19 F 'Arjan moet hand aan ander geven' Valse start van Bernard Schuiteman RKC heeft geen enkel antwoord op vroege goal van Danny Blind fi 5ï>#i¥ Roda JC past zich beter aan dan Vitesse Nico Jalink toont na duel met AZ (0-0) mededogen met Sparta's aanvoerder Van der Laan Sparta test Yenai tegen DHC Rotterdams Dagblad Maandag 23 november 1998 KerkradeRoda JC heeft aanslui ting gevonden met de subtop. Het versloeg zaterdag met overtui ging Vitesse, 3-1. Geheel toevallig was dat met. Van de laatste negen wedstrijden verloren de Limbur gers er slechts één, uit bij Ajax. Als verwacht was het veld op Kaalheide bijzonder moeilijk be speelbaar. Roda kon op de ver edelde ijsvlakte het best uit de voeten. Het had een dag eerder in de avonduren onder vergelijkbare omstandigheden op de piste geoe fend. Voor Vitesse, gewend aan de subtropische temperaturen van het overdekte Gelredome, verliep de aanpassing moeizamer. Dat constateerde ook Herbert Neu mann, de Arnhemse coach. ,.Hel ging êrom wie de mentale bereid heid had zich aan te passen. Roda had die. Het speelde eenvoudiger, directer en won de duels. Vooral dat laatste gaf de doorslag." Te weinig De gelijke stand by rust (i-1) was te weinig voor Roda. Als spelver deler overvleugelde Ene van der Luer - de 33-jarige 'Mister Roda' verlengt zeer waarschijnlijk zijn contract met nog eens twee jaar - zijn Arnhemse tegenstrever John van den Brom. Als schutter was aan de kant van <Je thuisclub Pe ter van Houdt aanmerkelijk drei gender dan Europa's topscorer Nikos Machlas bij Vitesse. Toch namen de Arnhemmers al snel een voorsprong. Het doel punt kwam op naam van Scot Booth. De van Dortmund geleen de Schot maakte in zijn tweede duel voor Vitesse uit een voorzet van Reuser zijn eerste treffer. Ro da had niet veel tijd nodig om ge lijk te maken. Mare Nygaard, de Deense schaduwaanvaller, nam de bal uit een afgeslagen aanval ineens op de slof In het Gelderse doel was de Griek Kostas Chaniot- akis, vervanger van de geschorste Westerveld, kansloos. Strafschop In het tweede deel veranderde het spelbeeld met. Met dat verschil dat Roda nu wel afstand nam. Vre de maakte uit een strafschop de 2- 1, nadat Van der Schaaf de door gebroken Van der Heyden onder uit had gehaald. Na een hoek schop van Van der Luer tikte Ny gaard Roda's derde binnen. Vites se was aanvallend machteloos. Dat werd bijvoorbeeld onder streept door de wissel van Machlas, een kwartier voor het einde. Tot hoever de opmars van Roda reikt? Trainer Vergoossen zei het niet te weten. „Met dit voetbal en deze mentaliteit hoeven we van niemand te verliezen. Tenminste niet als we deze groep bij elkaar houden," Door Piet Ocks Rotterdam De manier waarop Arjan van der Laan een kwartier voor tijd een op gelegde kans moederziel al leen voor Oscar Moens miste, mocht tekenend worden ge noemd. Veel te zacht schoot hjj met het linkerbeen in, waardoor de uitblinkende doelman van AZ bijna moei teloos de Ö-O in stand kon houden. Sparta's aanvoerder is geen schim meer van vorig seizoen. Hij mist niet alleen vertrouwen, maar ook kansen, die hij in voorgaande ja ren als het ware met zijn ogen dicht verzilverde. Hans van der Zee gaf hem tot gisteren het ver trouwen als 'diepste' middenvel der, zijn stek bij uitstek. Gelet op de strijdwijze van AZ, de blessure van John den Dunnen en het voortdurende falen van zijn aan