VIA Schiedam voor en van Goos Verweij Karei Appel sliep regelmatig bij hem op de bank -iMb. Hafkamp naar strafkamp Peru, Inca's en indianen Creamarkt in De Erker Joke en Els spelen in Visserijmuseum Afscheid dirigent Vleermuizen in d'Oude Koestal Marching band door winkelstraat genda Rotterdams Dagblad Donderdag 26 november 1998 f In de Stadswinkel kun je bestemmingsplannen inzien. Schiedam heeft er ongeveer dertig. De meeste zijn sterk verouderd en aan actu alisering toe. Dat gebeurt in het tempo van een gehandicapte slak. Als wethouder Hafkamp elk jaar één bestemmingsplan aanpakt, is hij in 2028 klaar. Dat zou hij wel willen. Maar als hij zo doorgaat, vraag ik me af of hij als wethouder het jaar 2000 haalt De gemeenteraad wil, ondanks te gensputteren van Hafkamps "WD, dat er uiterlijk op 1 december een notitie ligt over de aanpak van de vergeelde bestemmingsplannen. Dat is dinsdag. Me dunkt dat de wethouder komend weekend geen tijd voor sport heeft. De PvdA heeft zich al vaker gepikeerd getoond over het getreuzel met de bestemmingsplannen. De provincie Zuid-Holland vindt het ook een malle situatie. Elk bouwplan komt op die manier in de ver traging en in de versukkeling. Stel je voor: straks liggen er twee mooï uitgewerkte plannen voor woningbouw op bet Gusto-terrein en de andere kant van de Maasdijk en dan kunnen ze niet worden uitge voerd, omdat het bestemmingsplan geen woningbouw toestaat Ter wijl de gemeente, anders dan tien jaar geleden, nu wel woningbouw wil op de plek van de vroegere scheepswerf. Hafkamp mag wel op schieten. Een beetje medewerking kan geen kwaad. Er Iooptwelmeeruitde rails. De verkeerscirculatie in en rond de bin nenstad zou al in een vorige raadsperiode worden aangepakt Is nu nog geen richt op. En de invoering van een 30 km-zone (bijvoorbeeld in de Groenelaan) had er al in 1997 moeten zijn, zo was toegezegd. Vergeet het maar. Nog steeds niet Het zal iets te maken hebben met de duiventil, die het stadskantoor is (veel zieken in het Vogelasiel), maar het heeft vooral te maken met de bestuurskracht van Hafkamp. Ik heb hem altijd meer ambtenaar gevonden dan wethouder, maar nu realiseer ik me dat ik daar ambtenaren mee beledig. Stadsgesprekken, die rijn er ook niet meer. Er waren van die leuke sessies over de binnenstad. En ik weet nog wel tien onderwerpen in Hafkamps portefeuille. Maar in plaats van betere communicatie valt het in menig wijkoverleg op hoe terughoudend Hafkamps ambtena ren zijn geworden. Of is er sprake van onwetendheid? Dat de Kamer van Koophandel bezwaar heeft tegen woningbouw op het Gusto-ter rein, was de ambtenaren niet eens bekend! Komende tijd komt rijksweg A4 tussen het Kethelplein en Delft weer volop in discussie. Wie rich herinnert hoe Hafkamp en gemeente raadsleden ever elkaar heen buitelden met verschillende interpreta ties van het Schiedamse standpunt, mag rijn hart vasthouden voor de komende weken. In elk geval is de raad gewaarschuwd. Houd die Hafkamp in de gaten! En dan heb ik het nog niet eens over de afwezigheid van cultuurbe leid gehad. Het is gemakkelijk wethouder zijn over niets. Het is sneu en 't is zonde dat ik 't zeg, want ik vind Hafkamp echt een heel vrien delijke, lieve man, aimabel in de omgang, maar van een wethouder mag je qua visie en beleid meer verwachten. Stuur hem voor straf naar het Schoolbuitenhuis, Gun