SWSMC rolt ADO Den Haag op A ÜPJÈËk mül Daphne Uyterlinden moet in extremis buigen Amilcar dos Santos goed op schot met drie treffers SVDPW verzuimt tegen Demos het doelsaldo op te vijzelen rtSfei s A 65# 'Ouwetjes' van DRGS doen het nog best Etienne Gobbel weggestuurd Scheidsrechter wacht op thee Voskamp gokt en verliest Sportinstituut Schièdtam^ wmt NK m Den - Tafeltennissers TOG ongeslagen kampioen Rotterdams Dagblad «rJS. #ÏSl X® a»?. 4?» l»?k fa® Maandag 30 november 1998 V®, VM(f fd Schiedam DRGS-voorzitter Joep den Brinker werd gisteren aangenaam verrast. De preses kwam terug van een korte vakan tie in Spanje, spoedde zich naar Harga en zag zijn ploeg in de der by tegen Ursus met 2-1 winnen. Het duel begon later omdat de scheidsrechter in de veronderstel ling was dat het veld was afge keurd. De man werd gebeld door het bestuur van DRGS en subiet spoedde hij zich alsnog naar Schiedam. Daar werd de wed strijd op het tweede veld afge werkt omdat het pas gerenoveer de boofdveld onbespeelbaar was. Door een doelpunt van Edwin Boogaard kwam Ursus aan de lei ding. Nauwelijks een minuut la ter trok Dino Sarris de stand ge lijk. Sarris was één van de 'ouwet jes' die waren opgetrommeld om dat de vaste waarden Edwin en Rogier Molenaar, Marco Verspuij en Hennie van Dam om uiteenlo pende redenen afwezig waren. De oudgedienden van DRGS doen het nog goed, want ook Kees van Os wist het doel te vinden en bezorgde zijn ploeg zodoende de drie punten. Fraai was het alle maal niet, maar de spanning ver goedde veel. Gele kaarten waren er voor Raymond Verspuij, Kees van Os (DRGS) en de Ursus-spe- lers Mario Krommenhoek en Ed win Boogaard. Henk de Maar (Ur sus) kreeg geel én rood. Schiedam De handballers van DWS zijn wederom tegen een ne derlaag aangelopen. De Schie dammers gingen zaterdagavond tegen DES met 22-20 onderuit en hielden een r.are nasmaak over aan de verliesbeurt, vooral omdat Etienne Gobbel tijdens het duel met rood werd weggestuurd we gens het onderuit schoppen van een tegenstander. Gobbel was niet de enige die op rood werd getracteerd. Ook doel man Marcel Nieuwland, die ge wisseld was en op de bank zat, kreeg als antwoord op zijn com mentaar op de leiding, rood te 2ien. Tweede doelman Pim Ktin- gers kweet zich overigens uitste kend van zijn taak. Aanvankelijk gingen de partijen gelijk op, maar na een chaotische fase keek DWS bij de rust plotse ling tegen een 12-7 achterstand aan. Geruime tijd behield DES een voorsprong van vier punten, totdat het duel als gevolg van di verse dubieuze arbitrale belissin- gen uit de hand dreigde te lopen. Ondanks de vele tijdstraffen die DWS moest incasseren, kwam de Schiedamse formatie sterk terug tot 21-20. DES had daarna aan een break-out genoeg om de winst vei lig te stellen. - VDL heeft de absen ties van Leen Muis en René Ver hagen in de uitwedstrijd tegen GLZ gisteren niet op kunnen van gen. Het duel eindigde onbeslist: 0-0. Verhagen tobt met de rug en Muis heeft een nekblessure. Beide aan vallers werden vervangen in de voorste linie door Ruud den En gelsman en Meivin Muller. Door het doorschuiven van Muller was er een plek in de basiself van oe- fenmeester Rob Schalke voor TopcuHij was het ook die de bes te kans op een voorsprong kreeg. Zijn inzet verdween echter over het doel van de thuisploeg. De rust duurde maar liefst vijfen twintig minuten. Terwijl beide formaties