li,: Plumpudding in het ziekenhuis Hoekse redders zoeken hulp bij muntenverzamelaars Ook bezwaren tegen winkels op Veldesteyn Igenda Kronieken Een dagje oude kaarten kijken Praten over kinderen Dagindeling in de 21ste eeuw Harpt Davids in Theater a.d. Schie Gemeente Maasmond 'Twee porties van dit nagerecht staat voor vijftien tot twintig borden yoghurt' Werk VIAWERK BANENMARKT We nemen alle tijd voor jou! Zaterdag 21 november van 10.00-15.00 uur Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 november 1988 De zeldzame blauwborst is gezien in bet Volksbos aan de voet van de Maassluissedijk. Naast de, uit protest tegen de aanleg van een vuil stortplaats, langs de grens van Vlaardingen en Maassluis geplante r bomen groeien hier inmiddels ook 188 soorten planten, waaronder de met uitsterven bedreigde wilde kievitsbloem. Dat werd vong jaar omstreeks deze tyd bekend, Ook de verkiezing van Ton van der Steen tot lijsttrekker van de D66 en de aankoop door Gyorgy Toth van de voormalige meubelfabriek van'Sprij aan de Westhavenkade. Vijftig jaar eerder liep op 20 november, de dag nadat aan de Aster straat in Ambacht de nieuwe fabriek van de Vlaardingse Meik Cen trale was geopend, Vlaardingen te hoop in het centrum van de stad. Een nachtelijke brand had een verschrikkelijke ravage aangericht. De Kofa, het warenhuis van Vlaardingen, van de familie Hofstee, ging geheel in vlammen op. Met nog zes andere winkels aan de Hoog straat, op de hoeken van de Brede Havenstraat en Peperstraat, en twee panden aan de Smalle Havenstraat De gehele voorraad Sinter klaascadeautjes ging verloren in de brand, die vermoedelijke is on- staan door een oververhitte gaskachel in het volgepakte Kofa-pand op de hoek van de Brede Havenstraat. Deze informatie haal ik uit de kronieken, die de archiefmedewerkers Marianne van Papeveld-Hörst en Matthy s A. Struijs maakten van de jaren 1997 en 1947. Zij doen dit werk al vele jaren. De kronieken zijn een vast onderdeel van het Historisch Jaarboek, net als de jaarverslagen van de Historische Vereniging Vlaardingen, het Stadsarchief, Streekmuseum Jan Anderson, het Visserijmuseum en de verschillende op het terrein van archeologie bestaande organi saties. BEN VAN HAREN Vlaardingen Origineel kaartmateriaal, vaak van honderden jaren oud en nog met eerder geexposeerd, is zaterdag te zien in het Stadsarchief Vlaardingen. Het gaat om uniek materiaal dat bestaat uit handgetekende en in gekleurde plattegronden en zeldzame gedrukte kaarten van Vlaardingen. De tentoonstelling geeft een fraai overzicht van de stadsontwikkeling van Vlaardingen door de eeuwen heen en confronteert de bezoeker rechtstreeks met het rijke verleden van de haringstad. Tijdens de gratis toegankeiyke tentoonstellmgzatcr- dag van 11.00 lot 16.00 uur zijn medewerkers van het archief en de uitgever van de Historische Atlas Vlaar dingen aanwezig om uitleg te geven. Het Stadsar chief is te vinden aan het Plein Emaus. In Aanloophuis De Groene Luiken wordt maandag een informatieavond gehouden over het thema Kin deren van een ouder met psychiatrische problemen. Kinderen van psychisch zieke ouders ondervinden meestal extra problemen thuis. Deze hebben te ma ken met gebrek aan geborgenheid, onzekerheid, schuld- cn schaamtegevoelens, je oververantwoorde- iijk voelen, vragen rond