fl^ Convenant over opvang vluchtelingen brengt partijen niet bij elkaar In heropend stiltecentrum heerst absolute rust IÏHIès8 Gedenksteen als antwoord op 'laffe moord' Overvaller kocht pistool uit angst voor beroving Orgel Opstandingskerk klinkt ook in 'Martinus' als een klok 'Ik teken alles, als de rechten van de kinderen prevaleren' Hofman koopt j rechtszaak af Rotterdams Dagblad Zaterdag 12 december 1998 Schiedam Een poging om de spanningen tussen betrokken partijen bij de komst van een groep vluchtelingen in het voormalige sportfondsenbad in Schiedam-West heeft gisteren niet het gewenste resultaat opgeleverd. Het convenant waarin allerlei afspraken staan over de duur van de opvang en de regels waaraan de tijdelijke bewoners zich moeten houden om zo de over last voor de omwonenden te beperken, is slechts door drie van de vijf partijen ondertekend. Of de lege plekken onderaan het convenant ooit worden beschreven was gisteren twijfelachtig. En bet zijn niet de minste partijen die nog geen handtekening heb ben gezet. Om te beginnen was dat G. Toth. eigenaar van het zwembad aan de Burgemeester Knappertlaan en initiatiefnemer van de opvang van de kinderen van de zogenoemde Dublin-elai- manten, De andere partij die ont brak op de bijeenkomst gisteren was de Stichting Inlia, die de op vang van vluchtelingen coördi neert. Wie tekenden dan wel? Dat waren C. van Mounk en G. Hcijster na mens de huurders en eigenaren rondom het zwembad én. een ver tegenwoordiger van de bewoners vereniging Schiedam-West. Hun belangnjkste inzet is om vast te leggen dat de vluchtelingen over uiterlijk negen maanden weer zijn vertrokken, In het convenant is opgenomen dat „het verblijf van de Dublin- claimanten tijdelijk zal zijn voor maximaal negen maanden." Nu Toth niet aanwezig was en zijn handtekening dus niet onder het verdrag staat, vrezen omwonen den en bewonersvereniging dat het voormalige zwembad mis schien wel voor jaren bewoond blijft. Terwijl zij willen dat de ou de plannen om er een sportschool onder te brengen uiterlijk medio volgend jaar gestalte krijgen. Toth liet gistermiddag door de te lefoon weten dat hij door werk zaamheden niet in de stad was. En dus ook niet in staat om hel convenant te ondertekenen of zelfs maar te lezen. De onderhan delingen gaan volgens Toth via zyn relaties. Maar hij zegt dat het hem niet uitmaakt wat er in het convenant staat ais de kinderen maar voorop staan. „Ik teken al les. Als er in staat meneer Toth moet twee weken in zijn onder broek lopen, dan doe ik dat. Als de rechten van het kind m het conve nant maar prevaleren," aldus de Schiedammer, die zegt er moe van te worden dat iedereen het steeds maar heeft over 'die zaken man Toth'. „Die kinderen zijn veel belangrijker," herhaalt hij nog maar eens. Toth zegt heel nieuwsgierig naar de inhoud van het convenant Vlak voor de ondertekening in het zwembad kwam de zakenrelatie van Toth met een aanvullend punt. Daarin stond dat iedereen de plannen positief tegemoet moet treden en dat ze de opvang juridisch en feitelijk niet mogen hinderen, tegengaan of bemoeilij ken. Maar de omwonenden en de bewonersveremging zagen die aanvulling als een strop waardoor ze met handen en voeten gebon den zouden zijn. Ze onderteken den het verdrag dan ook zonder het aanvullende punt van Toths partner. Dat directeur J. van Tilborg van Inha niet by de plotseling georga niseerde ondertekening aanwezig was komt omdat hij niet was uit genodigd, zegt hij. Bovendien is hij druk bezig met de voorberei dingen voor de opvang en het on der brengen van de vluchtelin gen. In een