al tien minuten op het speelveld klaar stonden voor de hervatting van de wedstrijd, zat de arbiter nog altijd in zijn kleed kamer. De leidsman was ontevre den omdat hy geen thee had ge kregen. Na het oponthoud kabbelde de wedstrijd voort, met een bedenke lijk niveau. De Maassluizers San- der Bouman en Richard Schip pers kregen een gele kaart. Kwintsheul „Gegokt en verlo ren." Zo omschreef Hoek van Hol- land-oefenmeester Johan Vos kamp de 5-1 nederlaag van zijn ploeg tegen Quintus. De Hoekers hadden voor de rust hel betere van het spei, maar he pen tegen twee zeer scherp uitge voerde counters op: 0-2. Na de thee bracht de Hoekse Duitser Frank Malzer de spanning terug: 1-2. Met vier spitsen werd het doel van Quintus bestookt. Zoals zo vaak vielen de doelpunten aan de andere kant. Jeffrey Smits kreeg twee keer geel en kon vroegtijdig onder de douche. Door Mikos Gouka Schiedam Een lesje in doel treffendheid. Dat kreeg het jonge ADO Den Haag op Har- ga van een ontketend SWSMC. Op een zeer goed bespeelbare grasmat boekte de fusieclub een knappe en belangrijke 5-1 zege. De Schiedammers kunnen daar door weer omhoog kijken op de ranglijst. De ploeg van Guus Haak kende de belangen die meespeelden. Om mee te kunnen blijven doen in de strijd om de bovenste posi ties was een overwinning onont beerlijk. Daarom was het voor de Schiedammers een tegenvaller dat Marco Sas niet speelklaar was. De start van de wedstrijd was vol ledig voor de bezoekers. De Hage naars domineerden met snel cir culatievoetbal waarbij vooral ex- prof Frans Danen zich deed gel den. De Haagse openingstreffer was dan ook verdiend. Een fraaie actie van Rodney Asante, die Lio nel Eersteling op de achterlijn zijn hielen liet zien, werd door de geblokte Curtis Martels langs John Bos geschoten: 0-1 Direct daarop bewees de voorhoe de van SWSMC over levensge vaarlijke pionnen te beschikken. Eerst stuitte Amilcar dos Santos nog op sluitpost Sebastiaan van de Ende, maar direct daarna was het raak. Een fraaie stiftbal van de voet van Dos Santos belandde in het net: 1-1. Een fractie later ver trok Dos Santos weer richting het vijandelijke doel. In buitenspel positie aangespeeld, wachtte de defensie van ADO Den Haag te vergeefs op het fluitsignaal. Dos Santos aarzelde niet en schoof het lederen monster in het doel: 2-1. Vanaf dat moment nam de thuis ploeg het duel definitief in han den. ADO Den Haag schikte zich noodge dwongen in de ondergeschik te rol Toen Amilcar dos Santos ook de derde treffer over Van de Ende had gestift, leek het dan ook een makkelijke middag te worden voor de Schiedammers. Daar had Curtis Martels verande ring in moeten brengen. De spits van de bezoekers, vakkundig aan banden gelegd door Herman Zoetmulder, kreeg via een goed koop gegeven strafschop een bui- SWSMC-speler Amilcar dos Santos in duel met twee Haagse tegenstrevers. De Schiedamse spits trof driemaal doel in het duel met ADO Den Haag. Foto Peter Molkenboer tenkansje om zijn ploeg weer in de buurt van SWSMC te schie ten. John Bos verrichtte op dat moment zijn belangrijkste red ding van de middag. Via de vin gertoppen van de doelverdediger zeilde de bal tegen de paal. Formaliteit De tweede helft was daardoor een formaliteit. De Schiedammers controleerden het spel en zorgden op gepaste momenten voor een versnelling. Eerst tikte Alberto Baptiste de Lima fraai een goede actie