10 7 OO •2 'Het is nog veel te vroeg om te juichen' 'Pas nu ben ik echt klaar met boksen' Peter Pattinama ging wel altijd naar broer Ton kijken Richard Krajicek van meniscus verlost l©( Met name^eS'l'° brinkmnon EHanaa -m O *;'v i Rotterdams Dagblad MISTEL Robert Verbeek blijft scoren Schiedamse tafeltennisclubs verwachten terugloop van het ledenaantal door vertrek uit Korenbeurs Nieuwe impuls voor illochtonen-project Danny Rossoni nieuwe honkbalcoach van Holy Rotterdams Dagblad Dinsdag 10 november 1998 Door Loet van Schellebeek Het is, zo blijkt al snel, een illusie te denken dat we hem iets nieuws vertellen. De naam Azu- mah Nelson is nog niet eens vol» ledig uitgesproken of Regilio Tuur barst los. Uit zijn hoofd ci teert hij in het Engels het van In ternet geplukte bericht dat de 'Leeuw van Accra' niet langer brult. Op 40-jarige leeftijd heeft Azumah Nelson de wereld laten weten, dat hij stopt met boksen. In een carrière van 19 jaar ver overde 'The African Warrior' drie wereldtitels in het veder- en het supervedergewicht. Van zijn 38 overwinningen besliste de Ghanees er 28 vroegtijdig. Vier keer stapte hij als verliezer uit de ring, tweemaal was de uitslag onbeslist, „Ik ben er de man niet naar om de ene dag dit te zeggen en de andere dag Iets anders," sprak Nelson in Accra, „Mijn be sluit staat vast," Duizenden kilo meters verderop kon Regilio Tuur eindelijk rustig slapen. Is dat zo, ben je er nu echt klaar mee? Tuur, vijf weken geleden voor de tweede keer vader geworden van een dochter (Esdée): „Ja, zo voel ik het wel. (Plechtig) Op 6 novem- bcr 1998 is Regilio Benito Tuur of- fideel gestopt met boksen. Het boek is nu gesloten." v-Maar heb je dan werkelijk overwo- 'gen...? Tuur: „Ik kan me zo goed vinden in wat Azumah zegt: 'I'm not the type of man, ik ben niet het type dat de ene dag dit zegt en de ande re dag dat.' Da's precies zoals ik erover denk. Maar ik heb er altijd bij gezegd: T)e enige voor wie ik een uitzondering maak is Azu mah Nelson.' Er is me in de twee jaar dat ik niet meer boks vaak gevraagd een co meback te maken, er zijn me meer dan eens voorstellen ge daan. Lichamelijk - dat moet je van me aannemen - zou het geen enkel probleem zijn, in zes maan den ben ik topfit. Maar mentaal Voormalig wereldkampioen Azumah Nelson maakte afgelopen weekeinde bekend testoppen met boksen. Binnenkort kan de 'African Warrior'een brief uit Rotterdam verwachten, van RegilioTuur. Archieffoto John GurzlnskfEPA kan ik het niet meer opbrengen. Het heeft me zo veel energie ge kost, zo veel opofferingen, zo veel pijn, tot privé aan toe - dat is het me allemaal niet meer waard. Daar weegt geen wereldtitel te genop. Begrijp me goed, ik heb al- tyd wereldkampioen willen wor den, maar toen ik het eenmaal was, boeide het me niet meer. Dat wil zeggen, niet zoals Azumah. Die is me altijd blijven boeien, tot op de dag van vandaag. Tegen hem had ik bij wijze van spreken voor niks willen boksen. Óf voor een colaatje - de verliezer betaalt." Het zal er dus niet meer van ko men. Opgelucht? Tuur: „Ik ben er nu echt klaar i hem mee. Op één ding na: ik f een brief schrijven." Wat komt daar in te staan? Tuur: „Dat ik vanaf m'n veertien de een groot bewonderaar van hem ben, niet alleen als atleet, maar