26 HVO geeft doelpunten cadeau Reza Tazari denkt aan vertrek bij TSF Trainer Dick Suiker hekelt matige inzet van falende spelers SEN Zwaluwen blijft onderin bungelen Deltasport duwt 'Pernis' nog dieper in de zorgen Plugge is nog yol vertrouwen Rijnmond nog dieper in ellende NO AD dubbel' in derde divisie Eric Gudde waarschuwt voor een slappe start Van Nierop lekker op schot Hoekers halen einde niet Schoenmakers is weer terug Weer nederlaag KV Vlaardingen Rotterdams Dagblad Maandag 30 november 3998 VlaartftngenOndanks de zoveel ste nederlaag blijft Wil Plugge, trainer van VHTs marmenforrna- £e, vol vertrouwen. De Vlaarding se handballers verloren tegen Hellas met 33-24, maar de Schie dammer had warempel toch enke le lichtpuntjes gezien. „Sinds een week of drie zijn we op de training en in het veld op een andere manier bezig en dat be zorgt de jongens het nodige zelf vertrouwen," deed Plugge na de nederlaag uit de doel en. „Een an dere tactiek, meer vertel ik daar niet over want de vijand ligt na tuurlijk op de loer." Tegen Hellas had WIK niet veel kans. De afwezigheid van doel- man André Olsthoom (werk), re gelmatig uitblinkend, speelde de eerstedivisionist danig parten. Plugge was de wedstrijd snel ver geten. „Omdat de twee komende duels, eerst thuis tegen DES'72 en daarna DWS, belangrijker zijn. Die ploegen staan by ons in de buurt en tegen hen moeten we de punten kunnen pakken. Ik ga er ook vanuit dat het ons gaat luk ken," wanhoopt de oefenmeester nog lang niet. Schiedam De posities in de eer ste divisie van de Rijnmond- teams worden met de week zorg wekkender. De vrouwen staan met één punt uit zeven volleybal- ,'fiuels laatste, de mannenploeg is piet drie punten uit het zelfde aantal wedstrijden voorlaatste. Li sporthal Groenoord wonnen de mannen zaterdagavond nog wel de openingsset tegen Flamingo's ;56 met 15-12, maar ze moesten de zege vervolgens met 11-15,10-15 en 6-15 aan de ploeg uit Gennip la ten. „We komen tegen dit soort ploegen kwaliteit te kort," rea geerde coach Ton Berwers in alle eerlijkheid. „Een aantal spelers heeft wel de mogelijkheid dit ni veau aan te kunnen, maar dan zal er veel meer getraind moeten worden." Een van hen, Raymond van Bo ven, toonde in het duel tegen de Limburgers goed aan wat zijn trainer na afloop beweerde. De hard slaande debutant uit Brui- riisse startte prima, maar was nog niet in staat zijn beginniveau lan ger dan anderhalve set vol te hou den. Om dat wel te kunnen zullen er meer trainingsuren gemaakt moeten worden. fn Millingen aan den Rijn waren de vrouwen van Rijnmond volsla gen kansloos tegen middenmoter Switch'87. Na een pijnlijke ope- hingsset (15-1) volgde een even vervelende 15-4 nederlaag, waar na er pas in de derde set sprake was van Schiedamse tegenstand. Yoldoende voor een setje winst was dit weer niet, want via 15-13 maakte de thuisploeg het binnen een uur met 3-0 af. SchiedamNOAD speelt de voor jaarscompetitie met twee teams in de derde divisie. Het eerste ^eam van de Schiedamse tafelten- nlsdub wist zich te handhaven, terwijl het tweede team promo veerde. Het is niet gebruikelijk dat twee teams van de zelfde club in één poule worden ingedeeld. NOAD 1 kwam in deze competitie tes keer met een invaller uit, maar wist zich desondanks pro bleemloos te handhaven. De Schiedammers verloren hun laat ste wedstrijd met 64 bij Integer Groep 3. Ronald van Kampen won tyvee partijen, Cevdet Imer één en samen het dubbelspel. Invaller 