Onvrede over elektronisch stemmen groeit 'i A Duivels, Kiss en Beetlejuice in Het Podium Toch verkoop van deeJ Hoekse huurwoningen De toekomst van het Waterweggebied kent grootstedelijk karakter Beroving van Vlaardingse McDonald's Winkeldievegge op leeftijd Wapenarsenaal in personenauto Alarmpistool afgepakt Schoolgebouw onderwater Tuinhuisje in brand 'Alcomobilist' tegen paal Brief aan staatssecretaris en Schiedamse politieke partijen stellen schriftelijke vragen Nieuw gasveïd bij Maasland Een hand van de Sint Regen veroorzaakt vertraging bij herstraten en wegenaanleg VlaardingenNadat de voorgaan de zondagavond het McDonald's- fihaal jn Schiedam werd overval len, was vrijdagavond de vesti ging aan het Vlaardingse Veer- pleïn aan de beurt. Dne mannen, waarvan een een vuurwapen bij zich had, kwamen de zaak binnen en eisten geld. Ze gingen er van door met een onbekend geldbe- SchiedamWinkelpersoneel van een notenbar in het Hof van Spa- land wist zaterdagochtend een dievegge op leeftijd aan te hou den. Een 70-jarige inwoonster van Vlaardingen had geprobeerd zak jes dadels, vijgen en rozijnen mee te nemen zonder te betalen. De vrouw is overgedragen aan de po litie. Vla a rd in ge nIn een auto met vier inzittenden heeft de Vlaardingse politie zaterdagavond een klein wapenarsenaal aangetroffen. De auto werd gecontroleerd nadat daar twee personen waren inge stapt die even daarvoor een zwaarbeschadigde personenwa gen hadden verlaten op de hoek Fransenstraat/Veerplein, Deze auto bleek betrokken te zijn ge weest bij een aanrijding in Den Haag. In de tweede auto hield de politie daarom inspectie en trof een honkbalknuppel, messen, een busje traangas en een knots aan. De vier inzittenden zijn mee genomen naar het bureau. Maassluis Een 13-jarige jongen uit Maassluis heeft zondagmid dagzijn alarmpistool moeten inle veren bij de politie. Agenten hoor den rond 15.20 uur een harde knal en dachten aanvankelijk aan vuurwerk. Ze zagen echter de jon ge Maassluizer met twee vrienden lopen óp het Westeinde. In een van zijn zakken werd een alarm pistool gevonden met bijbehoren de munitie. Beide zijn in beslag genomen. De jongen mocht na een bezoekje aan het politiebu reau weer naar huis. Schiedam—Vandalen hebben het afgelopen weekeinde het gebouw van een scholengemeenschap aan de SchiedamseValeriusstraat vol ledig blank gezet. De politie kreeg zondag rond 13,00 uur een mel ding binnen van een inbraak in de sportzaal van het gebouw. Een maal ter plaatse bleek de deur van de sportzaal opengebroken, even als dé deur van een kantoor. In de rold ën de kraan opengedraaid. Daardoor stond in de zaal en in de rest van het gebouw een laag wa tervan zo'n drie centimeter Vlaardingen—Voor de derde keer binnen een week is de Vlaarding se brandweer uitgerukt voor een brand in een tuinhuisje. Een on bekende stak zondag rond 15.00 uur een tuinhuisje in brand aan de Arij Koplaan. Het huisje ging volledig in vlammen op, evenals de daarbinnen aanwezige goede- rer Schiedam Nadat hij zijn wagen total-loss had gereden tegen een praatpaal ter hoogte van dierena siel de Haigahoeve werd zater- dagchtend op de Hargalaan een 32-jarige Rotterdammer aange houden Hij moest blazen en bleek \.veel te hebben gedron ken. Hu had ruim één promille al cohol in zijn bloed. Later op de ochtend werd een tweede automobilist betrapt op hetrijden met een slok op. Op het Bijdorpplein blies liij een promil lage van 1,6. De 