301 |i©rt 1 1 7 Oranje schiet niets op met zege 11 Vlaardings keuringsbeleid houdt gemoederen nog altijd flink bezig 'Sampras-Expres' dendert voort Wetra-veld valt onder keuringsregeling bond Ook Londen in race voor 2012 Meisje klaagt De Ia Hoya aan Vink door met mountainbiken Deur naar EK voor basketballers theoretisch nog op een kier Frank Kooiman helpt Utrecht ronde verder Paiyama naar derde ronde in Hongkong Luxemburgo geschorst Amateurvoetbal moet in januari op schema liggen Hockey-clinic op veld Asvion I Rotterdams Dagblad I fri I Donderdag 26 november 1998 I Londen De Britse minister van Sportzaken Tony Banks heeft zieh gisteren voorstander ver klaard van de kandidatuur van Londen voor de organisatie van de Olympische Spelen in het jaar 2012. Eerder deze week opperde WD-kamerlid Rijpstra de moge lijkheid de Spelen in 2012 of an ders 2016 in Nederland te houden. „Ik ben van mening dat de Olym pische Spelen belangrijker zijn dan het WK voetbal," aldus Banks. „Ik hoop dat 2012 ons jaar zal zyn." Banks wil voor Londen kiezen na de afwijzing van de kandidaturen van Birmingham (1992) en Manchester (1996 en. 2000). „De Verenigde Staten heb ben ook grote belangstelling ge-( toond. Van belang is dat Groot-' Brittannië bij de Spelen van 2000 in Sydney goed scoort. We moeten daar ten minste twintig medailles halen," Engeland is al kandidaat voor de organisatie van de WK atletiek (2003) en het WK voetbal (2006). Los Angeles Oscar de la Hoya, wereldkampioen boksen in het weltergewicht, moet zich verant woorden voor een vermeende ver krachting in juni 1996, Gisteren bleek in Los Angeles dat het toen 15-jarige slachtoffer Jane Doe bij na 20 miljoen gulden smartengeld eist. De verkrachting door 'Golden Boy' De la Hoya zou op een hotel kamer in het Mexicaanse Cabo San Lucas hebben plaatsgevon den. lrMijn cliënt heeft zware psy chische schade opgelopen," aldus advocate Lisa Maki. „Ze heeft met haar aanklacht bewust gewacht tot ze de 18-jange leeftijd bereik te." De la Hoya (25) heeft via zijn advo caat Martm Castillo laten weten onschuldig te zijn. „De hele kwes tie is slechts een lompe poging geld binnen te halen." Schaijk Elsbeth Vink heeft een contract voor twee jaar getekend bij de mountaïnbikeformatie van Gert-Jan Theunisse, het interna tionale Amerikaanse Specialized Team. De wielrensten: gaat het mountainbiken combineren met haar activiteiten op de weg. De ko- mende seizoenen gaat Vink zich volledig richten op de Olympische Spelen van 2000 in Sydney, In At lanta 1996 werd ze vijfde bij het mountainbiken. Het afgelopen jaar werd Vink nationaal kampi oen in deze discipline. Op de weg inmiddels heeft de renster uit Wijk en Aalburg zich aangesloten bij de selectie van bondscoach Jean-Paul van Poppel. Door Ruud Ramler Almere In de zeventiende officiële interland onder Lu- den van Kersschaever heeft het Nederlands basketbal team zijn Belgische bonds coach pas de vierde overwin ning geschonken, De 77-65 zege gisteravond op IJsland houdt de deur naar het EK basketbal volgend jaar theo retisch nog op een kier, maar in de praktijk is het portaal naar het 'echte' basketbal op niveau al lang dichtgeslagen. Oranje zal er weer niet bij zijn als de nummers één en twee van de vijf kwalificatiepoules, de beste vier nummers drie, het organise rende land (Frankrijk) en rege rend Europees kampioen Joego slavië zich volgend jaar opmaken voor een ongetwijfeld fraaie titel strijd. Bondscoach Van Kers schaever doet daar ook met moei lijk over. De Belg heeft nog een contract tot het EK van 1999 met de Nederlandse Basketbal Top maar wil dolgraag verder. Op weg naar het EK van 2001, volgens Van Kersschaever