Gedreven Pollux zet Spirit in hockeytopper opzij Zonaanbidder Ruud den Engelsman bezorgt VDL de winst Daniël den Hollander matchwinnaar DWS in zinderend slot Zandwijk scoort er lustig op los Plugge in rol van haptonoom 'Boys' delven het onderspit Broekpolderbewoners behouden ongeslagen status en stevenen op de titel af Vlaardingen kiest nu ook sporter van het jaar Dertigste editie kerstvolleybaltoernooi Survival in Broekpolder Bowls-toernooi in Sporthal Groenoord Schiedamse voetbalstrijd toch weer in augustus Rotterdams Dagblad Maandag 9 november 1998 Schiedam „Het is eigenlijk niet zo slecht dat we gedegradeerd zijn," verklaarde Zsigmund Ma- kay, coach van de handbaJsters van DWS na afloop van de met 11- 17 gewonnen partij tegen het schaduwteam van stadgenoot Ventura. „Dat geeft de vrouwen de tijd om te wennen aan elkaar en te groeien." Over de wedstrijd had Makay niet veel te melden, behalve dat het een eenvoudige overwinning was. „Verder doet het me goed te zien dat we steeds meer na gaan den ken en ben ik tevreden over het optreden van Diana Zandwijk, Ir ma van der Gaag en Diana Vierge ver in het bijzonder." Zandwijk en van der Gaag doelpuntte zes en drie keer en de zestienjarige Vier gever scoorde twee keer. Vlaardingen Wil Plugge voelt zich de laatste tyd meer een hap tonoom dan een handbaltramer. De oefenmeester van de Vlaar- dmgse eerste divisionist moest zaterdag weer een nederlaag weg slikken (26-22 tegen White De mons) en weet zo onderhand niet meer welke truc hij uit moeten ha len om de ban te breken. „Er wordt hard getraind en we ■maken plezier," zegt de Schie dammer. „En elke week hebben we een groepsgesprek want ik wil ook wel graag weten hoe de spe lers er over denken. Ja, soms voel ik me meer een haptonoom dan trainer." Op de vraag of Plugge de Kerst haalt, moet hy hard lachen. „Ach, dat weet ik niet. Het belang van WIK is het belangrijkste. Als ik de club kan helpen door plaats te ma ken voor een opvolger die voor een schokeffect kan zorgen, zou ik dat misschien nog wel doen. Het tij zal gekeerd moeten wor den, op welke manier dan ook." Rotterdam „Het frappeerde ons sowieso dat we speelden,11 uitte Schiedamse Boys trainer Coek de Jong zjn verbazing nadat -zijn ploeg het onderspit had moeten delven tegen De Roef: 4-3 (1-0). Naast verbazing maakte teleur- steling zich meester van de oefen- meester. „We kwamen vier, vijf keer oog in oog met de keeper en nog wisten we niet te scoren. Bo vendien valt op de inzet van een aantal jongens heel wat aan te merken." Derhalve was de 1-0 ruststand niet meer dan een logisch gevolg van het gebrek aan scherpte en vechtlust bij de Boys. „Je hoopt in de rust een en ander recht te zet ten," vervolgde de Jong zijn treur zang. Even leek het 'of de Jong slaagde in zijn opzet toen Ali Don- gel een penalty benutte. „Toen was er die corner van De Roef die tussen twee Schiedamse verdedi gers doorging en achter onze doel man verdween." Marco van de Marei bracht uit een vooreet van Sven de Groot beide ploegen op gelijke hoogte: 2-2. „"Vérre van te strijden voor het be houden van het gelijkspel, maak ten we nog eens twee koeien van fouten zodat we tegen een 4-2 ach terstand aan keken. Het afstand schotvan Niels Bruinsel waarmee hij de eindstand op 4-3 bracht deed er weinig meer toe. Cartouche-Asvion (m) 6-3. Asvion verloor onverwacht van Cartou che en verspeelde daarmee de eerste plaats. Een sterke eerste helft resulteerde niet ïn doelpun ten, mede door goed keeperswerk aan de kant van Cartouche. Car touche scoorde wel een keer en zodoende gingen de ploegen met 1-0 de rust in. Na de rust speelde Asvion slap en zag het de tegen stander naar 6-2 uitlopen. De Schiedamse treffers kwamen van Jelmer van de Windt en Bart-Jan van