13, m Rijksweg A4 als voorbeeld van nieuwe aanpak infrastructuur ï=s=a Koningshoek en omgeving veranderen ingrijpend Brug naar Balkon? De borrel in beeld r Buitensporige vrouwen Culturele avond oververgankelijkheid Voorlichting over de strooiroutes Groepswonen 'Partnering Model' berekent geldwaarde van het maatschappelijk nut il"1~fl Jgaftda Rotterdams Dagblad {MM**:-- 3 T I - <7 ;vspk Dinsdag 24 november 1998 Moet dat nou? Pal tegenover de afrit van de rijksweg aan de 's Grave- landseweg heb ik het zien staan op een Mupi: 'Schiedam. Molens en jenever'. Alsof dat alles is wat de stad te bieden heeft. Kom nu! Of hebben de kroegbazen Henk Post en Rob van Klaarwater die pos ter er misschien opgehangen nu Schiedam twee echte, door de groot ste zuipeTS erkende, jenevercafé's rijk is. Willen 2e de aandacht op hun uitspanning vestigen? Mij best, doorsnee kroegen zijn er zat Kwaliteit willen we hebben in Schiedam. Maar die door het Genevergenootschap erkende cafeetjes zijn aan mij niet besteed, want ik ben geen jeneverkenner. Ja, ik lust 'm wel hoor, daar niet van. Maar mijn smaakpapillen slaan op tilt als er iets anders dan Ketel 1 - je bent Schiedammer of niet - overheen rolt En dat dan nog vermengd met cola. Light Anders zet het zo aan. Er moet meer jenever gezopen worden. Zo zegt het Genevergenoot schap het niet, maar het is wel wat het eliteclubje schnaps-liefheb- bers voor ogen staat. De borrel moet weer in beeld komen. Dus pro moveer meer en meer kroegen tot 'Erkend Genever Café' en de bor- relomzet vliegt omhoog. Het heeft overigens veel te lang geduurd voordat 't Spul en 't Weeshuis hun huidige status kregen. Schiedam is immers dé jeneverstad. Maar Schiedam is meer dan dat. Schiedam is ook een criminele stad. Recente djfers uit politieverslagen kan ik u niet verstrekken, maar ik iees het, zie het en voel het. Nog even en elke patatboer, video theek, buurtwinkel, kroegbaas, apotheker en bakkerij heeft een uit smijter en detectiepoort op de drempel staan. Meer blauw op straat? Helpt niet. Er is niet eens geld voor. De McDonalds' zijn hier het meest in trek. Overvallers zijn ook 'gek op Mac'. Bivakmuts op je knar, riot-gun in de hand, dreigen en de knip is weer gevuld. Het Mac-personeel raakt er nog aan gewend. Wij kijken tegenwoordig nergens meer van op. Dat is ook het ergste. 'Een overval? Joh, wees blij dat er niet is geschoten.' Ik pieker me soms suf over een oplossing voor het toenemende ge weld op straat, maar kom er niet uit Misschien moeten we de recla mebureaus inschakelen. Daar zijn ze spitsvondig. Haal je geld uit de pin-automaat van de giro, laat de transactiebon aan de counter van McDonald's zien en je krijgt de tweede hamburger gratis. Ja, echt waar. Een nieuwe campagne. Geef een signalement van de dader en je krijgt een grote cola of frietjes gratis. Pak de overvaller nog voordat 'ie de deur uit is en je krijgt twee Mac-menu's naar keuze. Trem 'm in elkaar en je mag het hele jaar elke zondag gratis komen eten. Flauw? Misschien. Maar je moet ergens beginnen. SANDER SONNEMANS Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Dr. Herman Noordegraaf geeft woensdag een lezing met de titel 'Buitensporige vrouwen'. Noordegraaf is docent voor diaconaat aan de Theologische Faculteit van de Universiteit Utrecht. Verder publiceert hij on der meer over de geschiedenis van Schiedam. In september