een realisti scher doel dan de titelstrijd van volgend jaar. Van Kersschaever weet dat de be groting om van Nederland weer een redelijk basketballand te ma ken inmiddels al is terugge schroefd en dat de ooit zo ambiti-, eus gelanceerde plannen vooral op geroutineerde mankracht en nog meer met talent gestalte zul len moeten krijgen. Talent, heeft de Belg al zo vaak gezegd, heeft Nederland genoeg in huis, zy het niet bij de deur. De in potentie beste Hollandse bas ketballers in de dop lopen op de colleges in de Verenigde Staten. Volgens Van Kersschaever is geen land m Europa zo goed ver tegenwoordigd op de Amerikaan se scholen als Nederland. Punt is alleen dat de eerste gedachten van die spelers bepaald niet naar Oranje uitgaan. Mike Nahar (I namens Ne □erland aan de bal, hierin duel met de IJslander Her man Hauks- SOn. Foto Hans 5teinmeter/ANP Daarom heeft Van Kersschaever tijd en geduld gevraagd om de progressie die hij in zijn eerste contractperiode bij Oranje wel de gelijk heeft gesignaleerd verder door te trekken. Hij bezocht de colleges in Amerika om contact met potentiele Oranjeklanten te houden en merkte dat zijn komst op prijs werd gesteld. Zoals ook de in de buitenlandse competities ac terende Hollanders blij zijn als de bondscoach langs komt Een van die buitenlanders, Eric van der Sluis (Gent) zette Oranje gisteravond tegen IJsland in het goede spoor. De start was voor de bezoekers, die hun gebrek aan lengte aanvankelijk nog met rake schoten van afstand konden com penseren. Toen Oranje de kaart Van der Sluis ging spelen en vier driepunters van de in Den Helder opgegroeide schutter op rij goed vielen, gooide IJsland al snel de handdoek. Ook al omdat de scho ten geen richting meer hadden en de kleine bezoekers onder het Ne derlandse bord weinig te zoeken hadden. Tussensprint Met Vincent Krieger, één van de drie spelverdelers die opmerke lijk genoeg van Van Kersschaever allen speeltijd kregen, als balop- brenger draaide Nederland de wedstrijd vanaf 18-24 binnen en kele minuten helemaal om. Een 14-0 tussensprint betekende 30-24 waarmee de wedstrijd eigenlijk al gespeeldhad moeten zijn. Bij rust was het verschil aanzienlijk (41- 30) maar nog steeds niet beslis send. Want vreemd genoeg wist de Ne derlandse ploeg, die de gebles seerde Jerome de Vries en Rolf van Rijn miste, daarna geen mo ment echt door te drukken. Van der Sluis bleef zijn driepunters aanvankelijk nog met precisie af vuren en onder het bord regelde Mike Nahar de zaken voorbeeldig, maar echt afstand nemen was er niet bij. Sterker, met nog een kleine vijf minuten te gaan had de IJslandse David de Hollandse Goliath on verwacht weer in het vizier (67-62) Met Marcel Huybens, die zijn vijftigste interland speelde, voor de anoniem meelopende Geert Hammink kwam de prestigieuze zege echter niet meer in gevaar (77-65). De vraag wat Nederland in de kwaiificatiereeks opschiet met de tweede winst op de IJslanders en de derde zege in totaal is snel be antwoord. Niets. Als er al optimis ten zijn die door de, hele normale, overwinning weer ergens op dur ven te rekenen zullen Litouwen mét Sabonis (zaterdag) en Bosnië (woensdag) snel en duidelijk aan tonen dat liet hopen tegen beter weten in is. Topscorers Nederland- Van der Sluis 18, Nahar, Kneger 11, Bennes, Huybens 10 Hannover Pete Sampras is ook gisteren op koers gebleven voor het behoud van zijn eerste plaats op de wereldranglijst. De Ameri kaan won tijdens het WK-toemooi m Hannover voor de rode groep zijn tweede partij zonder proble men van de Spanjaard Carlos Moya: 6-3 6-3. Sampras, die aast op het record zes seizoenen ach tereen af te sluiten als nummer één op