$p®rt 11F Rooks zet twijfels overboord Jan Baksteen blijft Fortunees in hart en nieren 'Gewonnen, ondanks die rare Heerenvener' brinkman Priem doet stapje terug voor volledig 'blanco' ploegleider Nieuwe tenniscoach moet oude tijden doen herleven Rotterdams Dagblad Van Moorsel 'boert' prima AMSTEt Hoogste pinfall voorAlmela Refo blijft toonaangevend ,Ik ben wel eens door een voetbalclub gevraagd om in te vallen als trainer, maar mij niet gezien' Rotterdams Dagblad Dinsdag 8 december 1998 Aan de boule vard van VI !S- singen geeft Cees Priem (rechts) zijn opvolger als ploegleider bij TVM/Farm Frites, Steven Rooks (links), alvast wat aanwijzingen mee. Fo1o Ed Oudenaar den/ANP VJissingen Niemand mag ooit overkomen want Cees Priem in Frankrijk heeft meegemaakt. De ploegleider van TVM wil zich hiervoor gaan inzetten. „Ik wil de sportbonden gaan advi seren zodat geen enkele Nederlander meer in deze situatie zal verzeilen. Wat ik heb doorgemaakt, gun je niemand. Ik wil mensen waarschuwen, want het kan hen ook gebeuren," al dus de Zeeuw. Priem vindt dat er in diverse lan den één wet voor doping moet gaan gelden. De internationale wielerunie zou hierover duidelij ke afspraken moeten maken. „In Frankrijk geldt dit en in Spanje dat. Voor niemand is dat toch te begrijpen. De UCI deelt nu alleen straffen uit, maar de bond moet regels maken om de ellende die ik heb meegemaakt te voorkomen." Toekomst In Vlissingen keek Priem giste ren nog een keer terug op de maanden dat hij met verzorger Jan Moors en teamarts Andrei Mi- chailov in Frankrijk zat 'opgeslo ten' wegens de dopingaffaire rond TVM. Na maandag wil hij alleen nog maar naar de toekomst kij ken. „Ik zal nog wat tijd nodig hebben om dit alles te verwerken. Misschien moet ik nog een keer voor verhoor terug. Maar ik wil mij nu vooral weer met het fietsen gaan bezighouden." Komend seizoen doet Priem wel een stapje terug. Hij gaat zich bin nen de ploeg met de manage menttaken bezighouden. Het veldwerk draagt hy over aan Ste ven Rooks. De oud-renner onder handelde al een aantal weken met TVM. Gisteren tekende hij een contract voor één seizoen als eer ste ploegleider. Hendrik Rendant is de tweede man voor in het veld. Guidovan Calster wordt assistent van Priem. Rooks gaat een nieuwe uitdaging aan. Nadat de Noord-Hollander in 1995 zijn professionele loopbaan na twaalf jaar beëindigde, ging hij als wielercommentator aan de slag bij de NOS. „Ik heb nooit de ambitie gehad om ploegleider te worden. TVM heeft vertrouwen in mij getoond, daar ga je van zwe ven. Natuurlijk heb ik door de si tuatie rond de ploeg lang mijn twijfels gehad. Maar ik heb beslo ten de uitdaging aan te gaan. Als renner heb ik veel ervaring opge daan. Ik hoop dit over te brengen op de ploeg. Ik heb een jaar de tijd om mezelf te bewijzen. Met resul taten hoop ik te laten zien dat ik het kan." Arjan Bos van sponsor TVM gaf toe dat hij met het aanstellen van Rooks een risico heeft genomen. Als ploegleider is de winnaar van twee Tour-etappes volledig blan co. „Maar we kennen Steven als persoon. Hij heeft twee jaar by ons gereden en kent het team. Hy moet alleen uitkijken dat hij niet tössen, maar boven de renners gaat staan. Dat is het enige advies dat ik hem heb meegegeven. Voor de rest heb ik het volste vertrou wen in hem." Rooks gaat werken met een groep van twintig man met de nieuwelingen Martin van Steen, Remco van der Ven, de Duitser Andreas Klier en de Itali aan Davide Casarotto. Volgende week reist het team als voorberei ding voor een trainingskamp naar Spanje. Rooks: „Het belangrijkste is dat we nu de motivatie binnen de ploeg weer op de rails krijgen, zo dat we straks goede prestaties kunnen neerzetten. De renners hebben de afgelopen tijd veel meegemaakt. Daar zal ongetwij feld nog veel over worden ge praat.