zijn in Schiedam de standbeelden ont huld van Aleida en Liduina, twee vrouwen die hun le ven anders inrichtten dan in hun tijd van vrouwen werd verwacht. Zowaren er meer vrouwen die op een of andere manier een band met Schiedam hadden en hun sporen hebben verdiend, In een lezing met dia's zal Noordegraaf vertellen over Aleida, Liduina, Hen- riette Roland Holst-van der Schalk, Ida Gerhardt en Emily Knappert. De lezing is in het gebouw van de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap NPB aan de Westvest 90-92, te genover De Walvisch, en begint om 20.00 uur. Bij de uitgang wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. In het verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaas- Stede aan de Voorberghlaan 35 is woensdag een cul turele avond met het thema vergankelijkheid. Behal ve patifriten, familieleden, personeelsleden en vrij willigers zijn ook andere belangstellenden welkom. Onder het thema vergankelijkheid wordt aandacht besteed aan zingevingsvragen die bij iedereen, of hij nu in een verpleeghuis zit of niet, opkomen. De be- zinningsavond geeft ruimte om over dit onderwerp te praten en het te verdiepen met muziek, literatuur en gedichten. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de recep tie van DrieMaasStede, telefoon 4278199. Inwoners van Maassluis kunnen by het informatie centrum in het stadhuis het gemeentelijk sneeuw en ijsbestrijdingsplan voor het winterseizoen 1998- 1999 opvragen. Op deze lijst staat welke wegen, stra ten en fietspaden als strooiroutes zijn opgenomen. Het sneeuw- en ijsbestrijdingsplan wordt gemaakt om schade in het verkeer als gevolg van gladheid zo veel mogelijk te voorkomen. Voor automobilisten die schade oplopen als gevolg van gladheid door ijzel of sneeuw is het van belang dat zij kennis hebben van het plan. Immers, als zij de gemeente aansprakelijk willen stellen, moeten zij kunnen aantonen dat ze zelf de nodige voorzichtigheid in acht hebben geno men. Daarvoor dienen zij, behalve van weerberich ten en verkeerswaarschuwingen, op de hoogte te zijn van het gemeentelijk strooibeleid. Omdat het niet mogelijk is heel Maassluis ijs- en sneeuwvrij te houden, acht de gemeente de hulp van de inwoners onontbeerlijk. Bijvoorbeeld door bij ijzel en sneeuwval het trottoir voor de eigen woning be gaanbaar te maken en te houden. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 In ditblad, editie Waterwegvan 12 november, stond eeninterviewwaarin enkele leden en niet-Ieden van de Vereniging voor Groepswoningen van Ouderen inMaassluis hunzegje deden .In de door alle leden te onderteke nen intentieverklaring staat: 'Groepswonen is ook het vormen van eenle- vensstyl, een levenshouding in respect voor de overtuiging van de ander en daardoor verrijkt worden'. Een uitspraak over iemand en over zijn geloof is dus niet op zijn plaats, zelfs als kwetsend te ervaren. Bij de huidige leden is niet bekend wie er Jehova getuige zou kunnen zijn en ook voor nieuwe leden geldt dat wat voor geloof of geloofsovertuiging men ook aanhangt, men is welkom. Ik vind hetjals voorzittervan deVerenigingvoorGroepswonen van Oude ren) danookzeer spijtig datdezeuitspraak is gedaan en kan u verzekeren dat ditin de toekomstzekerniet meer zal gebeuren. Overigens, de heer P. van der Doel zou ik willen verzoeken contact met mij op te nemen om hem duidelij k te kunnen maken