igort 29 Excelsior'20 soepel langs HWD Eerste zege voor Harga mm 'Twijfelachtige beslissing' Juventus ziet degradatiespook DRGS toont veerkracht Vijfde drama voor'Hoekers' SVDPW door naar de 'Serie A' Optimisme Ursus wordt wreed getemperd door Hermes DVS VFC met gemengde gevoelens winterstop in Xanthopolous schiet SWSMC naar zege Oostenrijks international verlaat hockeyclub Spirit Rotterdams Dagblad Maandag 21 december 1998 Schiedam De winterstop komt voor Peter van der Waal, coach van Juventus, ogenschijnlijk wel op tijd want de tegenvallende prestaties van zijn basketbalfor matie zijn zo langzamerhand niet alleen meer toe te schrijven aan gebrek aan kwaliteit „Meer aan gebrek aan inzet, het missen van mentaliteiten het ont breken van de bereidheid zich op te laden voor belangrijke wed strijden," stelde Van der Waal gis teren na de nederlaag (66-87) te gen Orca's in de Margriethal vast „Binnen negen minuten kwamen we op een 3-25 achterstand, om vervolgens in de resterende der tig minuten uiteindelijk zelfs een punt meer te scoren (63-62) dan onze tegenstanders van Urk." Van der Waal wond er geen doek jes om. Hij voelde al eerder dat het mis zou gaan omdat hij maar zes spelers tot zijn beschikking had en eerder in de week al gecon fronteerd werd met een slechte trainingsopkomst. „Zes spelers is voor dit niveau, promotiedivisie, natuurlijk gewoon te weinig." Door deze nederlaag is Juventus op de laatste plaats terecht geko men. De laatste vijf ploegen zul len aan het einde van het seizoen degraderen. Rotterdam DRGS toonde veer kracht tegen Aeolus. Het kwam gisteren terug van een 2-0 en een 3-1 achterstand tot 3-3. De voorsprong voor de thuisploeg kwam steeds tot stand door vlijm scherp uitgevoerde counters. Waar iedereen wachtte op een doelpunt van het overheersende DRGS, lag de bal er na een kwar tier aan de andere kant in. Vlak voor de thee lukte het de Rotter dammers andermaal de bal achter DRGS-doelman te werken. Nadat John Jansen de 2-1 had gescoord, leek DRGS 'er op en er over' te gaan. De 3-1 was dan ook een gro te teleurstelling. Henny van Dam maakte de 3-2 én de gelijkmaker. Hoek van Holland Het had voor Frank Malzer een glorieuze af- scheidswedstrijd moeten worden. Het werd voor Hoek van Holland het vijfde drama op rij. Quick Steps pakte met 1-3 de winst. De laatste hoop van trainer Johan Voskamp is de terugkeer van Piet Boon en André Sterrenberg na de winterstop. Maar Boon is blessu re-gevoelig en Sterrenberg lijkt aantrekkingskracht te hebben op gele en rode kaarten. Vooral in de eerste helft verdien de Frank Malzer een dikke vol doende. Hij gaat voor de kerst te rug naar Duitsland en wilde zijn afscheid meteen zege bekronen. Het teveel inschuiven van gele genheidslibero Mark van der Maat werd de thuisploeg reeds na tien minuten fataal. Frans de Boer profiteerde namens de be zoekers uit Den Haag: 0-1. Walter Poley bezorgde Hoek van Holland de gelijkmaker. Scheids rechter Hagen liet in die fase tot twee keer toe een ordinaire knok partij onbestraft. Na de rust was het prijsschieten voor Quick Steps op doelman Dirk van Oosten. Het werd door Jan de Jong en Frans de Boer slechts 1-3. Voskamp stuurde zijn mannen nog wel naar voren maar Edwin Roelvink en Frank Malzer faalden in de afwerking. Terwijl een woedende Mark Kram bij de trainer uitleg eiste voor zijn wis selbeurt bleek de nederlaag onaf wendbaar. - Schiedam 'DFW-trainer Rob van Vliet loofde staf, spelers en bestuur door te spreken van eèn prestatie van formaat refererend aan het behalen van de zoge naamde 'Champions League' van de vijfde klasse. „Het is niet niks," sprak hij na de met 0-4 (0-0) gewonnen wedstrijd tegen stadgenoot Demos, „om je te plaatsen voor de kampi oenspoule nadat je gedegradeerd bent. Het gat dat Robin Voets door zijn vertrek naar WK ach