Michael van der Kruis is nog niet volgroeid HP m TOG slaat een compleet nieuwe weg in Periodetitel voor Excelsior? 'Ik neem alleen nummer van een bloemist mee' l IQ Maassluise tafeltennisvereniging wil af van saaie 'pingpong-imago' The Harvards en Bolnes zwaar gestraft Ook Brui! onder mes bij Heijboer Raymond Fabrie bij beste zestien Eén valse start? Diskwalificatie! 'Bij Excelsior speel ik eerste divisie, bij Ajax had ik wellicht op de bank gezeten bij het tweede' 'Het lijkt wel alsof Priem een moord heeft gepleegd' Arnold Stam doorbreekt hegemonie K.C Boutiette Squashvrouwen verder Nico Bakker revalideert Sparta 2 contra Ajax 2 op Harga Gratis training bij SSC Harga D66 steunt verhuizing van tafeltennisclubs Zwembad Zuid ondergaat tweede renovatieronde Rotterdams Dagblad Donderdag 12 november 1998 Rotterdam De tuchteommissie van de KNVB district West IV heeft The Harvards en Bolnes ge straft voor hun aandeel m het sta ken van de op 4 oktober gespeelde ontmoeting. Beide zondag vijfde- klassers kregen drie punten in mindering, terwijl The Harvards een boete van 1000 gulden {500 voorwaardelijk) en Bolnes van 300 gulden moet betalen. Bolnes is in middels tegen de straf in beroep gegaan, The Harvards overweegt dezelfde stap. De wedstrijd moest vorige maand negen minuten voor het einde (stand 0-0) worden afgebroken na onenigheden tussen spelers van beide teams. Het restant wordt in dien noodzakelijk uitgespeeld. Zondag is de return in Bolnes. RotterdamBadmintonner Chris Bruil heeft een operatie aan de enkel ondergaan. De ingreep is in het Dijkzigt Ziekenhuis verricht door orthopedisch chirurg Rien Heijboer, die eerder deze week Ri chard Krajicek verloste van klach ten aan de linkerknie. Bruil(27) had last van een chroni sche ontsteking aan het bot aan de buitenzijde van de enkel. By de operatie zijn stukjes bot weg- geschrapt in de verwachting dat daar meuwbot aangroeit. De reva lidatie zal drie maanden in beslag nemen en onder leiding staan van sportarts Peter Vergouwen. Guangzhou Raymon Fabrie is gisteren doorgedrongen tot de laatste zestien van het WK snooker voor amateurs in Guang zhou, China. De Rotterdammer won zijn partij tegen de Chinees Li Jian Bing met 5-3. Fabrie bleef in zyn poule ongeslagen. Op basis van die prestatie was hij als twee de geplaatst bij de laatste 32, een unieke prestatie voor een Neder landse snookerspeler. LausanneEén valse start en het is aankleden. Bij de Olympische Spelen in Sydney gelden nieuwe regels. Eén vroege start komt di rect op diskwalificatie te staan, zo besloot de wereldzwembond FI- NA gisteren in Lausanne. By de WK kortebaan van 1 tot 4 april in Hongkong wordt de regel getest. Voorheen mocht een zwemmer of zwemster na een valse start op nieuw plaatsnemen op het start blok en volgde pas uitsluiting na twee overtredingen. Door Paul van den Bosch Rotterdam Met elke stap die Frank Rijkaard zondagmiddag zette op weg naar zijn plaats op de eretribune van AZ, nam het zelfvertrouwen van Dries Boussatta af. De Alkmaarse rechter spits, plotseling in de belangstelling geraakt bij de bonds coach, raakte geen bal meer tegen Ajax. Het is voor Michael van der Kruis evenwicht. Met een metertje er- (19) een nieuwe bevestiging dat hy nuchter moet blijven, al wordt Jong Oranje-coach Han Berger vaak op Woudestein gesignaleerd en zyn de Feyenoord-scouts er - uiteraard - kind aan huis. „Ik moet nog groeien," zegt de verdediger van Excelsior en die opmerking is met alleen in fi guurlijke zin bedoeld. Want de 1.87 lange Van der Kruis is nog niet volgroeid. Niet in ae lengte, niet in de breedte. Nog steeds neemt het