15,{é Inhoud sloopflats gaat voorbij aan Roemenen 'Ze denken dat ik een grote bandiet ben!' 'Ik ga de hemel maken met de sterren en de maan Indrukwekkend Afwisselend concert van mannenkoor Orpheus Kerstconcert Glehda Peters en Oscar Harris Legerspektakel voor Maassluisejongeren Expositie van Greta Cune 'Dubbelklappen' van Elementumflats nog te duur "if ;g©nda, J Bk Kerstactiviteiten Stormvloedkering Rotterdams Dagblad Dinsdag 15 december 1998 'De tijd gaat snel', pleeg ik in een melige bui wel eens op de redactie te zeggen als ik gewoon iets te zeggen wil hebben. Waarop collega Jan Rozendaal de laatste weken dan steevast reageert met: 'Voor je het weet, zitten we onder de kerstboom'. Jan is er straks nietmeer.Hij gaat met vrouw en kind verkassen naar Drenthe. We zullen zijn warme persoonlijkheid missen. Ook collega Paul van den Bosch vertrekt Hij gaat eveneens wat anders doen. Het zal rustig worden. Om dergelijke redenen afscheid van iemand ne men, is niet zo vervelend. Bovendien wordt dat als het goed is, ge vierd met een stevige borrel Nee, dan hebben de vrienden van John Oldham heel anders hun maatje vaarwel moeten zeggen. Eerst was er dat verschrikkelijke be richt. Toen de minuut stilte voor de voetbalwedstrijd. Daarna de rechtszaak. Vervolgens de crematieplechtigheid en het darttoemooi om de John Oldham Cup. Maar daarmee was het nog lang niet ge daan met het rouwproces. De gedenksteen voor op de plaats van het delict, liet door uiteenlopende oorzaken nogal op zich laten wachten, bijna een jaar. Nu het fraaie marmer er ligt, hebben de vrienden en vriendinnen pas diflnitief afscheid kunnen nemen van John. 'De tijd gaat snel', zei één van hen me vrijdag in de sombere namid dag op de plek waar zijn vriend precies een jaar geleden door twee knapen overhoop werd gestoken en het leven liet „Ja," mompelde ik instemmend, „de tijd gaat sneL Het is net of het allemaal de vorige maand is gebeurd." Oldham werd vrijdag door burgemeester Keinier Schefires in één adem genoemd met Joes Kloppenburg en Meindert Tjoelker; ook slachtoffers van zinloos geweld. Oldham deed nooit iemand kwaad, hield van een goed glas bier en een potje darten. Hij had veel vrien den, indrukwekkend veel vrienden. Die waren er vrijdagmiddag ook weer. Om de gedenksteen te onthullen. Ik moet u zeggen; het was een indrukwekkende gebeurtenis daar op de stoep voor de deur van de McDonald's. De gedenksteen kwam er op initiatief van Oldhams vrienden. Niet als protest tegen zinloos ge weld. Nee, om hun vermoorde maat te herdenken. Indrukwekkend, zo'n vriendschap. Ik zie burgemeester Scheeres met Oldhams ouders vrijdagmiddag nog naar de gedenkplaats komen. Zo had ik Scheeres nog nooit rien lopen. Indrukwekkend. Zijn toespraak. Indrukwekkend. De twee mi nuten stilte. Indrukwekkend. Die ouders daar, elkaar troostend maar schijnbaar ook berustend, bij die schitterende steen. Indrukwek kend. De duisternis in het hamburgerrestaurant gedurende die mi nuten. Indrukwekkend. Het stil gelegde verkeer. Indrukwekkend. Die kleine waxinelichtjes tussen de bloemen bij de steen. Indruk wekkend. Eén van de twee daders is inmiddels, een jaar na dato, op vrye voeten gesteld. Indrukwekkend, SANDER SONNEMANS Vlaardingen Het Vlaardmgse mannenkoor Orpheus, onder lei ding van Bemhard Touwen, geeft morgensamen met