terliet, was groot, we hebben nog steeds moeite met scoren." De kentering in de wedstrijd was het moment dat Raif Duvan rood kreeg wegens natrappen. De 0-1 (Dave van der Hurk) liet niet lang op zich wachten, waarmee het ver zet van Demos was gebroken. Van der Hurk was eveneens verant- wGordelijk voor de 0-2 en de 0-4. Aait Chatelain maakte de 0-3. SVDPW plaatste zich door de zege voor de 'Serie A' van de vijfde klasse. Martin Vermeulen kreeg geel na mens de bezoekers. Door Sander Sonnemans Schiedam Stadgenoot Hermes DVS mag dan ten koste van Ursus de eerste periodetitel op zak hebben, de beste papieren voor de titel van de vierde klasse G, liggen voorlopig in sportpark Thurlede bij Exeelsior'20 op tafel. De Schie dammers bonden soepeitjes het Rotterdamse HWD aan de zegekar en hijgen nadrukkelijk Hermes DVS in de nek. De koploper heeft 22 punten uit negen wedstrijden, Excelsior'20 volgt op de tweede plek met twee punten maar ook één wedstrijd minder. Waar Hermes DVS tot diep in de tweede helft behoorlijk wat moei te had met hekkensluiter Ursus (vyf gespeeld, nul punten), daar toonde Excelsior'20 al vrij vlot in de wedstrijd moeiteloos af te gaan rekenen met HWD, c .ummer voorlaatst met zes uit zeven. Reeds in de tweede minuut pegel- de Dennis Vorstenbos, later ge wisseld nadat hij een loeiharde bal op de borst had gekregen, een streep tegen de paal. Een gewaarschuwd mens telt voor twee, besefte HWD en de Rotter dammers kozen daarom subiet voor een offensief. En dat leverde warempel bijna nog een doelpunt op ook. Patrick de Ridder legde op links eerst de kleine Daniël Vïda- covic en vervolgens vrije verdedi ger Mark van der Roer in de lu ren, maar kon oog in oog met doel man Zenil Maglajac (Patrick Mar- reveee geblesseerd) niet het net vinden. Niet veel later kreeg HW- D'er Pio Fernandez een nog fraai ere kans toen hij een voorzet van af het linkerkantje voor het inglij den leek te hebben. De aanvaller verscheen echter net te laat ter hoogte van de tweede paal om voor een succesje te zorgen, Zonder al te veel problemen her vond Excelsior'20 zich en dat le verde bijna direct de openings treffer op. Mannetjesputter Rem- co Eikenbroek liet eerst een ka nonskogel los en streepte de re bound op de voet van de uitko mende doelman. Een leep 'tikkie breed' van Danny Koevermans op Dennis Vorstenbos resulteerde dan toch in de eerste treffer van die middag. Fraaie actie Vorstenbos schoof bekeken de 1-0 binnen, waarna Koevermans een fraaie actie zelf afsloot met doel punt nummer twee. Nog voor de thee schoot Vorstenbos, ondanks het vlagstgnaal van de Rotter damse grensrechter die de tweede helft vervangen moest worden wegens aanmerkingen op de lei ding, de ruststand op het electro- nische scorebord: 3-0. Na de 5-2 van vorige week tegen HWD, leek Excelsior'20 ook nu weer eens lekker uit te willen gaan pakken. En dat deed de for matie van scheidend trainer Hen ri van Leeuwen ook. Het werd uit eindelijk 'zes koeken nul', maar met meer goede wil hadden de zwart-witten net zo goed de tien vol kunnen maken. Want met na me invaller Remco Zuydam, Remco Eikenbroek en aanvoer der Kevin Stiefel wisten zich geen raad met de riante mogelijkheden die het drietal voor de voeten kreeg. 'Eikie' werkte uiteindelijk dan toch nog de 4-0 in de touwen en plots leefde de Thurlede-équi- pe weer op. Dat Koevermans een trefzekere spits is, is ook buiten de regio in middels wel bekend. Maar 'Koef scoort zelfs ook als hij daartoe niet eens een actie onderneemt. Ge woon een kwestie van op de juiste plaats staan en zo kon het gebeu ren dat een afzwaaier plotseling via de schoen van de topscorer achter HWD-doelman Jeroen Wijnholds in het doel huppelde. Tenslotte' maakt Stiefel zijn eer der gemaakte fout goed en schoot hij nummer zes in het doel. Excelsior-20-HWD 6-fl (3-0), 32. Dennis Vot- stenboü 1-0,38. Danny Koevermans 2*0,43. Dennis Vorstenbos 3-0, 54. Remco Eiken- broek 4-0,01. Danny Koevermans 5-0, 89. Steifel 8-0. Bijzonderheden: Voor aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van Koos Oosterholt. Het erelid en lid van verdienste van Excelsior'20 overleed afgelopen week op 8?