9 Geheim besluit over aansluiting A Reijnhout wil harde toezeggingen over financiering stadsvernieuwing Publicatie over plaatsing reclamemast was 'zorgvuldig' Juridische stappen bewoners Brinktoren Brandweer takelt gestolen auto uit water Terras op de Markthartstikke leukf maar waarom op die parkeerplaatsen9 Autoverkeer uit nieuwe wijk d'Engelsche Boomgaert blijft over Riouwlaan rijden Vrouw (44) op straat beroofd van sieraden Fietser gewond Pech voor dronken rijder Vuurwerk in brievenbus Auto's geramd Autobanden lekgestoken sa» De Vuurtoren gered door Reclamebureau Rotterdams Dagblad Maandag december 1998 3? Door Ben van Haren Vlaardingen De kans dat de ontsluiting van de nieuw te bou wen buurt d'Engelsche Boomgaert alsnog naar de Westland- seweg wordt verplaatst, lijkt klein. De meerderheid van de ge meenteraad heeft in beslotenheid aan burgemeester en wet houders al goedkeuring gegeven om voort te gaan met het plan, waarin de Riouwlaan als hoofdontsluitingsweg dienst doet. De vertegenwoordigers van de In dische Buurt hebben dit van het SRG-raadslid Lensvelt te horen gekregen. Zij hadden vorige week een uiter ste poging ondernomen om tot verplaatsing van de hoofdontslui- ting te komen. „W;j willen dat de opening wordt benut die nu al ge ruime tijd in gebruik is van het sloop- en bouwverkeer," verdui delijkt P.S. Beukelman Kaast Lensvelt hebben ook ande re leden van de raadscommissie voor stedelijke ontwikkeling be vestigd dat het in inspraak ge brachte plan verder wordt uitge werkt. Op grond van de inspraakversla gen moeten b en w en de gemeen teraad binnenkort hun definitie ve standpunt innemen. In zijn be sloten vergadering heeft de raads commissie hierover gesproken. Daar heeft wethouder Van der Windt gewaarschuwd voor de juri dische consequenties die ver plaatsing van de in- en uitgang van het nieuwe buurtje naar de Westlandseweg heeft. Het ge meentebestuur zelf heeft in de randvoorwaarden voor de plan- ontwikkeling nadrukkelijk voor geschreven dat de nieuwe buurt ontsloten moet worden via het be staande wegennet van de Indi sche Buurt. In het plan dat met ontwikkelaar en omwonenden is besproken is daarom een aanslui ting op de Westlandseweg niet op genomen. Op verzoek van het SRG-raadslid Lensvelt kwam vorige week die optie toch weer aan de orde. De bespreking werd toegevoegd aan de openbare vergadering van de raadscommissie nadat bewoners uit de Indische Buurt hun angst voor een gevaarlijke toename van sluipverkeer m hun straten had den duidelijk gemaakt. De meeste fracties gaven toen aan een nieuw onderzoek naar een di recte aansluiting op de Westland seweg de moeite waard te vinden. Er werd gewezen op de wijzigin gen. die op de Westlandseweg hebben plaatsgevonden, het schrappen van een rotonde bij de kruising met de Burgemeester Pruissmgel en de problemen bij de kruising van de Riouwlaan met die singel. PvdA'er Roovers bena drukte dat het meeste autover keer uit d'Engelschen Boomgaert nchting rijksweg zal willen gaan en via de Westlandseweg de kort ste route heeft. Alleen ex-wethouder Ranshuqsen (W2000) zei akkoord te kunnen gaan met de ambtelijke conclusie, dat een aansluiting op de 'hoofd weg' Westlandseweg onwenselijk is. De meeste commissieleden spraken in die openbare bijeen komst de voorkeur uit voor een heroverweging. Wel onder de na drukkelijke voorwaarde van goe de maatregelen tegen sluipver keer door de nieuwe buurt. Schiedam Wethouder A. Reijn hout brengt maandag 14 decem ber een bezoek aan staatssecreta