9-ob Hogendijk uit het derde scoorde niet. y oor de vooijaarscompetitie zoekt NOAD naar versterking, omdat Peter Heijstek nog steeds tobt (het een hardnekkige blessure. NOAD heeft daartoe de niet meer spelende Ron van der Wijk bena derd. De oud-speler van zowel NOAD als De Korenbeurs heeft nog bedenktijd gevraagd. Voor het uit Kees de Koning, André Eerland en John Buyk bestaande tweede team, was de 4-6 zege op De Treffers 3 voldoende om het kampioenschap veilig te stellen. De Korenbeurs (m>-Red Stars 4- 6. De aan zijn knie geblesseerde Frank Rengenhart werd opnieuw vervangen door Luc Janssen, die één partij won. Jeroen Bastiaan- sen scoorde ook één keer, terwijl Paul van de Leur door twee keer te winnen de nederlaag tot 4-6 wist te beperken. De Korenbeurs (vKITTC 3-7. De vrouwen van De Korenbeurs de gradeerden, het tweede team werd kampioen en zo speelt straks dus toch weer een vrou wenteam in de eerste divisie. Het door 'good old' Jan Simons gecoachte 'tweede trio' won met 9- van Never Despair en kon dank zij die zege in de bloemetjes wor den gezet DoorTondeLeede Vlaardingen Uitgerekend door rode lantaarndrager KMD hebben de voetballers van HVO zich zaterdag on aangenaam verrassen. In een tijdsbestek van zeven minu ten schoot KMD-aanvaller Jeroen van der Wel vier keer raak en bracht hij zijn ploeg op een 1-4 voorsprong In het halfuur dat nog restte, wist HVO nog slechts één keer raak te schieten zodat het hooggenoteerde KVO met 2- 4 onderuit ging. Het was de spelers van de Dick Suiker-brigade duidelijk aan te zien dat ze wekenlang niet 'om het echie' hadden kunnen spelen. Mede omdat het veld zeer zwaar zwaar was, ging de bal moeizaam rond en was het tempo bijzonder laag. Hoewel de HVO-trainer het zeker niet ais excuus wilde opvoe ren, liet het gemis van enkele ba sisspelers zich duidelijk voelen. „Hoewel de invallers het niet slecht deden," kon Dick Suiker niet nalaten te melden, „mis je toch spelers als Erik Sneek, Den nis Hoogerboord, de op de bank zittende Marc Maatsen en Dennis Sala. Vooral Dennis Sala is achter in een gemis, hoewel ik betwijfel of hij al die doelpunten had kun nen voorkomen." KMD had minder moeite zich aan te passen en kwam herhaaldelijk gevaarlijk door. Jeroen van der Wel en Peter Zonneveld, de twee constant op een gaatje loerende spitsen, werden prima gevoed door de 40-jarige<!) Theo van de Wetering. Doelpunten vielen ech ter niet te noteren omdat vooral Fred Langhorst, de veel inschui vende libero van HVO, zich prima opstelde en elk gevaar in de kiem smoorde. Tegen de Verhouding'in kwam de thuisploeg - sprong. Als één van'de wéinigen op het HVO-complex zag scheids rechter Cor Verbree in een stevigè schouderduw van Joost' van-der- Een HVO-spe Ier omzeilt een KMD-op- ponent. De Vlaardingers gingen op ei gen terrein met 2-4 on derult. Foto pe Waard op HVO-spits Ruben Kor sten een strafschop. Terecht of niet, daar had Jorden Westerhout geen boodschap aan. Professio neel stuurde de frêle aanvaller KMD-keeper Karei Duindam naar de verkeerde hoek (1-0). Wie had gedacht dat HVO, met vier gewonnen en één verloren potje op een riante tweede plaats achter Forum Sport bivakkerend, de partij wel eventjes zou uittik ken kwam bedrogen uit. Met na me Jeroen van der Wel bezorgde HVO een koude douche. De rappe aanvaller van Klein Maar Dapper zag in zeven minuten tijd kans fHVO-doelman Ar.toine Strijbos vier keer te laten vissen. Tussen de 57ste en de 64ste minuut profi