-j'arige leeftijd. De HWD'ers Ronald Frehé en Nico Fernandez kregen geel, Excelsior'20: Maglajac, Ruts, Van der Roer, Van Deventer (Van de Oever), Vorstenbos (Etman), Ton, Stiefel, Meeder, Koever mans. Vidacovic, Eikenbroek. HWD: Wijnholds, Holstein, Frehe, Nico Fernandez, Oomen, Van Gelderen, De Ro ver, Kasami, De Ridder, Pio Fernandez, Sam-Sid, vooraanvang van de wed- stnjd werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachte nis aan Koos Oosterholt. Excelsior'20 nam vanmfd- van het erelid en d van ver dienste. Foto Peter Molken DoorMikos Gouka Schiedam Eindelijk kon Harga lachend en tevreden het veld ver laten. In de 'eigen' Margriethal werd middenmoter De Bermen met 20-16 verslagen. Het beteken de de eerste zege in deze zaalcom petitie voor de Schiedamse korf balformatie. Oefenmeester Ton Sahli was een zeer gelukkig mens en verkeerde in een opperbeste stemming. Hij had vooraf al een goed gevoel over het duel en dat kwam eindelijk uit. Vlak voor de wedstrijd zei de oefenmeester waar het volgens hem om ging. „Harga moet nu de punten gaan halen. We hebben vier wedstrijden verloren, maar allemaal nipt. Het zit er gewoon in dat we weer gaan winnen. We moeten leren knokken, maar we hebben een jonge ploeg. Toch gaan we bewijzen dat Harga, Har ga is. Neem nou de wedstrijd te gen De Sperwers. Dat is nu de koploper en we verloren met 14- 13. Dat had net zo goed andersom kunnen zijn hoor. We krijgen ech ter bijna elke wedstrijd een inzin king waardoor we onderuit gaan," aldus Sahli, Voor de ontmoeting met De Ber men had Sahli zijn ploeg flink af geknepen. „We hebben heel hard getraind en ex is genoeg gespro ken met elkaar. We zitten in een moeilijke fase, maar daar gaan we uitkomen. Iedereen houdt het vertrouwen. Tegen De Bennen is het zwaar, We hoopten dat rij ons enigszins onderschatten en gaan er voor. We hebben een ware griepgolf gehad binnen de ploeg, maar iedereen is snotvrij. Dus met een brede bankbezetting ver wacht ik een goed resultaat." Het vertrouwen in zijn formatie werd niet beschaamd. De thuis ploeg liet in het begin het initia tief nog aan de tegenstander, maar na een 1-3 achterstand volg de een ijzersterke fase van Harga, Tot de rust lieten ze De Bermen alle hoeken van de Schiedamse zaal zien en de 9-4 stand was daar een logisch gevolg van. Na de thee leek het nog even spannend te worden, want De Bermen gaf zich niet zonder slag of stoot gewon nen. Op het moment dat de voor sprong nog maar drie punten was (14-11) gaf Harga weer gas. De sco- ringsmachine begon weer te draaien en de wedstrijd werd defi nitief in handen genomen. Met 20-16 ais eindstand gingen de Harga had lengte-overwicht op De Bermen en won mede daar door met 20-16 van de Capelse middenmoter. Foto PeterMoikenboer handen juichend de lucht in. Sah li kon na de wedstrijd vrolijk ver tellen waarom het dit keer wel lukte. „Mijn voorspellingen zijn gelukkig uitgekomen. Mijn ploeg heeft het vertrouwen niet be schaamd. We hielden ons perfect aan de afspraken. Na de achter stand hebben we het heft in han den genomen en we zijn nooit meer in de problemen gekomen," kraaide de oefenmeester enthou siast. Waar de laatste weken het schot faalde, was het juist nu het wapen waarmee De Bermen naar de slachtbank geleid werd. „We heb ben er twintig gemaakt. Daarvan waren er slechts twee doorloop- ballen, de rest waren afstandscho ten. We hadden het weer vandaag. De laatste weken was het steeds net niet Ook toen we na de rust even een kleine