26 Zwaluwen verzuimt klus te klaren Volleybalsters Rijnmond snakken naar eerste zege Valse start breekt WK lelijk op MW27 glibbert naar de zege Overwinning met rode gloed Kersttoernooi in Olympiahal Wedstrijd een kwartier lang door arbiter stilgelegd wegens ongeregeldheden op het veld Tafeltennisclubs nog niet akkoord met aanbod van wethouder Wiegman Coach De Korenbeurs kan nog lekker meppen HSC heeft weinig problemen met DCV KV Vlaardingen begint in zaal met een nederlaag Rotterdams Dagblad ka Maandag 23 november 1998 Waddinxveen „Onbespeelbaar," was de mening van MVV27-trai- ner Cor van Hoeven en diens col lega van thuisploeg Be Fair Arie van der Laan, over de toestand van het veld. De scheidsrechter wilde daar echter niets van weten en liet de derdeklassers toch af trappen. MW27 voelde zich het best thuis op de ijsvlakte en glib berde naar een 3-1 overwinning. „Echt," verklaarde Cor van Hoe ven na de wedstrijd, „het veld was onbespeelbaar. Het was één grote ijsbaan, kei en keihard. We heb ben dan drie punten in de knip, maar die wedstrijd had eigenlijk nooit gespeeld mogen worden. Daar ben ik eerlijk in." Aanvaller Mikos Gouka zorgde voor de openingstreffer én de rusttand (0-1). De krullenbol werd richting doel gekaatst door Arno van Nierop en schoot koelbloedig de 0-1 tegen het garen. Een kwar tier na rust verdubbelde Arno van Nierop de marge en niet veel later moest doelman Dennis van Eek de bal uit het net halen. John Meuldijk kreeg in een duel om de bal het speeltuig tegen zijn hand waarop de arbiter resoluut naar de bevroren stip wees. „Een dubieuze beslissing," luidde het oordeel van Cor van Hoeven. Van Eek had geen antwoord op de kalktrap. Zo'n tien minuten voor het schei den van de markt bepaalde Arno van Nierop de eindstand. De Maaslander besloot een fraaie ac tie met even schoon doelpunt. De pegel in de kruising (1-3) was on houdbaar voor de Waddinxveense sluitpost. Edwin Marijs en Bert Bakker kre gen een gele kaart. Martin Faste- nau moest verstek laten gaan. Hij liep donderdagavond tijdens de training een spierblessure op en moest noodgedwongen toekijken. Reeuwijk Vierdeklasser TSB heeft in en tegen Reeuwijk een knappe prestatie geleverd. De Vlaardingers eindigden het duel met acht spelers, maar gingen wel met een 4-3 overwinning naar huis. Het succes had echter wel een rode gloed, want maar liefst drie Vlaardingers (Martin Vader, Jerry van Schijhdel én Tom Glim merveen) werden met een rode kaart van het veld gestuurd. Martin Vader opende de score, waarna de thuisploeg dankzij een frommelgoal weer op gelijke hoogte kwam. Door een fout in de Vlaardingse defensie kwam CVC Reeuwijk op een 2-1 voorsprong, maar Merlljn Berkhout schoot TSB na knap voorbereidend werk van Leo de Jonge nog voor de rust langszij. Ook na de thee wist Martin Vader het net weer te vinden, maar de vreugde werd stevig getemperd door een eigen doelpunt van Ar jan van der Lans. De deceptie werd nog groter toen eerst Jerry van Schijndel (twee keer geel we gens praten), daarna Tom Glim merveen (overtreding) en vervol gens ook Martin Vader (twee be keuringen voor praten en een on besuisde actie) met rood van het strijdtoneel moesten verdwijnen. Toch sleepte TSB in Reeuwijk de overwinning uit het vuur. De Vlaardingers zagen Niels Berk hout een counter afronden met een schitterende lob. De zege kon zeker niet alleen aan die treffer worden toegeschreven De TSB- doelman hield zijn ploeg vooral in deel twee met diverse knappe red dingen op de been. TSB heeft in negen wedstrijden evenveel pun ten behaald. Maassluis—Alle judoka's van Ma- horokan Sport Support die dit jaar op nationale en internationale kampioenschappen