49-jarige Schie dammer kon meteen zijn rijbe wijs inleveren, Abonnaa Service urging v Door Edwin Comelisse Schiedam De onvrede over het experiment met het elektro nisch stemmen in de Schiedamse gemeenteraad neemt steeds meer toe. Na het eerdere voorzichtige protest direct na de behandeling van de Schiedamse begroting in de gemeente raad van afgelopen donderdag, hebben verschillende Schie damse partijen initiatief genomen om de kwestie ter discussie te stellen. Zo ligt er op het moment een brief van Platform Schiedam op het bureau van staatssecretaris De Vries van Binnenlandse Zaken, heeft de SP haar Tweede Kamerfractie ingeschakeld en hebben AOWUriie 55+ en SP samen schrifte lijke vragen ingediend bij het college. De gang van zaken rond het elek tronisch stemmen zit veel raads leden niet lekker, bleek al snel na het sluiten van de raadszitting, af gelopen donderdagavond. Nog voor de begroting 1998 en de meerjarenbegroting via het elek tronisch stemmen van een goed keuring van de meerderheid van de gemeenteraad werd voorzien, waren vertegenwoordigers van het AOV/Unie 55+ en de SP al naar de burgemeester en gemeen tesecretaris gestapt. De partyen maakten zich zorgen of de nieuwe manier van stemmen wel rechts geldig zou zijn. Er ontbreekt im mers ieder overzicht van het stemgedrag van de partijen. Al leen de einduitslag wordt bekend; niet hoe ieder raadslid heeft ge stemd. Maar volgens het college was er niets aan de hand en is het elektronisch stemmen wel dege lijk rechtsgeldig. De gemeente raad was er eerder immers mee akkoord gegaan, zei burgemees ter Scheeres. Na de raadsvergadering groeide de twijfel en begonnen ook ande re partijen hun scepsis te uiten. Inmiddels heeft SP-raadslid Y. Haan de Tweede Kamerfractie van zijn party ingeschakeld om vragen te stellen over de geldig heid van het elektronisch stem men. Verder is ook een juridisch medewerker van de party aan het werk gezet. Ook heeft ook C. Raaphorst van AOV/Unie 55+ ac tie ondernomen. Vandaag zal zij, ook namens de SP, schriftelijke vragen indienen bij het college. Daarin vragen de partijen het col lege wanneer de raad heeft beslist over het installeren van de stem- apparatuur en wanneer is beslo ten om er ook daadwerkelijk ge bruik van te maken. Verder vin den de vragenstellers de begro tingsbehandeling een zeer slecht moment om een experiment met een nieuwe manier van stemmen te houden. De proef had ruim schoots voor de bewuste vergade ring besproken moeten worden met de raadsleden, bijvoorbeeld in de raadscommissie algemene en economische zaken, vinden SP en AOV/Unie 55+. Burgemeester Scheeres heeft in middels toegezegd dat deze dis cussie komt in de volgende raads commissie algemene en economi sche zaken. De twee partijen vin den overigens ook dat Scheeres een uitspraak moet vragen bij het ministerie van Binnenlandse Za ken om duidelijkheid te verschaf fen over de rechtsgeldigheid van de stemmethode. Ook Platform Schiedam heeft zich in. de discussie gemengd. De vereniging maakt zich grote zor gen over het democratisch gehal te van de stemmethode. Voor de mensen op de publieke tribune was het absoluut met te achterha len hoe de raadsleden hadden ge stemd. Dat leverde soms een vreemde situatie op. Bij de be spreking van de motte over het af schaffen van het toegangsgeld voor het Stedelijk Museum Schie dam gaven alle partijen aan voor te zijn. Bij het elektronisch stem men bleken er