erfelijkheid, vriendschap en relaties Ria Borra en Dommio Theuvenet leiden bij de Riagg Rijnmond Noord West gespreksgroepen voor jongeren die een psychisch zieke ouder heben. Zij zullen een videoband laten zien en informatie ge ven. De informatieavond in De Groen Luiken aan de Oosthavcnkade 8 begint om 20.00 uur. Gestimuleerd door de overheid is het tegenwoordig steeds makkelijker om de verschillende activiteiten opéén dag te combineren. Doorvoering van deeltijd arbeid. verruiming van de winkeltijden en uitbrei ding van de kinderopvang zijn enkele voorbeelden. Toch, signaleert de adviescommissie Vrouweneman cipatie van de gemeente Schiedam, stagneert de uit stroom van met name het aantal bijstandsvrouwen met kinderen naar de arbeidsmarkt. De adviescommissie Vrouwenemancipatie grijpt het tienjarig bestaan aan om een bijdrage te leveren aan die uitstroom en houdt daarom dinsdag een symposi um met als titlel Dagindeling in de 21ste eeuw. Het symposium vindt plaats in de Aleidazaal van het stadskantoor aan het Stadserf en begint dinsdag om 13.00 uur. Redactie Waterweg: Edwin Comeüsse, Marc Floor, Ben van Haren, Danlëlle Hermans, Judith van Klaveren, Marietta Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonne mans Telefoon 2732700 4004310 De christelijke muziekvereniging Harpe Davids geeft zaterdag als eerste Schiedamse amateurvereni ging het traditionele jaarconcert in het Theater a.d. Schie. Medewerking wordt verleend door het harmo nieorkest, de drumfanfare, het opleidingsorkest en de majorettengroepen en twirlteams. Afwisselend zuilen deze afdelingen van Harpe Dayids diverse op tredens verzorgen, met na de pauze een Zuid-Ameri kaans programma. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten kosten vijftien gulden per stuk. Met interesse las ik uw berichtgeving over de burgemeesterlijkc bespie gelingen van de twee buurgemeenten van Vlaardingen. Een paar opmer- en kanttekeningen met een historisch en geografisch karakter zijn echter noodzakelijk. De drie betrokken steden liggenalledrie aande(nieuwe) Maas, Maassluis (vroeger Maaslandsluis) is de enige stad die zijn naam aan de rivier heeft ontleend. Vlaardingen en Schiedam moeten het doen met namen die res pectievelijk verwijzen naar een kreek en een zijrivier. Wat ligt er nu meer voor de hand dan de drie historische steden naar de belangrijkste rivier te vernoemen (en zeker niet naar een gegraven verbinding, hoe vernuftig ook), waar twee van de drie steden beslist niet aan liggen. Er is echter nog een andere reden. Dat Rotterdam niet zo gelukkig is met zijn naam (afgeleid vaneenonbetekenendriviertjemeteenslechtenaam) moge duidelijk zijn. Op slinkse wijze wordt de naam Rijmond ingevoerd, zodat de stad zijn imago kan oppoetsen met deze belanrijke Europese ri- vier.Uitmarketingoogpunttebegrijpen,maarweliichttevens een poging 'onze' drie steden op te slokken. Dit leidt tot de conleusie dat een nieuwe naam voor onze drie steden ver wijzend naar de andere Europese rivier die onze delta vormt, veruit de voorkeur verdient. Burgemeesters let op uw saeck: Maasmond zal en moet het wezen! A.Fontijne, Vlaardingen Hoek var Holland Onder de naam De Redder gaat de Konink lijke Nederlandse Redding Maat schappij CKNRM) in 1999 een jubi- leummunt uitbrengen. De red dingmaatschappij bestaat dan na melijk 