de computerstand, is als eerste zeker van een plaats in de halve finales, ongeacht het resul taat van zijn laatste groepswed strijd tegen de Sïowaak Kucera. De 'Sampras-Expres' denderde in net iets meer dan een uur over Moya heen. „rk zette hem zwaar onder druk,'' verklaarde de Ame rikaan tevreden. „Ik serveerde en volleerde goed. Daardoor kon hij niet in zijn ritme komen. Boven dien maakte Moya ongebruikelijk veel fouten van de baseline." Vo rig jaar had de Spanjaard in het zelfde toernooi Sampras in hun eerste groepsduel opzij gezet. Vo rig jaar had de Spanjaard in het zelfde toernooi Sampras in hun eerste groepsduel opzij gezet. Morgen strijden Moya en Kafelni kov om een plaats in de halve eindstrijd. Gisteravond won de Rus met 6-7 6-3 6-2 van Kucera, die daardoor is uitgeschakeld. André Agassi besloot zich 's avonds laat terug te trekken van het toernooi. Hij had teveel last gekregen van een rugblessure die hij maandag in de training had opgelopen. Daardoor moest hij in de derde set van zijn partij tegen de Spanjaard Alex Corretja (5-7 6- 3 2-1) de strijd staken. „Ik voelde iets knappen in de eerste set," al dus Agassi. „Daarna bleef ik pijn houden en kon ik niet normaal meer bewegen. Het had geen zin meer." De Brit Greg Rusedski, eerste reserve, komt voor het ver volg van het evenement voor hem in de plaats. •Jonas Björkman is begin de cember de kopman van de Zweed se Davis Cup-ploeg in de finale te gen Italië. Het duel wordt ge speeld op een indoor-gravelbaan in Milaan. De Zweedse ploeg be staat verder uit Magnus Gustafs- son, Magnus Norman en Nicolas Kulti. Bij de Italianen is Andrea Gaudenzi de kopman. Hij bevindt zich in het gezelschap van Davide Sanguinetti, Gianluca Pozzi en Diego Nargiso. Beide ploegen be reiden zich voor op het duel op de gravelbanen m Monaco. Zweden en Italië speelden achttien keer eerder tegen elkaar in de Davis Cup. De Zweedse ploeg won er elf. De laatste ontmoeting dateert uit de halve finales van 1997. Zweden won dat duel met 4-1. Martina Hingis speelt het ko mend seizoen niet in de Fed-Cup. De 18-jarige Zwitserse wil zich volledig concentreren op het her overen van de eerste positie op de wereldranglijst. Daarop staat ze nu tweede, achter Lindsay Daven port. Utrecht—Vorig seizoen al scoorde Emiel van Eyke- ren tijdens FC Utreeht-NEC, nu deed de aanvaller dat opnieuw. Het verschil' hij is tussentijds van Nij megen naar Utrecht verhuisd. Vorig jaar hielp hij zijn ploeg aan de zege (2-4), nu wederom, zij het nipt. Want pas na een strafschoppenreeks wist Utrecht het bekerduel te winnen. Na negentig minuten plus ver lenging was het 2-2 Dat betekende dat FC Utrecht doorging naar de der de ronde. Gezien de wedstrijd tegen NEC was dat te recht. Op een periode in de tweede helft na was Utrecht de beste ploeg. Maar de elf van trainer Mark Wotte hadden het wel aan zichzelf te wijten dat NEC nog gelijk kwam, na een achterstand van 2-0 De start van FC Utrecht was formidabel Voor 6000 toeschouwers piofiteerde Van Eijkeren binnen een minuut van een onzorgvuldigheid in de Nijmeegse defensie, 1-0. Utrecht nam het initiatief naar Wottes 'overrompelingstaktiek' en gaf dat voor rust slechts vjjf minuten uit handen. In die periode gmg NEC in de aanval, zonder kansen te creeren. Vervolgens zet te de thuisclub weer aan. met een treffer als resul taat. John de Jong, goed spelend, knalde met links de bal in het dak van het doel. In de tweede helft ging NEC er met de invallers Juul Ellerman en Uïnch Cruden eindelijk tegenaan, en strafte het fouten in de Utrechtse verdediging gena deloos af. Na 61 minuten tikte Ellerman raak, twee minuten erna maakte Marciano Schultz gelijk. Pas in de eindfase zette Utrecht weer alles op de aanval, te Iaat om nog iets te forceren. Op dat moment vond NEC het wel best en gokte het op strafschoppen. De opponent wilde het zover met laten komen. Pech hield Utrecht van de winst af. John de Jong raakte twee maal de paal, invaller Scharrenburg één keer. In de strafschoppenreeks versloeg doelman Frank Kooiman van Utrecht zijn collega Bas Roorda van NEC. Nadat Scharrenburg en Cruden beiden hadden gemist, was de stop van Kooi man op de inzet van Henme de Romijn beslissend. 