het Zuid-Hollands Strijkorkest en het Voorne's Da meskoor een kerstconcert in de Grote Kerk. De sa menzang wordt begeleid door Aad Zoutendijk op het orgel. Het concert begint om 20,00 uur en kost vijf tien gulden (inclusief een consumptie). Kaarten zijn te bestellen bij J. Timmers, 0104346236 of J. Koevoet, 0104752332. Als er nog kaarten voorradig zijn dan ook voor aanvang van het concert. Voor alweer het vierdejaar is woensdag in de Grote Kerk het traditionele kerstconcert. Naast het christe lijk gemengd koor Sanctus en het Christelijk man nenkoor De IJsseizangers zijn dit jaar voor het con cert ook de bekende zangers Glenda Peters en Oscar Harris uitgenodigd. De muzikale begeleiding is in handen van dirigent en organist Everhard Zwart. Hij is dirigent van beide koren en geniet als organist in ternationale bekendheid. De avond wordt gepresen teerd door Harry de Vries en begint om 20.00 uur. De voorverkoop is al gestart Kaarten zijn verkrijgbaar via de VW en alle koorleden. De kaarten kosten in de voorverkoopl7,50 gulden en indien nog voorradig voor aanvang van het concert voor 22,50 gulden. Tijdens de kerstvakantie wordt in de Olympiahal een legerspektakel gehouden voor jongeren van 9 tot en met 13 jaar. Op initiatief van het wijk- en buurtbe heer wordt de sporthal op woensdag 23 en donderdag 24 december omgetoverd tot een oefenterrein waar het leger jaloers op zou zijn. Er komt een klimwand, een tokkelbaan en een katrolbaan. De jongeren kun nen touwklimmen en in een wedstrijd touwhangen kunnen zij laten 2ien over hoeveel uitverhoudings- vermogen zij beschikken. Verder zijn er luchtkus sens, een stormbaan en een survivalbaan. Bovendien kunnen de deelnemers paintbalschieten en lucht- bukschieten. Voor de goede camouflage kunnen zij zich laten schminken. Als klap op de vuurpijl zijn er echte legertrucks waarmee een ronde door Maassluis kan worden gemaakt. Op 24 december is er ook de mogelijkheid vooreen excursie naar het Legermuseum in Delft, Belangstel lenden moeten zich wel vooraf opgeven. Deelname aan het spektakel en de excursie kost 2,50 gulden. Meer informatie bij Jan van Bergen Henegouwen, te lefoon 06-512226522. Of loop bij hem binnen in het kantoortje in de sportzaal aan de Fenacoliuslaan, waar hij elke woensdag tussen 13.00 en 14,30 uur aan wezig is. Hoek van Holland Onder de titel 'Huid van Hout' exposeert beeldend kunstenaar Greta Cune nog tot en met 11 januari 1999 in de Torpedoloods. De van geboorte Rotter damse kunstenares Iaat nieuwe werken zien: zowel kleine als grote schilderden, waarin elementen te rugkeren die typerend zijn voor haar stijl, namelijk natuurlijke en organische vormen. Cune woonde achtereenvolgens in New York City, Mexico-stad en New Hampshire. Vervolgens studeer de ze aan de kunstacademie in Den Haag. Al enige ja ren is zij geboeid duur bomen. In haar aquarellen ko men basten, twijgen, wortels, stammen, takken, knoesten en nerven tot leven. Behalve schilderijen maakt Cune glas-in-loodwerken en houdt zij zich be zig met fotografie. De Torpedoloods aan de Stationsweg is dagelijks ge opend van 9.00 uur tot middernacht. Door Jos van Nierop Maassluis Cor Kaffa had het al helemaal voor elkaar. Een herdenkingsbord en een paar flessen champagne, al les uit Roemenië. Het zou worden overhandigd aan de Maassluise