7 Ocalan wordt mogelijk toch uitgeleverd aan Duitsland Lichte huiver voor nieuw EU-vergaderpaleis PKK-leider schrijft 'onthulling' aan paus Wellicht tribunaal tegen top Bagdad 'Indonesië is ziek, de mensen dom gemaakt' Zwanen en ooievaars wijken voor EU-project Uitheemse insecten ontdekken Engeland Verkiezingen op 7 juni Eerste toestel op Gaza Airport Carlos stopt hongerstaking Blair vliegt naar Belfast Onderzoek tegen dr. Zelfmoord Vrijspraak voor McDougai Jezusgrot Vermiste sekte naar Israël voor zelfmoord agpUit China en Rusland regelen westgrens Rotterdams Dagblad Dinsdag 24 november 1998 Dahanieh De verkeerstoren heeft geen controlepanelen, de in- checkbalie heeft nog geen compu ters en de landingsbaan moet 's nachts nog worden gesloten om dat er geen geleidingsiichten zijn. Desondanks ging Gaza Interna tional Airport vanochtend open. Een Egyptische Airbus was het eerste vliegtuig dat een landing uitvoerde op de nieuwe interna tionale luchthaven, in het zuiden van de Gazastrook. Jasser Arafat schreed even later over een rode loper om de passagiers, onder wie enkele Egyptische regeringsfunc tionarissen, persoonlijk te begroe ten. Parijs De terrorist Carlos, ooit een van de meest gezochte misda digers ter wereld, heeft zijn hon gerstaking jn een Parijse gevan genis beëindigd. De crimineel weigerde sinds begin november te eten om te protesteren tegen de, in zijn ogen, provocerende en vernederende omstandigheden m de cel. Carlos, een Venezolaan die eigenlijk Iljitsj Ramirez Sanchez heet, zit al vier jaar vast. Hij pleeg de in Frankrijk drie moorden. Hij stopte met de hongerstaking op aandringen van zijn ouders en een politieke vriend. Carlos (49) verloor in de drie weken 15 kilo. Londen De Britse premier Tony Blair vliegt morgen naar Belfast. Hij wil in 24 uur tijd proberen de impasse m de vredesbesprekin gen in Noord-Ierland te doorbre ken. Die besprekingen worden nu opgehouden omdat de IRA nog steeds weigert de wapens in te le veren. Blair wil met alle partijen praten om ze ervan te overtuigen dat er vaart in het vredesproces moet worden gehouden. New York De Amerikaanse poli tie is een onderzoek begonnen na dat de zender CBS zondagavond een zeer omstreden reportage had uitgezonden over euthanasie. Daarin diende de omstreden dr. Kevorkian een terminale patiënt een dodelijke injectie toe. De aan klager in Oakland, Michigan, ver klaarde dat het erop lijkt dat er een moord is gepleegd. Volgens CBS waren de beelden gemaakt in september. Kevorkian, bijge naamd dr. Zelfmoord, had de füm persoonlijk naar de CBS-studio's gebracht. De arts wil de Ameri kaanse autoriteiten wederom dwingen hem te arresteren. Santa Monica—Susan McDougai, die een rol speelt in het onderzoek naar de vermeende misstappen van president Bill Clinton in de onroerendgoedzaak Whitewater, is gisteren vrijgesproken van ver duistering. Zij zou tussen 1989 en 1992 50.000 dollar in eigen zak hebben gestoken, zo beweerde de aanklager. McDougai zei dat de aanklacht door speciaal aanklager Kenneth Starr in elkaar was ge draaid om haar te bewegen tegen Clinton te getuigen. Betlahem Bij opgravingen net buiten de Geboortebasiliek in Betlebem hebben archeologen een groot Byzantijns mozaïek blootgelegd. De geometrische te keningen behoorden mogelijk toe aan een gebouw dat deel uitmaak te van het kerkencomplex dat is gebouwd boven de grot waar Je zus zou zijn geboren, zei de Pales tijnse archeoloog Hamdan Taha gisteren. Het mozaïek werd ge vonden tijdens renovatiewerk- zaamheden aan het Kribbeplein, 'n parkeerplaats voor bussen. Door Hans Geleijnse Rome „We weten hier best hoe we hete aardappels moeten aanpakken," verzekerde de Italiaanse premier d 'Alema. Maar er werden ook gisteren in Rome de nodige signalen afgegeven dat de regering de hete aardappel in kwestie, Koerdenleider Abdullah Öcalan, het liefst