inzinking had den, was er niets aan de hand. Ik ben blijven schreeuwen dat we de organisatie moesten blijven neer zetten en vooral ons eigen spel moesten blijven spelen. Harga heeft echt keihard gewerkt en niet voor niks." Pas op 2 januari wordt de competi tie hervat. Harga gaat dan naar Reeuwijk. De overwinning giste ren was heel belangrijk. De bo venste ploeg in de afdeling heeft zeven punten. Harga komt met de eerste overwinning in de buurt van een veilige plek. „Daar gaat het natuurlijk allemaal om. We moeten het redden, En reken maar dat de kerst leuker is als je wint," aldus een opgeluchte Sahli Topscorer Sven Pappers scoorde zeven keer. Alex Krol, Marianne van der Broek, Eveline Posthoorn (3) en Astrid Vrijman (2) waren ook trefzeker. Door Pim van der Helm Schiedam „Als we drie keer winnen," blikte Ursus-voorzitter Benry Antonissen optimisch voor uit op de thuiswedstrijd tegen Hennes DVS, „kunnen we ineens van de laatste naar de zevende plek klimmen." Die gedachte moet de preses van de bij ODC in wonende vereniging voorlopig over de kerst heen tillen. Zijn ploeg ging ondanks de elf tegen tien overtalsiiuatie met 1-5 ten on der tegen Hennes DVS dat de eer ste periodetitel in de wacht sleep te. Daarom moest Antonissen wel even slikken toen hij zijn 'gladia toren' gedesillusioneerd zag af druipen. Elftalleider coach Cock Seij (trainer Jaap van der Nol was een weekendje weg) weet de ne derlaag aan een gebrek aan wed strijdritme. Als je zo weinig wed strijden speelt, dan ontbeer je ge woon ritme," zocht hij naar ver klaringen. ,Aan het begin van het seizoen mikten we op lijfsbehoud en door al die ontwikkelingen voor wat betreft de afgelastingen en de slechte trainïngsaccommo- datie wordt het ons niet makke lijk gemaakt. Trainingsarbeid is heel iets anders dan wedstrijdar- beid." Dat bleek toen Gokhan Cayir de bal bij de eerste paal inkopte na een afgemeten corner van Tony Vasquez. Ofschoon Ursus het Hermes DVS tamelijk moeilijk maakte en zelfs vijf minuten na rust op gelijke hoogte kwam (doelpunt Berry Pille), ging het fout op het moment dat Tony Vas quez voor de tweede maal geel kreeg en van het veld moest. Roy Bronsgeests treffer deed de thuisploeg de das om. Dennis Dekker, Peter van Dort (penalty) en Gokhan Cayir velden het von nis over de club die nu vijf wed strijden achter de rug heeft zon der punten te pakken en verover den zelf de periodetitel „Dit is leuk," kaartte Hermes-coach Hans de Rover na, „maar wij wil len maar één titel die we om streeks april, mei hopen te pak ken," Tot die tijd heeft de verliezende ploeg heel andere besognes. Anto nissen: „Een belangrijke taak voor het nieuwe bestuur is het vinden van een trainer voor de fu sieclub die hopelijk in de vierde klasse mag gaan voetballen. Wie dat wordt, is vooralsnog onduide lijk. Het hangt onder andere af van hoe een trainer ais Ronald Scholte zich ontwikkelt bij ODC." ODC-trainer Ronald Scholte zelf wacht op de gesprekken die plaatsvinden in januari, maar houdt stiekempjes wel rekening met het Irainerschap van de nieu we fusieciub. „Ik ben vandaag wel gaan kijken. Ik heb nog geen ze kerheid, dus alle opties zijn wat mij betreft open. Vast staat wel dat het het trainen van een derge lijke ploeg mij aanspreekt, zeker gezien het feit dat de groep kwali teit bezit." „In mjjn optiek," aldus Antonis sen, „moeten de samengevoegde selecties in staat rijn een rol van betekenis te spelen in de vierde klasse." ürsBs-Hemes DVS 1-5 (9-1) 33. Cayir 0-1, 50. Berry PiUe 1-1,80. Bronsgeest 1-2,81. Dekker 1-3,85. van Dort 1-4,86. Cayir 1-5. Bijzonderheden: Scheidsrechter 't Hoofd uit Numansdorp toonde geel aan Roberto Lindenberg, John de Vries en Quy Fiegel (Ursus) en Hany Vlasveld, Dennis Dekker, Toni Vasquez (tweemaal, dus rood) en aan elftalleider Robert Jagtvan Hermes