plotseling twee anonieme tegenstemmers te zijn. Ook het stemgedrag over motie 18 over het behouden van Schoolbui- tenhuis zorgde voor onduidelijk heid en zelfs irritatie. Twee raads leden stemden tegen de motie wat na de vergadering leidde tot emo tionele discussies en verwijten aan het adres van raadsleden waarvan een tegenstem werd ver moed. Maar de gevolgen kunnen vol gens Platform Schiedam nog ver der reiken. Er kan een reele mo gelijkheid bestaan dat de ge meente als gevolg van de stem methode niet beschikt over een deugdelijk vastgestelde begro ting. Platform Schiedam heeft staatssecretaris De Vries van Bin nenlandse Zaken dan ook een bnef gestuurd waarin hij wordt verzocht zo snel mogelijk duide lijkheid te verschaffen in de zaak. Vrijdag de dertiende in Het Podium was dit weekeinde een eerbetoon aan Alice Cooper, Black Sabbath, Metallica, Pink Floyd en Robbie Williams. Een speciaal samengestelde band met muzikanten uit Waterwegbands als Have Mercy, Dutch Drums, De Storm, Malecium, Streetlife en Mynko speelden de theatrale rock muziek in een donker en luguber Podi um-café. De bandleden waren ge schminkt als duivel, leden van de pop groep Kiss, figuren uit de film Beetlejui ce en samoerai. Ook het publiek kon zich laten beschilderen. Initiatiefnemer Ge rard Wold noemt de Vrijdag de dertien- de-avond voor herhaling vatbaar. „Met een ander thema en misschien zelfs met andere muzikanten." Foto Roei Dijkstra Maasland De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) heeft een nieuw gasveld gevon den in Maasland, ten zuiden van het al bestaande gaswinningsge- bied Gaagveld. Inmiddels heeft het de naam Maasdijkveld gekre gen. De put in het nieuwe veld zal, samen met een nieuwe put in het al bestaande gasveld, worden ge test op zyn productiecapaciteit. Omdat het eerste gas dat bij deze testen vnjkomt met aan de eisen voldoet, zal dat worden verbrand. Dit affakkelen zal dagelijks pW^vinden tussen 8.00 en 20.00 uur. De fakkels van zo'n vijftien meter hoog zullen in een weiland aan de Herenlaan worden opge steld. Verwacht wordt het onge veer een maand gaat duren. Op de NAM-locatie in Maasland wordt momenteel ook gebouwd aan een grote gasbehandelingsin- stallatie die het gewonnen gas ge bruiksklaar moet maken. Deze zal in de plaats komen van de uit 1989 daterende installatie, omdat het gasgebied Gaagveld (Maasland, De Lier en Naaldwijk) aanzienlijk groter blijkt dan verwacht. Aan vankelijk werd geschat dat ruim 2 miljard kubieke meter gas onder de grond zat Dat blijkt nu zeker zeven miljard kubieke meter te zyn. De nieuwe gasbehandelmgs- installatie moet in oktober '99 in bedrijf komen. De Sint heeft zaterdag voet aan wal gezet in Hoek van Holland. De Goedheiligman werd opge wacht door honderden ouders en kinderen. Het was een drukke dag voor de Sint en zijn Pieten want niet alleen moesten zij gedag zeggen in Hoek van Holland, ook stroomopwaarts werd de stoomboot verwacht. In Maassluis en Schiedam hadden zich honderden kinderen verzameld bij de aankomstplek van het schip uit Spanje, respectievelijk de Stadhuiskade en het Hcofd. Door het drukke schema van Sinterklaas was er geen tijd meer om in Vlaardingen langs te gaan. Maar dat wordt aanstaande zaterdag goed gemaakt. De kinderon moesten zaterdag èen tijdje wachten in de kou eer de stoomboot in zicht kwam. Maar dat was al snel vergeten toen de Goedheiügman uitstapte. En als je dan, net als deze klei ne