voerder, besloot de trainer hem rechts op de flank te posteren, de plaats waar hij bij Sparta ooit be gon. Arjan van der Laan gaat nog steeds gebukt onder het vertrek van Dennis de Nooijer, die voor hem de ruimte schiep. Die hem bediende en die hem in staat stel de zijn loopvermogen ten volle te benutten. Het is volgens Nico Ja- link echter niet het enige, waar mee hij kampt. „Ik heb al eens eerder tegen hem gezegd," toon de Sparta's routinier enig mede dogen na de armoedige 0-0 op het vrieskoude Kasteel, „dat hij die aanvoerdersband aan die 'lange' moet geven." Hij bedoelde doel man Roland Jansen, die minder gebukt zal gaan onder de druk van het leiderschap. „Ik heb het zelf ook gehad," bekende Jalink, „ik raakte als aanvoerder ook geen bal, omdat je je met allerlei dingen wil bemoeien. En dat gaat ten koste van je spel. Heb ik die band aan Edward Metgod overge dragen en daarna ging het ineens weer stukken beter." Nico Jalink heeft recht van spre ken. Niet alleen omdat hij tot de meest ervaren spelers behoort, maar vooral omdat hy als vrije verdediger wekelijks met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Gok gisteren tegen AZ onder scheidde hij zich als hij zich in schakelde, zowel bij de opbouw als ook in verdedigend opzicht, Ruim voldoende Hij was - met Marilia in mindere mate - echter de enige, die een ruime voldoende haalde. Verder was het treurnis op Spangen, ;r.»2üü waar Sparta gezien de tweede helft weliswaar meer verdiende, maar vlak voor tijd ook beide han den mocht dichtknijpen dat het alsnog een puntje overhield aan de onooglijke glijpartij. Het was dat Roland Jansen tijdig zijn doei was uitgekomen, waardoor de doorgebroken Dennis den Turk op hem stuitte, anders zou het leed helemaal niette overzien zijn geweest. „Gezien de tweede helft hadden we moeten winnen," vond Hans van der Zee, die zijn elftal dras- niet te mis sen kans van Arjan van der Laan. Terwijl El Hadrioui (I) en Buskermolen al kansloos zijn, schiet Sparta's aan voerder alleen voor Oscar Moens met zijn linkerbeenveel te zacht in, waardoor de AZ-doelmande bal bijna moei teloos kan stoppen. Inzetje: Ver twijfeld grijpt Van der Laan na zijn misser naar het hoofd. Hij had zijn ploeg de lei ding kunnen geven. Foto's Cof vos tisch door elkaar had geschud. Met twee spitsen (Dennis Krijgs man en Erik Tammer), twee 'han gende' vleugelspelers (Aijan van der Laan op rechts en Dave van der Meer op links) en mei een compact middenveld, waar de ge schorste John Nieuwenburg was vervangen door Yurtean Kayis, hoopte Sparta's trainer het vrije- lijke opkomen van Michael Bus kermolen in te dammen. Een op zet, die goeddeels geslaagd mocht worden genoemd, maar met de aantekening dat de beide spitsen Door Mark Caldenhoven Eindhoven Hij was uitgeran geerd bij Feyenoord, domwegniet meer nodig. Maanden zat Bernard Schuiteman zich in de Rotter damse dug-out te verbijten, tot FC Utrecht de verdediger vrijdag plots de helpende hand bood. Be lust op revanche zag huurling Schuiteman de toekomst ineens weer zonnig in. Maar al bij zijn de buut ging het pijnlijk mis. Scheidsrechter Dick Jol hield Schuiteman na een slippertje de rode kaart voor, waarna PSV te gen tien Utrechters simpel naar 5- 0 freewheelde. Schuiteman sprak van „een zure middag." Zijn fout, een minuutje voor de rust, kwamen hem en FC Utrecht duurte staan. De