Broersveld in voorjaar op de schop Waterweg FM verder met nieuwe club KERSÏCIRCU Rotterdams Dagblad Eigenaar Amvest wil juni '99 klaar zijn met metamorfose winkelstraat Groeneweg 'best trots' op overschrijdingen bij armoedebeleid Bomen geïnspecteerd in kader van veiligheid i SATIVAR De ontwerpers van de Millenniumtrouwringen SATIVAR JUWELIERS Jongen(10) steelt plantje Verdachte roofoverval McDonald's aangehouden Inbrekers betrapt Auto op bakstenen Meisje wil jas Winkeldieven Toch basketbalveldje in Babberspolder bij een wintefabonnement van 3 maand- skichti1 iüja Jfe Of bel gratis Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 4 december 1998 Door Edwin Comelisse Schiedam De verbouwing van de winkelruimte aan het Broersveld gaat drie miljoen gulden kosten. Voor dit bedrag worden de puien van de winkels naar voren gehaald en wordt de winkelstraat gedeeltelijk overkapt Eigenaar Amvest zal nog voor het einde van dit jaar een bouwvergunning aanvra gen zodat in maart 1999 begonnen kan worden met de verbou wing van de Broersveldzijde van winkelcentrum de Nieuwe Passage. De verbouwing neemt naar verwachting drie maan den in beslag. Met het op de schop nemen van het Broersveld neemt projectont wikkelaar Amvest, de eigenaar van de Nieuwe Passage, definitief afscheid van de winkelformule van de Versstraat'. Bij de opleve ringvan de Nieuwe Passage stond projectontwikkelaar MAB en de gemeente Schiedam een straat voor ogen waar allerlei verswin kels waren geconcentreerd. De bakker, slager, groenteboer en di verse specialiteitenwinkels had den van het Broersveld een straat van de smaakpapillen moeten maken. Al snel na de opening van de Nieuwe Passage werd echter dui delijk dat de formule niet aan sloeg aan het Broersveld. Winkels moesten de deuren sluiten terwijl andere een zieltogende bestaan leidden op de begane grondruim- te aan het Broersveld. Het resul taat is dat veel winkels inmiddels leeg staan. Reden voor Amvest om het roer om te gooien en een andere koerste varen. Belangrijkste wijziging aan het Broersveld is de nieuwe indeling van de winkelruimte. De veertien kleine winkeltjes zullen worden verbouwd waarna negen grotere winkels overblijven. Deze zullen een vloeroppervlakte hebben tus sen de driehonderd en de vier honderd vierkante meter. Amvest is inmiddels druk aan het onder handelen met winkelbedrijven die interesse hebben in een vesti ging aan het Broersveld. Dit zjjn winkels die nu eiders in de ge meente zijn gevestigd maar ook nieuwe vestigingen van bedrijven die op het moment nog geen win kel in Schiedam hebben. Zo zijn er sterke aanwijzingen dat Xenos een grote winkel wil openen aan het Broersveld. Naast het vergroten van de ge middelde vloeroppervlakte zal Amvest ook het aanzicht van het Broersveld ingrijpend verande ren. De winkelpuien die nu ver scholen gaan achter de pilaren, worden naar voren geschoven en de straat zal gedeeltelijk worden overdekt. Deze 'overkapping' die bestaat uit een constructie van balken met daarop glasplaten, moet de straat een meer intieme uitstraling geven. Met de verbouwing wordt ook een einde gemaakt aan een ergernis van het winkelend publiek. De loopbrug van de Nieuwe Passage over het Broersveld krijgt name lijk een extra trap. Nu is het voor het winkelend publiek niet moge lijk om vanaf de loopbrug meteen naar beneden te gaan. Wil men in het Broersveld komen dan moet eerst een wandeling naar de cen trale trap in het hart van het win kelcentrum worden gemaakt. Tegelijkertijd met de verbouwing van het Broersveld wordt ook de entree van de Nieuwe Passage aan de Broersvest aangepakt. Am vest wil de entree van het veer- tienduizend vierkante meter tel lende winkelcentrum beter mar keren. Op het moment wordt druk nagedacht op welke manier dat moet gebeuren. Daarbij wordt ge dacht aan een aparte belichting en het aanbrengen van een blik vanger, een glazen luifel, boven de ingang. Zie ook pagina lit Een definitief afscheid van de grote omloop Schiedam Het armoedebeleid krijgt jaarlijks 800.000 