Capeile: ontlading en opluchting VC Nesselande revancheert zich Nieuwe telling gooit volleybal overhoop WION heeft vooral moeite met Friezinnen Fraai volleybal nog niet aan de orde, maar eerste overwinning is binnen Biharie pakt karatetitel Jeugdschaker Van Ruitenburg slaat hard toe Bronkhorst verrassing op puinberg 't Mannetje is helemaal het ventje ozc Cubaanse laat HC Rotterdam tango dansen in de vrieskou Michel de Boer wijst FVT weg naar finale Handballers Roda zitten in diep dal Poloërs Rotterdam achterhalen SVH Rotterdams Dagblad Maandag 23 november 1998 Dordrecht De Rotterdamse ka- rateka Richard Biharie heeft in de Dordtse sporthal Sterrenburg de Nederlandse juniorentitel in de categorie tot 65 kg veroverd. Het was het tweede succes voor de fa milie Biharie, want zijn broer Amid pakte vorige week in Utrecht al de nationale titel voor jongens in de leeftijd 14/15 jaar en tot een lengte van 1.84 meter. Rotterdam Joost van Ruiten burg heeft in het toernooi om het jeugdkampioenschap (spelers tot 20 jaar) van de Rotterdamse Schaakbond hard toegeslagen. Door in de derde en vierde ronde zijn concurrenten Ruud van der Beek en Oscar van Veen uit te schakelen bracht hij zijn eigen score op vier punten. Titelhouder Alexander van Beek (winst op Ruud van der Beek en remise te gen Richard Ammerlaan) staat tweede met drie punten. In de volgende ronde zal Van Beek de koploper van zijn troon moeten stoten om te blijven mee tellen. De zestien spelers hebben nog drie ronden voor de boeg. Na de tweede ronde van het RSB- teamkampioenschap heeft Moer- kapelle door een 5-3 zege op Spij- kenisse II met vier wedstrjjdpun- ten (10,5 bordpunten) de leiding genomen. Ex-koploper Sliedrecht kwam tegen Nieuwerkerk aan den Ussel maar moeizaam tot 4-4. Capeile II won verrassend met 4,5-3,5 van Wilhelm Steinitzen be zet met slechts een half bordpunt achter de Moerkapellenaren de tweede plaats. Het Zwarte Paard uit Schiedam klopte Schiebroek met 4,5-3,5. Leiden Harm Bronkhorst heeft de favorieten verrast in het dis trictskampioenschap veldrijden. De jonge neo-amateur uit Nieuw Vennep, 18 jaar oud. kende een goede start op de voormalige puinberg in Leiden. Half koers moest hij de leiding afstaan aan favoriet Wubbe van den Kieboom. Maar nadat deze thuisrijder een remhandel brak, lag voor Harm Bronkhorst de weg naar zijn eer ste zege bij de amateurs open. Op de derde plaats werd beslag ge legd door Wim Bunnik uit Bleis- wijk, die daarvoor stevig moest strijden met prof John Talen. Poortugaler Ronald Bastemeyer finishte als vijfde en werd daar mee kampioen bij de junioren. Rotterdam Het toernooi was flink afgeslankt doordat twee van de acht genodigden verstek lieten gaan. Maar dat kon de pret niet drukken bij les 't Mannetje. De biljarter van BV Honky Tonk won de Okkie Formenoy-bokaal, de bekerstrijd voor librespelers. De all-round biljarter uit Brielle kwam tot acht punten, een alge meen gemiddelde van 48.58 en een hoogste serie van 262. NRG'er Dimitri Katsis eindigde met even eens acht punten maar een lager gemiddelde (43.40) op de tweede plaats. Bekerhouder Winston OH- vieira (ook NRG) werd derde. Jan van Marion mag zich geweste lijk kampioen in de vijfde klasse libre noemen. De speler van BV De Wetering/KVR won dat kampi oenschap in Vlaardingen. De Rot terdamse uitbater van een aantal biljartcafés maakte twaalf punten, en een gemiddelde van 1.55. Van - Marion is geplaatst voor de NK-fi- nale, in de tweede week van 1999. Sportagenda Dinsdag Rotterdams Dagblad Korfbal-bo kaal. Tweede ronde: Energiehallen: Trekvogels-Actief (19.00u), Maassluis-Reeuwijk (20.2 Ou), De Bermen-KOAG (21.40u), Korbis-RKC (2G.20u), Weidevogels-Nikantes (21.40u), Oranje Nassau-Harga (19.00u), De Kapellen-VIaardingen (20.20u), Nieuwerkerk-WION(21.40u), Sporthal Hoogvliet: Vïtesse- Sperwers (19.00u), ZKV-Erasmus (20.20u), Olympia-'t Capproen (21.40u). Sporthal Usselmonde: Bolnes- Sagitta U9.0ÜU), Ten Donck-Ge- mini (20.2üu), THOR-Eureka (21.40u). Moordrecht: IJsselvogels-Uni- cum(21.00u). Rhoonhal: RWA-RZC Achtste finales op 15 december. Zwolle/Rotterdam VC Nesselan de mag dan naast de eerste prijs van het seizoen (de Super Cup) hebben gegrepen; in de competi tie gaat het de Zevenhuizers voor de wind. Zaterdag werd Zwolle, winnaar van diezelfde Cup, in zijn eigen 'heksenketel'verslagen: 2-3. Nesselande behoudt met de zwaarbevochten winst de koppo sitie met negen punten uit drie duels. Nog steeds zonder coach Pierre Mathieu, die aan het bijkomen is van zijn avonturen als Neder lands vTouwenbondscoach op het WK in Japan, begon Nesselande gedreven aan de wedstrijd. Mid denman Michïel van der Kuip bleef met een knieblessure aan de kant; in zijn plaats toonde Twan van Kuijk zich een waardige ver vanger. Zwolle kon de gasten in het eerste bedrijf tot 44 bijhouden. Daarna liep de Zevenhuizer formatie met name dankzij het sterke midden- blok via 4-11 uit naar setwinst: 9- 15. De tweede periode ging naar de Zwollenaren, mede doordat de gasten daarin juist te weinig ge bruik maakten van de midden mannen Twan van Kuijk en Arno van Solkema. De moed die de Zwollenaren door de setwinst kregen, werd alleen maar groter toen ze in de derde omgang een 4-11 achterstand wegwerkten. De veerkracht van de ploeg van gelegenheidseoach Guillermo Boogers bleek groot Nesselande bereikte alsnog als eerste het bevrijdende vijftiende punt: 12-15. Zwolle leek vervol gens definitief in het stof te moe ten bijten, maar greep de laatste strohalm middels een geslaagde inhaalrace: 15-13. De volgens ral- ley point-systeem gespeelde vijf de omgang ging lang gelijk op. Zwolle kwam even op een voor sprong, maar verslikte zich als nog: 13-15. RotterdamIn januari gaat op gezag van de wereldvolleybalbond (ÏTVB) de huidi ge puntentelling overboord. Als de com petitie halverwege is, worden alle sets tot 25 punten volgens het 'rally point'-sys- teem gespeeld, met uitzondering van de vijfde, die tot vijftien gaat De meningen over deze maatregel, die de sport voor toe schouwers en TV-kijkers boeiender moet maken, zijn verdeeld. Volgens sommigen ontstaat er een geheel nieuwe sport. De wedstrijd tussen Alcom/Capelle en Sudo sa, zaterdag in Oud-Beijerland, had inder daad een ander verloop gekend dan ze nu kreeg. Capeile verloor de eerste set met 10-15, maar had die volgens de nieuwe tel ling met 25-21 gewonnen. Op het moment dat die stand zou zijn bereikt, was de ei genlijke stand 9-8. Set twee, met 15-13 voor Capeile, zou in het nieuwe systeem met 21-25 door de Assenaren zyn gewon nen. Zaterdag stond het op dat moment 9- 11. De derde en vierde omgang zouden naar de Capellenaren zyn gegaan, met resp. 25-20 en 25-17. Zaterdag stonden toen 11-7 en 11-6 op het bord. Door Hans Kerbert Oud-Beijerland De ontlading was haast voelbaar. De volley ballers van Alcom/Capelle begroetten de 3-1 zege op ECOSty- le/Sudosa als ware het een hoofdprijs. Jeroen Trommel, met zijn zoveelste snoeiharde service verantwoordelijk voor het beslissende punt, zakte door de knieën zoals Richard Krajicek na zjjn triomf op Wimbledon; de reserves vlogen het veld op waar ze hun vreugde luidruchtig kenbaar maakten. Nogal