5- 4. FC Utrecht-NEC VL na verlenging(2-2 2-0). FC Utrecht w.a s. 54. 1. Van Eijkeren 1-0,28 John de Jong 2 0,61 Schultz 2-1,63 Eller man 2-2 Scheidsrechter Uilenberg Toeschouwers 6000 Straf- schoppensene' Robbemond 1-0, Macs 11, Van Mol 2-1, Ellerman 2- 2, Van Eijkeren 3-2, Hesp 3 3, Scharrenburg mist, Crüden mist, John de Jong 4-3, Janssen 4-4, Van Schoonhoven 54, De Romijn mist Gele kaart Van Schoonhoven, Jean-Faul de Jong (Utrecht), Koning, Cruden (NEC) FC Utrecht naar derde ronde HongkongDicky Paiyama heeft de derde ronde van de vijf sterren Grand Prix van Hongkong bereikt. De 21-jarige badmintonner uit Gouda versloeg in de tweede ronde Nikhil Kanetkar uit India in drie games, 15-6 7-1515-6. Paiyama speelt in de derde ron de tegen de Indonesiër John Hadi Kusuma, het jon gere broertje van Allan Budi Kusuma, de olympisch kampioen van Barcelona 1992. Jeroen van Dijk werd in drie games uitgeschakeld door de Maleisiér Sa- man: 15-89-1510-15. Bij de vrouwen drong Judith Meulendijks door tot de tweede ronde. De 20-jarige speelster stond geen punt af aan thuisspeelster Man Sui, 11-011-0. Ze komt nu uit tegen de als derde geplaatste Kelly Morgan uit Wales. Brenda Beenhakker verloor haar openingsdu el van de Indonesische Djaelawijaya, 7-119-11. Rio de JaneiroDe Braziliaanse bondsocach Vander- ley Luxemburgo is voor zestig dagen geschorst. Hij ontving de straf na de rode kaart in de wedstrijd van zijn club Corinthians Sao Paulo tegen Vitoria na bele digingen aan het adres van arbiter Cerdeira, Luxem burgo vervult tot het einde van het jaar een dubbel functie: bonds- en clubcoach. De tuchtcommissie van de Braziliaanse voetbalbond sloot de coach uit voor de play-offs in de competitie. Hij moet de wedstrij den van Connthians vanaf de tribune volgen. Door Sander Sonnemans Viaardingen De consequenties van het speelverbod dat dit voet balseizoen al tweemaal door de gemeente is afkondigd, rijn gro ter dan het lijkt. Dat is de mening van het bestuur van eersteklasser Deltasport. dat verantwoordelijk wethouder Aart Kool inmiddels per brief haar ongenoegen ken baar heeft gemaakt. Naar aanleiding van het speelver bod in september werd door Del tasport bij de gemeente een scha declaim ingediend omdat de club meende ten onrechte inkomsten te hebben gederfd. Het verzoek de geraamde schade van driedui zend gulden te vergoeden, werd door de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie CVRSR) afge wezen. Juist door het gemeentelij ke keuringsbeleid verwacht Del tasport nog meer financiële te genvallers. „We hebben een achterstand in het competitieprogramma op het moment dat ons dal erg ongele gen komt Deltasport bezet nu de iaa4 te plaats met nog wel twee in haalwedstrijden te gaan. Sportief gezien is dat geen goede zaak," schreef Deltasport-voorzitter John de Lange de Vlaardingse sportwethouder Kool op 8 novem ber. De Lange heeft nog meer no ten op zijn zang. Vooral op finan cieel gebied. „Verenigingen bui ten Viaardingen gaan ons zien als een gemeente met slechte accom modaties, dus willen ze oefenwed strijden liever niet ba ons voetbal len, waardoor