wat er met 'logeerruimte' wordt bedoeld, N. C. van Lint, Maassluis. Midden Ddiïand 4.500 nrtfl Door Ben van Haren Vtaardingen Het maat schappelijk nut van de aan leg van rijksweg A 4 door Midden-Delfland, met der tien meter hoge geluidscher- men op het stuk tussen de noordelijke woonwijken van Vlaardingen en Schiedam, is gering. Het is op z'n minst 350 miljoen gulden lager dan oplossingen waarbij auto's in tunnelbuizen passeren en komt niet boven de 1 miljard gulden uit. Dat doen wel vier oplossingen waarbij het weg- tracé in het stadsgebied vol ledig overdekt is en boven dien bebouwd. Een en ander blijkt uit de brochu re die prof. dr. ir. H. A. J. de Rid der met medewerking van ir. R. Voskamp heeft gemaakt voor de ontwikkelingscombinatie De Rits. Dat gezelschap bestaat uit de ondernemers Hollandsche Beton en Waterbouw uit Gouda, Mabon uit Rijswijk, IBC Vastgoed en Oranjewoud uit Rotterdam en de woningcorporaties uit Schiedam en Vlaardingen. De hoogleraar in tegraal ontwerpen van de Techni sche Universiteit Delft heeft de A 4 Noord als voorbeeld gebruikt voor zijn 'Partnering Model'. De Ridder noemt het een eerste poging om een ontwikkelingspro ces van een infrastructureel pro ject in zowel Iandely k als stedelijk gebied integraal te benaderen. Het doel is om op effectieve en ef ficiënte wijze besluitvorming over nieuwe infrastructuur te onder steunen. Hij doet voorstellen voor een procedure waarbij vanuit ver schillende belangen structureel aan hetzelfde doel wordt samen gewerkt, waarbij de risico's wor den verdeeld naar verantwoorde lijkheden, waarbij infrastructuur in samenhang met zyn omgeving wordt bekeken en alle waarden in geld worden uitgedrukt De kos ten van rente- en aricfèr verlies door vertraging als gevolg van groot maatschappelijk verzet tel len zo ook mee. Regeerakkoord Het Partnering Model sluit aan op de wens van de meerderheid van de Tweede Kamer om de beoorde ling over de aanleg van grote in frastructurele werken zo.Js rijks wegen, spoorlijnen en oeverver bindingen in breed verband te be oordelen, De moties Van Heemst (PvdAyVan 't Riet (D66) van 26 ju ni 1997 en Van 't Riet/Van Heem- st/Leers (CDA) van 17 november 1997 vroegen al onder Paars I om aanpassingen in die richting. Bij de besprekingen over het regeer akkoord voor Paars II zijn op dit punt afspraken gemaakt en het zittende kabinet heeft geld gere serveerd voor inpassingen van in frastructurele werken. Tot nog "toe stond het planproces van nieuwe infrastructuur op zichzelf en kwam de inpassing in de omgeving pas achteraf aan de orde. In de vorm van compensa- tiegelden kwamen dan aan het eind van heftige inspraakproce dures en (milieu)effectrapporta- ges middelen beschikbaar om de gevolgen van de veranderingen een beetje dragelijk te maken voor de genieters van de bestaan de situatie. Deze volgorde levert veel frustra- stedelijk gebied (±1.800 ntlr) Het stedelijk gebied dat de A 4 Noord zal doorsnijden vanuit de lucht gezien. Links Schiedam, met de laagbouw in Woudhoek en de flats van Groenoord, en rechts Vlaardingen-Holy. FotoOntwikkelmgscombinatleDe Rits/AerocameraHofmeester Am.T*<np*rt "K WAM HOOWJO hlB VLAAK EN MdEAt Bij de beoordeling van nut en noodzaak van het als A 4 Noord be stempelde stuk van 6,5 kilometer rijksweg is een ruimer gebied betrokken dan het zandlichaam dat Rijkswaterstaat in de loop der jaren tussen