teerde' Jeroen van der Wel opti maal van de hem geboden vrij heid. Eerst kopte hij een voorzet van Ronald Verkade binnen, ver volgens verlengde hij twee keer een pass op maat en tenslotte zet te hij zijn schoen onder prachtig voorbereidend werk van mede- aanvaller Peter Zonneveld. „Iedereen liet zijn vent lopen," baalde Dick Suiker, „zodat KMD de ruimte kreeg om te scoren. De doelpunten waren niet eens te wijten aan de verdedigers. De ver dediging kreeg te maken met een overschot aan tegenstanders om dat de aanvallers en middenvel ders hun vent lieten gaan. Er ver zaakten spelers en daar profiteer de KMD van. Zo'n vijf of zes spe lers dachten met wat minder inzet te kunnen spelen en danben je di rect de lui." Met Mare Maatsen ais derde aan valler trachtten de Vlaardingers uit alle macht de opgelopen scha de te verhelpen. Een doelpunt van Mare Maatsen bracht nog even hoop. Verder liet Karei Duindam, de ervaren goalie van KMD, HVO niet komen. Stijlvol tikte hij een vrije trap van John Sam-Sin, een middenvelder met veel techniek maar te weinig rendement, uit de bovenhoek en ook zijn reactie op een inzet van Jorden Westerhout was bekwaam. Misschien dat sommige spe lers," zocht Dick Suiker naar oor zaken van de nederlaag, „toch te makkelijk dachten over deze wed strijd. Natuurlijk is het wel een nadeel dat we zeker vijf weken niet hadden gespeeld. Het is ge woon niet prettig om zoveel wed strijden achterstand te hebben. Ik hoop dat nu duidelijk is dat je geen wedstrijden op één been kunt winnen. Er zal op de training harder gewerkt moet worden. De spelersgroep is perfect, maar niet alleen de partij op zaterdag telt. Je loopt niet zomaar de eerste klasse binnen." HVO-KMD 24(1-0). 41. Jorden Westerhout 1-0, 57. Jeroen van der Wel 1-1,60 Jeroen van der Wel 1-2,61. Jeroen van der Wel 1-3, 64. Jeroen van der Wel 1-4,74. Mare Maat sen 24 Bijzonderheden: Scheidsrechter Cor Verbree (Naaldwijk) gaf geel aan KMD- speler Joost van der Waard cn Chns Latu penssa van HVO. HVO:Stnjbos, Hartog, Langhorst Bc Latuoenssa. Westduk (69 Maatsen), Sam- Sin,Van der Lugt, Buitendijk (75 VanOos- tenWesterhout, Korsten KMD: Duindam, Kooy, RooboL holsteijn. Kolenbrander, Van der Waard, Van der We tering (72. Boutkan). Verkade, Zonneveld (78. Hollaar), van der Wel, Van Rossum Door Bas van den Berg SchiedamHet in de vierde divi sie voor lijfsbehoud strijdende TSF had zelfs vier mannen opge roepen om de zwakke serie tegen streekgenoot Maassluis een halt toe te roepen. De Schiedamse badmintonners, onder aanvoe ring van Reza Tazari, slaagden daarin cum laude: 7-1. Tazari, de 30-jarige speler van In donesische afkomst had aan twee sets (17-16 en 15-13) voldoende om zijnMaassluise opponent tot over gave te dwingen. Reza Tazari, ooit Vlaardings badmintonkampioen, zegevierde daarna ook met inval ler Trino Djadjdi in het mannen- dubbel in 15-11 en 15-13. „Een overwinning was nodig om uit de degradatiezone tc blijven," trok Tazari de conclusie. „Een af doende verklaring voor de neder lagen heb ik niet. Wel is het zo dat de kwaliteit van de vloer van de hal in Kethelhage een belangrijke rol speelt in mijn prestaties. TSF heeft toestemming van de bond gehad op een tapijtvloer de com petitiewedstrijden te spelen, maar ik vind hem te stroef en hij veroorzaakt snel blessures. Ik speel liever op een vloer waar je op kan glijden. Daarom denk ik er hard over volgend seizoen naar een andere club te gaan. Ik ben overigens niet