van Dos Santos in de korte hoek (4-1), Later schoot aanvoer der Jan Brokling de vijfde treffer tegen de netten. Tevreden lachend keek oefen- meester Guus Haak terug op het duel. „Het was een duidelijke overwinning. ADO Den Haag heeft best een goede ploeg, maar het is een formatie in opbouw. Wij hebben een paar jongens lopen die heel efficiënt met de kansen omgaan. Vandaag was Amilcar dos Santos heel sterk. Ik vind wel dat we beter kunnen voetballen dan dat we vandaag hebben laten zien. Men mag echter niet verge ten dat we al weken geconfron teerd worden met afgelaste wed strijden. We hebben totaal geen ritme. Volgende week gaan we naar ADO Den Haag toe. Na tuurlijk krijgen we dan te maken met een getergde ploeg. Niemand wil verliezen en zeker niet met 5- 1," aldus de vrolijke oefenmees- ter. Door de chaotische stand - bijna alle formaties hebben een ver schillend aantal wedstrijden ge speeld- is de ranglijst wat on overzichtelijk. De Schiedammers hebben dertien punten en staan veilig in de middenmoot. SWSMC mag voor de winterstop eigenlijk geen steek meer laten vallen om de eerder opgelopen schade te herstellen. De formatie van Guus Haak verloor namelijk al drie duels. Het wordt op Harga niet onder stoelen of banken ge stoken dat SWSMC op gaat voor de titel. Met spitsen van het kali ber Dos Santos en Lima, een sterk middenveld met Edwin Berve- ling. een spelverdeler als Jan Bro kling en een uitstekende sluitpost als John Bos is dat geen overdre ven doelstelling. SWSMC-ADO Den Haag 5-1 J-l). 8. Curtis Martels 0-3,12. Amilcar dos Santos I-t, 14. Amilcar dos Santos 2-1, 38. Amilcar dos Santos 3-1,83. Alberto Baptiste de Lima 4- 1,80. Jan Brokling 5-1* SWSMC: Bos, Eersteling, Zoetmulder, Brokling, Bozkurt, Berveiing {73, Hart man), Dos Santos, Babecan (44. Binm), Li ma, Xantbopoulua (81. Van Boeren), Galma deSousa- ADO Den Haag: Van de Ende, Linger, Da nen, Memer.Van Dijk, Kuiper, Van Vianen, Silvio Mansveld, Mario Mansveld (57. Ver- wey), Martels (79. Droppert), Asante (36. Glaudemans). Dsn Bosch De judoka's can Schiedam hebben zaterdag het NKtoOr tésÉI he- ren onder 17 jaar op hun naam gesetawe&Oe W"! tonale titel werd in sportcentrum De Massjoart in Den Bosch op overtuigende wiiro gegrr-pea. De eerste partij tegen' sportschool Jfijsterbosdi werd eenvoudig raet ff-1 gewonnen ei» tegen Judo Eyu Friesland viel de score nog hogérjat: 79, Ook de halve finale, tegen Kenamju uit Hssaiein wérd gewonnen (6-1) waarna in de eindstrijd defaraa- tie van Chris de Korte uit Hoogvliet njoe*twort!-m:> uitgevochten. V- Het team van trainer Althui den HajnerjJiötMn- de uit Byron en Jeffi-ey Schippers, Dogan TekinJJarco Schaap, Baym®:. Schuurink, Nick Hamtsen, Mark Boom enlrvin- bgDengelregevierdemet3-1. Nataseha van Grap takte in het NKdmnes-semo- ren(!) de bronzen medaille. Een opvallende pres- tatie want Van Gurp is pas 15 jaar. Door Pim van der Helm Schiedam 'Ome Joop, ome Joop', galmde het door de kantine van SVDPW na afloop van de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen stadgenoot Demos. 'Ome Joop Beukers kon tevreden zijn: zijn ploeg wist zich, na tachtig minu ten lang het duel gecontroleerd te hebben, cL ie punten rijker. „Maar het was een slechte wedstrijd van onze kant," zwakte SVDPWs be stuurslid de tevredenheid af. Het manco bij de thuisploeg zit 'm in de afwerking. 