ris Remkes van Volkshuisvesting. De Sehiedamse wethouder van stadsvernieuwing en volkshuis vesting is op dit moment hard be zig met een lobby. Hij komt name lijk ernstig geld tekort voor het opknappen en vernieuwen van de vooroorlogse wijken in de stad en de twee na-ooriogse buurten Nieuwland en Groenoord. Reijnhout heeft aangedrongen op een gesprek in Den Haag nadat minster Van Boxtel (Grote Ste denbeleid) zijn bezoek aan Schie dam had afgezegd. De minister zou vorige week woensdag zijn langsgekomen, maar moest naar het buitenland. De Sehiedamse wethouder was zeer teleurgesteld over het afzeggen, en reageerde direct met: als Den Haag niet naar Schiedam komt, ga ik naar Den Haag. Van Boxtel, net als Reijnhout van Reijnhout wil geld zien voor het opknap pen van de vooroorlogse wijken en de buurten Nieuwland en Groenoord Archieffoto Rotter D66, is voor de wethouder belang rijk omdat het Grote Stedenbeleid steeds meer raakvlakken ver toont met het beleid voor stads vernieuwing van staatssecretaris Remkes. Voor een afspraak had Reijnhout afgelopen week telefo nisch contact met Van Boxtel, die op zijn beurt de Sehiedamse stadsvemieuwingsproblematiek bij Remkes onder de aandacht Vlaardingen Een 44-jarige Vlaar- dingse is vrijdagavond beroofd van haar sieraden. De vrouw was op weg naar haar auto, die ze in de A van Solmslaan had geparkeerd, toen ze van achteren werd aange vallen door een nog onbekende man. Dit gebeurde toen zij tussen de VSB-bank en de kaartenzaak in winkelcentrum De Loper door liep. De man ging vervolgens voor haar staan, dreigde met een mes en eiste geld. Toen de vrouw aan gaf dat ze geen geld had, rukte de man twee halskettingen van haar nek en dwong haar haar gouden ringen en armbanden af te geven. De dader is een man met een licht getinte huid, ongeveer 1,85 meter lang en heeft een slank postuur en kort zwart haar. Verder had hij een sjaal over zijn hoofd. Vlaardingen Een 88-jarige man uit Vlaardingen is zaterdagmid dag op zijn fiets aangereden door een 25-jarige Vlaardinger. De fiet ser wilde de kruising van de Magnoliastraat oversteken, maar had geen licht op zijn fiets. De au tomobilist zag hem daardoor te laat. Hij is met hoofdletsel naar het Dijkzigt Ziekenhuis gebracht. Vlaardingen Op de Schiedamse- dijk heeft de politie afgelopen nacht een 33-jarige man uit Vlaar dingen aangehouden die met een flinke slok op achter het stuur was gekropen. Hij had een promillage van 1,05 en reed met een ongeldig verklaard rijbewijs. Na cdntrole op het politiebureau bleek hij ook nog eens drie openstaande boetes te hebben. De man is vastgezet. Vlaardingen Vier jongens uit Maassluis van twaaif, dertien en zestien jaar zijn zondagmiddag aangehouden door de politie, het viertal had in de Reigerstraat vuurwerk in een brievenbus van de PIT gegooid. Tientallen brie ven zijn hierdoor vernield. De jon gens kregen een proces-verbaal en zuilen zich bij bureau Halt moeten melden. Schiedam— Een 25-jarige Schie dammer botste zondagmiddag op de Westfrankelandsedijk met zijn auto tegen twee geparkeerde au to's. De man kwam uit de richting van de Burgemeester van Haar- enlaan toen zijn auto in de slip raakte en tegen de voertuigen aanreed. Alle auto's raakten daar bij beschadigd. Uit onderzoek bleek dat de automobilist teveel had gedronken. Hij had een pro millage van 0,85 en kreeg hier voor een boete van 700 gulden. Schiedam— Bij enkele bewoners van de Havenbogen zijn tussen vrijdagmiddag en zaterdagoch tend de achterbanden van de