zo'n speler die lang bij een club blijft." Toestemming Bestuurslid Wouter Perreyn vindt de kwaliteit van de vloer nogal meevallen en beroept zich op de toestemming van de bond op een tapijtvloer te spelen. „Van door slaggevende betekenis in Kethel hage te spelen is dat we op dins dag- en vrijdagavond alle leden bij elkaar hebben. Dat komt de saamhorigheid ten goede'en er is Reza Tazari in actie namens TSF tegen Maassluis. Het Schiedamse TSF won de derby In de vierde klasse met 7-1, waardoor het een forse stap zette naar handhaving. Foto Peter woikenboer sprake van een clubleven. Overi gens is het niet zo dat alle leden iedere week trainen. Soms zie je leden een paar weken niet. Er is natuurlijk geen enkele verplich ting te trainen. De belangstelling voor badminton in Schiedam is echter zo groot dat we bij de jeugd een wachtlijst hebben ingesteld. We hebben zo'n 160 leden. Daar entegen kunnen we bij de senio ren nog spelers gebruiken. Om degradatie te voorkomen hebben we ons als doel gesteld na Maas sluis ook thuis tegen Induna en BCR G zo sterk mogelijk voor de dag te komen, Als we deze wed strijden winnend afsluiten, is het seizoen, dat eind januari al ein digt, toch nog geslaagd." Reza Tazari is in Djakarta gebo ren. Toen hij negen jaar geleden naar Nederland kwam, werd hij lid van DVO'65 in Vlaardingen. Daarna stapte hij over naar Garu- da Putina (De Witte Adelaar) en Refoba. ,3ij deze club was ik meer recreant dan competitiespe ler," zegt hij zelf. „Inderdaad ver sloeg ik drie jaar geleden bij de strijd om de Vlaardingse badin- tontitel Remco Hakhoff. Ik zie mezelf meer als een dubbel- dan een enkelspeler. Daar komt het aan op conditie en die bezit ik in mindere mate. Ik train maar een keer in de week en soms helemaal niet. Dat komt ook mijn reacties niet ten goede. Bij meer trainin gen zal ik hoger dan de vierde di visie kunnen spelen. In het begin van het enkelspel liep het voor treffelijk en nam ik een grote voorsprong. Daarna dacht ik er te makkelijk over en werd het duel nog spannend ook." Na Reza Tazari wonnen ook Ge- raldine van der Geest (11-9,11-3) en Trix de Boer (11-7,11-9) hun partijen. In het damesdubbel wa ren Geraldine van der GeesfTrix de Boer in 4-15,15-5,15-9 te sterk. In de mix zegevierde Prino Djadj- di/Trix de Boer in 15-9,15-5 en kwamen Geraldine van der Geest/ Wouter Perreyn tot een driesetter: 14-15,15-1,17-13. Vlaanfingen „We hebben gewoon keihard de wind tegen. Maar als ik zie wat voor een veldspel we tegen Deltasport hebben laten zien, dan heb ik er het volste vertrouwunin dat we erbovenuit ko men." Schiedammer Henk Salari, trainer van Ex celsior Pemis, wanhoopte zaterdag na de 3-1 ne derlaag tegen Deltasport niet Kees Bouman, de assistent van Deltasports trainer Ton Pattinama was veel uitbundiger in zijn betoog na de winst „Ja, het gaat lekker zo. Tem heeft al gezegd dat we het zo voorlopig blijven doem ik op de bank en hij langs de lijn. Het levert ons immers succes op." Bijgeloof. Zelfs Pattinama, voormalig profvoetbal ler, heeft bet Noodgedwongen moest,de oefen- meesterde afgelopen twee duels van achter het hek bekijkfin omdat hij door deKNVB twee wed- strijdm met ct^ vmi de eersteklasser mocht optreden. Juistdie iwée ddrëb Werden iri wifiit omgezet en dat is voor 'Patti' aanleiding Bouman. op zaterdag het Veldwerk' te laten doen. - Bouman had Deltasport gewaarschuwd voor hek kensluiter Excelsior Pemis. Jkheb de spelers op het hart gedrukt niet