jongen, nog een hand van de gulle Sint krijgt, kan je dag niet meer stuk. Foto Roei Dijkstra Waterweg De enorme regenval van de laatste weken heeft ge zorgd voor flinke vertraging bij het ophogen en herstraten in Schiedam. Het najaar is bij uit stek een tijd om verzakte straten en piemen op te hogen en van nieuwe klinkers te voorzien. Maar de aanhoudende regenval zorgt ervoor dat zo'n beetje alle plan ningen overschreden worden. Shovels die tot de assen in de modder wegzakken, stratenma kers die permanent natte voeten hebben en voetgangers die zich een paar weken langer moeten be helpen met houten plankiers. Dit beeld is in Schiedam op meerdre plekken te bespeuren. De bodem is zelfs zo verzadigd met water dat ook wegpompen niet meer helpt. Voor iedere hoeveelheid water die wordt weggewerkt, valt er een twee keer zo grote hoeveelheid uit de lucht. Grote projecten Het zijn vooral de grote projecten Hoogstraat en Broersveld die gro te hinder ondervinden van de stortbuien. Bij de Appelmarkt heeft de hevige regenval nu al een vertraging van twee weken opge leverd. Eigenlijk had het herstra ten hier volgende week afgerond moeten zyn. Het winkelend pu bhek zal zich voorlopig dus nog even moeten behelpen met plan ners, „Bij de Appelmarkt moes ten ook kabels en leidingen wor den gelegd," zegt opzichter Th. van der Raaf. „We hebben daar dus flink m de bodem moeten gra ven. Als je de boel dan weer dicht gooit, moet de grond weer inklin ken. Met al dat water lukte dat voor geen meter. Er konden ook geen machines worden ingezet want de shovel zakte tot de assen weg in de blubber." Aan het Broersveld is afgelopen vrijdag met veel inspanning de eerste fase van de herstratings- operatie afgerond. Alleen de bo men en boomroosters moeten nog worden geplaatst. De verwachting is dat dit binnenkort gebeurt; ten minste als de regen ht. *oelaat. Ook aan het Broersveld w«u. ver traging ontstaan maar door inzet van extra personeel heeft de aan nemer dit weer in kunnen lopen. Naast de twee grote projecten on dervindt men ook elders in de stad bij het herstraten grote bin der van de regen. Zo is de ge meente bij het ophogen in Woud- hoek tijdelijk gestopt met het grondtransport omdat er op het laatst meer water dan grond in de vrachtwagens zat. Ook in de om geving van de Johan de Witsingel en dePiersonstraat zitten de wijk bewoners nog wat langer in de rommeL Het vervangen van de riolering, het ophogen en herstra ten loopt anderhalve week achter op de planning. Maandag 16 novembaf SCHIEDAM DcdeWoudhoek. Biljarttoerrooi Onderons. 13.30u. ROTTERDAM N Ighttcwn ftieater Café 211.30 Popsfiim. Establishing shots i.s.m. Vaalsertierg. Ahoy' 20.00 Manllion. da Doelen Grz. 20.15 Oost west klinkt best. Podlumcaté Scboonewfl 20.15-24.00 Eveline Carets Goethe Inctl- tut 21.00 uufPoetiy Stam, Dinsdag 17 november SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-mloop, 10.00- 12.00u. en avondbiljartgfoep Stricktele. 18.00-20.00u. MagnaPa Deikertu Lezing wer Bertóge, 10.15u. Dc Oost Bloemschik ken, 13.30-15.30u. Wijkcentrum De Blau we Brug. Contactmiddag oud-lndiëgangers, 13.30u. Theater a.dSchle. Staatsopera va n Tatarstan metLaTrawata, 20.15u. t Podhim. Jamsessie, 2L.3QU. V1AARDINGEN Dc Babberepolder. Presentatie hulpmidde len door Ttiuiszorgwinkef, 14 Oöu. Dc Sttn- da. Rookvnj klaverjassen, 19.00-21.30u. ROTTERDAM Diny 22.00Amir Perelman Tno. Hal 414.00 Voodo. LantarafVVenstarl9.30 DEAF 98: Sene van 5,/20.30 DEAF 98: Jetlag. Rotter damse Schouwburg W,z. 20.30 Gebr..Tïwa- ter ZuWpteln Gri 20.15 Freek de Jonge. 