mi nuut met l-O. Foto Peter Molken- boer Plugboer. De oud-prof van, onder andere Volendam," SW en JFC Utrecht vorm de op het midi denveld 'een groot struikel blok voor de Maassluizers. ,',Het verbaasde me ook dat Excelsior geen kans zag onze verdediging uit elkaar te trekken. Het bleef maar in het centrum aanmodderen, zodat wij steeds de bal konden veroveren. Ik vond mijn ploeg gevaarlijker in de aanval," aldus Plugboer. De omschakeling bij Excelsior duurde zo lang, dat de ploeg niet eens een voorsprong verdiende. Behalve een schuiver van de hardwerkende Raymond Frehé, die naast ging, en een kopbal van Emanuel Monteiro, kwam de thuisclub niet. AI die tijd raakte het vleugellamme Marken geen moment in paniek. Met goed ver- zorgd spel controleerde het-zelfs de wedstrijd. Ook de trainer van Excelsior Maassluis was met erg onder de indruk van zijn ploeg. „Ik heb in de rust verteld dat het nodig is over de vleugels te spe len. Al weet ik ook dat we een ech te linkerspits ontberen. Hoe vreemd het ook klinkt, maar de aanvallers van Excelsior trekken altijd naar rechts," reageerde Gudde. „Ze vertellen het me ronduit dat ze op links weinig te zoeken hebben. Maar tegen Mar ken was het de enige manier om onze slag te slaan. Het is overi gens onnatuurlijk om vanaf het begin tegen tien man te spelen." Ook in deel twee bleek Marken lange tijd het slimste jongetje van de Idas. Dat wekte bij de thuisclub zoveel irritatie dat Harold Loeve aanvoerder Ab Plugboer onderuit haalde. Pascal Hoogland nam de vrije trap zo secuur, dat doelman Rob Grauwmeijer zijn vuisten moest gebruiken om onheil te voorkomen. Pas nadat John Cle mens en Dave Vermaas van de bank mochten opstaan en het veld betreden, kwam er enig vuur in de wedstrijd. Op slag werd het duel levendig en zelfs spectacu lair. John Clemens voerde zijn taak op links goed uit en van zijn voet kwam zelfs het eerste gevaar. Hij speelde George Biswana uit en schoof de bal in de voeten van me despeler Dave Vermaas. De net twintig jaar geworden aanvaller had pech dat hij de bal verkeerd raakte. Voor de Maassluizers was de lin kerkant ineens het ei van Colum bus. Marken raakte daardoor in de verdediging in paniek en daar profiteerde Dave Vermaas van. Uit een pass van Harold Loeve wrong hij met veel machtsvertoon door de verdediging en tikte de bal binnen: 1-0. Vervolgens werd Emanuel Monteiro in zijn solo gestuit door doelman Eeleo Zeinstra. By de tweede poging blesseerde de doel man van Marken zich zodanig dat hij zijn scheenbeen brak en naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Bij deze actie ontging het de scheidsrechter niet dat Rogier Hoogland van Marken zich niet kon beheersen en Harold Loeve natrapte. Het gevolg was een rode kaart, waardoor Marken de laatste minuut met negen man diende te spelen. Vriend en vijand waren het er over eens dat Marken zo veel leed eigenlijk niet verdiend had. Excelsior Maassluis-Marken 1-0 (0-0). 90 Dave Vermaas Bijzonderheden: Geel voor Harold Loeve, Robert Visser en Raymond Frehé (allen Ex celsior M) Rood voor Jan Tuyp en Rogier Hoogland (beiden Marken) Excelsior Maassluis: Grauwmeijer, Trust- full (70, Clemens), Frehe, NicolaLTon Vis ser; Loeve, Rasens, Kusten (70. Vermaas), Van Stnen. Monteiro, Robert Visser. Marken: Zeinstra, Biswana, Brons, Tuyp, Rogier Hoogland: Enk Teerhuis, Plugboer, P.:scaJ Hoogland, Arnold Teerhuis (78 Jaap Cornells Teerhuis). Sanders (3. Van Wijn gaarden). Keizer Door Sander Sonnemans Vlaardingen „Vreemd Belache lijk. Schandalig." Vol ongeloof is door bestuursleden van verschil lende voetbalverenigingen, Mart van ,der Most van de Vlaardingse sportraad en KNVB-afgevaardig- de Cock Eijkenbroek gereageerd op het feit dat de gemeente Vlaar dingen voor de tweede maal dit seizoen de lokale voetbalclubs een