te makkelijk over Terms' te denken, maar toch gebeurt hetdan dat we niet 1-0 achterkomen," doelde hij op de openingstreffer van Wesley van der Zalm in de derde minuut Nog voor de rust trok Jaouad Fertoute de stand gelijk. Dennis van Oostrom maakte er zo'n twintig minu ten na de thee op aangeven van Jaraovan de Wil de 2-1 van.' Tien minuten voor tijd moest Excelsior Pemis- speler Ulrich Watson met rood de douche onder na een stevige overtreding, maar nog gaf de for matie van Henk Salari niet op. Pit hield Excelsior op de been door een buitenkansje voor Jamo van de Wilde onschadelijk te maken; maar niet veel la ter moest hij dan toch capituleren. Van de Wilde was nu wél trefzeker. Plotseling gloorde er weer een sprankje hoop voor de Pemissers toen Bartbo Westerdijk een straf schop veroorzaakte. Sluitpost Manuel Teixeiro koos echter de goede hoek en graaide de inzet van Chris Kloppenburg uit de benedenhoek. Door de nederlaag werd 'Pemis* nog verder in de ellende gedrukt, want de ploeg staat met 6 uit 10 onder aan. Deltasport (8-11) staat er stukken beter voor. Vlaardingen Lang dacht Zwalu wen een overwinning op de con duitestaat bij te kunnen schrij ven. Het reeds in de tweede mi nuut door Dennis Banffer ge scoorde doelpunt werd geruime tijd gekoesterd, totdat TOGR te genstander Zwaluwen onder ster ke druk zette. Het leverde de voet ballers van trainer John van Dig- gele twee doelpunten en dus drie punten op: 1-2. Voor aanvang van het duel werd een minuut stilte in acht geno men ter nagedachtenis aan de af gelopen week overleden Chris Veth. He+ 23-jarige lid en jeugd- trainer van Zwaluwen overleed aan een ongeneeselijke ziekte. Nauwelijks had het beginsïgnaal geklonken, of de bal lag al achter TOGR-dwlman Ruud Boesson Zwaluwen-aanvaller Dennis Banffer schampte een voorzet met het hoofd, waardoor de ver keerd uitgekomen doelman werd gepasseerd. Niet veel eerder was de thuisploeg door het oog van de naald gekropen toen TOGR'er Antonio Garcia Mendes plots voor doelman Tobias Duifhuizen ver scheen. De sluitpost pareerde de inzet echter stijvol. Zwaluwen ging bij de rust met 1-0 aan de leiding, maar die voor sprong was gefiatteerd. TOGR had namelijk diverse scoringsmo- gelijkheden onbenut gelaten. Garcia Mendes was in kansrijke positie weer op Duifhuizen gestuit en Hans Staas kopte een vrije trap tegen de dwarsligger. Maar ook Zwaluwen was dicht bij nog een treffer. Stefan Geldof spurtte recht op de TOGR-sJuit- post af, maar mikte tegen de kee per in plaats van in het doel. In de tweede episode had Zwalu wen de marge ruimschoots kun nen verrruimen, ware het niet dat Fransisco dos Santos, Stefan Geldof en Michel de Krieger het vizier niet op scherp konden krij gen. Tot twaalf minuten voor tijd leek er voor de Vlaardingers geen vuiltje aan de lucht, totdat in zo wel letterlijke als figuurlijke zin donkere wolken zich samenpak ten boven het complex aan de Zwaluwenlaan. Daaruit vielen niet alleen regendruppels, maar ook doelpunten. Eerst bracht in valler Daniël Moreno Borgers TOGR langszij en met nog vijf mi nuten op de klok maakte Brian Caïro er warempel nog 1-2 van. Door de nederlaag blijft Zwalu wen, waarvan Erwin van der Lee en Marco Bosselaar evenals de TOGR'ers Hans Staas, André Lin- gen en Stef Nauwels geel kregen, in de onderste regionen van de eerste klasse B bungelen. Lisse Rozenburg, zaterdag de tegenstander van Excelsior Maassluis, mag dan hekkensluiter (9-1zijn in de hoofdklasse