woningstichting WSM als dank voor onder meer de keukenblokken en meterkasten die uit de te slo pen Elementumflats moch ten worden gehaald. Maar vorige week kreeg de Maas- sluizer het bericht dat de champagne in Roemenië kan blijven. De WSM zegt onvol doende bewijs te hebben om Kaffa's verhaal te geloven. Asociaal, een lage streek van de WSM," vindt de Maas sluizen Kaffa, getrouwd met een Roe meense, verzamelt al bijna tien jaar artikelen voor de landgeno ten van zjjn vrouw. Maassluise winkeliers loopt hij af voor wel of niet overbodige spullen. En met succes. Want vele schoenen, pot loden, kleding, zeep en nog veel meer wat ze in het arme Roeme nië kunnen gebruiken, heeft al een goede bestemming gekregen. Ook de inventaris van de voorma lige Caland-lts is via Kaffa naar Roemenië vervoerd. Een gedeelte van alle spullen gaat naar familie en vrienden van de vrouw van Kaffa, terwijl voor gro te hoeveelheden de Stichting Kin derhulp Roemenië (SKR) is inge schakeld. Deze in Borssele geze telde organisatie heeft de afgelo pen jaren bijvoorbeeld een groot kindertehuis heringericht. Dit kon gebeuren doordat onder meer een verjaard bejaardenhuis en de huisjes in één van de Center Pares mocht worden leeggehaald. C. Smit van de WSM heeft er op zich geen problemen mee dat de twee Schubertlaanflats, en later ook de andere te slopen Elemen tumflats, worden leeg gehaald vooreen goed doel „Maar we heb ben gevraagd om een bewys waar voor ze nou precies werkten. Dat duurde een maand, toen kregen we een niets zeggend faxje." Tv-beelden uit 1991 overtuigden ook niet, reden waarom Smit op onderzoek uitging. Maar zowel de Nederlandse ambassade in Roe menië als de politie van Borssele wisten niet van het bestaan af. Bij de Kamer van Koophandel is de Borsselse stichting wel bekend, maar niet duidelijk is wat hun doelstelling is. Smit: „We kunnen Cor Kaffa: 'Asociaal, een lage streek van de WSM.' Foto Roei Dijkstra gewoon nergens het bewijs boven halen, er is geen enkele organisa tie die participeert." Januari En dus worden de twee flats aan de Schubertlaan -in januari- met keukens en al gesloopt. Voor andere Maassluise flats die nog tegen de vlakte gaan, blijft het af staan van materiaal nog steeds mogelijk, verklaart Smit.,Daar is altijd over te praten, maar nu ging dat zo moeizaam. Het trieste is dat het voor hetzelfde geld een goeie instelling is, maar we weten het gewoon niet." De SKR begrijpt vooral niet dat de ambassade hen niet kent. P. van der Jagt: „Er liggen daar min stens driemaal per maand faxen van ons; dan heeft ze zeker met een balieambtenaar gesproken?" Voor uitvoerige uitleg en bewijs van de activiteiten richting de WSM zegt Van der Jagt geen tijd te hebben. De andere bestuursle den hebben een vaste baan, ter wijl de gepensioneerde Van der Jagt voortdurend bezig is met de hulptransporten. „Ik ben vandaag de 367-ste vrachtwagen van dit jaar klaar aan het maken. Wij doen de documentatie voor alle transporten vanuit Nederland naar Roemenie," aldus de stich tingsvoorzitter. Problemen als met de WSM zegt hij nog niet eerder te hebben mee gemaakt. „Wij krijgen goederen aangeboden en geven dan een be richt van ontvangst. Er zijn fir ma's by waar we al tien jaar mee werken." Ongeloof Bij Cor Kaffa overheerst vooral ongeloof over de weigering van de WSM. „Met die