verdedi ger, sober en degelijk tot het fata le moment, verslikte zich in een terugspeelbal. Schuiteman restte niets anders dan bij Ruud van Ni stelrooij aan het shirt te gaan han gen. Hoewel de overtreding op PSVs topscorer ruim voor het strafschopgebied plaatsvond, werd FC Utrecht door Jol dubbel gestraft. Schuiteman kreeg rood, PSV ten onrechte een strafschop. Van Nistelrooij schoot de Eindho- venaren van elf meter feilloos naar 2-C, waarna PSV-FC Utrecht prompt kon worden bijgezet in de eregalerij van verloren middagen. De treffer van Van Nistelrooij had Schuiteman al niet meer meege kregen. Sterker nog, pas in de kleedkamer hoorde hij dat Jol op advies van assistent-scheidsrech ter Jan-Willem van Veluwen naar de stip had gewezen. „Ik was met stomheid geslagen. Met die rode kaart kan ik vrede hebben, het was een bewuste actie. Maar ik vrist heel zeker dat ik 'm ruim voor de zestien meterlijn had neergetrokken." Woede De beslissing van de blunderende Jol wekte de woede van FC Utrecht. Vooral Alfons Groenen- Het gewraakte moment in Eindhoven. De Utrechtse debutant Bernard Schuiteman (r) houdt Ruud van Nistelrooy vast en krijgt, terecht, rood. De strafschop voor PSV was evenwel een lacher tje. Foto Bob van den Cruysem/ANP dijk begreep er niets van. Dat kwam hem na aanhoudende pro testen zelfs op een gele kaait te staan. „Ik ben er duizend procent zeker van dat het erbuiten was, maar die grensrechter staat vro lijk naar de stip te wijzen. Hier word ik doodziek van. Scheids rechters zijn kennelijk geïmpo neerd als ze topclubs moeten flui ten. Het was een lachertje." Trai ner Mark Wotte: „Die grensrech ter stond bevroren langs de lijn, om gek van te worden." PSV en rode kaarten, ze lijken dit seizoen onlosmakelijk met elkaar verbonden. „Soms zit het mee, soms zit het tegen," knipoogde Luc Nilis. Ronald Waterreus was vorige week bij Ajax, na Patrick Lodewijks, Davy Oyen en Andrei Skerla, al de vierde PSVer die dit seizoen het einde van de wed strijd niet haalde. De Limburger werd tegen FC Utrecht prima ver vangen door Wilburt Need. Zelf kwamen de Eindhovenaren giste ren al voor de derde keer in een overtalsituatie. Na Bart Latuheru (NEC) en Sander Westerveld (Vi tesse) bezorgde Schuiteman PSV gisteren een welkome atv-dag. Mopperen mag PSV voorlopig dan ook nietmeer. De ploeg profi teerde, onder toeziend oog van Robsons gedoodverfde opvolger Eric Gerets, bovendien van de po sitioneel zwakke Emmanuel Nwa- kire. De linksback van FC Utrecht, vervanger van Van der Gaag, kwam handen en voeten te kort tegen de energieke Tomek Iwan. De Pool werkte, net als PSV, aan zijn zelfvertrouwen. Toch, zo gaf Nilis ruiterlijk toe, is er in Eindhoven nog genoeg werk aan de winkel. „Top was het zeker niet." PSV, halverwege de eerste helft door een kopbal van Abel Xavier op voorsprong gekomen, buitte de overtalsituatie na de rust plicht matig uit. Treffers van opnieuw Van Nistelrooij (nummer 13 van het seizoen), Robert Fuchs zijn eerste in Eindhovense dienst) en invaller Gilles de Bilde bezorgden PSV de grootste overwinning van het seizoen. Maar zelfs in die fase had FC Utrecht recht op meer. Michael Mols raakte de lat en John de Jong zag een kopbal van de lijn worden gehaald door Fuchs. Ook tot het wegzenden van Schuite man had FC Utrecht, dat aanvoer der Mitchell van der Gaag in de warming-up met een