een medaille in de wacht hebben gesleept, wor den op zaterdag 12 december in de Maassluise Olympiahal gehul digd. Dat gebeurt tijdens het tra- ditonele kersttoernooi dat daar dan wordt gehouden. Hoogtepunt van de dag wordt de bekendmaking van de judoka van het jaar. Het toernooi, dat altijd in een sfeervolle ambinace wordt af gewerkt, is voor de jeugd tot en met 16 jaar. Ups voor de« rubriek knol n doorgeven aan de sportredactie van dfie krant, post bus 373,3190 Al Schiedam De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 01W7327M (far B1HK5227) en in de avond aren onder 6] 04W4310. DINSDAG 24 NOVEMBER HANDBAL, (beker); DWS (v)-Verburgh. KORFBAL Rotterdams Dagblad Bokaal. Ëiergiebal: CKC Maassluis-Reeuwijk (2020), Oranje Nassau-Harga (19.00), De Kapellen-Vlaardingen (2020 uur). WOENSDAG 25 NOVEMBER HANDBAL (beker); 2020 De Hollandiaan (v)-Foreho!te (Sporthal Westwijk, Vlaardin- Door Richard van 't Zelfde VlaartHngen Zwaluwen heeft zaterdag slechts één puntje overgehouden aan de ontmoeting met RWH. Het duel, waar in de Vlaardingse thuisploeg verzuimde het karwei af te ma ken, werd kort voor tijd gestaakt wegens ongeregeldheden op het veld, maar haalde uiteindelijk wel het einde. Verder dan een 1-1 gelijkspel kwam de eersteklasser niet. De gemoederen liepen hoog op in het tweede bedrijf van de wed strijd tussen eersteklassers Zwa luwen en RVVH, nadat scheids rechter J. Zwaard uit Maasland twee RVVH'ers met rood het veld stuurde. Amper drie minuten na de rust schopte Athila Ozgerek Zwaluwen-middenvelder Arjan van de Bos van achteren neer. Terwijl de Vlaardinger nog op de grond lag gaf Vermeulen hem, we gens 'matennaaierij', nog een klap op het hoofd na. Van de Bos' teamgenoot Erwïn van de Lee sprak de boosdoener daarop aan en werd prompt door HVVIFer Daniël Vermeulen tegen de vlakte ,Ik zie op één meter afstand eerst dat iemand onderuit geschopt wordt en daarna hoe iemand na een rechtse direkte neergaat," was het commentaar van de arbi ter. „Dat is dan simpel, dan ga je eruit, einde discussie!" Zijn beslissingen werkten als een rode lap op een stier voor RWH- trainer Steef Buijs en verzorger Menno de Groot Vooral De Groot ging zyn boekje te buiten door langs de üjn r^e te gaan maken met enkele reservespelers van Zwaluwen. De eerste helft ving aan met een minuut stilte wegens het plotse linge overlijden van de Zwalu wen-fan Cees Ross, die drie we ken geleden na het verlaten van het Vlaardingse sportcomplex, in zijn auto op de parkeerplaats, overleed aan een hartstilstand. „Een mooi gebaar van de spelers. Ze wilde het zo na het trieste over lijden van Cees," vertelde Zwalu wen-voorzitter Jan Hoogenwerf. Deel één werd gekenmerkt door veel balverlies van beide partijen. Zwaluwen voetbalde vooral over - de rechterflank waar Marco van Dijk, Stefan Geldof en Dennis Banffer het meeste initiatief na men. De beste kansjes waren voor de Vlaardingers, maar die werden niet benut. Zo verzuimde Zwalu wen-spits Francisco dos Santos om, oog in oog met de keeper, na een mooie voorzet van Michel de Krieger de bal in het doel te schie ten. Eerder al had hij enkele slappe schoten in de handen van RVVH- keeper Patrick Pak zien verdwij nen. Lichtpuntje Het enige lichtpuntje van de eer ste helft was de manier waarop Vlaardinger Dennis Banffer en zijn bewaker Peter Stassen de duels uitvochten. De boomlange spits en verdediger waren duide lijk aan elkaar gewaagd. Zwalu wen zag echter geen kans om in de, na de twee rode kaarten reste rende, veertig minuten de klus te gen het negental te klaren. RWH speelde, ondanks de minderheid, zelfs beter dan de thuisploeg en kwam warempel zo'n kwartier voor tijd op een