meterkasten kun je een heel dorp stroom geven. Nu gaan ze het gewoon vernielen, gaat de hamer er in." Omdat Kaf fa al jaren met succes in Maas sluis goederen ophaalt, begrijpt hij niet waarom hij nu ineens niet wordt geloofd. „Ze denken dat ik een grote bandiet ben. Maar wij doen geen business, ik weet geen eens wat het is. En, Angela Groot huizen die zit er ook. Dan moet zij zeker ook een bandiet zijn?" De eerste reactie van de Maasslui se weldoener was om met een spuitbus naar het WSM-kantoor te stappen. „'De armen worden kapot gemaakt door de rijken' zou ik er op spuiten. Maar dat doe ik maar niet want dan zit ik straks op het politiebureau." Dat de Roemenen de hulp meer dan nodig hebben staat voor Kaffa als een paal boven water. „Ze heb ben een klein bakkie om de afwas te doen. En in het ziekenhuis zijn de lakens beschimmeld en lopen er ratten rond. Nee. als je echt ar moe wil zien, moet je daar naar toe." Van der Jagt bevestigt dat. „Ik ben er net weer geweest. Met die wateroverlast spoelen de mensen gewoon weg. Het is doffe ellende waarmee ze de winter in moeten." Toch vindt hij het niet doorgaan minder erg dan Kaffa. „Het is vooral teleurstellend voor hem. Wij zitten niet specifiek op keu kens te wachten. Het is wel nodig, maar er gaan nogal veel transport kosten mee gemoeid. Voedsel de kens en medicamenten is dan toch belangrijker. Maar het sani tair dat er in de flats zit, was wel erg interessant." MaassluisHet experiment met de wanden van de twee Maassluise Schubertlaanflats gaat niet door. Woningstichting WSM wilde de wanden de West- landseweg overhy sen om te bezien of ze zijn te her gebruiken voor de daar te bouwen rijtjeshuizen. Maaromdat subsidie uitblijft en ook slotbedrijven niet enthousiast zijn, is het nieuwe idee nu nóg niet uitvoerbaar. „In theorie is het mogelijk," weet C. Smit van de WSM. „Maar sloopbedrijven zijn terughoudend in' het afgeven van prijzen." In de Componistenbuurt Noord, daar waar vier Ele mentumflats gaan plaatsmaken voor rijtjeshuizen, wordt wel eendeel van het idee uitgevoerd. De twee onderste lagen van de flats blijven staan en gaan daarmee het skelet vormen van de laagbouwwonin- - gen. Dat in de toekomst (bijvoorbeeld in de Burge- meesterswyk) de boven ste lagen wel worden herge bruikt voor andere huizenrijen, sluit Smit niet uit. „Het is een stapsgewijze ontwikkeling. Op papier is, het nu aangetoond, maar het moet nog een beetje groeien." s JellaPichotte Schiedam De nieuwe Rem- brandts en Van Goghs zijn het nog net niet, maar kunstenaars worden ze wel Tien leerlingen van de Schiedamse basisschool De Wieken zitten in een lokaaltje in buurthuis De Erker in Schie dam gespannen achter een com puter, Ze zijn bezig het maken van computerkunst. En, zo is vooraf gezegd, dat mag van alles zijn. Drie weken lang komen elke keer tien van de dertig leerlingen van groep vijf en zes naar De Erker om achter de computers te zitten die langs de muren staan opge steld. Meer dan een tekening op de computer maken hoeven ze niet. Toch valt dat voor sommige kinderen niet mee. Ze staren met een somber gezicht naar het lege beeldscherm en weten niet goed waar ze moeten beginnen. Ande ren schudden de ene naar de an der tekening uit de mouw. „Hé check it, mooi man," zegt Benjamin in een hoek van het lo kaal. Hij zit helemaal te