au to's lek gestoken. Een bewoner van de Korte Haven deed zater dagmiddag aangifte van het lee steken van twee autobanden. Van auto's in de Mariastraat en op het Fabriplein werden op dezelfde dag alle banden lek gestoken. Vlaardingen Bij de plaatsing van de reclamemast bij het Kethel- plein is de gemeente Vlaardingen niet afgeweken van de gebruike lijke werkwijze. „Hiermee wordt ruimschoots aan de wettelijke ei sen voldaan." Dat schrijven burgemeester en wethouders van Vlaardingen in antwoord op vragen van Groen links. De oppositiepartij, die sa men met de collega's van de SP door een bestuurlijk-technisch foefje de plaatsing van de mast een half jaar wist te vertragen maarniet le stoppen, is altijd al te gen de mast geweest. Toen de meer dan dertig meter hoge mast begin oktober dus toch werd opgebouwd, was een bewo ner van de flat aan de Burgemees ter van Walsumlaan ('Het is toch van de zotte, honderd meter van je raam op zes hoog') bij Groen- Links aan het goede adres om zich te beklagen. Hij wist van niks. Groot Vlaardingen, waarin de gemeente dergelijke besluiten publiceert, leest ie met en de plaatselijke politiek staat ver van z'n bed. Gekapt Fractievoorzitter Ben van der Vel de van GroenLinks klom in de pen en vroeg zich af of de gemeen te 'om tactische redenen1 had af gezien van het individueel bena deren van omwonenden. Want, wist de klagende bewoner te ver tellen, toen het Campanille hotel werd gebouwd of er bomen moes ten worden gekapt voor de bouw van woningen achter zijn flat ('veel verder weg dan die mast') had hij wel een brief van de ge meente in z'n bus gevonden. Dat de gemeente die 'regel' had geschonden zou, suggereerde Van der Velde, weieens te maken kunnen hebben met het feit dat ze liever even geen bezwaarschrif ten op het stadhuis wilden ont vangen. De mast levert de ge meente immers 80.000 gulden per jaar op. Daarvan is geen sprake, stellen burgemeester en wethou ders evenwel. De gebruikelijke werkwijze is gevolgd. „De gebruikelijk werkwijze houdt in dat het voornemen om mede werking te verlenen aan het verle nen van vrijstelling van een be stemmingsplan wordt gepubli ceerd op de gemeentepagina in Het is de bedoeling dat een van de drie zijden van de recla memast niet wordt dichtgemaakt. Ui teraard niet de kant die is te zien vanaf de drukke verkeers wegen, maar de achterkant. Het ge meentebestuur heeft van exploïta nt Interbestgeëist dat er aan die 'woonzij- de' geen reclame komt. Maar de be woners van de flats aan de Burgemees ter van Walsumlaan kijken daardoor nu tegen een 'stalen- buizen spaghetti' aan. Daar zijn ze evenmin blij mee. ,,HIJ is af," zegt een opgewekte ge meentewoordvoer der. Op de kroon na dan: 'Welkom In Vlaardingen', In ne onletters met een achte rgro ndfoto van de haven. Foto Roel Dijkstra Groot Vlaardingen," schrijft het college. „Daarnaast worden direct omwonenden rechtstreeks geïn formeerd. Daarbij is het niet on gebruikelijk dat in flatwoningen een publicatie in de centrale hal wordt opgehangen." Volgens burgemeester en wethou ders is 'voldoende gelegenheid geboden om kennis te nemen van de plannen voor het realiseren van de reclamemast'. En het colle ge neemt meteen ook maar de kla gende bewoners van de Zwalu wenlaan onder handen. Die heb ben helemaal niets te klagen, blijkt uit het antwoord aan Groen Links: „Dit flatgebouw staat op een afstand van ongeveer 450 me ter van de reclamemast." Bovendien staat de mast niet loodrecht in de zichtlijn, maar in een hoek van 36 graden, zo