het Kethelplein en Delft heeft gedeponeerd. ties op. De noodzakelijk gevon den aanleg vertraagt door be zwaarprocedures, terwijl het woongenot en de bedrijfsvoering van de in het" betreffende gebied gevestigde particulieren en be drijven onder voortdurende druk staat door de onzekerheid over de toekomst. Grondreserveringen, op voorhand getroffen maatrege len, zoals bij de A 4, onteigenin gen, de bouw van kunstwerken en het storten van zandlichamen, be- lemmerren tevens lokale ontwik kelingen. In vrijwel alle gevallen is boven dien niet voldoende geld beschik baar voor een optimale inpassing en wordt een compromis nage streefd. De strijders voor de ver schillende belangen blijven na af loop zitten met soms onherstelba re littekens. Keuzes De Ridder heeft gezocht naar een methode die aan alle gerechtvaar dige verlangens voldoet. Zijn mo del gaat uit van het doel nieuwe infrastructuur te realiseren, die optimaal is ingepast in de omge ving. Hij gaat daarbij uit van een indeling van alle belanghebben den in drie groepen en van het in geld uitdrukken van waarden op het gebied van bereikbaarheid en omgeving. De belanghebbenden splitst hij in zijn model in regie voerders, waardevragers en waar- degevers. De regie ligt in de meeste geval len bij de overheid, die bepaalt wat er moet gebeuren en binnen welke regels. Waarden vragen vol gens De Ridder de gebruikers van de infrastructuur, omwonenden, bedrijven en milieupartijen. Waarden geven doen de markt partijen, projectontwikkelaars, bouwondernemingen, financiers en ingenieursbureaus, die op pro fessionele gronden keuzes ma ken. De regievoerders, aldus De Rid der, zoeken oplossingen, de waar devragers willen geen overlast en erop vooruit gaan en de waardege- vers hebben kunde en onderne merschap om haalbare oplossin gen te ontwikkelen. Het maatschappelijk nut van een infrastructureel werk berekent de hoogleraar door de opbrengsten uit de verbeteringen in de bereik baarheid (regionaal en landelijk) en van de veranderingen in de di recte omgeving te verminderen met de kosten van aanleg van de infrastructuur en van de aanpas singen in de omgeving. Alle varianten in de oplossingen worden op rij gezet aan de hand van die berekening. De bouwste nen voor de rekensommen ko men van de verschillende clusters belanghebbenden. De publieke partijen geven aan wat zy wense lijk vinden en hoeveel gemeen schapsgeld zij daarvoor over heb ben, de (hoofdzakelijk) lokale waardevragers leveren een wen- senlystje in en de ontwikkelaars noemen de prijzen en mogelijkhe den. „Een belangrijk uitgangspunt voor samenwerking is dat voor elk willekeurig onderdeel van het project de lusten en lasten bij één en dezelfde partij liggen. Dit bete kent dat de realisatie en exploita tie van de bereiksbaarheidwaarde met de financiering en de risico's voor rekening komen van de re gievoerders," schrijft hoogleraar De Ridder, die verder stelt dat voor de omgevingswaarde de re kening behoort te gaan naar de waardegevers, de ontwikkelaars. In zijn model gaat hij uit van ver ruiming van de zogenoemde sys teemgrens. Hij denkt daarbij aan een ruime omgeving Tond de ge plande infrastructuur om het draagvlak voor de voordelen zo breed mogelijk te maken. Tunnels De geschiedenis van de A 4 Noord, door het reconstructiege bied Midden-Delfland, is volgens De Ridder een mooi voorbeeld. Al decennia lang sleept