reactie op de vraag of hij het convenant nog wel gaat on dertekenen, antwoordde Van Til borg: „Zolang in het convenant geen punten staan waarin beslist wordt over de bestemming van het zwembad na negen maan den." Van Tilborg zegt dat hij juri disch gezien niet over de bezittin gen van een ander kan beslissen en daarom ook niks ondertekent wat hem daartoe verplicht. Al met al lijken de partijen nog niet echt tot elkaar gekomen te zijn en blijft onduidelijk wat er over negen maanden met het zwembad gaat gebeuren. John Old ham's ou den» en bur Scheeres be kijken de ge- van de ver moorde En gelsman. Foto Roger van der Kraan Schiedam Onder de enorme be langstelling van ruim honderd Schiedammers heeft burgemees ter Scheeres gisteravond een krans gelegd bh de gedenksteen die eerder op de dag voor John Oldham is geplaatst. In een korte toespraak stond de burgervader van Schiedam stil bij het feit dat het een jaar geleden is dat Old ham op deze plek door een mis drijf om het leven kwam. De ou ders van John en een aantal naas te familieleden en vrienden wa ren vanuit Engeland overgeko men om de plechtigheid bij te wo nen. Scheeres wees er in zijn toespraak op dat de gesprekken over geweid op straat nog altijd gaande zijn. We accepteren het niet als maat schappij, maar toch is het ontzet tend moeiiyk om dit tegen te gaan, was de strekking van zijn boodschap. Ook richtte de burge meester, in het Engels, een per soonlijk woord aan de ouders van John Oldham. Na de kransleg- ging werden twee minuten stilte in acht genomen. Met de familie en vrienden van het slachtoffer vertrok Scheeres vervolgens voor een besloten bijeenkomst in het stadskantoor. De gedenksteen, die ter hoogte van de vestiging van McDonald's aan de Broersvest in het trottoir is aangebracht, is een tegel, voor zien van de tekst 'John Oldham. You'll never walk alone. You are always in our hearts.' De tekst is tevens een verwijzing naar het clublied van Liverpool, de voet balclub waarvan Oldham fervent aanhanger was. Het is een precies aan jaar gele den dat Oldham tijdens een avondje stappen om het leven werd gebracht. Zijn vrienden heb ben het verlies nog altijd niet ver werkt. „Het heeft ons ook een jaar beziggehouden," zegt Marcel van der Tas, één van Johns vele vrien den, „omdat die gedenksteen zo lang op zich heeft laten wachten. We zijn blij dat die er nu ligt, John verdient 'm ook. Want met hem zijn we een een goed medemens en een echte kameraad kwijtge raakt, Met de onthulling van de steen wordt in zekere zin een streep onder het rouwproces ge trokken, maar vergeten zullen we John nooit." Oldham werd vorig jaar op Sinter klaasavond door twee jongens van 17 en 18 jaar met messteken van het leven beroofd. De oudste zit een gevangenisstraf uit van ze ven jaar. De jongste, die werd ver oordeeld tot een verblijf in de jeugdwerkinrichting in Veenhui- zen, is inmiddels weer op vrije voeten. „Ja," reageert Van der Tas i'ios, „die gozer huppelt alweer rond. Hij had nog een paar jaar moeten zitten," „Het brute geweld gaat helaas ook niet aan Schiedam voorbij." De woorden van burgemeester Scheeres sneden gisteren door de kille namiddag. „We zijn hier bij een om de gedenksteen te onthul len ter nagedachtenis aan John Oldham die slachtoffer werd van een laffe moord." Na de toespraak van de burgemeester, waarbij het verkeer in de nabije omgeving werd stilgelegd, werden twee mi nuten stilte in acht genomen. Old ham's ouders waren onder de in druk van de gedenksteen. „Brilli ant," reageerde Oldham's vader. „This makes us feel good. We're proud," Door Marc Floor RotterdamDe