125 jaar. De hulpverleners worden nog steeds louter gefinancierd door donaties, giften, erfenissen en le gaten. De KNRM moet het zien te redden zonder overheidssubsidie en daarom is er af en toe wel eens een actie nodig om het mateneel tip top te houden. Het redding- werk wordt uitgevoerd door elf beroepsschippers en enkele hon derden vrijwilligers, die als 'op stapper' 24 uur per etmaal oproep baar zijn op 37 stations langs de Nederlandse kust en op het IJs- selmeer. De KNRM wil het jubileumjaar 1999 gebruikten om nog meer naamsbekendheid te krijgen en om fondsen te werven voor het fi nancieren van de nieuwe overte- vmgspakken voor de bemannin gen van de reddingboten. Deze pakken zijn van levensbelang voor de redders zelf. Daarom zullen volgend jaar be- taalmunten ter waarde van vijf gulden in omloop worden ge bracht in alle gemeenten waar de KNSM reddingboten heeft gesta tioneerd De maatschappij wordt daaTbij geholpen door de Rabo- banken die het project steunt door te dienen als uitgiftepunt voor de munten. Betaalmiddel Daarnaast is een beroep gedaan op de middenstand in alle 37 plaatsen om de munten als betaal middel te accepteren en om De Redder daarna eventueel weer in omloop te brengen. De winkeliers lopen daarbij overigens geen en- kei risico. Alle munten kunnen aan het eind van de actie weer worden ingeleverd bij de Rabo- banken. De winst voor de KNRM zal vooral moeten voortkomen uit het en thousiasme van verzamelaars. Verwacht wordt dat heel veel mensen 'De Redder' zullen willen bewaren als herinnering of als toevoeging aan een muntenverza meling. Er worden in eerste instantie 100.000munten geslagen, dieover 25 Rabobanken worden verdeeld. Als blijkt dat dit te weinig is kun nen eventueel munten worden nageslagen. De actie van De Redder loopt tus sen 2 april en i 1 november 1999 De eerste munt zal in februari in Utrecht worden geslagen en wordt in Madurodam in gebruik genomen door er een nieuwe red dingboot mee in gebruik te stei- len. In Hoek van Holland zal in het voor jaar het eerste exemplaar worden aangeboden aan de deel- raadsvoorzitter. Peter Broekhuijsen - Foto Roel Dijkstra Door Danielle Hermans Vlaardingen Een beetje be smuikt lopen ze met hun plastic tasje waarin een pollepel en een beslagkom zit door de gang van het Vlaardingse Holy Ziekenhuis. Niet met het doei een ziek familie lid of kennis op te vrolijken. Nee, vanavond geen enge verhalen over operaties of bevallingen, maar een smakelijke kennisma king met een stukje Schotse cul tuur. De deelnemers worden ver wacht in het personeelsrestaurant van het hospitaal waar röntgenla- borant en gastheer Peter Broek huijsen en zijn Schotse vrouw Fiona Adams al klaarstaan, Het echtpaar dat geheel naar Schotse traditie in een kiit runuiuupi, heeft de kantine een beetje in kerstsfeer ondergedompeld. In de hoek staat een klein kerstboom pje, en op tafel liggen Christmas- crackers en lekkernijen als short bread en mincepies. Na een inleidend verhaal over ty pische gebruiken en gewoonten in Schotland is het gezelschap klaar voor het echte werk. Met z'n allen een originele Schotse Kerst Plumpudding maken. Een beetje vroeg misschien, maar wil je deze pudding over pakweg anderhalve maand na het kerstdiner serve ren, dan moet deze nu al worden gemaakt. Broekhuijsen die in zijn woonplaats