hem een weekje bezinning. Het zou voor iedereen prettiger zijn als hij zichzelf privatiseerde. KOR KEGEL ïn de bibliotheek aan het Stadserf is momenteel een fototentoonstelling over Peru te zien. De foto's zijn gemaakt door Carl van Boven die tijdens zijn reis door het Zuidamerikaanse land de veie indrukken die hij opdeed met zijn camera vastlegde. Een selec tie van die foto's is nog tot 9 december te zien. Wijkcentrum De Erker houdt zondag een kado- en creamarkt. Hobbyisten en andere creatieve mensen exposeren hun eigen gemaakte artikelen en in de meeste gevallen zijn die ook te koop. Aan de markt zijn ook diverse workshops gekoppeld. Een creativiteitscursus voor kinderen (12.30-16.30u.), en workshops papier scheppen (12.00-I6.ÖÖU,), buik dansen (13.00-17.00u.) en giasverven (12.00-13.00u.). Vlaardingeh In het kader van de familieconcerten geven zondag Joke Brethouwer en Els Buitendijk een optreden in het Visserijmuseum. Zij bespelen respectievelijk de harp en de recitante, wat dient als omlijsting van boeiende, ontroerende, humoristische verhalen, al dus de uitnodiging. De twee stelden een afwisselend theaterprogramma samen dat bestaat uit harpspel, gedichten en mono logen. De entree bedraagt 7,50 gulden en het optre den begint om 14.30 uur. De christelijke harmonievereniging Sursum Corda geeft zaterdagavond een concert in de Grote Kerk in Vlaardingen. Het neemt daarmee afscheid van diri gent André Glotzabach. Hij heeft dan achttien jaar voor het orkest gestaan. Om het een waardig afscheid te laten zijn is verster king ingeroepen van het tweehonderd man sterke christelijk residentie mannenkoor uit Den Haag on der leiding van Aad van der Hoeven. Ook is een aan tal oud-Sursummers paraat. Het concert begint zaterdag om 20.00 uur en een kaartje kost 25 gulden. Op de zolder van d'Oude Koestal, het bezoekerscen trum van het Staelduinse Bos, is een tentoonstelling ingericht over de vleermuizen die in het bos voorko men. Zo is alles te zien over de grote aantallen insec ten die ze eten en vooral de manier waarop ze die 's nachts te pakken weten te krijgen. De openingstijden van de expositie zijn op zaterda gen van 13.00 tot 16.00 uur en op zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Hoek van Holland De marching band van harmonievereniging Rotter dam aan Zee verzorgt zaterdag voor de eerste keer een openlucht optreden. Dat gebeurt 's middags in de Prins Hendrikstraat. De marching ban d bestaat uit leerlingen en jeugdige muzikanten die al in het harmonieorkest meespelen. Zaterdagmiddag spelen ze onder meer muziek uit The Muppet Show, bekende Disney-melodieën en een selectie uit het Sint Nicolaas-repertoire. Om 15.00 uur wordt de mars ingezet op het Brmkplein. Goos Verweij is als kunstliefhebber beeldbepalend geweest voor Schiedam en in het bijzonder voor het Stedelijk Museum. Vrijdag opent het museum de tentoonstelling VIA Schiedam over de Vereniging voor Irrealisme en Abstractie in de beeldende kunst, waarvan hij in 1950 mede-oprichter was. Verweij, die nooit een tentoonstelling van het mu seum oversloeg, is er echter niet meer bij. Donder dag 27 augustus is de bekende Schiedamse drukker op 86-jarige leeftijd overleden. Aan hem draagt het Stedelijk Museum de tentoonstelling dan ook op. Door Sentina van der Meer Schiedam Hoewel Goos Verweij één van de