Collenburg (2x). Forcial-Asvion (v) 0-2. Een eerste helft met veel kansen leverde maar één treffer op. Toen Foreial in de tweede helft aanvallend ook eens iets probeerde resulteerde dat prompt in de 2-0 uit een goed uitgevoerde counter waarbij Su zanne Wester de afmaker was. Leonidas-Evergreen (v) 1-2. De eerste overwinning voor de Maas- slmsse vrouwen en dus kruipt Evergreen uit de degradatiezone Coach Remko Ouwerkerk zag Es ther Mittertreiner al na drie minu ten de 1-0 binnen slaan. Na de vroege openingstreffer bleef Evergreen domineren. Kort na rust verdubbelde Laura Dossin de voorsprong. Daarna verzuimde Evegreen uit te lopen naar een grote overwinning en werd het nog heel even spannend, toen de Rotterdamse vrouwen vlak voor tjjd terug kwamen tot 2-1. Door Bas van den Berg Vlaardingen Pollux-trainer Ronald Jacobs had groot ge lijk, toen hij bij zijn aanstel ling van de zomer besloot de wedstrijden van Pollux op het tweede veld te laten spe len. Het hoofdveld verkeert in een erbarmelijke staat en heeft dringend een nieuwe kunstgras-toplaag nodig. Om die reden kon de hockeytop per tussen Pollux en aartsri vaal Spirit (2-1) gisteren nor maal doorgang vinden. Ter wijl het hoofdveld helemaal onder water stond, lag het tweede veld er prima bij. De thuisclub was er alles aan gele gen de ongeslagen status vast te houden en slaagde in de opzet. Hoewel de benauwde 2-1 overwin ning anders doet vermoeden, wa ren de Vlaardi ngers heer en mees ter. Onder leiding van Ronald Ja cobs is een gedreven team ont staan dat collectief erg sterk is. Ook tegen Spint werden verschil lende spciconcepten uitgepro beerd. Dat het voor rust niet tot succes leidde, had alles te maken met de onnauwkeurigheid in het spel. Jom Kalden bewees dat door na een fraaie actie van Robert Jan Baars hoog over te schieten waar na een inzet van Sjoerd van Beek door de Schiedamse doelman werd gestopt. Pollux speelde zo gedreven, dat het af en toe zichzelf over de kop liep. De meeste acties werden vanaf de rechterkant opgezet, maar tot scherpe voorzetten leid de dat niet. Halverwege kreeg Spint de eerste strafcomer te ne men. De ploeg verslikte zich in de juiste variant, maar dat probleem zou zich bij Pollux ook vele malen voordoen. De Vlaardmgers kregen tien straf- 2 corners waarvan er niet een werd benut. Gijs Simons was de man die de bal moest inslaan, maar slaagde daar totaal niet in. Hij rea geerde de ene keer niet op tijd en de andere keer leed hy aan beslui- tenloosheid, Spint had grote moeite het hoge tempo van de Vlaardmgers bij te houden en kwam nauwelijks tot uitgespeel de kansen. Een overtreding van Spint-verde diger Joost van Vliet leidde tot een strafbal voor Pollux, maar Gijs Simons, toch al met gelukkig die middag, schoot naast. Het was goed geweest voor de at- tractiewaarde als de wedstrijd zou worden opengebroken, maar daarvoor moesten de ongeveer honderd kleumende en doornatte toeschouwers tot deel twee wach ten. Toen kreeg Pollux eindelijk de beloning voor haar surplus aan techniek en spelinzicht. Bany van den Berg brak na een. voorzet van Benno Hoftyzer het duel open: 1-0. Niet lang daarna tikte Rafael van der Ven, opkomend op links, de bal achter de keeper van Spirit uit een pass van Douwe van Maaren: 2-0. De Vlaardmgers dachten de score nog verder te kunnen opschroe ven, maar vergisten zich in de veerkracht van Spirit, Na een se rie verdedigingsfouten slaagde Jeffrey van den Heuvel enn de bal achter doelman Rob van Muyden te plaatsen: 2-1. Kort daarop was de verdediging van Pollux in geen velden of wegen te zien, maar was het Pollux-verdediger Mare Strik die net op tijd de Spirit-spits van scoren afhield. Enkele solo's van Robert Jan Baars, de middenvelder van Pol lux, hadden een beter