gulden meer aan budget. De armoedebe strijding in Schiedam heeft dit jaar haar budget met acht ton overschreden en nu wil wethou der P, Groeneweg van sociale za ken dit bedrag structureel aan het beleid extra besteden. De com missie voor sociale zaken en werkgelegenheid bleek hier gis teravond ook voor te zyn. De overschrijding bij de armoede bestrijding noemde Groeneweg een succes. Er is volgens hem veel moeite gedaan om zo veel moge lijk mensen die een steuntje in de rug nodig hebben gebruik te laten maken van beschikbare gemeen tegelden. „Van dit succesvolle be leid plukken we nu de vruchten. Alhoewel dit natuurlijk wei een beetje wrange vruchten zijn," zei hij. Desondanks verklaarde hij dat 'Schiedam er best trots op mag zyn' dat het zo goed gelukt is de doelgroep te bereiken. Zelfs de WD-fractie kan zich vin den in de overschrijding. Al maakte de WD'ers A. van Eersel en M. M. de Mol-de Mooij in eerste instantie een voorbehoud. Zy wil den nog een mogelijkheid hebben om het te bespreken met de rest van hun fractie. „Omdat dit toch wel een terrein is waar wij meestal een afwijkènd standpunt over in nemen," verklaarde Van Eersel. Groeneweg waarschuwde de WD dat het 'zich hiermee wel tekort doet'. Gisteravond werd namelijk nog nieuw beleid vastgesteld en daar durfde de WD'ers Van Eer sel en De Mol ook geen uitlating over te doen voordat zij de kwes tie hadden voorgelegd aan de rest van de fractie. De wethouder die verder wilde met het armoedebe leid zei: „Het is goed als u geen richtinggevende uitspraken wil doen. Maar ik ga er vanuit dat u de overschrijding goedkeurt als u niets zegt." Nadat de andere partijen gedis cussieerd hadden over het nieuw te voeren beleid, bleek de WD zich bedacht te hebben, Volgens De Mol blijkt acht ton toch ook een bedrag wat het armoedebe leid er structureel bij moet krij gen. Maar zij zag niet in waarom nou per se de sector sociale zaken en werkgelegenheid dit bedrag moet betelen. „Waarom nou niet een andere sector? Verkeer be steedt maar liefst 22 miljoen gul den aan 30-kilometer zones. Dat zou toch ook best 21,2 miljoen kunnen zijn." Een veilige straat minder zodat Schiedammers de steun krijgen die ze nodig heb ben, leek haar een mooie ruil. 'Liefdesverklaring* „Maar moet u dat niet eerst met uw fractiegenoot van verkeer be spreken?" vroeg Groeneweg met een licht ironische ondertoon. De wethouder toonde zich wel heel tevreden met deze 'liefdesverkla ring van de WD', zoals hij dat noemde. „Maar ik ben er voor overschrijdingen zo veel mogelijk binnen mijn eigen sector op te los sen. Pas als dat echt niet kan, ga ik naar andere mogelijkheden kij ken." Wat betreft bet nieuwe beleid voor 1999 had de wethouder zijn com missieleden verschillende opties voorgelegd. De zelfstandig wo nende alleenstaanden van 21 jaar en ouder die een uitkering ont vangen, blykt een groep te zijn die gepasseerd is by. het armoede beleid van 1998. Om deze groep tegemoet te komen kunnen zij al len een eenmalige uitkering krij gen van honderd gulden. Of zij kunnen in aanmerking komen voor gratis vervanging van een kapotte koelkast en/of wasmachi ne. Als de commissieleden voor stander waren van een van deze twee voorstellen moesten zij di rect aangeven op welk ander ar moedebeleid gekort moet worden. Zij konden er ook voor kiezen he lemaal geen nieuw beleid in te voeren. Gemeente Belangen Schiedam, AOV en de PvdA waren voor ver nieuwing en kozen voor de twee de optie. Zij zagen in gratis ver vanging van witgoed een meer constructieve vorm van steun. „Iedereen honderd gulden is als een druppel op een gloeiende plaat," lichtte PvdA-er M. Engin toe. De drie partijen waren heter ook over eens dat de nieuwe maat regel betaald moet worden door de 'indirecte studiekosten-ver goeding' (250 gulden per kind voor bijvoorbeeld een fiets en re genkleding) te schrappen. D66 en het CT .widen het zonde te vinden 'sul. lsvo! gebleken be leid' te laten vallen voor iets nieuws. Groenlinks koos als enige voor de honderd gulden en zei dat het