Puttershoek en in het Vlaardingse ziekenhuis door het leven gaat als 'Peter Pudding', be gon vier jaar geleden met het ma ken van dit traditionele kerstna gerecht. Het recept van schoon moeder Adams vertaalde hij naar een pudding voor vijf personen. De bereiding geschiedt geheel volgens de Adams familietraditie. De originele ingrediënten die hij uit het geboorteland van zijn vrouw heeft meegenomen, liggen donderdagavond uitgestald op een grote tafel. Elke deelnemer krijgt een boodschappenlijstje waarop precies staat vermeld hoe veel gram van dit of dat nodig is. Wenkbrauwen Sommige benodigdheden doet de wenkbrauwen even fronsen. In de beslagkom verdwijnen zaken als bier, worteltjes, stroop, brood, bloem, tal van specerijen als noot muskaat, koriander, foelie en ko riander en vegetarisch vet. Flink doorelkaar roeren en in de specia le vorm gieten. Daar hoefje geen In kilt - geeft aanwijzingen voor het maken van een originele Schotse Kerst Plumpudding, die over anderhalve maand kan worden geserveerd. chefkok voor te zijn. Maar daar mee is de kous niet af. De pud ding moet nog op smaak komen en dat vereist veel tijd. De deelne mers krijgen van Broekhuijsen en zijn vrouw de opdracht mee om de pudding binnen drie dagen ze ven uur lang te stomen (au bain marie). Daarna moet het dessert nog zo'n vijf weken 'rijpen' op een rustig plekje in huis. Niet in de koelkast of naast de centrale ver warming, maar op de vliering of zo, legt de rontgenlaborant uit. Overtuig jezelf en kom langs: Alle banan in jouw regio overzichtelijk bij elkaar Administratieve, technische en industriële functies Op LBO-, MBO-, en HBO-niveau De koffie en warme chocolademelk staan klaar en... je gaat in ieder geval niet met lege handen naar huis! ROTTERDAMSEDIJK 421-A TE SCHIEDAM, TEL: 010-4733533 Het geduld wordt volgens hem be loond met een pudding die het predikaat 'enige echte van het echte' verdient. Een pudding die in niets te vergelijken is met de Nederlandse griesmeel- of bitter koekjespudding, „Want dat den ken de mensen vaak. Er komt geen melk aan te pas en de smaak is heel fruitig. Plum betekent in het Engels dan ook gedroogd fruit en pudding staat voor massa. Vroeger werd deze pudding ais hoofdgerecht gegeten. Tegen woordig wordt volstaan met een kleine portie," legt Broekhuijsen uit. Honderd gram per persoon is meer dan genoeg, weet hij uit er varing. „Vaak hoor ik van mensen dat het als een steen op de maag ligt. Maar ais ik vraag hoevee! ze er van hebben gegeten, verbaast het me niets. Twee porties van dit nagerecht staat namelijk voor vijftien tot twintig borden yog hurt. Het is nou eenmaal een machtig toetje." Vet Liefhebbers van de Adams delica tesse vragen het echtpaar uit Put tershoek wel eens om het recept zodat ze het in de eigen keuken kunnen bereiden. „Maar dat geeft problemen omdat die speciale Schotse ingrediënten hier met verkrijgbaar zijn. Natuurlijk kun je het vegetarische vet vervangen door ossevet en de mixed spices door speculaaskruiden. Maar dan krijg je niet die bijzondere smaak. De verschillende ingrediënten in die pudding gaan tijdens het rij pen met elkaar werken, er speelt zich een heel procédé af," legt Broekhuijsen enthousiast uit. Het eindprodukt lijkt een beetje op een cake en moet warm worden geserveerd. „Dit laatste is heel be langrijk. Dat