voorsprong door een schitterend doelpunt van Ma rio van het Wout. Hij schoot vanaf rechts de bal hoog en loeihard over keeper To bias Duifhuizen het doel in. Lang duurde het feestje niet, want de sterk spelende Dennis Banffer verzuimde niet, na een voorzet van Dos Santos, om de gelijkma ker in het net te schieten. Aan de treffer kleefde volgens RWH een buitenspelluchtje en weer liepen de emoties hoog op. Zo hoog dat weer een opstootje ontstond. De situatie dreigde uit de hand te lo pen waarop de scheidsrechtereen afkoelingsperiode inlaste. Het spel na de korte onderbreking le verde geen doelpunten meer op. „We hadden hier zeker moeten winnen met elf tegen negen spe lers. We hielden het overzicht niet en speelden het spel niet uit. Ie dereen liep maar wat te doen. In plaats van RWH, was Zwaluwen na de twee rode kaarten de kluts kwijt," was Zwaluwen-trainer Ron van de Berg teleurgesteld. „Tja, twee rode kaarten, waarvan één terecht, en dan toch op voor sprong komen. Jammer dat we het niet vast konden houden," was ook RWH-tramer Buijs niet tevreden. Zwaluwen-RWH 1-1 (0-0), 74 0-i Mario van het Wout, 81 1-1 Dennis Banlïer Bij zonderheden: De RWH-spelers Daniel Vermeulen en Atilla Ozgerek kregen een rode kaart. Hun ploeggenoot Mario van 't Wout werd met een gele kaart bekeurd Zwaluwen; Duifhuizen; Van Son (Clum- per). Van Dijk (De Jager), Van do Bos, Van Bommel, De Vnes (Smith), Van der Lee, Geldof, De Kneger, Banffer, Dos Santos RWH: Pak; Van Roon, Stassen, Ruward, Van der Mei, Dnesens, Huizer, Zaalman. Van 't Wout, Vermeulen. Ozgerek DoorWimBroere Schiedam De vrouwenhoofd macht van volleybalvereniging Rijnmond heeft zaterdag in sport hal Groenoord voor de zesde maal op rij verloren. De équipe van trai ner Hans van Setten wacht nog steeds op de eerste zege. Toch zag de coach van de Schiedamsen na het 1-3 verlies tegen koploper Ab coude nog lichtpuntjes voor zijn meiden. „We wisten dat we kans loos waren, dus had de ploeg de opdracht het Abcoude zo moeilijk mogelijk te maken. Het door de gasten aanvragen van een time out moesten we als een verdienste van ons beschouwen," blikte Van Setten terug. Gelet op die doelstelling is het te begrijpen dat Van Setten die voor het vijfde seizoen de eerstedivï- sionist leidt, na afloop nog in ze kere zin tevreden was. Zonder de waarschijnlijk langdurig gebles seerde Manon Wormgoor verrest te de thuisploeg de nummer één van de ranglijst met een gevari eerde opslag waardoor de rally's meestal in Schiedams voordeel werden beslist. Duidelijk werd echter ook in de openingsset al dat de ploeg op haar toppen moest spelen, want bij een 12-8 tussen stand kwam Abcoude wel heel makkelijk terug tot 12-12. Een paar goede acties zorgden nog wel voor de 15-12 en dus een opmerke lijke setstand van 1-0. Maar in het vervolg kwam Rijnmond er eigen lijk niet meer aan te pas en be haalde Abcoude via 9-15,6-15 en 1- 15 een simpele 1-3 zege. Gezien de matige tegenstand die de thuisploeg in dat deel van het duel ten toon spreidde, lijkt het er op dat deploeg degradatie naar de Rijnmond-speelster Joke de Bruyn smashtaan de overzijde van het net.Teamgenoot Kirstie Hulzinga (2) kijkt gespannen toe hoe het blok van koploper Abcoude verdedigt. Rijnmond gïng in eigen hal met 1-3 onderuit. Foto Peter MoiKeboer tweede divisie nu al niet meer kan ontlopen. „We hebben van de week rond de tafel gezeten en af gesproken dat we rond de jaarwis seling eventueel speelsters van het tweede team gaan benaderen omdat we die ploeg voorlopig in tact willen houden," verklaarde Van Setten. „Tenslotte zijn zij in de derde di visie nog ongeslagen en we willen achteraf niet met een gedegra deerd eerste team