'Nieuw programma', uitverkocht. Bonheur 17.30-21.00 DEAF 98: Digtal Dive. Educa tieve Tuinen Hoogvliet 12,30-15.30 Herfst, tied. Architectuurinstituut 20.00- 22.30 Citylrfe; verha'e' n de stad. Zaal de Unie 20.30Deartistie*ewetvan de traagheid. Van do. 12 t/mwo.lB nov. ROTTERDAM Cinerama li The Hoise Wiseper" (12) dag. (beb^a.zo.) 12.20-18.20-20.20, za.ro. 12.50-16.35-20.20. Cln.2: 'Blade' (16) dag.18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 12.30- 15.30. Cln.3: 'lock, stock&Wo smoking bar rels'(16) dag 15.45-18 30-21.15, do.vr.ma- .dr.ook 12.45. Cin.4: 'Beabeth' (16) dag. 12.10-15-20-18.10-21.10. Cln.5: 'Savjng private Ryan' (16) dag.17.15-20.4b, do.vr.ma.ii.ook 13.30. Imax Theater 'Amazone' (al) dag. 13. "Eve rest' (al) dag.14-16-19. Thnll Ride" (al) 15- 20. 'SavingPnvate ftyan' (16) dag. 21. 'Seren- geo Symphony" (12) dag. 17.15zo.ook 11. Ven.li 'Sunday" (16) dag. 1930,vr.ook 15. 'üke it is' (16) dagtbeh.ma.) 22. Sneak Pre view ma.22. VenJü '2 minuten stilte' (16) dag.19.30. wo.15. 'Rrvtera Hotel' (16) dag 21.30. 'Brat' vr.15.30. 'LaStrada'zo.13. 'Piz za, birra, fase', ao.15. Rotterdam nimcourse, ma.16. Vtn.3: "Mrs.Daltoway" (16) dag.20, vr.lB.Thelcefv V(16)tiag.22,Ven.4:'Le bal masque' .15. zo.13. 'Oi+hs Pictus' (16) dag. 19.30 The James Gang (16) dag.22. Lum.1: "The Negotiator" (16) dag.14-17.30- 21. Lum. 2: 'Halloween: H20' (16) dag.18.45-21.30, do.vr.ma,di ook 13.15- 16. Lum.3:'Godzilla' (12) dag.17.45-21.dO- •vr.ma.di.ook 14. Lum. 4: 'Nightwatch' (16) dag. 16-18.45-2130, do.vr. ma. di .ook 13. Pethé: 'SavingPnvate Ryan' (16) dag. 11:40- 17-20.40, "The Truman Show" (12) dag. 11.30-14-16.50-19.15-21.40, do.met 11.30 '0lade'(16) dag.16.10-18.50-21.30; vr.nJetl6.1Q.do.vuna.di.oakll 13.35.'Out ofSight' (12) dag.15.30-18.25-21.20; do. vr- .ma.di.ook 11.20, di,met 2120. The Harse Whisperer* (12) dag. 11.40-16-20. The Ne gotiator- (16) dag. 15.20-18.15-21.10, do.vr- ma .di .ook 11.50. 'Df.DoIittle' (al) dag. 1L20- 14-16.30-19-21.50. Sneak preview: 'Chop sticks'(16) di.21.3Q. Hoek van Holland Een deel van de 59 woningen aan de Prins Hen drikstraat in Hoek van Holland, boven de daar gevestigde Albert Heyn en apotheek, zal toch wor den verkocht. Het deelraadsbe- stuur verzet zich niet langer tegen de door de meerderheid van de deelraad gesteunde verkoop. Het compromis dat is gesmeed vermeldt verder dat in de nabije toekomst op korte afstand van de dorpskern een nieuw contingent huurwoningen moet worden ge bouwd in de duurdere klasse. Bo vendien gaat het dagelijks be stuur met uiterste inspanning proberen om degenen die blijven huren zoveel mogelijk bescher ming te bieden. Daartoe zullen van beleggingsmaatschappij Dakor. die de huizen in de ver koop doet, schriftelijke garanties worden geeist. „Ik stem voor het voorstel om een aantal woningen aan de Pnns Hendrikstraat te verkopen. Maar ik zeg dat heel zachtjes, omdat ik er eigenlijk niet achter sta," het Door Edwin Comelisse Telefoon: 010-4004 444 Waterweg— De toekomst voor de gemeenten Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis ligt volgens de drie burgemeesters in het samen werken. Misschien zelfs wel in het ulttieme samenwerken; de fusie, Eén gemeente, waarschijnlijk Wa terweg geheten, met één bestuur. Tenminste, als het spook van de stedelijke regiovorming