is zorgvuldig berekend. De toename van overlast in de vorm van 'lichthinder' als gevolg van de reclamemast is volgens b en w 'verwaarloosbaar'. Zeker ge zien al de lichtbundels op en rond deA20enA4. ifl- 'vA**-- Hoek van HollandBjj de bewoners van de Brinkto ren in Hoek van Holland is opnieuw onrust ont staan. Volgens de cliëntenraad van verhuurder Hu- manitas aan Zee zijn de huren te hoog en in sommi ge gevallen zelfs veel te hoog vastgesteld. De bewo ners hebben besloten juridische stappen te onder nemen. Volgens de cliëntenraad, die de huurders vertegen woordigt, is aangetoond dat bij de waardering van de woningen, die wordt gehanteerd voor het vast stellen van de huren, in alle gevallen 26 punten te veel is toegekend. Het gevolg is dat de huurprijs vanaf het begin (16 december 1996) te hoog is vast gesteld. Afhankelijk van de etage en de ligging van de woning kan dat oplopen tot 230 gulden per maand. „Stichting Humanitas weigert de gevolgen van de foutieve toepassing te aanvaarden," stelt D. van Ët- tinger, voorzitter van de cliëntenraad. „We hebben overtuigende argumenten aangevoerd, maar dat had geen resultaat. De centrale directie van Huma nitas blijft in gebreke. De richtlijnen van het minis terie van VROM worden gewoon niet uitgevoerd. Daarom worden we wel gedwongen juridische stap pen te nemen." Daarvoor komt financiële ondersteuning uit het huurdersfonds van alle Humanitas-huizen. Wan neer de zaak bij de huurcommissie wordt gewon nen, dan betalen de huurders tien procent van het bedrag dat zij ontvangen, terug aan het huurders fonds. De bewoners zijn al énkele keren eerder in opstand gekomen, met name toen in juli 1997, een halfjaar na oplevering, al een huurverhoging van 6,5% werd opgelegd. „Het is eigenlijk te gek dat een organisa tie met de naam Humanitas haar bejaarde bewo-. ners dwingt tot maatregelen als juridische bijstand om hun recht te krijgen," aldus Van Ettinger. Algemeen directeur Becker van Stichting Humani tas heeft er geen enkele moeite mee dat de huur ders van de Brinktoren zich tot de huurderscom missie wenden. „Als daar een uitspraak van komt, dan zullen we daar loyaal aan meewerken." bracht. Reijnhout hoopt 14 de cember van Remkes 'zulke harde toezeggingen te krijgen dat de ge meente voorfinanciering aan durft'. Dat de gemeente de ko mende tijd projecten en plannen kan uitvoeren, wetende dat het Rijk later bijspringt. De hardheid moet 'm volgens de wethouder vooral gaan zitten in de zekerheid dat de gemeente op een bepaald moment het geld krijgt. Ook moeten de toezeggingen dus danig hard zijn, dat de gemeente het aandurft samen met burgers aan projecten te beginnen. „Dat wij alvast met particuliere eigena ren afspraken kunnen maken over het opknappen van hun pan- i den," vertelde de wethouder woensdagavond nog tijdens de commissievergadering stadsver nieuwing en volkshuisvesting. Enorme bedragen Volgens verschillende berekenin gen kost het opknappen en ver nieuwen van de vooroorlogse wij ken, Nieuwland en Groenoord te zamen de gemeente ongeveer 600 miljoen gulden. In de vooroorlog se wijken (Centrum, Oost, West en Zuid) moet het meeste gebeu ren en dat laat zich ook vertalen in het bedrag wat ervoor nodig is: zo'n 500 miljoea Zulke enorme bedragen kan Schiedam voor de stadsvernieuwing echter niet op hoesten en dus is er vorig jaar ge kozen voor een minimum variant. Met deze minimum variant, dat een bedrag behelst van 169 mil joen, wordt voorkomen dat de kwaliteit van de woningvoorraad in