*' Ook het wedstrijdprogramma moeten nog worden besproken. Daarbij moeten de coureurs aan geven of zij komend seizoen in Frankrijk willen rijden. „De Tour blijft de mooiste wedstrijd," be kende Jeroen Blijlevens, die in Vlissingen opgelucht de hand van Priem schudde. „Ik wil deze wed strijd eigenlijk niet missen, maar er zullen wel eerste goede afspra ken moeten worden gemaakt, wil ik daar aan de start verschijnen." WarmondAls er zo'n jaar of tien geleden een jeugdploeg naar een tennistoernooi werd uitgezonden, ging het om de eerste plaats.Als we die niet haalden, baalden we stevig," herinnert de nieuwe bondscoach bij de vrouwen Hans Felius(43)zich. Hij kan het weten. Felius reisde destijds de wereld over met Bren- da Schultz, Miriam Oremans, Jac- co Eltingh, Jan Siemerink en Ri chard Krcyicek. .Achteraf gezien was dat een gouden generatie. Als je dat vergelijkt met de huidige jeugd moet je wel constateren dat er een groot gat is gevallen." Hij was verrast, toen deze zomer tijdens Roland Garros Miehiel Schapers informeerde of hij inte resse had voor de post van vrou- wencoach. „Ik wist niet eens dat er een vacature was." Het eerste wat hij deed, was con tact opnemen met Kristie Boo- gert. De Zuid-Beijerlandse was in conflict geraakt - met interim- coach Fred Hemmes en weigerde nog langer voor het Fed Cup-team uit te komen. Felius: „Ik kan nog niet zeggen of ze zich weer be schikbaar stelt. Maar het is wel één van de dingen, waaraan ik ga werken." Het Nederlandse vrouwenteam speelt de wedstrijd voor de eerste ronde van Wereldgroep n in het toernooi om de Fed Cup tegen België in Den Bosch. Het duel, dat wordt gehouden op 17 en 18 april, is toegewezen aan de Brabanthal len. Rotterdam Rens Meijer koos op het laatste moment alsnog voor een iets goedkoper elftal. In SPEELRONDE 11 leverde het de inwoner van Hekelingen de winst in het weekklassement van TOPCOACH op. Mey er scoorde net als drie concurrenten 38 punten, maar had het 'goed koopste' team met 18,25 miljoen gulden. Zelf is de pas 19-jarige Rens Meyer vongjaar gestopt als voetbal ler. „Ik speelde in Hekelingen A2 en daar ging het allemaal niet zo lekker. Vooral met de mensen daar had ik het niet zo naar mijn zin. Ik moet zeggen dat het wel weer is gaan kriebelen hoor, volgend jaar wil ik het ook weer gaan proberen by Spijkenisse. Een andere club, waar andere mensen zitten." Bij het samenstellen van zijn favoriete elftal keek Rens Meijer ook naar de prijs. „Zo heb ik die rare Heerenvener Constantinovici gekozen omdat hij niet duur is. En toch heb ik deze keer gewonnen, dat is lekker. In het algemeen klassement sta ik overigens niet zo hoog. Dat komt ook omdat Khokhlov erg tegen viel. Afgelopen week deed hij het echter erg goed en daar heb ik van geprofiteerd." Toch scheelde het niet veel of MTS-leerling Meijer was niet aan zijn totaal van 38 punten toegekomen. „Ik stond op het punt Bar