door Duitsland wil laten afkoelen. Minister van Buitenlandse Zaken Lamberto Dini 'bevestigde' giste ren nog een keer dat Ocalan tien dagen geleden bij zijn aankomst uit Moskou was gearresteerd om dat er een internationaal arresta tieverzoek tegen hem was uitge vaardigd, De afzender was Duits land en volgens Dini moet deze Europese partner de consequen ties trekken en om Öcalans uitle vering vragen. Dat Dim dit zo nadrukkelijk op voert, duidt op tweespalt in de boezem van de Italiaanse rege ring. Premier d 'Alema heeft er geen geheim van gemaakt dat Ita liaans links altijd grote sympathie heeft gehad voor de Koerdische strijd voor zelfbeschikking. Het besluit dit weekeinde om het sym bool van die strijd, Öcalan, niet aan Turkije uitte leveren maar op vrije voeten te stellen - zij het on der voorwaarde dat hij in Rome blijft- werd niet alleen door de Koerdische demonstranten met gejuich begroet. De blijdschap werd gedeeld door d 'Alema's par tij, Democraten van Links en an dere linkse partners uit de rege ringscoalitie. Uitlevering aan Bonn, met de kans dat de PKK-leider wordt doorgestuurd naar Turkije of in Duitsland in de gevangenis be land wegens moordaanslagen op Koerdische dissidenten en brand stichting, zou d 'Alema grote spanningen binnen zijn eigen partij en de regeringscoalitie be zorgen. Dat Dini deze kaart toch speelt -ondanks herhaalde ver zekeringen van Duitse kant dat de kwestie Öcalan bij Italië in goe de handen is - lijkt vooral een ge baar richting Washington. Dim' had zondag een langdurig te lefoongesprek met zijn Ameri kaanse collega Madeline Albright. Zij toonde alle begrip voor de moeilijke Italiaanse positie, maar benadrukte dat Washington zich zorgen maakt over een toegeeflij ke houding ten opzichte van wat officieel de leider van een terroris tische organisatie is. De Amerika nen hebben er geen geheim van gemaakt dat zij Turkye's eis om de Koerdenleider uit te leveren steunen. Volgens Jürgen Rütt- gers, binnenlandwoordvoerder van de Duitse CDU, moet Duits land aan Italië uitlevering vragen van Öcalan. Hij zei dat vanmor gen in een interview met de Stutt- garter Nachrichten. Ocalan probeert inmiddels bij het Vaticaan in het gevlei te komen. In een gisteren gepubliceerde brief informeert hij paus Johan nes Paulus dat Turkse nationalis ten en het Turkse leger in 1981 de hand hadden in de aanslag op de kerkleider in Rome. De paus werd destijds in de maag geschoten door Mehmet Ali Ag ca, een lid van de extreem-rechtse organisatie Grijze Wolven. Zowel motief als opdrachtgevers) van deze aan slag bleven nog steeds duister. Agca zit een levenslange gevange nisstraf uit in Italië. Het Vaticaan reageerde koeltjes op de 'onthulling' van Öcalan, ver pakt in een verzoek om hulp van de paus voor de Koerdische zaak. Een woordvoerder wilde slechts kwijt dat de Heilige Stoel altijd heeft gepleit voor een vreedzame oplossing van de Koerdische kwestie. JeruzalemEen groep Ameri kaanse sekteleden is in Israël om daar tijdens de millenni umwisseling collectief zelf moord te plegen. Het gaat om ongeveer tien van de 75, sinds medio oktober, vermiste le den van de sekte 'Concerned Christians' (Bezorgde Christe nen) uit Denver, Colorado. De tien, onder wie vrouwen en kinderen, zouden Israël op een toeristenvisum zijn bin nengekomen. Volgens de chef van de Jeru- zalemse politie, Yair Yitzhaki, heeft de leider van de sekte, Monte Kim Miller, zijn aan hangers ervan overtuigd dat de wereld kort na het begin van het nieuwe millennium zal vergaan. Daarom willen ze zich op 31 december 1999 col lectief van het leven beroven om in het hiernamaals het eeuwige leven te vinden. De vertegenwoordiger van de Israëlische politie in de Ver enigde Staten, Chezi Ledr, zei da+ zijn land erg bezorgd is over het aantal mensen dat lijdt aan een 'millenniumfo- bie'. Velen van hen