met name de vooroorlogse wij ken verder wegzakt. Deze inves tering zal de kwaliteit van de wo ningvoorraad echter niet op het juiste peil brengen. De komende tijd staan bovenaan het lijstje van de stadsvernieu wing in het centrum de bouwpro jecten aan de Westmolenstraat en Raam-Schie. In de vooroorlogse wijken West, Oost en Zuid staan vooral de particuliere woningver betering centraal. In het Centrum en Zuid neemt bovendien het ver bouwen en restaureren van mo numentale panden een belangrij ke plaats in. Nu wordt dit jaar nog afgesloten met een positief saldo (6 miljoen gulden) op de rekening van het stadsvernieuwingsfonds en kun nen er de komende tijd veel plan nen worden uitgevoerd. Dit posi tieve saldo komt echter door een incidentele hogere opbrengst van de grondexploitatie. Eind 1999 zal het fonds in de rode cijfers terecht komen, voorspelt de gemeente. Pijnlijke keuzes lijken dan onver mijdelijk. Reijnhout heeft er al eerder voor gewaarschuwd dat de 'stadsvemieuwïngsmachme' op een bepaald moment helemaal wordt stilgelegd. Tenzij natuur lijk, de wethouder 14 december de harde toezeggingen krijgt van staatssecretaris Remkes waarop hij hoopt. ra~arar?TJ De brandweer heeft vrijdagavond in Vlaardin gen een auto uit het water van de Oosthaven- kade getakeld. Een getuige had gezien dat ie mand het voertuig daar in had geduwd. De au to bleek te zijn gestolen. Eerder op de avond, omstreeks 2i.öö uur, wilden politiemensen een automobilist op de Van Hogendorplaan aanhouden voor een algemene controle. De bestuurder voldeed aan het stopteken van de politie, maar toen de agenten op hem toelie pen reed hij vol gas weg richting de kruising met de Mr. L A. Kesperweg. Via de mefdkamer vernamen de agenten dat de wagen was ge stolen. Een half uur later meldde een getuige dat een man de auto vanaf het Hoofd bij de Oosthavenkade het water induwde. Daarop liep de man weg en stapte in een andere auto. De politie is nog op zoek naar de bestuurder, maar heeft wel het kenteken van deze auto. Foto Roel Dijkstra Door Jos van Nierop Maassluis Zes bezwaren 2ijn er bij de gemeente Maassluis binnengekomen tegen het plan om van een deel van de Markt een terras te maken. Twee be woners vrezen de overlast van dat terras, terwijl het de vier ondernemers vooral te doen is om het inleve ren van acht parkeerplaatsen. De bezwaren geven de gemeente aanleiding om op korte termijn een infor matiebijeenkomst te beleggen. „Om met elkaar te praten en misschien tot elkaar te komen," aldus een gemeentewoordvoerder. De wens om in de Maassluise binnenstad het aantal terrassen en horecagelegenheden uit te breiden be staat al een aantal jaar. Aangejaagd door vooral Leo Leichtenberg (centrummanager en ook voorzitter van de Stichting Promotie Maassluis) en Theo Lejeu- ne van Horeca Maassluis is het voor de gemeente één van de manieren om het centrum nieuw leven in te blazen. In de binnenstad moet meer en meer de na druk komen te liggen op gezellig, recreatief winke len. Voorzichtig aan is in de nazomer al een beetje proef gedraaid met een terras. Enkele weekeinden in sep tember en oktober heeft cafetaria Nas Nas vier par keerplaatsen tot haar beschikking gehad voor tafel tjes en stoeltjes. Maar vanaf komend jaar wil de ge meente van mei tot en met oktober een definitief ter ras op de Markt, ter grootte van acht parkeerplaat sen. Een ruimte die dan moet worden verdeeld onder de horecagelegenheden die aan de Markt zitten. C. van der Eyk van bloemenzaak Stigter is één van