eveneens inkom sten achterwege blijven. Bij de KNVB krijgen we een slechte naam - buiten onze schuld - waar door eventuele beslissingswed strijden en wedstrijden van verte- Aart Koo (midden). ..Het behoud van een be hoorlijke ge brul Ks kwal i teit van de velden staat voorop. Archief foto Jaap Rozems/ Rotterdams Dag- genwoordigende teams niet meer op ons complex gespeeld mogen worden. Wederom een financiële En dat is volgens de preses nog met alles. .A's er sprake is van nog meer afkeuringen (maar dan wel terecht) door sleehte weers omstandigheden, kan het pro gramma door deze twee extra in- haaldagen zodanig uitlopen, dat toernooien en andere lucratieve wedstrijden aan onze neus voorbij gaan. Dit is naast de financiële te genslag ook meer dan vervelend voor deelnemers aan deze toer nooien. Meestal betreffen die jeugdleden." De Lange windt er dus geen doek jes om. Na het opschroeven van de lasten voor verenigingen wor den volgens hem nu ook beslis singen genomen waardoor de ba ten omlaag worden gehaald. Naar de reden moet hij gissen. „Is er sprake van pesterij in de richting van de verenigingen omdat zij wel eens negatieve uitlatingen doen over de staat van onderhoud van de velden? Heeft het te maken met de KNVB, om daar duidelijk te maken dat niet zij maar de ge meente Viaardingen het laatste woord heeft? Of heeft het mis schien te maken met de financiële positie van verenigingen die door deze beslissingen alleen maar slechter wordt, waardoor mis schien meer druk ontstaat om over te gaan tot fusies of andere samenwerkingsverbanden?" Deltasport is met de enige voet- Wetra-velden val len onder de keuringsregeling van'fde KNVB. Voetbalvereni- /tólHVO'meende dat er geen .regelgeving is betreffende het ketmenvan'wetra-velden, maar. - de KNVB spreekt dat tegen. „Géén regelgeving? Dat is on- juist," zegt' Cock Eijkenbroek van de KNVB. „Ook de wetra- balvereniging die tegen het'Vlaar dingse .keuringsbeleid, waardoor het weekeinde 7 en 8 november voetballoos Keef, heeft geageerd. Ook het be-tuur van vierdeklas ser RKWHC klom in de pen en uit te vooral kritiek op de wijze waar op het besluit over te gaan tot een algeheel speelverbod, aan de club kenbaar werd gemaakt „Na alle commotie die vorige keer is ont staan na de brief van de gemeente bfi het eerste speelverbod dit sei zoen, was nu een andere weg in geslagen," schrijft secretaris Rob Verwater namens het bestuur van RKWIK. „Men had kans gezien dit middels de consul van de KNVB, de heer Ploeg, te spelen. Een hele vreemde zaak, want dit is iemand van de KNVB. Trachtte velden worden1^ gekeurd. Het kan bij HVO voorkomén dat het hoofdveld er uit ligt en het eer ste elftal *huisspeelt In dat ge val zal men uit moeten wijken ,naar het wetra-veld" Eijken broek heèft inmiddels met het HVO-bestuur rond de tafel geze ten om duidelijkheid te schep pen in het keuringsbeleid. men op deze manier uit de wind te blijven? Ais de gemeente het er zo nodig uitmoet gooien, doe dit dan als gemeente zelf en ga je niet ver schuilen. Of durven jullie na de vorige keer niet meer?" vraagt hij de wethouder. RKWIK sprak direct na het ge dwongen 'vrije' weekeinde de me ning uit dat er op korte termijn op initiatief van de gemeente overleg met de clubs moet komen. Verder is de vereniging uit sportpark 't Nieuwelant voornemens de gele den schade door gederfde inkom sten te gaan verhalen op de lokale overheid. Verwarring Wethouder Aart Kool draait niet om de zaken heen en heeft alle Vlaardingse veldsportverenigin- gen per brief zijn excuses aange boden. Niet zozeer voor het be sluit het voetbal er in het tweede novemberweekeinde volledig uit te gooien, maar meer