betaald moet worden door te bezuinigen op de organisatiekos ten van het armoedebeleid. Groeneweg was net als de meer derheid in de commissie voor nieuw beleid. „Omdat er een doel groep op dit moment buiten de boot valt," Zijn voorkeur gaat uit naar de wasmachine en koelkast. „Er moet nog wel nagedacht wor den over de dekking. Ik dacht aan halvering van de gelden voor de 'sociaal culturele activering'." Inspecteur Ir. Mare de Jong van het Ingenieursbureau Oranje woud controleert een boom in Maassluis. De gemeente heeft experts van het bureau Ingehuurd om alle bomen In het open baar groen te inspecteren op veiligheid. De bomen worden be oordeeld op zichtbare kenmerken (zoals vitaliteit, zwamvor- mlngen schade) en mechanische kenmerken (zoals wonden, verzwakkingen, scheuren en stabiliteit). De resultaten van de inspectie worden vastgelegd In een geautomatiseerd systeem. Bomen met een verdachte of zorgwekkende toestand worden nader onderzocht, zodat eventueel maatregelen kunnen wor den genomen. Het Is de bedoeling dat de inspectie jaarlijks wordt herhaald, zodat de gemeente Inzicht krijgt in de conditie van het Maassluise bom en bestand en tijdig maatregelen kan nemen om gevaarlijke situaties te voorkomen. Zo kunnen bo men die een storm wellicht niet zouden overleven tijdig worden opgespoord. De inspectie Is half november begonnen en duurt nog enkele weken. De definitieve resultaten zijn nog niet bekend, maar ge vaarlijke situaties zijn nog niet aangetroffen. De meeste bo men zijn goed, alleen bij een aantal oudere bomen van vooral de snelgroeiende soorten, zoals wilg en populier, is nader on derzoek nodig. Foto Roe! Dijkstra Viaardingen Een nieuw stich tingsbestuur, een 'low-budget' be groting, een andere, beduidend goedkopere, hoofdstudio in Viaar dingen en op termijn een kleine studio in Maassluis. Met deze aan passingen hoopt Waterweg FM de komende jaren in de lucht te blij ven. Het oude bestuur trok op 17 sep tember de stekker eruit omdat het geld op was. Om de zendmachti ging niet te verspelen, werd in al lerijl een overlevingsplan uit de grond gestampt zodat de omroep op 1 januari 1999 weer kan uitzen den. Waterweg FM mag voor een schappelijk bedrag gebruik ma ken van de studio en de technici van de Amateur Omroep Wete ring (AOW) in bejaardencentrum De Wetering in Viaardingen. De gemeente Viaardingen staat ach ter de nieuwe plannen en draaide de geldkraan weer open. De schuld van bijna 50.000 gulden moet in driejaar zijn ingelost. „Door op tijd met de uitzendingen te stoppen, zijn we nu niet failliet. Onze eerste prioriteit is de zender weer in de lucht te Ipjgen," deelt de nieuwe stichtingsvoorzitter Bert Kalden mee. Onder leiding van Arjen van Bruinnessen van de Amateur Omroep werd dit laat ste mogelijk en kwam er een nieuw stichtingsbestuur waarvan Van Bruinnessen zelf ook deel uitmaakt. De AOW is een zoge noemde paraplu-gebruiker van Waterweg FM, die zendtijd voor haar programma's huurt. Zij moest noodgedwongen met uit zenden stoppen toen de lokale omroep het voor gezien hield. Na de nodige gesprekken met colle ga-omroepen en enkele commer ciële jongens, koos het nieuwe elf- koppige bestuur voor nauwe sa menwerking met de AOW. Dat neemt niet weg dat het station met gemengde gevoelens de' ei gen studioruimte aan de Vïaar- dingse Markt voor 1 januari ver laat. De maandelijkse huur is een te hoge post op de begroting. Alle studio-apparatuur wordt zolang in een door de gemeente Viaardin gen beschikbaar gestelde ruimte opgeslagen. De studio van De We tering behoeft namelijk geen uit breiding. De apparatuur van Wa terweg FM krijgt binnenkort een nieuwe bestemming. De stichting heeft haar oog laten vallen op een ruimte in het Luxor theater in Maassluis en wil deze graag ge bruiken als tweede studio en uit valsbasis voor het maken van live- ToTamma's in de echtend of in de middag. Het nieuwe onderkomen in De Wetering is dan wel goedkoop, maar brengt enkele beperkingen met zich mee. Zo kan de omroep doordeweeks pas na 17.00 uur