ook als mens. Dat hy een lichtend voorbeeld voor me is ge weest, en later ook een rivaal voor wie ik altijd veel respect heb ge had en met wie ik me graag had willen meten. En dat ik het jam mer vind dat het daar nooit van is gekomen. Zoiets." Vandaag is Nelson gestopt, giste ren stond in de krant dat Thomas Heams op z'n veertigste zijn ren tree heeft gemaakt. Tuur:Als ik de zaak niet had ge had, was ik waarschijnlijk ook overstag gegaan. Het werk houdt me dag in, dag uit bezig, daar heb ik al m'n aandacht bij nodig. Voor Heams, Holmes, Foreman en hoe die mannen ook mogen heten, ligt dat - denk ik anders. Eén ding staat vast: voor het geld hoeven ze het geen van allen te doen. Ik hoop (laat ik het afkloppen) ik ook niet, Ek heb lang nodig gehad om af te kicken. De strijd was hevig, hevi ger dan verwacht. Maar omdat ik intussen zo'n grote verantwoorde lijkheid had, moest ik winnen, koste wat 't kost. Ik denk dat het me is gelukt. En nu Azumah is ge stopt, kan ik het helemaal afslui ten. Het is over." Jaw»* f r*.f' RotterdamRichard JKrajkrek Is gisteren geopereerd aan de lin kerknie. In het Dijkzigt-zieken- huis verwijderde orthopedisch chirurg dr. Rien Heijboer het ge scheurde deel in de achterboom van de binnenmeniscus. Bij ver dere inspectie bleken de overige structuren van de knie gaaf. De operatie werd twee dagen eer der uitgevoerd dan aanvankelijk de bedoeling was. De revalidatie vindt plaats bij sportarts Peter Vergouwen via het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Dit pro ces zal zes tot acht weken in be slag nemen. Door de operatie moet Krajicek afzien van deelne ming aan bet WK in Hannover, eind november. Karol Kucera werd de zesde spe ler die zich kwalificeerde voor het onderonsje van de beste acht in dit jaar. Voor de laatste twee plaatsen komen nog drie spelers in aanmerking: de Britten Tim Henman en Greg Rusedskien de Rus Kafelnikov, Béide Britten komen deze week in actie in Stockholm, Kafelnikov in Mos kou. Van de beste acht meldde naast Krajicek ook Rafter zich ook met een knieblessure. Zeker van deelneming in Hannover (24-29 november) zijn: Sampras, Rk», Agassi, Moya, Correlja en Kuce ra. De puntenlHst voor Hannover li: I. Samp- m (VSt) 3703,2. Kios (Chl) 3670,3. Rafter (Aui) 3315,4. Agatai (VSt) 2879,5, Möy* (Spa) 2810,1 Corretja (Spa) 27M, 7. Kucera (Sb) 2579,8. Krajbek (Ned) 2548,8. Hen- man (GBr) 2427,10. Ruwdaki (GBr) 2379, 11. Kafelnikov (Rug) 225S, VL Korda <T«j) 2114,13. Ivanlsevic(Kra) 1980. Rotterdam Peter Pattina ma ging in SPEELRON DE 7 van TOP COACH strij ken met de weekwinsl. In totaal scoorde de inwoner van Capelle aan den IJssel 32 punten. Zijn naaste achtervolgers kwamen tot dezelfde score, maar gaven min der uit aan hun team. Zelf voetbalde Pattinama by Hil- legersberg en SVS, waar hij vijf jaar geleden stopte. Hij ging altijd kijken naar zijn broer Ton (ex-Ex- celsior), maar sinds die gestopt is, is Peter Pattinama nauwelijks nog op en rond de velden te vin den. „Ik werk in de horeca en meestal op tijden dat er gevoet bald wordt. Als ik naar een wed strijd ga, is het meestal naar Feye- noord, of naar het Nederlands elf tal. Vooral speciale potjes dus." Sinds enige tijd is Peter Pattina ma bedrijfsleider van eetcafé De Schenkel in