kassa van de Rot terdamse porceleinwinkel wilde hy hebben, maar voordat de vrouw achter de toonbank kon reageren sprong haar zoon voor de overvaller, ,Je krijgt niks!," riep deze, waarop de overvaller dreigend zijn pistool richtteen zei daadwerkelijk de trekker over te halen als hij de inhoud van de kassa niet zou krijgen. „Schiet maar!," was het antwoord van de winkelier. „Daar schrok ik zo van dat ik daarna de winkel ben uitgerend," vertelde de bewuste overvaller gisteren aan de Rotterdamse rechtbank. De 34-jarige in Schie dam geboren en nu in Rotterdam wonende M.V. moest terecht staan vooreen serie van zes gewa pende overvallen op winkels, waarbij hi) steevast voor de in houd van de kassa ging. Na een overval spurtte hij er altijd op z'n fiets vandoor. Op 24 augustus van dit jaar maak te hij op deze wijze ruim 900 gul den buit bij een Albert Heijn-ves- tiging in Schiedam. Een week la te1* was een Schiedarr.se vers markt aan de beurt waarbij hij met zo'n 500 gulden wist te ontko men. In september volgden nog overvallen op de Rotterdamse porceleinwinkel, een Schiedam se drogist en een Bas van der Heij- den-supermarkt in Rotterdam. Na een mislukte overval op de Vlaardingse Leen Bakker liep V, op lö september tegen de lamp. De Rotterdammer bekende giste ren alle feiten waarvan hij werd verdacht, behalve de overval cp Bas van der Heijden. Het geld had hij nodig om zyn heroïneversla ving te bekostigen. Opmerkelijk welbespraakt en op bijna hoffelij ke wijze stond hij de rechtbank over zijn daden te woord. Volgens het psychologisch rap port dat over V. was gemaakt was hij dan ook een intelligente per soonlijkheid, die echter stuurloos werd bij gebrek aan structuur in zijn leven. Iets wat V. kon be amen. „Steeds als ik probeerde een normaal leven op te bouwen," zo verklaarde hij aan rechtbank president C.G. van Nunnikho- ven, „gebeurde er weer iets waar door de bodem volledig onder mij wegsloeg. Ik dreef uiteindelijk los van de samenleving." V.'s raadsman L.C.J.M, Schrei- nemacher vroeg zijn cliënt waar om hij het gaspistool had aange schaft waarmee de overvallen werden gepleegd. „Die had ik ge kocht omdat ik een keer was over vallen op weg naar huis." ant woordde deze. „Later kwam ik op het idee om daar overvallen mee te gaan plegen," Om zich wat schietvaardigheid aan te leren, oefende V. met het gaspistool op een spee'goedbeer. Officier van justitie P. G. Blanken vond een gevangenisstraf van vier jaar op z'n plaats voor de zes overvallen, die hij alle bewezen achtte. „Een overval is heel trau matisch voor winkelpersoneel," stelde de officier, „want die weten op dat moment niet of er daadwer kelijk geschoten gaat worden." Daarbij herinnerde Blanken de verdachte er fijntjes aan dat deze in eerste instantie het pistt»S,had aangeschaft uit angst zelf re wor den overvallen. „Hij voelt zich on veilig als hij over straat loopt, maar draagt daar nota bene zelf aan by." Advocaat Schreinemacher vond de eis naar eigen zeggen 'veel en veel te hoog'. Hij zag het liefst dat aan zijn cliënt een voorwaardelij ke gevangenisstraf werd opge legd. „Hier zit een man bij wie de structuur in z'n leven steeds meer is gaan afkalven en uiteindelijk is weggevallen" motiveerde hij die opvatting, met een vinger rich ting de verdachte. „Wat wij M.V. eigenlijk moeten verwijten is dat hij zich zonder die structuur niet staande kon houden. Want dat af glijden naar het sluipende kwaad van de criminaliteit, daar doen we als hele maatschappij niets aan. Ja, pas als het in strafrechterlijke fase komt." Bovendien vond Schreinemacher het zwaar wegen