'DPW-trainer Rob van Vliet: „Na het vertrek van Robin Voets zaten we toch wel met een probleem. Jongens als Dave van der Hurk, die er nog niet helemaal is, Ivan van Tessel, die moeite heeft met het niveau (hij is afkomstig uit het vierde elf tal van GTB, red.) en Berry van Dien, die een jaar lang niet ge voetbald heeft, kunnen het gat dat Voets achterliet wat scoren be treft, nog niet volledig opvullen." Van Vliet, die onder andere Hen nie Rigters uit de ploeg liet ('Hij heeft de afgelopen week niet ge traind'), zag zijn team in de eerste rondgang de opponent vastzetten op eigen helft, doch het veldover- wicht vertaalde zich in slechts één doelpunt Dave van der Hurk rondde Berry van Diens goed ge plaatste voorzet af door de bal in sfc. - -■ Demos-speler Poter Monster (6) verlaat het veld nadat hij een rode kaart heeft gekregen. De mid denvelder schopte SVDPW-speler Martijn van Deventer, terwijl de bal niet In de buurt was. Fotopeter Molkenboer door hem, zonder dat de bal in de buurt was, een schop te verkopen. Vreemd genoeg was het Demos dat vervolgens het heft in handen nam. David Almeida Victoria had zelfs de gelijkmaker op zijn schoen. Op twintig meter van een leeg doel zag hij kans de bal aan de verkeerde kant van de paal te de verre hoek te schuiven, waar door SVDPW met 1-0 aan de thee ging- Cruciaal moment in het tweede bedrijf was de terechte rode kaart voor Demos-speler Peter Monster. De middenvelder van de bezoe kers trachtte uit frustratie verhaal te halen op Martijn van Deventer deponeren. Berry van Dien kopi eerde van der Hurks treffer voor de ploeg van Rob van Vliet en te kende de 2-0 aan, ditmaal kwam de voorzet van de voet van Jaco Verhoeven. Demos toonde veerkracht en werd daarvoor beloond met een doelpunt van aanvoerder Martin Groenhorst. Wisselspeler Sedarr Ternizkan zette voor vanaf de ach terlijn en Groenhorst haalde ver nietigend uit: 2-1. Hoewel de be zoekers kansen op de gelijkmaker kregen, was het toch SVDPW dat de wedstrijd terecht in haar voor deel besliste. Scheidsrechter van Gerdingen zag zich genoodzaakt de bal op elf meter te leggen nadat Groenhorst Dave van der Hurk had gevloerd. De voor Martin Ver meulen ingevallen Hennie Rig ters verzilverde het buitenkansje. „Even dacht ik dat we 2-2 zouden maken," blikte Demos-trainer Henk van Loenen terug, „eerder dan dat het 3-12ou worden. Over de gehele wedstrijd genomen hebben we het moeilijk gehad en hebben we verdiend verloren. Waarschijnlijk ligt onze matige eerste helft aan het feit dat we zo lang niet konden spelen." SVDPW-Demos 3-1 (141). 21. Dave van do- Hurk 1-0,64. Berry van Dien 24), 72. Martin Groenhorst (2-1), 89, Hennie Rigters 3*1 (strafschop). Bijzonderheden: SVDPW- speler Said Ozkan en Demos-speler Danny Lopez Correia kregen geel, Rood was er voor Peter Monster van Demos. SVDPW: Tetlero, Ozkan, Van Oers, Van De venter, De Jong, Verhoev, Knoops (78. Van Bommel), Van Tessel Van Dien, Vermeu len (53. Rigters), Van der Hurk. Demos: Leogadio, Yasar,Yildim, De Nativi- dade Ramos, Ferreiro, Monster, Groen horst, Lopez Correia, Saad (82. Ucer), Mssy- eh(46.Temizkan) Door Bas van den Berg Maassluis Keepster Daphne Uyterlinden bleef lange tijd versuft en verslagen op de grond zitten. Lang, heel lang in het hoekey- duel tussen Evergreen en Breda slaagde de 19*jarige doelvrouwe er in Breda van scoren af te houden. Heldhaftig pareerde zij keer op keer de