Capelle aan den IJs sel. „Leuk om te doen hoor. Rob Baan en Bart Latuheru komen hier regelmatig eten, net als mijn broer trouwens. Er wordt dus heel wat over voetbal gepraat." In het etablissement wordt al eni ge jaren een interne TOPCOACH gehouden. „In dat klassement sta ik bovenaan, met een heel ander team trouwens." Bij het samen stellen van zyn elftal keek Pattin ama vooral naar de verdediging en het middenveld. Toch leverde aanvaller Michael Mols hem de meeste punten (9) op. Voor SPEELRONDE 7 telden de volgende acht wedstrijden mee: vr. 6 nov; RKC Waalwijk-FC Utrecht, za. 7 nov: De Graafschap- Willem II en Roda JC-Cambuur Leeuwarden; zo, 8 nov: AZ-Ajax, Vitesse-NEC, FC Twente-PSV, Sparta-MW, SCHeerenveen-For- tuna Sittard, Spelers klassement De volgendt^spelers scoorden punten In VOETBALS P m,r FC Utrecht- spits Michael Mols scoorde In het duel met hekken sluiter RKC Waalwijkdrie maal, wat hem negen punten ople verde. Foto GPD/JBflp de Boer NEC: EUerman -1, Pothuizen-1, Roorda -1. PSV: Iwan 4. Oyen -I, Van der Deeien Van der Weerden 4, Van Nistolrooy 3, RKC Waalwijk: Bogera - Comelig$e4. De Graef 4, Lanckohr 4. Roda JC: Kalac 4, Luijpers 4, Peetere 2. Send en 4, Van Haaren 4. Van Houdt 3. Vre de 4. Sparta: Jaliens 4, Jansen 4. Marilia 4. Nieu- wenburg 4. Van der Meer 3, Van Duijvenbo- de4. FC Twente: Bosman 3. Sobiech 4, Ter Avest 7, Van de Paar -1. FC Utrecht: Bos schaart 2, John de Jong 4. Mols 9, Robbemond 5. Vlt«8e: Jochemsen -1, Korsten -I. Kuiper 4, La ros -1. Machlas 2, Van der Schaar 4, Van Hintum 4, Westerveld 4, Willem IL AbdeUaoui -3, Arts 2. Bombarda 3. Schenning-1. Weekkiassement Winnaar: Peter Pattinama (Capelle aid IJs sel) 32 pnt Elftah Westerveld 4; Marilia 4, Gerard de Nooijer 4, Senden4,KamebeekO;Godee3, Iwan 4. Lanckohr 0; Arveladze 0, Van Vos ten 0, Mols 9. 2, M. Steenbergen-Kool (Rotterdam), M. van Deventer {Capelle a/d Usael) 32 pnt 4. V.S. van der Kraan (Rotterdam)31 pnt J. P.F. v/d Baard (Berkel en Rodenrijs)50 Pc Aj*cBennl3,Sier-l. AZ: T Bouchiba -1, E Hadrioui -1, Moens 4, Mutsaere 3, Van dei Weert -I. Cambuttr Leeuwarden: De Roo -3, Dijk huizen -1. Scheepers -1, Van Rijswijk -1. Vergooeaen-1. De Graafschap: Gerritsen 3, Godee 3, Turn- ba 5. SC Heerenveen: Dennis de Nooijer 2, Ge rard de Nooijer 4, Hanema 4, Houttuin -1, Samardzic 3. Talan 3, Vonk 4. MVT; De Jong 4, Falix 3, Taihuttu -1, Vaes- se;, Van Duijnhuven 4, Vollmer 3. G de Bijen weg (Rotterdam), R.W.T. Geuita (Rotterdam), p. Jongbloed (Oud- Bdjertand), P. den Hollander (Capelle a/d Ussel), G. Gideon-Metz (Rotterdam) 30 pat II. DJ i. D.N. Schop (Klaaswaal), H. van Buuren (Rotterdam)29 pat 13, R. Mulder (Schiedam), WB. Hartens- veld (Rotterdam), L, de Vries (Schiedam), J.H.C. Falandt (Hellevoetsluis), J. Toonerj (Rotterdam), RA Termoeshuixen (Heer- jansdam), RJd. Emanuels (Spjjkenliae)28 pnt W. M. van den Baard (Berkel en Rodenrijs), RJ, Sterk-Vente (Bergschenhoek), C. Bon je (Rotterdam), AW. Gontha (Hoogvliet), J.M.C- van Rossum (Berkel en Rodenrijs), T. Bosman (Berzscheniioek), A Fortes (Rotterdam), T J. ae Heus (Strijen), J. Paap (Delft), M. Blaak (Ridderkerk), J. MUolaza (Pijnacker), J.M.J. Wildenberg (Schiedam), S. Hoitsiag (Pemisj, D.C. Heere (Rozen burg), M.L Peeters (Lekkerkerk), CA de