genieten van zijn eigen tekening. Wim komt even bij hem kijken en geeft commentaar. „Als Rembrandt op dat mooie schilderij met die zon nebloemen 'Gelukkig Nieuwjaar' of zo had gezet, hadden de men sen er nooit zoveel voor betaald, maar bij jou is het wel passend." Hij staat naar de tekening van Benjamin te kijken. Op het kleine beeldscherm staan twee gekleur de bogen naast elkaar met daar over heen in sierlijke letters 'Ge lukkig Nieuwjaar' geschreven. „Dat zijn knallen," zegt Benjamin snel en wijst naar de bogen. „Ja, maar dat horen wij niet," zegt Wim, die het project leidt, la chend. Begeleidster Danka ziet verschil len tussen de groepjes leerlingen. „Het groepje van vorige week pro duceerde één-twee-drie tekenin gen," vertelt ze. „Vandaag zijn ze niet zo snel tevreden. 21e twijfelen of het wel mooi en goed genoeg is." Kersttekening Een meisje zit stilletjes achter haar scherm. Ze is bezig met een kersttekening. Een kamer ver siert met gekleurde slingers en een kerstboom met cadeautjes. Ze Kinderen in Schiedam leren hun creativiteit te ontwikkelen achter de computer. Foto Roei Dijkstra hoort niemand en ziet niemand, ze zit helemaal in haar eigen we reldje. De meisjes naast haar we ten niet zo goed wat ze moeten te kenen. Een gezichtje, de hemel of gewoon maar iets. Heel kritisch kijken de kinderen naar hun te kening. Het stofzuigerknopje moet er steeds voor zorgen dat ze een nieuw velletje krijgen. „O ja, dit blauw is perfect," zegt Lisa. Haar ogen zoeken het scherm af naar een andere kleur die ze kan ge bruiken. Dan maar eerst een paar strepen. „Ik ga de hemel maken met sterren en de maan," zegt ze resoluut. En toch wil het nog steeds niet naar haar zin worden De kunstlessen moeten de kinde ren helpen bij het ontwikkelen van hun creativiteit. Wat ze ook weer leert om beslissingen te ne men. Elke week probeert Danka samen met computerman Wim de kinderen een beetje te sturen bij het maken van tekeningen en te laten 'zien' wat ze gemaakt heb ben. Zelfheeft ze ook een creatie ve achtergrond. Al menige zeef druk is uit haar vingers gekomen. Het tekenprogrammaatje ziet er op het eerste gezicht heel kind vriendelijk uit. Een raar uitziend mannetje vertelt precies wat de symbooltjes doen als je er op drukt. Met behulp van grappige tekentjes en cijfertjes kan je hele blikken verf op je beeldscherm leeg gooien of met een spuitbus de eerste stappen in de grafitti- wereld zetten. De symbooltjes verbeelden soms alleen niet pre cies wat ze doen. Als je op de stof zuiger drukt, gaat je hele teke ning weg en als je op het halve ei tje drukt, gaat alleen je laatste handeling van het scherm. Juf Mieke „Vanaf de kleuters werken we met computers, dus de kinderen hadden het programma binnen vijftien minuten door," zegt juf Mieke trots. De kinderen leren veel van elkaar. Ze geven elkaar voortdurend aanwijzingen in het maken van tekeningen en in het gebruik van de symbolen. „Je drukt op dat knopje en dan op dat knopje. Snap je?" Alsof hij niks anders doet, zit Ramdhier rustig onderuit gezakt en drukt zo nu en dan op een knopje van z'n compu ter. Zijn hoofd loopt over met ideeén voor een tekening. Na de planeten en de sterren, zoekt hij op zijn beeldscherm naar een an dere uitdaging. Elk knopje onder zoekt hij op mogelijkheden. „Ik ?ag die knopjes en cijfertjes