lot ver diend, maar uitendehjk was ieder een bij Polluxblij dat hetbij een 2- 1 overwinning bleef. Pollux viert de fer In het duel met Spirit. De vlaardmgers wonnen de topper met 2 Foto Peter Molken- DoorTon de Leede vnje trap kreeg toegewezen, dok Colin van KesseL die een kopbal net niet de juiste richting wist te geven, verzuimde het duel vroeg tijdig in het slot te gooien. Beide ploegen leken zich te ver zoenen met een gelukspel tot Ruud den Engelsman het nog een keer op zijn heupen kreeg. Van achteruit speelde Hennie Brink man ploeggenoot Leen Muis aan die op zijn beurt Ruud den En gelsman in de diepte stuurde. Met de hete adem van een verdediger in zijn nek verschalkte Ruud den Engelsman de uitlopende doel man wederom met een van effect zwangere lob: 1-2. Nadien speelde VDL de ontmoeting professioneel uit en kon VEP geen vuist meer maken. „We zijn nu vanaf de derde wed strijd ongeslagen," toonde Leen Muis zich optimistisch, „en zijn goed bezig. Ik denk dat wij voor niemand in onze poule hoeven on der te doen. We moeten alleen al tijd zorgen dat onze instelling goed is." De voetballers van VDL trotseerden bij VEP op krachtige wijze de weergoden en gingen met een 1-2 zege aan de haal. Het was uitgerekend Ruud den Engelsman, 'mooi weer-voet baller en zonaanbidder bij uit stek, die met twee rake inzetten de partij besliste. Voorwaar een knappe prestatie van de Maassluizers tegen het ho ger geplaatste VEP, dat nadruk kelijk lonkte naar een topnote- ring in de derde klasse D. Zeker gezien het feit dat de ploeg van VDL-coach Rob Schalke al twee weken noodgedwongen niet in ac tie was gekomen door de slechte weersomstandigheden. Het veld in Woerden was volgens VDL-speler Leen Muis alleen in de warming-up nog aardig be gaanbaar. „Toen we ons warm lie pen," was het goudeerlijke oor deel van de begaafde middenvel der, „was het veld nog prima. „Toen we eenmaal een half uur hadden gespeeld was het veld een regelrecht drama. Dat kon ook niet anders want de regen kwam met bakken uit de hemel." Toch leken de spelers van VDL zich het minst aan te trekken van het natte weer en de gure wind. Met de wind in de rug vlogen de Maassluizers uit de startblokken, In de derde minuut was Meivin Muller namens de gasten voor het eerst gevaarlijk. Het harde schot van Muller schoof voor het doel langs van deVEP-doelman, Enke le minuten later dook René Ver hagen, de VDL-goalgetter die met tien doelpunten hoog in het klas sement van de topscorers staat, voor het doel op. Aangespeeld door Colin van Kessel vond de aanvoerder de VEP-doelman op zijn weg. Kaak Toch was het al in de tiende mi nuut raak voor de aandringende ploeg van Rob Schalke. Een prachtige individuele actie van Leen Muis bracht Ruud den En gelsman in balbezit. De lichtvoeti ge aanvaller liet de VEP-verdedi- ging zyn hielen zien en stiftte de bal op de van hem bekende gevoe lige wijze over de uitkomende Woerdense doelman (0-1). Versteend Ook na de terechte openingstref fer behield VDL hc initiatief Zo teisterde de op dreef Leen Muis in de twintigste minuut van zo'n vijfentwintig meter de lat bo ven de versteend toekijkende VEP-goaüe. Vijf minuten latèr gaf René Verhagen andermaal aan dat hij een spits is die nooit uit het oog mag worden verloren. Op het randje van het zestienmeterge bied draaide 'mister VDL' op on gewoon behendige wijze van zijn tegenstander weg om vervolgens de bal tegen de dekligger te knal len. Vlak voor rust vond Leen Muis opnieuw het aluminium op zijn weg. De makkelijk schieten de middenvelder schoot van af stand op de paal. „In de tweede helft," aldus Muis, „was de ommekeer bij VDL weer - duidelijk. Net als toen we uit bij Slikkerveer met 4-0 voorstonden en bijna nog de teil ingingen, lie ten we ons nu ook