dat zijn cliënt geen soortgelijke feiten op zijn strafblad had en dat er niemand was neergeschoten bij de overval len. „Want iaat ik dat ook maar eens zeggen: er zijn geen dooien en geen gewonden bij gevallen." De rechtbank doet op 24 decem ber uitspraak in deze zaak, Door Sander Sonnemans Schiedam Het is nog even aan- pezen, maar als het mee zit zijn zondag de klanken van het orgel uit de Sehiedamse Opstandings kerk in de St. Martinuskerk te ho ren. Dan kunnen na ruim vier we ken intoneren de zorgvuldig op gepoetste pijpen hun werk doen. In verband met de aanleg van het metrotnyect moest de Opstan dingskerk haar deuren sluiten, maar het in 1991 volledig gerevi seerde orgel, dat een verzeke* ringswaarde van tweeëneenhalve ton vertegenwoordigt, blijft be houden voor de gemeente Schie dam. Sinds enkele weken is de 'Martinus' aan de Willem Andries- senlaan in Groenoord de trotse bezitter. Met gepaste trots ook wordt door orgelbouwer Nico Siooff en vrijwilliger Piet van der Helm gewerkt aan de 'installatie' van het elektro-pneumatisch ge stuurde muziekinstrument. „Het is ook niet niks," zegt Siooff, „want het orgel telt 1256 pijpen. En die moeten allemaal stuk voor stuk worden geïntoneerd; op de juiste klank worden gebracht." Siooff en Van der Helm, or gelfreak en hulporganist van de Jacobuskerk m Kethe!, gaan zó op in hun werk, dat ze van de kou in de lege kerk niets merken. „Dat is toch prachtig, zo'n orgel," glimt Van der Helm, die volgens Siooff al vanaf de eerste dag van de werkzaamheden stond te popelen om het orgel uit te proberen. „Ik ben in de vut, maar heb nog ge noeg fut om bij dit werk een hand je te helpen," grapt hij. „Ik ben nu eenmaal bestorven van kerkor gels." Orgelbouwer Nico Siooff test een pijp, onder toeziend oog van hulporganist Piet van der Helm. Foto Roer Dijkstra Nico Siooff eveneens, hy heeft van het reviseren en bouwen van orgels dan ook zijn werk gemaakt. En over zyn broodwinning hoeft de inwoner van Ouderkerk aan den Ussel zich geen zorgen te ma ken. „Ik heb het gigantisch druk, er is enorm veel werk in de orgel bouw. Ik zit dan ook voor het ko mende jaar helemaal vol. Aan Piet heb ik een goede hulp en het be spaart de parochie nog geld ook. Want hij helpt uit liefde voor het orgel, dat bespaart weer een be taalde kracht." Uiterste precizie Het intoneren van de ruim twaalf honderd orgelpijpen, variërend in lengte van vijftien millimeter tot drie meter, vergt de meest tijd. Niet alleen omdat de 'blazers' van tin- en loodlegeringen zo groot in aantal zijn, maar meer nog omdat de klanken met uiterste precisie tot de juiste helderheid gebracht moeten worden. Voor de elektri sche verbinding van de toetsen met de pijpen is in totaal zo'n vijf kilometer koperdraad gebruikt waarmee de 250 elektromagneten worden bediend. Die openen de klepjes zodat de benodigde lucht naar de pijpen kan stromen. Een hels karwei dus voor hetorgelver- liefde tweetal. Maar zondag, tij dens de mis in de St, Martinus kerk, zullen Siooff en Van der Helm eer hebben van hun werk. „Een orgel," zegt Van der Helm, terwijl hij de toetsen beroert en zo laat horen dat het blaasinstru ment klinkt als een klok, „is on misbaar in de kerk." „Klopt," voegt Siooff er aan toe. „Het vormt een niet weg te denken on derdeel van de mystiek die een kerkdienst met zich meebrengt." Door Judith van Klaveren Schiedam Een fragiele dame op leeftijd schuifelt de kamer bin nen. Over haar nachtjapon draagt ze een lichtblauwe peignoir. Ze kij kt wat rond, terwijl ze met voor zichtige tred naar het plankje loopt dat links aan de muur is be