voor het feit 'dat er rond het afkondigen van het speelverbod verwarringis ont staan door onvolledige communi catie.' Daar schortte het inder daad behoorlijk aan. Vrijdagoch tend wist de afdeling voorlichting nog stellig te beweren dat de ge meente géén speelverbod had af gekondigd, waar donderdagmid dag al verschillende clubs op de hoogte waren gesteld van de af keuring. Kool schrijft de clubs dat de me dewerkers van de Dienst Stads werk, die het onderhoud aan de gemeentelijke sportvelden coör dineren, in de week voor de be treffende weekeinden tot de con clusie waren gekomen dat bespe ling van de velden moest worden afgeraden. Er was sprake van een totale verzadiging van de velden. „Ondanks de zeer intensieve pomp- en bemalingsactiviteiten in de gemeente heeft dit niet tot de gewenste resultaten geleid," aldus Kool. „De hoge grondwater stand is er mede de oorzaak van dat de velden niet verantwoord kunnen worden gemaaid en ge rold, omdat de machines als ge volg van de drassige bodem be schadigingen aan de toplaag ver oorzaken. Zo zijn in de week na het eerste speelverbod pogingen in Holy te maaien, gestaakt van wege ontstane sporen en schade aan de toplaag." Inmiddels heeft een afvaardiging van de KNVB met de gemeente rond de tafel gezeten om tot dui delijke afspraken te komen. In het gesprek is onder andere be paald dat het keuringswerk in eerste aanleg wordt uitgevoerd door de consuls. Een speelverbod dat al op donderdagmiddag wordt afgekondigd, mag in principe niet meer voorkomen. Rotterdam De competitie van het amateurvoetbal komt niet m de knel. Tenminste, voorlopig nog niet. Ook de bijna complete afgelasting van vorig week einde kan Cock Eijkenbroek, competitieleider van het district West IV, niet verontrusten. „We hebben tot 8 mei nog 22 speeldagen. Nou, daar zullen we er toch wel veertien of vyfüen van kunnen gebruiken," De clubs in de regio Rotterdam en Gouda met een achterstand in het aantal gespeelde wedstrijden kun nen een winterstop vergeten. Voor 19 en 20 decem ber, 16 en 17 januari en 23 en 24 januari heeft de bond inmiddels inhaalduels gepland. Eijkenbroek: „We willen eerst de achterstallige wedstrijden uit de eer ste periode wegwerken. Als alles is rechtgetrokken, kunnen we op 30 en 31 januari wedstrijddag acht, de laatste van de eerste periode, verspelen." De KNVB is met van plan om elftallen met een grote achterstand te laten inhalen, alvorens nieuwe pro gramma's af te werken. „Daar kunnen we de compe titie niet drie of vier weken voor stilleggen." Bij algehele afgelasting zou het wel zo kunnen zijn dat complete programma's doorschuiven om hn ver loop van de competitie niet al te zeer te beïnvloeden. „Dan kan het zijn dat verenigingen drie keer achter een uit of thuis spelen." Bij de eerder genoemde speeldagen zijn het carna valsweekeinde en Pasen nog niet meegerekend. Eij kenbroek: „In principe blijven het inhaaldagen, maar dat kunnen ook uitgebreide programma's wor den. Op 18 december zullen we op landelijke niveau het verloop verder bekijken." Schiedam - Bij hockeyverenigmg Asvion wordt za terdag eer, clinic voor de jeugd gehouden. Thema is scoren' en dat zal uitvoerig belicht worden door de internationals Hanneke en Minke Smabers. Als extra inspiratie voor de jeugdige Asvionnerties nemen de zusjes Smabers de door het Nederlands mannenteam gewonnen wereldbeker mee. De dinie begint om 15.00 uur. Een jury bestaande uit lokale en regionale verslaeee- vers bepaalt welke Vlaardingers uitgeroepen worten tot sportkampsoen van het jaar. De kampioenbuldi gmg is woensdag 23 december(20.00) in hetstadhuis

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6