door VEP naar achteren dringen. Wij werden door VEP vastgezet en het was aan de scheidsrechter te danken dat VEP niet vroegtijdig langszij kwam. De scheidsrechter keurde een in mijn ogen glaszuiver doel punt van VEP af." De thuisploeg kwam in de zeven tigste minuut toch op 1-1. Na drie hoekschoppen op rij zag een VEP- speler kans uit een onoverzichte lijke scrimmage de bal achter de zwaar gehinderde VDL-doelman Arno van der Wóestijne te wer ken. „Na die gelijkmaker," bekende Leen Muis ruiterlijk, „werd er effe flink gescholden en besloten we de mouwen nog maar extra op te stropen." VDL kroop uit haar schulp en zag tot haar ontzetting dat Leen Muis, vastgehouden bin nen de beruchte lijnen, niet een strafschop maar een indirecte Door Mikos Gouka Schiedam De slotfase van de handbalwedstrijd tussen de man nen van DWS en Hellas was er één om van te watertanden, voor de fans van de thuisploeg althans. De winst voor DWS werd in de laatste vier seconden veiligge steld door Daniel den Hollander. Met 21-20 werd de klus geklaard door de spelers van oefenmeester Ferki Nici. In de Grcenoordhal is het dit sei zoen smullen geblazen. In de goed gevulde sporthal zaten de mensen weer op het puntje van de stoel. Hellas opende iets sterker en kwam op een 14 voorsprong, maar op slag van rust kwamen de Schiedammers weer langszij. Het was met name Rick Eihert die re gelmatig zijn directe tegenstan der te snel af was en scoorde. Na de thee bleek Nici zijn formatie op scherp te hebben gezet. Er werd gestreden voor elke meter. De wedstrijd gaf twee ploegen te zien die steeds weer op gelijke hoogte kwamen. Het was dan ook duide lijk dat het verschil miniem zou worden. Met nog vijf minuten op de klok stond DWS met 20-19 voor. Op dat moment stopte de bloedfanatieke keeper Marcel Nieuwland een strafworp. Toch kwamen de gas ten uit Den Haag nog op 20-20. De allerlaatste aanval was voor DWS en besliste dus over winst of ver lies. Daniel den Hollander rondde een schitterende aanval met veel gevoel af. De armen konden de DWS-speler AmoHendriks zet aan voor een doelpo ging. DWS won in eigen hal met 21-20 van Hellas. Fo to Peter MofKen lucht en het kratje pils het kleed lokaal in. Dne weken geleden, in de laatste thuiswedstrijd tegen EDH, waren het ook al de laatste seconden die beslissend waren Toen gooide aanvaller Marco van Linsiee zijn ploeg naar een 23-22 winst. Damel den Hollander was uiter aard een tevreden mens Met een brede glimlach stond hij tussen zijn uitgelaten teamgenoten terug te blikken op de laatste treffer. „Het was alles of niets. Ik besloot wat later in te starten, omdat de dekking constant goed gesloten was. Ik dacht laat ik maar eens gooien en hij ging er nog in ook," aldus de matchwinnaar. Den Hol lander leek een moment daarvoor de wedstrijd voor zijn ploeg te ver spelen. Op een 20-20 stand gooide hij de bal over het doei, waarna Hellas wederom een kans kreeg om sluitpost Marcel Nieuwland te verschalken. „Het is in de thuis wedstrijden erg spannend. We "innen steeds nipt. Het geluk is nu een beetje aan onze zijde, maar dat kan natuurlijk veranderen. DWS is op weg een goede midden moter te worden. Wij moeten nog groeien maar we zijn op de goede weg. Alleen zit er nog te veel ni veauverschil tussen de wedstrij den." Den Hollander kwam naast het feit dat hij de wedstrijd besliste nog een keer m de schijnwerpers. Het arbitrale duo stuurde de aan valler samen met Richard Meren- go naar de kleedkamers. De spe lers hadden hars op hun handen aangebracht om meer grip op de bal te knjgen. Den Hollander ver klaarde het voorval. „De ene keer mag het wel, de andere keer niet. Wij hadden getekend voor een wedstrijd zonder hars op de han den. Goed, wij deden het wel en werden naar de