en toen dacht ik laat ik maar eens kij ken wat dat is," zegt het jongetje. Met een druk op de knop is hij al weer naar een volgende leeg scherm gesprongen. Een meisje heeft heel abstract haar beeldscherm gevuld met gro te en kleine gekleurde rondjes. Ze is heel blij met het resultaat, Danka kijkt bewonderd naar haar creatie. „Nu moet je het zo laten en opslaan. Als je er nog meer op plakt, wordt het te druk en is het niet meer zo mooi," spreekt de kunstkenner. Als de kunstwerken af zijn wor den ze opgeslagen in de compu ter. Sommige kinderen weten precies hoe dat. moet en doen het zelf- Degenen die het niet weten knjgen hulp van Wim Danka of juf Mieke. De tekeningen zullen over een tijdje worden uitgeprint en komen te hangen in de arto theek voer kinderkunst in Dc Er ker. Maar nog even geduld. De kleine Rembrandts en Van Goghs zullen nog tot de kunstdag in fe bruari volgend jaar moeten wach ten voordat ze hun tekeningen als echte kunstenaars kunnen expo seren. Dinsdag 15 december SCHIEDAM Podium Café. Ja rnsesae, 21.30u. DC Oost Kerstbingo. 14,0046.0Qu. VIAARDINGEN Korpsgebouw Leger dos HeB*. Kerstconcert Muziekcentrum Op Maat, 19.30u. De Lijrv draaljer. Kefstpostzegelveiling,20.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster dagelijks 2 voorstellingen Jonge Dans deel 5. Rotterdamse Schouw burg KLz. 20.30Case Tone, de Doelen Grx 20.00 Kerstconcert. Jumaanse Zaal 20.15 Meesters aan het Wavier. Dtay 22.00 Steve Alten berg Tra. Rotown 22.00 FucK Schel ling"* 19.00 Zzep. LuxorTheater20.15Youp van 't Hek. Rotterdamse Schouwburg Studio 20.45 Banketje. ROTHEATER 20.15 Nacht- Woensdag 16 december SCHIEDAM Grote Kerk. Kerstconcert, 2Q.0Qu. Theater a.d. Schle. Daniël Boissevain met Trainspot ting". 20.15u. DC de Woudhoek. Kerstzang doorzangkoorOAS.E., 13.3O-15.30u. DCde 4 Molens. Bingo, 13,30-16,00u. Centrum. Kerstlicbtavond, iö.OOu. VLAARDiNGEN Stadsgehoorzaal. De Dresser, 20.00u MAASSLUIS Theater Schuinfcerk. De Kikvoratm, 14,OQu. ROTTERDAM Lantaren/Venster dagelijks 2 voorstellingen Jonge Darts deel 5. Rotterdamse Schouw burg Grx 19.30 Hondje, de OoetenGrj. 20.15,19.15 mondelinge InledrngdowEveli- ne Ntkkels RotteröamsPriilharmontseh Orkest. Ju maanseZaal 20.15 Oude muaek. Ensembl e Aurora. Hlghttowr, 22,00 Gala van het jaar 1998. Met o.a. Het Groot Niet Te Vermijden Dans Show Orkest Rotown 22.00 Stacey Earle. Rotterdam TheaterWest 19,30- 21.30 Koor Speten metje stem.Theatert Ka- palieve 14.30Tussen de boxen .Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot-Live. Scbeülng's 19.00 Moeders Mooiste. Luxor Theater 20.15 You d van't Hek. R" dams Centrum voor Theater20.30West. Rotterdamse Schouw burg Studio 20,45 Banketje. RO THEATER 20.15 Nactitasiel. Theater Zuid plein KLz. 20.30 Ene van Sauers, Prinses Theater 20.00 Wereld program ma. i.s.m. Stichting Dunya. M Van do. 10 dec.t/m wo.16 dec. ROTTERDAM 1 rj'1 Cinerama 1The Horse WisepeT^'Tl2) dag. 12.50 (zo.l3.05)-16.30(ZD.i6.59J;,J 20.30.Cbi.2: 'A perfect murder" 16} dag. 16- 18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15. Cin.3: 'SavingPrivate Ryan' (16) dag20.30, vr.ma- .di.ook 13-15.45, do.11.30-16.45. Cht4: 'Out Of Sight' (12) dag. 15.2O-18.20-21.2Q, dovr.ma .di .ook 12.20. Cbh5:'Sizabeth'(16) dag. 12,10-18.10-21.10, tto.vr.ma.di.ook 15.10. Imax Theater. 'Amazone' (al) dag.