een vreemde reactie, zou je zeggen, van de club die Sudosa doorgaans op halve kracht kon verslaan. Maar in de huidige jaar gang is dat zo verwonderlijk niet. Capeile kende een ronduit slechte voorbereiding met voornamelijk nederlagen en verloor ook de eer ste twee competitiewedstrijden. De Capellenaren gingen al bijna geloven dat ze het volleyballen verleerd waren, laat staan dat ze nog wisten hoe zoet het zoet van een overwinnig is. Aan de reacties van de spelers te zien smaakte de zege naar méér. Toch was het verre van groots, wat de ploeg van trainer Pieter Jan Leeuwerink zaterdag liet zien. De wedstrijd werd in Oud- Beijerland gespeeld omdat Capei le, na de wijziging die de bond in het programma had aangebracht, niet meer in de 'eigen' Sporthal Schenkel terecht kon. Het duel was van een niet al te hoog niveau. „We maakten veel fouten," vond Leeuwerink dan ook. Capeile toonde echter een veerkracht die eerder deze jaar gang nog niet aan de oppervlakte was getreden. De ploeg, die niet met tegenslag kon omgaan, liet nu zien wel degelijk te kunnen vechten. En dat was dan ook de reden dat ze de punten verdien den. Fraai volleybal was niet aan de orde. Dat hoefde ook niet Of, zoals Max Backer constateerde: „We hebben gewonnen en daar gaat het om. Hoe het gebeurde, maakte mij helemaal niets uit." Capeile begon vrij soepel aan de partij. Leeuwerinks zestal kwam vlot met 3-0 voor, maar zakte ver weg bij de eerste de beste tegen slag. In een vloek en een zucht kwamen de Assenaren langszij en passeerden de thuisploeg zelfs. Bij 4-8 verving Leeuweimk zijn zieke spelverdeler Elroy Bezemer voor Arnold van Ree. De voorma lig international bleek in het ver dere verloop van groot belang voor 2yn team.Capelle kreeg in het eerste bedrijf nog wel wat puntjes op het scorebord, maar dat aren bijna stuk voor stuk ca deautjes. De eerste set ging naar Sudosa: 10-15. De tweede periode begon als een getrouwe kopie van de eerste. De gastheren in een vreemd huis kwamen met 4-0 voor en stortten weer als een kaartenhuis ineen. De gasten hadden dikke pret toen ze met 5-7 voorkwamen. Het werd zelfs nog erger. 10-13. Capeile leek opnieuw tegen een verliesbeurt aan te lopen. Juist 'op dat moment toonde de ploeg zijn vechtlust. Arnold van Ree bleek geïnspireerd als in zijn beste dagen en ontregelde de vij andelijke defensie met verrassen de ballen. Bovendien wist de spel verdeler ook met matige passes goed raad. Daarin kreeg hij hulp van libero Martin TefTer, die de meeste 'vuilnisballen' te verwer ken kreeg en het leeuwendeel daarvan in een score wist om te zetten. Capeile begon de inhaal slag en won de set: 15-13. Leeuwerinks keurcorps had de smaak te pakken. In set drie had den de Assenaren weinig in te brengen. Dat kwam mede doordat de beste man van Sudosa, de 39- jarige Viktor Artamonov, zijn meeste kruit al verschoten had. De Rus is sluw en doet met de bal wat hij wil, maar als hij een servi ce moet verwerken, is hij niet snel genoeg meer om de aanval ook af temaken. Halfbakken prikballetjes en mis lukte smashes waren het gevolg. Makkelijker dan in deze derde omgang had Capeile het dit sei zoen nog niet: 15-8. De wedstrijd leek gespeeld. Zeker toen CapeÜe in het vierde bedrijf een 1-5 achterstand ongedaan maakte en met 12-8 voorkwam, leek het een gelopen koers. Toen sloeg het noodlot echter toe. Ar nold van Ree kwam na een ge slaagd blok verkeerd neer en klapte door zijn enkel. Geblesseerd Voor het eerst in zyn toch bepaald niet korte loopbaan moest de spel verdeler geblesseerd het veld rui men. „Dit heb ik nog