én een niet ge promoveerd tweede team te ma ken hebben. Dan liever volgend seizoen met twee tweede divisie- ploegen werken." Voor speelsters die het niveau wél aankunnen, zoals Manja Schef- fers, als middenspeelster goed op dreef, en de 16*jarige Pamela Domselaar, als buitenaanvalster vaak ongrijpbaar, zou degradatie overigens doodzonde zijn. De mannenploeg van Rijnmond ging in Mierlo kansloos met 3-0 onderuit tegen debutant DKJO. „We kunnen niet zelf het spel ma ken," was na afloop de reactie van trainer-coach Ton Berwers. „Wel leuk meeballen tegen Brevok, maar in een duel dat we moeten winnen, geven we niet thuis." De Brabantse ploeg liet met 15-9, 15-2 en 15-13 zien hoe het wel moet. Door Ton de Leede Schiedam „Het is een oude voetbalwet" sprak WK-trainer Gerard Heijdra na afloop van de met 2-5 verloren ontmoeting te gen Floreant „Als je niet goed aan een wedstrijd begint dan blijft dat niet onbestraft. En zeker een ploeg als Floreant moet je niet de ruimte geven want dan word je helemaal weggecounterd. Geluk kig heeft mijn ploeg na de rust la ten zien dat ze zeker niet onder hoeft te doen voor een dub als Floreant. Toen het van 0-3 toch 2-3 werd met nog twintig minuten te gaan, zag ik het nog zitten". De Boskoopse gasten wensten echter niet mee te werken aan een ver rassende wending, maakten han dig gebruik van de geboden ruim te en liepen in de slotfase weg naar een 2-5 overwinning. Vijf weken had WK, als promo vendus uitkomend in de tweede klasse D, noodgedwongen geen duel voor de competitie kunnen spelen. Alles was in het werk ge- steld om de partij tegen Floreant te laten doorgaan. „Ik had echt het idee," was de ietwat ontstelde reactie van Gerard Heijdra, „dat de spelers het gras eruit zouden lopen. Wij wilden heel graag spe len, hadden wekenlang keihard getraind terwijl Floreant uit alles het blijken niet te wilen spelen. Dan begint de wedstrijd en dan lijkt onze instelling nergens op en lijkt het wel of Floreant juist uit alle macht wilde spelen." De gasten speelden inderdaad fris van de lever, lieten het balletje vlot rondgaan en kregen de ene na de andere mogelijkheid. Na een kleine zes minuten was het al raak. De luidkeels roepende Ste fan van Hagen, de WK-sluitpost die prachtige reddingen afwissel de met mindere acties, onder schepte niet de bal maar pakte wel Floreant-aanvaller Roel de Mos. De toegekende kalktrap was een routineklus voor Gerrit van der Berg (0-1). Nadat Robin Smal- legange voor WK en de constant dreigende Said Essaka namens Floreant de bovenligger hadden beroerd, kwamen de gasten niet eens onverdiend op 0-2. Een opzij gelegde vrije trap werd door Roel de Mos, geholpen door Said Essa ka die doelman Stefan van Hagen handig het zicht ontnam, in de korte hoek geknald. Omdat de thuisploeg net niet scherp genoeg was (een kopbal van Robin Smallegange eindigde tegen de benen van Floreant-doel- man Roeland Koelewijn eü een schot van Robin Voets schampte de paal), liep Floreant voor rust zelfs uit naar 0-3. Een loepzuivere pass van Adriaan van Herk weid door Ron van der Laan, die cipier Ron Huijsman achteloos afschud de, achter de kansloze Stefan van Hagen geschoten. De tweede helft gaf het ware WK te zien met spelers die fel het duel aangingen en voor elke bal stre den. Met drie spitsen -Willem van Baarle (Heijdra: Willem leek het meest last te hebben van het veld') had plaats gemaakt voor de rappe Jimmy van Oudheusden - zette WK de opponent vast. Knappe treffers van Robin Smal- legange en Jimmy van Oudheus den brachten WK helemaal terug in de race. Niets leek WK van de gelijkmaker te weerhouden totdat Theo Smit op eigen helft een on begrepen tikkie breed verzond, waar