vestigd. Schuin daarboven hangt een prachtige icoon van Maria; een originele I8de-eeuwse schil dering op een houten paneel. Er naast brandt een dikke kaars in een stijlvolle kandelaar. De vrouw schrijft enkele regels in het inlen- tieboek dat op het plankje ligt. Vervolgens neemt ze plaats op een krukje en staart minutenlang voor zich uit. Daarop verlaat ze de ruimte en keert terug naar haar kamer. De absolute rust die heerste voor haar komst, daalt meteen weer neer in het zaaltje. Het stiltecen trum in het Schieland Ziekenhuis mag met recht zo worden ge noemd. De kamer is deze week heropend, na een verbouwing waarvoor de Noletstiehting geld beschikbaar heeft gesteld. Met ta melijk eenvoudige maar vinding rijke ingrepen is de voorheen nog al kille patiëntenruimte omgeto verd tot een sfeervolle ambiance. Het contrast met de steriele lino- leumgangen van het ziekenhuis is verbluffend. Het stiltecentrum bevindt zich op de derde verdieping van het ge bouw. Patiënten, bezoekers en medewerkers van het ziekenhuis kunnen zich er terugtrekken voor een moment van rust, overden king of gebed. Zij kunnen hier zo wel overdag als 's avonds terecht. Wastafeltje 'Stiltecentrum/ salaat', wijst het bordje ir. de gang. Voor dc toevoe ging in het Turks is gekozen om dat de ruimte open staat voor aan hangers van alle religies. Bijna de helft van de kamer is ingericht voor moslims. Hechts achter de toegangsdeur is, laag bij de grond, een wastafeltje geplaatst, zodat mensen desgewenst hun handen, voeten en gezicht kunnen wassen voordat zij aan het gebed begin nen. Behalve een koran liggen in een kast tapijtjes opgevouwen. Die kunnen worden uitgerold achter het kamerscherm, dat een subtiele scheiding vormt met de rest van de ruimte. Een wegwijzer aan het plafond geeft de richting aan waar Kiblah (Mekka) ligt. Ir. R. Willink van EGM Architec ten, die verantwoordelijk is voor de inrichting van het stiltecen trum, heeft gekozen voor een war me schakering geel tapijt en brui ne, geluiddempende wanden - in dezelfde uitvoering als het kamer scherm. Op een soort altaar van zwarte mozaïeksteentjes staat een bloemstukje. Maar de aandacht in het stiltecentrum wordt vwi dl ge trokken door een enorm glas-in- loodraam. Dit is ontworpen door de Amsterdamse beeldend kun stenaar Frans Bemtsen. De sym boliek in dit kleurrijke raam, waarin het donkerblauw over heerst, is niet gebonden aan een eloofsovertuigmg links van de toegangsdeur, ten slotte, is een zithoekje ingericht. Hier liggen een bijbel, een psal menboek en literatuur over ver schillende godsdiensten en le vensbeschouwingen. Ook is er een gedaehtenboek. Net als bij het intentieboek, dat in principe voor gebedsintenties is bestemd, kunnen mensen in het gedaeh tenboek opschrijven wat hen be zighoudt, legt coördinator patiën tenvoorlichting X. Rodenburg uit. Rodenburg is tevreden over het vernieuwde stiltecentrum, maar liever had hij hem dichter bij de ingang van het ziekenhuis gehad. „Mensen zouden er zo in moeten kunnen lopen. Het is met goed dat ze eerst helemaal naar de der de verdieping moeten. De drem pel moet zo laag mogelijk zijn." De voorlichter hoopt in elk geval dat in de toekomst, by de fusie met het Holy Ziekenhuis, het stil tecentrum wel dicht by de ingang kan worden gesitueerd. „In dit ge- bouwis dat niet mogelijk. We heb ben er bij de architecten van het nieuwe ziekenhuis op aangedron gen hier rekening mee te hou den." Rodenburg wijst verder op de mo gelijkheid om een geestelijk ver zorgder in te schakelen. „Deze kan een grote steun zijn bij ziekte of overlijden, zowel voor de pati