kleedkamers ge stuurd om het er af te wassen. Het geeft geen schade aan de vloer, het moet alleen wel opgeruimd worden." Keeper Marcel Nieuw land, die als een soort van Peter van Vossen het publiek ophitste, was opgelucht. „We maken het onszelf zo moeilijk. Het is mooi dat we de thuiswedstrijden zo spe len. We wonnen ook bij Groene Ster uit, maar dat kwam omdat er een grote groep supporters mee was gereisd zodat het net een thuiswedstrijd was." DWS neemt een gedegen midden- mootpositie in. De Schiedammers hebben zes duels gespeeld en zes punten verzameld. De overwin ning tegen Hellas is een enorme opsteker. De Hagenaars hadden al acht punten en werden door de zogenaamde kenners getipt als kampioenskandidaat. Na de enor me oorwassing tegen Quintus in de eerste wedstrijd is de ploeg van Nici gegroeid. Momenteel is het een ploeg die het elke tegenstan der lastig kan maken. Al moet daarbij gezegd worden dat het met name thuis een meer dan ge dreven indruk maakt. Voor Nici is het zaak om te zorgen, dat zijn ploeg ook zonder de steun van de supporters tot grote daden in staat is. De basis van zijn ploeg is goed. Arno Hendriks is inmid dels teiuggekeerd van een verve lende blessure. Gisteren was met name aanvoerder Elkan de Kraai op dreef. Daarnaast was Marco van Lïnstee zeer trefzeker. Op ba sis van die kwaliteiten moeten de Schiedammers dit seizoen nog een aantal maal kunnen verras sen. Vlaardingen—Ook dit jaar vormt het statige stadhuis van Vlaardingen weer het decor voor de huldiging van sportkampioenen. Woensdag 23 december schudt burgemeester Bert Stam de afgelopen jaar succesvolle sporters de hand. Zoals gebruikelijk worden Vlaardingse sport(st)ers die op provinciaal, nationaal en internationaal ni veau een titel hebben gepakt, gehuldigd, wordt de ploeg van het jaar bekend gemaakt en wordt een ta lentvolle jonge sporter gelauwerd. De verkiezing van sportman of sportvrouw van Vlaardingen is dit jaar een noviteit. Voor deze pnjs komt een sport{st)er in aanmerking die op nationaal of mondiaal niveau een opmerkelijke prestatie heeft geleverd. In beeld voor een huldiging komen m Vlaardingen woonachtige sporters die een districts- of regionale titel hebben behaald of op een (internationaal toer nooi eerste, tweede of derde zijn geworden. Dat geldt ook voor de sportploegen. Vlaardingen Dit jaar organiseert de CJV Vlaardin gen wederom het kerstvolleybaltoemooi. Het wordt de dertigste aflevering en die vindt plaats op Tweede Kerstdag in Sporthal Westwijk. Het toernooi is bedoeld voor organisaties met leden van 16 jaar en ouder. Omdat het een recreatief evene ment betreft, zijn zogenoemde NeVoBo-teams uitge sloten van deelname. Evenals voorgaande jaren is er geen aparte mannen- en vrouwencompetitie, dus wordt er gespeeld met gemengde teams. Voor inschrijvingen kan men terecht bij het CJV Vlaardingen (4359571). Het toernooi begint om 12.00 uur en eindigt omstreeks 18.30 uur. Deelname kost veertig gulden per team. Vlaardingen In het kader van de jaarlijkse nationa le Jeugdnatuurweek van de Vogelbescherming Ne derland, dat dit keer 'overleven' als thema heeft, or ganiseert het Centrum voor Natuur- en Milieu Edu catie een survival in de Broekpolder. De overlevings tocht in het Vlaardingse groengebied wordt gehou- den op zaterdag 14 november. Iedereen tussen 10 en lö jaar kan gratis deelnemen. De deelnemers gaan m groepjes de Broekpolder in waar de nodige survival-hindemissen genomen moe ten worden. De start (13.30) van de survival is vanaf het scoutmgscentrum aan de Broekpolderweg. Voor meer informatie: Centrum voor Natuur- en Milieu Educatie (2484517). Schiedam Op woensdag de elfde van de elfde zet menig carnavalsvierder weer de feestneus op, maar de leden van de Schiedamse Bowlsclub