zouden naar Israël willen komen om daar Jets extreems te doen." Door Colin Brown en Patrick Cockbum Londen/Jeruzalem Saddam Hus sein en leden van het Iraakse be twind kunnen aanklachten we gens misdaden tegen de mense lijkheid tegemoet zien als het aan de VS en Groot-Bnttannië ligt. Beide landen willen Saddam met een speciaal op te richten Irak- oorlogstribunaal uit het zadel wip pen. Britse ministers zeiden gisteren dat ze de Verenigde Naties onder druk willen zetten een speciaal Irak-oorlogstribunaal a la Joego- slaviè-tribunaal in Den Haag op te zetten. De Britse regering be sprak gisteren met leden van de Iraakse oppositie in Londen de beste manier om het bewind van Saddam omver te werpen. De regering Blair wil dat een oor logstribunaal bewijs gaat verza melen voor de verschrikkingen die Saddam zijn volk heeft aange daan. „De Veiligheidsraad kan net als bij Rwanda en Joegoslavië een ad hoc-tribunaal opzetten. Dat kan heel goed werken," zei Derek Fatchett, de Britse onder minister voor Buitenlandse Za ken. „Het zou de publieke opinie Door Paul Koopman StraatsburgMeeuwen laten zich krysend meevoeren op het rivier tje de 'UT, dat door de Europawijk in het Franse Straatsburg stroomt. Aan de overkant van het water wordt hun wit-grijs weer spiegeld in de tienduizenden vier kante meters glas van het nieuw ste Europese vergaderpa leis, intussen 'Louise Weiss' gedoopt. Het gazon is ge maaid, de boompjes ge plant, maar de parlementari ërs hebben nog weinig zin het nieuwe ge bouw in gebruik te nemen. CDA-delegatieleider Hauja Maij- Weggen trekt een misprijzend ge zicht „Ik ben wat verdrietig over dit gebouw," bekent zij. Haar WD-collega Florus Wijsenbeek zegt: „Wij hebben hier niet voor gekozen. Maar nou ja, ik heb nog veel lelyker dingen gezien." PvdA-coryfee Piet Dankert is zo mogelijk nog minder enthousiast. Hij verzucht: „Ik hoop dat het nooit wordt geopend." Dankert, Maij-Weggen en Wijsen beek verwoorden een emotie die veel van de 626 Europarlementa riërs, de Fransen uitgezonderd, de laatste tijd in de greep heeft: paleis-angst Anders dan normaal het geval is bij de oplevering van een Europees prestigieus gebouw, staan zij allesbehalve te popelen om de voordeursleutel om te draaien. Het heeft iets te maken met de opening vorig jaar van de nieuwe vergaderzaal in Brussel, het grootste gebouw in heel Europa. Dat evenement is de volksverte genwoordigers slecht bevallen. Zure krantenberichten over dure douches en design-lampen waren het gevolg. Nu voor een miljard gulden verspijkerd is in Straats burg, zien zij de bui alweer han gen. ,3ij dit soort gebeurtenissen is er altijd aanleiding voor nega tieve publiciteit," meent Dankert. Voor het blok Wat is de tragiek? Het Europees parlement heeft zelf helemaal niet om het nieuwe vergaderpa leis gevraagd. Op een achterna middag in 1993 tekende de toen malige Duitse parlementsvoorzit ter Egon Klepsch het contract dat de Franse staat het recht gaf een nieuwe vergaderzaal te bouwen. „Het parlement werd voor het blok gezet, interne democratische procedures werden niet gerespec teerd," herinnert Dankert zich. Maar de Frans-Duitse samenwer- ,,lk hoop dat het nooit wordt geopend, zegt PvdA-coryfee Piet Dankert over de nieuwe, nu al omstreden mega-vergaderzaal van hèt Europese parlement in Straatsburg, Foto gpd king moest luister worden bijge zet en Klepsch wilde daar wel aan meewerken. De Elzas is zoals be kend een van de gebieden in Eu ropa waarop zowel Frankrijk als Duitsland in het verleden bij toer beurt hun een stempel hebben ge drukt. Frankrijk, doodsbang dat het Eu ropees parlement het verre Straatsburg de rug zou toekeren, liet er geen gras over groeien: on middellijk ging de spade in de grond. „Hele kolonies zwanen en ooievaars die daar broedden, vlo gen wekenlang doelloos rond, dat vond ik nog wel het ergste," zegt