het plan proces zich voort, zonder dat een oplossing in zicht is. Met de ge starte realisatie van de Tweede Beneluxtunnel en het voltooide gedeelte tussen Rijswijk en Delft staat de aanleg A 4 Noord tussen Delft en het Kethelplein promi nent op de politieke agenda." In zijn brochure maakt De Ridder vooraf een afweging van in totaal 64 varianten voor de 6,5 kilometer rijksweg. Hij toetste eerst acht verschijningsvormen, in zowel het stedelijk als het landelijk ge bied, aan fysieke, visuele en ge luidshinder, Dat ging van aanleg op het bestaande zandlichaam tot een lange tunnel over het gehele traject. Hij beperkt zich tenslotte tot ne gen varianten. De hoogste waarde aan maat schappelijk nut (1,153 miljard) geeft een volledige inkapseling van de 1800 meter weg tussen Schiedam en Vlaardingen als die wordt gecombineerd met 4500 meter open rijksweg op maaiveld niveau door Midden-Delfland. Het maatschappelijk nut is het minst, zelfs (157 miljoen gulden) negatief, als de natuur in Midden- Delfland wordt beschermd tegen verkeershinder door de rijksweg te leggen in een gegraven tunnel en schermen te handhaven in het stedelijk gebied. Ook zijn er oplossingen met meer dan 1 miljard gulden aan maat schappelijk nut waarbij auto's tussen het Kethelplein en Delft onzichtbaar en onhoorbaar blij ven. Daarvan geeft de combinatie van een gegraven tunnel in het stedelijke gebied en een Verpakte tunnel' op maaiveldniveau in Midden-Delfland de laagste nut- waarde (1,033 miljard), Dat is overigens altijd nog 217 miljoen gulden hoger dan het in het model van De Ridder bere kende maatschappelijk nut van de nu in het Meerjarenprogram ma Infrastructuur en Transport vanaf2005 vermelde A4 Noord. Aan de uitkomst van zyn reken voorbeeld mogen volgens De Rid der nog geen harde conclusies worden verbonden omdat niet al le mogelijke oplossingen zijn on derzocht en de voorgestelde pro cesgang niet met de belangheb bende partijen is doorgesproken. Door Jos van Nierop Maassluis Een groot veld waar je lekker vrijuit kunt voetballen. Stadsgroen dat niet met struiken en bomen is ingericht en waar huizen ontbreken. Een stukje stad dat onberoerd is gelaten; het is een steeds schaarser goed. Tussen winkelcentrum Konings hoek en station Maassluis-West ligt zo'n stuk groen. Maar niet al te lang meer, als het aan de ge meente ligt. Iets dat al eerder be kend was, staat nu immers zwart op wit: het veld wordt stad. Met woningen, kantoren en 'groenzo- nes'. De indeling van het veld is slechts een onderdeel van de onlangs ver schenen 'Ontwikkelingsvisie Ko ningshoek en omgeving'. Een gro ve schets is het. Nog niet gespro ken wordt er over het aantal nieu we woningen, over de hoogte van de flats en over definitieve bouw plannen. Inde ontwikkelingsvisie geeft de gemeente Maassluis 'slechts' aan hoe men het gebied Maassluis Eigenlijk zou de beslissing over het doorgaan van de woonwijk aan de Nieuwe Waterweg in Maassluis, Het Balkon, al dit voorjaar genomen worden. Onderzoek naar onder meer de ontslui ting van het gebied kosten echter meer tijd dan verwacht. Inmiddels is duidelijk geworden dat besluitvorming dit jaar niet meer lukt. In de 'Ontwikkelingsvisie Koningshoek en omgeving' wordt wel alvast een tipje van de sluier opgelicht zoals de situatie er uit zou kunnen gaan zien. De gemeente gaat voorlopig uit van een brug die over de spoorlijn en