nooit meege maakt, het is helemaal nieuw voor me. Zo zie je maar, je leert elke dag wat," sprak de 32-jarige routi nier tamelijk luchtig. Capeile kon het afhaken van beide spelverde lers opvangen: de ploeg heeft er dit jaar jaar drie. Niek Latuhinin, broer van Oran jes eerste man Misha, nam de honneurs waar, Aanvankelijk ging dat nogal onwennig, omdat de 19-jarige speler van Jong Oran je het nodige ritme ontbeerde. Su dosa kwam nog uit geslagen posi tie terug. De ploeg kreeg op 15-16 zelfs setpoint, maar in een vijfde set had Capeile niet zo'n zin. la tuhinin kreeg precies op tyd de smaak te pakken: 17-16. HetCapels© blok van Ar nold van Ree (links) en smash te blokkeren. Foto Poter Monten- Door André Kouwenhoven Rotterdam Het is de korfballers van WION niet gelukt om de eer ste wedstrijd in de eigen sporthal (tegen Wordt Kwiek) winnend af te sluiten. Na een enerverende stryd wees het gloednieuwe sco rebord een 22-22 eindstand aan. Met die puntendeling was vooral de Friese coach Nico Kraan zeer tevreden. Maar ook Bram Rog, zijn evenknie bij WION, was te spreken over zijn ploeg die vanaf het begin alle zeilen bijzette om de aanhang op een zege te trakte ren. Heel lang stonden de Rotterdam mers op een voorsprong. Na de treffer van Eline Potter met het al lereerste schot (1-0) liepen ze zui ver schietend uit naar 6-3 binnen tien minuten en bij de rust leid den zij met 14-12. Meteen daarna trof uitblinker Wim Diepenhorst doel (15-12), maar de oersterke Friezinnen ontpopten zich in het vervolg als topschutters. Zy hiel den hun ploeg op de been. Voeg daarbij de zes strafworpen, die de Arnhemse arbiter Peuijn wel erg gemakkelijk toekende aan de gasten. De arbiter meende zelfs twee WIOITers het geel te moeten voorhouden voor opmer kingen overzijn beslissingen. Jim van Ny natten en wisselspeler Mark de Bode waren de slachtof fers. WION wist deze tegenslagen goed te verwerken. Dat was ook nodig omdat de gasten het heft na 15-15 handen namen: 16-18. Bij WION, dat alsnog een gelijkspel afdwong scoorden Wim Diepenhorst en Wim Niesing ieder vijf keer. Stad-en klassegenoot OZC trok juist naar het verre Friesland en was in Heerenveen aanvankelijk slecht op dreef: 9-2, Maar toen herstelden de Tuindorpers zich en haalden zij de stand enigszins Een drukt© van belang rond de korf van wordt Kwiek. WION kwam tegen niet verder dan 22-22. ►tfcw op tot 11-6 bij de pauze. OZC ging daarna door en bereikte kort voor tijd zelfs een 18-18 score. Vlak voor tijd grepen de Friezen toch nog de volle winst: 20-19. Mark Potter en Gert Jan Winkel- huyzen waren de OZC-topscorers met ieder vier treffers. In de tweede klasse F begon Trek vogels weinig hoopvol met een 12- 16 nederlaag tegen Oosterkwar tier. In 2H deed RKC het beter. De Rotterdammers speelden met 9-9 gelijk tegen Oranje Wit uit Til burg. Rotterdam Ook zonder top schutter Karlijn Petri, die met een voetblessure tobt, vormt scoren voor de hockeysters van Rotter dam geen enkel probleem. Tegen MOP nam de Cubaanse Saray La- go de Los Arcos de rol van de top scorer over met twee treffers. IJit- eindepjk won de hoofdklasser van de viieskoude Beekweg met 3-0 van MOP, dat de belangrijkste kandidaat is om te degraderen. De start van Rotterdam was ech ter verre van veelbelovend. De nummer drie van de hoofdklasse nam wel het initiatief, maar dat leidde nauwelijks tot uitgespeel de kansen. Pas na rust, toen de Rotterdammers het tempo ver hoogden, was het snel gedaan met de tegenstand van de Braband- sen. Emmelien Spek was dichtbij een doelpunt, maar de keepster van MOP redde