Rose Moers, woordvoerster van de PvdA-Eurodelegatie. In 1997 moest het gebouw, waaraan hon derden bedrijven werkten, klaar zijn. De oplevering is, acht rechts zaken en vijf faillissementen la ter, nu eind december dit jaar voorzien. Ongelukkig genoeg vrij kort voor de Europese verkiezin gen juni volgend jaar. Reizend circus Een besluit van de Europese staats- en regeringsleiders, en niet van de 626 parlementariërs zelfbeeft tot gevolg gehad dat het EP twaalf maal per jaar beladen met koffers vol praatstukken van Brussel naar Straatsburg moet af reizen, „Tijdens de top in 1997 te Amsterdam heeft Frankrijk ge- eist dat het EP twaalf maal per jaar plenair in Straatsburg zou vergaderen. Ik heb dat enorm be treurd, maar Kok heeft niet de moed gehad een veto uit te spre ken," zegt Maij-Weggen. Ook Wijsenbeek is nog verbitterd: „Dit hebben we allemaal aan Lubbers en Kok te danken." Nu Straatsburg tot verplichte ver gaderplaats is gepromoveerd, komt de bouwwoede van de Fran se overheid toch nog goed uit. De oude vergaderzalen - gehuurd van de Raad van Europa- zijn vanwege de komst van nieuwe lidstaten al te krap bemeten. Dan kert wijst er op dat zo'n vijftig van de 626 Europarlementariërs sinds de toetreding van Finland, Zwe den en Oostenrijk bij drukbezoch te stemmingen op klapstoeltjes moeten plaatsnemen. In de nieuwe vergaderzaal is daar entegen plaats voor achthonderd parlementariërs (honderd meer dan het in het Verdrag van Am sterdam bepaalde maximum) en zijn meer tolkencabines voorzien in verband met het Hongaars, Pools en Lets dat over enkele ja ren in de zalen zal weerklinken. In het restaurant staan de stoel tjes al omgekeerd op de tafels, tussen sfeervol bedoelde kamer schermen van samengebonden rietschoven. Het'halfrond' ligt als een gigantische parel ingebed in een weefsel van glas en staal: cir ca duizend kantoren. „Op de me galomane bibliotheek von Mitter rand na, het tweede grootste ge bouw in Frankrijk," vertelt Wijsenbeek. Halfrond Wanneer het gloednieuwe ge bouw precies in gebruik wordt ge nomen, weet op dit moment nog niemand. Het plan is om er vanaf 1 januari 1999 plenair te vergade ren, maar de parlementsleden zelf pas na de verkiezingen te laten verhuizen. Op die manier worden de ongetwijfeld verantwoord in gerichte kantoortjes nog niet door fotografen bezocht, en wordt een tweede verhuizing in het gebouw na de verkiezingen vermeden. Naar verluidt zou de huidige par- lementvoorzitter Gil Robles het paleis graag persoonlijk openen. Ook dc Europese journalisten, die permanent in Straatsburg geves tigd zijn, hebben de vlag niet uit hangen. In pamfletten roepen zij op de nieuwe perszaal te boycot ten, omdat het geheel te clau strofobisch zou aandoen. Dat mag, met een bouwterrein van 200.000 vierkante meter, een hele prestatie heten. beïnvloeden. We weten dat Sad dam gifgas heeft gebruik tegen zijn eigen volk. Als je je op zulke zaken richt heb je snel een sterke zaak." Over het oprichten van een rege- ring-in-ballingschap werden de Iraakse oppositiepartijen het gis teren in Londen niet eens. Hoe wel alle zestien groeperingen fel tégen Saddam gekant zijn, zijn ze het niet eens waar ze dan voor zijn. Over wapenleveranties aan de oppositie werd volgens minis ter Fatchett niet gesproken. „Het verzet wil ook helemaal geen wa pens, daar hebben ze niets aan." Het grote probleem van de Iraak se oppositie is namelijk niet zo zeer de verdeeldheid, maar het onvermogen in eigen land actief te kunnen zijn, wegens de sterke positie van Saddams veiligheids diensten. Volgens de Iraakse oppositielei ders onderschatten de VS de kracht van de veiligheidsdiensten van Saddam, als ze roepen dat de Iraakse dictator door een coup van 'bewerkte' mensen uit zijn omgeving afgezet zou kunnen worden. Staatsgrepen waren voor 1970 schering en inslag in Arabi sche landen. Nadien