Brabantse doelpogingen. Vijf minuten voor het einde ging het echter on verwacht fout De Maassiuise ploeg verloor steeds meer de greep op het middenveld en waar beide ploegen zich al verzoend had den met een doelpuntloos gelijkspel, joeg Sabina Jongwang de bal onhoudbaar langs Uyterlinden: 0-1. De vreugde bij de Brabantsen was groot en viel te begrijpen. Breda was completer, had speelsters die beter op elkaar waren inge speeld en speelde veel sneller hockey. Ook trainer Remco Ouwerkerk realiseerde zich dat het bij Breda allemaal een tikje profes sioneler er aan toe ging. „Natuurlijk is het jammer op de valreep te moeten verliezen, maar de tegenstanders waren individueel beter en als ploeg ge vaarlijker. Het is jammer dat wij nauwe lijks aan aanvallen toekwamen. Ook slaag den we er niet in onder druk de rust op te brengen om te trachten met goede passes uit te breken." De thuisclub werd vanaf het begin weinig rust gegund. Drie strafcomers met harde schoten waren het gevolg, die allen door Daphene Uyterlinden werden gestopt. Dat gaf Evergreen zoveel moed, dat halverwege aanvalster Esther Mittertreiner op aange ven van Liwida van den Oever een ogen- i schijnlijk niet te missen kans kreeg. In plaats'van de bal hard in te schieten, gleed zij uit. Kort daarop had ook Desiree Korpel haar vizier niet op scherp staan toen zij al leen uitbrak. Wanneer de kans zich voordeed speelde laatste 'mar.' Liane van Hassel voor haar verdediging. Zij dichtte daardoor het gat op het zwak bezette middenveld, maar er kwa men geen aanvallende impulsen uit voort Gênant Deel twee leek een kopie van de eerste helft te worden, maar het spelbeeld veranderde snel. Breda werd sterker en de thuisclub moest steeds meer terrein prijsgeven. Het was af en toe gênant om te zien dat de Maassiuise vrouwen nauwelijks meer tot een goede pass in staat waren. Alleen als de zusjes Laura en Brigitte Dossin zich met het spel bemoeiden, was van enig gevaar sprake. Enkele malen penetreerde Brigitte Dossin met de bal aan de stick richting het doel van Breda, maar er kwam nauwelijks een schot van betekenis uit. In de laatste vijf minuten gebeurde het on vermijdelijke. waar trainer Remco Ouwer- kei k zo bang voor was. De bal gleed door de defensie van Evergreen en Sabine Jongwang liet de keepster van Evergreen verslagen achter: 0-1* De 19-jarige keepster, studente medicijnen op de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam, had een betere waardering voor haar optreden verdiend. Door deze nederlaag blijft Evergreen in de eerste klasse A nog net boven Zwart Wit en Tempo. Als de situatie onderaan niet veran dert, degraderen beide clubs. 1 Maassluis De promotieklasse was te hoog en de tweede klasse te laag. Dus ligt het voor de hand dat TOG in haar huidige samenstelling in de eerste klas se thuishoort. In de eind januari startende voorjaars competitie komen de Maassiuise tafeltennissers weer uit op dat niveau. Het afgelopen weekeinde werd TOG ongeslagen kampioen in de tweede klasse van het district Hol land West. Alle tien wedstrijden werden door het uit Frans PleijsieT, Roland Godthelp, Ferry Baretta en Ivar Westerholt bestaande viermansteam in winst omgezet. De 'kampioenswedstrijd' tegen Spnnt 4 in de Olympiahal door Pleijsier, Baretta en Godthelp met 10-0 gewonnen. Twee jaar terug promoveerde TOG uit de eerste klas se naar de promotieklasse. Dat