hamstring- blessure zag afhaken, de beste pa pieren. Schuiteman: „Ik denk zelfs dat wc tot het bewuste mo ment de betere waren. Maar na mijn rode kaart kantelde de wed strijd," De valse start in Utrechtse dienst hoopt Schuiteman zo snel mogelijk weg te poetsen. „Ik ga er alles aan doen om me hier over heen te zetten." amper gevaarlijk konden worden. Daarom mocht Hans van der Zee achteraf best tevreden zijn met het schamele punt, al had hij ge lijk toen hij stelde dat zijn ploeg 'de wedstrijd na rust had moeten beslissen.' „Want we schieten wei nig op met dat ene puntje. De thuiswedstrijden moeten we, be houdens tegen de topclubs, win nen. Daarom ben ik teleurge steld." Opgelucht Aan de andere kant was hij opge lucht, omdat zyn ploeg zich na de ontluisterende 5-1 nederlaag bij RKC een week eerder zowel voet ballend als mentaal had hersteld. Tevreden kon hij ook zijn over het tweede optreden sinds zijn terug keer van Jochem van der Hoeven. De voor twee ton tot aan het eind van dit seizoen gehuurde midden velder van Vitesse kampte tegen, het slot weliswaar met kramp, maar toen had zijn directe oppo nent Michel Langerak (in de eer ste wedstrijd in Alkmaar nog goed voor twee treffers) allang het veld moeten ruimen. .Achterin liggen de problemen niet," mocht Hans van der Zee dan ook vaststellen. „Dit is al de tweede keer dat we de nul hebben kunnen vasthouden. We hebben alleen problemen met scoren," Met enig fortuin bleef Sparta voor rust overeind, toen de goed opge komen Buskermolen net over mikte en Ferdino Hernandez van af twintig meter de lat raakte. De mogelijkheden voor Sparta waren daarna weliswaar talrijker, maar ze waren eveneens op de vingers van één hand te tellen. Erik Tam mer trof na een kwartier de vuis ten van Oscar Moens, een knal van afstand van Nico Jalink werd slechts half gekeerd door de AZ- doelman en vervolgens sloot Van der Laan zijn niet te missen kans met een slap rollertje af. Ook in valler Romeo Wouden was nog dicht bij de verlossende treffer, maar zijn halve omhaal werd eveneens stijlvol gepakt door Os car Moens. De teleurstelling was er, maar in mindere mate dan na het doel puntloze treffen met MW, twee weken eerder. „Een overwinning was niet onverdiend geweest," mocht Hans van der Zee conclu deren. Alleen: wie helpt Sparta over de drempel? Rotterdam Een combinatie van het eerste en tweede elftal van Sparta speelt morgenavond (19.00 uur) - indien de uitwed strijd van het tweede bij FC Gro ningen wordt afgelast - in Delft vriendschappelijk tegen DHC om de Liberiaanse spits Joseph Yenai te kunnen testen. Hans van der Zee wil de bij het Zwitserse Sion in ongenade ge- een wedstrijd aan het werk zien, voordat hij een beslissing neemt. Op Nico Jalink heeft de Liberi aan vooralsnog geen indruk kunnen maken. „Een aardige spits, maai' van dat type hebben we er al genoeg. Ik zie liever een sterke, kaatsende spits, die de bal ook kan vasthouden. Een ty pe Marinus Dijkhuizen of vallen, transfervrije Liberiaan in Leeroy Echte!cl." Waalwijk Schoonheidsprijzen vielen er gisteravond bij RKC- Ajax niet te verdienen. Al deed Ajax er een uur lang wel een po ging toe. Het probeerde RKC op het ijsgladde veld met korte com binaties schaakmat te zetten. Daarin slaagde het 'grote' Ajax één keer. In de achtste minuut schoof Danny Blind na een fraaie combinatie de bal beheerst in de