Roon (Rotterdam), M. Tonge (Krimpen a/d Ussel), AM.L Vermeulen (Rotterdam), S. van der Hoogt (Vlaardingen), C. Luneburg (Capelle a/d IJsse))...27 pnt 44. C. Stok (Spijkenisse), E. Dekker ('s-Gra- vendeel), A. Schutte (Spljkeniase), A Ver hoeven (Hendrik Ido Ambacht), M, Rot gans (Capelle a'd lisset), H. Laurens (Hoog- viied, M.l. Looiien (Rotterdam). FT. Schar- leman (Rotterdam), J. Bravenboer (Hoen- vliet), J, Zuijdweg (Krimpen a/d IJssel), M. de Hoog (Zuidland)24 pnt Algemeen klassement 1.E van Grinsven (Rotterdam)160 pnl. 2. Ld, v/d Graaf (Vlaardingen)159 pnt 3. R.W.T. Ceurts (Rotterdam)158 pot 4. J, deRogt-van't Hof (Oud-Beyerland) 155 pnt 5. M vin Moorst (Dordrecht)154 pnt 6. A Fortuin (Hendrik-ldo-Ambacht).... 152 pnt7, V.J. Beker(Spukeniase)151 pnt 8. CM. Kerseboom (Rotterdam), D. van der Pol (Ammcretol)154 pnt, 14. N.D.M. ven Duivenbode (Rotterdam) 149 pnt. 11. K. van der Veen (Oostvoorne)147 pnt. 12. L Robbemoni ('«-Gravendeel), I.C. Heij- koop (Pemis), R.W. v/d Werf (Rotterdam) 146 pnt. 15. Richard Kruisinga (Capelle a/d Ussel), E. Helmich (Papendrecht), J.W. Comvalius (Rotterdam), RA de Craaf (Sassenheim), SJ.E.P, Palmen (Rotterdam)145pnt 24. D. Alken (Schiedam), R.O. Habermehl (Rhoon), E. v/d Laan-van Zwieten (Vlaar dingen)144 pnt 23. M. van den Baard (Berkel en Rodenrijs). R, van der Linden (Rotterdam), A Versluis (Sliedrecht), I, Timmer (Vlaardingen). M. Kalis (Sliedrecht), WA Borsje/Ooms (Krimpen wd Lek), J. van Veen (Rotter dam), R.P.G. de Bruijn (Vlaardingen), T. Gortemoller Sliedrecht) .^.....-..-...143 pnt S3, P. Klenke (Hoek van Holland), M. Punt (Pemis), J.W. Grundlehner (Nietiwerkerk a/d Ussel), J. Tgl-Coomans (Rotterdam), LN. van Leeuwen (Hoogvliet), R, de Valk (Rotterdam), W. Slh-estcr (Dordrecht), V. Okker (Vlaardingen)142 pnt 41. K. Mijnden (Bleiswij k), J. van BijsteT- veid Oud- Beijcria ndP. van Dongen (Spij- kenisse), R. Hamerslag (Strijen), M.F. van Diemcn (Rotterdam), S. Abdelrahman (Rotterdam), S.J. van Dongen (Spjjkenisse) 141 pnt 48. JAM. Vermeulen (Maasland), E N'gs- sen (Nieuwerkerk a'd IJssel), Aden Besten (Maassluis), J. v/d Plicht (Ouderkerk a/d IJssel), J. Bosboomhof (Lekkerkerk), M. Hoek (Oud-Beierland), C. van Neck (Rot terdam), S. Snijders (Numansdörp)M pnt 56. Bourguimon (Schiedam). I. Winkel (Rozenburg), M- Goedegebuur (Rotterdam) J J. Vossaert (Rotterdam), J.H. van Kra nenburg (Rotterdam), J. Nannings "(Dor drecht), F.L van der Weijden (Oud-Beier land)139 pnL 63. R. de Groot (Capelle a/d IJssel). G.H. Rotterdam Ook in SPEEL RONDE 7 van TOPCOACH heeft het team van Roböt Ver beek een aardige hoeveelheid punten by elkaar gespeeld De trainer van Dordrecht'90 kwam tot een weekscore van 24 punten. In totaal staat Ver beek nu op een totaal van 155 punten. Met die score zöii hij in het algemeen klassement de vierde plek innemen. - Wereldkampioene tijdrijden Leontien van Moors el scoorde mede dankzij de sterk spelen; de FC Twente-speler Berthil ter Avert 16 punten. Sparta- trainer Hans van der Zee sprokkelde met zijn elftal 14 punten bijeen, terwijl de'&vo- riete elf van Adrie Korter er maar niet in slagen punten tê vergaren. Slechts vijf punten scoorde de Excelsior-oefen- meester. In totaal pakte hij 70 punten, het elftal van Leontien van Moorsel staat op 105 punten, waarmee zij Hans van der Zee (115 punten) nadert. Baartman (Rotterdam), M. Groenendijk (Ridderkerk!. P. den Hollander (Capelle aki IJssel), J. Wessels (Rotterdam), H.C.G. HulsUBerkel en Rodenrijs)128 pot. 69, H J, van Kees (Vlaardingen), J, de Ko ning (Nieuwerkerk a'd Ussel), AF. Looijen (Rotterdam)137 pnl. 72. R. Oldenburger (Nieuwerkerk a/d Us sel), J. de Wolf (Rotterdam). C. de Jong ('»- Gravendeel), W. de Bel (Rotterdam)..:;.. 