oprichters was van VIA, is zijn ro! in de tentoonstel ling niet een van op de voorgrond. Hij was meer een persoon die op de achtergrond opereerde. Ver weij had veel persoonlijke vriend schappen met kunstenaars. Zo kende hij bijna alle Nederlandse Cobra-schilders en wist daardoor stukken, die nu erg waardevol zijn geworden, voor de collectie van het Stedelijk Museum te be machtigen. De bekendste Nederlandse cobra schilder, Karei Appel, is net als ve le andere artiesten in huize Ver weij blijven eten en heeft op de bank in de huiskamer geslapen. Het gastenboek van Verweij vormt daar het nog tastbare be wijs van. In het boek zijn de be kende kleurryke schilderingen en tekeningen van Appel en Cor- neille te bewonderen. Maar ook van Frits Klein. En verder staan er nog teksten i~ van de dichter Jan Elburg, tekeningen van Lotti van der Gaag en de Italiaanse beeldhouwer Gio Pomodoro. Verweij was na de Tweede We reldoorlog niet de enige in Schie dam die veel contacten in de kunstwereld had. Ook de Schie damse onderwijzer en kunstlief hebber Ste ven de Vries kende veel kunstenaars. De Vries leer de Verweij kennen door dat hij op zoek was naar een drukkerij voor zijn onderwijsin stituut. Beiden hadden een voor liefde voor moderne kunst en zij richtten in 1950 samen met de kunstenaars Koos van Vlijmen, Wout van Heusden en Piet van Stuivenberg de Vereniging voor Irrealisme" en Abstractie in de beeldende kunst (VIA) op. De VIA propageerde de abstracte en voorstellingsloze kunst. Vol gens het oprichtingsmanifest: 'de kunst van het heden'. In het ma nifest verplichtten de leden zich 'bewust mede te werken aan ver hoging van het huidige culturele peil', waarbij zij 'een bredere kring' wilden betrekken. Verweij, De Vries en de andere le den van VIA blijken nu, byna vijf tig jaar na dato, ware pioniers te zijn geweest op het gebied van de moderne kunst in Nederland. Dat was voor het Stedelijk Museum de voornaamste reden om een tentoonstelling te wijden aan de vereniging. Die overigens tot 21 februari volgend jaar te bezichti gen is. Er heeft in de jaren vijftig een 'op merkelijk' stukje kunstgeschie denis afgespeeld in Schiedam vol gens Ludo van Halem, hoofd mu seale dienst en conservator mo ten onder onsje tijdens een expositie inde jaren vijftigtussen (v.l.n.r.) Nel Verweij (de eerste echt genotevan Goos), J Ebbmgewub- ben (oud-di- recteurvart Museum Boir mans Van Beumngen) Goos Verweij en kunste naar en grafi cus M. C. ES- Foto Stedelijk Mu seum Schiedam deme kunst van het Stedelijk Mu seum. „In dit provinciestadje heerste door VIA, de toenmalige conservator van het museum Daan Sehwagermann en profes sor Piet Sanders (kunstliefhebber en juridisch adviseur van onder anderen Karei Appel) een bijzon der progressief kunstklimaat. Ze ker in vergelijking met grotere plaatsen als Amsterdam, Rotter dam en Den Haag," vertelt de Schiedamse conservator trots. volgd door zijn zoon Daan zorgde professor Piet Sanders ervoor dat de kersverse conservator in con tact kwam met VIA. Verweij: „In overleg met mijn vrouw NeJ (1912- 1969) vond een gezellige ontmoe- ting bij mij thuis plaats ter ken- nismaking. Zeer verrast waren Daan en zijn vrouw Cocq over wat bij ons te zien was aan grafiek, gouaehes, schilderijen en enkele kleine plastieken. We waren het er over eens, dat het Schiedams De abstracte beeldende