invaller Clirisüaaii de Gruot wel raad mee wist (24). Nog geen minuut later haalde een andere invaller, Raymond Weber, de doorgebroken Ron van Laan neer en kon hij naar de kleedka mer. Tot overmaat van ramp pro moveerde Christiaan de Groot de vrije trap tot 2-5 en was de wed strijd gespeeld. „Over het geheel," was de droge conclusie van Gerard Heijdra, „is de uitslag terecht. We blijven met onze tien punten in de midden moot staan en er is dus geen re den om te wanhopen. Voor de vol gende wedstrijd wordt het wel puzzelen voor mij want dan zijn Marco Klein en Pim van der Helm terug van een schorsing. Maar dat is een luxe-probleem." WK-Floreant 2-5 (0-3). 6. Gernt van der Berg 0-1 (strafschop), 13. Roel de Mos 0-2, 39. Ron van der Laan 0-3,50. Robin Smalle- gange 1-3,59. Jurrniy v-an Oudheusden 2-3, 79. Chnstiaan de Groot 2-4, 81. Christiaan de Groot 2-5. Bijzonderheden: Scheids rechter B. Punt gaf gele kaarten aan de WK-spelers Stefan van Hagen, Ron Huis man (zijn derde, dus een schorsing) en Ro bin Voets. Direct rood was er voor WK-in- vaücr Raymond WcLar, ie ampei Lcii nu- nuten tn het veld stond. WK: Van Hagen, Scholte, Van Baarle (4S. Van Oudheusden), Van Witzenburg, Huis man (72 Weber), Van der Brugghen, Smit, Raaymakers, Reyns, Smallegange, Voets. Floreant: Koelewjn, Martin Geen, Van der Berg, De Koter, Uittenbogaard, Ron Geers, Van Herk. Boer, De Mos, Essaka (71. De Groot), van der Laan. Door Sander Sonnemans Schiedam De tafeltennisverenigingen De Koren beurs en NOAD gaan nog niet akkoord met het tus- senaanbod van wethouder Wiegman die de clubs in de gymzalen van de school aan de Lidumastraat wil laten spelen. Dat is een voorlopige oplossing, want in de toekomst moeten de Schiedamse verenigingen zich vestigen in een gymzaal aan de Dr. Kuijperlaan. De Korenbeurs en NOAD moeten de Korenbeurs aan de Lange Haven uit omdat het monumentale pand is gekocht door designmeester Jan des Bouvrie. Wet houder Wiegman heeft de clubs een definitieve en een tijdelijke oplossing geboden omdat de accommo datie aan de Dr. Kuijperlaan eventueel pas over ruim een jaar betrokken kan worden. Een afvaardiging van beide tafeltennisclubs beeft af gelopen week de gymzalen aan de Liduinastraat be keken en is tot de conclusie gekomen dat daar onder de huidige omstandigheden niet op divisie-niveau kan worden gespeeld. .Vanavond komen de besturen van beide clubs by el kaar om de standpunten te bepalen en een pakket van wensen samen te stellen," zegt woordvoerder Jan Simons. „Die wensen worden op papier gezet en naar de wethouder gestuurd. De eindoplossing ziet er goed uit, maar de tussenoplossing nog niet. Er moet nog wel het een en ander aan gedaan worden. In de accommodatie aan de Lidumatstraat staat bij voorbeeld een glazen wand waardoor zonlicht op de tafels kan komen. Dat is misschien wel lekker, maar zo valt niet te tafeltennissen. Verder is de verlichting ver onder de maat. Onder deze omstandigheden mag je geen divisie-wedstrijden spelen." Scheidsrech ter Zwaar heeft het duel tussen RWH en Zwaluwen stilgelegd. De emoties lie pen hoog op nadat de arbi ter Zwaluwen een omstre den straf schop had ge geven. Foto Pe ter Molkenboer Schiedam Voor de twee hoogst spelende vrouwen teams van De Korenbeurs zijn het spannende tijden. Het eerste team van de Schiedarnse tafeltennisclub is zo goed als gedegradeerd. Het reserveteam staat echter op het punt die positie in de op een na hoogste afdeling over te nemen. Met nog één wedstrijd te gaan hebben Kim van der Poort, Jolanda Waterreus en Mandy Toenders zes punten voorpsrong op con current Maasbree. De mannen van De Korenbeurs wonnen met 9-1 van Never Despair, dat