aantal centimeters toe. En fitness-oefeningen moeten z'n lichaam de massa geven, waar mee hy het gevecht met elke bon kige spits kan aangaan. Zelf vergelijkt hij zich wel met Jo- han de Koek, centrumverdediger van Sehalke'04, maar eigenlyk heeft hij fysiek ook veel weg van Adn van Tiggelen. Tenger, ma ger, een gespierde spijker. „Maar ik ben wel sneller dan Van Tigge len vroeger," vindt Van der Kruis zelf. „Nee, ik zie mezelf meer als een Johan de Koek. In duels houd ik wel altijd een beetje afstand, ik geef de spitsen een metertje. De mannen houden er van om je beet te houden. Dan ben ik te snel uit tussen geef ik ze die kans niet." In zyn eerste maanden als full* prof - sterker: zijn eerste maan den als senior - heeft de tengere Bussumer maar weinig aanvallers niet kunnen afstoppen. Wellicht kwam Van der Kruis begin dit sei zoen toevallig in de Exeelsior-ba- sis door de hardnekkige blessure van Arjan Magielse, maar inmid dels houdt iedereen in Kralingen zich al bezig met zyn carrière planning. Hoe lang zal het duren voordat Feyenoord ook Van der Kruis naar de andere Maasoever laat oversteken? Zelfs op een plaats in Jong Oranje wordt al ge zinspeeld. Mooie stap Hij kent de verhalen. „Natuurlijk zou Feyenoord een mooie stap zijn. Het is een stimulans dat het laatste seizoen een aantal spelers naar de Kuip is gegaan. Maar voorlopig moet ik zorgen dat ik hier elke dag bij Excelsior als win naar uit de partijtjes kom." Dat relativerende is niet iets van de laatste weken, zegt hij. Negen jaar lang liep Van der Kruis rond in een omgeving, waarin Amster damse kapsies en voetbaltalent hand in hand hepen. Een leerling uit de Ajax-jeugdopleiding, be gonnen als centrumspits, later naar het centrum van de defensie gedirigeerd. „Omdat ik in de jeugd soms met kop en schouders boven de spitsen uitstak." In zijn laatste tijd als A-junior deelde hij al de kleedkamer met Alpha Turay, de aanvaller uit Sie-( ra Leone die zyn vaderland ont vluchtte. Dat ook Turay deze zo mer neerstreek op Woudestein, was met volgens afspraak. „We hebben dat niet besproken, nee. Het zal met dezelfde zaakwaarne mers te maken hebben." Arrogante trekjes zitten in de na tuur van een Ajaeied, heeft Van der Kruis ervaren. „Er lopen daar heel wat arrogante mannen rond. Die dromen al hardop van snelle wagens en veel geld. Ikzelf ben daar, denk ik, heel nuchter m. Ik kom dan ook niet uit Amsterdam, maar uit 't Gooi. Die Amsterdam se arrogantie heb ik van huisuit niet meegekregen. Bij mij is een slechte pass een klotepass; bij Ajax hebben ze nog weieens de neiging om er dan iets moois van te maken. Daar heb ik nooit aan meegedaan. Maar het blijft prach tig om de opleiding mee te ma ken. Toernooien in Mexico, Ja pan, je kunt het zo gek niet noe men. Co Adriaanse mee, een on gelooflijk goede coach. Die man heeft heel veel zelfvertrouwen, maar is ook heel sterk. Gaat voort- Rotterdam De goden verzoe- voor dat duel stonden we vierde. Trainer Adrie Koster kan van ken is het laatste dat Excelsior Maar toen de spelers terugkwa- avond in het belangrijkste com- wil in de aanloop naar het duel men in Rotterdam, kon hetfeest petitieduel van het seizoen totnu bij Go Ahead Eagles, vanavond losbarsten. Ook nu wil ik de go- -toe, nog altijd niet beschikken in Deventer. Als; de Rotterdam-- - den niet verzoeken."^j" 'f''"•^overAtjan Magielse, Ali Fattou- mers zelf winnen en FC Gronin- XTjT7 ""21SSrZT en Miroslav Stefanovic, die gen lijdt puntenverlies bij aarts- iiw!