kunst werd namelijk in de jaren vijftig zeker nog met als een volwaardi ge kunstvorm beschouwd. Maar dankzij het progressieve klimaat in de stad waagde het Stedelijk Museum zich al iri 1954 té trans formeren van een lokale oud heidskamer tot een museum voor hedendaagse kunst met bijzonde re belangstelling voof de experi mentele kunst van Cobra. „Dit was gezien de vijandige reacties en kritieken op de moderne kunst een zeer moedige beslissing voor het museum. Pas in de jaren zes tig was de opkomst van Cobra," zegt conservator moderne kunst Van Halem. De leden van VIA besloten na de ze transformatie zichzelf op te heffen en samen te gaan met de Vereniging van Vrienden van het museum, die nu nog bestaat. Hoe dat en de transformatie van het museum ongeveer in zijn werk ging beschreef Goos Verweij zelf vorig jaar in een Bulletin van het Stedelijk Museum. Kiezen Nadat op 1 januari 1952 de conser vator van het Stedelijk Museum, C. H. Sehwagermann, werd opge- museum moest kiezen voo; het exposeren en aankopen van ei gentijdse kunst. De plannen van Daan sloten dus goed aan bij de ideeën van VIA In de beginperiode van het con- servatorschap van Daan Sehwa germann heb ik met hem tal van kunstenaars die ik kende, in Rot terdam, Den Haag en Amsterdam bezocht. Ik had door mijn lid maatschap van het bestuur van Galerie Le Canard (waar Cobra- kuristenaars als Appel, Comeille en Constant exposeerden) te Am sterdam veel contacten. Zo be zochten wij in 1954 de schilder Gerrit Brenner, die zich in Am sterdam had gevestigd in het ate lier van Karei Appel, die naar Pa rijs vertrokken was. In het atelier stond nog veel werk van Appel en daardoor had Brenner weinig werkruimte. Daan stelde voor om, na overleg met Appel, het werk voorlopig in het Schiedams muse um op te slaan. En zo arriveerden kort daarop 295 vroege Appels in Schiedam." Goos was dus niet iemand die erg op de voorgrond trad. „Maar het was wel een persoon die makke lijk contact maakte, met kunste naars," vertelt zijn tweede echtge note, Truus Verweij-de Graaff. „Hij kon heel goed zijn gevoel bij een kunstwerk onder woorden brengen. Waarom hij iets nou wel of niet mooi vond. Dat hebben kunstenaars ook," gaat Truus, die nog steeds in Schiedam woont, verder. Maar het kwam vooral door zijn drukkerij dat hij veel vriend schappen opbouwde met kunste naars, Om zijn geld te verdienen drukte hij reclame en briefpapier. Voor kunste naars reken de hij hoog stens de kost prijs. En vaak liet hij zich met een kunstwerk betalen. Kunst was nou eenmaal zijn grote passie. Een grote liefde van hem was ook moe, drukwerk; goed uit geoefend vakmanschap. De kun stenaars waren veeleisend en hielden van experimenteren. In hun werk kon Verweij dus hele maal zijn passie kwijt „Maar dat moet niet altijd even makkelijk zijn geweest," weet Truus. „Er moest wel geld verdiend worden. Hij had mensen in dienst en die konden niet eten van een mooi doek. Die wilden uitbetaald wor den in valuta." Klanten Volgens Truus kostte zijr passie voor de moderne kunst hem ook weieens klanten. In 1946 kreeg hij na een verbouwing van zijn druk kerij aan de Passage ruimte om werk van bevriende kunstenaars in een etalage te tonen. Wout van Heusden was de eerste die expo seerde met zjjn werk in de etala ge. Naast zijn kunstwerk werd een beschrijving van de druktech niek gegeven