speelverbod heeft opgelegd. De beslissing afgelopen weekein de geen duels toe te staan, werd reeds donderdagmiddag geno men. Niemand van de betrokken clubs die daar respect voor op kan brengen. Hoewel vrijdagochtend door de afdeling voorlichting van de ge meente ten stelligste werd be weerd dat er géén speelverbod was uitgevaardigd, had hoofdcon sul Dirk Ploeg een dag eerder van hogerhand al de opdracht gekre gen alle Vlaardingse voetbalver enigingen op de hoogte te stellen van de totale afgelasting. Met ver bazing werd door veel clubs de boodschap ontvangen. „Op ons hoofdveldzegt Jan de Koster, bestuurslid van eerste klasser Zwaluwen dat thuis zou spelen tegen Spijkenisse, „had gewoon gespeeld kunnen worden. Iedere leek heeft dat kunnen zien. Op z'n zachtst gezegd zijn we daar niet gelukkig mee. Bij de ze beslissing kan je hele grote vraagtekens zetten. Er is denk ik wat wrevel tussen de gemeente en Cock Eijkenbroek van de KNVB en ik heb het idee dat dat er iets mee te maken heeft. Cock heeft, nadat de gemeente eerder dit sei zoen ook al alles er uit gooide, in de krant bepaalde uitspraken ge daan over het afkeuringsbeleid. Daar was de gemeente waar wee hemde stil op en rond de velden van Deltaspart. Zelfs het hooggelegen hoofdveld was in de ban gedaan. De gemeente Vlaardingen had donder dag, tot woe de van velen. reeds beslo ten tot een al geheel speel verbod. De velden zou den onbe speelbaar Zijn. Foto Peter MolKenboer schijnlijk niet blij mee en mis schien dat ze hem dat op deze ma nier duidelijk willen maken." De Koster gaat er vanuit dat het Zwaluwen-bestuur deze week contact zoekt met de gemeente om de kwestie te bespreken. „Want dit schiet niet op. Dit zijn beslissingen die in overleg met de afdeling Groen op het stadhuis worden genomen en volgens mij is de sportraad daar niet in ge kend. Je kan je ook afvragen wat de consuls in Vlaardingen nog voor een functie hebben. Mart van der Most van de sportraad is daar de vorige keer niet vooi ots zo kwaad over geworden." Aansprakelijk Ook Deltasport-voofzitter John de Lange Iaat zich niet onbetuigd over de handelwijze van de ge meente. Zijn club, net als Zwalu wen een eersteklasser, zou in de Broekpolder RWH op bezoek krijgen. De Lange is zeer in zijn wiek geschoten. „Je staat tegen woordig nergens meer van te kij ken. De vorige keer hebben ze ook al een speelverbod opgelegd ter wijl gewoon gespeeld had kunnen worden," reageert de preses. „Overal wordt gevoetbald, behal ve hier in Vlaardingen. Belache lijk. Naar aanleiding van het speelverbod in september hebben we de gemeente Vlaardingen aan sprakelijk gesteld voor de gele den schade; de gederfde inkom sten. In jullie krant heeft gestaan dat de daim is afgewezen, maar we hebben tot op heden niets van de gemeente vernomen. We heb ben trouwens al zo'n vier maan den geleden een verzoek bij de ge meente ingediend om het onder houd in eigen beheer te krijgen. Het eerste gesprek moet nog ko men, sterker nog, we hebben nog helemaal geen reactie gekregen." Deltasport wil graag zelf haar vel den onderhouden omdat de club ontevreden is over de aandacht die de lokale overheid er aan be steedt „Op maandag wordt ons hoofdveld al gemaaid en aan het eind van de week worden de ove rige velden gerold. Ze kunnen ons complex kennelijk maar moeilijk vinden. Ik vraag me ook af of alle velden zaterdag wel voor een keu ring zijn bezocht Ons hoofdveld ligt vrij hoog en was daarom zater dag prima bespeelbaar. Het is be lachelijk; in de nabije en wijde omgeving lean worden gevoetbald en in Vlaardingen met." KNVB-afgevaardigde Cock Eij kenbroek is van mening dat de gemeente Vlaardingen een brevet van onvermogen heeft afgegeven. „Ze zetten door dergelijke beslis singen de consuls te kijk," zegt hij. „We hebben vorige keer ge probeerd