A. toch waarschuwt trainer Eric Gudde voor een gemakzuchtige instelling. Afgelo pen weekeinde won "Maassluis' metVl van FCLisse, maar helemaal tevreden was Gudde nou ook weer niet over zijn manschappen. „We zijn," wond hij er geen doekjes om, „absoluut te slap gestart. Alles lukte net niet en we leden veel dom balverlies. Na de rust kon de ploeg wél de kracht opbrengen om de duels te winnen. Als iedereen zyn taak uitvoert en we winnen de duels, dan komen de kwaliteiten vanzelf naar boven. Het duel zaterdag te gen Rozenburg is een derby en blijft een derby, dus wordt het niet makkelijk voor ons. Weer zo'n zwakke start kunnen we ons niet permitteren." Mario Biervliet maakte in de eerste rondgang dank baar gebruik van de Maassluise slapte en gaf doel man Rob Grauwmeijer al in de negende minuut het nakijken. Nog voor de rest bracht Manuel Monteiro. clubtopscorer met acht treffers. Excelsior op gelijke hoogte. „Maar ondanks ons slechte begin kregen we ook enkele goede kansen (Dave Vermaas, Monteiro; red.), net als FC Lisse, dus wat dat betreft waren de ploegen de eerste helft in evenwicht. Vermaas was na de thee wél trefzeker en hsj schoot Excelsior op een 2-1 voorsprong. Invaller Raymond Kraaybeek, naast Robert Visser opjie bank, bepaalde de eindstand. Kraaybeek viel lekker in. Hij was nog geen minuut in het veld of hij stelde Vermaas in staat te scoren en vijf minuten later wist hij ook zelf het net te vinden. Gudde: „We hadden net zo goed meer goals kunnen maken, want Vermaas bood Robert Visser, Raymond Kraaybeek en Manuel Monteiro nog enkele goede kansen, Ook moet ik zeggen dat onze keeper Rob Grauwmeijer ons net na de rust tol twee keer toe met prima reddingen op de been heeft gehouden." Excelsior Maassluis-speler Hans Jórgen Nicolai kreeg een gele kaart. „Shirtje trekken," baalde Gud de. „Een zeer dubieuze kaart." Voetbal derde klasse Vitesse Delft-PPSC 3-1 (2-11. „We hebben geflateerd ver loren. want eigenlijk waren wij toch beter," luidde het oordeel van assistent-trainer Jan 't Hoen na de nederlaag PP'er Ene van Harmelen zorgde met een afstandsschot voor de 0-1 voorsprong. Nadat Vitesse vanaf elf meter langszij was gekomen, kwam PPSC door een inschat tingsfout van keeper Dennis Zwaan met 2-1 achter. Uit eindelijk betekende een goed uitgevoerde counterde 3*1 voor de Delftse gasteheren. CION-Jodan Boys 1-3 (1-1). De wedstryd begon voor CION al met een domper omdat keeper Ene Faassen tij dens de wamung-up geblesseerd raakte. Hij stapte tn een putje en verdraaide daarbij zijn knie. Zodoende moest re servekeeper Jan Buijs de plaats onder de lat innemen. Na een vroege 1-0 achterstand nam John van Spronsen de gelijkmaker voor zijn rekening De aanvaller joeg vanaf links de bal hard in de rechterbovenhoek. „In de tweede helft kwamen wj na een vrije trap met 2-1 achter, waar door we ei genlijk te veel naar de gelijkmaker gingen zoe ken," blikte CION*trainer Arwin Verburgh terug Jodan Boys wist de ontstane ruimte te benutten en schoot de 1-3 in het doel. ClON-speler Michel Verschoor zag geel. Soccer Boys-MW27 0-2(1-5). „We hadden zelis met dub bele cijfers kunnen winnen, als de jongens niet zo non chalant waren geweest," was trainer Cor van Hoeven na de wedstrijd redelijk tevreden, Yuri Pauwels opende de score: 0-1waarna Arno van Nierop met dne schitterende doelpunten de stand op 04 bracht. Na een lange solo zet te Marlijn van der Sar ploeggenoot Mikos Gouka voor het doel. 