ent als voor diens familie." Het Schieland Ziekenhuis heeft een eigen dienst voor deze geestelijke verzorging, bestaande uit een rooms-katholieke, een protestant se en een humanistische geeste lijk verzorger. „Maar patiënten kunnen tijdens hun opname na tuurlijk ook hun eigen wijkpredi- kant, pastor, imam, rabbijn, pan dit of geestelijk verzorger in ver trouwen spreken," benadrukt Ro denburg. Kracht Ook mevrouw A. de Booij komt een kijkje nemen in het stiltecen trum. Zij heeft zestien jaar lang de winkel in het ziekenhuis ge rund. Dat is nu tien jaar geleden „Vorig jaar heb ik hier gelegen," vertelt zij. „Ik heb het altijd ge mist dat je je ergens kunt terug trekken. Welk geloof je ook hebt, ik ben ervan overtuigd dat er iets is, en daar krijg je toch kracht van." 'Met heel veel dank; zijn de woor den die De Booij in het intentie- boek heeft opgeschreven. Dank baar is ze, hoewel het naar haar zin te licht is in de kamer. „En er zijn te weinig zitjes." Om het belang van het stiltecen trum te onderstrepen is in de cen trale hal van het ziekenhuis deze maand de tentoonstelling Vele gezichten van zorg' te bezichti gen. Aan de hand van karakteris tieke zwartwit foto's wordt een beeld geschetst van de geestelijke zorg in de gezondheidszorg. De fo to's zyn gemaakt door pastor Hars Domseiffen, die de reizende tentoonstelling samenstelde ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Vereniging van Geestelijk Verzorgers in Zorgin stellingen (opgericht in 1966). Zatefdag 12 december SCHIEDAM Büjjkrthft^k StMserf. Demonstratie kerst kransen maken, 12.00-l4.00u Filmhui». The hanging garden. 2l.00u. Podium Café. Bedrock (powerpop). 22.00u. WAARDINGEN Markt. Kerstmarkt, 10.00-17.00u. Mara- J thonweg 75, DVO. Tentoonstelling Postdui- wnveremgmg De Adelaar, 14.00u. WIRibror- 1 duakerk. Adventsdlenst Scouting Waardin- gen. 16,00u. Stadsgehoorzaal Het Groot Niet Te vermijden, 20.00u. Het Zeepaard. Mrs. Dalkway, 21.0ÖU. Chr-geref. Eben Haazerkerk. Adventskoor- en samenzang- j avond, I930u. Oude hal van Stadhuis aan de Markt, kennismarkt 11.00 tot 15.00 uur j MAASSLUIS ImmanueIkerk.Orgelconcert, 20,OOu.Theo- terSchuurkefk-MarkvandeVeerdonkmetJa Daag. 20.30a HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Kerst-bingo dansant. 20.00u ROTTERDAM Ahoy 10.00-17.00 Int. CD- en Platen beurs. Lantaren/Venster 21.00 Hohenluft. Rotterdamse Schouwburg Grx 20.15 De Notenkfaker.de Doelen Diverse Zalen 10.00 Nationaal Concours St Jong MuaektalentNe- derland. Om 16.15 uur: Europees Concert in j Van Cappellen Zaal. de Doelen Grx 20.00 i Kerstconcert. L'Esprit22.00 Louisiana Rad to. de Parode20.00 Uhstad Kahn. C5 Jazz 22,OOGhostNote.De\Aerk22.00Soul&Ska i Allmter. Zondag 13 december SCHIEDAM Theater a.d. Schle. Jean Martyn, Orgelcon cert. 12.00. u. Theater De Teerstoof. Pop pentheater Toermalijn. Trollenstreken, 14.00u. Podium Café. Op zondag kan het an ders, dw. korte optredens, 21.3ÖU. DC de 4 Molens. Zondagse koffie-inloop. 11.00- 13.00u. Contactmiddag, 13.30-16.00u. DC Oost Zondags koffie-irüoop, 13.30-15.30u. DC de Woud hoek. Thé-dansant, 14.00- 16.30a Sport/Evenmentenhal Margriet. Vlooienmarkt. 