met eer der toeslaat. Want dan worden de drie steden aan de Waterweg on derdeel van een veel groter ge heel. de gemeente Rijnmond, of Randstad. Maar alleenstaand en zelfstandig verder gaan zit er toch echt met in. Het is opmerkelijk dat als lokaal hestuurders over de toekomst spreken, er altijd iets uit voort komt dat in meer of mindere mate neigt naar schaalvergroting. De grenzen van het eigen grondge bied zijn blijkbaar te beperkt om de bestuurlijke toekomstvisie te omsluiten, Of vanaf de andere kant bekeken* de blik van de be stuurder ss té mondiaal gencht en/of té ambitieus om ekening te houden met de eigen grenzen. Een kleine illustratie hiervan werd dit weekeinde gegeven in het streekmuseum Jan Anderson in Vlaardingen. De drie burge meesters van de steden langs ie Waterweg waren ter gelegenheid van de opening van de expositie 'De groeten aan de buren' uitge nodigd om zich aan een toekomst voorspelling te wagen. Burgemeester Sterkenburg van Maassluis zag m eerste instantie een eenzame rol weggelegd voor haar gemeente. De oorzaak van deze verwijdering is het reke ningrijden dat de volgende eeuw wordt ingevoerd. De tolpost op de snelweg zal waarschijnlijk tussen Vlaardingen en Maassluis worden geplaatst, wist Sterkenburg. Dus je laat het als Vlaardings en Schie dams automobilist wel uit je hoofd om even in Maassluis aan te wippen. „Een goede buur wordt een verre vnend," orakelde Ster kenburg. Maar gelukkig komt het allemaal nog goed. Zo halverwege de vol gende eeuw ziet men in dat het re keningrijden voor een ongewens te tweedeling zorgt in de samenle ving Na het afschaffen van het systeem gaan poorten en harten weer open en schurkt Maassluis weer lekker aan tegen de andere twee Waterweggemeenten. In middels hebben allerlei demogra fische ontwikkelingen dan voor grote veranderingen gezorgd waardoor het samengaan van de drie steden m feite een logische volgende stap is. Ook burgemeester Scheeres van Schiedam had een fusie m zyn kristalen bol gezien. Er» dearly zyn best aardige voordelen te be halen, hield hy zyn toehoorders voor. Financiële voordelen, bij voorbeeld. „De bijdrage die de ge meente Waterweg zal knjgen uit het Gemeentefonds zal veel hoger liggen dan de som van de bedra gen die de drie gemeenten nu ie der apart ontvangen," rekende Scheeres voor. Maar volgens de burgemeester moeten de drie steden langs de Waterweg maar niet te hard roe pen om een samenvoeging. Want de fusie zal ten koste gaan van de oude binnensteden en zorgen voor een hoop gebakkelei. Bij voorbeeld over de vraag waar het nieuwe bestuurlijk centrum moet verrijzen. Maassluis is de kleinste gemeente, dus die mag sowieso niet deelnemen aan deze discus sie, Sterkenburg rest slechts een rol als toeschouwer bij de bestuur lijke knokpartij tussen Stam en Scheeres. Het compromis dat deze twee uit eindelijk snuiten, voorziet in een gemeentehuis in de Broekpolder. En aangezien winkels en bedrij ven zich vaak huisvesten rond be stuurlijke centra, zal het aanzicht van de Broekpolder snel verschie ten van groen naar grauw. De tol hiervoor wordt betaald door de ou de binni steden. Doordat win kels en bedrijven wegtrekken naar de Broekpolder grijpt ver krotting en verval snel om zich heen. Niet doen dus die samenvoeging, waarschuwde Scheeres „We moe ten een organisatie vormen die de specifieke kenmerken van de drie steden onder de aandacht bren gen," zo sprak de burgemeester. Zijn kristallen