de Deltadijk heen gaai Deze verbinding naast het station zou dan afbuigen naar de Uiverlaan. rond winkelcentrum Konings hoek in de nabije toekomst graag ingedeeld ziet. De visie dient daarnaast als basis voor twee be stemmingsplannen, Eén voor de bouw van een nieuwe bibliotheek met woningen vlakbij het stad huis en de ander voor het woon zorgcomplex dat op de plek moet verschijnen waar nu nog de twee te slopen Schubertlaanflats staan. Het noordoostelijk deel van het gebied was planmatig al min of meer ingedeeld: met het woon zorgcomplex en de drie gereno veerde Mozartlaanilats. Ook de ingijpende opknapbeurt van het groen in die wijk was al eerder be kend. Ter nagedachtenis aan de gesloopte flats is er in de ontvvik- kelingsvisie nu een naam aan ge geven: het Schubertpark. Nieuwe ideeën Meest opvallende nieuwe ideeën in de visie hebben betrekking op het winkelcentrum en het gebied ten zuiden daarvan. Koningshoek wordt - in elk geval aan de bui tenkant- een heel ander cen trum. Vooral aan de Tanden vindt er uitbreiding plaats met winkets die de uitstraling van Konings hoek naar buiten toe moeten ver beteren. Waar nu op de meeste plaatsen alleen de achterkanten van de winkels te zien zyn, wil men toe naar winkelwanden die ook aan de buitenkant van het centrum wat laten zien. Aan zowel de west- als de oostzijde van Ko ningshoek zijn zulke diagonaal lo pende wanden voorzien met er bo venop woningen. Ook te parkeren auto's zullen in de toekomst deels óp het winkelcentrum komen te staan. Buiten de winkels, het stadhuis en de bibliotheek wordt in de oni- wikkelingsvisie uitgegaan van een verdere uitbreiding van het aantal dienstverlenende functies. De gemeente onderbouwt het ver sterken van dit centrum door te wyzen op de toenemende concur rentie van andere centra en op de bouw van de woonwijken op het voormalig Elementumterrein en op Het Balkon. Trapveldje Wat dichterbij Koningshoek zyn nieuwe woningen gepland tussen het winkelcentrum en de Van Beethovenlaan, maar toch vooral op het grasveld tussen het cen trum en het NS-station. Ook het trapveldje ten zuiden van de Log ger, vlak aan het spoor, verdwijnt naar alle waarschijnlijkheid. De ontwikkelingsvisie houdt er plaats vrij voor een rijtje wonin gen. In de raadscommissie ruimtelijke ordening staat de Ontwikkelings visie Koningshoek en omgeving vanavond op de agenda. Burge meester en wethouders vragen de commissie om een zogenoemde zware inspraakprocedure toe te passen. Zo'n procedure stelt inwo ners uitgebreider dan normaal in de gelegenheid bezwaar te maken tegen de ideeën. Negen varianten toetste prof.dr.tr. H.AJ, de Ridder toetste aan zijn Partnering Model. Variant B kwam er uit als oplossing met het hoogste maatschappelijk nut (1,153 miljard gulden). De volgorde is verder C (1,139), E (1,124), F (1.033), A (0,816), D (0,530), H (0,378), 1(0,364) en G{- 0,157). Dinsdag 24 november SCHIEDAM 't Podium, Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. BZN, 2O.O0u. Waoncen- trum Hoylede. Lezing Historische Vereniging Vlaardingen, 20.00u. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein 19.4 513e Eenakter festival voor scholieren. Ahoy 20.00 Heme- ken night of the proms. Dizzy 22.00Major Lea gue. R'dams Conservatorium 10.00- 17.00 Masterclass. Oarto Petnnjak, gitaar. Luxof Theater 20.15 Youp van 't Hek. Bon- beur 10.00-21.00 DEAF 98: Digital Dive. EducatteveTuinen Hoogvliet 12.30-15.30 Herfst Architectuurinstituut 20.00-22.30 Citylife: verhalen van de stad. Woensdag 25 november SCHIEDAM Zorgcentrum De Harg Verkoop Modehuis Kioostermode. 