'Goukie' twijfelde met en het de 1*5 aantekenen. Vierde klasse Hoekse Boys-DUNO 2-1 (0-1). Gestaakt Drie minuten voor het eindsignaal werd de wedstrijd gestaakt wegens een blessure van scheidsrechter Remon Theuns. On danks het feit dat er een andere arbiter aanwezig was op het complex, wilde DUNO niet verder spelen. Na een 0-1 achterstand wisten Arthur van Wieren (1-1) en Barry Knipscheer (2-1) het tij voor Hoekse Boys te keren. De Hoekers Barry Knipscheer en Martijn Hoekman werden op geel getracteerd. TSB-GTB 1-2 <1-1). Ondanks een vroege 1-0 voorsprong wist TSB thuis niet voor een overwinning te zorgen, TSB kwam op voorsprong dankzij Tom Glimmerveen, die na een voorzet van ploeggenoot El co Claus de bal hard ach ter de keeper kopte. Barry Schoenmakers zorgde voor de gelijkmaker van GTB, waarna de Schiedamse bezoekers gedreven naar de overwinning op zoek gingen. Nadat GTB aan de leiding was gekomen (1-2), wist TSB het spel niet meer naar eigen hand te zetten. Vijfde klasse DRGS-Zwammerdam 2-3 (2-1). DRGS kwam in de eerste helft op vooispong door een afstandsschot van Michael Schoenmakers, die voor het eerst weer meedeed na van zijn beenbreuk hersteld te zijn. Hij scoorde daarna ook nog eens vanaf elf meter 2-0. Na de rust konden de man nen van trainer Mario Krabbendam ondanks diens waar schuwingen de 2-1 voorsprong niet vast te houden. „De had de jongens gewaarschuwd voor de eerste vijf minu ten in de tweede helft. Vervolgens staan er achterin drie man te slapen en gebeurt juist dat waarvoor ik al waar schuwde," was Krabbendam na de wedstrijd ontevreden. Na de snelle 2-2 ging Zwammerdam uiteindelijk met de overwinning aan de haal. HSC-Aarlanderveen 1-2 (1-0). Ondanks veel kansen in het begin van de eerste helft, waaronder een aantal scho ten op de pa».l en op de lat van HSC'er Hans Voets, bleef HSC met lege handen achter, HSC kwam nog wel op voorsprong door Ferdy Autar. Aarlanderveen kwam langszij door een mooi uitgevoerde vrije trap, waarna HSC de draad kwijt raakte. HSCer Mario Donkerschoot kreeg een gele kaart. Tjoba-KV Vlaardingen 19-12(94). In Goes liep Vlaardin gen tegen haar tweede zaalnederlaag aan. Het zwakke optreden van de eerste helft kon niet meer worden recht- gebreid. Vooral het sterke spel van de Tjoba-vrouwen, versterkt met twee voormalige PKC-speelsters, gaf de doorslag. DKV-ODO15-20 (9-11), De Maaslanders hadden het voor al in de eerste helft te stellen met het lastige DKV. Het grote pluspunt van het duel was volgens ODÖ-coach Wim van Renesse dat beide vakken bijdroegen aan de score. De meeste treffers kwamen van Mary Peüikaan (5), Jacco Glerum (4) en Patrick Zeebregts (4). CKC Maassluis-KOAG 14-16 (7-9). Het spelen in de eerste klasse valt Maassluis vooralsnog niet mee. Ook het door gewinterde KOAG toonde op de beslissende momenten meer koelbloedigheid. Paul van der Zee was met vier treffers topscorer, RWA-Oranje Nassau 13-15 (7-8). Tegen RWA boekte Oranje Nassau haar tweede overwinning van het prille zaalseizoen. Een snelle 0-5 voorsprong vormde een prima basis voor de op dreef zijnde Vlaardingse ploeg. Aijen Meijer was op dreef met vier rake schoten. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sport redactie van deze krant, post bus 373, 3100 AJ Schie dam. Bellen kan ook: 010-2732700 (fax; 010-4265227). DINSDAG 1 DECEMBER VOETBAL (onder 23): 19.30 WK-HWD, 19.30 VOC-Zwa- luwen. 19.30 RVVH-Deltasport.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8