DVS. Ursns: Gokke, Meijers, Herben, de Maar (82. Krommenhoek), van der Beek, PtlJe, Lindenberg, de Vries (82. Bogaert), Schoen makers, Fiegel, Velünga. Hennes DVS: Dróge, Leber, Bakboord, Vlasveld, Arslan, van der Gaag (55. War- naar), van Dort, Vasquez. Dekker (86. Roe- lofs), Cayir, Bronsgeest Schiedam"Een twijfelachtige beslissing/ luidde het commentaar in het clubblad van zondag vierdeklasser Hermes DVS, doelend op het aangekondigde vertrek van Hans de Rover. De strekking van de rubriek Tiet eerste nieuws' waarin de laatste nieuwtjes om- trent de Hermes-hoofdmacht te lezen zyn, loog er niet om. v De schrijver van het item plaatste vraagtekens bij de redenen van De Rovers vertrek. '...zullen ook de sponsors zich afvragen wat er daadwerketijk aan de hand is.' De scribent dringt er bij het bestuur op aan alles in het werk te stellen om De Rover te behouden, 'Ik ga er vanuit dat de mensendie binnen onze dub verantwoordelijk zijn voor het aanstel len en het functioneren van de hoofdtrainer, er alles aan zullen doen om hem tot andere gedachten te brengen.' De Rover maakte vorige week bekend Hennes DVS na dit sei- zoen te veriatén'omdat hij bij eehzaterdagdub aan de slag wil. Zodöendekanhy iÖei-:; gen zeggen op zondag meer aandacht'aan zjjtt'gezm besteden. Jgft Door Bas van den Berg VIaardingen—VFC heeft het aan zichzelf te wijten dat het de winterstop met gemengde gevoelens is inge gaan. Hoewel het nog te vroeg is om over degradatie te praten, was aansluiting met de middenmoot voor de 'Kwekkers' een goed uitgangspunt geweest In plaats daarvan eindigde het duel aan de Sportlaan te gen VOC in een onverwachte 1-2 overwinning voor de Rotterdammers. De nederlaag kwam vooral hard aan omdat op een passieve manier met de vele kansen werd omge sprongen. In de eerste helft viel aan beide zijden wei nig te genieten. De thuisclub had optisch gezien een veldoverwicht, maar er kwamen bitter weinig kan sen uit voort. In het verloop van de eerste helft bleek dat VOC daar veel beter mee om kon gaan. Het ster kere combinatiegevoel van de Rotterdammers had er alles mee te maken dat VFC op eigen helft werd te ruggedrongen. Na een halfuur leidde dat tot een verdiende voor sprong voor de gasten. Aanvoerder Robert de Wit schoot vanaf links hard in. In eerste instantie stopte doelman Remco Bosveld de pegel, maar uit de re bound schoot hij wel raak: 0-1. VFC stelde daar wei nig tegenover. Het leek wel of het de spelers allemaal weinig interesseerde dat er grote belangen op het spel stonden. Het middenveld liep zich steeds vast en de snelle spitsen Menno Groen en Tomas Raey- maekers waren onbereikbaar. Het lag voor de hand dat trainer Eric Teunisse in de rust knap te keer zou gaan. Hij wees de spelers op het gebrek aan beleving en dat zij VOC teveel ruimte ga ven. De opgesomde tekortkomingen maakten zoveel indruk dat VFC in deel twee als herboren het veld in kwam. De geel-zwarten waren nu wél bereid elke me ter te knokken en het spel over vele schijven te laten lopen. Op links kreeg Menno Groen, voor rust nage noeg onzichtbaar, er steeds meer zin in. Regelmatig zette hij de verdedigers van VOC op het verkeerde been en de gelijkmaker zou slechts een kwestie van tijd rijn. Uit een hoekschop werd VOC dan ook op de pijnbank gelegd door de linkerspits. De bal werd eerst nog uitverdedigd, maar met de schuiver van Menno Groen had niemand rekening gehouden: 1-1. Vanaf dat moment stond de thuisclub op scherp en hing een tweede doelpunt in de lucht Iedereen was ervan overtuigd dat Bert van Saus en invaller Berry van Rij met hun lengte één van vele voorzetten van Menno Groen zouden gaan verzilveren. Maar toen het doelpunt voor de veel sterkere Vlaardingers uit bleef, putte VOC daaruit de nodige moed. Eerst liep de ploeg nog tegen vijf gele kaarten op (Robert de Wit twee