« met rugblessure kampt. Op rivaal FC Zwolle, is de eerste pe- diens positie in de spits staat op- riodetitel sinds vier feer een feit. nieuw Alpha Turay. Raymond de Maar op Woudestein' zijn nog v£ï* Waard keert terug ten koste van geen plannen gemaakt voor een JJJJSGeert den Ouden, die zaterdag „Ik neem alleen het telefoon- divisie, met FC Groningen als de r, - »-• nummer van een bloemist in De- grootste kanshebber. De degra- venter mee, zegt directeur Si- dant van vorig seizoen heeft een raman; De Weani, Taray, Cairo, mon Kelder, „Een feest is zo in beter doelsaldo dan Excelsior Stendle periode elkaar gedraaid. Dat heb ik al (+16 tegen +8). Uit die eerste se- JrgC&omngen4) eens ondervonden toen ik nog rie van zeven duels behaalde Ex- 3.vwft.isjiR. pj voorzitter was en Excelsior onder celsior 16 punten. De volgende 4.FCDenBosch„7-14(13- fl) Sandor Popovics onverwacht in vier wedstrijden, meetellend t/ Veendam de periodetitel pakte, voor de tweede periode, leverden Dat had memand verwacht, want maar vier punten op. nmgen, EC Den Bosch-Telstar durend het gevecht met je aan. Om je een betere speler te ma ken." Het lijkt een merkwaardige stap: van de Ajax-opleiding, waar win nen de normaalste zaak van de wereld is, naar Excelsior, in recen te jaren één van de minst succes volste clubs in het betaalde voet bal. Vreemd „Dat lijkt vreemd," weet hij zelf ook, „maar een aantal jongens van mijn generatie zit nu op de bank bij het tweede elftal. Dat zijn spelers, die vorig seizoen bij de A- jeugd al een contract kregen aan geboden terwijl ik nog niets had gehoord. Ik besloot zelf initiatief te nemen en naar de WCS (de spelersvakbond, red.) te stappen om naar een nieuwe club uit te kijken. Van Maup Martens van Feyenoord kreeg ik een telefoon tje en daarna kwam ik in aanra king met Excelsior. Ik denk dat ik het niet slecht heb gedaan. Nu speel ik wekelijks in de eerste di visie, bij Ajax had ik wellicht op de bank gezeten bij het tweede. Dan hoort toch niemand van je?" „Het liefst speel ik in het centrum van de verdediging, Zoals hier bij Excelsior. Ik achter Miehiel Sol. Bij Ajax lopen heel veel spelers, die op die positie kunnen spelen. Danny Blind staat daar, Frank de Boer is zijn vaste vervanger, maar ook Melchiot, Rudy, Splinter en Oliseh kunnen het Ook uit dat oogpunt had het weinig nut om bij Ajax te blijven. Ik was ook niet be zeten van die dub, hoewel ik er toch negen jaar heb rondgelopen. Ik ging toch liever kijken bij mijn eigen club in Bussum, waar mijn vader trainer is." In tegenstelling tot Alpha Turay, die m Kralmgen m de schaduw van de lichtmasten is gaan wo nen, pendelt Van der Kruis nog dagelijks naar zyn ouderlijk huis. Daardoor kan hij ook niet zwich ten voor de verlokkingen van de grote stad. „Bovendien moet ik toch elke dag myn bloemkool of zo hebben. Nu hoef ik me geen zorgen te maken over mijn eten. En als ik om half twaalf nog op de bank hang, zegt mijn vader 'wat denkjeervan, zou je niet 'ns gaan slapen?' Ik vind het wel prettig dat er nog zo voor mij wordt gezorgd." Zijn voetballeven gaat de laatste tijd ai stormachtig genoeg. DoorFnts Bakker Reims Alle grote prof-wielerploegen wezen een heksenjacht na de dopingaffaires bij Festma en TVM. Patrick Lefevere (Mapei), Walter Godefroot (Telekom) en Adne van Houwelmgen (Rabobank) zijn erg bezorgd over de ontwikkelingen in het do pingonderzoek by TVM en de behandeling van ploegleider Priem, verzorger Moors en ploegarts Mi- chailov Waar mogelijk willen zij komend jaar koer sen in Frankrijk gaan nujden. Wie durft nog met een gerust hart naar een Franse wielerkoers af te reizen? Lefevere: „Ik kan niet verhelen dat er een sluimeren de angst leeft bij ons. Cees Priem en TVM zijn slacht offer geworden van een hetze, die