in de studio terecht omdat de direc tie van het bejaardencentrum zo min mogelijk overlast wil voor haar bewoners. „We mogen ook niet zelf aan de knoppen komen omdat ze erg zuinig zijn op hun apparatuur. Dus we krijgen de technici van de AOW tot onze be schikking. In de weekeinden kun nen we wel de hele dag program ma's maken," meldt Kalden, die zegt geen verstand te hebben van radiomaken, maar wel van bestu ren. Horizontaal Deze verkorte studiotijd laat dui delijke sporen na in de program mering die vooral 'horizontaal' moet worden. Programma's als 'Wat heet oud', 'Tijd voor senio ren' en de sport in het weekeinde zullen niet op de gebruikelijke tij den kunnen worden uitgezonden, De precieze programmering is nog niet bekend. We! worden van af januari op last van de gemeente Viaardingen de raadsvergaderin gen uitgezonden. Maar het me rendeel van de zendtijd wordt in eerste instantie gevuld door de zo genoemde paraplu-gebruikers. Dit zijn naast de AOW, Maranatha Radio, Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt en Vereniging Zieken en Bejaarden Omroep Viaardingen (VZBOV). De eigen, oude vertrouwde pro gramma's van Waterweg FM ke ren mondjesmaat terug. Ook komen er mettertijd nieuwe programma's, belooft de nieuwe voorzitter. Hij benadrukte dat de omroep, die 2ieh op 35-plussers richt, zeker niet van plan is haar oude medewerkers af te danken. Maar dat zullen er wel minder worden dan de huidige groep van tachtigvrijwilligers. Op zo'n grote club zit De Wetering natuurlijk niet te wachten. De omroep wil vooral informatieve programma's uitzenden, afgewisseld met mu ziek en zal op de 'lege' uren pro gramma's van publieke omroepen en wellicht Radio Rijnmond door sluizen. Verder komt er een strikte schei ding wat nieuws uit de gemeen ten betreft zodat luisteraars in Viaardingen niet worden 'ver veeld' met Maassluise ditjes en datjes en vice versa. De omroep "wil sowieso weer vriendjes wor den met de inwoners en het ge meentebestuur van Maassluis. Daarom zitten er in het nieuwe bestuur ook vertegenwoordigers uit die gemeente. De program ma's die voor Maassluis worden gemaakt, worden overigens niet gefinancierd met centen uit de zak van de Vlaardingse burger. Deze moeten door sponsoring worden bekostigd. Door een stu dio te openen in Maassluis, hoopt het bestuur de betrokkenheid en goodwill van het gemeentebe stuur te heroveren, zodat ze weer kan rekenen op een omroepbij drage. Want zonder de fmaniciële steun van de betrokken gemeen ten is de lokale omroep nou een maal geen lang leven beschoren. Schiedam Twee veiligheidsas sistenten van het wijkservice- team Nieuwland hebben gister middag rond 15.00 uur een 10-jari- ge Schiedammer aangehouden op de kruising van de Nolenslaan met de Alberdastraat. De jongen had bij een plantenwinkel aan de Nölenslaéüj een plantje weggeno men. Hij is door de politie overge bracht naar het politiebureau. Schiedam De politie heeft een 19-jarige man uit Schie dam aangehouden die er van wordt verdacht medeplichtig te zijn aan een roofoverval op het McDonald's restaurant eer der deze maand. De man kon worden aangehouden aan de hand van video-opnamen door een bedrijfscamera in het ham burgerrestaurant. Met de aan houding hoopt de politie een spoor te hebben dat leidt naar de bende gewapende overval lers die Schiedam en Viaardin gen de laatste maanden onvei lig maakt. Het personeel van het Schie- damse filiaal van de hambur gergigant werd 21 november kort voor middernacht over vallen door twee gewapende mannen. Onder bedreiging van vuurwapens moest de per soneelsleden de kluis open maken. De daders gingen er vandoor met de inhoud, een aanzienlijk geldbedrag. Dit was overigens de tweede keer dat het restaurant werd over vallen. Ook zondag 8 novem ber kwamen gewapende over vallers langs in het restaurant. De gewapende overval is een van de vele die het Schiedam- se centrum de afgelopen twee maanden teisterden. Inmid dels zijn al tien winkels, cafés en restaurants overvallen. Ook in buurgemeente Viaardingen