duidelijk te maken dat net in Nederland erg moeilijk :s dagen vantevoren velden af te keuren. Ik heb in dit geval geen beeld van de toestand van de vel den afgelopen zaterdag, maar laat toch de consuls op zaterdagoch tend bepalen of er gevoetbald kan worden. Je kan er soms op vrijdag met een afkeuring zelfs nog naast zitten. Ik vind het overigens vreemd dat de gemeente hoofd consul Dirk Ploeg belt en niet mij. De KNVB gaat deze kwestie van de week intern bespreken en daarna willen we in overleg tre den met de gemeente om dit soort zaken in de toekomst te voorko men. We hebben nu weer de be vestiging gekregen van onze stel ling dat je dagen vantevoren ei genlijk geen velden kan afkeu ren." „Schandalig," luidt de eerste re actie van sportraadlid Mart van der Most die zegt zondagochtend nog niet eens op de hoogte te zijn geweest van het gemeentelijk be sluit. „Ik dacht dat ik vorige keer goed had geventileerd datje der gelijke zaken aan de consuls over moet laten. Ik denk dat die er nu de brui aan geven. Dit kan toch niet!? Ik sta hier echt van te kij ken. Ik denk dat we maar eens met de sportwethouder moeten gaan praten." „Nee, we stoppen er met mee," lacht hoofdconsul Dirk Ploeg. „We zijn al zo veel gewend. Nu schelden ze op de gemeente, maar vaak schelden ze op mij ook als ik het afkeur. Dan heb ik het weer gedaan. Het is lood om oud ijzer. De gemeente zegt geen geld te hebben om de velden op te knap pen, dus moeten we zuinig op de velden blijven. Ook ik heb me daar by neer te leggen." Door Nick van der Sluis Umuiden De cijfers wezen op een pak slaag en dc eindstand loog er inderdaad ook met om, maar toch was Juventus-coach Peter van der Waal niet echt aan geslagen na de 102-58 nederlaag tegen Akndes. De IJmuidense ploeg is mede koploper in de promotie divisie en daarom was op voorhand al een nederlaag ingecalculeerd. .,Maar we hebben, ondanks wat te genslagen, Akrides behoorlijk tegenstand kunnen bieden en zijn pas in de iaatste tien minuten echt on deruit ge^an," weerlegde de coach van het Schie damse Juventus na afloop veel kntiek. De tegenslagen voor Van der Waal zyn momenteel le gio. Het lukt, vooral in de uitwedstrijden, maar met om een complete ploeg op de been te brengen, Bo vendien ging tegen Akndes ook nog eens center Atil- la Gultana al na dne minuten door zijn enkel, waar door Juventus verder beroofd werd van lengte in de wedstrijd. Toch speelden de Schiedammers dertig minuten lang heel behoorlijk. „Met perspectieven voor de nabije toekomst," wilde Peter van der Waal dan ook wel kwijt. De klasse van de ex-eredivisiomst was echter toch dermate dat er meer dan 'lang gehjk-op spelen met de opponent' er voor Juventus niet inzat Bjj de rust had Akrides a! een 49-35 voorsprong opgebouwd, maar aan die tus senstand mocht Juventus -gezien de mogelijkhe den - zich eerder koesteren dan de IJmuidense for matie. De Schiedammers vochten, tegen alle ver drukking in, als leeuwen. Met name de inbreng en inzet van René Boelaars en André Jacobs stemde de Schiedamse coach optimistisch. Jacobs scoorde over de gehele wedstryd zelfs vy f keer een driepunter en mede daardoor kon de voorsprong van Akndes m die eerste dertig minuten maar mondjesmaat oplopen. In de tweede helft werd de achterstand zelfs nog even verkleind tot 11 punten. „Maar toen al zag je de vermoeidheid toestaan," aldus Van der Waal. „Condi tioneel en fysiek was het zestal overgebleven spelers compleet op en dat mocht je die spelers ook zeker niet kwalijk nemen." Daarom vooral was het uiteindelijk voor Peter van der Waai en zyn mannen zo teleurstellend dat in de laatste tien minuten van de wedstrijd Akndes met een niets en niemand ontziend offensief de Schie dammers op hun plaats zette. „Die marge van ruim veertig punten gaf Akrides gewoon te