niveau bleek een maatje te groot, waarna TOG zich ook in de eerste klasse niet kon handhaven. Dat kwam door de sterke indeling die er door het samenvoegen van de afde ling Rotterdam en Der Haag in Holland West tot stand was gekomea Dat TOG in de tweede klasse niets te zoeken had, is inmiddels bewezen. Voetbal vierde klasse Fortuna Vl-VOC 5-2 (3-0). De ploeg van trainer Hans Schop nestelde zich stevig in de top van de vierde klasse G door het Rotterdamse VOC met 5-2 naar huis te sturen. De goede eerste helft met doelpunten van John van de Belt, Ronald Nelemans en Cor Hermans lag aan de over winning ten grondslag. Arie Tol mikte nog in eigen doel maar Mare Hoog (geel) bracht de marge weer op drie. De VOC-treffer van Alvin Post werd door John van de Belt met de 5-2 beantwoord. Aeolus-Excelsior '20 1-6 (0-3). Door goed positiespel," oordeelde Excelsior '20-aanvoerder Emile Smits na de 1-6 overwinning op Aeolus, „kwamen we snel op voor sprong." Johan Hammerstein, Dennis Vorstenbos en An- toine Wevers waren verantwoordelijk voor de 0-3 rust stand. Aeolus heeft in de eerste helft geen enkele kans gecreëerd," vervolgde Smits zijn relaas. Dennis Vorsten bos kopte de 0-4 binnen waarna Aeolus de 1-4 aanteken de. Excelsiors topschutter Danny Koevermans bracht de eindstand door middel van een strafschop en een fraaie treffer op 1-6. RKWIK-Hermes DVS1-3 (1-0). „Wij hadden duidelijk het betere van het spel" trok verliezend RKWIK-trainer Wil- co Wapenaar de mening van collega Hans de Rover in twijfel. Hij kwalificeerde de eerste rondgang als een ge lijk opgaande strijd. De Roven „Zij maakten weliswaar in de dertigste minuut weliswaar 1-0, maar konden ons niet hun wil opleggen." Vlak na de thee kwam Hermes langs zij. Yahya Arslan en GÖcan Cayir nafnen respectievelijk de 1-2 en de 1-3 voor hun rekening. De 'WIK'ers' Patrick W(jzenbroek, Stefan van de Berg, Ramon de Rond en Servet Dogan alsmede Steven Gill (HDVS) ontvingen een gele kaart. Vijfde klasse Blijdorp-ODC 6-1 (3-0). De eerste tien en de laatste tien minuten waren fataal voor de formatie van Ronald Schol- te. Fouten in de verdediging zorgden ervoor dat de fusie- club kort na de aftrap tegen een 3-0 achterstand aankeek. „Vanaf dat moment," legde Ronald Scholte uit, „dicteer den we de wedstrijd." Het maken van doelpunten bleek een probleem: alleen Leo Bcensma scoorde. Blij dorp be nutte het laatste tiental minuten om de score uit te bou wen tot 6-1. Assistent-trainer Martin Koot verscheen als speler binnen de lijnen en hield aan zijn optreden een ge le kaart over. Juventus (m)-Aris 72-73. Juventus is nog altijd zoekende naar de juiste vorm. Zaterdagmiddag zwijnde Aris uit Leeuwarden, toen een Schiedamse aanvaller in de laatste actie van de wedstrijd een inschattingsfeut maakte en de teller op 72-73 bleef staan. Bij de rust leidde Juventus nog met 33-30. „Een nipte nederlaag waar een overwinning zeker op z'n plaats zou zijn geweest," stelde coach Peter van der Waal teleurgesteld vast Ook tegen Aris speelden de Schiedammers, ondanks alle beperkingen, weer een uitstekende wedstrijd en bepaalden ze zelfs dertig minu ten het karakter van de wedstrijd. De HoUandiaan (v) -TOG 16-7. Een goede zege voor de Vlaardingsen. De middenmoter in de derde divisie haal de de rust met 5-3 en had in keepster Corine de Nys de uitblinker. De doelvrouwe speelde een bijzonder sterke