14.00 u. Drie MaasSt ede,cu I- tu rele avond. 19.30u. NPB,Westvest90-9Z Lezing 'B uiten-sponge vrouwen' door Herman Noordergraaf, 20.00u. Theater a.d. Scfiie. Will van Kralingen en Edwin de Vnes spelen Scenes uit een huwelijk, 20.15u. VLAARDINGEN Buurthuis de Pijpelaar. Kinderbingo, 14.00- 16.Q0U. ROTTERDAM Galerie RonMandos 10.30peuters;14.3Q4 tot8jaarVanuitdeSprookjesstoel. Jeugdthe ater Hofplein 19.45 13e Eenakterfestival voorschoteren. Speel-O-Theek De Speel doos 14.30-15.30 Kikker is verliefd., de Doelen Grx 20.15 Manmers in concert - 333 jaar KorpsManmers. Jurnaanse Zaal 20.15, inleiding Theo Muller Van Cappellen Zaal 19.30 Het strijkkwartet in de 20e eeuw. Ahoy' 20.00Heireken m^t of the proms. Ca sino 20.00-01.00 Wim Hutsman. R'dams ConservatoriumlO.00-17.00 Masterclass. Darko Petnnjak, gitaar. Rotown Lucky Strike. Pop Quiz. Rotterdam TheaterWest 19.30- 21.30 KoorSpelen met je stem. Rotterdam se Schouwburg Grx 20.15 Afrika 4.0. Zaal da Unie20,30 NCRV' Volgspot-I»®. Schei- lings 19.00 Zzep, LuxorTheater20.15Youp van 't Hek. Prinses Theater 20.15 Ba Suku, Ba Feni, Ba Tjan. ROTHEATER 20.15Nacht- asiel. Theater 't Kapelletje 14.30Tussen de Muzen, Kunst voor ouderen, Theater Zuld- pleln Gr.z. 20.15 Ene Brey. Bonheur 10.00- 21.00 DEAF 98: Digital Due. EducatieveTui- nenHoogviiet12.30-15.30 Herfst. St Lau- renskerk 20.30 Laurens literair. Rot own 22.00 Lucky Stnke Pop Quiz. SKVR, Henne- kljnstraat620.00-22.00 De Engelse Kunst en Cultuur. Trefcentrum Vavfc 09.30- 11-30 5e bijeen komst vrouwengeschiedenis. Van do. 19 t/m wo. 25 rev. ROTTERDAM Cinerama 11 The Horse Wiseper" (12) dag.12,20-16,20-20.30, vwuvetom 16.20. Cln.2; 'Snake Eyes' (16) dag.18.30-21.20, do.vr.ma.di.ook 12.50-15.40. Cin.3: "Saving Private Ryan' (16) dag 13.30-17-20.40. Cin.4: 'Out of Sight" (12) dag 15.20-18.10- 21.10, do.vr.ma.di.ook 12.20. Cïn.5: 'Eliza beth- (16) dagl5.10-18.10-21.10, dO.vr.ma.dt.OOk 12.10. Imax Theater 'Amazone' (al) dag(behjo.) 13. 'Everest' (al) dag.14-16-19. Thnll Ride' (al) 15-20. The Ten Commendrnents' (12) zo. 10. 'Saving Private Ryan" (16) dag 21. 'Se- rengeti Symphony' (12) dag 17.15. Ven.1: 'H.gh Art' (16) dag 19.30-21.45, ma- .met21.45, VT.00K15, zo.ook!3. Sneak Pre view ma.22. 'Kurt en Courtney' (16) vr.15. Ven.2: '2 minuten stilte' (16)z0.wo.l5. "Mrs- .Dalloway' (16)dag(beh.ma.) 19.45, zo.ook 13. The lee Storm' (16) dag(beh.tna.) 22. Su nset Boulevard' ma, 21.30. Ven.3: Twenty four seven' (16) dag 19.30-22, vr.ook 15. Ven.4: 'Secrets Li es' (16) vr.15.30. The Ja mes Gang (16) dag 19.45. 'ükeitis' (16) dag 22.15. Lum.i: There's something abort Mary" (al) dagl2.15-15.15-18.15-21.10. Lum. 2i The Negotiator- (16) dag 14-17.30-2L Lum.3: 'Lock. Stock two smoking barrels' (16)dag.l5.45-18.30.'Halioween:H20'(16) dsg 13.15 21.30. Lum. 4: 'Godzilla' (12) dag. 14-17.45. 'Nightwatch" (16) dag 21.30. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag 12 t/m 01.00. Pathé: There's something about Maiy" (at) dag. 11.50-15-30*18,40-21.20. The Tru man Show' (12) dag 11.30-14-16.50- 19.15-21.40. 'Blade'(16)dagi6.l0-18.50- 21.30;do.vT,ma.di.ookll-l3.35. 'Snake Ey-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5