ry van Galen van AZ in te ruilen voor Michel Langerak, maar heb het toch maar niet gedaan. Afgelopen zondag scoorde Van Galen tegen FC Twente, terwijl Langerak helemaal niet speelde. Zo zie je maar, je moet ook wat geluk hebben." Voor SPEELRONDE 11 telden de volgende 12 wedstiijclen mte: di. 1 dec: SC Heerenveen-PSV; wo. 2 dec: Cambuur-FC Utrecht, NEC-Sparta, AZ-Roda JC; do. 3 dec: Fortuna Sittard-RKC Waalwijk; vr. 4 dec: Willem Il-Vitesse; zo. 6 dec: Feyenoord-NEC, Sparta-Cambuur, AZ-FC Twente, Ajax-MW, NAC-PSV en FC Utrecht-De Graaf schap. Dimitrl Khokhlov: puntenpakker. Foto Leo Vogelzang B AL S Spelersklassement De volgende spelers scoorden punten m SPEELRONDE 11: Ajax:01iseh5, AZ: 'El Hadnoui 8, Fortes Rodriquez 3, Moens 4, Mutsaers 3, Ricksen -3, Van den Berg 3, Van Galen 4, Wijker 3. Cambunr Leeuwarden: Berhalter -2, De Roo -2, De Vnes 4, Dijkhuizen 2, Durmuso- glu 6, Van der Heide 4, Van Rijswijk 3. Feyenoord: Dudek 4, Konterman 4, Paau- we -1, Tinmho 4, Van Gobbel4. Fortuna SUtard: Bouma 6, Hamming 5, Kool 6, Simons-1. De Graafschap: Gerritsen 3, Godee 3, Lm- denbergh -1, Rzasa -1 Heerenveen: Dermis de Nooijer 4, De Vis ser 4Gerard de Nooy er -1Klompe -1Pahl- platz2,Samardac3tTalan 3, MW: Joordens -1, Perez 4, Vnesde 4. NAC: Arveladze3, Bosz7,Gudelj 4, Schreu- der 2. Shoukov 4 NEC; De Gier 8, Latuheru 4, Ma es -5, Pot* huizen -1, Renfurm 3, Schultz-1. PSV: Abel Xavier 4, Bruggink 3, Fuchs 2, Iwan 4. Khokhlov 11, Lucius 3,Nilis 5, Van der Doelen -1, Van Nistelrooy3. RKC Waalwij k: De Graef 4, H oogendorp 2, Lanckohr3,Petrov2. Roda JC: Doomemik-1Luijpers-1. Sparta: Jalrnk 3. Nieuwenburg -1Van der Laan 5 FC Twente: Ajoupov -1, Ten Hag -1, Ter Avest 4, Vennegoor 2. FC Utrecht: J.De Jong 4, J.P.De Jong -1, Mote 6, Robbemond -1, Van der Gaag -1, Van Eukeren 2, Van Mol 3 do DHU KKCntll Vitesse: Booth 2, Laros 2, Machias 3, Reu- ser 3, Van der Schaaf 4, Van Hintum -1, Ze- man-l,2ongo 11. Willem O: Bombarda 3, Galasek 4, Prom- mayon 4, Sanou 3, Valk -L Weekklassement Winnaar: R.H. Meijer (Hekelingen)38 pot Elftal; Westerveld 0; Qliseh 5, Tinrnho 4, Constantinovici 0, H,/pia 0; Van Galen 4, Khoklov 11, Van der Laan 5; Arveladze 3, De Witte 0 en Mols 6 2.1.N. Breidmg (Spijkemsse), F. Steenber gen (Rotterdam), H.J. van Os (Rotterdam) 38 pnt. 5. M.W. de Graaf (Sassenheim), M. van Bree (Rhoon), J.O.R AM. Schipper (Oud-Beyer- land)--.37 pat 8. AR. Beker (Spijkenisse), PJ.C Hoogen- doom (Capelle a/d Ussel), R. van Baren (Hellevoetsluis)-36 put. 11. MA Klein (Rozenburg), R. Habermehl (Rhoon), M. Strnijk (Vlaardingen), A Ho- gervotst-Kuilder (Almelo), R Sinte - Maar tensdijk (Rotterdam), C. Steijlen (Rotter dam).....35 pnt 17. S. Postema (Bnelle), CJ. van Es (Zuid- land), M. de Jongscheenloop (Rotterdam), C. van Santen (Brielle), L.L van Keulen- Van Gaal (Hoogvliet). HM. Brat (Rotter dam), R Vat (Vlaardingen), M.M. de Boer (Vlaardingen), AC. Scheepmaker (Spijke nisse), R. Buiter (Ridderkerk), P, v/d Valk (Ridderkerk) 34 pnt. 28. G. van Ameijden ^Rotterdam), A Ver- haenen (Schiedam), Jan van Loon (Rotter dam), M. Weenink (Rotterdam), C. van Meel (Rotterdam), E. Koops (NatNederlan- den) (Rotterdam), V. Bender (Rotterdam), P. Katoen Cs-Gravendeel), E.D. den Bree- jen (Zuid-Beyerland), M. Cihan (Rotter, dam), E. Sirre (Spijkenisse), J.P. Aarts (Spijkenisse), S. v/d Donk (Rotterdam), L.G. Kwist (Oud-Beijerland), J. PortieJje (Rotterdam), D.E. Ketting (Ridderkerk), E Jaspers (Capelle a/d IJssel), M. van Vïanen (Capelle a/d IJssel)33 pnt 46. S Kortleven (Capellea/d Ussel),S. Riet- dijk (Spijkenisse), R. van Spek (Poortu- gaal), H. Resmann (Capelle a/d IJssel), M. Onderdelinden (Ridderkerk)32 pnt Algemeen klassement 1. E. van Grinsven (Rotterdam)214 pnt. 2. L v/d Graaf (Vlaardingen), R.W.T. Geurts (Ro tterdam), B. van Zanten Cs-Gravendeel) -210 pnt 5, C de Jong ('s-Gravendeel)208 pnt 6. M, van Moorst (Dordrecht), R. de Valk (Rotterdam)206 put 8.V.J. Beker (Spijkemsse).205 pnt 9.J R. Degens (Hellevoetsluis), SM.Baren- dregt (Numansdorp)204 pnt 11. J J van Veen (Rotterdam)203pat 12. P I.W Noordsmgel/M. van Diejen (Rot terdam), LAA van de Graaf (Vlaardingen)202 pnt 14. M. van den Baard (Berkel en Rodenrijs), EHelmich(Papendrecht),V Okker (Vlaar dingen)..200 pnt 17. JA Rijnbout (Berkel en Rodennjs), L Timmer (Vlaardingen), N.DM. van Dui- venbode (Rotterdam)199 pnt 20. K. van der Veen (Oostvoome), D. van der Pol (Ammerstol), M. Bals (Baren- drecht), C. van Herk (Barei. ^ht).„198 pnt 24. E Bcurguignon (Schiedam), A Butter (Krimpen a/d IJssel), P. van Dongen (Spij kenisse), W JA Kuikstra-v/d Linden (Spij kemsse) -197 pnt 28. P, Klepke (Hoek van Holland), R.F. van Bree (Puttershoek), W.FAM.' Silvester (Dordrecht), K. Shefel (Schiedam)196 pnt 32. M. Hoek. (Oud-Beijerland), J. van Bijs- terveld (Qud-Beyerland), N.M. Roezen (Schiedam), J. Lotte (Vlaardingen), J. de Regt-van 't Hof (Oud-Beijerland), C. de Bij- errweg (Rotterdam), R.W v/d Werf (Rotter dam)195 pnt 39. J. Tol-Coomans (Rotterdam), J.P. Ka toen Cs-Gravendeel), M. Punt (Perms), M. Kahs (Sliedrecht), D. van Oort (Ameide), C, van Neck (Rotterdam), Lindy Landstra (Pa- pendrecht) 194 pnt 46. J. v/d Plicht (Ouderkerk a/d IJssel), D.J. van der Velden (Ridderkerk), J.W. Comvali- us (Rotterdam), AW. Gontha (Hoogvliet), J. v.cLWïIkk (Stellendam)193 pnt 5L R.O. Habermehl (Rhoon), S. Horde (Ca pelle a/d Ussel), RA de Graaf (Sassen heim), LJ. Scharaann (Schiedam), S J. de Jong (Ouderkerk a/d IJssel), JVL Cammans (Rotterdam)192 pnt 57. G.N. Schrauwen (Rotterdam), S. Boryer (Capelle a'd IJssel), J.W, Grundlehner (Nieuwerkerk a/d IJssel), C. Winkelman (Capelle a/d IJssel), R. v/d Linden (Rotter dam), E v/d Laan-van Zweten (Vlaardin gen), J. Winkel (Rozenburg), J C.C. Geurtz (Rotterdam), A Stam-Jongeneel (Rotter dam), W Ermers (Rotterdam), R. van den Sjgtenhorst (Rotterdam), K Westdorp (Put tershoek), H.C.G. Hulst (Berkel en Roden rijs)191 pnt 70. JAM. Vermeulen (Maasland), R.F. He- menk (Rotterdam), E. Nijssen (Nieuwer- R otterdam In SPEELRON DE 11 van TOPCOACH was Leontien van Moorsel goed op dreef. De wereldkampioene tijdrijden, die volgend jaarmet een eigen ploegde weg op gaat, 'boerde' prima met 13 punten, mede dankzij de 4 punte^die FC Twente-speler Berthil ter Avest en SC Heerenveen-spits Dennis de .»ooyer elk scoor den- In totaal staat Van Moor sel op 158 punten. Nog ver achter RobertVerbeek die met-212 punten nog immer hoog (tweede) in het algemeen klassement zou staan. De trai ner van Dordrecht '90 kwam in speelronde 11 tof 11 punten. Hans van der Zee, gisteren ontslagen als trainer van Spar ta, sprokkelde slechts 7 punten bij elkaar. Met een totaalscore van 138 blijft hij wel Adrie Kos ter, de verantwoordelijke man