linker benedenhoek, 0-1. De tref fer van de 37-jarige aanvoerder was goed voor drie punten. Door de magere zege kroop Ajax naar de tweede plaats, met zeven ver- liespunten meer dan koploper Feyenoord. „Het eerste kwartier," vond Ajax- trainer Morten Olsen, „waren we oppermachtig. In die beginfase was voetbal nog mogelijk. Daarna werd het een loterij. RKC was fel ler, agressiever, waardoor we het by vlagen moeilijk hadden. De op dracht was deze wedstrijd te win nen, dat hebben de spelers ge daan." Gewijzigd Olsen had zijn elftal na de 2-2 te gen PSV op vier plaatsen gewij zigd. Brutil Hosé maakte een on opvallend debuut in de basis na zijn invalbeurt tegen PSV. Kink- ladze nam op links voor de plaats in van Hoekstra en Mensah'cn Sier bezetten de vleugels in de verdediging. Oliseh (ziek) en Gronkjaer, niet in de selectie, wa ren de meest opvallende afwezi gen. De landskampioen startte soepel maar verzuimde na de 2-0 van Blind door te drukken. „We kre gen onze kansen," verzuchrie Ol sen, „maar faalden in de afwer king. Bovendien zochten we de diepte te weinig." Ajax had haze windhonden op de vleugels in Wamberto en Kinkladze, maar maakte er amper gebruik van. Vechtlust Trainer Martin Jol zag zijn RKC nog bijna langszij komen, „Ajax was technisch en takrisch beter, maar mijn spelers compenseer den die achterstand met vecht lust. Op dit veld was een toevals treffer mogelijk. Die viel helaas niet." Met een gelijk spel had RKC ook te veel gekregen, daar voor was het veldspel van Ajax te superieur. De Amsterdammers hadden de mogelykheden dat overwicht in doelpunten uit te drukken. Wam berto had kort voor de rust de 2-0 op de schoen, maar zijn schot werd gekeerd door doelman Van Dijk. Een voorzet van Ronald de Boer werd door verdediger Corne- lisse van RKC miraculeus op de eigen kruising gewerkt. De mooi ste kans was evenwel na rust voor Wamberto. De Braziliaan hoefde na een schot van Dani de bal in een leeg doel te tikken, maar schoot over. „Er waren meer spelers," oordeel de Olsen mild, „die scherpte mis ten." Zoals Dani bijvoorbeeld die bij elk balcontact door het Waal- wijkse publiek werd uitgefloten na zijn 'doodschop' tegen PSV- doelman Patrick Lodewijks. Feyenoord-Cambuur 4-0 (2-0). 40. Dijkhuizen 1-0 (eigen doel), 43. Cruz 2-0,85. Cruz3-0,90. Van Vossen 4-0. Scheidsrechter: Luinge,Toesehouwers: 24.000. Ge le kaart: Hendriksen, De Roo, Elzinga (Cambuur). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, Konterman. Tminho; Bosvelt, Tomasson, Van Gastel (46. Kalou), Paauwe; Cruz, Van Vossen. Cambuur. De Ron; Elzinga (46. Usta), Hendriksen, Berhalter, De Vries, Abma; Van Utrecht (17. Van Rijswijk), De Roo (70. Durmusoglu), Levtsjenko; Dijkhui zen, Scheepers Sparta-AZ 0-0. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Van der Meer (Sparta). Sparta: Jan senJaliens, Jalink, Marilia, Van der Linden; Van der Laan, Van der Hoeven, Kayis (46. Van Duijvenbode), Van der Meer; Krijgsman (79. Mghizrat), Tammer (61. Wouden). AZ: Moens: Ricksen, Buskermolen, Wijker, El Hadnoui; Bouchiba (44. Den Turk), Langerak (72. Opdam), Hernandez; Boussatta; Fertout (63. Mutsaers), Huiberts. PSV-FC Utrecht 5-0 (2-0). 22. Xavier 1-0,45. Van Nistelrooij 2-0 (strafschop), 49. Fuchs 3-0,51. Van Nistelrooij 4-0,80. De Bilde 5-0. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 27.500 Rodekaart: 44, Schuiteman (FC Utrecht). Gele kaart: Xavier CPSV), Groenendijk, John de Jong (FC Utrecht). PSV: Need; Xavier, Dirkx, Nikiforov, Oyen; Iwan, Khokhlov, Van der Doelen (73. Kolkka), Fuchs; Van Nistelrooij (65. De Bilde), Nilis (65. Bruggink). FC Utrecht: Kooiman; Jean-Paul de Jong (75. Van der Ree), Schuiteman, Van Mol, Nwakire; Robbemond. O'Brien, John de Jong, Groenendijk (54. Van Schoonhoven); Mols (83. Kuyt), Van Eijkeren. RKC-Ajax 0-1 (0-18. Blind 0-1Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Echteld, Comeiisse, Nascimento (RKC), Dani. Wamberto (Ajax), RKC: Van Dijk; Comeiisse, Nascimento, Kalecïz, Van Wanrooy; Lanckohr, Schops, Echteld, De Graef (83. Dos Santos); Hoogendorp,Petrov(73. Van Arum). Ajax: Van der Sar, Mensah, Blind, Frank de Boer, Sier (56. Rudy); Ronald de Boer, Dani (83. Gorré), Witschge; Wamberto, Hosé, Kinkladze (76. Hoekstra). De Graafschap-Heerenveen 1-1 (0-0). 76. Mitrita 0-178. Mi tri ta 1-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Houttuin, Vonk (Heerenveen). De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Silooy, Redeker, Lindenbergh; Te Braak, Nok, Godee, Rzasa; Viscaal, Gerritsen (69. Vaisanen). Heerenveen: Vonk; Houttuin, Klompe, Hansma, Mitrita; Radomski, Gérard de Nooijer (64. Pahlplatz), De Visser; Talan, Dennis de Nooijer, Samardzic (69. El Khatabbi). NAC-Fortuna S1-1 (0-1). 9. Hamming 0-1,66Stewart 1-1 (strafschop). Scheids rechter; Temmink.Toeschouwers: 9603. Gele kaart: Noh, Cnstiano (NAC). NAC: De Vogt; Atmodikoro, Van de Looi, Schreuder, Gudelj; Bosz, Feskens, Noh; Stewart. Arveladze (46, Christiano), MUicic (80. Zefelino). Fortuna S: Juffing; Zegrean, Hofland, Van Bommel, Hermans; Heering, Gast huizen, Kool, Bouma; Simons, Hamming. Roda JC-Vitess e 3-1 (1-1). 9. Booth 0-116. Nygaard 1-1,62. Vrede 2-1 (strafschop) 64. Nygaard 3*1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Van Houdt (Roda JC). Roda JC; Kalac; Senden, Vrede, Luijpers, Van Haaren; Zafarin, Van der Luer, Nygaard, Van der HeydenPeetere, Van Houdt, Vitesse: Chaniotakis; Van der Schaaf, Goossen, Jochemsen, Van Hintum; Reu ser (63. Zongo), Van den Brom, Kreek, Laros; Booth, Machlas (74. Amoah). FC Twente-Willem II5-1 (2-0). 1. Bosman 1-0,12.Ter Avest2-0,53. Oude Kamp huis 3-0,70. Vennegoor of Hesselink 4-0,79. Bombarda 4-1,85. Bosman 5-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Hill (Willem II). FC Twente: Bosehker; Hulshoff (37. Ajoupov), Ten Hag, Kamebeek, Sobiech; Stemmann, Oude Kamphuis, Van de Paar (69. Ten Caat), Ter Avest; Bosman, Vennegoor of Hesselink (71De Witte). Willem II: Van Fessem; Prommayon, Galasek, Hendriks, Hill; Ceesay (46. Pro mes), Valk, Arts; Schulp, Bombarda, Hennes (46. Abdellaoui). Stand Topscorers Feyenoord 13 10 2 1 32 32-12 1. Van Nistelrooy (PSV) Ajax 15 9 4 2 31 32-11 13, 2. Machlas (Vitesse}, Heerenveen 14 9 2 g 29 23-14 Van Houdt (RodaJC) 10, FCTwente 15 8 4 3 28 26-17 4. Vennegoor of Hesse Vitesse 14 8 2 4 26 25-17 link (Twente) 9,5. Lange RodaJC 14 7 3 4 24 23-17 rak (AZ), De Gier (NEC), NEC 14 6 5 3 23 24-20 Nilis (PSV), Mols (FC PSV 14 6 4 4 22 32-23 Utrecht), Bombarda Willem II ...