de bezwaarmakers tegen de plannen. „Een terras is hartstikke leuk hoor, maar waarom nou op die par keerplaatsen? Waarom niet een meter of tien naar de Vliet toe?" Dat terrassen zullen zorgen voor meer loop in de bin nenstad betwijfelt de bloemist. „Daar ben ik huiverig voor. Ik denk dat we dan de boel zowat kunnen slui ten. Het gaat me klanten kosten omdat demensen de mogelijkheid moeten hebben hun auto vlakbij kwijt te kunnen." Theewinkel Zaken die waarschijnlijk van het terras gebruik gaan maken zijn de eerder genoemde cafetaria, een eetca fé dat in het Chinees restaurant wordt gevestigd en een nieuwe zaak van Theo Lejeune. In het pand waar tot een half jaar geleden opticien Leen van der Schee zat, heeft de horecabaas nu al een soort theewinkel gevestigd. Dit met de bedoeling het nu al als horeca- vestiging ingerichte pand te veranderen in café op het moment dat dat mogelijk is. Ook van meer hore- cavestigingen is bloemist Van der Eyk nietzo gechar meerd. „We stikken hier al van de horeca. De men sen die daar naar toe gaan, komen niet om te winke len. Die komen pas na vier uur om een borreltje te drinken. We hebben juist loopzaken nodig." W. Heykant van Heytex Woontextiel is ook gevestigd aan de Markt maar juicht de komst van een terras juist toe. „Acht parkeerplekjes is helemaal geen pro bleem. En als je kijkt wat er aan auto's staat, is de helft ervan van de ondernemers." De textielhandelaar verwacht dat het terras voor meer drukte, meer loop zal zorgen. „Kijkers zijn nog geen kopers, maar mensen gaan toch in je etalage kijken. Ik zie dan ook liever een terras dan blik voor de deux." Moarxteg 7 december SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Spreekuur Bureau Rehts- hulp,9,00u., Country dansen. 19.00u. VLAARDINGEN Dc SoerxJa. Leesgroep, 1430u, ROTTERDAM de Doelen Gr.z. 20.15 Grote barokorkesteft. JumaanseZaal 20.15 intematjona te kameror kest en Ahoy'20.15Rene Froger. Sche tl [fig's 19.00 Moeders Mooiste. Dinsdag 8 december SCHIEDAM Bibliotheek Stadserf. Start vxJeo- en boek vertroop. 13.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster 20.30 Lichaam. Rotter damse Schouwburg Gr.*. 20.15 Nederlands Dans Theater 1, de Doelen Gr,z, 20.15 Gala Operaconcert. Jumaanse Zaal 20.15 Strijk kwartetten. AltenbergTno (Oostenrijk). Ahoy' 20,15 Rene Froger. Dizzy 22.00 Domagoy Ra laste Quartet. Schellfng,sl9.00 Moeders Mooiste. Rotterdam» Schouwburg W.z. 20.30Medea TheatorZuldpleln Gr.z. 20.15 Petrov. Zaal de Utile 20.30 Vorm en Vent? Kunstkritiek in de jaren negentig. Bioscopen Van do 3 t/m wo 9 dec. ROTTERDAM Cinerama ij "The Horse Wise per" (12) dag.l2.45-16^0-20.30.0n^:'SnakeEyes' (16) dag.l8.45-2L30, do.vr.ma.dt.ook 13.15-16. Cln.3: 'Saving Private Ryan' (16) dog 16,45-20.30. Cin.4; 'Out of Sight* (12) dag. 15.20-18.20-21.20, do.vr.ma.di.ook 12.20. Cln.5: 'Elizabeth' (16) dag.15.10- 18.10-21.10, do.vr.ma.di.ook 12.10. Imax Theater 'Amazone' (ai) dag-13. 'Eve rest* (al) dag. 14-16. Thnll Ride* (al) dag. 15. 'Abeltje' (al)dag. 17-19.15, za.za.ook 11. 'Sa- ving Prrvate Ryan' (16) dag.(beh.wo.) 2130. Ven.1; 'La vota e bella' (12) dag,toen,ma.) 19.30-22, vr.ook 15, zo.ook 13. Sneak Pre view ma.22. Von.2: Jons Ivens retrospectief. 'Indonesia callmg/BonnageWieuwe Gronden' do.19.30. 'Branding/De brugwegen' do.2 L30.'C reosoot'vr.1930. Zuiderzeewer- ken'vr.21.30. 'Liedvandehelden/Powerand the I andza.19.30.'De eerstejaren'za21.30. 'Rotterdam Europoort/Peur le mistral/la Sei ne...' zo.13. 'Une histoire du vent" zo.15 di- .W0.2L3O. 