wedstrijd en keer maar liefst drie strafworpen. Haar teamgenote Jessica de Nijs was weer ouderwets goed op schot met vij f trefiers DWS (v)-Hercules 18-19. De Schiedam sen verprutsten een voorsprong van vijf punten. Na de wervelende start van de competitie met drie overwinningen op rij was dit de tweede achtereenvolgende nederlaag waardoor de blauw-witte formatie in de middenmoot is beland. Winkelhui chters/WIK (v)-EHC 16-18. WIK speelde een goede wedstrijd maar verloor in de tweede helft even de concemraue. EHC maakte daar dankbaar gebruik van en liep uit naar een veilige voorsprong. Die werd in de slotfa se niet meer uit handen gegeven. DES-Ventura (v) 23-18. De vrouwen van Ventura troffen in DES een getructe, goede ploeg die niet voor niets de koploper is. Zonder de geblesseerden Jacqueline Zoet mulder en Manon Rooders en met Martine Men sens en Astrid Winters op halve kracht kwamen de Schiedamsen gewoon tekort Ventura heeft inmiddels zes punten pnjs gegeven op de koploper. Spirit (m)-Gouda 2-5 (1-2). Nummer twee Spirit werd door nummer vier Gouda in eigen huis geslacht Spirit doelman Peter van Winterswijk moest vijf treffers incas seren, waarvan de eerste twee al na vijf minuten in het netje lagen. In de tweede helft liep Gouda rap uit naar een monsterscore. Het Schiedamse doelpunt was een sieeppush van de stick van Michiel van Vught Spirit (v)-Forcial 3-1 (3-6). De vrouwen maakten het weekend voor Spirit nog een beetje goed door ruim te winnen van Forcial De bezoeksters konden geen mo ment meekomen met de Schiedamsen, die echter ver zuimden een grote uitslag neer te zetten, In de eerste helft troffen Marleen Valk, Manon Smits en Barbare Ooms doel. De Ussel-Spirit (m) 0*6 (0-0). Pollux liet voor de tweede keer dit seizoen punten liggen, ondanks het meespelen van trainer-coach Ronald Jacobs. Jacobs moest uit het trainingspak omdat de Vlaardingers getroffen zijn door een blessuregolf. Pollux blijft wel ruimschoots koploper. Alpben-Pollux (v) 0-2. Pollux speelde een goede wedstrijd in en tegen Alphen. De positieve spelopvatting werd be loond met twee doelpunten. Patty van de Kooy opende uit een strafbai de score, waarna Babette Wattéz na een voorzet van Jutta Voerman het karwei afmaakte. Evergreen (mpAeolus 1-5 (0-2). Evergreen werd afge droogd door Aeoius, dat op weg lijkt naar promotie. De Rotterdammers kwamen al snel op een veilige 0-2 en be nutten het tweede bedrijf om verder uit te lopen. In de voor Evergreen leerzame middag onderscheidde de jon ge debutant Tobias Toledo zich door de enige Maassluis- se treffer te scoren. Reeuwijk-Asvion (v)l-l (1-1). Asvion miste een sloot kan sen en moest daarom genoegen nemen met een gelijk spel tegen het laag geklasseerde Reeuwijk. Uit de eerste de beste uitbraak opende Reeuwijk verrassend de score. Daarna domineerde Asvion de wedstrijd, maar alleen Dieuwke Prins was doeltreffend in de afronding. Waterpolo WSV-RapidoTtëS-lO. De situatie is voor WSV, na de nieu we nederlaag tegen Rapido'82 vrijwel hopeloos gewor den. De promovendus moet er, nog voor de winterstop, rekening meehouden dat het degradeert naar de tweede klasse. De periodestar den tegen Rapido'82 waren: 3-1,7- 2,8-3 en 10-5. Voor de Vlaardingse waterpoloploeg scoor den René Boer (2x), Arjan Hoogerweri, Cees van der Knaap en Sander Maarleveld. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 9