136 pnt. 76. A Croenendaal (Capelle a/d IJssel), R.J. Sterk-Vente(Bergschenhock). LH. van fler Wal (Zuidland), R. Bossolaar (Schiedaml H. Bank (Snijkenisse), D. Vijfwinkel [Póor: lugaal), A Troester (VI aardingen). A Buse- mer-v.d. Berg (Capelle o/d Ussel), T,M. Bals' (Barendrecht). C. van Herk (Barendrocht), Undy Landstra (Papendrecht) 57. N. Vonk (Rotterdam), F.H. de Klerk (Spijkenisse), G.N. Schrauwen (Rotterdam) C.H. KleijwegKCeen'Iict!. D.D. Tieleman (Rotterdam), F. Lezer (Heerjansdam), LAA van de Graaf (Vlaardingen), G.C. van Zwam (Rotterdam), LJ. Schlarmann (Schiedam), H.J. Lammere (Capelle a/d IJs sel), C. Pannekoek (Berkel). PJ. van Rui ven (Renesse), R.L Oldenburger (Nieuwer kerk a/d Ussel). H. du Pree (Puttmhoekï 134 pnt. Voorzittersklassement I. Pi eter Oprei (NBSW)«9 pnt. L Aad Schunng (TOGB)124 pot. 3. WJ. Meuboom (PPSC)122 pot 4. Gex van Hulst Alexandri8'56)119 pot. 5. J an Barendregt (Poortu gaal)117pot. 6. Ham Koster (Leorudas)114 pot. 7. Jan "Delen (sv Ommoord)-....112 pol. 8. Jacoues Swppelenburg (V)CO>. Ed Fa ken (RkSV Artivitas) lil pot JO. Roe] Dam ink (Lombardtjen).108 pnt Ls m. HM Soccer promotions DRUKKCRIJ V' B: Door Sander Sonnemans Schiedam Jan des Bouvrie. De designer en Neerlands bekendste binnenhuis-architect zal over en kele decennia een belangrijke plaats innemen in de geschied schrijving van de Schiedamse ta- feltennishistorie. Jarenlang was de momumentale Korenbeurs aan de Lange Haven het toneel voor (topjtafeltennis, zelfs Euro pacupwedstrijden, maar nu Des Bouvries het markante gebouw heeft gekocht, zullen de daarin huizende tafeltennisverenigin gen NOAD en De Korenbeurs op moeten krassen. Waar naar toe? Dat is grote vraag. En overleven de clubs die al ruim veertig jaar in De Korenbeurs gebogen aan de tafel staan, de verhuizing wel? De besturen van beide verenigingen vrezen immers een terugloop van het ledenaantal door de noodge dwongen 'uit huis plaatsing'. De toekomst zal het leren. „Dat we weg moeten uit De Ko renbeurs is helder," zegt Jan Si mons, lid van De Korenbeurs en intermediair tussen De Koren beurs, NOAD en de gemeente. „We willen wel meewerken, al leen als ons voortbestaan niet in gevaar komt. De verhuizing en het verblijf in een ander onderko men moeten ook financieel reali seerbaar zijn. De Korenbeurs heeft echt geen gigantische ruim te in haar financiële middelen om straks dubbele huur te gaan beta len. Dat geldt volgens mij ook voor NOAD. Bovendien vrezen we door deze hele actie leden te ver liezen, want tenslotte gaan we van een mooie zaal naar een gymnas tieklokaal. De tussenoplossing heeft by ons de eerste prioriteit. Het schoolgebouw - met gymzaal - aan de Udulnastraat. Wethouder Wiegman wil de tafeltennis clubs voorlopig daar onderbrengen. „In het verleden," aldus Wiegman, „is