weten veel Neder landers helemaal niet. Die eten dan een stukje bij de koffie." Het echtpaar heeft zich niet al leen op de kerstpudding gestort, maar importeert ook Schotse arti kelen als Schotse ruitenstoffen. Zijn baan in het Vlaardingse zie kenhuis opgeven om serieus een winkel te openen, durft Broek huijsen nog niet. Hij weet niet met zekerheid of de mensen van heinde en verre bereid zijn naar een uithoek als Puttershoek te ko men. Daarom beperkt hij zijn lief de voor Schotland tot het regel matig organiseren van 'avondjes plumpudding maken'. Ook staat hij zondag 13 december met zijn spulletjes op de Kerstmarkt in Vlaardingen. De deelnemers in het Holy Ziekenhuis konden zich gisteravond al vergapen aan een paar producten uit de collectie. Bovendien werd ook het mysterie van het meegebrachte dubbeltje voor m de plumpudding aan het eind van de avond onthuld. Maasland De pogingen van het Maaslandse gemeentebestuur om een plek voor een nieuw winkel centrum te vinden worden achter volgd door bezwaren van omwo nenden. Na bezwaren legen de Kastanjehof en de Doelstraat, komt er nu ook bezwaar tegen de Veldesteyn. Uitbreiding van de huidige plek aan de Ka«tei>iehof was al eerder van de ïet college kwam vervolge. de mogelijkheden aan de Doelstraat en Veldesteyn voor de dag. Een rapportage van een ingehuurd bureau leverde een voorkeur op voor het vestigen van een winkelcentrum aan de Doelstraat. De Klimop-school, sportvereniging NTO en Schiet vereniging Maasland zijn dan tot verdwijnen gedoemd. Toen dit plan tijdens de begro tingsbehandeling werd bespro ken, zat de raadszaal vol met pro testerende bewoners uit de Doel straat, Zij wijzen het plan tot het vestigen van een winkelcentrum in hun wyk nadrukkelijk van de hand. Wethouder W. Gouma houdt er daarom ook rekening mee dat ook voor een eventuele vestiging op Veldesteyn bezwaren zijn te verwachten. De bewoners van de Huis te Veldelaan en Slot de Houvelaan zien op hun beurt niets in de komst van een winkel centrum. „De mogelijkheden langs de Slot de Hovelaan en Huis te Veldelaan worden steeds duidelijker," ci teert Gouma het bewonersprotest. „Er kan van alles. Holland College slopen. Brandweerkazerne slo pen. Enkele huizen lans de Slot de Houvelaan slopen. Bibliotheek en peuterspeelzaal verplaatsen. En dat allemaal om een grotere su permarkt." Centraler Als er een nieuw winkelcentrum in Maasland komt, zal dat uit niet meer dan een grote Albert Heijn- supermarkt bestaan met daarbij nog een onbekend aantal winkels. Naar verwachting gaat het hoog uit om vijf a tien winkels. In te genstelling tot de conclusie van het bureau geeft AH zelf de voor keur voor vesüging op de Velde steyn. De grootgrutter vindt die plek wat centraier in de bebouwde kom. Net als bij de Kastanjehof en de Doelstraat vrezen ook de bewo ners rond Veldesteyn bezwaren als verkeersdrukte, lawaai, ver keersdrukte en parkeerproble men. Men vraagt zich af of er in het dorp wel behoefte is aan een enorme supermarkt. Na de voor keur voor de plek komt het bu reau nog met een vervolgrappor tage. Daarin moet met name de haalbaarheid van de Doelstraat duidelijk worden. Gouma weet nog niet wanneer die rapportage er is. De tijdens de be grotingsbehandeling door het CDA en WD ingediende motie om naast de Doelstraat ook de Veldesteyn te onderzoeken, zal volgens Gouma worden ingelost. Daarvoor krijgt de raad nog wel een aanvullend krediet voorge schoteld, want meer werk bete kent ook meer kosten. Vrijdag 20 november SCHIEDAM Zaal de Ark. Koninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus, 20.00u. Stedelijk Museum. Najaarsconcert Toonkunstkoor, 2Q.00u. The ater a.d. Schie. Ntts. 20.l5u. Filmhuis. The Idiots, 21 OOu, t Podium. Heavy metal thun der met Er,a d'or. 21.00u. Total Music. Bet ween - lagoon, 22.