met een etsplaat er bij. Meesterlitl.ograaf en schilder Harry van Kruiningen was de tweede die zijn werk liet zien. Als derde exposeerde M. C. Escher de techniek van de houtdrukkunst, InaugustusvorigjaarhebbenGoos Verweij en zijntweede vrouwTruusditschilderij'Rode Vlek'van Anton Rooskens uit 1952 aan het StedelïjkMuseumSchiedamgeschonken.Hetmuseumbeschouwtditwerkalseenzeerbelangrijkeaanvullingophaartochalindruk- wekkende Cobra-collectie. Foto Stedelijk Museum Schiedam met erbij een houtsnede van zijn hand. Het werk van de laatste kunste naar en graficus wordt tegenwoor dig door velen zeer gewaardeerd. „In die tijd zwaaiden personen en kunstenaars, die vasthielden aan traditionele stijlen, echter de deur van de drukkerij open en riepen naar binnen: 'Ik snap niet dat je dergelijke troep in je etalage zet! vertelt Truus Verweij. Er werd volgens haar ook wel gezegd: bij die drukker moet je niet wezen. „Moderne kunstenaars stonden namelijk bekend als linkse rak kers en werden zelfs voor commu nisten aangezien. Dus dan zou hij (Goos, red.) dat ook we'i zijn, dach ten sommigen. Dat laatste stak hem wel, want hij was socialist en zeker geen communist." Truus Verweij verheugd zich enorm op de tentoonstelling over VIA Zijzelf is ook altijd geïn- tresseerd geweest in kunst, nog voordat ze Goos ontmoette. Als wethouder van onderwijs, cultuur en sport van de gemeente Schie dam (1966-1974) kwam ze in con tact met Goos. „Ik ben benieuwd naar de tentoonstelling, want in de jaren vijftig waren we jong en hadden we best wel wat revolutio naire gedachtes. Na de oorlog dachten we dat alles anders zou gaan en moest gaan," zegt ze. Ze vindt het jammer dat Goos de tentoonstelling niet zal zien. „Maar hij wist dat het er zou ko men en vond dat al fantastisch," zegt Truus direct. De tentoonstel ling Het uitzicht van de duif van 6 december 1997 tot 8 maart 1998 was zijn laatste tentoonstelling. Het uitzicht van de duif, dat be staat uit een map met kleuren- houtsneden van de schilder Con stant bij een gedicht van Jan El- burg en is gedrukt in de Drukke rij Verweij, is een van de bekend ste werken die Goos aan het mu seum heeft geschonken. Vooral doordat Verweij de corresponden tie met de kunstenaars en alle do cumentatie rond de totstandko ming van die map heeft bewaard, is het een zeer waardevol ge schenk voor het museum. Goos Verweij was de laatste jaren door zijn leeftijd en een aandoe ning aan zijn longen niet meer echt actief betrokken bij het mu seum. Maar beïnvloedde de col lectie van het museum nog sterk door het grote aantal schenkingen uit de kunstverzameling van hem en zijn vrouw. Conservator mo derne kunst Ludo van Halem: „Zelf was hij over zyn rol heel be scheiden. Hij vond het belangrijk dat het museum er was en dat het museum aandacht besteedde aan moderne kunst. Kunst die vol gens hem leefde." Truus Verweij weer: „Maar hij was ook heel in zijn schik over de vakbekwaamheid van de mensen die er nu werken. Je kan zeggen dat hij tot in zijn sterfbed deze mensen de hemel in prees." Vol gens haar genoot Goos vooral in tens van de tentoonstelling Het uitzicht van de duif. „Hij heeft die tentoonstelling echt gevoeld als een soort van erkenning. Hij was natuurlijk iemand die altijd op achtergrond bleef en nu stond hij een keer op de voorgrond. Hij vond het prachtig." De tentoonstelling