daar ook al eens geta- feltenn 1st.Foto Peter Molkenboer Want als je bij de eindoplossing geen leden meer overhebt, schie ten we er niets mee op." Simons benadrukt dat beide clubs de huidige ontwikkelingen posi tief benaderen en beseffen welk belang Schiedam heeft bij de komst van Des Bouvrie, maar geeft wel aan dat er een zo ade quaat mogelijke oplossing moe ten komen. Tafeltenniscentrum „Eerst wordt ons de Opstandings- kerk beloofd," blikt Simons terug, „Er was door de gemeente zelfs een bord bij die kerk geplaatst met daarop het opschrift 'Hier komt het eerste Schiedamse tafel tenniscentrum'. Die locatie kwam echter te vervallen omdat het ruim een miljoen zou gaan kosten om ons daar te vestigen. Vervol gens kwam de gymzaal aan de Piersonstraat aan de orde, maar die staat op de nominatie gesloopt te worden. Ja, dan weten de bestu ren van de clubs het ook niet meer. Daarom is het te vroeg om te juichen nu wethouder Aad Wiegman met een tussenoplosy sing (tijdelijk in gymzaal aan Li- duinastraat; red.) en een definitie ve huisvesting (gymzaal aan de Dr. Kuyperiaan;redJ voor de dag is gekomen. Er moet nog zo veel worden geregeld. Kijk, er is nu be weging genoeg, maar zekerheid is er nog lang niet. En voor wat be treft die tussenoplossing, we zul len er eerst maar eens gaan kijken om te bepalen of die locatie ge schikt is. Vanzelfsprekend willen we ook een kantine. En dat is nog maar één van de facetten waar naar gekeken zal worden." De tafeltennisverenigingen bui gen zich op korte termijn over de door Wiegman voorgestelde alter natieven. In het geval van de defi nitieve huisvesting aan de Dr. Kuyperlaan, bij de daar gelegen basisschool, hebben De Koren beurs en NOAD alleen nog maar ruwe schetsen van de mogelijkhe den gezien, Volgens de planning krijgt de school er een nieuwe gymzaal bij, zodat de tafeltennis verenigingen de reeds bestaande gymzaal, inclusief de ruimte voor een clubhuis annex kantine, kun nen betrekken. „De tussenoplossing," doelt Si mons, die veertien jaar bij NOAD en acht jaar bij De Korenbeurs in het eerste team speelde, op de gymzaal aan de Liduinastraat, „is sowieso al een stuk minder dan onze huidige locatie. Eet verschil is net zo groot als dat tussen een Mercedes en een Volkswagen. De voorgestelde definitieve huisves ting ziet er heel aardig uit. Maar zo ver is het nog niet. Eerst moe ten we een goede tussenoplossing hebben." Afscheidsfeest Jan des Bouvries heeft zich niet popualir gemaakt bij de tafelten nisverenigingen, Hij beloofde plechtig tijdens een van zijn in specties in zyn nieuwe eigendom het afscheidsfeest van De Koren beurs en NOAD te sponsoren en die happening zelfs in het monu ment te laten plaatsvinden. Maar brieven en telefoontjes aan zijn adres werden nimmer beant woord. Simons: „Hij reageert niet en dat valt beide verenigingen te gen. Aan de andere kant, in de huidige onderhandelingen is hy geen partij. Het is een zaak tussen de verenigingen en de gemeen te." De Korenbeurs en NOAD ver wachten overigens niet op stel en sprong uit hun huidige onderko men te kunnen vertrekken. De najaarscompetitie loopt tot de tweede week van december en de voorjaarscompetitie start alweer in de tweede week van januari. Mocht de tijdelijke locatie aan de