na het dopmgver- haal rond de Festina-ploeg op gang is gebracht. Wy moeten ons allemaal afvragen: hangt ons dat ook bo ven het hoofd?" Godefroot: „Voor watze Cees Priem in Frankrijk aan doen, moet j e in Nederland of België toch al bijna een moord hebben gepleegd. Ik spreek me nog niet uit over de schuldvraag, want alles is zo vaag en ondoor- grondelij k. Wat ik wel hardop denk ishier worden de rechten van de mens niet meer gerespecteerd." Van Houwelingen; „Het is zuur voor Cees Priem en het is allemaal heel scheef getrokken. In Nederland, en dat geldt ook voor andere landen, ben ik als ploeg leider met verantwoordelijk voor wat mijn renners in hun vrije tijd doen. Eén van de drie jongeren op de middelbare school blowt wel eens. Ik kan me voor stellen dat een wielrenner in de wintermaanden wel eens naar een disco gaat en iets rookt. Maar wie is daar verantwoordelijk voor? Ik niet Ik kan er ook niet voor waken dat een van mijn renners met drie glazen wijn in een auto gaat ryden." Godefroot; „Ik heb collega's gesproken die zeggen: ik ga volgend jaar naar de Ronde van Spanje, maar we rijden niet door Frankrijk. We nemen de boot en gaan buitenom. Dat is een vorm van schrik, een reac tie op Festina en TVM. Eo lang Pnem daar nog in iso latie zit, zal die schrik ons blijven achtervolgen." HeerenveenEr bestaat weer hoop in het marathon peloton. K.C. Boutiette is toch niet onverslaanbaar in de eindsprint. De Amerikaan Eet gisteren tijdens de vijfde KNSB-marathon zien dat hij zowaar over men selijke trekjes beschikt. Op de kunstijsbaan van Hee renveen dooibrak Arnold Stam de hegemonie, drie opeenvolgende zeges, van Boutiette. Stam won op spectaculaire wijze. De Brabander ontsnapte in de fi nale uit een kopgroep van zeven man en reed solo naar de finish. Haico Bouma en Koen Lankhaar wer den tweede en derde. Op overdekt recordijs-hadden de marathonrijders dit seizoen nog niet geschaatst. Alle coryfeeën hadden er zin in. Dat resulteerde op - het snelle Thialfijs in verscheidene uitlooppogingen. Na 44 van de honderd ronden vonden zeven rijders elkaar. De kopgroep met onder andere Stam. Bouma, Poelstra slaagde in haar opzet: een voorsp van vierhonderd meter op de rest van het peloton Duide lijk was dat de winnaar van de marathon in iïeeren- veen uit deze kopgroep moest komen. Anti-sprinter Arnold Stam was de slimste. Stuttgart De Nederlandse squashvrouwen hebben zich by de wereldtitelstrijd voor landenteams in Stuttgart geplaatst voor de kwartfinales. Ze wonnen gisteren van Spanje, 2-1. De volgende tegenstander, morgen, is Nieuw-Zeeland. Het duel begon slecht voor Nederland. Maijolein Houtsma verloor van de jeugdige Sans, in vijf games. Vanessa Atkinson daar entegen bevestigde haar goede vorm van de laatste dagen door Maneu kansloos te verslaan: 9-1 9-0 9-1. Nicole Beumer beshste het duel door met geconcen treerd en foutloos spel Sado te verslaan, 94 9-0 9-0. '3 •Voetballer Nico Bak ker van MW27 is voorlopig uit geschakeld. De speler van de Maaslandse derdeklasser is aan zyn knie geopereerd en zal waar schijnlijk enkele maanden nodig hebben om te revalideren. Bakker heeft een kijkoperatie aan het gewricht ondergaan en daar bij bleek dat één kruisband hele maal was verdwenen en dat de meniscus was beschadigd. Een en ander is door dokter Ter Slaa in Delft gerepareerd. MW2?