nog. In de re bound nam Saray Lago de Los Ar cos de openingstreffer voor haar rekening. Kort daarop sloeg de Cubaanse aanvalster met een enorme push nummer twee binnen. Bij het der de doelpunt zorgde Saray Lago de Los Arcos voor het voorbereiden de werk. Nu maakte de Zuid-Afri kaanse Marilyn Agliotti het kar wei af: 3-0. In de overgangsklasse B stuitte Leonidas op grote tegenstand van DSHC. De Delftenaren namen zelfs een 0-1 voorsprong en pas ver in de tweede helft maakte de thuisclub door Jules Sohier gelijk. Daar bleef het bij: 1-1. Voor rust wogen beide dubs, die beide in de subtop staan, tegen ei kaar op. Na de treffer van DSHC zette Leonidas een tandje hoger bij. Dat leidde tot de gelijkmaker, maar niet tot de 'winner'. De man nen van Victoria en Rotterdam kwamen niet in actie. Door Simon van Zuilen RotterdamDe stand: 1-2 in het voordeel van Scylla. En op dat moment verloor FVT/Visser de eerste game van de 'dubbel'. Het werd angstig stil in de Persoons- haL Niemand van de Rotterdamse aanhang durfde op dat moment nog aan een finaleplaats voor hun team te denken. Maar onder leiding van kopman Mi chel de Boer speelden de Rotterdamse tafeltennis sers daarna toch het 'onmogelijke' klaar. FVT plaats te zich tegen Scylla alsnog voor de eindstryd om het herfstkampioenschap, 5-2. De tweede halve finale was voor FVT toch al moeilijk, omdat Scylla in Leiden de eerste wedstrijd met 4-3 had gewonnen. Dus diende FVT gistermiddag in een volgepakte Persoonshal met tenminste dezelfde cij fers te winnen én ook een beter gamesaldo te beha len. Een uiterst lastige opgave, die ondanks de 1-2 achterstand en ondanks het verlies van de eerste game van het dubbelspel, toch nog verrassend goed uitpakte. Tegenstander van FVT is het Groningse Ankerstars, dat twee keer met 4-3 van Amsterdam United won. De eerste van de twee finales is zaterdag in het verre Middelstum. De return wordt zaterdag 12 december in de Persoonshal gespeeld. Coach Alfred de Jong bekende na afloop van de spec taculaire partij tegen Scylla het best even moeilijk te hebben gehad.,Maar ik ben er steeds in blijven gelo ven, zeker toen we het dubbelspel toch nog wisten te winnen." Daardoor kwam FVT niet met 1-3 achter,, maar op 2-2 terug in de wedstrijd. In de eerste partij had Michel de Boer tegen oud-teamgenoot Martin van Rijn de score geopend, maar verloor Nermin Smajic in drie games van de boomlange Gerard Bak ker jr en Barry Wyers in twee games van Peter Paul de Vrind: 1-2. Na het verlies in de eerste game (16-21), herstelden De Boer en Wijers zich in de twee volgen de games (21-15 en 21-19): 2-2. In de strijd tussen de twee kopmannen De Boer en Bakker leek de Hagenaar in Rotterdamse dienst het niet te redden. De Boer verloor de eerste game (19-21) en stond in de tweede game op een bijna kansloze 12- 20 achterstand. Bakker slaagde er echter niet in om één van de negen matchpoints te benutten, terwijl De Boer alsmaar scoorde. Hij haalde tot 20-20 op, om alsnog met 22-20 te wónnen. Met 21-19 in de derde game besliste De Boer de partij: 3-2. „Bakker dacht dat-ie er al was veronderstelde Al fred de Jong. „Maar Michel toonde karakter en knok te zich fantastisch terug." Vanaf dM moment speelde FVT een gewonnen wed strijd, zeker toen Wyers (16 jaar oud pas) in twee games (21-11 en 21-9) Van Rijn declasseerde: 4-2, De wedstrijd was toen beslist, want het aantal games was met 18-15 in Rotterdams voordeel. In de slotpar- tij tussen Smajic en De Vrind stond er niets meer op het spel. Smajic zorgde er in drie games voor dat het Rotterdamse feestje kompleet