bol had ook ont huld hoe dit moet gebeuren. Vla de (nog steeds) te vormen Stads regio. „We moeten ons Rynmon- der blijven voelen," aldus Scheeres. „En dan bedoel ik na tuurlijk Rotterdammer, maar dat mag je nog niet hardop zeggen." Burgemeester Stam had zijn kris tallen bol biyktaar m de macro stand gezet want zijn toekomstvi sie reikte helemaal tot in de buur landen. De A 4 Noord en Zuid zal er in de volgende eeuw toch écht liggen, voorspelde Stam. Hier door ontstaat een snelle verbin ding tussen Amsterdam en Ant werpen. En als aan weerszijden van de snelweg woonwijken en bedrijventerreinen uit de grond schieten, ligt daar plots de metro pool Randstad. „Onze drie steden zullen dan hooguit als deelge meenten bestaan in dat enorme gebied," orakelde Stam. „Een sa menvoeging is dan onontkoom baar als we een eigen gezicht wil len laten zien binnen dat verste delijkte gebied tussen Antwerpen enAmterdam." De toekomst van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis kent volgens de drie burgemeesters een grootstedelijk karakter. De bouw van wegen en woningen zal onverminderd doorgaan en de drie gemeenten gaan samenwer ken; of ze het nou willen of met Wie niet echt geporteerd is van deze toekomstvisies heeft één troost: als de eerste symptomen zich aandienen, hebben de drie burgemeesters geen invloed meer. Ze zijn dan al lang en breed met pensioen. deelraadsvoorzitter T. Brabander eerder weten. Zij en portefeuille houder Th. van Eyk van ruimtelij ke ordening hebben zich maan denlang met hand en tand verzet tegen de verkoopplannen. De hui zen zijn namelijk acht jaar gelé den gebouwd met overheidssubsi die en onder voorwaarde dat 2e twintig jaar als huurwoning dienst zouden doen. Maar 'de rijksoverheid heeft die voorwaar de zelf doorbroken door de subsi die in één keer uit te betalen. Verkoop was moeilijk tegen te houden, al heeft het bestuur dat steeds geprobeerd met als argu ment dat er ook behoefte is aan huurwoningen boven de duizend gulden per maand. Maar in de deelgemeenteraad tekende zich de laatste tyd een meerderheid af die voorstander was van verkoop van een deel van de woningen. Tussen de twintig en dertig bewo ners blijken geïnteresseerd en be leggingsmaatschappij Dakor pro beerde met alle middelen om die liefhebbers ter wille te zijn. CDA-fractieleider P. van der Wel kan niet in alle gevallen respect opbrengen voorde manier waarop Dakor te werk is gegaan bij de po gingen de huizen aan de Prins Hendrikstraat te verkopen. Maar als er behoefte bestaat bij de be woners om hun woning te kopen, dan moet daar toch niet aan voor bij gegaan worden, meent hij. Maar Van der Wel wil wel dat de belangen van de mensen, die een woning blijven huren, op alle ma nieren wordt gewaarborgd via schriftelijke overeenkomsten. R. Stout constateert namens de WD dat de verhouding tussen koop- en huurwoningen in Hoek van Holland helemaal scheef ligt. Met 36 procent koopwoningen zit de badplaats ver onder het lande lijk gemiddelde. Verkoop is vol gens de liberaal dan ook een goe de zaak. PvdA-woordvoerster Riet Stïgter bleef zich tegen verkoop verzet ten. Zij betreurt het dat de rege ring die mogelijkheid heeft ge opend en vroeg zich af wat de ga rantie is van een keer afgesloten contracten, wanneer die tussen tijds gewijzigd worden door de re gering zelf. De PvdA-fractie isdan ook als enige tegenhet voorstel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1