wisten de veiligheidsdiensten ze echter te voorkomen. Saddam heeft ook veel ervaring in het aan de macht blijven. In 1968 kwam hij zelf door een staatsgreep aan hel bewind. Sindsdien beloont hij zijn veilig heidsdiensten zo dat ze onvoor waardelijk achter hem staan. De Veiligheidsraad van de VN is het gisteravond in New York eens geworden om het zogeheten olie voor-voedselakkoord met Irak te verlengen. De raad zal de over eenkomst, waarbij Irak voor tien miljard gulden olie mag verkopen om er levensmiddelen mee te ko pen, vermoedelijk met zes maan den vernieuwen. (c) The Independent1 Rotterdams Dagblad LondenGroot-Brittannië ziet zich geconfronteerd met de komst van insectensoorten waarvan een deel het vroeger' op de toen nog koudere Britse eilanden nooit zou hebben overleefd. In een rapport wordt gesproken van een invasie door mutante buitenlandse in secten. De Britse huishoudens moeten rekening gaan houden met een stortvloed aan nieuwe insecten: van kakkerlakken en kniptorren tot duizendpoten en langpootmuggen. Zij wor den aangetrokken door de ho gere temperaturen in Groot- Brittannië als gevolg van het broeikaseffect Bovendien hebben enkele soorten varië teiten ontwikkeld die resistent zijn tegen de huidige chemi sche bestrijdingsmiddelcü. Het onderzoek is veracht door Peter McEwan van de univer siteit van Cardiff. „De resulta ten bevestigen de science-ficti on verhalen dat insecten op de ze planeet dominanter zijn dan mensen," zei hij tegen The Guardian. Moskou De Chinese president Jiang Zemin en diens met long ontsteking kampende Russische tegenhanger Boris Jeltsin hebben gisteren een verklaring aangeno men over een uitbreiding van de onderlinge samenwerking en het vastleggen van het westelijke stuk van de enorme grens tussen de twee landen. Jiang bezocht Jeltsin in het zie kenhuis waar deze zondag werd opgenomen. In de tien pagina's tellende verklaring zeiden beide staatshoofden dat het „strategi sche partnerschap" dat hun lan den vorig jaar sloten „geen allian tie" is en „niet gericht is tegen enige derde landen." Het partner schap moet de „ontwikkeling van elementen van confrontatie" te gengaan en de samenwerking op alle terreinen bevorderen, In de verklaring werd ook opge roepen tot het scheppen van een „multipolaire wereld," het Russi sche eufemisme voor het bieden van tegenwicht voor de toegeno men invloed van de Verenigde Staten in de wereld. Ook China heeft zich bezorgd getoond over de invloed van de VS. Jakarta De verkiezingen in Indonesië worden volgend jaar op 7 juni gehouden, Daar zijn de regering van president Ha bibie en het Huis van Afge vaardigden het volgens de krant The Indonesian Obser- ver over eens. De vervroegde verkiezingen waren door Habi bie toegezegd nadat die het presidentschap van zijn afge treden voorganger Soeharto had overgenomen. In Oost-Timor hebben studen ten gisteren in de hoofdstad Dili gedemonstreerd tegen een vermeend bloedbad dat Indo nesische soldaten daar vrijdag bfcen aangericht Zij eisten n onderzoek naar berichten dat de militairen tenminste vijftig inwoners hebben dood geschoten bij het dorp Alas, tweehonderd kilometer ten oosten van Dili. De militaire politie in Indone sië heeft intussen 163 soldaten De rellen van zondag in de Indonesische hoofdstad Jakarta hebben het leven gekost aan dertien mensen. Ten minste zes van hen waren katholiek en kwamen van Ambon. Twee anderen waren van Chinese afkomst. Grote groepen moslimjongeren trokken moordend en brand schattend door de straten, waarbij ze het vooral voorzien hadden op christelijke kerken. De Chinese bevolking van het stadsdeel waar de rellen zich afspeelden, zit sidderend van angst weer binnen. Toch ge loven maar weinig mensen in een spontane uitbarsting van oprecht religieuze moslims. Door Theo Haerkens Jakarta „Geloof maar niet dat dit een godsdienstig