VIA Schiedam, De Vereniging voor Irrealisme en 'Abstractie in de beeldende kunst 1950-1954wordt vrijdag 27 no vember om 17.00 uur geopend met een inleiding door Ludo van Ha lem, conservator moderne kunst van het Stedelijk Museum. VIA Schiedam is daarna te zien tot 21 /ebruari 1999. Het museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam is ge opend op dinsdag tot en met zater dag van 11.00-17.00 uur en op zon en/eestdagenuan 12.30-17.00 uur. Donderdag26 november SCHIEDAM De Boshoek. Klaveijascompetiöe, 13.30u. Theater De Teerst oof. Manjke Boon, one man show, 2Q.15u. Film hu Is. Siberia, 21.00u. 't Podium. Kees van Krugten, 21.30u. VIAARDINGEN Giote kerk. lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45-13.15u.Stadsgeheorzaal.Job Schu ring in Wat nou, 20.00 ROTTERDAM Lantaren/Venster 20.30 Reparations. Jeugdtheater Hofplein 19.4513e Eenakter- festival voor scholierende Doelen Grx 20.15 Mariniers in concert - 333 jaar Korps Mari niers. Ahoy' 20.00 Hemeken night of the proms. De Twijfelaar 2230 Backbone Sound system. St Laurenskerk 12.45 Mid dagpauzeconcert. Baroeg 21.00 Terminal Choice/PygmyCholdrerVHocico, Multicultu reel Centrum ODEON 21,00 Harry's jazzand blues band. Nighttown Theatercafé 20.00 Night of comedy. R'dams Conservatorium 10.00-17.00 Masterclass, Darko Petnnjak, gitr»r. Rotown 22.00 Handsome 3Some. Sint Job Blauwhoedenveen 22.00 Boy BGM Everwijn en Maarten van Gent Schel- ting*s 19.00 Zzep. LuxorTheater20.15Youp van 'tHek. RotterdamseSchouwburgStudio 21.30 Kra2y KrazyKat KU 19.30 Othello. RO THEATER 20.15 Nachtasiel. Thea'.er Zuid- plein Gra. 20.15 Rouw past Electra. K!jl 20.30 Vincent Bijto. Bibliotheektheater 19.30-23,00 SKVR-Schnjversdmer. Bon- heur 10.00-21.00 DEAF 98: Digital Dive. Erasmus Universiteit, zaai Al 1600- 17.30 SG Dossier. Rotterdam culturele hoofd stad 2001. Vrijdag27 november SCHIEDAM Stedelijk Museum. Opening tentoonstelling VIA Schiedam, l?,00u. Openbare Biblio theek Bachpleln. Schnjversavond met Moses lsegawa,20.15u. Filmhuis. Siberia, 21.00u. Emauskerk. Open koonepetitie interkerkelijk kcörTheMessangers,20.00u.'tPodium. Vrij dagavond cd's, 21-OOu. Total M itsle. The Es sence, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal The Chippendales, 20.00u. Het Zeepaard. Die Stebtelbauem, 21.00U. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Keest Tom met 'Plek Zaf.20.30u. H0EKVAN HOLLAND Torpedoloods. Taxatiedagvananüek, 10,00- 16.0ÖU. ROTTERDAM La ntaren/Ve nster2030 Repa rations. H llde- gardisscbool Kettie de Kiown speelt mettaai. JeugdtheaterHofpIein 19,4513e Eenakter festival voor scholieren. Theater 't Kapelletje 20.00 Spelenderwijs, de Doelen Gr4.10.00 Witte Bedjesfeest Sinterklaasfeest voor ver standelijke gehandicapten. Gratis kaarten tel. 010-4173491/ 20.15 Rotterdams Filhar monisch Orkest. Jumaanse 2aal 20.15- 23.15 EncontredeBatuque.Ahoy'20.00Hei- neken night of the proms. Ahoy' 20.00 Ero^ Ramazzotb. Casino 21.00-01.00 Tno Music Time. De Twijfelaar22.30The new pollution. De Vlerk21.30o,a. BummgAirlines.Doelen- café 21.30 Latin Big Band Concert, In den Boekenkast 21.30 Hans Dulfer Saskia La- roo. Baroeg 20.00 o.a. Hecate Enthroned. Nighttown 23.00Gay Surprise Party. Rotter dam TheaterWest 20.30 Eltes. Plan-C 22.00 Oliver. Schetllng's 19.00 Moeders Mooiste. Luxor Theater 20.15 Youp van 't Hek. Prinses Theater 19.00 De Prinses Re vue. Rotterdamse Schouwburg, Studio 21.30 Krazy KrazyKat Gtz. 20.15 Ubu&the Truth Commission. KJ,z 19.30 Othello. RO THEATER 20.15 Nachtasrel. Theater Zuid- plelnGrz. 