veel, maar ja zij hadden tien spelers die in de wedstrijd konden worden gebracht, bij ons was het schipperen met de mogelijkheden. We rrussen gewoon breedte en diepte op de bank." Juventus heeft nu het oog gericht op de nabije toe komst. „Want," orakelde de Schiedamse coach m IJmuiden, „we knjgen nu een aantal wedstrijden te gen relatief zwakkere tegenstanders. We hopen dan ook uit die vier wedstrijden (te beginnen tegen Do- nar 2, komende zondag, Ted.) tenminste twee over winningen te behalen. Daaruit kan de ploeg dan weer wat moed putten. Dat heeft ze na al die nederlagen van de afgelopen weken wei even nodig." Schiedam Zowel de mannen als vrouwen van De Korenbeurs verloren afgelopen weekeinde heel dik. De Schiedamse mannen handhaven zich in de eerste divisie, maar de vrouwen kunnen degradatie niet meer voorkomen. Stadgenoot NOAD sprokkelde vijf kostbare punten byeen. Kluis-De Korenbeurs (m) 9-L Tegen koploper Kluis wprd het in Geleen een dikke nederlaag. Jeroen Bas- uaansen en Paul van de Leur wonnen niets, terwijl Frank Rengenhart de spreekwoordelijke eer redde. Swift-De Korenbeurs (v) 1-3, Bij de vrouwen staan Lineke Sneller, Sylvia Waterreus en Danielle Maas op het punt naar de tweede divisie te degraderen, ter wijl het tweede team met Mandy Toenders, Kim van der Poort en Jc uda Waterreus een goede kans maakt op de titel in de tweede divisie. De punten kwamen van Sneller (2x) en het dubbelspel. NOAD (m)-Qtiick '325-5, Van de vijf kostbare punten bracht Ronald van Kampen er drie op zyn naam. Cev- det i'mer bleef op nul staan. Dankzij één keer wmst van invaller John Buyk en het dubbelspel werdhet toch nog een gelijkspel. - Schiedam In de voUeybalcompetitie verloren de teams van Rijnmond afgelopen weekeinde in de eer ste divisie ook hun vierde duel. In sporthal Groenoord kwam vooral de nederlaag van de vrou wen tegen het puntloze De Schalmers hard aan. De ploeg van Hans van Setten zette de gasten aan het begin van de wedstrijd met een goede opslag wel on der druk, kwam zelfs met 12-8 aan de leiding, maar verloor desondanks met 14-16 de openingsseti Het herstel leek er in de volgende set te komen, want via 15-5 trok de thuisploeg de stand gelijk. Daarna zakte Rijnmond heel ver weg, waarbij alleen Manja Schef- feis aanvallend en blokkerend zich kon handhaven. Via 15-5 en 9-15 behaalde De Schalmers de eerste drie punten en liet het de laatste plaats aan de Schiedam se ploeg na. In Moordrecht verloren de mannen na opnieuw een goed duel van debutant MVC, de ploeg waar een aan tal Zevenhuizen-spelers, zoals Ronald Kooiman en Hans Foekens hun loopbaan afbouwen. „We hebben goed gespeeld en in deze duels hoeven we voorlopig ook geen punten te behalen," analy seerde een realistische aanvoerder Ame Jager. „Na het duel van de volgende week tegen Brevok krijgen we pas een aantal ploegen, waartegen we de punten kunnen halen en gezien de vooruitgang in de ploeg heb ik er alle vertrouwen in dat het ook gaat lukken," In Moordrecht won de routine van MVC nog met 3-0 (15-10,15-11 en 15-13) van de ploeg in opbouw. Stand In de eerste divisie b mannen. 1, Abcoude 5- 12,2. Martinus 2 5-12,3. Nesselande 4-11,4. Orion 5- 11,5. Longa '59 5-10,6, Activia 4-8,7. Flamingo's 5-7, 8. Switch '87 4-6,9. De Schalmers 5-3,10. WC 2 5-2, 11. Rijnmond 4-1,12. Rijswijk 5-1. Vrouwen: 1. Flamingo's 5-14,2. Brevok 5-12,3. MVC 5-11,4. Jola 5-11,5. Facopa 3-9,6. Donitas 2 5-7,7. VCC 5-6, 8. Sliedrecht 5-5,9. De Schalmers 54,10. Rijn mond 4-3,11. DKJO 5-3,12. Peelpush 5-2. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bns 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (far 010- 4265227) en in de avonduren onder 0104004310. MAANDAG9NOVEMBER VOETBAL (ender 23): 19 30 Exceisior'20-Barendrecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6