Liduinastraat worden geaccep teerd, dan nog denkt Simons niet dat die zaal op korte termijn speelklaar zal zijn. „Ik denk in de richting van medio mei 1&99. Maar nogmaals, laten wé er eerst maar eens gaan kijken. Misschien is het wel helemaal niets. En ja, dan hebben we weer een pro bleem." Wethouder Wiegman wil in die richting niet denken.Jn de zaal aan de Liduinastraat hebben de clubs vroeger al eens gespeeld en de definitieve locatie is beter dan De Korenbeurs. Het wordt een schitterende sportzaal met daar boven een ruimte die als kantine kan worden gebruikt en het is een zodanige voorziening dat er ook publiek bij kan." Wiegman zegt niet te kunnen overzien of de verhuizing de clubs leden gaat kosten en over een duurdere huur hoeven De Koren beurs en NOAD zich geen zorgen te maken. „De gemeente wil goe de sportvoorzieningen hebben en het is niet onze inzet daar flink aan te verdienen. En ja, voor wat betreft de tussenoplossing; daar is de nodige flexibiliteit gewenst Maar daarna gaan de clubs wel naar een mooie accommodatie. Ik verwacht dat die maximaal bin nen anderhalf jaar verwezenlijkt zal zijn. En dan ga ik uit van het slechtste scenario." Maassluis - De 19-jarige aanvaller Hakan Copür heeft bij Excelsior Maassluis de eerste brochure gekregen over het allochtonenproject van de voetbalvereni ging. De voetballer speelt vanaf de C-jeugd bij Excel sior en traint mee met de A-selectie. Excelsior Maassluis is het integratie-project gestart omdat het tachtig allochtone leden heeft en zich ont wikkelt tot een kleurrijke vereniging. De brochure moet het project een nieuwe impuls geven, De club heeft Yasar Vural (29) aangetrokken als projectleider om de spelers en hun ouders te begeleiden. Vural, die tevens raadslid van het CDA in Maassluis is, praat met de betrokken ouders over communicatie, betrok kenheid van de ouders bij de club en in een later sta dium het werven van kaderleden. Excelsior ziet de communicatie als prioriteit omdat de meeste ouders niet of nauwelijks Nederlands spreken, Als de leden van Excelsior zich dat realiseren én ook bereid zijn daar rekening mee te houden, dan zijn de randvoorwaarden voor een geslaagde integratie aan wezig," zegt voorzitter Joop Bruystens. „Het is een moeilijk traject omdat met name de cultuurverschil len groot zijn. Inpassing van allochtonen gaat stroef omdat zy sommige gewoonten en gedragingen niet kennen, Het uiteindelijke doel is dat zij ook iets voor Excelsior gaan doen." Vlaardingen - Danny Rossoni wordt de nieuwe coach van Vlaardingen Holy. Het bestuur van de Vlaarding- se club is er daarmee in geslaagd op korte termijn de vacature, ontstaan door het plotselinge vertrek van John van Westrenen (werkzaamheden elders in Ne derland) in te vullen. Rossoni wordt playing coachwant hij blijft ook als pitcher bij de ploeg betrokken. In de aanloop naar de competitie zal Van Westrenen organisatorisch op de achtergrond aanwezig blijven. Sport kort BADMINTON. Refoba heeft de aanval op de koppo sitie afgeslagen. De badmintonners hebben Om moord laten zien wat ze waard zyn en dat ze niet voor niets ongeslagen aan kop gaan. Het duel werd met 5- 3 gewonnen. TSN kwam tot een 44 gelijkspel tegen De Ritte 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2