20.15DeBloeiende Maagden.K!.z. 20.30 Vincent B.jlo. Bonheur 10.00-21.00 DEAF 98: Digrtal Drve. Finse Kerk 15.00- 21.00 Fnse Bazar. Ve rtre kCoolsingel, Stad huis 19.00 tot 21.00 Lichtjestour. Vertrek NA! 13.30-1530 Architectuurexcursie Rot terdamse Oeververbindingen. Van do. 26 t/'m wo. 2 dec. ROTTERDAM Cinerama h The Horse Wiseper' (12) dag.14-20.30. 'Abettfe' (ai) dag.18, Cln.2: Snake Eyes' (16) dag.16-18.45-21.3Q, do.vr.ma.di.ook 13.15. Cin3: 'SavingPnvate Ryan' (16) dag 13.30-17-20.30. Cln.4: 'Out of Sight'(12) dag. 1530-1830-2130, do.vr- .ma.di.ook 12.20. Cin.5: 'Elizabeth' (16) dag. 15.10-18.10-21.10, do.vr.ma.di.ook 12.10. Imax Theater: 'Amazone' (al) dag.(beh4o.) 13. 'Everest" (al) dag.14-16. Thnll Ride' (al) 15. 'AbeKje' (al) dag 17-19.15, za.zo.ook 11. 'SavingPrivate Ryan' (16) dag. 21.15. Ven.l: "Wintersleepers' (16) dag, 19,30-22, mam-et 22, vr.ook IS, zc.cck 13. Sncak Pre view ma.22. Ven.2: 'Hundert Jahre Biecht" do.19.30. 'Mirtter Courage und ihre Kinder" do.21.30. 'Liebe, Revolution und andere ge- fahdicheSachen'vr.19.30. 'DieOreigroschen 0per'vr.21.30. 'KuhleWampe'za. 21.30. 'An- tithese/Solo/Duo'23.1930.rTheCabinetofdr- Ramirez" zo.di.wo. 21.30. 'Ftashomon' ma31.30. 'Mrs.Dalloway' (16) vr4n.wo.15. '2 minuten stilte'zo.13. Ven.3: 'High Art' (16) dag. 19.30-21.45, vr.ook 15. Ven.4: Twenty Four Seven' dag. 20. "Like it is' (16) dag. 22.15. lum.l: There's something about Mary' (a!) dag.12.15-15.15-18.15-21.10. Lum. 2: The Negotiator' (16) dag, 17.45-21. lum.3; 'Lock, Stock two smoking barrels' (16) dag.18.30,'Halloween: H20' (16) dag.21.30. Lum.4: "Return to Paradise' (12) dag,-5.30- 18-30-21,15, do.vr.ma.di. ook 12,30, Kexanë: Tien verschalende adult films (18) dag. 12 Cm 01.00. Pathé: There's something about Mary" (al) dag. 11.50-15.30-18.30-21.20, zo.met 11.50. "The Truman Show" (12) dag. 11.30- 14-16.50-19.15-21.40. 'Blade' (16) dag.16.10-18.50-21.30; cfo.vr.fna.di.ook 11-13.35, 'Snake Eyes' (16) dag. 14.10-19- 21.30. The Horse Whisperer' (12) dag. 11.40-16-20. The Negotiator" (16) dag.15.20-18.15-21.10, do.vr.ma.di.ook 11,50.'Dr.Dolittte'(al) dag.1130-If .30-19- 21,50, do.vr.ma.di.ook 14. Sneak preview: Wanted: Ardvark' (1G) di. 21.30. Nachtvoorstelllngen: Lum.l: There'ssome- thingaboutMary'{al)vr4a.00.30.Lum.2:The negotiator" (16) vnza, 00.15. Lum.3: 'Blade' (16) vr4H.00.30, Lum.4: 'Godzilla' (16) vr.za. 00.15. KindermatlneestCin.Zt'Dubbel&Dwars'za- 40.wo.13. Cln.4: 'Air Eud" za.zo.wo.12.45. Cm.5: 'Smallsoldiers'zajo.wo. 12.30. Imax: 'Abettje' dag.l7-19.15,za_zo.ookll. Lum.2: 'Abeltje' dag. 12-14.45. Lum.3: 'Dr.Dolittle' dag.13-15. 'Serengeti Symphony" za- zowo.13. Pathé: 'Dubbel Dwars' za- 40.wo.13.l5. 'Madelief: Krassen in het tafel blad' za4o.wo.14. 'Jacht op de kleintjes' za- .zo.wo.11-13,10.'Abettje'dag.11.30-18.35. Ven.: 'Madelief, krassen in het tafelblad' zo 13 15, >',0.15, 'Detüvcnao! v«n0z'zo.!3. 'Pippi zet deboelopstelteo'zo.wo. 15- 'Kon/ng der maskers' zo.wo. 15. SCHIEDAM Filmhuis: 'Sibena' do.vr.21. 'Die Siebetbau- em'za.21. VLAARDINGEN Het Zeepaard: T)ieSiebelbauem'vr.2i. 'Si beria' za.2L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3