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Orgelconcert Aad Zoutendijk, 20.15u. Stadsgehoorzaal. Hetty Fetensmet Kiem Blond Leed, 20.00u. Het Zeepaard. Mrs. Brown, 21.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 The Schltemann Pieces. Ahoy' 10.00-17.00 Poppen en Berenbeu ra. Jeugdtheater Hof plein 19 00 Piggelmee. Montessorischool De Dukdalf 13.30 Kettie de klown Speelt met taal. de Doelen Gr.z. 20.15 Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, Casino 21.00-02.00 Duo 2 Point En mtmespeier Daniel Rovat (20 00-24 00). De Twijfelaar 22.30 The new pollution. Domlnlcuskerk aan 'l Hang 20.15 Koorproject Rotterdam. Baroeg 21-00 I mpaied Nazarene/Ritual Camage/Dnllpr K lier. Nlghttown21.00 Israel Vibration. Rotterdam TheaterWest 20.30 Lauren Ford's Sout and Blues review. Plan-C 22.00 Stiletto Verrij zeniskerk 20 00 Arjan Breukhoven theek theater 20.30 Blaman, Vrouw en Vriend. Schelfing's 19.00 Zzep, Hal 414.00 en 20,00 Voodo. Lantaren/Venster 20.30 DEAF98: Jetlag. Luxor Theater 20,15Came-, rettenl998 Multicultureel Centrum ODE- ON 20.30 Fawaka, Prinses Theater 19 00 De Pnnses Revue. Theater 't Kapelletje 20.30 Eenakterfestival. Rotterdamse, Schouwbu rg Studio 20.45 Het drama van de dochters van lot. KJ.Z. 20.30 Gebr., RO THEA TER Tty-out Nachta5tel. Theater Zuid plein Grx 20.15 The Rocky Horror Show. Blblk>-( theek Bloemhof 10.00 Presentatre Internet. Bibliotheek Oude Noorden Zie Bibliotheek Bloemhof. Bibliotheek Oude Westen Zie Bi bliotheek Bloemhof. Bibliotheek Pandrecht Zie Bibliotheek Bloemhof. Bonheur 10.0O1 21.00 DEAF98: Digrtal Dive.SL laurenskerk 17.00 Pierre Bayte-le2rng 1998. Larrtarep/ Venster 19.30 DEAF98:Senevan 5:. Muse um Boijmans Van Beuningen 10.00-18.00 DEAF98: Symposium. Nlghttown 22.00DE- AF98. Zaaide tlnle 20.30Detntolerantievan de tolerantie. Zweedse Kerk 11,00-21.00 Zweedse Kerstmarkt. Zaterdag 21 november SCHIEDAM Westerkade 23L Schiespoordsg 10.00- 16.OOu Zorgcentrum De Harg.Zaterdagrntd- dagbmgo, 14,OOu. Theatar Oe Teeretoof, Maarten Mounkmet Voice mail, 20.15u, The ater aan de Sdile. HarpeDavidsjaarconcert, 20.00u.Fllmhuls.Mrs.Brawn,21.00u.'t Po dium. Shortfuse, 22-OOu. Total Music. Shi ning 22.30U. VLAARDINGEN Haven.Intocht Sinterklaas,ca.lO.OOu.Ujnb- aanhallen. Rommelmarkt, 9.00-16.00U, Stadsarchief. Tentoonstelling oude Vlaar dingse kaarten, 11.00-16,OOu. Obadja. Film Kiss the gris, 19.30u. Grote ketk. Zang avond, 19.3ÖU. Stadsgehoorzaal. Jetty Mat- hunn. 20.00u. Het Zeepaard. The idiots, 21-OOu. Dettasport Jazz-avond. 