-trai- ner Cor van Hoeven hoopt in janu ari veer over 'Bakkertje' te kun nen Deschikken. Schiedam Omdat op het eigen complex geen veld beschikbaar is, speelt het schaduwelftal van Sparta de wedstrijd tegen Ajax 2 op maandag 16 november in Schiedam. Het complex en SWSMC doet dienst als 'thuisha ven' voor de Rotterdammers. Het duel in sportpark Harga begint om 18.30 uur. Schiedam De Schiedamse korf balvereniging SSC Harga organi seert dinsdag 24 november voor de jeugd een zwarte pieten-trai ning. De training wordt gehouden in de Sporthal Margriet van 18.00 tot 19.00 uur en is gratis voor jon geren die kennis willen maken met de korfbalsport. Dat kunnen ze trouwens elke dinsdag op voornoemde tijd doen. De eerst drie trainingen zijn gra tis. Voor meer informatie: 010- 4734478/0104719485. DoorMikos Gouka Maassluis Het verleden verge ten en volledig opnieuw begin nen. Zo kan het huidige beleid van tafeltennisvereniging Tot Ons Genoegen (TOG) kunnen worden genoemd. De Maassluise club leek als een neerwaartse spi raal uit te zakken. Sinds de op richting in 1950 was het ledental nog nooit zo ver teruggelopen als in de afgelopen jaren. Er zijn nog vijfenzestig leden die contributie betalen. Het nieuwe bestuur wil schoon schip maken. TOG moet weer opbloeien. De heren Paul Groen (voorzitter), Roy Verhagen (secretaris), Ro land Godthelp (penningmeester), Herman Tazelaar (coördinator), Hans Verkade (wedstrijdsecreta ris senioren), Marcel Langenberg (wedstrijdsecretaris jeugd) en Koos Verwijs (bestuurslid) vor men het nieuwe bestuur. Zij trachten momenteel een frisse wind door de vereniging te laten waaien. Een nieuw clubblad is daar een voorbeeld van. Paul Groen neemt in de nieuwbakken editie geen blad voor zijn mond en roept de leden op mee te den ken. Wakker blijft „Ik vind dat we met z'n allen, en daar hoor ik zelf ook bijeen beet je waren ingeslapen. We hebben te veel dingen, die ons niet zinden op z'n beloop gelaten, met in het achterhoofd het idee dat die din gen veranderen toch niet zou luk ken. We zullen ervoor moeten zor gen dat iedereen wakker wordt, en wakker blijft," aldus de pen nenvrucht van Paul Groen. En een ieder die het nieuwe week- Het eerste team van TOG, geschaard rond de tafeltennistafel. Speler Roland Godthelp (links) is de nieuwe penningmeester. „Een eigen accommodatie is hee! belangrijk. Hetisailemaal nogheelerg pril maar het lijkt ons zeergeschikt om aan de Albert Schweizerdreef een eigen onderkomen tebe- ginnen. Wedenken aan een hal voor achttafels die we eventueel kunnen delen metardereclubs." zegt hij. Foto PeterMolkenboer orgaan onder ogen heeft gekre gen, zal beamen dat het een pret tig en informatief clubblad is. Alle nieuwe bestuursleden hebben een stuk geschreven. Het saaie 'ping-pong'-imago wordt afge schud. Iets waar ook andere tafel tennisverenigingen mee kampen. Zo werd oud schaatser en tv-pre- seniator Ben van der Burg on langs gepresenteerd als nieuwe coach van eredivisieploeg Am sterdam United. Niet dat TOG ook zo'n stunt uit wil halen, maar het mag duidelijk zijn dat de ver eniging weer mee wil tellen. Het belangrijkste punt op de agenda is het verkrijgen van een eigen clubgebouw. Samen met Atletiek vereniging Waterweg (AVW), Wandelsportverenïging VIM en jeu de bouleelub Allez Tirez wil TOG de gemeente Maassluis er toe aanzetten een eigen accom modatie te krijgen. Roland Godthelp (25) is de nieuwe penningmeester en tevens speler van het eerste team. „De accom modatie is heel belangrijk. Ik heb contact gehad met Mar Kwakkel- steijn van AVW. Zy moeten weg van het complex aan de Merel laan. Ik heb begrepen dal ze aan de Albert Schweizerdreef iets wil len beginnen. Het is allemaal nog heel erg pril maar het lijkt ons zeer geschikt om daar ook een ei gen onderkomen te begmnen. We denken aan een hal voor acht ta fels die we eventueel kunnen de len met de anaere clubs," legt Godthelp