'Spanish earth/The 400 million' zo, 19.30. 'Magnitogorsk/Rotterdam Euro- poort/Pour Ie mistral/La Seme..'zo.21.30. 'Le 17ème paraliète' ma.1930. 'Hoe Yukongde bergen verzette' ma.2130 wo.19.30. 'Mane baie des anges' vr.15.30. Ven 3: 'De keuken van Hok' (16)deg. 19.30,vr.ookl5zo.ookl3. 'High Art' (16) dag.22.15. Ven.4: Wmterstee- pers'{16) dag.19.30-22. Lum.i: There's something about Mary' (al) dag.12.15-15.15-18.15-21.10. Uim. 2; 'Dr.DoIittle' (al) dag.13-15.30-19-2130. Lum3: The Negotiator* (16) dag.17.45-21. Lum.4: 'Return to Paradise' (12) dag.15.30- 1830-21.15, do.vr.ma.di. ook 12.30. Rexzinc; Tien verschillende adult fims (18) dag. 12 t/m 01.00. Path*: There's something about Mary' (at) dag. 1L50-1530-18.30-2130. The Tru man Show* (12) dag. 11.30-14-16,50- 19.15-21.40.'B!ade'(16)dag.l6.10-18.50- 21.30; di.niet 21.30, do.vr.ma.dl.ook 11- 13.35. 'Snake Eyes' (16) dag. 11.30-14.10- 16.35-19-21.30. The Horse Whispered (12) dag 17-20.30. The Negotiator* (16) dag. 15.20-18.15-21,10, do,vr,ma,dt.ook 11.50. 'Mulan' fal) dag. 19.40-21.50, do.vr- .ma.dt.ook 11-13.10-17.30, do.met 11. Sneak preview; 'Italiaan N Well' (16) di. 21.30. NachtvoorateHfngen:Lum.l.-7heressome- thing about Mary (al) vr-za.00.30. Lum.2: "A perfect murder" (16) vua.00,30. Lum.3: The Negotiator' (16) vrza.00.15. Lum.4; 'Blade' (16) vr-za. 00.15. Kfndermatinees: Cln.2: Wulan' za- .zd.wo.13-15-16. Ctn.3: 'Abeltje' dag.14. Cln.4: 'Dubbel Dwars' za.zo.wO.12,20. Cin.5: 'Sma II soldiers" za.zo.wo. 12-30.1 max: 'Abettfe' dag. 17-19,15, zamook 11. Urm3: 'Abeltje' dag. 12.30-15, lum.4; 'SerengeO Symphony* za.zo.wo.12.30. Pathé: 'Dubbel Dwars' za.zo.wc. 13.15. 'Madelief Krassen in het tafelblad' za.zo.wo. 11-13.10. 'Mulan' dag. 15.20, za.20.wo.ook 11-13,10-17.30. 'Abeltje' dag.ll.50-W.35. Ven.: 'Madelief, krassen in het tafelblad' zo.1530, wo.15. 'De tovenaar van Oz' zo.13. 'Pippi zet de boet op steiten'zo.l5.30wo.l5. 'Komngdermaskers' zo.wo. 15. SCHIEDAM Filmhuis; The Big Lebowski' do.21. 'Gadjo Dilo'vrja.21. VLAARDINGEN Het Zeepaard:'GadjoDilo'do.2l. The BtgLe- bowski'vr.21. Hoek van Holland Het blad De Vuurtoren is gered door de RS re clamestudio shop bv uit VGra- venzande. De krant uit Hoek van Holland zou door de vorige uitge ver De Lyster worden gestaakt, wegens de harde concurrentie met De Hoekse Krant. VGraven- zander Robert de Stoppelaar be sloot deze week de krant over te nemen. Hij ziet toekomst voor de uitgave, maar verandert wel iets aan de formule. Het blad ver schijnt nu gratis huis-aan-huis in de badplaats. Een abonnement is niet meer nodig. RS reclamestudio verzorgt sinds augustus de lay-out van De Vuur toren. Het drie man sterke bedrijf geeft onder meer periodieken uit, maar De Vuurtoren is haar eerste wekelijks verschijnende krant. Op redactioneel gebied zal er niets veranderen; de freelance- journalisten die al voor De Vuur toren schreven, kunnen dit ge woon blijven doen. De Stoppelaar ziet het als een ver- lengstukje voor zijn bedrijf. De af gelopen dagen is hij de boer op ge weest naar bestaande en potentië le adverteerders. „De Vuurtoren is al 48 jaar een bekende titel en een begrip in Hoek van Holland," motiveert hij de overname. „Het is dus een kwestie van gunnen voor de adverteerders. Het voor deel is dat wij er niet van hoeven te leven. Ik hoop dat de verliezen die we lijden door het blad gratis te verspreiden, op den duur wor den gecompenseerd door adver tentie-inkomsten."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1