hebben de overvallers al toege slagen. Daar werd op vrijdag 13 november een riotgun ge bruikt om het personeel van de McDonald's te dwingen dé in houd van de kassa af té geven. Het onderzoeksteam dat naar aanleiding van de overvallen is 1 samengesteld, bestaat om die reden uit ^hérchieurs hit. Viaardingen en Schiedam. Het .team hoopt1 met de verklarin gen-van de 19-jarige Schie dammer, die inmiddels is op gesloten, de andere daders op het spoor te komen. In het programma Opsporing Verzocht dat aanstaande maandag wordt uitgezonden, wordt aandacht besteed aan de overval op de Schiedamse Mc Donald's. Viaardingen Twee mannen van 25 en 27 jaar zijn vannacht rond half twee in een winkel aan de Van Hogendorplaan in-Viaardin gen betrapt door de politie. Zij wa ren het pand binnengekomen door de ruit van de voordeur te vernielen. In de binnenzak van een verdachte trof de politie goe deren uit de winkel aan. De man nen zyn in bewaring gesteld. Viaardingen—In de Professor Tel- dersstraat is gistermiddag een personenauto op vier bakstenen gezet De banden en velgen waren er onderuit gehaald. Eerder deze week deed eenzelfde diefstal zich voor in Schiedam. In beide geval len lagen de wielbouten er naast. Schiedam De politie heeft gis teravond rond zeven uur op de Koemarkt een 16-jarige Schie damse aangehouden. Het meige had geprobeerd een jas weg te pakken bij een lederwinkelaan de Hoogstraat. De eigenaar van de winkel had de lederen jas terug weten te pakken, waarnahet meisje er vandoor ging. Hierop waarschuwde de eigenaar de poli tie. Ze kon in de omgeving wor den opgepakt Schiedam Het winkelpersoneel van een schoenenzaak in de Nieu we Passage heeft donderdagmid dag omstreeks half één een. 23-ja- rige vrouw uit Rotterdam aange houden. De vrouw had gepro beerd twee paar kinderschoenen te stelen.'. Ook was ze ih het bezit van.kleding.waaraan,nog detec- tieplaatjes zaten. Na onderzoek op het politieburea bleek dat ze deze had weggenomen bij een zaak in de Nieuwe Passage. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. Een 38-jarige vrouw uit Schiedam werd gisterenmiddag door het winkelpersoneel van een schoe nenzaak aan de Hoogstraat in de kraag gevat. De vrouw had even te voren geprobeerd twee paar schoenen weg te nemen. Ze werd overgebracht naar het politiebu reau. Viaardingen Er komt toch een basketbalveldje in de Babberspol der. De gemeente heeft dat toege zegd. De plek is bedoeld voor de jeugd vanaf 10 jaar, voor wie nu nauwelijks ruimte is. Het veldje van kleurig asfalt komt op de hoek Hartmansstraat/An- thony Knottenbeltsingel/ Goudsesingel, de plek waar het stadhuis eigenlijk de noodlokalen voor de overvolle basisscholen 't Ambacht en Jan Ligthart had ge pland. Met behulp van de rechter in Rotterdam staken de omwo nenden hier echter een stolqe voor. Vanuit de gemeente kwam vervolgens de boodschap dat er dan ook geen geld was voor een extra speelvoorziening. Dat moest namelijk worden betaald uü de grondopbrengst. Maar de bewoners die hun zinnen hadden gezet op een speelplek voor de oudere jeugd gaven niet op. De gemeente werd doorlopend bestookt met plannen door de en thousiaste club. Na lang wikken en wegen is er toch een ton be schikbaar gesteld en wordt er ook nog een duizendje of vijftien op gehoest door de Stichting Wo ningbedrijf Viaardingen, die door de bewoners met succes is aange zocht. Op het veld komen behalve bas- ketbalpalen, ook doeltjes en twee ballenvangers. Het is de bedoe ling dat de jeugd er in maart vol gend jaar terecht kan. ]Ne«n mi aan wint»™ '.'ètdomafö CXtfbfad eno^Bngtw«ksartieaK<>ratclTc««' -Jiii f noteer mij voor zo'n voordelig winterabonnement 3 maanden voor 79,-) i i Naam: Adres: I Postcode: Telefoon:. Plaats:. (Lv.m. controle bezorging} l Bank/gironr.:Handtekening: I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naan rn i Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service F3 I Antwoordnummer 1.579. 3QOO.VB Rotterdam irninBJtii^r^BM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1