uit. Speerpunt Nu zwerft de vereniging rond van de Olympiahal naar de trainings* faciliteiten in de Parkietzaal. „We zijn heel ambitieus. Op de algme- ne ledenvergadering in mei bleek dat er een aantal mensen rond loopt dat wat wil doen. Qua kader functies hadden we problemen. Die zijn nu opgelost en we gaan proberen, om de functies goed te vervullen. Meer leden is dan een speerpunt. Eind jaren tachtig hadden we ongeveer 150 leden. Nu is dat teruggelopen naar 63 mensen. Via marketing-acties willen we de mensen weer laten tafeltennissen. We streven naar meer naamsbekendheid en meer sponsors. Een eigen complex is dan een enorme steun. AVW moet voor 2000 weg zijn van de Merel laan en dus weten ze spoedig meer. Bij een nieuwe accommo datie streven we natuurlyk wel naar een eigen identiteit." Op sportief vlak gaat het ook cres cendo met de Maassluizers. God thelp draagt ook daar zijn steentje aan by door in het eerste team mee te spelen. „We staan er goed op en streven naar een kampioen schap. Samen met mij spelen Ivar Westerholt, Frans Pleysier en rou tinier Ferry Baretta in het eerste. De vereniging nadert het vijftigja rig bestaan. ïn het jaar 2000 is het zover. Tegen die tijd weet men hoe de zaken er echt voor staan. Een eigen complex? Een bloeien de vereniging? Het enthousiasme is er. Aan de uitvoering wordt ge werkt. SchiedamD66 heeft tijdens de algemene beschou wingen de Schiedamse tafeltennisverenigingen De Korenbeurs en NOAD opgeroepen mee te werken aan de verhuizing. De partij is er van overtuigd dat de komst van ontwerper Jan des Bouvrie en de daar mee gepaard gaande verhuizing van de clubs, van enorm belang is voorde toekomst van de Schiedam se binnenstad. Wethouder Aad Wiegman kwam afge lopen week met een tijdelijk een een definitief on derkomen op de proppen. „Het binnenstadsbeleid is terecht een van de centra le thema's in het collegewerkprogramma," sprak Trudy van deAkker-de Jager van D66. „De voorgeno men komst van Jan des Bouvrie naar onze stad wordt door nagenoeg iedereen beschouwt als een absolute voorwaarde voor de redding van 0112e mooie binnen stad of anders gezegd, een kans die door iedereen met beide handen aangegrepen moet worden. D66 doet dan ook vanaf deze plaats een dringend beroep op de beide tafeltennisverenigingen om gebruik te maken van het gedane aanbod, ook al is het maar tij delijk. Vertrouwen is een tweerichtingsverkeer, ook richting burgers. Wij hebben er vertrouwen in dat men bes rtl dat het desastreuze gevolgen zou hebben als in dit geval eigenbelang boven het algemeen be lang zou gaan." Schiedam Zwembad Zuid, dat in de afgelopen ja ren in het kader van de Wet Hygiëne en Veiligheid op diverse onderdelen renovaties achter de rug heeft, wordt verder opgeknapt. In de tweede renovatieron de moeten de buitenbassins voor kleuters en peuters van het Schiedamse sport- en recreatiebad worden aangepakt, inclusief de verzakte leidingen. Ook de speehverktuigen en hekwerken in het open lucht-gedeelte moeten worden opgeknapt of worden vervangen. De raming van de totale kosten komt op 100.000 gulden. Voor het zwembad heeft recent een energiebespa- ringsonderzoek plaatsgevonden. Daaruit is een ne gental maatregelen voortgevloeid die kostenbespa rend werken. Enkele daarvan zijn de piaaising van een warmtekrachtkoppelingsinstallatie en het ver vangen van de pui. Hiermee is een bedrag gemoeid van 285.000 gulden. De investering wordt rendabel genoemd omdat de terugverdiendtijd wordt geschat op vijf jaar. Komend jaar kan met de energiebespa rende werkzaamheden worden begonnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7