bij Excelsior, vóór die met zijn TÖPCOACH-elftal alles bij el- kaar 118 punten vergaarde. In de afgelopen speelronde kwam -hy tot welgeteld 5 punten. - kerk a/d IJssel), M. Onderdelinden (Rid derkerk) r* Zwaan (Rotterdam), L.Robbe- mant-avendeel), Richard Krmsmga (Capelle Ussel), A Verzijden (Rntter dam), M,J, Groenendijk (Ridderkerk) -.190 pat 79. RJ. Stek-Vente (Bergschenhoek), R. Klootwijk (Rotterdam), N. Notenboom- Breedveld (Rotterdam), AM. van Norren (Rotterdam), E. de Zwart van Toom (Rotter dam), J. Weasels (Rotterdam), M. Brassen (TSB) (Vlaardingen), G.C. Hooimeijer (Ba- rendrecht), S Abdelrahman (Rotterdam), S. S wj ders (Numansdorp) 189 pnt 89. J. Rietdyk (Maassluis), P. Diepstraten (Heli evoetsluis), F. de Jong (Rotterdam), A den Besxen (Maassluis), I.C. Heijkoop (Per nis), L. Droge (Schiedam), LL van Keulen- Van Gaai (Hoogvliet), SJJRP. Paimen (Rot terdam), R. Ruttemar. (Rotterdam), F. van Ipenburg (Rotterdam), G.H. Sprik (Schie dam)188 pnt Lsun. HM Soccer Promo tions Heltoo Ondanks de hoge pinfall is Almela, het bowlingteam van het Schiedamse Musis Sacrum, niet in staat geweest in Heiloo alle drie de wedstrijden winnend af te sluiten. Het mannentrio, uitko mend in de eredivisie, tiet welis waar de hoogste pinfall noteren, maar kon slechts vijf van de ne gen te behalen punten pakken. De eerste partij tegen CTM uit Rotterdam werd gewonnen met 2- 1Borchland was te sterk (3-0) en tegen GWK greep Almela de volle winst: 3 -0. Schiedammer Roel Mol was met zijn gemiddelde van 211 de beste bowler. Musis Sacrum, het andere Schie damse team in de eredivisie, be haalde tweemaal winst en moest één nederlaag incasseren. Het vrouwentrio verscheen door zie ken en geblesseerden in Zeist zeer gehavend aan de start en kon geen vuist maken. Alle drie de wedstrijden werden verloren waardoor Musis Cad Inside - zo heet het team - op de onderste plaats belandde. Vlaardingen - Door de overwinning (7-1) op Maassluis staat Refoba nog steeds ongeslagen op kop in de vierde divisie. Met uitzonde ring van Nitte van Landschoot, die van Wilco Sardijn (15-4,10-15, 15-9) verloor, won Refoba in de an dere partijen met ruim verschil. Na de onverwachte nederlaag van Van Landschoot zette Chris van der Knaap de Vlaardingse bad- mintonneis weel op liet goede spoor: 5-15, 3-15. Ook Dana Kuil en Christa Boeters wonnen en de (mix)dubbels werden eveneens tot een goed einde gebracht. Door Bas van den Berg Vlaardingen - Hij weet het ze ker: er is leven na voetbal. Jan Baksteen doet 's zondags tegenwoordig wat anders: hardlopen, fietsen en voet balwedstrijden bekijken. Hij is 58 jaar, speelde zestien jaar betaald voetbal bij Fortuna en stopte twee jaar geleden als trainer van die club. Het niveau in het amateurvoetbal ging volgens gem zo achter uit, dat hij er geen zin meer in had. „Ik ben wel eens door een voetbal club gevraagd in te vallen als trai ner, maar mij niet gezien," zegt hij zeer beslist.J)e laatste jaren als trainer van Fortuna kwam het herhaaldelijk voor dat ik op zater dagavond nog het tweede elftal moest samenstellen. Als ik zon dagmorgen om half negen op het veld kwam, stond ik met negen spelers. Kon ik weer opnieuw be ginnen met spelers te bellen. Mijn vrouw vroeg me wel eens waar ik mee bezig was en op den duur heb ik voorgoed de handdoek in de ring gegooid." Vlekkeloos Jan Baksteen was niet de eerste de beste trainer in de regio en en verdiende ook als betaald voetbal ler zijn sporen. In de kantine van Fortuna hangt een foto waarop hij als speier van Foriuna staat, dat in het seizoen 1962-1963 kampioen van de eerste divisie werd. „Met spelers als Ed Verweel, René Hagenaars en Jan Hooijmans," somt hij vlekkeloos op. „En als trainers Rinus Smits, Rinus •y./Vr.'