De Rolling Stones blijven die dag nuchter. Ze treden dan aan m hun eigen toernooi in de Groenoordhal. Aan het evenement wordt deelgenomen door teams uit Kralingen, Hoek van Holland en Charlois. Het be treft een triples mixes toernooi en de eerste ballen worden gegooid om 9.30 uur. De toegang is gratis. Schiedam Hoewel op kleinschalige manier is gea geerd op speeldata van de wedstrijden om het Schie damse voetbalkampioenschap, heeft de organisatie toch besloten de lokale voetbalstrijd wederom in au gustus te laten plaatsvinden. Volgens de commissie van voorbereiding san het toernooi als een prima oe fenprogramma orden beschouwd en bovendien valt de zomervakantie in deze regio komend jaar wat gunstiger voor het toernooi. De eerste wedstrijd^1 van het toernooi om de KNVB-beker worden dinsf^g 24 augustus -na het toernooi- gespeeld. T, Aangezien alle clubs (SWSMC onder voorbehoud}te kennen hebben gegeven deel te nemen aan de zeven de editie, is een (voorlopige) poule-indeling gemaakt. Poule 1: WK, Hennes DVS, DRGS (zo), Schiedamse Boys. Poule 2: SWSMC (I of 2), ExeelsMö, SVDPW. Poule 3: PPSC, ODC/Ursus, DRGS (za). Pon- Ie 4: HBSS, GTB, Demos. Het toernooi wordt dus in de zelfde vorm voortgezet, met dien verstande dat SWSMC mogelijk met het schaduwelftal deelneemt als de wedstrijden niet in gepast kunsten worden in het oefenprogramma van het vlaggenschip van de eersteklasser. De organsabe heeft wel inmiddels al een verandering ondergaan. Voorzitter Jos van Oers (verhuisd naar Brabant) is uit de commisie gestapt. Zijn taken worden waargeno men door pr-man Kien Klink. Speeldata: Zaterdag 7 augustus, dinsdag 10 augus tus (tweede speeldag), donderdag 12 augustus (derde speeldag), zaterdag 14 augustus (inhaaldag), maan dag 16 augustus (troostronde), dinsdag 17 augustus (eerste halve finale), woensdag 18 augustus (tweede halve finale), donderdag 19 augustus (troostronde), zaterdag 21 augustus (fmaiedag). OASE-Wïnkelinr./WIK (v) 26-18. Geluk speelde in deze wedstrijd een grote rol. „Vooral in de afWerking," ver klaarde WIK-coach Arnold van Wurmond na afloop, „mis ten we het fortuin waarover OASE wel bleek te beschik ken." Het optreden van de Vlaardingsen was in heteerste gedeelte met om over naar huis te schrijven. Enerzijds zat de verdediging niet lekker in elkaar, anderzijds faal de WIK in de afwerking. „We gingen weliswaar met een 14-9 achterstand aan de thee, maar de tweede helft lever de een ander spel beeld op waardoor we onze opponent tot op twee punten konden naderen" Gisela Vermeulen vond zeven keer het vijandelijke net namens WIK. Ventura (m)-Satumus '72 27-17. Ventura vloog goed uxt de startblokken. Naarmate de wedstrijd vorderde pasten Ed Brugmans mannen zich echter aan aan het niveau van hun tegenstanders. Het was te danken aan het goede keeperswerk van Bernard Dnes dat de Schiedammers de voorsprong wisten te behouden. Ventura had aan de laat ste tien minuten genoeg om de het voordelige verschil m doelpunten te consolideren en zelfs uit te bouwen. Ventura (v)-Fortiss'uno 19-8. Ventura-coach Max Tukker sprak van een wedstrijd met twee gezichten. „Het eerste bedrijf was met helemaal makkehjk," gaf hu toe, „de tweede helft speelden we sneller," De scheidsrechters achtte hij pietluttig. „Tot vier keer toe werden doorgebro ken speelsters teruggefloten om onduidelijke redenen. Dat de tweede rondgang een schril contrast vormde met het deel éen, schreef Tukker toe aan het opgeschroefde tempo. „Hierdoor wonnen we met overtuigende cijfers, terwijl we met eens subliem acteerden." Vooraf mikte Ventura op een plek bij de eerste vier. „Daarom kan deze overwinning aan het eind van het seizoen wel eens be langrijk worden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7