keer, dus rood), maar daarna toonde de ploeg zich veel slimmer dan het ploeterende VFC. Uit één van de spaarzame counters bedacht Toni Barcka zich geen moment en schoot op een meter af stand van Remco Bosveld de bal in het lege doel: 1-2. In het slotoffensief van de thuisclub dreigde VOC nog een treffer te moeten slikken. De gelijkmaker van Bert van Saus tiet niet lang op zich wachten, maar door een overtreding tegen doelman Patrick Boom werd het doelpunt afgekeurd. Trainer Eric Teunisse beaamde dat VFC slachtoffer was geworden van de eigen onmacht „We hebben beslist geen ploeg om te degraderen. Om te overle ven zullen we veel geconcentreerder moeten spelen. Zonder Ton Koevermans (longontsteking) en Jean Paul Goudswaard (ziek) was VFC duidelijk geen ho mogeen elftal." VFC-VOC1-2 (9-1). 25, Robert de Wit 0-1,65. Menno Groen 1-1,80. Toni Barcka 1-2. VFC: Bosveld: Dumor.t (55.Van Hattem), Rcbbemond (70. Van Ry), Van Saus, Bakker; Bos (40. Ronald van Mil, Brouwer, Van Pemis; Groen, John van Mil, Raemaekers. VOC: Boom; Gorzira, Wllkes, Hei, Glaser; Gaeli. De> Jong, Roeldaan; Barcka, Van de Hoeven, De Wit Gastel In het Brabantse land kwam dan eindelijk de naam van Demis Xanthopolous op de lijst van doelpuntenmakers. De aanwinst van SWMCnamde gehele productie voor zijn rekening en zorgde er op (tie manier voor dat de Schiedammers met 1-3 van hekkensluiter SC Gastel wonnen. Trainer Guus Haak voorspelde het al na de nederlaag van vorige week tegen ADO den Haag. De resterende duels voor de winterstop tegen Quick thuis en SC Gastel uitzou- den cruciaal zijn. „Daar moeten we eigenlijk devotie honderd procent halen om mee te blijven dqen." Xanthopoulous was dus de gevierde man bij SWSMC. Hij kwam dit seizoen van Dordrecht'99 naar Harga. Voor die tijd mislukten ook zijn prof- avontuurtjes bij Feyenoord en Excelsior Rotterdam. Zijn start bij SVVSMC was moeizaam. Een blessure hield hem geruime tijd uit de basisformatie maar gis teren bewees de linkermiddenvelder de vorm gevon den te hebben. Voor de thee domineerde SVVSMC. Zonder de ge schorste Edwin Berveling bleef het zonder noemens waardige problemen verdedigend overeind Nadat een vlammend schot van spits Alberto Baptiste de Li ma via de vuisten van de sluitpost van SC Gastel weer terug stuiterde, was Xanthopoulos attent om de openingstreffer tegen het garen te schieten (0-1). Na de rust bleef het wedstrijdbeeld hetzelfde. Het was wachten op de knock-out van de thuisploeg. En die kwam. Het was een schitterende actie van Edwin van Bueren op de rechterflank die het doelpunt in leidde. Zyn voorzet werd op waarde geschat door Xanthopoulos: 0-2. De mooiste van de middag volgde tien minuten later. Een aanval uit het boekje werd door wederom Xant hopoulos achter de sluitpost geschoten. Dat de Bra banders in de slotminuut nog een tegentreffer wisten te produceren, was slechs van belang voor de statis tieken. Door de overwinning komt SVVSMC op vijf punten van de koploper Leonidas dat onderuit ging bij Wilhelmus met 2-1. Het achterhaalde Neptunus (O-O tegen Papendrecht) en HMSH (vrij). Wat dat be treft heeft SWSMC nog alle kans na de winterstop de doelstelling (promotie) te verwezeffjken. Schiedam Trix Spannbauer heeft de Schiedamse hockeysters van Spirit alweer verlaten. De 28-jarige Oostenrijkse, die in haar eigen land voor het nationa le elftal uitkwam, is na de streekderby tussen Spirit en het Vlaardingse Pollux weer vertrokken. Spannbauer kwam voor haar werk een periode in Ne derland wonen en meldde rich aan als lid bij Spirit Nu het werk er op zit gaat ze terug naar Wenen, in de winterstop gaat de vrouwen selectievan Spirit op trainingskamp. De ploeg verblijft een paardagen in het luxe huis van oefenmeester Jan Wattezirihet Zeeuwse Domburg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5