-'.* Jan Bpksteen maakt van zijn hartgeen moordkuil, „tkheb me bij Fortuna altijd kritisch opgesteld. Ik deed dat omdat ik wilde dat het met mijn duppie goed bleef gaan." Foto Peter Moikenboer Gosens, Laszlo Zalai, Jan Brou wer en Piet de Wolf. Later ben ik nog een jaar leider geweest van FC Vlaardingen met trainer Jan de Gier. Maar ik zie de spelers nooit meer. Tien jaar geleden heb ben we nog een reünie gehad, maar alles vervaagt. Ik had bij Fortuna net een contract gete kend toen Dennis Neville van Sparta me wilde hebben. Ik was opgevallen toen ik in het Neder lands amateureiftai speelde. Ik heb in Fortuna op vrijwel alle plaatsen gespeeld. In bet seizoen dat we kaïnpioen werden van de eerste divisie, zelfs als rechtsbui ten. Maar ook als linksback toen Gerril Swaneveld naar Amerika emigreerde." De Vlaardinger voelt zich nog steeds een Fortunees in hart en nieren. Hy is er trots op, maar ziet zich ook als een lastige klant. „Ik heb me bij Fortuna altijd kritisch opgesteld. Ik deed dat met opzet omdat ik wilde dat het met myn duppie goed bleef gaan. Eens was Fortuna de op zes na grootste voetbalclub van Nederland. For tuna had ook een grote naam en we werden uitgenodigd op inter nationale jeugdtoemooien. Jam mer dat het allemaal niet meer be staat. Het doet me veel dat Fortu na in 1999 het 95e levensjaar in gaat. De voetbalclub heeft altijd een grote sociale functie in Vlaar dingen gehad. Ik heb er tien jaar als jeugdtrainer aan meegewerkt In 1949 werd ik al getraind werd door dansleraar Ad Korpershoek en sigarenman Jan Verhoef op het véld aan de Parallelweg." „Myn betrokkenheid bij Fortuna zal al tijd groot blijven," vervolgt hy. „Daarom gaat het aan mijn hart dat Fortuna vaak zo negatief in het nieuws komt. Toen ik RRWIK trainde, gebeurde er nooit wat Het bestuur zei dat de gezellig heid voorop moest staan en ik hoefde de spelers alleen maar een beetje voetbal bij te brengen. Maar waar ik ook ben, ik word al tijd aan Fortuna herinnerd. Ik ben onder andere trainer van HION, Zwarte Pijl, RKWIK, VDL en SFC geweest. Hoger spelende clubs hadden niks aan my omdat ik op m'n 48ste pas het oefen- meester 3-diploma had. Twee jaar later had ik het tweede diploma, maar ik realiseerde me dat ik veel te laat trainer was geworden." Jan Baksteen komt er eerlijk vooruit dat hij de kritische instel ling altijd heeft gehad. „Vroeger kwam ik al op voor de spelers die als amateur in de betaalde elftal len rondliepen. Ik stapte dan naar het bestuur en vroeg schoenen voor de jongens. Het zit in mijn karakter altijd voor anderen klaar te staan en dat laat ik duidelijk merken. Ik zeg altijd recht voor z'n raap waar het op staat. Door sommigen bij Fortuna werd dat me wel eens kwalijk genomen. Maar in al die jaren heb ik ge merkt dat spelers het op prijs stel len. Ik heb ook altijd goed met de spelers kunnen opschieten. Ze za gen het als een voordeel dat ik geen man was voor de bestuurs kamer, maar iemand die altijd klaar voor hen stond." „Er zijn bestuursleden die zeggen dat het maar goed is dat Fortuna afgedaald is naar de vierde klasse. 