10.GspL7.00u. Lutherse Kerk. Koffieconcert, sopraan ChnsC van der Hauwen Hans Jansen, orgel, 11.30c. VLAARDiNGEN Markt Kerstmarkt, 12.00-17.00u. De Hoog kamer. üjistermiddag over Tchaikovsky, 15.00u. ErrnnauskerfcZangdienst, 17.00u. DC de Bijenkorf. Klaverjastoemock, 10.00- 16.00u. DC Soenda. Thé-dansant, 14.00a ROTTERDAM Lantaren/Venster dagelijks 2 voorstellingen Jonge Dans deel 5. Acthrtteltencentrum Zjaak 15.00 OitvoenngloTxierkoor/zangwofk- £hop.RotterdamseSchouwburgGr.z. 14.30 De Notenkraker. KLz. 15-OODekonrigvande papnkachips.de Doelen DwerseZalen Natio naal Concours St. Jong Muziektalent Neder land. Gr.z. 10.30 Zondagochtendconcert. I 20.15 Kerstconcert KU 20.15 Capella Minsk. Van do.10 dec.t/m wo.16 dec. ROTTERDAM Cinerama 1: The Horse Wise per" (12) dag.l2.50(zo.l3.05)-16.30(zo.l6.50)- 20.30.Cln.2:A perfect murder1 (16) dag. 16- 18.45-2 X30, do.vr.ma .di .ook 13.15, Ctn .3: 'Saving Private Ryan' (16) dag 20.30, vr.ma- .di.ook 13-15.45, do.il.30-16.45. CIM: 'Out of Sight' (12) dag. 15.20-18.20-21.20, do,vr.ma.di.ookl2.20.Cln.5:'Elizabeth' (IS) dag. 12.10-18.10-21.10, do.vr.ma.dl.ook 15.10. Imax Theater 'Amazone' (al) dag(beh.ma) 13. 'Everest' (al) daglboh.ma.) 14-16. Thnll Ride' (al) dag. (beh.ma.) 15. 'Abertje' (al) dag. (beh.wo.za.zo.) 17-19.15, za.11-17, zd.11. 'Savmg Private Ryan' (16) dag. (Deh,vvo.ro.) 2130. Van.X 'La vita e bel la' (12) dag. 19.30-22, j ma.niet 22, vr.ook 15, ra.13. Sneak Prevrew ma.22.Ven^:'Ludwig*(16)dag.l9.30.'Ma- 1 nebaiedesanges'vr.l5.30.'BuudYam'(16) zo. 15. Ven.3: 'Comedian Harmonists' (16) dag.19.45-22.l5.vrro.wo.ook 15. Ven.4: 'De keuken van Kok' (16) dag. 19.30, zo.ook i 13. 'Winter5leepers,(16)do.Vmdi.22rvetwo- .vr.ooklö. Lum.X There's something about Mary' (ai) dag.i2.30-(zo.l2.5O)-15,3O-lB3O-21.3Q. Lutn. 2: 'Blade' (16) dagl2.15-15.15- 18.15-21.15. Lum.3: 'Or-DofrWe' (al) dag.12.45-15.15-19-21.30.Lum.4; 'Return to Paradise' (12) dag. 18,30-21.15. Pathé: There's something about Mary' (al) dag.ll.50l».nietIzo.l230)-15.30-18.30- 2130. The Truman Show" (12) dag. 16.50- 19.15-21.40. 'Snake Eyes' (16) dag 1X30- 14.10-16.35-19-21.30(di.niet 21.30). The Horse Whisperer" (12)dag.ll.40-16-20. The Negotiator' (16) dagl5.20-18.15-21.10, do.vr.ma.di.ook 11.50. 'Mulan' (al) dag 19.40-2X50, do.vr.ma.di.Oi» 11-13.10- 17.30. 'A perfect muster* (IS) ddgiXOCSa .met)-14(za.l4,20)-1630-19-2l.40.Sneak preview: 'De ongeRAPte natuur" (16) di, 21.30, Nachtvowstallingen: Lum.l: The mask of Zorro' (16) vrro.00.15. Lum3: 'Blade' (16) vr.za. 00.30. Lum.3: The Negotiator" (16) vr- .za.OO,15, Lum.4: 'Snake Eyes' (16) vrro, 00.30. Kindermatinees; Cin.2: 'Mulan' za- .zd.wo.13.15-16. Cin.3: 'Abel^e' za- ro.wo.13,30-16.45. Cln.4: 'Serenget Sym phony" zaro.wo.12,40.Cln.5; 'Small sokhere' zaro.wo. 15.10. Imwc "Abeitje'dag(beh.wo- .zaro.)17-19.15, za.11-17, zo.ll. Lum3: 'AbeNje" dag 13-15.30. Pathé: 'Dubbel Dwars' zaro.vw.11.50. 'Mulan' dagl5.2Q, zaro.w.ook 11-13.10-17.30. "Abettje" dag 11.30-14. Veru "Madelief, krassemn het tafelblad' zo.13, wo.15. 'De tovenaar van Oz' zo.13. Pippi zet de boel op stelten' zo.15,30 wo. 15"Koningder maskers' zo.15.30wo. 15. SCHIEDAM Filmhui*: 'Mrs.Daitoway" do,vr,21. The Han ging Garden' za.21. VLAARDINGËN Het Zeepaard: The Hangng Garden' vr.2X 'Mrs, Daitoway" za.21. j Rotterdam/Maassluis Taxi Hof man bv uit Maassluis heeft voor komen dat gisteren voor de eco- nomische politierechter van de rechtbank in Rotterdam een straf- zaak tegen het bedrijf werd aan- j gespannen wegens fraude. Offi-J der van justitie S. A. J. van 't Hul - kwam met het taxibedrijf overe< de zaak te schikken voor en 1 drag van zesduizend gulden. Een zevental werknemers van hd bedrijf had in 1996 zwart gerede! Op het dagelijks werkblad in he4 werkboekje van de chauffeur^ stond dat zij vrij waren, terwijl i toch op de taxi zatea Eén van fl chauffeurs reed meer dan diensttijden, terwijl slechts 1 rijden van tien is toegesta Hiermee werd het rijtijdenbesluj overtreden, volgens het OM.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1