met twee invallers uitkwam. Bij de thuisclub nam coach Luc Janssen de plaats in van de met een hardnekkige knieblessure tobbende Frank Rengenhart. Er stond m deze partij niets meer op het spel. Janssen toonde aan nog lekker te kun nen meppen en boekte twee winstpartijen. Jeroen Bastiaansen en Paul van de Leur bleven ongeslagen. Ondanks de 64 zege op Spaarne, kunnen Sylvia Wa terreus, Lineke Sneller en Danièlle Maas de degrada tie naar de tweede divisie niet meer ontlopen. De Schiedamsen begonnen met een 3-0 voorsprong, om dat Spaame maar met twee speelsters verscheen. Daaraan voegden Sneller (2x) en Waterreus (lx) nog drie punten toe. Het door Jan Simons gecoachte tweede team, heeft zaterdag thuis tegen Never Despair aan vier punten voldoende om te promoveren. NOAD werd in de uitwedstrijd tegen de reserves van Scylla, met 10-0 van de tafel gemept. De Schiedam mers kwamen met een invaller voor Ronald van Kampen achter de tafel. Maar ook Peter Heijstek en Cevdet Imer slaagden er niet in de eer te redden. Vlaardingen—Opeen prima veld had het Vlaardingse HSC zaterdag weinig problemen met het bezoekende DCV. De vijfdeklasser ging bij de rust met 1-0 aan de leiding en won uiteindelijk met 3-1. „Het veld," sprak elftalleider Joop Sprenger, die bij afwezigheid van Karei Buuron ook de coaching voor zijn rekening nam, „was goed bespeelbaar. Om twaalf uur werd het herkeurd en omdat het zonnetje lekker op het veld stond, was het niet glad of hard." Mario Donkersloot bracht HSC vijf minuten voor de rust na een verkeerde opengeklapte buitenspelval van de bezoekers aan de leiding, waarna David Rabe- ling er al snel in deel twee 2-0 van maakte. Een verde* digingsfout van Tammer Konen lag ten grondslag aan de tegentreffer van DCV, dat plotsklaps moed kreeg en het duel gedurende een klein halfuur domi neerde. Een knap uitgevoerde counter, vlak voor tijd, leverde HSC (treffer Milan) de 3-1 overwinning op. Vlaardingen KV Vlaardingen is de zaalcompetitie begonnen met een nederlaag. In 'eigen huis' werd met 15-19 (8-9) verloren van Dalto. Ondanks het ver lies klonken er louter positieve berichten uit het Vlaardingse kamp. Tot tien minuten voor het eind signaal leek Vlaardingen zelfs een puntje over te houden aan de uiterst spannende ontmoeting met de opponent uit Driebergen. De Vlaardingers, getraind door Rob van der Stelt die zijn conctact onlangs met een jaar verlengde, moes ten duidelijk wennen aan de zaalvloer onder de schoenen want na vyf minuten had Dalto reeds een voorsprong van 04. De in de eigen Westwykhal ope rerende overgangsklassen spelend met Leon Klop voor de geschorste Peter Hoorweg, herstelde zich wonderwel en keek bij de rust 'slechts' tegen een 8-9 achterstand aan. Net na de helftwisse! kwam Vlaardingen met 11-10 voor en leek Dalto, dat met twee jeugdintemationals in de gelederen op het veld uitkomt in de hoofdklas se, verrast te gaan worden. In de laatste minuten deed Dalto wat het aan haar stand verplicht is en haalde zonder al te veel problemen de volle winst binnen. „We hebben goed gespeeld," aldus Vlaardin- gen-speelster Hedi Mookhoek, „tegen de titelfavo- riet Alleen de scheids, die IJsbrand den Breems een onterechte gele kaart gaf, was een drama." Sport kort De Schiedammer Vi'illeni Noorduui is geen sportman van het jaar van de NEBAS geworden. De gehandi capte sporter was genomineerd wegens zijn gouden (kogelstoten) en zilveren medaille (discuswerpen) tij dens het WK in Birmingham. Jan Mulder (Twello) fi. nalist op het WK op de baan achtervolging-wielrèn- nen, kreeg de eretitel tijdens het sportgala afgelopen weekeinde in Eindhoven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6