'Dan hebben we tenminste der by's die veel publiek opleveren'. Ik zie Fortuna, na wat het altijd geweest is, liever als een hoofd klasser. Maar ja, wat heb ik eigen lijk nog te willen. Het ligt mis schien aan mezelf dat ik nog zo kritisch ben ingesteld. De klok is toch niet meer terug te draaien. Dt zal er ook aan moeten wennen dat Fortuna elk jaar andere spelers heeft. Toen ik Fortuna onlangs te gen RKWIK zag spelen, kende ik alleen nog maar Nelemans en Tol. Ook Cor Hermans, maar hem heb ik als speler bij SFC meege maakt." Kprt&Bondig SVDPW beschikt sinds kort over een feestcommissie Joop Beukers zit daar niet in Hy is tegenwoordig wel inzetbaar als scheidsrechter De laatste wed strijd, drie weken geleden, floot hij op 'DFW onder een parapluie vanaf de middenstip Zaterdag 19 de cember wordt in de Westwijkhal het Vlaardings zaal- voetbalkampioenschap voor Al en Bl-elftalien ge houden De voetballers van Excelsior Maassluis binden 15 januari van het komend jaar de strijd aan met stadgenoot TOG Kunnen ze laten zien of ze ook met een tafeltennisballetje overweg kunnen RKWIK houdt zaterdag 9 januari een onderling zaal- toernooi voor de elftallen 1 tot en met 8 en de A-junio ren Er zal door trainer Wilco Wapenaar wel weer flink 'gepoort' worden De CION-leden Rob de Bruyn, Plooys Weadrïch en Leo van de Water zijn sinds kort in het bezit van een jubileumspeldje De drie zijn 25 jaar lid van de voetbalvereniging CION- speier Dennis Heeneweer maakte onlangs zijn ren tree in het eerste elftal Heeneweer is ongeveer acht weken geblesseerd geweest aan het bovenbeen na een knietje onder het klaverjassen van de elftalleider Sinds Paul Louter weer meetraint by Excelsior Maassluis, is de ploeg van Eric Gudde nog zonder puntverlies „Concurrentie houdt mensen scherp," aldus de nog altijd niet speelgerechtigde Louter Dat ExcelsioF20 geen voorzitter en geen pennings- meester kan vinden, is volgens selectiespeler André Smolders tot daar aan toe 1 „Maar als er zelfs ook al geen nieuwe prins carnaval kan worden gevonden, dan moeten we ons echt serieus zorgen gaan ma ken," sprak hij laatst tijdens een korte evaluatie De promotie-actie van HBSS, enkele weken geleden houden in de Schiedamse binnenstad, heeft nieuwe leden opgeleverd Nog even en de Harga-club kan een F-team en een meisjesteam inschrijven 1999 Wordt voor Hermes DVS een bijzonder jaar De Schiedamse vereniging viert dan haar 115de verjaar dag Tijdens de ledenvergadering van w Hoekse Boys zijn Jaap Vennaasse en Cor Knipscheer be noemd tot lid van verdienste Zondag is by VFC de K&B Krokettentest uitgevoerd Een zes, meer zat er niet m En dan tiet de j uiy de lange wachttijd niet eens meewegen in haar oordeel •Voorzitter Bram den Hamer zat zondag tijdens het duel tegen HWD wel héél dicht naast DVO'32-preses Harry Meijer Toch niet stiekem een fusie aan het voorbereiden hè? Overigens vinden er op uitnodiging van RKWIK en HSC wel tussen de clubs afzonderlijk ge sprekken plaats met VFC „Oriënterende gesprek ken. Meer niet," zegt Bram den Hamer4 Het bestuur van korfbalvereniging Oranje Nassau heeft het maandelijke spreekuur weer in het leven geroepen Bij K&B kan je altijd terecht!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1