2Q.45u. MAASSLUIS Groote Kerk. Concert op Garrefsorgef, 20.15u. ROTTERDAM het Erasmiaans Gymnasium 10,00-17.00 3de Internationale schelpenbeursensympost- um. Ahoy' 10.Q0-17.Q0 Poppen en Beren- beurs Jeugdtheater Hofplein 19.00 Ptggel- mee. de Doelen Gm. 19.30 Bruckner Orches- ter ünz. Jumaanse Zaal9.30-17.30 Neder lands Knorfestn/al. Ahoy' 20.00 Hemeken ntghr of the proms. Nlghttown TheatercaW 21.00 Jazz in popular. Rotown22.0O Bloem. Plan-C 22,00 First Choice. Rotterdamse Schouwburg Studio 20.45 Het drama van de dochters van Lot.Gr.z. 20.15 Berenice. Klx 20.30 Gebr.. RO THEATER 20.15 Premiere Nachtasiel. Theater 1 Kapelletje 20.30 Een akterfestival. Theater Zuidplein Grz. 20.15 The Rocky Horror Show. Bonheur 10.00- 21.00 DEAF 98: Digital Dwe. Lantaren/Ven ster 19.30 OEAF 98: Sene van 5:. Museum Boljmans Van Beuningen 10.00-18,00 DEAF 98: Symposium. Zweedse Kerk 11.00-17.00 Zweedse Kerstmarkt. Bioscopen Van do, 19 t/m wo. 25 nov. ROTTERDAM *4 Cinerama 1; The Horse WisepeF "{12} dag.12,20-16.20-20.30, wo.met om 16120. Cin.2: Snake Eyes' (16) dagl8.30-21.20, do.vr.madi.ook 12.50-15.40. Cln.3: 'SiSng Private Ryan" (16) dag 13.30-17-20.WI Cln.4: 'Out of Sight' (12) dag 15.20-18.10- 21.10, do.vr.ma.di.ook 12.20. Ctn.5: 'EtyS- beth' (16) dag.15.10-18.10-2i.10, do.vr.ma.di.ook 12.10. Imax Theater 'Amazone' (al) dagtbehao.) 13. 'Everest' (al) dag.14-16-19, Thnil ftde' (ai) 15-20. The Ten Commenaments *12) zo. 10, 'Saving Private Ryan* (16) dag. 21. '5e- rengeti Symphony* (12) dag 17.15. Ven.H 'High Art' (16) dag 19.30-21.45, ma- .met21.45, vr.ook 15, zo.ook 13, Sneak Pre view ma.22, 'Kurt en Courtney* (16) vr.15, Ven.2: *2 minuten stilte* (16) zo.wo.15. 'Mrs- .Dalloway' (16) dag (beh.ma.) 19.45, zo.ook 13, The lee Storm' (16! daglbeh.ma.) 22. 'SunsetBoulevard'ma.2130.Vwi.3:Twenty four seven' (16) dag 19 30-22, vr.ook 15, Ven.4: 'Secrets 4 Lies' (16) vr. 15.30. The Ja mes Gang (16)dag 19.45. 'Lrkeitis*(16)cteg 22.15. Lum.l: There's something about Mary" (al) dag.12.15-15.15-18.15-21.10, lum. 2: The Negotiator (16) dag 14-17.30-21. Lum.3: lock, Stock two smoking barrels' (16)dagl5 45-18.30,'Halloween:H20'(16) dag 1315-21,30. Uim. 4: "Godzilla* (12) dag 14-17.45. 'Nightwateh' (16) dag. 21.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag 12 t/m 01.00. Pathé: There's something about Mary' (al) dag 1150-15.30-18.40-21.20, The Tru man Shew* fl2) dag 11,30-14-16.50- 1915-21.40, 'Blade' (16)dagl6.10-18,50- 21.30. do.vr.ma.duook 11-13.35. 'Snake Ey es' (16) dagl6.35-19-21.30; dO.ma.di.ook 1130-14 10 The HofseWhisperer* (12) dag. 11.40-16-20. The Negotiator' (16) dag. 15.20-1815-21.10, do.vr.ma.di.ook 11.50. 'Dr.Do(ittfe' (at) dag11.20-14-16.30- 19-21.50. Sneak preview: "Veikteedparti)' (16) di. 21.30. NachtvoorsfelUngen: Lum. 1; There'ssome- th i nga bout Mary' (al) vr.za.00.15. lumJi: "The negotiator" (16) vrja. 00.15, lum.3: 'Blade' (16)vr.za.00.30. Lum.4: Nightwatch'(16) vr- ja. 00.30. Kindermatinees: Cln.l: 'Abeltje'wo.16.20. C1il2: 'Dubbel 4 Dwars' za.zo.wo.12.40- 15,40. Cln.4: 'AirBud'za,zo.wo,12.20.Cin.5: 'Small soldiers' za.zo.wo. 12.30. Lum.2: 'Dr-Dolittle'za.zo.wo.l3-15.P8thé:"Dubbei& Dwars' za.zo.wo. 13.15. 'Madelief: Krassen in het tafelblad' za-ZQ.wo.11.30-14.10. 'Jacht op de kleintjes' za,zo.wo.ll-13,lQ. Vore: 'Madelief, krassen in het tafel blad' 20.13-15, 'DetovenaarvanOz,2D.13.'PipP(zetdeboeiop stelten aa.wo.15. Konmgaermaskers zo.wo. 15. SCHIEDAM Filmhuis: The Idiots' do.vr.21. 'Mr$.Brown' 2a.21. VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'Mrs.BrownV.21. Thekbots' za.2l.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3