conflict is. Het moet erop lijken, maar het is het absoluut niet." Een promi nent lid van de christelijke ge meenschap in Indonesië, die lie ver anoniem blijft, is ervan over tuigd dat de rellen georganiseerd z(jn. Volgens de vrouw zijn ze on derdeel van een gevecht om de macht dat is ontstaan na het ver trek van president Soeharto Ze ontkent stellig dat in het land waarvan negentig procent moslim is, sprake is van religieuze span ningen die zich op deze manier ontladen. „Er is geen Indonesi sche moslim die tegen christenen is." „De mensen worden zich bewust van de effecten van tientallen ja ren corruptie, vriendjespolitiek en handjeklap. Er zijn al honderd politieke partijen opgericht. Dat is goed, want zo ga je in de rich ting van de democratisering," zegt de vrouw. Terwijl veel men sen uitzien naar verandering, zijn er echter ook die proberen kost wat het kost hun eigen belangen veilig te stellen of hun politieke positie te versterken. Volgens de vrouw worden daar gewone men sen voor misbruikt. Dat is niet moeilijk in een land dat een diepe economische crisis doormaakt. De mensen zijn ge frustreerd en niet gewend zelf na te denken. „Voor hen staat de we reld op z'n kop. Ze hebben in de afgelopen 32 jaar geleerd anderen te respecteren vanwege materiële verworvenheden en niet omdat ze respect verdienden. Soeharto heeft de mensen dom gemaakt. Nu zijn ze blind, ze hebben geen stem en laten zich gebruiken. De gemeenschap is echt ziek." De kerken onderhouden prima contacten met allerlei moslimor ganisaties en geloven er niets van dat religieuze spanningen aanlei ding waren tot de jongste uitbar sting van geweld. De van Ambon afkomstige slachtoffers behoor den weliswaar tot de katholieke gemeenschap, maar belangrijker was volgens de kerken het feit dat ze ais bewaker waren ingehuurd. Dat was geer. toeval, want Moluk- kers hebben de reputatie sterk te zijn en toegewijd. Bij een incident even na midder nacht, zou een Ambonese bewa ker een tik hebben uitgedeeld. Et telijke uren daarna verspreidde zich het gerucht dat Ambonezen een moskee in de buurt hadden aangevallen. In een reactie daar op trokken vele honderden mos limjongeren de straat op. „Zo werkt dat," analyseert de vrouw. „Hoe is het anders mogelijk dat ze tegelijkertijd tien kerken aanval len? Hebben die jongens portofoons soms? Bovendien, als ze echt zo gelovig waren zouden ze niet moorden, want dat is in strijd met elk geloofsonderricht." De kerken staan niet alleen in de opvatting dat er heel andere din gen spelen dan religieuze tegen stellingen. Ook Gus Dut, leidei; van de grootste moslimorganisa tie Nadhlatul Ulama, heeft gezegd dat misdadigers de rellen zorgvul dig hadden voorbereid. In een ge zamenlijke verklaring zeiden Wa hid en oppositie politica Megawati Soekamoputri bovendien dat ac ties onder een religieuze dekman tel moeten worden gewantrouwd. Geruchten over manipulatie ste ken steeds opnieuw de kop op bij gebeurtenissen in Indonesië die zich niet gemakkelijk laten ver klaren. De regering doet daar hard aan mee. In het geval van de moorden op de moslimgeestelij ken in het oosten van Java, enkele maanden terug, buitelden de spe culaties over elkaar heen. De stu denten, die nu al weer enkele we ken vrijwel dagelijks de straat op gaan, worden ervan beschuldigd dat zy zich laten gebruiken door groepen die het niet met deze overheid eens zijn. Schietparty Vorige week, na het incident bij de Atma Jaya-universiteit, dook echter ineens een student op die juist het leger beschuldigde. De militairen zouden hem hebben gechanteerd om te provoceren en demonstraties uit de hand te laten lopen. Kij ciaimi zelfs vooraf door het leger te zijn gewaarschuwd voor de schietpartij vrijdag een week geleden, waarbij zes studen ten omkwamen en velen gewond raakten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1