werd: 5-2. FVT staat daanr.ee voor de vierde opeenvolgende keer in de finale voor de herfsttitel. Een loodzware klus voor FVT, dat in de competitie al met 4-3 van An kerstars verloor. In het Groningse team speelt de Chinees Wu Bin, die als enige speler in de eredivisie nog ongeslagen is. In de derde divisie verloor Twenty One Up kansloos van titelkandidaat De Treffers: 1-9. De Rotterdamse eer werd gered in het dubbelspel. De vrouwen van FVT wonnen met 7-3 van het slechts met twee speel sters opgekomen Luto. Het Rotterdamse Aiexandna'66 promoveert als kam pioen van de promotieklasse naar de vierde divisie van de landelyke competitie. Daarvoor waren Vin cent Bultena (tevens hoofdtrainer van de vereniging) Rob Vermaat en Wilfried Joossen verantwoordelijk. Rotterdam De handballers van Roda'71 zitten In een diep daL Vanaf de eerste minuut van het zaalsei zoen gaat het moeizaam met de mannen van trainer Herman Schaap. De eerste wedstrijd werd nog wel gewonnen van Gemini, maar tegen Hellas en vorige week tegen koploper Animo leverde Roda door slor digheden drie punten in. Tegen Wings (25-19 verlies) was het gisteren al niet veel anders. De eerste twintig minuten waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar veel balverlies en gemiste kan sen manoeuvreerden Roda in een kansloze positie voor de winst. Na de pauze (12-6) kon Roda slechts bijblijven in een wedstrijd, die niet het niveau had van de tweede divisie. Coach Schaap kon als excuus aanbrengen dat vier van zijn belangrijkste spelers op halve kracht meededen, maar toch vond hij het spel- niveau bedroevend. De 25-19 winst ging dan ook naar de minst slechte ploeg: Wings. Snelwiek speelt met het eerste en tweede in verschil lende tweede divisies, waarbij vooral de prestatie van de reserves opvalt Op routine weet die équipe het veel ploegen lastig te maken. Jongeling Joris Witjens was goed op dreef en leidde Snelwiek naar een 26-18 winst op Westlandia. Bij de wouwen was er winst voor Ancora. Tegen het tweede team van Ventura uit Schiedam waren de IJs- selmondsen iets slagvaardigen 16-17. De Snelwiek- vrouwen verloren met 14-21 van Westlandia. Rotterdam Het waterpoloteam van Rotterdam heeft stadgenoot SVH in de tweede klasse A achter haald. Sterker: na de 4-8 zege by NVA/HHC heeft de équipe van Dino Dijksman zelfs één puntje meer. Het was al d.e derde zege van Rotterdam dit seizoen. „Er is redelyk gespeeld," vond coach Dijksman. „Het belangrijkste pluspunt was dat we in de overwinning bleven geloven." Zodoende kon de 'R' in het laatste en vierde part de kloof slaan: van 2-3 naar 4-8. SVH kwam bij DAW Proface van een koude kermis thuis. „Het was niks," luidde het simpele commen taar van routinier Mare Peter Verveer. De 194 neder laag was een goede afspiegeling. „Wij waren vol strekt kansloos. DAW is de kampioen," zo staat voor Verveer vast. Het enige excuus dat SVH voor de zwa re verliespartij kon aanvoeren, was de absentie van Ubbo Rommerts, Kees Romers en Ton van Velzen. „En dat heeft natuurlijk wel gescheeld," aldus de Rotterdamse schutter. „Een nederlaag met zes of ze ven doelpunten was reëeler geweest. Maar in de slot fase zat dat er niet meer in." Mare Peter Verveer doel puntte bij DAW vier keer. RWV klom in 3E op naar de tweede plaats van de ranglijst. De achterstand op de nummer één, De Kempvis, bedraagt al vijf punten. De Rotterdamse Water Vrienden waren in 's-Gravenzande duidelijk te sterk voor Hippocampus: 2-9. De vrouwen van Rot terdam verloren in 2A met 11-9 bij NVA/HHC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5