„15 6 4 5 22 27-27 (Willem II) 7, 10. Cruz AZ 15 4 8 3 20 21-21 (Feyenoord), Renfiirm MW 15 5 2 8 17 17-25 (NEC) 6. DeGraafschap... .15 3 7 5 16 15-24 FCUtrecht ....14 4 3 7 15 23-28 Sparta ....14 3 3 8 12 14-26 NAC ....13 2 4 7 10 15-21 CambuurL ....14 2 4 8 10 12-28 Fortuna S ...15 2 4 9 10 12-27 RKC 15 1 3 11 6 16-31 Programma Din, 24 nov: Heerenveen-Cambuur; vrij. 27 nov: Cambuur-Fortuna S, NEC» RKC, Roda JC-MW; zat. 28 nov: PSV-De Graafschap; zon, 29 nov: Sparta-Feye- noord, FC Utrecht-Willem II, Vitesse-Ajax. Eerste divisie RBC-Eindhoven2-2 (0-1). 31. DaCosta Santos 0-1,57. Roeken l-t, 65. Van Loen- hout 2-1,83. Zuurman 2-2. Scheidsrechter: Droste. Toeschouwers: 1250. Gele kaart: Verberne (RBC), DaCosta Santos (Eindhoven). Veendam-Helmond Sport 0-3 (0-1). 14. Hofstede 0-1,62. Hofstede 0-2,85. Altu- nel 0-3, Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 4114. Gele kaart: Gall (Veendam), Van Es {Helmond Sport). Emmen-Heracles 2-0(1-0). 11. Drent 1-0,72, Van Oostrum 2-0. Scheidsrechter: VanBeek.Toeschouwers:4500.Gelekaart:Drent(Emmen),Knapen(Heracles). TOP Oss-Telstar 0-0. Scheidsrechter; Koopman. Toeschouwers: 2189. Go Ahe ad Eagles-Dordrecht'90 2-3 (0-1). 21Onyeike 0-158. Schuurman 1-1,79. Monteiro 1-2,88. Buitenhuis 2-2,89. Onyeike 2-3. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Van der Horst. Volendam-VW 0-2 (0-2). 18. Hofman 0-1,41. Koenen 0-2. Scheidsrechter: Van Leeuwen. Toeschouwers: 2203. Rode kaart: 68. Gentile(Volendam, 2xgeel). Ge le kaart: Opdam (Volendam), Schol (WV). Haarlera-FC Den Bosch 1-7 (1-3). 1. Janssen 0-1,30. Van der Laan 0-2,31. Der- veld 0-3 (eigen doel), 37. Naciri 1-3,65. Lurlmg 14,74. Verhagen 1-5,79. Van der Laan 1-6,87. Van Helmond 1-7. Scheidsrechter: Gerritsen.Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Van de Broek (Haarlem). Stand FC Den Bosch14 Helmond Sport14 Emmen14 WV14 FC Groningen13 FC Zwolle.......13 Excelsior23 GAEagles14 TOP14 Eindhoven14 5 ADODenHaag13 5 Volendam14 5 Veendam14 4 Dordrecht'9014 4 Haarlem14 4 RBC14 4 Telstar.14 2 Heracles14 1 10 Excelsior kampioen eerste periode 31 35-12 28 27-19 27 28-19 25 25-15 23 27-15 21 25-13 21 27-21 21 26-24 21 22-21 19 25-31 18 24-22 18 25-29 15 15-20 15 22-36 14 17-33 13 22-35 10 16-25 6 14-32 Tweede periode Helm.Sp6-18 (15- 5) Den Bosch ..6-16 (22- 6) Emmen6-15 (12- 4) Dordr.'90....6-ll (12-12) WV6-10 (10- 6) Haarlem6-10 9-12) TOP6- 9(9-9) FC Zwolle ...5- 8 (11- 5) Eindhoven.6- 8 (13-17) Groningen.5- 7(6-9) ADODenH.5- 6 (11-10) GAEagles...6- 6 (12-16) Volendam... 6- 5 (11-14) Excelsior ....5- 4 f Telstar...6- 4 RBC6- - Veendam ....6- 4 Heracles .....6- 1 tOj Topscorers 1. Hofstede (Helmond Sport) 15,2. Hoogendorp (ex-Dordrecht'90) 14,3. Van der Laan (FC Den Bosch) 13,4. Lammers (RBC), Inia (FC Volendam) 9,6. Graef (WV), Van Oostrum (Emmen), Jansen (TOP Oss) 8,9. Weyers (RBC), Lurling (FCDen Bosch), Boogers(FCVolendam), Henar(Telstar), Krüzen (GAEagles), Van der Roer (ADO Den Haag) 7. Programma Ma. 23 nov; Excelsior-FCGroningen, ADO Den Haag-FC Zwolle; zat. 28nov: FC Den Bosch-Veendam, Dordrecht'90-ADO Den Haag, Emmen-Helmond Sport, Heracïes-TOP Oss, Telstar-Volendam, VW-Exeelsior, FC Zwolie-RBC; ma. 30 nov: Eindhoven-Haarlem, FC Groningen-GAEagles. Sportprijsyrageri Toto 47:1-2-1-3-1-3-1-3-2-3-2-3-2. Nederlandse lotto: 14-26-28-2940-41. Reservegetaï: 15. Cijferspel: 578829. Belgische lotto: 3-6-8-17-35-37. Reservegetal: 5. Joker: 2102482. Duitse lotto: 2-11-21-31-3641. Reservegetal: 28.Supergetal: 9. Spel 77:7685035. Super 6; 663130.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3