(beh.ma.) 13. 'Everest' (al) dag,(beh.ma.) 14-16. Tbrill Ride' (al) dag.(beh.ma.)l5. 'Abeltje' (al) dag (beh.wtua.ZD.) 17-19.15, za.11-17, zd.11. 'Saving Private Ryan' (16) dag(beb.woaa) 21.30. Ven.l: 'Ie vita e bella' (12) dag. 19.30-22, ma.niet 22, vr.ook 15, zo. 13. Sneak Preview ma.22. VerL2: 'Ltowig* (16) dagl9.30-Ma ne baie des an^s' vr.15.3D. 'Buud Yam" (16) zo.15. Ven.3: 'Comedian Harmonists' (16) dag.19.45-22.15, vrjo.wo.ook 15- Ven.4: 'De keuken van Kok' (16) tteg 19.30, zo.ooh 13"Wirrtersieepers'(16) do.Vm di^2nlet wo- .vr.ooklö. lurn.1: "There's something about Mar/ (ai) dag 12.30-{zo.12.50)-15.30-1840-21.30. Lum. 2: 'Blade' (16) dagl2.15-15.15- 18.15-21.15. LumJ: 'Dr.DolitCe' (a|) dagl2.45-15.1519-2130.Lum.4: 'Return to Paradise' (12) dag 18.30-21-15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag. 12 t/m 01.00. Ptthé: There's something about Mary" (al) dag 11.50(za.met zo.12,30) -15.30-18.30- 21220. The Truman Show' (12) dag 16.50- 19.15-21.40. 'Snake Eyes' (16) dag 11.30- 14.10-16.35-13-2i.30(di.ntet 21.30). "The Horse Whisperer" (12}dagll.40-16-20. "The Negotiator' (16) dagl5.20-18.15-2140, do.vr.ma.di.ook 11.50. 'Mulan' (al), dag. 19.40-21.50, do.vr.ma.di.ook 1143.10- 17.30. 'A perfect murder' (16) dagllJ20(a- met)-14(za. 14.20)-16 80-19-21.40,Sneak preview. 'De ongeRAPte natuur" (16)-di. 21.30. ZlJ' Nschtvoorsteffingan: Lmlr "The mask of Zorro' (16) vrja.00.15. Lum.2: 'Biade'.(i6) vr.za. 00.30. Lum.3: The Negotiate r'(16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Snake Eyes' (16) vr-za. 00.30. Ktodetmatinees: CJr2: 'Mulan* za- -zd.wo.13.15-16. Ctru3: 'Abettje' za- .zo.wq.13.30-16.45. Cin.4: 'Serengeti Sym- pbony" z3.zo.wo.l2.40.Cln.5: 'Small soldiers' za.zo.wo. 15.10. Imax: "Abeltje'dag(beh.wo- ja.zo.)lM9.15, za.11-17, zo.ll. Uim.3: 'Abettje' dagl3-15.30. Pathé: 'Dubbel Dwars' za.20.wD.ll.50. 'Mulan' dagl5.20, zajo.wo.ook 11-13.10-1780. 'Abefye' dagil.30-14 .Ven.:'Madehef, krassen in bet tafelblad' zo.13, wo.15. 'De townaar van Oz' zo.13. 'Pippi zet de boel op stetten' zd.1.5,30 wo. 15. 'Koningdermaskers'ZD.15.30wo.l5. SCHIEDAM Filmhuis: 'Mrs.Dalloway' do.vr.21. "The Han ging Garden'za, 21 J<i VLAARDINGEN 1 Het Zeepaard: "The Hangng Garden'_vr.?l. 'Mrs.Dalloway'za.21. Hoek van Holland Het Kering huis, waarin het informatiecen trum van de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg is gevestigd, zal na het succes van vorig jaar ook nu weer geopend zijn tijdens de kerstvakantie van 19 december tot en met 3 januari. Er zijn gratis rondleidingen, die ook over het terrein van de stormvloedkering gaan. De excursies beginnen da gelijks om 11,30 en 13.30 uur en duren anderhdf uur. Voor de kin deren ligt er een speciale kering- kerstpuzzeltoeht klaar. In het res taurant wordt kerstgebak geser veerd. Bedrijven kunnen een spe ciaal kerst- en nieuwjaarsarrange- ment boeken. Met maquettes, ani maties en videobeelden wordt in het Keringhuis de geschiedenis, de bouw en de werking van de stormvloedkering toegelicht. De openingstijden van hei Ke- nnghuis tijdens de kerstvakantie zijn: maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 16.00 uur, weekeinde en feestdagen 11.00 tot 17.00 uur, ou dejaarsdag 10.00 tot 13.00 uur en op 25 december en 1 januari geslo ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7